Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:33:25

Автор Тема: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?  (Прочетена 39898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #60 -: Януари 22, 2021, 18:49:04 »
https://imgur.com/rnaik4J
Как се качват снимки тук?
Икона "вмъкни изображение"
Под иконата за болд шрифт.

 

Поставяш адреса на самата снимката, не страницата която гледаш.

 

width=1000 height=750
width=400 height=300

Това променя размера.

П.П. НОЙ!
Нооо съм добър!
И още по-нагъл! :t0328:
« Последна редакция: Януари 22, 2021, 18:54:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #61 -: Януари 22, 2021, 18:53:08 »
Quote (selected)
Ако не беха ония тъпи реднешки задокеанци ...
Браво на тези от тях, които са помогнали с нещо на света, но изобщо не става дума за тях. Ногу си бърза̀л и си пропущѝл тоя детайл.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #62 -: Януари 22, 2021, 18:56:37 »
Quote (selected)
Ако не беха ония тъпи реднешки задокеанци ...
Браво на тези от тях, които са помогнали с нещо на света, но изобщо не става дума за тях. Ногу си бърза̀л и си пропущѝл тоя детайл.
Фона ви пуска по бобслея, не му се вързвайте, забавлявайте се с преживелиците му.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #63 -: Януари 22, 2021, 19:12:17 »
Quote (selected)
забавлявайте се с преживелиците му
Правим го. Думите му „почивката ми свърши“, малко по-рано, ми напомниха един стар виц за почивката в ада веднъж на сто години с нос вън от казана.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #64 -: Януари 22, 2021, 20:07:26 »
П.П. НОЙ!
Нооо съм добър!
И още по-нагъл! :t0328:
Ама аз ти се радвам!  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #65 -: Януари 22, 2021, 20:15:31 »
Ако под думата "Човечеството", разбираш васточниците и задунайците, щяхме и до СЕГА да живеем природосъобразен жизнь, да благославяме кърмилницата и да гледаме зад Желязната завеса през кривия макарон на списание "БТА Паралели".

Не ме гони носталгия, честно ! -;)
Не пипай "БТА Паралели", щото аз пък имам носталгия към изданието! Какви колажи сме правили с тати от него, ум да ти зайде! Целият блок от първия до петия етаж се надговаряше кой има по-кибар стенгазета в тоалетната! Баща ми си беше счупил крака лошо и си умираше от скука (интернет нямаше принципно, аз бях във ваканция, всички останали на работа) и ние двамката нарязахме няколко годишни събрания. Аз само тичах до съседната книжарница за лепило и картон, отидоха една шивашка и една ножица за нокти, обаче резултатът беше потресаващ.
Фоне, представи си твоите колажи, ама не с фотошоп и гимп, ами с дамски несесер за маникюр!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #66 -: Януари 22, 2021, 21:58:40 »
След малко ще покажа на Споко и други мераклии как лесно се проектират снимките във форума, за да не си губят времето, защото е казано, че Времето е пари. -;)

Имайте предвид, че на моите браузъри нищо повече от това, което ще видите, не се вижда и се налага често да пиша скриптовете, което е удоволствие за мен. Lol
« Последна редакция: Януари 22, 2021, 22:27:16 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #67 -: Януари 22, 2021, 22:16:24 »
« Последна редакция: Януари 22, 2021, 22:36:30 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #68 -: Януари 23, 2021, 00:25:13 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #69 -: Януари 23, 2021, 01:55:11 »

Душа си ти, Фоне! Благодарност пред строя!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #70 -: Януари 23, 2021, 11:02:48 »
Не пипай "БТА Паралели", щото аз пък имам носталгия към изданието!

В интерес на истината, бях абониран за списание "Паралели". Преводите от английски бяха действително ПРЕВОДИ, а не гуугл ишменди-капели. Освен това, списанието даваше гласност за събитията, които ставаха зад Желязната завеса.

Икономиката на държавите от СИВ беше ендокринна и логични, и естествено 'Желязната завеса' колабира, но така или иначе, макар и в неголямо количество, инфото за Запада идваше точно от БТА "Паралели", въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #71 -: Януари 23, 2021, 12:58:30 »
Желязната завеса бе спусната не от СССР, а от запада, цели 20 г. преди изграждането на Берлинската стена.

