Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:52:05

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 446414 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1020 -: Ноември 29, 2018, 12:15:48 »
Quote (selected)
теглиш същата абревиатура на някой участник от форума или конкретно на някой министър, т

Аз не ругая, но това подчертаното си е живо ограничаване на свободата на словото. Трудно може да се намери някой по-подходящ обект върху когото да се упражнява ненормативната лексика, от който и да било Негов министър(за НЕГО пък да не говорим). Но е разбираемо - имат правото да се обиждат и да съдят сайта - гласуваха си туй спокойствие. :nuts:

Подчертаното е следствие от приети преди няколко години закони в републиката, когато задължиха собствениците на медии да отговарят за коментарите под техни публикации. За съжаление, вкараха и форумите в тази хипотеза.

Иначе нямам нищо против използването на подобни абревиатури по адрес на всички политици на подмандатната територия, но ще се налага да обяснявам на някой като Явор Колев, че не съм камила.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1021 -: Ноември 29, 2018, 13:00:18 »
Quote (selected)
или конкретно на някой министър,
Всъщност, ти поне знаеш, че питането ми бе точно в тази връзка.
Поне за себе си аз получих отговор, макар и нееднозначен. Все едно, аз все още слава Богу се ориентирам и в такъв тип отговори.
Мъ то си има и поговорка, принце - "Това, което е позволено на Юпитер, не е позволено на вола".
Виж, ти за "Русский мат" внисаш доста неопределеност.
Руският, знаеш е доста по богат, особено в това отношение.
Само пример - дай ми кратък превод на "омудохался".
Ше се объркаме с тези неща. БГ си е доста по еднозначен, макар и да му се губи нюанса.
Както и да е- всичко си е ОК!
 :)

Руският мат е даден само като пример какво да разбираме под ненормативна лексика.

Иначе съм съгласен, че в повечето случаи употребата и спрямо политическия ни елит е напълно заслужена, но както казах и на Асол, не ми се обяснява, че не съм камила след като приеха такъв закон.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1022 -: Ноември 29, 2018, 14:10:22 »
На новоизбранитв модератори -честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

Не мога да не изразя разочарованието си, че най-наболял проблем на модерираните - първият,който им дойде в главата - бе попържнята/псуването( пък било то и руски мат)
 :sad-3311:

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1023 -: Ноември 29, 2018, 14:25:21 »
На новоизбраните модератори - честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

За целта на модерирането са създадени отделни модераторски акаунти. Не е трудно да се предположи, че модераторите няма да участват в дискусиите с тях.

Quote (selected)
Не мога да не изразя разочарованието си, че най-наболял проблем на модерираните - първият,който им дойде в главата - бе попържнята/псуването (пък било то и руски мат)
 :sad-3311:

Пак не си чел внимателно — псуването беше намесено, защото някои от участниците споменаха, че ще прибягват до него. И го намесих аз, а не модераторите.

Иначе в онзи кратък списък от правила е споменато какво не е желателно да се прави. Списъкът, между другото е отворен и ще се допълва при нужда.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1024 -: Ноември 29, 2018, 15:00:26 »
Къде са правилата? Не ги намирам

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1025 -: Ноември 29, 2018, 15:03:47 »
Къде са правилата? Не ги намирам

В представянето на Mr. Blonde.
the lamers club honourable member …

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1026 -: Ноември 29, 2018, 15:09:07 »
Къде са правилата? Не ги намирам

Качени са най-отдолу :) в първия пост от темата, като
pps.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1027 -: Ноември 29, 2018, 15:17:05 »
Мерси. Мисля, че ще се справя.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1028 -: Ноември 29, 2018, 16:19:37 »
"Само пример - дай ми кратък превод на "омудохался"."
Първо, пише се "оТмудохался". В зависимост от присъствието на дами или тяхното отсъствие, се превежда като "намъчих се" или "зае*ах се".  :nuts: За късмет, показва завършеност на процеса, крайна степен.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1029 -: Ноември 29, 2018, 18:34:10 »
Quote (selected)
Ако по-солените определения не са персонално насочени към участник във форума, може би няма да бъдат тълкувани като ненормативна лексика
Ей точно това се надявах да чуя!

