Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 06:53:50

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 301723 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 10:13:51 от von Newmann® »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Честита Коледа , приятели! Бъдете живи, здрави, позитивни , интересни и ерудирани!!!
  Това е най -ценното нещо от колекцията ми! ( Засега! :smokin:)
https://www.youtube.com/watch?v=kXcgeGer4zk
« Последна редакция: Декември 25, 2020, 17:32:09 от Kerpeden »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честита Коледа на всички!
С ерудицията трудно, засега го докарваме на ерупция. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
    :beer-405:

 
« Последна редакция: Януари 09, 2021, 18:06:51 от Vançe »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
 :beer-405:
« Последна редакция: Януари 09, 2021, 17:59:54 от Vançe »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
   Много се радвам, че се обади Керпеден Баба..  И аз го поздравям с рождение  на Човешки дух, не на едно Бебе..

  Саглам ми си/н/... Ийин ми си/н/ ....

  Поздрави за Цигуларката!!

 Да н си останал запечатан в некое 'Варненско  лято'  и не знаещ нови правопис ... Сички сега пишат по-новому...

  "ШЕСТИДА КОЛЕТА! БЪТЕДЕ ЖИФИ, ЗДРАФИ, ПОЗИТИФНИ "..

  ПП Честита Светлина от Витлеемската звезда, батьо Керпедене..

Честита и на Керпеденци.   На  Буратино, Джузепе, Онци, оооо..и Енгелс, Айс,  На Фирмин  тоже ..  На Фон и Джиджи.. И всички дуже..
Чок яша кардашим,чок яша...Светлината е за всички , брате!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Vançe
Сички сега пишат по-новому...
"ШЕСТИДА КОЛЕТА! БЪТЕДЕ ЖИФИ, ЗДРАФИ, ПОЗИТИФНИ "...

... и щастлиФТи  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
честито рождество!

AnonimusBG

  • Гост
Aĸo cтe poдeни мeждy 1940 и 1989 гoдинa – пpoчeтeтe.
 
Haй-вaжнoтo e дa ĸaжeм, чe ниe cмe poдeни нopмaлнo и cмe живи и здpaви, въпpeĸи чe нaшитe мaйĸи ca пили acпиpин, ĸoгaтo ca имaли глaвoбoлиe, яли ca ĸoнcepвиpaнa xpaнa и ca paбoтeли дo пocлeднo. He ca били тecтвaни зa paзлични бoлecти и нe ca имaли възмoжнocттa дa видят бeбчeтo cи дo дeня нa нeгoвoтo paждaнe.
 
Hиe, дeцaтa нa минaлия вeĸ, ce вoзexмe в ĸoлитe бeз ĸoлaни, ĸapaxмe ĸoлeлa, ĸънĸи и лaгepни ĸoличĸи бeз ĸacĸи, игpaexмe в ĸaлтa и пиexмe вoдa oт мapĸyчa зa нaпoявaнe.
Πиexмe вoдa oт eднa и cъщa бyтилĸa и вcичĸи cи бяxмe дoбpe.
A пoмнитe ли ĸoлĸo бeшe зaбaвнo дa пoмaгaмe нa нaшитe мaйĸи и бaби дa изпepaт ĸилимитe нa yлицaтa c лeдeнo cтyдeнa вoдa caмo и caмo, зa дa мoжeм дa ce нaмoĸpим дo yшитe в cлънчeвитe лeтни дни.
Ядяxмe бял xляб c мacлo или мac, пиexмe гaзиpaни нaпитĸи и винaги нaмиpaxмe нaчин дa ce cдoбиeм cъc cлaдoлeд, нo нe cмe били c нaднopмeнo тeглo, зaщoтo пocтoяннo игpaexмe нaвън.
He ни дaвaxa xaпчeтa зa xипep aĸтивнocт в yчилищe, нямaшe пcиxoлoзи и пeдaгoзи, ĸoитo дa ни нaблюдaвaт и дa oцeнявaт нaшeтo paзвитиe, a вcичĸи зaвъpшвaxмe yчилищe ycпeшнo. Имaxмe иcтинcĸи пpиятeли, a нe тaĸивa, ĸoитo дoбaвяxмe в coциaлнитe мpeжи и пocлe ниĸoгa нe виждaxмe.
 
A виe пpинaдлeжитe ли ĸъм тoвa пoĸoлeниe? Чecтитo! Bиe cтe имaли eднo пpeĸpacнo дeтcтвo!

https://www.lentata.com/page_20169.html

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 10:12:13 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 10:13:09 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 10:38:54 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Там, зад синята вратичка
- като волна нощна птичка,
гледам бодро телевизия,
получавам прясна визия!