Такава желязна завеса сега се гради пак от Запада (САЩ), пак с цел икономическо и политическо задушаване на Русия, която от Путин насам, не се подчинява на Запада. Част е проекта Тримория, за който баце и президента се доказват, кой е по-голям атлантик, т.е. васал на САЩ.
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #72 -: Януари 23, 2021, 13:31:46 »
Quote (selected)
инфото за Запада идваше точно от БТА "Паралели"
„Инфото за Запада“ у нас идваше по всякакви линии, далеч не само списанието на БТА. А би ли ни осведомил, като велик познавач, каква „инфо“ и откъде е идвала на Запад за нас. Щото по мои впечатления от „знанията“ на тамошните, нищо освен тотална и злобна дезинформация за нас на Запад не е имало.
Quote (selected)
въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС"
Баба ти е свирепа цензура. Ние да не сме вчера раждани, че да разправяш такива глупости. Цензурата беше предимно благотворна – отсяваше простотиите, кича и ниското качество в полза на по-доброто, произведено от западните литература и кино.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #73 -: Януари 23, 2021, 14:04:32 »
Quote (selected)
въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС".
Ъхъ. Работническо дело редовно кепазеше Бае ти Тодар, а БТА го цензурираше.
Бе верно ли вий кеф да се праите на клоуни.
 
Иначе земи се поограмоти. Делът на САЩ в световната икономика регулярно пада след ВСВ, а на СССР нараства.
Кеф ти данни на ЦРУ. Кеф ти на СБ ...  :smokin:

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #74 -: Януари 23, 2021, 14:42:36 »
"инфото за Запада идваше точно от БТА "Паралели""

Алманаха "Спектър" що пропущате?
Палосич! Палосич!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #75 -: Януари 23, 2021, 15:11:05 »
Ама бананите беха само с връзки! А-а-а...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #76 -: Януари 23, 2021, 15:13:55 »
Здравейте банда,
Съжалявам, че се дърлите за миналото. Каква чудна цензура се вихри СЕГА. Не някъде в Tahiti, а в меката на демото.
Отварям yahoo-finance и новина на Bloomberg:
https://finance.yahoo.com/news/parler-partner-ties-russian-government-162125150.html
"Parler’s New Partner Has Ties to the Russian Government "
Как да не се накефиш? Нали Parler (този app за привържениците на Тръмп и конспираси теористите ;D ) беше на облака на Amazom и го изхвърлиха на деня?
Пак ще излезе, че "джуджето" виновно!
 :pissed-891:

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #77 -: Януари 23, 2021, 15:27:20 »
Quote (selected)
инфото за Запада идваше точно от БТА "Паралели"

„Инфото за Запада“ у нас идваше по всякакви линии, далеч не само списанието на БТА. А би ли ни осведомил, като велик познавач, каква „инфо“ и откъде е идвала на Запад за нас. Щото по мои впечатления от „знанията“ на тамошните, нищо освен тотална и злобна дезинформация за нас на Запад не е имало.

Quote (selected)
въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС"

Баба ти е свирепа цензура. Ние да не сме вчера раждани, че да разправяш такива глупости. Цензурата беше предимно благотворна – отсяваше простотиите, кича и ниското качество в полза на по-доброто, произведено от западните литература и кино.

и един цитат в твоя подкрепа от един заклет антикомунист :)

Quote (selected)
Между другото, въпреки, че съм заклет антикомунист, съвсем спокойно признавам, че 80+% от това, което комунистическата пропаганда казваше за Запада беше вярно. Това е така и с пропагандата на CNN, MSNBC, NYT и подобни. Проблема беше (и е до днес така със CNN, MSNBC, NYT и подобни), че те систематично СКРИВАХА 80+% от истината за Запада, която не им отърваше (в случая със CNN, MSNBC, NYT и подобни, те систематично крият или омаловажават около 40-50% от реалността в САЩ и Запада).

Message-ID: <f8b33acc-1e5f-44fc-8608-b7162e715b4dn@googlegroups.com>

the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #78 -: Януари 23, 2021, 16:09:44 »
Така е, ако погледнем отвъд идеологиите, няма разлика принципна между източния и западния блок, опитват се да запазят властта си, всяка власт е така, един западняк беше казал, каквото е тоягата на комунизма, същото са лъжите на CNN.

А един българин се оплака, най-ме е яд, че каквото комунизма говореше за капитализма, се оказа вярно.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #79 -: Януари 23, 2021, 19:11:10 »
Quote (selected)
въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС".
Ъхъ. Работническо дело редовно кепазеше Бае ти Тодар, а БТА го цензурираше.
Бе верно ли вий кеф да се праите на клоуни.
 
Иначе земи се поограмоти. Делът на САЩ в световната икономика регулярно пада след ВСВ, а на СССР нараства.
Кеф ти данни на ЦРУ. Кеф ти на СБ ...  :smokin:

Няма да те разбере, щот чува само собствения си глас.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #80 -: Януари 23, 2021, 19:21:56 »
Ще направя едно блиц сепуко на онези "независими времена", "независима народна преса", "независим живот", "независим прайвит бизнес" и още много НЕ/зависими от никой жизнено/не/важни съществувания:

- Цялата преса принадлежеше на партията (и на народа - Lol)

- Партията беше държавата и държавата - Партията.

- Всеки можеше да напусне държавата, когато му кефне ф посока САЩ, Западна Европа, Австралия, Нова ЗеНландия и прочее "прогресивни" дэржави и да се връща в НРБ, когато му е кеф, ако въобще му беше кеф да се върне!