Което споделям и аз.
Големи хора сме и понякога се налага.
Но е важно да не е системно и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да не е насочено персонално.
В такива, особено в последния случай, трябва да се налагат санкции.
Не заради думите, а заради изразеното по грозен начин неуважение към събеседника.
Или с прости думи:
Не е задължително да уважаваш някого, но е задължително да не го псуваш и обиждаш!
 :no-883:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1030 -: Ноември 29, 2018, 19:20:01 »
Да му мислят модераторите!
За политиците явно ще трябва да се съобразяваме ( не директно, след 2-ро коляно на леля може ).
Иначе тук ми е адски забавно да чета как някой се дави в собствените си екстременти да ме попържа.
Толкова може, един-два аргумента и после следва мамата, друго не може да измисли! :beer-405:
Един вид самовзривява се и се надява изпражненията да опръскат опонента.
Това интернета е голяма работа!
Ако го нямаше и се бяхме събрали тая групичка преди месец на мегдана до сега половината да лежат в края на селото, другите в болницата с различни прободни и огнестрелни наранявания.

Колкото модератори толкова и "истини".
Не се изтрещявайте има си древни разбираеми думи - цензор.
Хомосексулален, не гей.
Секретарка, не офис асистент.
Бог да спаси душите на изкушените с "титли" и "власт"над мислите на хората.
Не забравяйте думите на Хашек.
Него още го четат и цитират, цензурите му ги няма и под чертата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1031 -: Ноември 29, 2018, 19:38:25 »
Иначе тук ми е адски забавно да чета как някой се дави в собствените си екстременти да ме попържа.
Толкова може, един-два аргумента и после следва мамата, друго не може да измисли! :beer-405:

Би ли посочил конкретни коментари с попържни. И с мамата, ако може.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1032 -: Ноември 29, 2018, 19:44:57 »
Иначе тук ми е адски забавно да чета как някой се дави в собствените си екстременти да ме попържа.
Толкова може, един-два аргумента и после следва мамата, друго не може да измисли! :beer-405:

Би ли посочил конкретни коментари с попържни. И с мамата, ако може.
Виноват!
Само за отрочето на мама съм срещал, ако не са затрити.
Най вече да се върна в утробата на мама.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1033 -: Ноември 29, 2018, 20:00:04 »
Иначе тук ми е адски забавно да чета как някой се дави в собствените си екстременти да ме попържа.
Толкова може, един-два аргумента и после следва мамата, друго не може да измисли! :beer-405:

Би ли посочил конкретни коментари с попържни. И с мамата, ако може.
Виноват!
Само за отрочето на мама съм срещал, ако не са затрити.
Най вече да се върна в утробата на мама.

Потърси ги, може да имаш късмет. Може и в кошчето да погледнеш за всеки случай.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1034 -: Ноември 29, 2018, 20:08:43 »
Кошчето някой го празни.
Надявам се, че поне изхвърля отпадъците разделно за рециклиране.
И си намерете и друг "грешник".
Радвам се, че следите всяка моя публикация, но може и да не търсите пропуснатите запетайки.
Вече писах, че ми е смешно за всяка дума да се търсят 2-3 цитата от "признати" автори.
Усмихнете се и потърсете, метафората, хиперболата или каквото се сетите в текстовете във форума.
Не всичко е лично и трагично, радвам се че сте помогнали за създаването и поддръжката на това място.
Ще се радвам се ако спрем да търсим "врагът с партиен билет"и за всяка дума изправяме за разстрел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1035 -: Ноември 29, 2018, 20:11:01 »
Ай стига вече! Никой по никого не стреля и не търси необходими грешници. Престрелки между отделни форумци има, но си ги е имало винаги по определени теми и в отделни случаи - нищо страшно няма. Хората са различни и е нереално да очакваш да гледат винаги в една посока. Ся няма да си правим детска градина

