Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:40:42

Автор Тема: Европа: Реалността, за която /не ни се ще, но не можем да не си/ мислим  (Прочетена 25963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Давид Енгелс: Упадъкът на Запада не е случайност
Автор: "Фигаро"
13.08.2019 19:01
Гласове
"Ситуацията е сериозна: постепенно изчезва не просто един политически, икономически и обществен модел, но и всичко това, което в продължение на хилядолетия беше „Западът“. Това не е някакво незначително произшествие, което може да отбележим мимоходом и след това да продължим по-нататък. Масовият упадък на Европа като цивилизация е истинска историческа трагедия, която засяга всички нас, не само като общество, но и като индивиди. Лично аз страдам неимоверно от бъдещия край на западната цивилизация, която обичам от цялото си сърце. Знам, че в тази си тревога далеч не съм сам, макар, че все още много съвременници не осъзнават напълно сериозността на тези промени или не се решават да си направят съответните изводи от тях. Именно за тях написах тази книга, в която искам да споделя своите мисли за това как ние, обичащите Запада, неговата история, наследство и традиции, можем да останем верни на убежденията си и да ги предадем на потомците си в пост-европейския свят". Това казва в интервю за "Фигаро" историкът Давид Енгелс, преподавател в Института "Заходни" в Полша и в Свободния университет в Брюксел.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
- Както пишат и други историци, като Освалд Шпенглер и Арнълд Тойнби, упадъкът на Запада съвсем не е случайност, той се вписва в логиката на историята, която вече е видяла възхода и падението на множество цивилизации. В книгата ми „Упадък“, която наскоро бе преиздадена в джобен формат, се опитах да покажа доколко днешната криза в Европа напомня кризата на Римската република от I век, когато, обхваната от безпрецедентна политическа, икономическа, демографска, етична и социална криза, тя е раздирана от вътрешни бунтове, прерастнали в истински граждански войни, преди републиката да се превърне в авторитарна държава, овладяла, разбира се, положението, макар и с цената на драстично ограничаване на политическите свободи и на културен застой. Убеден съм, че в близките две десетилетия и нас ни очакват такова развитие и мога само да приканя читателите да се подготвят за тези събития.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
- Това е като в медицината: бихте ли искали да се лекувате при лекар, който ще лекува рака ви като хрема, от страх от психосоматичното въздействие върху реалната ситуация? Преди всичко вярвам, че честността към самата себе си трябва да бъде висша добродетел на всяка уважаваща себе си цивилизация. Умишленото премълчаване на истината за културните процеси в сегашния момент, било то масовата имиграция, застаряването на населението, ислямизацията, изкуствения интелект, разпада на националните държави, саморазрушаването на образователната система, огромното изоставане на Европа от Китай и превръщането на демокрацията в технокрация, е акт на върховно предателство с трайни последици. Защото, когато истината, т.е. все по-необратимата същност на този процес стане явна, ще рухнат и последните остатъци от доверие към нашата политическа система и солидарността между различните социо-културни групи в нашето общество. Само честният и хладнокръвен анализ на днешната ситуация може да ни помогне да определим кое е полето ни за маневриране, което все повече се стеснява, и да се опитаме да предвидим необходимите реформи за спасяването и стабилизацията на това, което е останало от нашата цивилизация, както впрочем много точно отбеляза Мишел Уелбек в оценката си за моята книга.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Няма нужда да откриват Америка. Всички тези неща са казани преди век и половина от Маркс, а после от Ленин. И са обяснени простичко и ясно. Без разтягане на локуми, евфемизми и витиевати фрази. Не "Западът", империализмът си заминава. И последният му пирон ще е рухването на балона, наречен долар.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
- Както пишат и други историци, като Освалд Шпенглер и Арнълд Тойнби, упадъкът на Запада съвсем не е случайност, той се вписва в логиката на историята, която вече е видяла възхода и падението на множество цивилизации. В книгата ми „Упадък“, която наскоро бе преиздадена в джобен формат, се опитах да покажа доколко днешната криза в Европа напомня кризата на Римската република от I век.

Софѝ, :t2017:

Когато съм чувала думите "упадък" или "залез", винаги съм ги свързвала с Римската империя. А ето и един скромен принос в този контекст от нета:



Масовият упадък на Европа като цивилизация е истинска историческа трагедия, която засяга всички нас, не само като общество, но и като индивиди. Лично аз страдам неимоверно от бъдещия край на западната цивилизация, която обичам от цялото си сърце.