- Гражданите на НРБ не трябваше да правят следното:

1. Да говорят негативно срещу партията и/или да сътворяват вицове срещу дРъжавните ръкурводители, които до един бяха тъпи селяни и неграмотни простаци, но опкръжени с идеологически подковани, често със завидни знания и познания, спецове по нагаждането ибрикчии.

2. Притежателите на книги оДпечатани на ксерокс (зиръкс - копи машини) се конфискуваха от 6-ти отдел на ДС, VI-то управление +

2.0  Книги одпечатвани ф ФАЩ и Запада за адвентисти, петдесятници и други "разколници"

2.1  Вси произведения на Петър Дънов, Рудолф Щайнер и още 59 ф списъка, подлежаха на изземване по "технически причини" и ДеСе демокрация.

2.2  Бяха конфискувани и книги на български автори, като "Магарето на Исуса" на Черемухин и "Фашизмът" на Желю Желев (да почива в мир душата му), а също и стихотворението на Добрин Добрев, одпечатано ф "Литературен глас", ф което афторът беше направил така, че четейки оДвестно първите букви на всеки стих се стигаше до понятието "Долу Тодор Живков".

2.3  Да слушат западни радиостанции от типа на "Свободна Европа", "Гласът на Америка" плюс емисиите на български език на Рейдиоу Ландън, Лаксъмбърг и прочее, които не особено успешно бяха "заглушавани", хеля онези на Къси Вълни. (Радио "Дъ Войс ъв Ъмерика" предаваше на "средни вълни" од Гърция и СеСеСеРейските заглушители НЕ вършеха работа)

Българите гледаха западни филми само тогава, когато кенеф-икацията даваше фира од празни салони, а гражданите се питаха един-друг: "Хубав ли беше филмът, или руский?!"

Четенето и съответното притежание на книги на английски език беше приоритет САМО на преводачите, които ТРЯБВАШЕ да превеждат на български НЕ од руский, а од оригиналите.

Щастието на "ощастливените" български прирасти на населението се състоеше ф това, че дэржавата наброяваше около 9 милиона двукраки, а СЕГА - я има, я няма 6 милиона постоянни присъстващи индивида.

Въпросът с зачезналите не ф посока екс-СССР е од решаващо значение за намиране формулата за самото изчезване.

Горната ретроспекция е около 0.1% од общото народно щастие, защото съм пропуснал 'гениалните афтамабили', ерзац руските ТВ приьомници и цялата им скапана електроника - магнетофон Каштан, грамафон Маладьожны и всьо астальное.

Явно некои од по-горните индивиди се опитват да фнушават одново "райската комунистическа реалност", подобно АОНСУ пропагандатори, но са изтървали момента, че ние живеем ф лоното на капитализъма повече од 30 лазарника назад въф времето и това прави техните брътвежи забавно-смешни и развеселяващи ни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #81 -: Януари 23, 2021, 19:28:54 »
Тия горните книги, и аз бих ги забранил, още бих забранил всякакви филми на тема възхвала на сатанизма, живи-мъртви, не-мъртви и пр. ужасии, бих изгорил всякакви форми на американско поп арт , боди арт... като Уорхол и други откачалки, рисували с пикня, консервите с лайната на Манзони ще накарам да ги отворят и изядат колекционерите им.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #82 -: Януари 23, 2021, 19:35:41 »
Quote (selected)
2.1  Вси произведения на Петър Дънов, Рудолф Щайнер и още 59 ф списъка, подлежаха на изземване по "технически причини" и ДеСе демокрация.

Обичам когато лаици говорят за Петър Дънов.
Как са чували че ....
Всите произведения на Петър Дънов си седят и не са изземвани никога на няколко километра от Айтос.
Там има една "Набожна къща" - чист чифлик ( голям чифлик ) с лозя, плодни дръвчета.
Прекарвах доста време там като дете ( много деца на много семейства ) - цяло лято с баба ми че нашите работеха.
Не видях пълчища милЮционери щурмуващи заветните хълм с боровете.
А ти си плякай за жълтопаветните подкрепяни от Людмила "бели братя" разменящи антики за зелени хартийки.

Сега си спомням.
Странно, ама комунета бяха разположили там всичките танкове на Двадесет и четвърта танкова бригада -вероятно са събирали сили да атакуват Дъновистите. :bigok:
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 19:40:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #83 -: Януари 23, 2021, 19:42:00 »
Българите гледаха западни филми само тогава, когато кенеф-икацията даваше фира од празни салони, а гражданите се питаха един-друг: "Хубав ли беше филмът, или руский?!"

Четенето и съответното притежание на книги на английски език беше приоритет САМО на преводачите, които ТРЯБВАШЕ да превеждат на български НЕ од руский, а од оригиналите.
Фоне, душицо, ама ние сме още живи! Тези, дето можеха да си купят куп издания на английски - в руската книжарница например - и сме гледали "Звездните войни" и "Ад под небето" практически по едно време със Запада (мен татю ме е водил на Пол Нюман, а татю почина преди 9 ноември).