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1036 -: Ноември 29, 2018, 20:48:45 »
Предвижда ли се нещо като "списъкът на А1", за да се установи критерий, коя лексика е нормативна?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1037 -: Ноември 29, 2018, 21:00:32 »
Доколкото разбирам идеята ще се формира нещо като прецедентно право :)
Защото ако ще се кара само по наказателен списък - може да се прави от бот, а не е необходим модератор :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1038 -: Ноември 29, 2018, 21:07:24 »
Кошчето някой го празни.
Надявам се, че поне изхвърля отпадъците разделно за рециклиране.
И си намерете и друг "грешник".
Радвам се, че следите всяка моя публикация, но може и да не търсите пропуснатите запетайки.
Вече писах, че ми е смешно за всяка дума да се търсят 2-3 цитата от "признати" автори.
Усмихнете се и потърсете, метафората, хиперболата или каквото се сетите в текстовете във форума.
Не всичко е лично и трагично, радвам се че сте помогнали за създаването и поддръжката на това място.
Ще се радвам се ако спрем да търсим "врагът с партиен билет"и за всяка дума изправяме за разстрел.

Може ли малко по-ясно да изразите тезата си, особено ако визирате мен?
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1039 -: Ноември 30, 2018, 18:57:24 »
На новоизбраните модератори - честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

За целта на модерирането са създадени отделни модераторски акаунти. Не е трудно да се предположи, че модераторите няма да участват в дискусиите с тях.

Да, не е трудно и ако си обърнал внимание, вече съм коментирал тъкмо този вариант, който ми се вижда доста непочтен.

Quote (selected)
Quote (selected)
Не мога да не изразя разочарованието си, че най-наболял проблем на модерираните - първият,който им дойде в главата - бе попържнята/псуването (пък било то и руски мат)
 :sad-3311:

Пак не си чел внимателно — псуването беше намесено, защото някои от участниците споменаха, че ще прибягват до него. И го намесих аз, а не модераторите.

Напротив, чета много внимателно.
Формално погледнато, първи проблем с модератора беше половата принадлежност на Mr Blonde и съответно правилното изписване на името. След това се появи абревиатурата ДВЕПМ и оттам нататък всички се завъртя около попържните. Към дискусията бяха привлечени дори такива мастити авторитети като кръчмарят Паливец.


Quote (selected)
Иначе в онзи кратък списък от правила е споменато какво не е желателно да се прави. Списъкът, между другото е отворен и ще се допълва при нужда.

Имам забележки и към този списък, но едва ли има смисъл да зачеквам спор, пък и никой не е поискал мнението ми. Само ще маркирам - според мен има пресилен контрол за off-topic. Форумът не е специализиран и не виждам защо да се ограничава свободата на асоциациите.

« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 19:23:35 от von Gossinger »

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1040 -: Ноември 30, 2018, 19:08:30 »
Само ще маркирам - според мен има пресилен контрол за off-topic. Форумът не е специализиран и не виждам защо да се ограничава свободата на асоциациите.

Според мен не се ограничава "свободата на асоциациите" , а се избягва преплитането на две теми в една , вслучая "насилието над жените" и "отношението на един лидер на партия , към събитие , свързано с насилието над жените" - дано да съм те разбрал правилно и ти да ме разбереш . Аз не току така запитах за какво е темата защото първото ме интересува , а второто въобще не ме интересува !
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 19:13:54 от Чок觧 »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1041 -: Ноември 30, 2018, 19:41:15 »
На новоизбраните модератори - честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

За целта на модерирането са създадени отделни модераторски акаунти. Не е трудно да се предположи, че модераторите няма да участват в дискусиите с тях.