Аз също обичам Европа като цивилизация. И по този повод ще цитирам Здравко Попов, едва ли не доайен на българската дипломация, който обича да казва:

Quote (selected)
"Европа е осъдена да бъде заедно, ако иска да има достатъчно тежест на фона на днешните колоси, включващи Съединените щати, Русия и Китай."  
:way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 14, 2019, 09:21:03 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Въпросният Енгелс е само поредният спекулант-катастрофист-апокалиптик.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всички тези неща са казани преди век и половина от Маркс, а после от Ленин.
Не "Западът", империализмът си заминава. И последният му пирон ще е рухването на балона, наречен долар.

А некои тук, даже и да доживеем до 22–ри век, ще продължават да свързват абсолютно всичко с Маркс, Ленин, империализма и долара ...  :blurry_drunk-2127:

Няма хилядолетна история на човечеството – ПРЕДИ и СЛЕД тях. Няма ЦИВИЛИЗАЦИЯ ...  :crying-1324:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
ще продължават да свързват абсолютно всичко с Маркс, Ленин,

A с кой? С Радан ли? Ако не ги познаваш, значи не можеш да си обясниш никакъв исторически или обществен процес. Както в природата свързваме всичко с химия, физика, биология и т.н., така в социалната сфера Маркс и Ленин са учебник. Капиш?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
така в социалната сфера Маркс и Ленин са учебник. Капиш?

Единственото, което се разбира, че такива като теб отвратиха хората и от Маркс, и от Ленин. С помии от стола на АОНСУ - Маркс и Ленин боб чорба, Маркс и Ленин тюрлю гювеч, Маркс и Ленин ашуре и пр, и пр., и пр. Оригват вече на Маркс и Ленин хората. Щото, по краткия курс сте обучени - Маркс и Ленин за некадърници, том 1 и Маркс и Ленин за негодници, том 2. Както и любимият на населението - Маркс и Ленин за палячовци, т.3.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ще продължават да свързват абсолютно всичко с Маркс, Ленин,

A с кой? С Радан ли?
С кого ... :loser:

Quote (selected)
Ако не ги познаваш, значи не можеш да си обясниш никакъв исторически или обществен процес. Както в природата свързваме всичко с химия, физика, биология и т.н., така в социалната сфера Маркс и Ленин са учебник.
Учебник, ама БАЯТ!!!  :walking_garbage_can-2232: Полезен за онези времена.

Защото оттогава насам обществено–политическите отношения са се променили коренно. А ти по този "учебник" причисли наскоро себе си и мен към ДРЕБНАТА БУРЖОАЗИЯ. С която нито аз, нито семейството ми сме имали някога нещо общо ...
 :b0230:
И не ме карай да цитирам отново посланик Здравко Попов, плиийз.
« Последна редакция: Август 14, 2019, 10:37:16 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Защото оттогава насам обществено–политическите отношения са се променили коренно.

Амиии! У нас си е чистак дикенсов капитализъм (аре да не си служа с Маркс) :nuts:

А поддържането на живи спомените за АОНСУ го дължим на  всичколози въртогъзници от сорта на иванкръстевци, минчевци и прочее паплач родила се и кариерно израснала в таз люпилня на лаладжии
« Последна редакция: Август 14, 2019, 10:41:00 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А ти нИдей така за АОНСУ, щото и аз съм минала оттам – естествено не като лападжия.  :D

И добре дошла отново! А в момента ти предавам щафетата, щото ме чака тежък и горещ ден ...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Е аз какво съм виновна, че всички съвременни телевизионни проповедници на новата вЕра са все бивши възпитаници на АОНСУ-то, само дето са сменили работодателите при запазване на слугинските рефлекси :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
- Това е като в медицината: бихте ли искали да се лекувате при лекар, който ще лекува рака ви като хрема, от страх от психосоматичното въздействие върху реалната ситуация? Преди всичко вярвам, че честността към самата себе си трябва да бъде висша добродетел на всяка уважаваща себе си цивилизация. Умишленото премълчаване на истината за културните процеси в сегашния момент, било то масовата имиграция, застаряването на населението, ислямизацията, изкуствения интелект, разпада на националните държави, саморазрушаването на образователната система, огромното изоставане на Европа от Китай и превръщането на демокрацията в технокрация, е акт на върховно предателство с трайни последици. Защото, когато истината, т.е. все по-необратимата същност на този процес стане явна, ще рухнат и последните остатъци от доверие към нашата политическа система и солидарността между различните социо-културни групи в нашето общество. Само честният и хладнокръвен анализ на днешната ситуация може да ни помогне да определим кое е полето ни за маневриране, което все повече се стеснява, и да се опитаме да предвидим необходимите реформи за спасяването и стабилизацията на това, което е останало от нашата цивилизация, както впрочем много точно отбеляза Мишел Уелбек в оценката си за моята книга.