Вчера някой рече, че цензурата ни е направила кофти услуга, като е селекционирала само най-доброто от западните неща, това, което е тук и сега е класика. И на нас ни се е струвало, че само гениални неща се произвеждат.
А сега сложи ръка на сърцето и ми речи, кое от двете е по-страшен военен филм: "Спасяването на редник Райън" или "Летят жерави"? Ама тук никой не е гледал "Летят жерави" и не може да го оцени...
А  пък и ако научи защо е написано стихотворението за тези жерави, изобщо ще плюне на опитите с редника Райън.  Не ме карай да те образовам за Расул Гамзатов.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #84 -: Януари 23, 2021, 19:44:08 »
Българите гледаха западни филми само тогава, когато кенеф-икацията даваше фира од празни салони, а гражданите се питаха един-друг: "Хубав ли беше филмът, или руский?!"

Четенето и съответното притежание на книги на английски език беше приоритет САМО на преводачите, които ТРЯБВАШЕ да превеждат на български НЕ од руский, а од оригиналите.
Фоне, душицо, ама ние сме още живи! Тези, дето можеха да си купят куп издания на английски - в руската книжарница например - и сме гледали "Звездните войни" и "Ад под небето" практически по едно време със Запада (мен татю ме е водил на Пол Нюман, а татю почина преди 9 ноември).

Вчера някой рече, че цензурата ни е направила кофти услуга, като е селекционирала само най-доброто от западните неща, това, което е тук и сега е класика. И на нас ни се е струвало, че само гениални неща се произвеждат.
А сега сложи ръка на сърцето и ми речи, кое от двете е по-страшен военен филм: "Спасяването на редник Райън" или "Летят жерави"? Ама тук никой не е гледал "Летят жерави" и не може да го оцени...
А  пък и ако научи защо е написано стихотворението за тези жерави, изобщо ще плюне на опитите с редника Райън.  Не ме карай да те образовам за Расул Гамзатов.

67 не се хаби.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #85 -: Януари 23, 2021, 19:55:44 »
67 не се хаби.     
От една страна си прав. Но ще дойде някоя невинна душица и ще прочете тази помия и ще реши, че така е било. А не е.
"В семье Газдановых из села Дзуарикау в Северной Осетии было семеро сыновей. Один погиб в 1941 под Москвой. Еще двое — при обороне Севастополя в 1942. От третьей похоронки умерла мать. Следующие трое сыновей Газдановых пали в боях в Новороссийске, Киеве, Белоруссии.

Сельский почтальон отказался нести похоронку на последнего, седьмого сына Газдановых, погибшего при взятии Берлина. И тогда старейшины села сами пошли в дом, где отец сидел на пороге с единственной внучкой на руках: он увидел их, и сердце его разорвалось...

В 1963 году в селе установили обелиск в виде скорбящей матери и семи улетающих птиц. Памятник посетил дагестанский поэт Расул Гамзатов. Под впечатлением от этой истории он написал стихотворение. На своем родном языке, по-аварски. И, к счастью, у этого стихотворения есть качественный перевод на русский. Его сделал Наум Гребнев, известный переводчик восточной поэзии. Он учился в Литинституте с Гамзатовым после войны и дружил с ним. Этот перевод всем вам знаком. Вот он:"

Останалото тук

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #86 -: Януари 23, 2021, 20:16:04 »
Брезгливо как то.
Нечистоплотно.
Пошел то он как то подальше.
Мягко сказано.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #87 -: Януари 23, 2021, 21:09:02 »
Залитате в една или друга посока и се отклонявате от истината.
Да, можеше да се купи някоя книга (обикновено класик) в оригинал (английски) в руската книжарница. Аз съм си купил така "The old man and the sea". В антикварната книжарница в София "безистена" се появяваше някоя книжка на английски. На едно приятелче (учеше английска филология) купих от там "Gone with the wind". Second hand.
За "имане" не може да става дума. До степен, че не се намираха речници. На Марко Минков речниците излязоха и свършиха. Ограничен тираж.
Имаше и една книжарница срещу руската църква в София за научна литература (на чужди езици). Няма каталог. Каквото са ти избрали "другарите". ;D Твай! Това е имането на книги на чужди езици.
В 1993 г случайно влязох в антикварна книжарница в Тел Авив. Милиони книги (на английски), дори скорошно издадени, "second hand". По шекел или два. Можеше да се умориш дори само ако ходиш между стелажите. Стана ми мъчно за "имането" по ком-соца.
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 00:52:04 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #88 -: Януари 23, 2021, 21:22:49 »
Да, нямаше всичко, но имаше и култура и образование, сега има всякакви книги, но няма ни култура, ни образование...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #89 -: Януари 23, 2021, 21:33:59 »
Да, нямаше всичко, но имаше и култура и образование, сега има всякакви книги, но няма ни култура, ни образование...
Не мога да генерализирам за културата, че само съм минал покрай масовата такава. ;D
Не бих могъл да сравнявам играта на бае ви Ламбо (На всеки километър) с "Full metal jacket" или "Platoon".
Точно ком-соца няма големи постижения в културата. Има оперни певци, но станали известни като се изявявали на запад.
Образованието сигурно не е било много зле след като си намерихме работа на запад с него. От друга страна циганите се научваха да четат в "Трудови войски".
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 21:38:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #90 -: Януари 23, 2021, 21:47:36 »