Да, не е трудно и ако си обърнал внимание, вече съм коментирал тъкмо този вариант, който ми се вижда доста непочтен.

Кой точно вариант е непочтен? И какво всъщност искаш? Модераторите да не участват във форума? Как го виждаш това да стане? А ако се знае кой участник във форума е натоварен с модераторски функции, как това променя ситуацията за теб всъщност?

Quote (selected)
Quote (selected)
Quote (selected)
Не мога да не изразя разочарованието си, че най-наболял проблем на модерираните - първият,който им дойде в главата - бе попържнята/псуването (пък било то и руски мат)
 :sad-3311:

Пак не си чел внимателно — псуването беше намесено, защото някои от участниците споменаха, че ще прибягват до него. И го намесих аз, а не модераторите.

Напротив, чета много внимателно.

Формално погледнато, първи проблем с модератора беше половата принадлежност на Mr Blonde и съответно правилното изписване на името.

След това се появи абревиатурата ДВЕПМ и оттам нататък всички се завъртя около попържните. Към дискусията бяха привлечени дори такива мастити авторитети като кръчмарят Паливец.

Ами не четеш внимателно.

Quote (selected)
Quote (selected)
Иначе в онзи кратък списък от правила е споменато какво не е желателно да се прави. Списъкът, между другото е отворен и ще се допълва при нужда.

Имам забележки и към този списък, но едва ли има смисъл да зачеквам спор, пък и никой не е поискал мнението ми. Само ще маркирам - според мен има пресилен контрол за off-topic. Форумът не е специализиран и не виждам защо да се ограничава свободата на асоциациите.


Ами кажи ги и недей да казваш, че никой не е искал мнението ти. То беше поискано от всички потребители още в началото на този форум (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=21.0).

И понеже мисля, че темата за насилието (и то не само срещу жените) не е никак маловажна, си позволих да разделя темите, като новата тема я поставих на подходящо според мен място.
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 19:44:15 от von Gossinger »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1042 -: Ноември 30, 2018, 19:51:14 »

Quote (selected)
Имам забележки и към този списък, но едва ли има смисъл да зачеквам спор, пък и никой не е поискал мнението ми. Само ще маркирам - според мен има пресилен контрол за off-topic. Форумът не е специализиран и не виждам защо да се ограничава свободата на асоциациите.

И аз се присъединявам към петицията.
Да се ограничава полета на мисълта е висша форма на насилие.
За редките тук преки обиди не мисля да коментирам.
Хора сме, случва се да си изтървем нервите.
Модерацията е проблем на модераторите.
Трябва да се ограничават мнения заради които могат да накажат целият форум.
Със законовите разпоредби трябва да се внимава.
Личните нападки тук са рядкост, мисля,че ще ги преживеем сами.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1043 -: Ноември 30, 2018, 23:55:50 »
На новоизбраните модератори - честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

За целта на модерирането са създадени отделни модераторски акаунти. Не е трудно да се предположи, че модераторите няма да участват в дискусиите с тях.

Да, не е трудно и ако си обърнал внимание, вече съм коментирал тъкмо този вариант, който ми се вижда доста непочтен.

Кой точно вариант е непочтен? ...
Това го обясних поне три пъти. Няма да почетвъртвам.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1044 -: Ноември 30, 2018, 23:58:31 »
На новоизбраните модератори - честито!

Прочетох правилата. Все още не е ясно дали модераторите ще участват в дискусиите на общо основание или само като цензори. Ако участват, дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

За целта на модерирането са създадени отделни модераторски акаунти. Не е трудно да се предположи, че модераторите няма да участват в дискусиите с тях.

Да, не е трудно и ако си обърнал внимание, вече съм коментирал тъкмо този вариант, който ми се вижда доста непочтен.

Кой точно вариант е непочтен? ...

Това го обясних поне три пъти. Няма да почетвъртвам.

Добре, няма да повтарям тогава, но ще попитам пак — какво конкретно предлагаш ти?