Верен в констатациите си анализ, с погрешен извод. Честният и хладнокръвен анализ е системният анализ. Методите и инструментите, който той използва, са интердисциплинарни, заети от науки, които методологически са най-напред в интерпретирането на сложността - физика, математика. Само дето произтичащите от техния анализ изводи са точно обратните - доверие към политическата система, която включва и социо-културното многообразие и синергията между елементите-агенти, самите те сложни (адаптивни) системи. Системи, които са отворени по дефиниция, в интензивен информационен обмен със средата.

И да, това е като медицината. Съветвам ви да предпочетете лекар, който интерпретира заболяването като състояние на сложна адаптивна система в нейната среда. По холистичен начин. И да се доверите на знанието, което вие нямате, заради невежеството си. Това знание позволява на този лекар да лекува хремата ви с леко убождане на външната страна на прасеца ви, току до пищяла. Преди да ви е докарала рак на белия дроб, впрочем. Знание, между другото, от въпросния смущаващ сънищата ви с могъществото си Китай.

Колкото до това кое превръща демокрацията в технокрация ... Имам отговор, с риска да стана неприятен - невежеството е, което.

Технократът притежава специални знания - но не за частното, както сте свикнали да си мислите. Истинското знание, което технократът ще запази за себе си, е знанието за цялото. Това знание е сила. В свят, в който властват технологиите, просвещението е единствената защита на демокрацията. Защото може да се окаже, коментирали сме го тук, че въоръженият с технология технократ е наложил контрол върху гръбнакът на всяка демокрация - свободната воля на гражданина, способността му да формира информирано мнение за света, за връзките, отношенията и силите, които го движат.

Вчера писах тук и в това съм категоричен - истината е най-добрата публична политика, полезна за обществото. Но то готово ли е за нея. Мечтата ми е да бъде. Да разполага със силата на знанието, за да я познае и приеме и тя да го направи свободен, както е писано. Без страх, без предразсъдък, без компромис с ценности, от които разни влъхви словоблудни му внушават, че трябва да се откаже. Знанието е силата, която пази свободата - може да ме цитирате.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
фирмин, уважаеми и любезнейший, тук е прекрасен, свободен форум, за което съм много признателна на създателите му, но... много рядко имам възможност да пиша, още по-рядко - да отварям теми, не повече от две, най-много три дотук.
Много ще съм ти признателна, ако не се плетеш в краката на тази тема. На принципа на реципрочността - аз не се плета в краката на отворената от теб тема.
Изборът си е твой, разбира се, всеки има право да пише каквото, където поиска. Домакинята може само любезно да помоли.
С уважение и предварителна благодарност
SvSohia

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Quote (selected)
Аз също обичам Европа
Не само я обичаме, Джиджи, нейни деца сме всички дори там, където не го и забелязваме дори.
Затова и толкова болезнено преживявам аз лично очевидното, поне за мен, планирано, по всички фронтове, масирано, насилствено нейно унищожаване.
« Последна редакция: Август 14, 2019, 11:43:49 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Quote (selected)
Няма нужда да откриват Америка. Всички тези неща са казани преди век и половина от Маркс, а после от Ленин. И са обяснени простичко и ясно
Прав си!!!
 Но не е излишно да се припомня/повтаря/предупреждава, пак и пак, с думи прости. Макар че за мен изглежда много закъсняло.
За да не се върнем към най-краткото послание, пак-отново-докога валидно: "Обичах ви, хора! Бдете!", когато вече ще е съвсем късно.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Асол, 10:41:00,  :yes-1289:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
За да не се върнем към най-краткото послание, пак-отново-докога валидно: "Обичах ви, хора! Бдете!", когато вече ще е съвсем късно.