Иначе земи се поограмоти. Делът на САЩ в световната икономика регулярно пада след ВСВ, а на СССР нараства.
Кеф ти данни на ЦРУ. Кеф ти на СБ ...

Я да те поограмотим ние, капиталистическите мизирабли.

1-во Не одчиташ най-важното - ф кой век живеем ний, капиталистите, и ф кой век живееш ти, (Цитираш данни од-слет-Фтората Световна Война.)

Ползвайки твоите източници, за да видим дялът (участието) на Русия ф световната икономика ф момента и докъде я е докарала държавата на най-големите джуджаци. LOL

БВП на Русия
GDP = $1,702,361,000,000


БВП на Обеднялото Кралство
GDP = $2,827,918,000,000

Великата ПодНебесна, Чайна-Майна, води на Русия яко

GDP = $14,327,359,000,000

Загиващите ФАЩ тоже са за съжаление и крокодилски сльозы
GDP = $21,433,228,000,000



Ф горната ранглиста на водещите Световни държави, Русия нещо е зачезнала од първенците. Що тъй ?!


За отбора на незнаещите!

Брутният Вътрешен Продукт включва:

1. Потребления - разходите на консуматорите за крайни продукти и услуги

2. Инвестиции - инвестициите на компаниите за инфраструктура, маркетинг, обучение на персонала и други, както и покупката на недвижима собственост

3. Правителствени покупки - правителствените разходи за стоки и услуги, както и разходи за отбрана, инфраструктура, образование, полиция.

4. Нетен износ - износът се прибавя, защото независимо от това, че крайният потребител на стоките и услугите е в чужбина, стоките са произведени в границите на държавата и са част от вътрешния ѝ продукт !!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #91 -: Януари 23, 2021, 21:54:39 »
Quote (selected)
4. Нетен износ - износът се прибавя, защото независимо от това, че крайният потребител на стоките и услугите е в чужбина, стоките са произведени в границите на държавата и са част от вътрешния ѝ продукт !!!

Как препродажбата на нефтопродукти и минерали добити в трети страни препродадени от САЩ компании увеличава БВП?
Освен да увеличи авоарите на един процент от единия процент - 0,1 промила от населението.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #92 -: Януари 23, 2021, 21:57:10 »
Quote (selected)
въпреки свирепата цензура наложена по линията "ЦК на БКП - КДС".
Ъхъ. Работническо дело редовно кепазеше Бае ти Тодар, а БТА го цензурираше.
Бе верно ли вий кеф да се праите на клоуни.
 
Иначе земи се поограмоти. Делът на САЩ в световната икономика регулярно пада след ВСВ, а на СССР нараства.
Кеф ти данни на ЦРУ. Кеф ти на СБ ...  :smokin:

Няма да те разбере, щот чува само собствения си глас.

И гласът на CIA - The World Factbook, на който и № 66 се доверява... Lol

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #93 -: Януари 23, 2021, 22:04:53 »
Сега Бидона обеща някакъв "пакет" за $1.9Т (онова с 12 нули). Тези 2 трилиона как ли ще увеличат БВП? ;D
Преди това имаше нещо за 900 милиарда. От там дадоха $600. (Цоциализъм в действие). Това да ми го бяха казали преди 30 години, никога нямаше да повярвам. Раздаване на доларци. На някой по 600, на някой по милионче. Но зависта (envy) е "evil".   ;D :too_happy-1067:
Манги от хеликоптера. :too_happy-1067:
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 22:16:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #94 -: Януари 23, 2021, 22:09:55 »
Quote (selected)
4. Нетен износ - износът се прибавя, защото независимо от това, че крайният потребител на стоките и услугите е в чужбина, стоките са произведени в границите на държавата и са част от вътрешния ѝ продукт !!!

Как препродажбата на нефтопродукти и минерали добити в трети страни препродадени от САЩ компании увеличава БВП?
Освен да увеличи авоарите на един процент от единия процент - 0,1 промила от населението.

Ми хич не е тъй. Нали суровият петрол ТРЯБВА да се преработи и добие вид удобен за ползване под различните му форми, което покачва коефициентът.
Думам за пари, пари и само пари, които се добавят към Брутния Вътрешен Продукт на държавата разработваща внесените продукти.