Как да бъде модериран този форум? Да наемем външни хора? Или нещо още по-екзотично?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1045 -: Декември 01, 2018, 00:04:37 »
Да разбирам ли, че ако пиша, че върхушката ни се състои от бандити, БСП са предатели, ГЕРБ-тъпанари, а отрочетата на СДС - психопати, нарушавам правила и ще бъда цензуриран и наказан?
Или ако напиша, че шефовете в ЕС са слуги на Световната Банкерска Мафия, голяма част от тях са педерасти и лесбийки (т.е. дефектни същества), а Сорос, Хилари и пр. - побъркани от злоба сатанисти?

Освен това съм твърдо убеден, че трябва да знаем кои са модераторите и никакви аргументи не могат да ме убедят в обратното. Тайни за това не трябва да има.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 00:09:56 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1046 -: Декември 01, 2018, 00:16:46 »
Да разбирам ли, че ако пиша, че върхушката ни се състои от бандити, БСП са предатели, ГЕРБ-тъпанари, а отрочетата на СДС - психопати, нарушавам правила и ще бъда цензуриран и наказан?
Или ако напиша, че шефовете в ЕС са слуги на Световната Банкерска Мафия, голяма част от тях са педерасти и лесбийки (т.е. дефектни същества), а Сорос, Хилари и пр. - побъркани от злоба сатанисти?

Освен това съм твърдо убеден, че трябва да знаем кои са модераторите и никакви аргументи не могат да ме убедят в обратното. Тайни за това не трябва да има.
За съжаление по първия ти въпрос ще се наложи да бъдеш цензуриран, ако не наказан. Законодателството държи отговорни предоставилите платформа за това, което може да бъде сметнато за екстремизъм и прочие. А там вече кой го смята е решаващо. Затова по-добре минаваш на Езопов език, нали се сещаш, в банята има само един човек и свинските езици са на мода. Инак просто няма да ни оставят да съществуваме като форум - доносителство и разглеждане с пристрастие откриха екстремизъм в "Маша и мечока", вредни привички в "Ну, погоди!", да не говорим, че навремето аз лично отнесох годишен бан за стихотворение на Лермонтов...
Модераторът е известен в рамките на разумното. Доброто и вечното не са в неговата област.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1047 -: Декември 01, 2018, 01:42:43 »
Нали поименно не посочвам никого ? защо да бъда цензуриран ?

За модераторите нямам предвид да ги знаем като имена, а като никовете им тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1048 -: Декември 01, 2018, 02:21:34 »
Нали поименно не посочвам никого ? защо да бъда цензуриран ?
Така де, можеш да бъдеш (а с теб и платформата) юрнат по много различни "прочити" - и подстрекателство, и обида на служебно лице, и прочие измислици, като национална вражда и екстремизъм.
Рекъл го е още Йосиф Хербст,
"Без цензура и баба знае да се бори за идеи. Майсторство се иска под режим на цензура да се разбереш с читателите."
А той от тези неща е разбирал.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1049 -: Декември 01, 2018, 02:28:26 »
Или ще пиша точно каквото мисля, или въобще няма да пиша. Не обичам намеците и увъртането.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1050 -: Декември 01, 2018, 03:34:05 »
Или ще пиша точно каквото мисля, или въобще няма да пиша. Не обичам намеците и увъртането.
Пак пиши каквото мислиш. Само се напрегни да го облечеш във форма, която е малко по-така.  :cool-1084:

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1051 -: Декември 01, 2018, 05:22:12 »
...А той от тези неща е разбирал.

И пак не му е помогнало....
****
Мисля , че ако пишеш БСП са предатели , ГЕРБ - мафия , и ЕС - некадърници , не би трябвало да имаш проблеми . Виж , ако пишеш нещо обидно за определена персона или подстрекаваш към насилие , убийство - тогава ако не ти , собственика на сайта ще си има проблем .
 Но като гледам в "оня сайт" как никой(модераторът) не реагира на персонални обиди към Президента... :m1728: :m1708:

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1052 -: Декември 01, 2018, 11:19:01 »
Да разбирам ли, че ако пиша, че върхушката ни се състои от бандити, БСП са предатели, ГЕРБ-тъпанари, а отрочетата на СДС - психопати, нарушавам правила и ще бъда цензуриран и наказан?