Все се надявам, че поне на това няма да станем съвременници (световна гореща война). Разчитам на разглезените консуматорски общества - те са херои на маса и по форуми

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
фирмин, уважаеми и любезнейший, тук е прекрасен, свободен форум, за което съм много признателна на създателите му, но... много рядко имам възможност да пиша, още по-рядко - да отварям теми, не повече от две, най-много три дотук.
Много ще съм ти признателна, ако не се плетеш в краката на тази тема. На принципа на реципрочността - аз не се плета в краката на отворената от теб тема.
Изборът си е твой, разбира се, всеки има право да пише каквото, където поиска. Домакинята може само любезно да помоли.
С уважение и предварителна благодарност
SvSohia

Един кратък списък на допуснатите до темите (ти) би свършил добра работа или пък просто надпис "Firmin - дотук!". Не, този не е кратък, спартанците ще го приемат за разточителен. Така е по-добре - Firmin! Дори отлично. Всяко по-дълго от това би се прочело като "Дойдох, та да си идеш!"

Подколенник твой, Firmin

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Фирмин, предполагам, че Софи има предвид, че темата не е за Нинова или поне няма да се намери връзка с нея :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Единственото, което се разбира, че такива като теб отвратиха хората и от Маркс, и от Ленин.

Каза ти се сто пъти! Не пипай Маркс и Ленин с мазни либерални пръсти. Нито ти, нито твоята партия изповядвате марксизъм, затова не можеш да даваш никакви оценки. Нахалството ти вече става слоноамебно. Стой си при гейовете, мигрантите и "социално слабите" и не си ври гагата там, където не ти е рботата. Социалдемократе, квинтесенцията на социалдемокрацията е пълно съглашателство с експлоататорските класи, затова, колкото да се чепиш, оставаш ляв колкото лявата ми жапанка. Чат ли си?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Полезен за онези времена.
Защото оттогава насам обществено–политическите отношения са се променили коренно. А ти по този "учебник" причисли наскоро себе си и мен към ДРЕБНАТА БУРЖОАЗИЯ. С която нито аз, нито семейството ми сме имали някога нещо общо ...

Няма онези и тези времена. Всичко е описано, нищо не се е изменило. Досежно дребната бужоазия : това ни е класовата принадлежност, от която не можем да избягаме. Твоето семейство може да е голямо, но пак е дребна буржоазия, ако не е работническо, или собственик на средства за производство. Което не означава нищо, защото е вжна идеологията, която изповядва един човек. Но тъй като не желаеш да си обясниш света, понеже туй или онуй било "старо", едва ли ще ме разбереш.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
темата не е за Нинова или поне няма да се намери връзка с нея
Няма как в тема, в която се дискутират Маркс и Ленин да не се намери връзка с Нинова.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Quote (selected)
темата не е за Нинова или поне няма да се намери връзка с нея
Няма как в тема, в която се дискутират Маркс и Ленин да не се намери връзка с Нинова.
По принципа на връзката на всичкото с всичкото, за да бъде отклонена дискусията по същество или заради нечии обсесии?

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
А защо не само "има как", но и не трябва да бъдем занимавани с конкретиката на нинови-динови и пр., otvrat по-горе ясно, точно и кратко е написал:
Quote (selected)
квинтесенцията на социалдемокрацията е пълно съглашателство с експлоататорските класи
"Защото са социалисти".
"Катраник", както вече е писано преди повече от век.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
По тази причина ПЕСовците имат точно толкова "принос", вина тоест, за разсипването на ЕС и покрайнини, колкото и ЕНПейците.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
А защо не само "има как", но и не трябва да бъдем занимавани с конкретиката на нинови-динови и пр., otvrat по-горе ясно, точно и кратко е написал:
Quote (selected)
квинтесенцията на социалдемокрацията е пълно съглашателство с експлоататорските класи
"Защото са социалисти".
"Катраник", както вече е писано преди повече от век.
Глупост е написал. И ти подир него -
По тази причина ПЕСовците имат точно толкова "принос", вина тоест, за разсипването на ЕС и покрайнини, колкото и ЕНПейците.
Обсесиите замъгляват мисленето.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А защо не само "има как", но и не трябва да бъдем занимавани с конкретиката на нинови-динови и пр., otvrat по-горе ясно, точно и кратко е написал:
Quote (selected)
квинтесенцията на социалдемокрацията е пълно съглашателство с експлоататорските класи
"Защото са социалисти".
"Катраник", както вече е писано преди повече от век.
Глупост е написал. И ти подир него -
По тази причина ПЕСовците имат точно толкова "принос", вина тоест, за разсипването на ЕС и покрайнини, колкото и ЕНПейците.
Обсесиите замъгляват мисленето.