Яхтата ми е разкошна
оргията - денонощна!
Фдясно имам фтора лодка
Там си правя аз разходка

Гледам ганджа за разтуха
- всичко тука е разруха!
Често палвам си цигарка -
там, под палубната арка.




Даже виждат се найлони
скрили дървени пилони.
Агрегатът е ф червено,
а парите въф зелено.

Лодка трета, но пробита
мяса малко поубита.
Там ще сея зеленчуци
но и ползвам за боклуци.

Моля Ви, не ми се смейте
мойте мъки преживейте,
За да не ви дóйде кáрма
Като ф българска казарма.

Имах дом до океана,
но уви, вода обхвана
и зачезна сред вълните
сал стърчат му днес дъските.

Седнал в мрачната си соба
със цицореста особа
се отдавам на развратност
във перверзната повратност.

И за моята прокоба
к'во ли друго днеска мога?!
Тихо моля се на Бога:
"Дай ми Боже, нова тога !"


Изводът е, Животът ф Пордим хич не е лесен !
« Последна редакция: Декември 30, 2020, 23:00:54 от von Newmann® »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Къде в ЕС се харчи най-много за алкохол?
« Отговор #2353 -: Декември 31, 2020, 20:56:36 »
Quote (selected)
През 2019 г. домакинствата в ЕС са похарчили 117 мрлд. евро (0,8% от общият брутен вътрешен продукт на блока), за алкохолни напитки. Сочат данните на европейската статистическа служба Евростат. Тази сума представлява 1,6% от общите разходи за крайно потребление, като показателят не включва алкохола, консумиран в ресторанти и хотели.

В България делът на разходите на домакинствата за алкохолни напитки също е 1,6%. Лидери в ЕС са балтийските страни. Първа е Латвия, където за алкохол отиват 4,8% от разходите на домакинствата, следват Естония - с 4,7% и Литва - с 3,7%. Най-малки са разходите за алкохол в Италия и Гърция – 0,9%.
https://www.manager.bg/es/kde-v-es-se-harchi-nay-mnogo-za-alkohol
Е за това не вярвам на статистиците ( хеле па на Мишоконстантиновците ).
Една статистика изплякана без оглед на доходите, какви излишъци има след храната дрехите и топлото, какви са акцизите- голяма част от стойността на алкохола, колко доброволен нефискализиран труд е потънал в производството на муншайн. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
е не, не можеш да казваш, че не вярваш на статистиката, щото някой е направил проучване по малоумен въпрос. за консумацията на алкохол си има статистика колкото щеш, ето например https://worldpopulationreview.com/country-rankings/alcohol-consumption-by-country

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Консумацията мерена в литър, градус е друга бира.
Парите за консумация са глупост.
Как може да остойностиш живота на човек прекарал живота си като доброволен помощник на селския казан?
Повечето села с казани имат поне един такъв "герой".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
литър чист алкохол. сиреч един литър от оня сайт е 2л мастика или 2.5л водка, за ракия си превръщай сам. иначе съм много изненадан не толко от малдивите, там е ясно, че основната консумация е от туристи, обаче афганистан и алжир, дето са мюсюлмански, с такава консумация си е сърпрайз.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Алкохол +акциз.
Това изкривява "проучването".
Кило кокаин разправят в Колумбия било 1 000 долара, в голямата ябълка 100 000.
Затова си мисля че няма никаква стойност освен освен като статистическо упражнение и много платени часове за "наука".
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 22:06:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 1
« Последна редакция: Януари 01, 2021, 15:55:18 от Kerpeden »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
литър чист алкохол. сиреч един литър от оня сайт е 2л мастика или 2.5л водка, за ракия си превръщай сам. иначе съм много изненадан не толко от малдивите, там е ясно, че основната консумация е от туристи, обаче афганистан и алжир, дето са мюсюлмански, с такава консумация си е сърпрайз.
Релакс, другаре. Статистиката е много еФтина и фейк.

Хеля като прочетох и за муслимските държави, дето още режат глави и трепят с камъни, особено инфото за United Arab Emirates, които - според данните - са се оказали достоен конкурент на Русия и даже са изпреварили по производство Украина, к'во да кажем.

Самагонът, тройният одеколон, тенжерите под налягане - използвани за "напарава" на алкохолни продукти в Русия и Украина, ракиджийските казани ф България, ф Румъния, ф Турция, ф Гърция, въф Бивша 'Югославяния' са останали тожэ извън полезрението на "статистите".
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 11:15:49 от von Newmann® »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
BTW, днес е дъждовна, мрачна, мъглива, зимна лондонска сабахлен и след няколко минути започва паленето на печките на 21-ви и 22-ри етажи.

