Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:53:38

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865443 пъти)

0 Потребители и 117 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7740 -: Юни 16, 2021, 20:54:26 »
пенция си ако си горд да си служител.След като "отслужих" смятам че сме квит с Държавата.Даже ми е длъжна петнайсет дни платен отпуск, две по пет "за проявен героизъм", другите за отличен успей.Но съм ларж , не ги търся и се задоволявам да работя със всеки, но не съм готов да работя за някой.Още по-малко за деперсофиницирана система.Това е формула за дълголетие, стига да не те застрелят, намушкат или сгазят.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7741 -: Юни 16, 2021, 20:56:51 »
Калинчо, първото което направих срещу болката - беше аулина. Беше изписан на съпруга ми заради зъби/имах го в наличност/ - докторите щяха да ме линчуват. Добре, че взех само едно прахче..без резултат
Аулин не е нектар или амброзия. Всички болкоуспокояващи са някакви токсини все пак и колкото по-силни, толкова по-непрепоръчително е да се пият без сериозна необходимост. Има още едно, но с по-сериозна рецепта е май вече - Xefo, но от него - една опаковка и не повече.
Впрочем, ако не ти действат болкоуспокояващи, също е повод за консултации с грамотен лекар, добронамерено го казвам. Съветът на Принца за вливания също е доста разумен. Е, ако отидеш в държавна болница, в масовия случай Визия за България гори, ама това да е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7742 -: Юни 16, 2021, 20:59:02 »
Надкоро коментирахме с пизнати от бизнеса, че при нас до към 50 тряа си свалил ръкавиците и да си слязъл от ринга. Айде 55. При огромна амортизация.

Айде, другаде да е 55-60.

Работа до 67 е безумие, въпреки че днес почитаемата мимайка напраи 50 години сташ. На едно и също място, в една и съща сграда и стая...Не бих могъл пожизнено.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7743 -: Юни 16, 2021, 21:00:59 »
много японско

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7744 -: Юни 16, 2021, 21:02:18 »
Може да ги осъдиш - то ВЕФ вече няма, ама за нещо подобно: https://get.bg/product/radio-s-retro-dizayn-diva-retrobox-bluetooth

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7745 -: Юни 16, 2021, 21:02:47 »
много японско

Дълг. Така, както тя го разбира.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7746 -: Юни 16, 2021, 21:07:29 »
ВЕФ е късна ракия. "Спидола" беше в началото.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7747 -: Юни 16, 2021, 21:17:02 »
.
Quote (selected)
Е, ако отидеш в държавна болница,

МА/Александровска/ е държавна болница..макар и със скромен опит от нея, само  като наблюдение и раждане на дете/цялостен пороцес/, например, предпочитам  да заложа на класиката. Ще ме извините за Токуда, но всичко което съм чувала досега за нея е...абе без мен там. За любопитните - защо един от най-добрите офтамолози на България си би камшика от Александровска преди три години? И то не е защото искаше да си отиде....

п. п. Калинчо, аз вече съжалявам, че споделих, че имам дребен здравословен проблем. Ти, обаче,  беше единственият, който не пропусна да го впишеш в политикански дребноселски заяждания. Имаш ли предствава колко си жалък?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7748 -: Юни 16, 2021, 21:18:40 »
Впрочем, ако не ти действат болкоуспокояващи, също е повод за консултации с грамотен лекар, добронамерено го казвам. Съветът на Принца за вливания също е доста разумен.
Винаги има нещо, което действа. Въпрос на намиране. Аз си мислех, че се майтапя с моята анестезиоложка, като й предложих да ми фрасне един кетамин и да караме бързо, а тя стана сериозна и рече, че в момента се правят изследвания, че бил даже полезен. В Канада се използва само във ветеринарната медицина, и то май не често.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7749 -: Юни 16, 2021, 21:21:08 »
Пенция си, ако напишеш в сиви "отслужил" 🤭
Бе след като не са отслужили по теб, значи си добре! Останалото е от лукавия!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7750 -: Юни 16, 2021, 21:24:44 »
Винаги има нещо, което действа. Въпрос на намиране. Аз си мислех, че се майтапя с моята анестезиоложка, като й предложих да ми фрасне един кетамин и да караме бързо, а тя стана сериозна и рече, че в момента се п

Е, аз през кетамина стигнах до кетонала. Кетамин (май) ми слагаха вечерно време след последната операция и имаше ефект. Та от ампули намерих хапчета.