Какво има толкова неясно - капитализъм. Да не би Руснаците да не го правят ?!
(Виж БВП на показаните от мен държави и ще разбереш) Lol

Exports - represents gross exports. GDP captures the amount a country produces, including goods and services produced for other nations' consumption, therefore exports are added.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #95 -: Януари 23, 2021, 22:11:12 »
Не са от хеликоптера, а от джоба на хората по света, да, цял свят плаща данък на САЩ, когато ФЕД емитира пари, плащаме на американците масрафа, през всичко, което се тръгува с долари.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #96 -: Януари 23, 2021, 22:13:17 »
Мани политиката,
Пратих си молбата в Домашен майстор ;D
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 22:51:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #97 -: Януари 23, 2021, 22:15:44 »
Quote (selected)
Нали суровият петрол ТРЯБВА да се преработи и добие вид удобен за ползване под различните му форми, което покачва коефициентът.

Колко петрол внасят САЩ, колко суровини и в какво ги преработват и после ги изнасят в трети страни?
Префактурирането на петрол и суровини по кораби в океана и тръби в Украйна не е преработка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #98 -: Януари 23, 2021, 22:17:50 »
Преди неколко години японското правителство обяви че Индия е задминала Япония по БВП и е трета икономика  :smokin:
Аз на японците ли да вЕрвам или на тоз пасквил по номинал, von-е.
Па горе-долу тогаз некъде 14-та, 15-та МВФ официално обяви, че КНР е задминал САЩ и е първа икономика.
Па същио въпрос?
Иначе варианти бол, по-номинал, по-добити соени зърна, по-изстреляни патрони на чужда територия, по- .....
 
Бъч, "Мир" превеждаше всичко което си струва. И повече от това, защото дори в тясноспециализирана област не можеше да изчетеш и осмислиш публикуваното. Верно на руски, но ние сме малка държавичка. Защо да се хабят обществени ресурси за нещо дето интересува пренебрежимо малък процент.
Междудругото ако си посещавал някоя библиотека по "онова време" щеше да видиш, че там са налични на практика всички значими периодични издания в областта. Сега знаеш ли какво е - пустош!
 
Да вземем и нещо "масово". например SF.
Ами Азимов, Шекли ..... са си издадени на български.
Както и Джек Лондон, Карл Май,.....

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #99 -: Януари 23, 2021, 22:18:18 »
Понеже включихме "победителите" и "победените" въф Фтората Св.В., да видим днешните показатели:

- Победената Германия (Бундес Републик Дойчланд)
има БВП = $3,860,923,000,000

а победилата Матушка

има БВП = $1,702,361,000,000

Та, така. Кой е победителят и кой - победеният. Размисли по Щирлиц-17 за домашно. Lol

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #100 -: Януари 23, 2021, 22:26:39 »
Фоне, това е твърде "брутален" и твърде "вътрешен" и не е "продукт", ама щом те влече.
Последно Тръмп го вдигна като увеличи митата и местните просто взеха по-големи кредити да има за китайската фабрика и за говърмента.
И за статистиците на БВП. :bigok:
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 22:32:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #101 -: Януари 23, 2021, 22:32:54 »
Quote (selected)
Понеже включихме "победителите" и "победените" въф Фтората Св.В., да видим днешните показатели
Мисловният кръгозор на типичния сащофил започва и завършва с броене на кинти. Нелечимо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #102 -: Януари 23, 2021, 22:33:53 »
Как ли се отнася най-великият БВП, към хилядите бездомници по Калифорния, че и другаде по "демото".
Предполагам това са "ябълки и круши". Несравними неща. :peeing-2085:
Ние не сме, но "You are a car accident away from being a homeless".
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 22:41:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #103 -: Януари 23, 2021, 22:38:36 »
Quote (selected)
Понеже включихме "победителите" и "победените" въф Фтората Св.В., да видим днешните показатели
Мисловният кръгозор на типичния сащофил започва и завършва с броене на кинти. Нелечимо.
Като спомена за броене на кинти се сетих, че едно от първите неща което научих по английски е, че "money" било неброимо, макар че най-много се броели. Шега на моя учителка. ;D
Долу ръцете от Фона!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #104 -: Януари 23, 2021, 22:41:22 »
Quote (selected)
Долу ръцете от Фона!
Що, кой го пипа?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #105 -: Януари 23, 2021, 22:42:31 »
Quote (selected)
Долу ръцете от Фона!

Не е ръка!
Не е и като викаха германките:
Nicht mit dem Knie! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #106 -: Януари 23, 2021, 22:43:02 »
66, все ме гложди една мисъл, та да те попитам.

Колко пъти си посещавал Русия, да речем през последната декада ?!

(Не думам за центъра на Москва с небоскреповете - дело на щатски компании и построеният от италиански и френски майстори дворци в Свети Ленинград)

Имам зашеметяващи кадри и пикчъри од околностите на Москва, а какво видя камерата ми по време на прехода с рейл-роуд дилижанса од Москва до Свети Сталинград - бедно ти е въображението.