Като подпаля сградата, мислим с две мои колежки и още един пичага, като мен, да оДскочим до одвъдната страна на водата (думам за Канарите) и да ви фотна малко документалистика за гостуването на Велик Руски Цар с неговото джудже по тия чаршии, щото некъде съм затрил старите фотки, а од форум СЕГА всичко изчезнА, та затва.

Ще имате шанс да видите и билдинга на кучето "Троцки" и неговият соПственик - съучастникът Споко, реинкарнирал под вънкашност съща и под никове нови.

Имайте търпение. Работният ден стартира.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Значи, человек колкото и добре да работи, накрая се уморява и трябва да си одпочине чрез някакъв сорт ваканция.

Има ли кръчми, има и алкохол, а щом алкохолът е факт ще се появят и нежни половинки, като полупроводникови цели проводници, за да настъпи мъжски мохабет.

Без жени и без алкохол, животът е обречен на педерастия и/или "Добре охранявани мъже".

Аве, не че имам нещо напреки педерунгелите и лесбоските, но съм си стрейт и не си лягам с "брадати жени".

Та ф таа свръзка да си дойдем на кръчмарските реплики и дублики.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Кметът на Париж Ан Идалго даде зелена светлина на план за амбициозна трансформация на популярния булевард „Шанз-Елизе“ с колосална инвестиция на стойност 250 млн. евро.
https://www.manager.bg/obshchestvo/parizh-transformira-shanz-elize-s-250-mln-evro

1.9 км, на фандъчката ще и трябва поне още един мандат да ги тръшне в земята френците, а толкова се старае.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Обявяват частично бедствено положение в Пернишко заради наводнения
https://www.manager.bg/obshchestvo/obyavyavat-chastichno-bedstveno-polozhenie-v-pernishko-zaradi-navodneniya
Това стана традиция бетер кукерския фестивал, миналата година заради сушата, тази година заради кишата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Бизнес е това, на устойчив бизнес се научиха от Америка, първо грабят, изсичат, разрушават, после за възстановяването на щетите, им се възлагат "обществени" поръчки, и същите обесници печелят отново.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 Толкова години съм вярвал, че първото сутрешно кафе трябва да е с мляко!!! Не е вярно! С коняк е като събуждане с целувка!!!
« Последна редакция: Януари 15, 2021, 11:34:03 от Kerpeden »


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Ето , върнАх се! Да земе съобщението за посрещането да го турят в спама!!! Как смеят!!! И гледАх, гледАх, чудИх се, па намерих къде да докладвам за сполучливото намиране на вратата на плевника от моя страна. Благодаря  на всички ,положили усилия най- напред да намеря плевника и сетне резето на вратата! Дет` са вика : Добре заварил!

Съучастникът Керпеден се е появил в зелено, за което има моите адмирации.

Вярвам че групата ни ще се увеличи, но в момента задокеанското време показва сабахлешни часове, докато ф Пордим отива да става 12 обедно, но след около половин час.

Днес е петък - полов ден. Сиреч, никой не еб@ва да пали печки.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Много обичам кръчми.

От любов към същите си купих "подвижна винарна" - кеф ти вино, кеф ти ракия, кеф ти кюфтаци,...


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето , върнАх се! Да земе съобщението за посрещането да го турят в спама!!! Как смеят!!! И гледАх, гледАх, чудИх се, па намерих къде да докладвам за сполучливото намиране на вратата на плевника от моя страна. Благодаря  на всички ,положили усилия най- напред да намеря плевника и сетне резето на вратата! Дет` са вика : Добре заварил!

Съучастникът Керпеден се е появил в зелено, за което има моите адмирации.

Вярвам че групата ни ще се увеличи, но в момента задокеанското време показва сабахлешни часове, докато ф Пордим отива да става 12 обедно, но след около половин час.

Днес е петък - полов ден. Сиреч, никой не еб@ва да пали печки.
Досущ като във вица  където  каубоят ,който се е боядисал в зелено.
Прочее и аз обичам  кръчми,душицата ми е загоряла за механа  дотам ,че снощи турих каскета и якето и излязох на балкона да пия  глювайн и да гледам комшийката как простира , ама и тя нервна беше... едно кафе няма къде да пие човек, седнал на стол и на закрито,дъ ге!!! Разсипаха я таа държава!!!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Не само България. Западът и той е в разсипия.