Е, винаги има вероятност активното вещество да е различно, ама на кой му пука щом действа :notworthy:
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7751 -: Юни 16, 2021, 21:32:06 »
Асол, мен ме спаси от подобен проблем един доктор, чието име ти пращам на лично. Може би все още работи в частния си кабинет. ОПрави ме само за два сеанса.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7752 -: Юни 16, 2021, 23:42:28 »
да уточним- системата не действа и препоръките на форума са от бабешки илачи до лични връзки.Жална ни майка- при боежки в кръста опираме до шуробаджанакизъм или врачки и баячки.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7753 -: Юни 16, 2021, 23:44:25 »
И до незаконни пейнкилъри по фтория начин  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7754 -: Юни 16, 2021, 23:48:25 »
то е първи.Една добра маригуана може да си вземеш срещу пощата за пет кинта

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7755 -: Юни 16, 2021, 23:52:35 »
При нас в дози за лично ползване не се инкриминира  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7756 -: Юни 17, 2021, 00:01:59 »
При нас в дози за лично ползване не се инкриминира  :smokin:
И при нас! Вони навсякъде! Сега е срамно да рече човек, че е пушач на тютюн, всички пушат марихуана!  :t0120:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7757 -: Юни 17, 2021, 00:06:07 »
пуша лула.За отбелязване е че към пушачите на лула и пури се проявява по-голяма търпимост.Първите се приемат за чудаци, вторите за богати и никой не писка

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7758 -: Юни 17, 2021, 00:14:48 »
пуша лула.За отбелязване е че към пушачите на лула и пури се проявява по-голяма търпимост.Първите се приемат за чудаци, вторите за богати и никой не писка
В наше село не съм видяла някой да върви и да пуши лула или пури от по-едричките. Единични случаи на маломерни съм виждала, но към тях се отнасят както към стандартните пушачи. Пощо нали Кастро беше пръв приятел на бащата на сегашния ни премиер, кубински пури има на корем, не като в съседната държава, където още пушат "от запасите преди Кастро". :t0153:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7759 -: Юни 17, 2021, 00:21:13 »
анджък-рядкост сме.Особено пушачите на лула.Не че ще откажа партагас нумеро 2 или х.упман , но за теб се делят на тънки и дебели, тъй че ние , с лулите сме привилигировани.По презумпция-поне професор ил капитен на океански лайнер

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7760 -: Юни 17, 2021, 06:27:40 »
Или баща на народите :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7761 -: Юни 17, 2021, 09:28:36 »
Зер!
И Иво Недялкофф май съм го виждал с лулата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7762 -: Юни 17, 2021, 09:45:18 »
Пушещите лула, трябва миришат на тутун отдалеко. Иначе ще е гъзарска поза.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7763 -: Юни 17, 2021, 12:02:06 »
Каква е тая физиотерапия за която здравноосигурен трябва да плаща нещо повече от потребителска такса?! Чупих  китка преди 7-8 години, наложи се операция, после раздвижване и физиотерапия с направление от лекуващия ортопед-травматолог - 10 процедури/10 раб. дни. Завеждащата физиотерапията/ частна и наемател на кабинети в частна сграда / прецени, че ми трябват още 10 и пусна следващо направление. Не съм плащала нищо над задължителната такса, преди инцидента не познавах ортопеда, който трябваше да оправя мърлявата работа на свой колега от спешното с операция...и така.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7764 -: Юни 17, 2021, 13:32:39 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7765 -: Юни 17, 2021, 13:33:08 »
Каква е тая физиотерапия за която здравноосигурен трябва да плаща нещо повече от потребителска такса?! Чупих  китка преди 7-8 години, наложи се операция, после раздвижване и физиотерапия с направление от лекуващия ортопед-травматолог - 10 процедури/10 раб. дни. Завеждащата физиотерапията/ частна и наемател на кабинети в частна сграда / прецени, че ми трябват още 10 и пусна следващо направление. Не съм плащала нищо над задължителната такса, преди инцидента не познавах ортопеда, който трябваше да оправя мърлявата работа на свой колега от спешното с операция...и така.

Това да си здравноосигурен е необходимо, но не и достатъчно условие. Трябва да има и направление. Без такова ще трябва да плащаш, нищо че си изряден със здравните осигуровки.
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7766 -: Юни 17, 2021, 15:28:29 »
Това съм и написала -направление.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7767 -: Юни 17, 2021, 15:30:32 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-kum-zaev-sluzhebnoto-pravitelstvo-shte-vi-izluzhe

Е няма такъв идиот като Борисов.
Ако го е казал бие всички собствени рекорди по простотия

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7768 -: Юни 17, 2021, 15:36:20 »
Пожалете Бочко той е с тежка властова абстиненция. Не знае какво говори.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7769 -: Юни 17, 2021, 16:30:50 »
Това съм и написала -направление.

Така е, но се чудеше как здравноосигурен може да плаща и аз ти посочвам кога :ok:
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7770 -: Юни 17, 2021, 16:53:33 »
Даа, Здравчето пак чукча, таквоз, член на СБЖ. :tongue_:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7771 -: Юни 17, 2021, 16:54:09 »
Няма да плащам - дадоха ми направление

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7772 -: Юни 17, 2021, 17:16:26 »
 :thup: Успех в лечението.Стискам палци.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7773 -: Юни 17, 2021, 17:26:13 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-kum-zaev-sluzhebnoto-pravitelstvo-shte-vi-izluzhe

Е няма такъв идиот като Борисов.
В случая май идиотите са повече от един.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7774 -: Юни 17, 2021, 17:43:21 »
В случая май идиотите са повече от един.

Ако имаш предвид Каракачанов, него не го броим.
Или баща на народите

Ако имаше златна рибка, третото ми желание щеше да ви превърне една групичка тук в съветски граждани 1925 г.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7775 -: Юни 17, 2021, 18:12:01 »
Ако имаш предвид Каракачанов, него не го броим.
Ако имаше златна рибка, третото ми желание щеше да ви превърне една групичка тук в съветски граждани 1925 г.

Направо 1937  :0007:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7776 -: Юни 17, 2021, 19:57:21 »
А , не. 1925 е точната година, за да могат с малко късмет да доживеят до 1937   :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7777 -: Юни 17, 2021, 20:03:34 »
Ако имаш предвид Каракачанов, него не го броим.
Ако имаше златна рибка, третото ми желание щеше да ви превърне една групичка тук в съветски граждани 1925 г.
Тва що? да дадем технологията за обогатяване на уран на руснаците?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7778 -: Юни 17, 2021, 20:54:15 »
Баце това, Баце онова.
А тоя кандидат толуп:
Quote (selected)
Трифонов обеща да е на същото мнение като всички българи
И македонските ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7779 -: Юни 17, 2021, 20:58:10 »
Quote (selected)
Лъсна поредно пътностроително безобразие, показателно за порядките при предното управление. Агенция "Пътна инфраструктура", която е с ново ръководство, откри, че четири моста на магистрала "Хемус" се строят, без за тях да има одобрени технически проекти. Това е грубо нарушение на правилата за строителство и затова  работите по тях са спрени.
И четирите моста се намират в участък 2 на северната магистрала, като най-големият е с дължина близо километър.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/api-otkri-che-4-mosta-na-hemus-se-stroyat-bez-proekt

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7780 -: Юни 17, 2021, 21:15:26 »
Quote (selected)
Лъсна поредно пътностроително безобразие, показателно за порядките при предното управление. Агенция "Пътна инфраструктура", която е с ново ръководство, откри, че четири моста на магистрала "Хемус" се строят, без за тях да има одобрени технически проекти.
Quote (selected)
Проверката показала, че на 26 май Експертният технико-икономически съвет в АПИ е отхвърли представения от изпълнителя проект е отхвърлен и е изискал изработване на нов проект.
С един отхвърлен проект - 4 моста под ножа. Калинката Комитова май е полудяла от мерак да саботира. Лъснал е поредния калинарник, ама при тези истории може и до наказателно производство да се стигне. Некадърността и незнанието на закона не са оправдания, както е добре известно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7781 -: Юни 17, 2021, 21:19:54 »
Quote (selected)
Проверката показала, че на 26 май Експертният технико-икономически съвет в АПИ е отхвърли представения от изпълнителя проект е отхвърлен и е изискал изработване на нов проект.
Участъка е 19 км.
Всичко в него е незконно, просто мостовете са върха на безочието.
На равното иди доди, може да замажат при излизане на проект,с мостовете обаче няма как да стане.
Всъщност има, ако бяха на власт щяха "да пипнат" строителните стандарти, ама не са на власт.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7782 -: Юни 17, 2021, 21:20:18 »
Quote (selected)
    Проверката показала, че на 26 май Експертният технико-икономически съвет в АПИ е отхвърли представения от изпълнителя проект е отхвърлен и е изискал изработване на нов проект.