Или ако напиша, че шефовете в ЕС са слуги на Световната Банкерска Мафия, голяма част от тях са педерасти и лесбийки (т.е. дефектни същества), а Сорос, Хилари и пр. - побъркани от злоба сатанисти?

Не мисля, че нарушаваш духа на форума, но със сигурност ще бъдеш изкаран, че използваш език на омразата. Не от модераторите във форума, а от някой от прислугата на тези, които споменаваш. А борбата с езика на омразата вече беше облечена и с параграфи от закона. Затова е необходимо да се използва по-премерен език (imho).

Между другото, цялата сага с езика на омразата си иска отделна тема, защото неговата поява не е случайна според мен. Но не е тук мястото за такава дискусия.

Quote (selected)
Освен това съм твърдо убеден, че трябва да знаем кои са модераторите и никакви аргументи не могат да ме убедят в обратното. Тайни за това не трябва да има.

И ти не внимаваш като Minderbinder :(

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=22.msg8386#msg8386

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=22.msg8447#msg8447

В тези два коментара ясно и недвусмислено е обявено кои са модераторите във форума. И честно казано, по-ясно от това не мога да го напиша.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1053 -: Декември 01, 2018, 11:54:46 »
Подозирам кои са двамата.  Ако съм прав, това е добре.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1054 -: Декември 01, 2018, 11:58:06 »
Подозирам кои са двамата.  Ако съм прав, това е добре.

Няма как да се разбере дали си прав :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1055 -: Декември 01, 2018, 12:12:36 »
Quote (selected)
дали и как ще се прилага принципът "с модератор не се спори" ?

Това е измислено, дълбоко анти-демократичнo правило, което може да съществува само в условия на диктатура.

Може да се спори с всичко и всекиго - естествено, стига да има нещо съществено да се каже, при това аргументирано и вежливо.  Точно това е свободата на словото.  А тя вече е истински принцип.

Freedom of speech is a principle that supports the freedom of an individual or a community to articulate their opinions and ideas without fear of retaliation, censorship, or legal sanction.

Freedom of Speech

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1056 -: Декември 01, 2018, 12:39:19 »
Честито на всички, надявам се, че след като Хер Госсингер обявява модераторите, те са достойни хора!!! Дерзайте!

Отделна тема, ако въобще е разумно да се артикулира, е тази за т.нар. "език на омразата". Както знаещите казват, че когато нямаш право да говориш определени неща, за определени "хора", това означава, че те управляват, те дават тон и животът ти зависи от тях. А и имат какво да държат заметено под черджетата или заровено в градината...

Разбира се това не пречи, направено елегантно и с финес, да не им се препикават крачолите. Но за жалост термо-бушоните на повечето хора са нагласени за ниска температура и тези съвсем лесно взимат, та изцъкват. А после - мамси джейз! Това е лаф от далечната младост който ми изплува спонтанно... означава и допускам - мамата си трака - каквото и да значи това. Тогава, пък и сега, не съм го възприемал като псувня. А псуването е лош навик. Но, ... уви...

- Ако сме много свестни, просто няма да има нужда да се раждаме (това е моя сентенция - поне не си спомням да съм я чел някъде)!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1057 -: Декември 01, 2018, 12:39:43 »
Аз споря и ще споря винаги, когато смятам, че съм прав.
А м-р Тоя и м-р Оня са втори никове на някои съфорумници. Които, ако останат тайни, мирише лошо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1058 -: Декември 01, 2018, 12:59:18 »

Аз споря и ще споря винаги, когато смятам, че съм прав.

