Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:05:30

Автор Тема: 26 март 2019  (Прочетена 12751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
26 март 2019
« -: Февруари 02, 2019, 15:04:58 »
26 март 2019. Тази дата проф. Маринов посочва като (крайна) критична точка.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Prof--Aleksandar-Marinov--Ne-e-izklyucheno-zaedno-s-evroizborite-da-ima-i-predsrochni-parlamentarni-/174317/2/48

Възможен ли е такъв сценарий? При какви условия? Кои са управляващите фактори?

На пръв погле, вероятността е голяма. Двамата основни играчи - управляващите ГЕРБ и опозицията БСП, по един или друг начин, заявяват готовност за това.

ГЕРБ: Според тях, съвместяването на европейската с националната политическа тематика работи в тяхна полза. Първо, те така се дефинират - граждани за европейско развитие на България. Второ, две в едно през май им дава пълен ангажимент на ЕНП, без възражение за намеса. Трето, тежките отношения на БСП с ПЕС, при контрол върху медиите, са благодатни за развитие на контраатака. Минус: Служебно правителство, назначено от Радев. Няма да имат опора в централните администрации на изпълнителна власт. Но пък имат опората върху местната власт, плюс стоварване на отговорността за всички изборни сакатлъци другиму. "Изметените" ще имат силен стимул да поработят - да си върнат офисите.

БСП: Първо, Нинова радикално зове за избори от доста време. Второ, БСП прие програмни документи след относително широко обсъждане, демонстрирайки готовност за управление и промяна.  Трето, залогът на резултата от парламентарните може да консолидира партията и да позатвори разломите от конфронтацията с ПЕС. БСП ще проведе практически кампания за парламентарен вот, към който евровота е досаден аксесоар, който няма как да захвърлиш посред партито. Минус: не е ясно в каква степен на готовност за битка е БСП по места. ГЕРБ ще гледа на местните резултати като на демонстрация на надмощие преди местния вот наесен, с пълна мобилизация. Победа на БСП на място, значи готовност да оспори властта на ГЕРБ наесен. Това, към момента, е невъзможно без съюзници. А такива няма.

Разковничето на разчета отново е избирателната активност (под условието на степента на електоралната мобилизация). Тя ще е по-висока - като за парламентарен вот, но не такава като за местен. По-високата избирателна активност, вероятно, ще работи за БСП. Вероятно. Всичко зависи от структурата на вота.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2019, 15:10:26 »
по -скоро не
няма готовност, идва пролет, на бюджетните служители са увеличени заплатите
бг бизнесът е в относителен подем, строителството е в апогей, банките пре-кредитират, положението прилича на 2006-2007-ма година
едва ли ще има избори

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2019, 15:16:10 »
Точно си е време за избори. Май. Красота. Слънчице, зелено буйство. Празници. Матури. Абитуриенти. Животът е тъй хубав. Кво му трябва на човек. Я да не клатим лодката, когато водата е тъй спокойна под синьото небе. Що ни е?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2019, 15:20:44 »
Ами смятайте -- има малко по-малко от два месеца до изборите. Имаше там едни срокове за консултации, служебно правителство etc.

Дали не е малко късно за съвместяване на двата избора?
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2019, 15:31:16 »
по -скоро не
 строителството е в апогей

...ма тоя апогей кат няма истанбулска конвенция да го защити...

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2019, 16:33:20 »
За да не отварям друга тема - да ви привлека вниманието върху писанието на Петьо Цеков в 'СЕГА':
Доня Корнела реди предизборна листа
Неочаквано некоректен и нечистоплътен коментар.

Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин  :shocked-1341:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2019, 16:48:08 »
За да не отварям друга тема - да ви привлека вниманието върху писанието на Петьо Цеков в 'СЕГА':
Доня Корнела реди предизборна листа
Неочаквано некоректен и нечистоплътен коментар.

Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин  :shocked-1341:

Изключително коректен и чистоплътен коментар. Истината боли :yes-1289:
Ели вече и Петьо Цеков е козяк, м?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2019, 17:03:05 »
Quote (selected)
Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин  :shocked-1341:
 

Мъ верно ли! Дано за важни неща да не си тъй внимателен.  ???