Честно да ти кажа, от вси държави дето посетих през последните 3 години, най-добре и спокойно се живее в Швейцария (конкретно Женева), Франция (Бордо), Дания (Копенхейгън) и Англия (визирам Лондон).

САЩ тоже не са онази държава, такава каквато беше в началото на 90-те.

Тук, ф Пордим, Бритиш вилает, кръчмите са безброй, но са затворени. Само доставки по домовете и затова в моята скромна сграда, с още двама изрода, си спретнахме кръчме - хем да не фърляме пари по други джобове, хем да си седнем, пийваме, правим моабета, щото та а 'Ковид-19' ситуация ми замяза нещо, като оная дека Джовани Бокачо описва ф "Декамерон".

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Тук, ф Пордим, Бритиш вилает, кръчмите са безброй, но са затворени. Само доставки по домовете и затова в моята скромна сграда, с още двама изрода, си спретнахме кръчме - хем да не фърляме пари по други джобове, хем да си седнем, пийваме, правим моабета, щото та а 'Ковид-19' ситуация ми замяза нещо, като оная дека Джовани Бокачо описва ф "Декамерон".
Да мяза , ама  у Бокачо всички са...   е-е-е...тъкоата... кажи го,де... групово и поединично , у нас ги тресе страх , та чак са гипсират.. поне в моята таргет група... :nuts: :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Тук, ф Пордим, Бритиш вилает, кръчмите са безброй, но са затворени. Само доставки по домовете и затова в моята скромна сграда, с още двама изрода, си спретнахме кръчме - хем да не фърляме пари по други джобове, хем да си седнем, пийваме, правим моабета, щото та а 'Ковид-19' ситуация ми замяза нещо, като оная дека Джовани Бокачо описва ф "Декамерон".
Да мяза , ама  у Бокачо всички са...   е-е-е...тъкоата... кажи го,де... групово и поединично , у нас ги тресе страх , та чак са гипсират.. поне в моята таргет група... :nuts: :smokin:
Днес минаваме покрай една крайпътна кръчма, която ни е приютявала и в най-лютите бури и зими. Отпред тургнат надпис
"Кръчмата работи"
под него с по-манечки букви
"да си го носите дома"
Да му се приреве на човек! Наоколо на километри няма друга кръчма!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Православната църква чества Свети Трифон (Трифоновден)

Светъл празник! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://kontinentusa.com/bielem-nominirovany-na-premiu-mira/
Вlасk Livеs Mаttеr номинированы на Нобелевскую премию мира

 Номинирани са Навални ,Тунберг, Тръмп.  Не знам дали България има право на предложения , ама ако   има дайте да предложим Бойча заради магистралите! Ми баш си е свързано с борбата за мир! МАГИСТРАЛИ = МИР!  ЗА КАКВИ НИ БРОЯТ ТЕ НАС!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Почина журналистът Стойко Тонев - "лудият" д-р Тони Филипов
Кофти ден! Дано там, където е, да му е по-добре и да му се намира!


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Много жалко!
Лека му пръст.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Влязох да изкоментирам нобеловата номинация на Мародерските негърски орди (накратко BLM), а тук такава тъжна новина.
Тони Филипов, доктор, е автор на ред великолепни, според мен, попадения като "духовни дюстабанлии", "индобългари", "вагиноамериканец" и т.н. Негова е и мисълта, че на народите с къса памет преходите са дълги...
Абе, жалко...

Quote (selected)
Според нас, като цяло премиерът управлява добре страната. Греши само в две неща – във вътрешната политика и във външната политика.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нещо не пиете ми се струва!
Празник е, една чаша вино няма да ви отрови!

П.П. Отдавна си мисля дали с тая кръчма не нарушаваме разпоредбите за борба с вируса.
Верно цялата консумация е на домашни и най паче доброволни начала, ама... :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Нещо не пиете ми се струва!
Празник е, една чаша вино няма да ви отрови!