Ми айде да се спрем на мисленето. Комисията "Барозу" беше горе долу читава, естествено, като изключим, че тряяше да се съобразява с уж опонентите си - от там се роди легендата за "спрените на фондове" на БСП-то. Друга тема е целенасочената клеветническа кампания, особено от 2008-2009, га се бабуваше опегето. Така че, приятелю, тези лакърдии на някой друг, но не на мен. Аз съм пряк участник и потърпевш от "европското междупартийно сътрудничество". Няма значение, какво се прикя по телевизора - действителността е рядко, рядко "такова" и няма нищо общо с някаква идеология и формалното им "партийно" разделение. Единствената идеология, на която се подчиняват "европейските" партии е парцелирането на далаверата и мимикрията, че има някаква разлика между тях

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Комисията "Барозу" беше горе долу читава ...

Да. За жалост обаче, последната! След което всичко тръгна надолу.  :nuts:

Има обаче все още някаква надежда, каквато можем да търсим най–вече у Вишеградци. Например:

Quote (selected)
Quote (selected)
"Попречихме на ИДЕОЛОГИЧЕСКИТЕ ГОРИЛИ да заемат ръководните постове", заяви преди седмица унгарският премиер Виктор Орбан в традиционната си реч пред унгарската общност в Тушнадфюрдьо, визирайки Манфред Вебер и Франс Тимерманс, без да ги споменава по име. "Чрез сложни маневри успяхме да предотвратим избора на кандидата на Джордж Сорос за председател на Европейската комисия и избрахме майка на седем деца".

По–късно, говорителят му Золтан Ковач поясни, че Орбан искал да каже "герили", т.е. партизани, а не "горили", но публиката беше напълно наясно какво точно има предвид унгарският премиер.
[/b]
:b0205:

Смяла съм се от сърце!

А това е дописка на моя бивш колега–преводач с унгарски – Радко Ханджиев, за съботно–неделното хартиено издание на в–к "Труд", заради която си купих и вестника.  :D

Отдавна не съм го виждала. Но от информацията там става ясно, че работи за BULGARIAN PRESS POOL – BUDAPEST.   

P.S. Освен това, Орбан е рекъл, че "Урсула има главата на централноевропеец"!!! 
« Последна редакция: Август 14, 2019, 18:26:59 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
заяви преди седмица унгарският премиер Виктор Орбан в традиционната си реч пред унгарската общност в Тушнадфюрдьо
по данни од преброяването през 2011-та, населението на Tusnádfürdő се състои од 1460 маджари, 112 власи и 45 други.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И кво? Явно си имат стара традиция хората ...

И много трудно мога да си представя, че точно Орбан ше земе да се напиня да търси широка публика, за да се представя пред нея като популист ...
« Последна редакция: Август 14, 2019, 18:31:02 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
въопще не пука кво търси Дюла Орбан ф тва трансилванско село.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Обсесиите замъгляват мисленето.

Прав си Гринго, запленен от ПЕС или ЕНП ти си знаеш пренебрегваш очевидното.
Тези две уж "антагонистични" банди управляват и ще продължат да управляват в мир и любов в "Коалиция за лично забогатяване".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Тези две уж "антагонистични" банди управляват и ще продължат да управляват в мир и любов в "Коалиция за лично забогатяване".

Не са антагонистични, естествено. Няма как да са антагонистични. Квинтесенцията на либералната демокрация е съглашателство, примирение, с едрия капитал. Това е официалната идеология на ПЕС. Следователно за никакъв антагонизъм не може да става дума. Съсел прави коалиция в Брюксел, фирмините тук мечтаят да направят същата в Софето. И Корни им бърка в жигеря, щото се държи грубо с Буби. Агресивно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Обсесиите замъгляват мисленето.

Прав си Гринго, запленен от ПЕС или ЕНП ти си знаеш пренебрегваш очевидното.
Тези две уж "антагонистични" банди управляват и ще продължат да управляват в мир и любов в "Коалиция за лично забогатяване".
Малка вметка..и АЛДЕ е у кюпа. Тва са "европейското семейство" на ДПС. Всъщност, сегашната конструкция на ЕК ще го докаже..и аз го предвидих (справка - темата за ЕС). Гнилоч - "европейската" измама е една от най-големите измами на прехода на два века - лично съм се убедила в това. И се намирам в една група с куп хора, живеещи в държави от ЕС, работили за таз гнила конструкция и уверили се, че това е поредният капан за  :i_sheepish:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
въопще не пука кво търси Дюла Орбан ф тва трансилванско село.