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2019, 17:11:33 »
Quote (selected)
Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин 
Те на практика са с еднаква политическа платформа нормално е.
Памфуций обаче знае какво говори. и какви ще са последствията за БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: 26 март 2019
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2019, 17:16:38 »
Quote (selected)
Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин  :shocked-1341:
 

Мъ верно ли! Дано за важни неща да не си тъй внимателен.  ???
Прав е Фирмин, цитатът е мой!  :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2019, 17:17:46 »
.....
Изключително коректен и чистоплътен коментар. Истината боли :yes-1289:
 
И с какво по-конкретно те заболя тази истина ?

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2019, 17:21:11 »
Quote (selected)
Любопитен детайл - в коментарите под материала уважаемият Памфуций громи Симпли с цитати от .... др. Фирмин  :shocked-1341:
 

Мъ верно ли! Дано за важни неща да не си тъй внимателен.  ???
Прав е Фирмин, цитатът е мой!  :smokin:
О, извинявай, че съм те лишил от авторство. Но си толкова близо до стила фирминов, че съм се подлъгал....

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: 26 март 2019
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2019, 17:28:11 »
О, извинявай, че съм те лишил от авторство. Но си толкова близо до стила фирминов, че съм се подлъгал....
Значи съм успяла! :nuts:
Памфуций те е подвел, защото е цензурирал името Фирмено от коментара!  :cool-1084: Не се коси! Важното е, че посланието е стигнало! Пък и определено си е пробив - основно ние цитираме форума-майка, а сега се наблюдава и обратна връзка.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2019, 17:32:48 »
Памфуций споменава че не коментира пола на цитираният.
Едва ли е неумишлено.
Странен ми е но трудно можеш да го подведеш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2019, 17:34:13 »
Дечица. Ненаиграли се. И кога ли пък е било в стила ми да назова Йончева Хубавото Ленче, та така добре са ме имитирали - до неузнаваемост.  ???

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2019, 17:35:05 »
О, извинявай, че съм те лишил от авторство. Но си толкова близо до стила фирминов, че съм се подлъгал....
Значи съм успяла! :nuts:
Памфуций те е подвел, защото е цензурирал името Фирмено от коментара!  :cool-1084: Не се коси! Важното е, че посланието е стигнало! Пък и определено си е пробив - основно ние цитираме форума-майка, а сега се наблюдава и обратна връзка.
И че оттам следят внимателно що се пише тук.

Впрочем, докато изяснявахме авторството и болките в **** на сержанта, оттатък цензурираха някои по-остри критики срещу Цеков. Явно и други ги е заболяло на същото място.

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2019, 17:37:45 »
Дечица. Ненаиграли се. И кога ли пък е било в стила ми да назова Йончева Хубавото Ленче, та така добре са ме имитирали - до неузнаваемост.  ???
Посипвам си главата с пепел .... Това с Ленчето ме срази, наистина. Не съм схванал, че то е било същността, заради която Памфуци е вмъкнал цитата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2019, 17:42:07 »
Цеков изтрепа рибата с конспирологичното заключение за това как Гешев, с атаката срещу Йончева, помага на Нинова да отстреля Станишев.

Не. Моята конспирологична теория е, че Нинова ще се "вслуша" в съветите, които идат от партията и ще сложи Станишев в листата. Даже начело, което е едно и също, щото няма как председателят на ПЕС да е в листата, а пък да не я води. Така, при победа, ще величае мъдростта си и готовността си на консолидиращ партията компромис, довел до победата. При загуба, Станишев е възможно най-расовият козел отпущения, който можете да си поръчате, хем с червена кърпа на главата, както съветва Тората.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2019, 18:11:39 »
Четете Цеков?  :m1728:
Ся някой ако каже, че и сулата чете ....
 