А м-р Тоя и м-р Оня са втори никове на някои съфорумници. Които, ако останат тайни, мирише лошо.

На sybil някой знае ли другото име, под което пише в другия форум. И не е ли оповестяването на другите имена на модераторите също форма на цензура? Един вид „думам ти щерко, сещай се снахо“?

И защо не се даде време на модераторите да се види как се справят със задълженията си. Те не са един, за да има опасения от диктатура, а и тук има администратори, които не се крият.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1059 -: Декември 01, 2018, 13:12:16 »
Тайната власт винаги е извор на зло.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1060 -: Декември 01, 2018, 13:16:13 »
Тайната власт винаги е извор на зло.

Ако знаеш другите имена на модераторите как това променя факта на „тайната им власт“?
the lamers club honourable member …

Mr. Blue

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1061 -: Декември 01, 2018, 13:31:27 »
Nor1  , ние сме доброжелателни !  :blow_kisses-1105:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1062 -: Декември 01, 2018, 13:33:18 »
Не може ли да се сложи лайк и нелайк тук така съвсем случайно? Вместо човек да пише задължително пост и да изразява отношение, може отдолу да слага лайкове.
Исках да сложа лайк под последното на Мр. Блу, ма ...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1063 -: Декември 01, 2018, 13:39:03 »
Цитат на: ddantgwyn
Ако знаеш другите имена на модераторите как това променя факта на „тайната им власт“?
Щом според теб не променя нищо, направи ги явни.

Кайли, по-добре без репутация. Който се кефи на лайкове, да ходи да си лайква в СуратТефтера.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 13:43:06 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1064 -: Декември 01, 2018, 13:46:07 »
Цитат на: ddantgwyn
Ако знаеш другите имена на модераторите как това променя факта на „тайната им власт“?

Щом според теб не променя нищо, направи ги явни.

Но и оставането им неявни пак не променя нищо.

Ще оставя на тях да преценят дали да ти се обадят с лично писмо и да ти се разкрият.

Аз смятам, че използването на отделно име само за модераторски цели е оправдано. А вероятността от „злоупотреби“ на модераторите, защото явно това те притеснява, не се променя от факта дали им знаеш истинските имена (във форума естествено) или не.

В края на краищата модераторът не е един-единствен за да има еднолична власт.
the lamers club honourable member …

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1065 -: Декември 01, 2018, 13:47:31 »
Как ще модерират, ако всеки ги дърпа за яката да се обясняват с него?
Мишел, радвам се да те видя, отпусни се, не живеем и пишем само с мисъл за модераторите.  :D

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1066 -: Декември 01, 2018, 13:51:18 »
Нор, нямаш ли по-интересна тема да се намираш на приказка?
Аз съм на страната на Блу, който и да е той. След (намирането на) превода на БФ.
Остави хората на мира, не са изкуствен интелект, че да се занимават непрекъснато с всичко.


И като стана въпрос за модериране, аз пък в оня форум съм банвана общо 2-3 пъти (без да знам защо), за сметка на което не съм била банвана 200-300 пъти, когато съм знаела, че може да ме баннат. И не съм прогейска, проюсейска, винаги съм говорила моите си истини, за Путин съм и т.н. Та не знам каква е била политиката на Сибил, ама определено не е била да се банват хора заради неудобните истини...моя лична гледна точка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1067 -: Декември 01, 2018, 13:52:04 »
Цитат на: ddantgwyn
Ако знаеш другите имена на модераторите как това променя факта на „тайната им власт“?
Щом според теб не променя нищо, направи ги явни.

Кайли, по-добре без репутация. Който се кефи на лайкове, да ходи да си лайква в СуратТефтера.
Четеш ли какво се пише?
Искам не да харесам участник, а да харесам или не харесам мнение, без да се налага да пиша за това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1068 -: Декември 01, 2018, 13:59:32 »
Не може ли да се сложи лайк и нелайк тук така съвсем случайно? Вместо човек да пише задължително пост и да изразява отношение, може отдолу да слага лайкове.