Явно имаш нещо против Орбан, не питам.

Но пък той е от най–изявените Вишеградци, към които трябваше отдавна да се присъединим. (imho)
Баценце ... :t0135: :m0955:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но пък той е от най–изявените Вишеградци, към които трябваше отдавна да се присъединим. (imho)

Ние с въпросните вишеградци немаме нищо общо, освен че можем да си говорим на софра без преводач всеки на собствен език, с изключение на унгарците. С тях никой не може да си говори... :D

Аре да тръгна грубиянски - ако България (нещо, в което не вярвам) иска да я има на картата, ще върви по православната ос (тва не е нещо лошо, особено ако се кефиш на вишеградците). Казано накратко - ще се опита да не дъни, клевети и да не си изкарва комплексите на собствените си съседи в опит да се харесва на "запада". Въпросите съседи се намират в Сърбия, Гърция, Македония, Румъния и Турция е частен случай, на за там Боци отдавна е в стойка "партер"
« Последна редакция: Август 14, 2019, 19:29:36 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Този разпад идва главно отвътре, а не отвън. Унищожаването на традиционното семейство, културният релативизъм, историческият мазохизъм, политически коректното мислене, склонността да се цензурира всяко неприятно мнение, замяната на хомогенни и следователно обединени общности чрез съчетание от групи, търсещи само собствена печалба, социалната поляризация, цинизмът, с който всички представи за абсолютна истина се заменят с договорени „компромиси“ - това са истинските причини за разпада на Европа.

Давид Енгелс псува Фирмин.
Модератора?

Софи за темата  :flower-1088:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Обсесиите замъгляват мисленето.

Прав си Гринго, запленен от ПЕС или ЕНП ти си знаеш пренебрегваш очевидното.
Тези две уж "антагонистични" банди управляват и ще продължат да управляват в мир и любов в "Коалиция за лично забогатяване".
Малка вметка..и АЛДЕ е у кюпа. Тва са "европейското семейство" на ДПС. Всъщност, сегашната конструкция на ЕК ще го докаже..и аз го предвидих (справка - темата за ЕС). Гнилоч - "европейската" измама е една от най-големите измами на прехода на два века - лично съм се убедила в това. И се намирам в една група с куп хора, живеещи в държави от ЕС, работили за таз гнила конструкция и уверили се, че това е поредният капан за

Аз пък не мога отсега да съм чак толкоз сигурна, след като и ALDE се присъедини към двете най–силни и влиятелни до момента т.нар. "европейски семейства" – ЕНП и ПЕС.
Защото няма да могат повече да си разиграват самостоятелно коня! :ive_got_it-1379:

И цитирах некъде тук изказване на Виктор Орбан /не помня вече къде!/ за това, че този път са успели да овладеят "политическите/идеологически горили" и са избрали за председател на ЕК, цитирам, "майка със 7 деца".  :D

За мен това е донякъде символично, и – дай Боже! – за добро!!!

Ако не те мързи, намери цитата на Орбан. Сепак е показателен за нещо!!!

« Последна редакция: Август 14, 2019, 19:41:41 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото няма да могат повече да си разиграват самостоятелно коня!  :ive_got_it-1379:

Това сме го гледали у нас като 3/5/8 популярно като "Блато".
И Ний ме дали нещо на света, ЕС нЪ копира! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Аз пък не мога отсега да съм чак толкоз сигурна, след като и ALDE се присъедини към двете най–силни и влиятелни до момента т.нар. "европейски семейства" – ЕНП и ПЕС.

Въпросното АЛДЕ винаги си е било присъединено там, просто сега вследствие от изборите за ЕП се намери в ситуация повече да не се крие. Между другото, в темата за ЕС, която аз открих, това го предвидих още преди изборите :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Но пък той е от най–изявените Вишеградци, към които трябваше отдавна да се присъединим. (imho)

Ние с въпросните вишеградци немаме нищо общо, освен че можем да си говорим на софра без преводач всеки на собствен език, с изключение на унгарците. С тях никой не може да си говори... :D

Аре да тръгна грубиянски - ако България (нещо, в което не вярвам) иска да я има на картата, ще върви по православната ос (тва не е нещо лошо, особено ако се кефиш на вишеградците). Казано накратко - ще се опита да не дъни, клевети и да не си изкарва комплексите на собствените си съседи в опит да се харесва на "запада". Въпросите съседи се намират в Сърбия, Гърция, Македония, Румъния и Турция е частен случай, на за там Боци отдавна е в стойка "партер"

За жалост и ти мина в подробности, Асол, каквато е явно тенденцията тук.  :sad-3295:

Защото става въпрос за Европа!


Която, за да може да отстои на сегашните "велики сили" – САЩ, Русия и Китай – и да има еднаква тежест с тях, ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЕДИННА!!!  :ive_got_it-1379:

/Пак виж моя цитат на доайена на българската дипломация, Здравко Попов/
Ако искаш, де!  :loser:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Защото става въпрос за Европа!

Която, за да може да отстои на сегашните "велики сили" – САЩ, Русия и Китай

Джиджи, аз съм много дребнава и по този повод ще отбележа, че една от изредените велики сили се разпрострира върху поне 1/3 от Европа :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
това го предвидих още преди изборите 

Знам, че предвиждаш сичко, но сега, ако искаш, ме изчакай за малко, за да продължим.

А ако не, и утре е ден!  :0004: C:-) :0004:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
/Пак виж моя цитат на доайена на българската дипломация, Здравко Попов/

Жижи, ако Здравко Попов е "доайен" на българската дипломация, Тафров е неин Талейран. Освен ако не знаеш какво е доайен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
/Пак виж моя цитат на доайена на българската дипломация, Здравко Попов/

Жижи, ако Здравко Попов е "доайен" на българската дипломация, Тафров е неин Талейран. Освен ако не знаеш какво е доайен.
Па Баце  ги удари в земята всинцата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Па Баце  ги удари в земята всинцата.

Баце е и до, и айен. Той е алфата и омегата.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Присъединих се към този форум, защото ми се стори, че тук публиката е малко по-интелигентна.  Очевидно съм се лъгал - тук доминира обсесивна истерия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Вчера писах тук и в това съм категоричен - истината е най-добрата публична политика, полезна за обществото. Но то готово ли е за нея. Мечтата ми е да бъде. Да разполага със силата на знанието, за да я познае и приеме и тя да го направи свободен, както е писано. Без страх, без предразсъдък, без компромис с ценности, от които разни влъхви словоблудни му внушават, че трябва да се откаже. Знанието е силата, която пази свободата - може да ме цитирате.
Обществото като такова не е еднородна маса. Особено пък таквази, която дружно ще се юрне да се запасява със знание. Ти се ориентираш на равномерно разпределено общество от исполини на духа, еднакво властни в свободата си. Според братята Стругацки, а те са дали достатъчно доказателства, че зная какво пишат - няма да стане.

"Но каква е причината за катаклизма?

— Все същата — каза Роман. — Хиляди пъти му казвах: „Вие програмирате стандартен суперегоцентрист. Той ще заграби всички материални ценности, до които се докопа, а след това ще свие пространството, ще се омотае като какавида и ще спре времето.“ А Вибегало изобщо не може да проумее, че истинският исполин на духа не толкова консумира, колкото мисли и чувствува."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Присъединих се към този форум, защото ми се стори, че тук публиката е малко по-интелигентна.  Очевидно съм се лъгал - тук доминира обсесивна истерия.
За публиката - не зная, не ще да се яви на светло. Но пък участниците сме характерни характери. Стой си при нас, интересно е!  :t0328: :blow_kisses-1105:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
/Пак виж моя цитат на доайена на българската дипломация, Здравко Попов/

Жижи, ако Здравко Попов е "доайен" на българската дипломация, Тафров е неин Талейран. Освен ако не знаеш какво е доайен.
Колкото и да си се мъчил, не си го докарал. ЕнтЕлЕгентно!! :t9411:

А за Здравко Попов ти си последният, който може да говори на мен, тъй като ми е нещо като "задочен работодател" на freelancer ... Което означава, че си познаваме "задочно" и кътните зъби   :D

Затуй, по–добре се наведи!  :m1313:
« Последна редакция: Август 14, 2019, 22:00:14 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Драги Ринго, не можеш да очакваш излъчване на очарование от другите тъдява, след като насочваш рогца и говориш за обсесии в два постинга...
 8)
Проблемът на немалко хора е, че се считат за последна инстанция или за незаконни деца на таваг. Зевс (който и да е този) и повлияни от роб-прес, декламират "умни мисли" ала назначенците на Паразитите в Брюксел.

Хеле пък... Нека впървом да поздравя г-н Фирмин за кристално чистата му вяра в УМНОСТТА на човека като цяло и бъдещето възцаряване на Нов Едем (Светлото бъдеще сиреч) чрез технологиите и технокрацията! (Навремето четях соц. SF и вярвах също така. Но животът ме научи на друго и сега чета Фентъзи за мрачни, средновековни общества и образувания, за демонични сили и пр. - все "измислици" много близки до нашата жизнена нишка минаваща из необятната равнина на паралелните Вероятности.) Тази негова вяра, разбира се, е в челен сблъсък с другите му песовско-бесовски вярвания, които обаче са извадени от едни много тъмни и миризливи места на определени сили, именно, за да разрушат евентуалното възцаряване на кристално чистата му вяра. Но в крайна сметка всеки има право да си се грижи за собствената си фирма, дори това да е в ущърб на общият, националния и пр. интереси на социума...

Интересна тема, в Гласове прескочих статията за сега, а се оказа, че е трябвало да я прочета. И благодарност на SvSophia за откриване на темата и на другите, без изключение, за участието.
 8)
(PS Боже, колко съм добронамерен днес. Не е за вярване...)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Стой си при нас, интересно е! 

Само, ако може, БЕЗ ПРЕТЕНЦИЙ ...  :t9409:

Quote (selected)
И, ако е възможно, поне с малко чуфство за хумор.  :P
« Последна редакция: Август 14, 2019, 22:27:12 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Само, ако може, БЕЗ ПРЕТЕНЦИЙ ...  :t9409:
Уууу, дойде си и тук древният римлянин Претенций!

Така де, нали искаше чувство за хумор?! Оттатък имахме колекция от древни римляни!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
И, ако е възможно, поне с малко чуфство за хумор. 
Голям виц Джидж! Черната ни дупка се е запалила. :smokin:
Отивам да си го пиша в астротаковата...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
произтичащите от техния анализ изводи са точно обратните -
доверие към политическата система, която включва и социо-културното многообразие
И полускритото продължение - мангало-мултикулти и джендър-многообразие.

За каквото и да пишеш, все едно излиза, въпреки всички локуми, в които го криеш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Но пък той е от най–изявените Вишеградци, към които трябваше отдавна да се присъединим. (imho)

Ние с въпросните вишеградци немаме нищо общо, освен че можем да си говорим на софра без преводач всеки на собствен език, с изключение на унгарците. С тях никой не може да си говори... :D

Аре да тръгна грубиянски - ако България (нещо, в което не вярвам) иска да я има на картата, ще върви по православната ос (тва не е нещо лошо, особено ако се кефиш на вишеградците). Казано накратко - ще се опита да не дъни, клевети и да не си изкарва комплексите на собствените си съседи в опит да се харесва на "запада". Въпросите съседи се намират в Сърбия, Гърция, Македония, Румъния и Турция е частен случай, на за там Боци отдавна е в стойка "партер"

За жалост и ти мина в подробности, Асол, каквато е явно тенденцията тук.  :sad-3295:

Защото става въпрос за Европа!


Която, за да може да отстои на сегашните "велики сили" – САЩ, Русия и Китай – и да има еднаква тежест с тях, ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЕДИННА!!!  :ive_got_it-1379:

Но не и по този начин, по който беше „единна“ досега.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Но пък той е от най–изявените Вишеградци, към които трябваше отдавна да се присъединим. (imho)

Ние с въпросните вишеградци немаме нищо общо, освен че можем да си говорим на софра без преводач всеки на собствен език, с изключение на унгарците. С тях никой не може да си говори... :D

Аре да тръгна грубиянски - ако България (нещо, в което не вярвам) иска да я има на картата, ще върви по православната ос (тва не е нещо лошо, особено ако се кефиш на вишеградците). Казано накратко - ще се опита да не дъни, клевети и да не си изкарва комплексите на собствените си съседи в опит да се харесва на "запада". Въпросите съседи се намират в Сърбия, Гърция, Македония, Румъния и Турция е частен случай, на за там Боци отдавна е в стойка "партер"

За жалост и ти мина в подробности, Асол, каквато е явно тенденцията тук.  :sad-3295:

Защото става въпрос за Европа!


Която, за да може да отстои на сегашните "велики сили" – САЩ, Русия и Китай – и да има еднаква тежест с тях, ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЕДИННА!!!  :ive_got_it-1379:

Но не и по този начин, по който беше „единна“ досега.
:yes-1289: :yes-1289:

Понечих да постна и трето "йес", но се усетих.  :D