А "оттатъка" явно след местенето тук е имало оперативка и набиване на канчета.
Беха се кротнали с бановете, ама май напъследък отново са се престрашили.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: 26 март 2019
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2019, 18:12:04 »
Не. Моята конспирологична теория е, че Нинова ще се "вслуша" в съветите, които идат от партията и ще сложи Станишев в листата. Даже начело, което е едно и също, щото няма как председателят на ПЕС да е в листата, а пък да не я води. Така, при победа, ще величае мъдростта си и готовността си на консолидиращ партията компромис, довел до победата. При загуба, Станишев е възможно най-расовият козел отпущения, който можете да си поръчате, хем с червена кърпа на главата, както съветва Тората.
Ако на Нинова й е омръзнала партийната работа - ще го направи. Това ще си е политическо самоубийство пар екселанс. Защо да не може председателят на ПЕС да не е в листата на партия, с чиито позиции той не е съгласен, хеле пък трябва да я води? Кой съветва така Нинова?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: 26 март 2019
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2019, 18:13:21 »
Четете Цеков?  :m1728:
Ся някой ако каже, че и сулата чете ....
Аз.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2019, 18:16:06 »
Аз чета и сула.
Купувам на майка ми Уикенд за програмата и го прелиствам.
Много е полезен, веднага разбирам на къде ме водят.
Робпрес ( по Ганий) е полезна.
Както ФБ за службите.
Сами си казват къде ги сърби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2019, 18:19:32 »
Беха се кротнали с бановете, ама май напъследък отново са се престрашили.

Напоследък оттатък никовете се смениха на 80 %.
След 2-3 поста става явно кой кой е, но това не тревожи модераторите.
Вероятно даже се радват,отчитат куха бройка форумци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2019, 18:27:28 »
Фърмин,
нали съзнаваш че говориш за човека при правителството на което той е примиер е въведена плоската данъчна ставка
че е въведено "швейцарското правило" и доходите са бетонирани в мизерията,
че ....
може оше много и много неща да се посочват, но и това е повече от достатъчно да се твърди,
че подобен човек няма място не само в листа, но и в една реално социалистическа партия.
 
Ти сам посочи вариант.
Да се кандидатира като независим.
Тъкмо ще се преброите.
Но няма да стане. Искат се "топки".

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2019, 18:30:06 »
Не. Моята конспирологична теория е, че Нинова ще се "вслуша" в съветите, които идат от партията и ще сложи Станишев в листата. Даже начело, което е едно и също, щото няма как председателят на ПЕС да е в листата, а пък да не я води. Така, при победа, ще величае мъдростта си и готовността си на консолидиращ партията компромис, довел до победата. При загуба, Станишев е възможно най-расовият козел отпущения, който можете да си поръчате, хем с червена кърпа на главата, както съветва Тората.
Ако на Нинова й е омръзнала партийната работа - ще го направи. Това ще си е политическо самоубийство пар екселанс. Защо да не може председателят на ПЕС да не е в листата на партия, с чиито позиции той не е съгласен, хеле пък трябва да я води? Кой съветва така Нинова?
Не знам кой я съветва, но наистина тя (и съветниците ѝ)  е донякъде виновна за ситуацията, в която няма печеливш ход. Вместо да демонстрира неодобрение към Станишев, можеше да опита да изглади острите ръбове и да тушира недоволството. Но, може би, е преценила, че вътрешнопартийната опозиция, могъщо подкрепяна от стратега Цв., няма да ѝ позволи да го направи. И е направила избора си.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2019, 18:32:12 »
Със стари Станишевци нова партия не се прави, а старата е изчерпала потенциала си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2019, 18:33:39 »
Quote (selected)
че подобен човек няма място не само в листа, но и в една реално социалистическа партия

Както и Нинова. Но е начело на тази партия. Поставена там от Кукловодите.

Прочее, ако те решат, че им е изгодно, Станишев ще води листата. Ако не - няма.

Но аз подозирам доста грозна цел зад всичко това. Ще ми се да не е. Но се боя, че е.

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2019, 18:33:47 »
Quote (selected)
нали съзнаваш че говориш за човека при правителството на което той е примиер е въведена плоската данъчна ставка че е въведено "швейцарското правило" и доходите са бетонирани в мизерията,
че ....
... по времето на управлението на този човек заплатите се повишаваха регулярно с поне 10% годишно, пенсиите - с 10 или с 20% и доходите растяха стабилно. И се бетонираха в мизерията след като този човек напусна властта.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2019, 18:44:21 »
Швейцарското правило не е лошо, това,че ние го прилагаме не всяка година, а на всеки 4 преди избори е наш, не на правилото проблем.
Системата Одонт за парламентарни избори не е лоша, но ние я прилагаме в подобрен вариант.
Тя например казва,че от Ямбол може да има 1 народен представите, не 5 или 6 както сега.
Там за да станеш депутат ти трябват към 5 000 гласа, а в София над 100 000.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2019, 18:45:07 »
Quote (selected)
нали съзнаваш че говориш за човека при правителството на което той е примиер е въведена плоската данъчна ставка че е въведено "швейцарското правило" и доходите са бетонирани в мизерията,
че ....
... по времето на управлението на този човек заплатите се повишаваха регулярно с поне 10% годишно, пенсиите - с 10 или с 20% и доходите растяха стабилно. И се бетонираха в мизерията след като този човек напусна властта.

да, ама що педерастия имаше по негово време. и не се криеха.
са при корнелка няма да е така. дори подозирам нарочна клинична пътека за лечение на тези вредни състояния.

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #30 -: Февруари 02, 2019, 18:54:25 »
Швейцарското правило не е лошо, това,че ние го прилагаме не всяка година, а на всеки 4 преди избори е наш, не на правилото проблем.
Системата Одонт за парламентарни избори не е лоша, но ние я прилагаме в подобрен вариант.
Тя например казва,че от Ямбол може да има 1 народен представите, не 5 или 6 както сега.
Там за да станеш депутат ти трябват към 5 000 гласа, а в София над 100 000.
Прилагането на швейцарското правило на всеки 4 години няма нищо общо със Станишев.
Системата "Одонт" - също, тя е в компетенцията на зъболекарите.
А за системата д'Ондт и извращенията с нея вината е изцяло на небезизвестния проф Мишо К.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #31 -: Февруари 02, 2019, 19:20:19 »
Швейцарското правило не е лошо, това,че ние го прилагаме не всяка година, а на всеки 4 преди избори е наш, не на правилото проблем.
Системата Одонт за парламентарни избори не е лоша, но ние я прилагаме в подобрен вариант.
Тя например казва,че от Ямбол може да има 1 народен представите, не 5 или 6 както сега.
Там за да станеш депутат ти трябват към 5 000 гласа, а в София над 100 000.
Даже е нещо много хубаво. За Швейцария. "бетонира" доходите там, образно казано.
Но в България бетонира мизерията.
Мисля знаеш че сме единствената, повтарям единствената държава влязла в ЕС, без каквито и да е мерки за компенсиране неминуемия скок на цените при влизането.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #32 -: Февруари 02, 2019, 19:27:32 »
Знам, знам,че правилото трябва да се прилага всяка година на база средният доход, а не на на няколко години на база предходната пенсия.
У нас и швейцарското правило е кат "България - Швейцария на балканите".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #33 -: Февруари 02, 2019, 19:44:24 »
не у нас, а при баце. швейцарското го замрази баци, след като орева орталъка как станишев дигнал пенсиите, а той трябва да ги плаща.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2019, 19:45:47 »
Quote (selected)
А за системата д'Ондт и извращенията с нея вината е изцяло на небезизвестния проф Мишо К.
Извращенията със системата д'Ондт са само от медийни интерпретации и  малограмотни политици. Не е офтопик. Просвещението е най-необходимото в българската политика, от там започва "оправянето", каквото и да се разбира под това.
Д'Ондт и Хеър Ниймайер си имат и плюсове и минуси. За едно по-просветено общество д'Ондт е по-добрия метод, а за лесно манипулируемо общество всички методи са лоши.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2019, 19:47:42 »
не у нас, а при баце. швейцарското го замрази баци, след като орева орталъка как станишев дигнал пенсиите, а той трябва да ги плаща.

Добре де, при Баце, но е у нас.
Да не почваме пак защо Баце у нас, а не на едно място с пръчки на прозорците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #36 -: Февруари 02, 2019, 20:00:08 »
Тя например казва,че от Ямбол може да има 1 народен представите, не 5 или 6 както сега.
Там за да станеш депутат ти трябват към 5 000 гласа, а в София над 100 000.
Изобщо не се надявайте.
Даже напротив, когато София и още десетина града станат с население около 3-4 милиона, ще им се полагат 50 депутата.
Останалите ще си ги избират двата милиона роми и турци в селата и малките градове.
И бъдете сигурни, че политиците ще са много доволни от такова развитие на нещата.
В съседните села, а и вече в нашето, ромите се размножават с бясно темпо, значи дълго няма да чакаме това светло бъдеще.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #37 -: Февруари 02, 2019, 20:02:53 »
Quote (selected)
Просвещението е най-необходимото в българската политика, от там започва "оправянето", каквото и да се разбира под това.

А дано. Ама надали. Въпрос на селекция е. Целева. Например, по случаен начин можеш ли събра тъй посредствени и семпли люде, 240, на едно място? Не. Резултат от целево селекциониране е. Верно ли туй е цветът на българите? И тези да решават закона, на който всички да се подчиняваме, за общото си благо?
Млад бях и зелен в политиката, кога ми се обясни, че електопатът гласува не за най-добрия, а за подобния нему.
И като така, зорът, драги, ще е по-голям. Просвещение трябва не на политиката, а на обществото. Щото, страшно е и, навярно, не знаеш, какво иде отдолу. Поколения, чиято посредственост се формира от посредствени даскали - за тяхно, на отрочетата и на родителите им удобство.
 8)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #38 -: Февруари 02, 2019, 20:05:24 »
Тя например казва,че от Ямбол може да има 1 народен представите, не 5 или 6 както сега.
Там за да станеш депутат ти трябват към 5 000 гласа, а в София над 100 000.
Изобщо не се надявайте.
Даже напротив, когато София и още десетина града станат с население около 3-4 милиона, ще им се полагат 50 депутата.
Останалите ще си ги избират двата милиона роми и турци в селата и малките градове.
И бъдете сигурни, че политиците ще са много доволни от такова развитие на нещата.
В съседните села, а и вече в нашето, ромите се размножават с бясно темпо, значи дълго няма да чакаме това светло бъдеще.

Не противореча.
Просто не мисля, че трябва да обвиняваме математическите модели за нашите глупост.
Няма кой да се откаже от мандат ако му струва една крава на кюфтета и бидон самогон.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #39 -: Февруари 02, 2019, 20:10:53 »
Quote (selected)
Верно ли туй е цветът на българите? И тези да решават закона, на който всички да се подчиняваме, за общото си благо?
Това е резултатът от селекцията на мнозинството от българите. Когато изритваш читавото защото ти казва по-малко или повече истината в лицето, като слагаш на негово място чудотворци-популисти, нещо друго ще е необичаен резултат.  И няма защо да се залъгваме с 80%. При 5 милиона реални избиратели, 20% са един милион! Толкова просветен и обединен народ се е направо онази опорна точка на Архимед, но дори нещо което е приблизително наподобяващо на това не се вижда.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #40 -: Февруари 02, 2019, 20:16:07 »
Quote (selected)
но дори нещо което е приблизително наподобяващо на това не се вижда.
Има го, но е от другата страна на барикадата.
Държавните хранени хора + семействата.
България е страната на победилият еснаф.
Така ще драпаме още 20 години до електронно управление, ако ИИ не ни реши проблема на планетарно ниво.
Опс!
Пак ще чакаме някой освободител. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2019, 20:21:06 »
Quote (selected)
Пак ще чакаме някой освободител.

Елекронен ще да е тоз път, невям.  :image008: Щото ... таковата ... нали ... управлението ... елекронно бива да е  :image008:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #42 -: Февруари 02, 2019, 20:26:30 »
Няма да е точно освободител.
Има голям шанс просто да ни освободи от земните тегоби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2019, 20:55:16 »
Аз си държа на позитронно управление.
Па ако додат ората на кайлиту мое и мюонно да е.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2019, 21:37:53 »
Системата Одонт за парламентарни избори не е лоша, но ние я прилагаме в подобрен вариант.

Някой май е решавал кръстословици като малък :m1708:

Или пък е имал зъбни проблеми  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2019, 21:43:38 »
Издъних се!
Признавам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2019, 21:44:58 »
Издъних се!
Признавам.

Споко, и на мен ми се е случвало.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: 26 март 2019
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2019, 22:30:56 »
Quote (selected)
Въпрос на селекция е. Целева. Например, по случаен начин можеш ли събра тъй посредствени и семпли люде, 240, на едно място? Не. Резултат от целево селекциониране е.
Аха. Тъкмо в тази селекция е геният на Цв.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2019, 11:48:55 »
Понеже вече посочих по-горе важността на избирателната активност като фактор, определящ резултата от вота, ето и още едно мнение-прогноза:

Quote (selected)
Ивайло Калфин отговори и на въпроси, свързани с предстоящите европейски избори. Според него активността на 26 май ще бъде много ниска.
„Тези алтернативи едва ли вдъхновяват много хора. Аз ще гласувам не за големите играчи, които се размахват с такива кални сценарии на игрището. Омръзна ни от тази политика. Не виждам в тази предизборна кампания да има сблъсък на тези, идеи, политики, алтернативи. Това липсва и имам лошото подозрение, че ще липсва до деня на изборите. Единственото, което може да се направи, е да бъдат наказани и едните, и другите“, посочи той.
 

http://epicenter.bg/article/Kalfin---Alo--Banov-e--pokazva--che-ni-upravlyavat-posredstveno--navsyakade---primeri-za-marlyavshtina-/174365/2/0

 8)
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 12:06:42 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2019, 12:02:10 »
първо, кампанията официално не е почнала, неофициално тъкмо стартира. второ, не забелязвам калфин да е предложил "тези, идеи, политики, алтернативи". трето, с идиотщината "Аз ще гласувам не за големите играчи" той просто рекламира себе си.

и последно, добре беше да посочиш източник на цитата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2019, 12:03:59 »
... и понеже, покрай Петьо Цеков, питахте кой пък предлага Станишев за листата на БСП,
http://epicenter.bg/article/Elena-Yoncheva-za-skandala--quot-Alo--Banov-sam-quot--Imame-zashtiten-svidetel--koyto-shte-dade-pokazaniya-/174361/2/0
Quote (selected)
Йончева отговори и на въпроси, свързани с предстоящите избори за Европейски парламент.
Не са водени разговори с мен да бъда водач на листата на БСП за евровота, съобщи Елена Йончева.
Президентът на ПЕС Сергей Станишев трябва да води евролистата на БСП, категорична бе депутатът от левицата.
„Смятам, че Сергей Станишев трябва да води листата, но това не зависи от мен", каза тя. А на въпроса какви са отношенията й със Станишев сега, отговори: "С него се чуваме по няколко пъти в годината и говорим предимно за децата.”
През последните дни проф. Радослав Гайдарски, член на Изпълнителното бюро на БСП, и евродепутатът Георги Пирински изразиха същото мнение - че начело на листата на социалистите за Европейския парламент трябва да бъде Сергей Станишев.

 8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2019, 12:04:14 »
Quote (selected)
Аха. Тъкмо в тази селекция е геният на Цв.
Е, сега с голямата тояга ли? Да разрушаваме илюзиите, че ако Цецо го няма ще спечелим и с много...А Цецо наистина е със забележителни способности в политическата област.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2019, 12:04:34 »

Quote (selected)
Ивайло Калфин отговори и на въпроси, свързани с предстоящите европейски избори. Според него активността на 26 май ще бъде много ниска.
„Тези алтернативи едва ли вдъхновяват много хора. Аз ще гласувам не за големите играчи, които се размахват с такива кални сценарии на игрището. Омръзна ни от тази политика........Единственото, което може да се направи, е да бъдат наказани и едните, и другите“, посочи той.
 
И на мен ми омръзна, и аз мисля, че активността ще бъде ниска. И аз като простите бачкатори не виждам никаква връзка на Европарламента с бъдещото ми житие-битие.
Само че ако не отида гласувам или пък пусна гласа си "не за големите играчи, които се размахват с такива кални сценарии на игрището." , а за някаква воля, за някакъв гергьовден или за някакво абв,  това на практика означава да подкрепя избанниците на Цвък.


Е нема да стане!

 8)
[/quote]

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2019, 12:09:38 »
Quote (selected)
...А Цецо наистина е със забележителни способности в политическата област.

Оказа се, че нямам представа що е то "политическа област".
От горното излиза, че това са фалшификации, клевети, интриганство и рушветчийство.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 12:19:34 от Bacho Кольо »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2019, 12:11:43 »
Активността ще бъде ниска.
За повечето българи те са някаква брюкселска шашма.
Независимо кой ще вкара повече депутати резултатите на следващите местни или предсрочни парламентарни избори ще са много различни.
Сега цяла България ще гласува за няколко човека, това на други избори няма как да стане.
БСП има два пътя, да си изчисти къщичката и да не спечели тези избори или да замете всичко и да загуби следващите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2019, 12:14:49 »
Калфин не обича "кални сценарии". Той е чистичък, беличък и пухкав. Нему дай сладки брюкселски масали и ... месали. Тук "калта" да газим ний, балъците. И като министър и вицепремиер си беше такъв - сладкодумен, душица, полза никаква.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2019, 12:19:49 »
Quote (selected)
Оказа се, че нямам представа що е то "политическа област".
По всяка вероятност това са фалшификации, клевети, интитанство и рушветчийство.
В по-широк смисъл и тези явления може да се включат, несъмнено. Имах предвид по-тясно разбиране - организиране на партия и спечелване на гласове. В съществуващите условия, условно казано "Цецо" се справя най-добре с тази задача. И доста народ наивно смята, че причината е "Цецо", а не условията.
Има една приказка, ако това което се вижда в огледалото не ти харесва, причината обикновено не е в огледалото. Е, Цецо в някакъв смисъл е "огледалото".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2019, 12:21:00 »
Quote (selected)
БСП има два пътя, да си изчисти къщичката и да не спечели тези избори или да замете всичко и да загуби следващите.

Да, ама Нинова ги обяви за знакови и решаващи и играе ва банк на слаба карта, под аплодисментите ви. При ниска избирателна активност БСП ще ги загуби тези избори категорично. Машината на Цецоуу ще даде превес на ГЕРБ. Само наказателен или протестен вот може да я преодолее. Но българинът, според обичая си, наказва, като си седи вкъщи или ходи на гъби. Като курвенцето от вица е - "Ба! Ще им пея гласувам аз на тея!"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2019, 12:24:41 »
По това време няма да е за гъби.
Времето прекрасно, ей къде е Елада.

Всички избори са "знакови" за някого.
Нямам спомен до сега политик да е казал, абе тия ги остави ние за следващите се борим.
Освен след избора когато е загубил.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 12:26:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: 26 март 2019
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2019, 12:45:05 »
Тук нещата са други - що и е на Нинова да натоварва европейските избори с национално значение. Европейските избори са за политиката ни в ЕС. За начина, по който участваме в европейските дела и решения. За отношението ни към тях. За това ще го има ли и какъв ще е съюзът, от който сме част, в следващите години. Този съюз е резултат от договор. А при договор принципът е, от римско време насам, комуто ползите - нему и тежестите. Ползи, тежести, цели, рискове. Такива едни неща, общи за Европа. За тях трябва да е разговорът. Но този разговор изисква познание и ... самочувствие. Не провинциалната парвенющина на яхналата селския жребец кака.