Чети "Пан Володиовски" на Сенкевич, и/или гледай филма със същото име.
Ще разбереш какво съм видял в Русия през 2014-2016-2017 и за последен път през лятото на 2019.

Сърцето ми се свиваше, като гледах таможниците. Те са си виновни за дереджето. Нали искаха да стават все по-равни и да правят комунизъм - направиха го ! Lol

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #107 -: Януари 23, 2021, 22:52:50 »
Quote (selected)
Понеже включихме "победителите" и "победените" въф Фтората Св.В., да видим днешните показатели
Мисловният кръгозор на типичния сащофил започва и завършва с броене на кинти. Нелечимо.

Мисля, че в Република България - и не само там - НИКОЙ нормален или полунормален индивид не работи за значи и медали или по метОдата на Злобин, а работи срещу заплащане, за да печели и оттам нататък да има каквото си пожелае.

Ти, лично, за-без-пари ли работиш или харизваш заработките си на някоя клошарска организация, като Мама Тереза, например ?!

Сами питам, де ?! Lol
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 22:56:07 от von Newmann® »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #108 -: Януари 23, 2021, 23:00:48 »
Нека аз да отговоря за заплащането!
Най-големите кинти в САЩ се правят по банките. Най-умните от колежите отиват там. Не отиват да учат медицина или инженерство.
Само питам, а отговор не искам: Какъв точно продукт правят банките?
Що така от техният "продукт" почна кризата 2008, че още не могат да се оправят от нея, та само разни "количествени облекчения" (QE каквото и да значи това) се налагат?
https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
"We all living in America"
"Coca -cola
          Wonderbra" ;D
« Последна редакция: Март 09, 2021, 03:18:31 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #109 -: Януари 23, 2021, 23:18:00 »
Quote (selected)
Сами питам, де ?! Lol
Не знам защо ти харесва да се подписваш с „льольо“, според мен не е много стилно.
Иначе, убягнало ти е, че не това, за което „само питаш, де“ е тема на разговора. Проблемът ти е, че се опитваш да измерваш всичко с пари, да свеждаш всичко до пари, и в крайна сметка дори не обръщаш внимание за какво става дума, защото просто си мислиш само за своето – парите. Това е некси ридикулозно. Като Иванчо, който казал: „Ами, тате, тя другарката и трактор да ми покаже, аз все за цици си мисля“.
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 23:21:28 от аменеменема »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #110 -: Януари 23, 2021, 23:34:32 »
Образованието сигурно не е било много зле след като си намерихме работа на запад с него. От друга страна циганите се научваха да четат в "Трудови войски".
А, не така, аз водих циганското основно професионално училище на бригада една година! Всички можеха да чета в осми клас, до едно! Е, те бяха с моите от единайсти клас, ама сега няма да придиряме, нали?!
Бъч, кажи колко човека от дребни нации са станали известни на запад и колко човека си срещнал оригинално от "запад", които чета поне един чужд език! Даже няма да питам за език на дребна нация, ами така, чужд език.
Как да станеш известен на някого, който няма хал хабер, че ти изобщо съществуваш.
Изключенията като Марлен Дитрих на колене пред Паустовски не се приемат! :)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #111 -: Януари 23, 2021, 23:41:10 »
Една Мелания знаела 5 езика. Май беше словенка. Колко по-известна искаш? ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #112 -: Януари 23, 2021, 23:57:54 »
Една Мелания знаела 5 езика. Май беше словенка. Колко по-известна искаш? ;D
Хъц! Мелания е първо поколение емигрантка. Търси се нещо като Кондолиза Райс, дето говори руски.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #113 -: Януари 24, 2021, 00:08:09 »
Тук стана дума за ко-соц културата. Сещам се за ангажираният "Ален Мак" и George Thorogood.
https://www.youtube.com/watch?v=sDf0IwXoOmY

Има разлика и в "ангажирането" нали?
"One Bourbon, One Scotch, One Beer"

Wanna tell you a story,
About the house rent blues
I come home one Friday,
Had to tell the landlady I done lost my job
She said that don't be front me,
Long as I get my money next Friday
Now next Friday come I didn't get the rent,
And out the door I went

So I goes to the landlady,
I said, "You let me slide?"
I'll have the rent for you tomorrow
Or the next day I don't know
So she let me slide it on, you know people,
I notice when I come home in the evening
She ain't got nothing nice to say to me,
But for five year she was so nice
Lord she was lovey-dovey,
I come home one particular evening
The landlady said, "You got the rent money yet? ",
I said, "No, can't find no job,
Therefore I ain't got no money to pay the rent"
She said "I don't believe you're tryin' to find no job"
Said "I seen you today you was standin' on a corner,
Leaning up against a post"
I said "But I'm tired, I've been walkin' all day"
She said "That don't befront me,
Long as I get my money next Friday"
Now next Friday come I didn't have the rent,
And out the door I went

So I go down the streets,
Down to my good friend's house
I said "Look man I'm outdoors you know,
Can I stay with you maybe a couple days?"
He said "Uh, let me go and ask my wife"
He come out of the house,
I could see it in his face
I know that was no
He said "I don't know man, ah she kinda funny, you know"
I said "I know, everybody funny, now you funny too"
So I go back home
I tell the landlady I got a job, I'm gonna pay the rent
She said "Yeah?" I said "Oh yeah"
And then she was so nice,
Lord, she was lovey-dovey
So I go in my room, pack up my things and I go,
I slip on out the back door and down the streets I go
She a-hollerin' about the front rent, she'll be lucky to get any back rent,
She ain't gonna get none of it
So I stop in the local bar you know people,
I go to the bar, I ring my coat, I call the bartender
Said "Look man, come down here", he got down there
So what you want?

« Последна редакция: Януари 24, 2021, 00:14:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #114 -: Януари 24, 2021, 00:11:38 »
Дето казва Александър Градски, нотите са само седем и както и да ги въртиш, вероятно вече някой това го е съчинил поне веднъж или вече го е откраднал.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #115 -: Януари 24, 2021, 00:22:37 »
Една Мелания знаела 5 езика. Май беше словенка. Колко по-известна искаш? ;D
Хъц! Мелания е първо поколение емигрантка. Търси се нещо като Кондолиза Райс, дето говори руски.

Нъц!!!

Не забравяй и Камала Харис ...


« Последна редакция: Януари 24, 2021, 00:40:25 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #116 -: Януари 24, 2021, 00:30:33 »
Quote (selected)
Дето казва Александър Градски
Какъв съвпъдък! Току-що слушах Градски в тубата. Като на фортепианото енергично се изявяваше самата му адашка Пахмутова.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #117 -: Януари 24, 2021, 13:31:46 »
Образованието сигурно не е било много зле след като си намерихме работа на запад с него. От друга страна циганите се научваха да четат в "Трудови войски".
А, не така, аз водих циганското основно професионално училище на бригада една година! Всички можеха да чета в осми клас, до едно! Е, те бяха с моите от единайсти клас, ама сега няма да придиряме, нали?!
Бъч, кажи колко човека от дребни нации са станали известни на запад и колко човека си срещнал оригинално от "запад", които чета поне един чужд език! Даже няма да питам за език на дребна нация, ами така, чужд език.
Как да станеш известен на някого, който няма хал хабер, че ти изобщо съществуваш.
Изключенията като Марлен Дитрих на колене пред Паустовски не се приемат! :)
Сестро, по дефиниция английскиговорящите (вкл. англичаните) по изключение говорят език, различен от родния им, под нивото им е.
В 40+ годишната ми професионална кариера съм среща не повече от дузина такива.
В тази връзка си спомних казаното от министъра на образованието на великобритания г.жа Татчър, М. след (при) посещението й в България.
~~~~
Ноймане, сподели.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #118 -: Януари 24, 2021, 19:57:17 »
Quote (selected)
Понеже включихме "победителите" и "победените" въф Фтората Св.В., да видим днешните показатели
Мисловният кръгозор на типичния сащофил започва и завършва с броене на кинти. Нелечимо.
Целият нормален свят се крепи върху парите. Без значение дали живееш в България, Русия, САЩ, Канада, Тимбукту, Бряг на слоновата кост, Северна Корея, Куба или Таджикистан.

- купуваш кола или мотопед - плащаш;

- наливаш бензин - плащаш;

- трябва и да ядеш - плащаш;

- искаш да гледаш ТВ - плащаш;

- за телефон, мобилфон, 'сателитна визия', комппютър, лаптоп - тожэ плащаш;

- плащаш с пари - не с въздух - наем, обзавеждане, електичество, вода, данък сгради;

- да си купиш билет за самолет, автобус, влак, градски транспорт - плащаш;

- да отидеш на почивка, да посетиш ресторант или бар, дискотека или някакво представление (опера, оперета, театър, концерт) - плащаш;

- да се снарядиш с нови дрехи или обувки, бельо, чорапи и пр. - плащаш

- да посетиш професионален зъболекар или лекар - плащаш

- и ВСИЧКО, за което ти дойде на ум, е свързано с ПАРИ и само с ПАРИ.

Може би някои съучастници живеят в сюрреалистичния свят на безфинансово имагинерно измерение, за да игнорират значението на финикийските знаци, а това действително не подлежи на никаква терапия.


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #119 -: Януари 24, 2021, 20:11:39 »
Капиализмът е отговорът !

Там където има обслужване - има и заплащане, без значение в коя държава или в кое общество живеете.

Подчертавам още веднъж - за всичко се плаща и никой не дава нищо на никой на версия.

Твай положението !