В стандартната функционалност на форума не виждам такава възможност.

Quote (selected)
Исках да сложа лайк под последното на Мр. Блу, ма ...

… ма няколко топли думи на благодарност надали ще те затруднят много, а и освен това ще бъдат оценени по достойнство, отколкото безличното „like“, което няма да бъде ясно даже от кого е дадено.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1069 -: Декември 01, 2018, 13:59:36 »
What if God was one of us?  :D
https://youtu.be/7Gx1Pv02w3Q

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1070 -: Декември 01, 2018, 14:09:47 »

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1071 -: Декември 01, 2018, 14:30:14 »
Тайната власт винаги е извор на зло.

Всичко зависи от това какво се влага в думата "власт".  За какво се използва властта - да помага или да пречи.  При Сибил имахме диктатура, съчетана с хаос - не вярвам някой да успее да я доближи.

Ако са тези, за които си мисля - те са умерени хора и не би трябвало да създават проблеми.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 14:36:18 от MichaelL »

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1072 -: Декември 01, 2018, 14:38:21 »
Мишел, радвам се да те видя

Страхотни токчета!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1073 -: Декември 01, 2018, 14:40:07 »
Цитат на: kаily
Нор, нямаш ли по-интересна тема да се намираш на приказка?
За какво ще приказвам си е моя работа.
Мен тайните и двойните игри ме дразнят повече от всичко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1074 -: Декември 01, 2018, 14:44:05 »
Цитат на: kаily
Четеш ли какво се пише?
Искам не да харесам участник, а да харесам или не харесам мнение, без да се налага да пиша за това.
Ти как реши, че не чета ? Извънземните учители ли ти го казаха ?
На теб два пъти ти дадох "лайкове", преди Дантгуин (много правилно) да махне репутацията.
Има и хора, които редовно удрят минуси на тези, които не харесват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1075 -: Декември 01, 2018, 14:50:23 »
не четеш...
 :m1731:


А за другото - Светът е отражение на теб самия. Всичко, което те дразни отвън, те приканва да погледнеш вътре в себе си, защото това отвън се е закачило за нещо вътре в теб, което плаче да бъде отработено... Мен тия работи не ме дразнят, дразнят ме други и си ги отработвам, та в един момент спират да ме дразнят.
Теб жълти чорапи дразнят ли те?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1076 -: Декември 01, 2018, 14:57:05 »
Quote (selected)
Страхотни токчета!
Мерси. :D Вече ме похвали за тях в другия форум, ма нищо, не вреди.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1077 -: Декември 01, 2018, 15:01:49 »
Мен тайните и двойните игри ме дразнят повече от всичко.

Ако искаш да разбереш, просто гледай, предполагай, отсявай.  Те са тук.

Не би трябвало да има значение кои са, ако си вършат работата на ниво.

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1078 -: Декември 01, 2018, 15:05:32 »
Quote (selected)
Страхотни токчета!
Мерси. :D Вече ме похвали за тях в другия форум, ма нищо, не вреди.

Не вреди, затова сега те похвалвам за втори път.  :D

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1079 -: Декември 01, 2018, 15:16:56 »
Божке, сега забелязах токчетата...
:aplause:
Нор1, по принцип от определен ъгъл на виждане, имаш основание за възбуда, но от някаква по-панорамна гледна точка е добре да се изчака и да видим действителните Плюсове или евентуални - Минуси.

Хайде да им дадем картбланш? Със сигурност не са сулями - пулями. Ние всички носим травми от оня психо на времето - Бот, пък  и по-насамни и по-пресни и затуй би могло да имаме по "едно на ум". Но, както вече писах, имам пълно доверие на Herrn von Gossinger и в неговият избор. Нека изброим пилците на пролет!
 :light_bulb-1377:
Наздраве на всички форумци тук и на модераторите. Успех!
 :cocktail: