Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 01:48:18

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1911163 пъти)

0 Потребители и 66 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27480 -: Юни 03, 2022, 08:07:44 »
които римуват "Ъ-ъ-ъ!" с "Шъ тъ нъибъ!"
За римичките :t0301:



Е, по-полекичка се радвай, де...

недей, че ще се размножи :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27481 -: Юни 03, 2022, 08:09:31 »
при рапа ситуацията е точно като при графитите -- има хубави песни, има и откровен боклук.
:th_up:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27482 -: Юни 03, 2022, 08:11:45 »
Ценители на поезията. Браво! Вкусът си е вкус. Та се сетих:
"Май ли беше или юни,
хич не спомням си биля,
 ти дойде при мен и рече:
Връй да издем па един лакунь!"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27483 -: Юни 03, 2022, 08:12:33 »
недей, че ще се размножи
:t2618:
Отивам да бачкам ...


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27484 -: Юни 03, 2022, 10:33:52 »
които римуват "Ъ-ъ-ъ!" с "Шъ тъ нъибъ!"
За римичките :t0301:



Е, по-полекичка се радвай, де...

недей, че ще се размножи :smokin:
Тоя вид го правят чрез пъпкуване

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27485 -: Юни 03, 2022, 11:06:06 »
Бач му е майката. Бачовците трябва да са големи работяги.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27486 -: Юни 03, 2022, 11:23:17 »
Днес е 3 юли юни.
На 2 юли 1949 г. умира Георги Димитров. На 3 юли се провежда траурно заседание на Министерския съвет, на което се взема решение да се построи мавзолей. Строителството на сградата, проектирана от архитектите Г.Овчаров и Р.Рибаров, започва на 4 юли и на 10 юли е напълно завършена. "Демократите" за толкова време не успяха да я разрушат!
« Последна редакция: Юни 03, 2022, 14:27:20 от Zmeja »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27487 -: Юни 03, 2022, 11:31:40 »
Не знам какъв е смисъла от мавзолеите. Вид религия някаква. Като мощите на светците. Прости, Боже!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3013
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27488 -: Юни 03, 2022, 11:32:31 »
Quote (selected)
На 13 април 2022 г. на оперативно съвещание на Министерския съвет е решено “Булгаргаз” да не плаща газа по договора с “Газпром” в рубли. Това се случва половин месец преди уж извънредното съобщение от кабинета “Петков”, че руската компания спира газа от 07:00 часа на 27 април за България и въпреки активната кореспонденция с руската компания.
https://glasove.com/na-fokus/pravitelstvoto-samo-ni-spryalo-gaza-ot-gazprom

Вървят едни залагания дали ще изкарат до септември - аз губя, щото бех заложил на март.

Иначе, "ъъъ-ште те ъъъ" си е универсален подтекст от славейчетата в гората до пенсионерския чалгарап на ицо тамкъфтобеше.
я един лек софийски сайфър, да не претоваря релето на джиджаната ни:
https://www.youtube.com/watch?v=Ks3JakH6mdk
*********   ✹    *********

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27489 -: Юни 03, 2022, 11:41:49 »
Не знам какъв е смисъла от мавзолеите.
Обикновено езичество. Последователите на природните религии от време на време изкопават каквото е останало от дядото, за да се помолят за дъжд или реколта

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27490 -: Юни 03, 2022, 12:34:25 »
Ма още има мавзолеи. И поклонници ходят, климат. Признавам, и аз съм смотрел Гьоргя и Ленина. То беше канон да ни прекарат оттам. Зер куйрук трябва да има винаги от поклонници. Че и без услужливи връзкари не мож се вреди. Мани! Но видели мумиите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27491 -: Юни 03, 2022, 12:47:37 »
я един лек софийски сайфър,
да не претоваря релето на джиджаната ни:
https://www.youtube.com/watch?v=Ks3JakH6mdk
:th_up:
Няма, Банана, джиджаната умира за РАП, независимо от съответния текст – ритъмът ми е достатъчен ...  :bounce-3294:

А откъде идва и какво точно означава "сайфър", щото в "мойте среди" май не съм го чувала ...