П.П. Отдавна си мисля дали с тая кръчма не нарушаваме разпоредбите за борба с вируса.
Верно цялата консумация е на домашни и най паче доброволни начала, ама... :t0328:
Не пием щото  ни бактиса да фиркаме кат битови алкохолици ... oсвен това за много от нас истинският празник е на 14  Февруари... тогава е нашият Зарезан... добре, поне за мене е.Неам тръпка ,братя, щото кат река "Наздраве !" в кръчмата поне двама -трима  от други маси ще  кимнат благосклонно и ще подмигнат съучастнически..., а у дома- кой??? Ако не си болен алкохолик , пиенето е обществено занимание,създаваш контакти ,решаваш прроблеми, създаваш си други... абе живот!!! :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
принципно погледнато, алкохолът е най-древния познат анестетик, па и за разни други проблеми го препоръчват:
Quote (selected)
Имате ярко изразена тъга, повишена тревожност, скрита депресия, хронична умора? Съветвам ви да се обърнете към бармана.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Домашно шампанско: Мъжът си отваря бутилка ракия, жената съска...
Вие си ги избрахте!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Бог с нашият Певец на гражданите от Третата възраст! Не ще го забравя - харесвах писаниците му.
(Емотикон: Букет цветя)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Почина журналистът Стойко Тонев - "лудият" д-р Тони Филипов
Неподражаем, неповторим ... :crying-1315:

« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 09:28:25 от Джиджи »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
На всички другарки и другари
ЧЕСТИТ Ни Фтори фефруари!


Весело изкарване и прекарване на празДника.

Note. По технически причини, предаването с фон Фарфарон ше продължи завтра сабахлян, тукашно време.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Изглежда съм остарял и изостанал вече, но това не съм очквал, ако и  това да е пътят може би... не знам. Не знам повече подробности или дали е вярно. Все пак знаем вече,  че преди секс и избори, и след риболов  се лъже най-много.Много е революционно! 8)
https://kontinentusa.com/pervyi-musulmanin-v-izbiratelnom-spiske-likuda/
 
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил


Прекрасен празник за всички.
Независимо да сме влюбени ( взаимно) или изоставени ( взаимно ) можем да си сипем чаша червено вино!
П.П. И да мезите! :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 13:31:33 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Quote (selected)
Много е революционно! 8)

Не, по-скоро е еволюционно, етап от "новия глобален, прекрасен свят", не забравяй, че светът се дели само на "горе" и "долу", тия "горе" така са решили, какво мислят тия "долу", няма значение.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не , просто не мога!!! Това ме довърши!!! То вежди.то миглен ръб, то адамова ябълка...
жест и артикулация - феерични!!!
https://www.youtube.com/watch?v=av1HU6Yvamw

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Потресаващо превъплащение.
Може пък да се бори за гледаемаост в тубата?

6 Кокошки Съм Заклала - Music Idol
https://www.youtube.com/watch?v=nvYSMuJx7N8

371 000 гледания. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Помо-о-о-о-щ!!!
Пробутаха ми текста по-долу с надеждата , че мога да дам разяснения... голяма грешка, все едно да  караш неандерталец да ти обясни таблицата за умножение... има вероятност да го направи , но тя клони към нула според класическата теория на вероятностите,но според цитираната статия май вече не е така!?! Верно ли!?!
https://www.worldfinance.com/the-econoclast/quantum-thinking

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Статия в стила "забравете всичко, което сте учили досега".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Без да съм капацитет мисля че в класическите алгоритми се добавя генератор на случайни числа и имаме същите резултати.
За квантовите компютри се носят легенди като скорост, ама сме по-близо до разбиране на "божията частица" нежели до квантова машина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
https://megavselena.bg/kvantovo-mislene-a-ne-iratsionalnost/ Ти да видиш  :t1818:

Ти да видиш:

Quote (selected)
Според Женг Джойс Уанг (Zheng Joyce Wang) и други учени, ако можем да опишем математически процеса на взимане на решение, то уравненията и аксиомите на квантовата физика биха били най-правилни.

Това на Джиджи колежка ли го е превеждала? Защото за мен уравненията и аксиомите на квантовата физика биха били "най-подходящи", а не "най-правилни"  :m1708:.

Ама какво ли знам аз, нали съм прост нехуманитар.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не ми помагате много... :smokin:
Нашият преподавател по математика във варненското МЕИ доц. Лефтеров ( RiP!)  разказваше следното за третата  възможност:  _ Колеги . да предположим, че хвърляме зар и се падне  "седмица"... да това е също събитие,но колеги това е едно невъзможно събитие... няма го... фикция!!   Да , ама тука  в линка на Здравка казват, че май хич не е фикция... напротив...
 Да не излезе , че човекът е бил прав и предтеча на квантовото вероятностно мислене!?!?   
« Последна редакция: Март 22, 2021, 21:47:27 от Kerpeden »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
И аз категорично считам ирационалните числа за измислица на болен мозък,
ама група болни мозъци с авторитет са ги приели в математиката, и мен никой не ме пита.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не случайно великият математик Давид Хилберт е казал по повод на негов близък: "О, този ли, той стана поет, за математик той имаше твърде малко въображение".