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27492 -: Юни 03, 2022, 13:10:00 »
Днес е 3 юли.
Трети юни сме още.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2597
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27493 -: Юни 03, 2022, 13:19:24 »
умира за РАП
:suicide:
Сега вече съм напълно спокоен, няма никакви противоречия в Диалектиката. Желязното правило в последователност: - Предпоставки, Причини и Следствия си остава в сила! Въпреки усилията в последно време.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3013
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27494 -: Юни 03, 2022, 13:32:40 »
Кръгче за фристайл.

Ето още един от Щаба:
https://www.youtube.com/watch?v=wgg6-lmAALk

 Като бийтмейкъра пита колко бас искаш в трака,  диалектическия отговор е ДАААА
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27495 -: Юни 03, 2022, 13:43:37 »
Днес е 3 юли.
На 2 юли 1949 г. умира Георги Димитров. На 3 юли се провежда траурно заседание на Министерския съвет, на което се взема решение да се построи мавзолей. Строителството на сградата, проектирана от архитектите Г.Овчаров и Р.Рибаров, започва на 4 юли и на 10 юли е напълно завършена. "Демократите" за толкова време не успяха да я разрушат!

само за протокола -- днес е 3-ти юни :)
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27496 -: Юни 03, 2022, 14:16:48 »
само за протокола -- днес е 3-ти юни
"Ние сме във времето и времето е в нас". :t0301:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27497 -: Юни 03, 2022, 14:44:41 »
само за протокола -- днес е 3-ти юни
"Ние сме във времето и времето е в нас". :t0301:

 :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27498 -: Юни 03, 2022, 15:24:57 »
Змей, трудна работа тука. Ти запетайките спазваш ли? Внимавай много!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27499 -: Юни 03, 2022, 16:22:28 »
Бившият служебен министър на икономиката Даниела Везиева - в момента член на борда на директорите на БДЖ, е плагиатствала при създаването на дисертацията си. Това потвърдиха четирима арбитри, а днес беше публикуван официалният доклад от Комисията по академична етика при министъра на образованието, при обем от 180 страници, дисертационният труд съдържа преписани от други автори и източници 171 страници, т.е. 95%.", "налице е плагиатство в особено големи размери, което шокира с мащаба и обхвата си".
БНР

Абе, Козяк си подбира еничарите с конкурс по бездарие, крадливост и наглост!

Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7566
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27500 -: Юни 03, 2022, 16:35:32 »
Гьобелс мноо се е прекарал, като си е отровил децата. Сега внуците му щяха да са сред най-високопоставените в "демократична Европа", а нищо чудно и във Вашингтон.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7566
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27501 -: Юни 03, 2022, 16:55:15 »
Рапът е това, което сред полумаймуните минава за музика.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27502 -: Юни 03, 2022, 18:03:05 »
Гьобелс мноо се е прекарал, като си е отровил децата.
Това е огромна трагедия, особено предвид това, че са деца... Но не е много сигурно каква участ щеше да ги сполети в ръцете на хм... победителите*


* преди да се завихри полемика, смятам, че фактическият победител, изнесъл тежестта на войната, е един, останалите се възползват от историческия момент

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27503 -: Юни 03, 2022, 18:17:51 »
Намекваш нещо май за американците. Те обичат германците много и затова са още там.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27504 -: Юни 03, 2022, 18:25:40 »
Quote (selected)
Вървят едни залагания дали ще изкарат до септември - аз губя, щото бех заложил на март.
Аз явно съм по-умерен заложих на Великден.
Онбаче това което имаме като народ е още по-умерено или уморено от политиката и нехае.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27505 -: Юни 03, 2022, 18:42:26 »
Quote (selected)
Вървят едни залагания дали ще изкарат до септември - аз губя, щото бех заложил на март.
Аз явно съм по-умерен заложих на Великден.
Онбаче това което имаме като народ е още по-умерено или уморено от политиката и нехае.

Максимуса го е пуснал в темата за изборите.
Не е само до народа.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1764.msg219275#msg219275
И източника.
https://trud.bg/проф-михаил-константинов-пред-труд-избори-у-нас-ще-има-когато-ни-разрешат-американците/

- Колко сериозна ще е кризата през идните зимни месеци в Европа, но основно в България? Обедняването на хората и хвърчащите цени се виждат всеки ден?
- Европа е жертва на перфектна буря, в която основният фактор е безнадеждната глупост на европейските ръководители. Да вземем например великите германци, на които всъщност САЩ не им дават да са толкова велики, защото на два пъти миналия век им ядоха попарата. Когато стана ясно, че предстои мощна енергийна криза, великите първо си затвориха атомните електроцентрали, след това си затвориха електроцентралите на въглища, и накрая тръгнаха да въвеждат масово електрички. За възторжения гретенизъм и за плюшките, дето ги размахваха по гарите, да не говорим. Ама щели били да използват перки, соларки, вълнарки и... айде да кажем, биореактори за ток от отпадъци. Ако попитате всеки човек с коефициент на интелигентност не много под 100, какво следва от това, той само по интуиция ще каже, че предстои именно това, което виждаме в момента. Ама имало било и война в Украйна. Ами ще има война в Украйна, то беше ясно още от 2014 г. Когато тези с парите искат война, тя се получава. И през тъмните векове е било така, и през 20 век е било, и през 21 век е същата работа. И да припомня, войната в Украйна не е най-голямата за 21 век. В Ирак през 2003 г., а това, доколкото знам, се пада този век, беше по-голяма войната, без санкция от ООН и по фалшиви обвинения, основани на... прах за пране! Тогава изтрепаха милиони иракчани и се роди Ислямска държава, дето после ги направи на луди. Но те, иракчаните, са унтерменши очевидно, щом ги трепят масово и след това даже не ги отчитат за статистиката. Разбира се, енергийната криза е крайно неприятна, защото помпа инфлация, която ще изяде спестяванията на хората и в частност пенсиите на сегашните и на бъдещите пенсионери. На германските имам предвид, щото това българските пенсии не са точно пенсии, а подаяния. Казвам го от личен опит. Но пък това е целта на упражнението според генералната стратегия на банкстерите-това, да припомня, е кръстоска между банкер и гангстер, която е да се изгорят някак си онези 1000 трилиона световен дълг. Което прави по 125 хиляди долара или евро, все тая на глава от населението по света. Включително глава на пеленаче, на старец и всякаква друга глава. Все едно къде, от Африка до Люксембург. Та, за какво говорим? 125 000 на човек! Тези дългове са напълно немислими и тотално невръщаеми. Така, че дайте да ги изгорим с една малка до средна война! Примерно, в Европа. Само дето войната няма да е малка, и средна няма да е, а ще е на макс и няма да е само в Европа. И до Нова Зеландия ще стигне. Парадокс на Ферми отвсякъде. Високата инфлация, даже хиперинфлацията, изглеждат неизбежни. Не може едни хора да въртят печатарката за мангизи с всички сили, а други да се гърбят от бачкане за поредната порция финансова шума. За да има нормална икономика, трябва да има баланс между наличните материални активи и напечатаната шума. Щом шумата надвиши критично активите, системата колабира. Ако у хората има 1000 лева и в хлебарницата има 1000 хляба, хлябът може и да струва по 1 лев. Ако обаче хората имат 1000 лева, а в хлебарницата има 1 хляб, той ще струва колко?
- Колко? 1000 лева?
- Правилно, и 1000 лева може да струва. Ще струва, ако го има. Скоро няколкостотин милиона души по света ще разберат, че хляб няма. А може и тъпаците от златния милиард да разберат за това нямане. Да разберат също, че водата не идва, като врътнеш кранчето, и че токът не идва, като щракнеш ключа на лампата. Много неща ще разберат онези, които оцелеят.
- Защо стана възможно появата на подобни странни, дори появили се от нищото партийни проекти - умишлено казвам проекти - с някакво начало и предизвестен край?
- Българинът е непоправим политически ентусиаст. Политическата ни история след 1879 г. е пълна с опитни измамници, възторжени наивници и дребни лъжци. Но пък и много български политици не свършиха добре. Даже много лошо свършиха. И затова е добре днешните и бъдещите политици и кандидати за власт, слава и пари, да ги помнят тези работи. И стиха на великия Гео Милев, дето го затрихме на 30-годишна възраст, да помнят: „Нощта ражда из мъртва утроба/ вековната злоба на роба:/ своя пурпурен гняв -/ величав.“

Извинявам се за чаршафа, но не очаквах такова от професора.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27506 -: Юни 03, 2022, 19:01:12 »
Разбрахме. Напечено е положението. И има още мегдан. Но всеки гледа да кара по-голям таралясник. За джукестите и трътлести женоря, дето основният им проблем е да си продадат гъза, не ми се говори. Ми те Пушкина не читали.
« Последна редакция: Юни 03, 2022, 19:10:12 от dabedabe »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3013
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27507 -: Юни 03, 2022, 19:05:37 »
В Шри Ланка народът надали е по-буден, просто дереджето им ге станало катастрофално. Бензин (=доставки), ток и парно няма да поевтинеят, а Киро Мустафа освен да поема заемите изотзадзе, както го учи МВФеСталинка, друго нема кво да извади от цилиндъра.

ПП да си илюстрирам шриланката:
       https://www.youtube.com/watch?v=Xr2CGNlqjLkг

« Последна редакция: Юни 03, 2022, 19:14:48 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27508 -: Юни 03, 2022, 19:07:05 »
Мегдан винаги ще има, да се събират овцете.
Нито с агората, нито с арените или цирковете са прокопсали, отлагат за малко неизбежното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27509 -: Юни 03, 2022, 19:11:04 »
не очаквах такова от професора.
МишоКо го прогониха от копанката и той смени плочата, дано го забележат в калабалъка ...

Разбира той от избори, толкова години рисуваше резултати...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27510 -: Юни 03, 2022, 19:15:36 »
Колко да разбира. Натъкмява както са му спуснали. За таз слугинска работа, не е задължително да си пурфесор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27511 -: Юни 03, 2022, 19:31:40 »
Quote (selected)
Държавната консолидационна компания освобождава ръководството на ВМЗ заради натрупани финансови загуби за повече от 1 млн. лв. само за три месеца,
обясни Нинова. „Освен това освободеният борд на директорите не е изплатил дивидента си към държавата, срокът за което е изтекъл още в края на април. "ВМЗ-Сопот завършва 2021 г. с печалба от 3,107 млн. лева. Но този борд, който управлява сега, за първото тримесечие на 2022 г. реализира загуба в размер на 1,640 млн. лв. Само за три месеца от печалба над 3 млн. се стига до загуба от 1 млн.", подчерта тя. Нинова цитира данни от доклад на одитори, според който се забелязва увеличение на задълженията спрямо 31 декември 2021 г. с 21 млн.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/korneliya-ninova-uvolni-direktorite-na-vmz-sopot
Не знам как са го направили, на фона на увеличеният износ са увеличили загубите.
Това е "талант".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27512 -: Юни 03, 2022, 19:49:58 »
Андрей Райчев: Кирил Петков е младият Зеленски.

Ужасно е прав, това е стряскащо, българи!!!
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27513 -: Юни 03, 2022, 19:51:05 »
Quote (selected)
Държавната консолидационна компания освобождава ръководството на ВМЗ заради натрупани финансови загуби за повече от 1 млн. лв. само за три месеца,
обясни Нинова. „Освен това освободеният борд на директорите не е изплатил дивидента си към държавата, срокът за което е изтекъл още в края на април. "ВМЗ-Сопот завършва 2021 г. с печалба от 3,107 млн. лева. Но този борд, който управлява сега, за първото тримесечие на 2022 г. реализира загуба в размер на 1,640 млн. лв. Само за три месеца от печалба над 3 млн. се стига до загуба от 1 млн.", подчерта тя. Нинова цитира данни от доклад на одитори, според който се забелязва увеличение на задълженията спрямо 31 декември 2021 г. с 21 млн.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/korneliya-ninova-uvolni-direktorite-na-vmz-sopot
Не знам как са го направили, на фона на увеличеният износ са увеличили загубите.
Това е "талант".

Както се казва дай Боже всекиму.
Таланта си има цифри, сметки и т.н.
Какво си мислиш че всичко това някой го е отменил?
Аз не вярвам.
Особено в такъв момент когато е достатъчно да декларираш правилна позиция и да получиш индулгенция от където трябва.
Никой от чичковците с пурите(по ЗИП)няма файда цялата БГ да цъфти и вързва.
По евтино е да цъфтят и вързват няколко Кирчовци и Кокорчовци.
Само ги сменят от време на време.
Те ти и схемата за управление.
Още повече че кандидати има безчет.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27514 -: Юни 03, 2022, 20:00:14 »
Quote (selected)
Над 56 000 украинци има в държавните бази и други места за настаняване
https://manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/nad-56-000-ukrainci-ima-v-darzavnite-bazi-i-drugi-mesta-za-nastanavane
Какви ли евфемизми ще се пръкнат още.
То верно че много от нашите "хотели" приличат на места за принудително настаняване и предлагат същите удобства..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27515 -: Юни 03, 2022, 20:00:30 »
ТБЗБХ е кистисал, ама пак е каил да се нагърби

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27516 -: Юни 03, 2022, 20:04:13 »
ЗИП-а води неравна битка в Гласове с алтер егото си.
Клонирал се е някак си, само не знам дивана как е мултиплицирал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27517 -: Юни 03, 2022, 20:18:02 »
ЗИП-а води неравна битка в Гласове с алтер егото си.
Клонирал се е някак си, само не знам дивана как е мултиплицирал.

И на мен така ми се стори.
Май има 2-3 ЗИП-а и един ЦИП.
Да се връща тук.
По-спокойно ще му е.
Ако има някой да му разкаже.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3013
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27518 -: Юни 03, 2022, 20:21:46 »
Quote (selected)
"България демонстрира най-малко евроатлантическата ориентация измежду проучените страни", се казва в представянето на страната.
"Това е единствената държава, в която подкрепата за напускането се е увеличила в последната година" въпреки руската инвазия в Украйна.
https://glasove.com/na-fokus/40-ot-balgarite-biha-glasuvali-za-izlizane-ot-nato-za-30-rusiya-e-nay-vazhniyat-ni-strategicheski-partnyor

Това с напудрен по харвардски въпросник и преди зимните сметки.
*********   ✹    *********

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27519 -: Юни 03, 2022, 20:38:28 »
Рапът е това, което сред полумаймуните минава за музика.

Много пъти съм го казвал: 700 години се мъчим да ги свалим от дърветата и да ги направим хора, а сега им свирим музиката!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27520 -: Юни 03, 2022, 20:38:47 »
Продължава да ме гложди мисълта за 14-те наши самолета. Никой не се нае да отиде на място да провери дали наистина са там или в хангарите има надуваеми макети.
Писах преди няколко дни на "Възраждане" по въпроса, но още нямам отговор. Ако всеки от нас им пише (на vazrazhdane@vazrazhdane.bg или в "сураттефтеря", откъдето още не са ги изгонили, което е лошо, защото явно САЩ не ги смятат за толкова опасни), надявам се да се размърдат и да изискат доказателства, че самолетите ни са в хангарите. Ако ги няма, какъв по-силен довод за вот на недоверие към правителството и нови избори?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27521 -: Юни 03, 2022, 22:27:31 »
Quote (selected)
Държавната консолидационна компания освобождава ръководството на ВМЗ заради натрупани финансови загуби за повече от 1 млн. лв. само за три месеца,
обясни Нинова. „Освен това освободеният борд на директорите не е изплатил дивидента си към държавата, срокът за което е изтекъл още в края на април. "ВМЗ-Сопот завършва 2021 г. с печалба от 3,107 млн. лева. Но този борд, който управлява сега, за първото тримесечие на 2022 г. реализира загуба в размер на 1,640 млн. лв. Само за три месеца от печалба над 3 млн. се стига до загуба от 1 млн.", подчерта тя. Нинова цитира данни от доклад на одитори, според който се забелязва увеличение на задълженията спрямо 31 декември 2021 г. с 21 млн.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/korneliya-ninova-uvolni-direktorite-na-vmz-sopot
Не знам как са го направили, на фона на увеличеният износ са увеличили загубите.
Това е "талант".
"Талантът" беше назначен от др. нинова преди 4 месеца, за да докаже, че държавните дружества могат да се управляват успешно. Е, доказали са го, и той и др. нинова. А и на двамцата управлението на държавни предприятия не им е за първи път. :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27522 -: Юни 03, 2022, 22:53:39 »
При прекупвачи американци промяна на положението изисква много по-сериозни мерки  :popcorn:
 
Но като се замисли чиляк ....
Не можем да се оплакваме.
На някои направо им нареждат да подаряват :smokin:
« Последна редакция: Юни 03, 2022, 23:03:10 от 66 »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27523 -: Юни 04, 2022, 00:02:58 »
"Талантът" беше назначен от др. нинова преди 4 месеца, за да докаже, че държавните дружества могат да се управляват успешно. Е, доказали са го, и той и др. нинова. А и на двамцата управлението на държавни предприятия не им е за първи път. :smokin:

лъжеш.
борда е назначен от служебния кабинет.
Нинова е назначила един от борда.
А да ми пробутваш, че директора прави сам всичко и не зависи от борда е твърде нагло дори и за теб

После мрънкяш и се оплакваш що е такова отношението към теб.
Ми към наглите пропагандисти е такова.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2335
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27524 -: Юни 04, 2022, 06:30:10 »
Бившият служебен министър на икономиката Даниела Везиева - в момента член на борда на директорите на БДЖ, е плагиатствала при създаването на дисертацията си.
Това са резултатите от закона Игнатов.
Моите наблюдения от 2010 насам сочат, че в малките докторати масово се плагиатства, "журитата", заменили националните научни съвети, нехаят или съвсем съзнателно си затварят очите, а най-много се плагиатства в икономистичните науки. И това ще продължи, докато не се разкарат все денкофф-ци/красимирвълчевци/световнибанки/рейтингувания, наукометрии/науколитрии/наукограмажи и пр. бройкаджийски мерки и теглилки от образованието и науката. Университетите и БАН ги натискат за брой защитили докторанти, "академичното израстване" зависи от броя точки за докторант на принципа "колкото повече, толкова повече", университетите се рейтингуват и акредитират по същата логика, поради което куцо и сакато се приема за докторант и защитава. Не бива да убягва от внимание и фактът, че ръководителите им са произведени в длъжности (така им викат вече вместо научни звания) доценти и професори ЗРАСРБ-овски, повечето одоцентили и опрофесорили се със "семейни" журита и изплагиатствани дисертации. Познавам едни от тоя сорт, които произвеждат по 3-4-5 монографии на година - наукометриите им пробиват покривите просто.

В конкретния случай уму непостижимо  защо икономистична дисертация на тема  "Разработване на ефективни модели за изграждане на капацитет за социално предприемачество в България" се защитава в Националния военен университет "Васил Левски", факултет "Общовоенен", забележете. В научното жури доктор на науките до доктора на науките, икономистици основно. И никой не забелязал плагиатството. Правете сметка не само за научния, но и за общовоенния ни хал.
« Последна редакция: Юни 04, 2022, 06:44:46 от Zeitgeist »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27525 -: Юни 04, 2022, 08:40:39 »
"Талантът" беше назначен от др. нинова преди 4 месеца, за да докаже, че държавните дружества могат да се управляват успешно. Е, доказали са го, и той и др. нинова. А и на двамцата управлението на държавни предприятия не им е за първи път. :smokin:

лъжеш.
борда е назначен от служебния кабинет.
Нинова е назначила един от борда.
А да ми пробутваш, че директора прави сам всичко и не зависи от борда е твърде нагло дори и за теб

После мрънкяш и се оплакваш що е такова отношението към теб.
Ми към наглите пропагандисти е такова.
Справка с фактите никога не е излишна. Др. нинова си назначи борд на ДКК. Първото решение на ниновия борд е за смяна на директора на ВМЗ от началото на февруари 2022 с другар, доказал качествата си през годините. Другарят незабавно изчегърта висшето ръководство, заменяйки го със собствени образи и подобия. След 3-4 месеца дойдоха и Видимите Резултати, изненадващи само пропагандистите.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27526 -: Юни 04, 2022, 08:44:11 »
P.S. Съобщаването на фактите може да се изтрие. Самите факти - не.  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27527 -: Юни 04, 2022, 08:59:47 »
"Талантът" беше назначен от др. нинова преди 4 месеца, за да докаже, че държавните дружества могат да се управляват успешно. Е, доказали са го, и той и др. нинова. А и на двамцата управлението на държавни предприятия не им е за първи път. :smokin:

лъжеш.
борда е назначен от служебния кабинет.
Нинова е назначила един от борда.
А да ми пробутваш, че директора прави сам всичко и не зависи от борда е твърде нагло дори и за теб

После мрънкяш и се оплакваш що е такова отношението към теб.
Ми към наглите пропагандисти е такова.
Справка с фактите никога не е излишна.

именно.

Др. нинова си назначи борд на ДКК. Първото решение на ниновия борд е за смяна на директора на ВМЗ от началото на февруари 2022 с другар, доказал качествата си през годините.
лъжа.

Другарят незабавно изчегърта висшето ръководство, заменяйки го със собствени образи и подобия. След 3-4 месеца дойдоха и Видимите Резултати, изненадващи само пропагандистите.

безмозъчна пропаганда.

айде стига ни пробутва фантасмагориите си за факти, не са всички джиджита все пак.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27528 -: Юни 04, 2022, 09:01:13 »
P.S. Съобщаването на фактите може да се изтрие. Самите факти - не.  :smokin:

именно.

затова е добре да се придържаш към фактите, а не към мераците си да излееш на всяка цена някакво количество екскременти по опонента, без значение какви са фактите, а какви мераците ти
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27529 -: Юни 04, 2022, 09:47:11 »
Вместо да се замеряте с думички, защо не ползвате чичко Гуглю?
12.02.2022
Quote (selected)
Досегашният директор на Вазовските машиностроителни заводи в Сопот Иван Гецов е освободен от поста и на мястото му е назначен дългогодишният шеф на оръжейницата Иван Стоенчев, показва справка в Търговския регистър.
Смяната е направена от новоназначеното ръководство на Държавната консолидационна компания, която е собственик на ВМЗ – Сопот. В решението на компанията няма посочени мотиви за смяната.
Припомням, докато беше министър на икономиката сегашният премиер Кирил Петков беше призовал четирима от общо петимата в борда на директорите на ВМЗ да си подадат оставката заради лоши резултати на компанията.
Сред исканите оставки обаче не беше тази на досегашния шеф Иван Гецов. Той е изпълнителен директор на ВМЗ-Сопот от 2015 г., когато от поста беше освободен сега назначеният Иван Стоенчев.
https://bnr.bg/plovdiv/post/101600300/vmz-sopot-otnovo-shte-se-rakovodi-ot-ivan-stoenchev
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27530 -: Юни 04, 2022, 09:59:31 »
Олаф Шолц ще увещава лично в София за Северна Македония
Целта на визитата на Шолц е най-вече да се опита да помогне за намирането на компромисен вариант, с който да се преодолеят различията между страната ни и Северна Македония.
----------------------
Зад това бързане, зад този безпрецедентен натиск за приобщаване на двумилионната РСМ към ЕС не може да не стоят геополитически интереси много по-големи от тези, които ние обикновените люде си представяме. Само Джо Байдън още не ни е посетил лично.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27531 -: Юни 04, 2022, 10:16:05 »
Германците горе-долу са наясно с нашата история. Не са поставяли под съмнение, че македонците са българи и както ни върнаха южна добруджа, върнаха ни и македония. Тоз Шолц не го знам доколко е запознат с историята. Че то времето отдалечава нещата.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27532 -: Юни 04, 2022, 10:25:21 »
зад този безпрецедентен натиск за приобщаване на двумилионната РСМ към ЕС не може да не стоят геополитически интереси
Несъмнено. Обаче ми е жал за косовските шиптъри. Ще се побъркат като буридановото магаре - дали да продължават да търсят връзки за български паспорти или да се изпишат потомци на баби великомакедонки.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2335
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27533 -: Юни 04, 2022, 10:29:04 »
Германците горе-долу са наясно с нашата история. Не са поставяли под съмнение, че македонците са българи
Онези са други германци - неслучайно сред славистите имаше шега "Тринадесетият славянски език е немският" (дванадесет бяха преди Дейтънските глупости да направят "език" от сръбския диалект на босненските помаци и последвалите ги още по-големи глупости с хърватския и пр. "езици"). Онези германци са били или учени, творили наука, а не измишльотините на днешната западн/ал/а постнаука, или политици. А Шолцето е мушморок като останалите нацвъкани из ЕСейските държави колониални марионетъчници.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27534 -: Юни 04, 2022, 10:29:37 »
Германците горе-долу са наясно с нашата история.
За съжаление на Германия е отнета възможността да води самостоятелна политика от близо 80 г. Не се изненадвай ако от устата на Шолц чуем американската позиция (която никога, ама никога не е била в интерес на България)

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27535 -: Юни 04, 2022, 10:35:59 »
Целта на визитата на Шолц е най-вече да се опита да помогне за намирането на компромисен вариант, с който да се преодолеят различията между страната ни и Северна Македония.
Започването на преговорите на РСМ май е свързано с това на Албания и май целта въобще не са тези мижави 2М макета!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27536 -: Юни 04, 2022, 10:46:06 »
Теорията на хаоса трябва да се поразучи внимателно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27537 -: Юни 04, 2022, 11:00:32 »
Германците горе-долу са наясно с нашата история. Не са поставяли под съмнение, че македонците са българи и както ни върнаха южна добруджа, върнаха ни и македония. Тоз Шолц не го знам доколко е запознат с историята. Че то времето отдалечава нещата.

Нашата история изобщо не интересува глобалиста г-н Шолц, въпросът е политически, заповедтта е от САЩ, европейските марионетки само изпълняват, единственото изискване е, външно всичко да изглежда демократично.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27538 -: Юни 04, 2022, 11:07:53 »
Не виждам как изолацията на Сърбия ще стопли американците. Някои неща май вървят по инерция. Подобно на растежа на косата и ноктите след смъртта.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27539 -: Юни 04, 2022, 11:49:57 »
Дългичка статия, която си струва да бъде прочетена. Авторът Крис Хеджис е писател и журналист, носител на наградата „Пулицър“.
https://novini247.com/novini/kris-hedjis-e-pisatel-i-jurnalist-nositel-na-nagradata-pulitsar_4528741.html