С един отхвърлен проект - 4 моста под ножа. Калинката Комитова май е полудяла от мерак да саботира. Лъснал е поредния калинарник, ама при тези истории може и до наказателно производство да се стигне. Некадърността и незнанието на закона не са оправдания, както е добре известно.
Айде бе !АПИ прави сечено на Комитова, експертният съвет очевидно не е под нейно влияние.
Аман от герберски глупости !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7783 -: Юни 17, 2021, 21:31:12 »
"Зелен чорап" (Любимяц) и "Партенка" (уонаби Краварско) къде писаха фчера за лоботомиите си, че негина мирам?  :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7784 -: Юни 17, 2021, 22:42:42 »
Айде бе !АПИ прави сечено на Комитова, експертният съвет очевидно не е под нейно влияние.
Аман от герберски глупости !
И ти ли се включи в агитката?
Този участък има идейно решение от 2015. Решението за преценка за ОВОС (публично достъпно) от 2018 описва технически проект, разрешението за строеж от 2020 също (и то е публично достъпно, има  го и в ДВ). Комитова прави саботаж. Преди няколко дни се изпусна пред камери, че строителство на едикой си участък ще започне след 4-5 години. Освен това и се похвали, по телевизията, че е спряла 4 моста. Поне 2 от тях са с напълно изрядна документация за това, което се строи, а за другите 2 не знам. След икономическия и финансовия, Комитова се очертава като третата дивна калинка в това правителство. Не я знам каква е като университетски преподавател, ама в инфраструктурно строителство е по-малко от нула.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7785 -: Юни 17, 2021, 23:24:21 »
Глупости пишеш. С какво Комитова саботира решение на експертния съвет?
Безсмислици в стил ББ.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7786 -: Юни 17, 2021, 23:39:05 »
Този участък има идейно решение от 2015. Решението за преценка за ОВОС (публично достъпно) от 2018 описва технически проект, разрешението за строеж от 2020 също (и то е публично достъпно, има  го и в ДВ).
И какво оттова. Единствено резрешението за строеж е съпоставимо, Щото и Мъск има "идеен проект" да кара хора на Марс. При това при него е съществено щото набира средства на борсата , а не де тегне само на бюджета. ОВОСа основно може да заинтересува орнитолозите, щото там има тва, какви птички и къде гнездели в района.....
Какъв "саботаж" при положение, че наличието на разрешение за строеж по никакъв начин не отмена изискването за одобрени и съгласувани проекти и то за отделните елементи. Незнам как и защо мостовете са се оказали без, недокомплектуване на документацията и затваряне на очите на контролната администрация в началото или някакви промени в проектите, например авангардното решение да се строи без арматура, щото скъпа. Но това не е съществено. Одобрени проекти няма за мостовете и без наличиато им не може да се работи по тях.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7787 -: Юни 17, 2021, 23:59:07 »
например авангардното решение да се строи без арматура, щото скъпа.
Кажи ми, че се майтапиш!
Ако е вярно, аз като гласоподавател ще издиря местния си парламентарен представител, че и го познавам, и ще лобирам с всички сили и средства на такива мостове да има предупредителни знаци. От двете страни.
А преди да се пусне такъв мост в експлоатация, да се качват семействата на проектирали/одобрили/строили на средата на моста и той да се товари по пълна програма. Който слезе - слезе!
Като си спомня пешеходния мост на Марица в Пловдив как го строиха три пъти, и то при онези стандарти, ще си седя с настръхнала коса дълго!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7788 -: Юни 18, 2021, 00:16:43 »
Quote (selected)
Проверката показала, че на 26 май Експертният технико-икономически съвет в АПИ е отхвърли представения от изпълнителя проект е отхвърлен и е изискал изработване на нов проект.
С един отхвърлен проект - 4 моста под ножа. Калинката Комитова май е полудяла от мерак да саботира. Лъснал е поредния калинарник, ама при тези истории може и до наказателно производство да се стигне. Некадърността и незнанието на закона не са оправдания, както е добре известно.

Калинчо, тоя проект не би ли трябвало първо да бъде одобрен? Или практиката е, че изпълнителят изготвя проект и го праща в министерството и започва да си действа, защото парите са му преведени предварително, а одобрението ще е формално и автоматично.   :nuts:

Цитат на: 66 в Юни 17, 2021, 23:39:05
например авангардното решение да се строи без арматура, щото скъпа.
Кажи ми, че се майтапиш!

Не се майтапи - и тунелът под "Витиня" така е строен през златния соц - поне според едно филмче, пуснато от Нанков в нета.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7789 -: Юни 18, 2021, 00:45:02 »
Калинчо, тоя проект не би ли трябвало първо да бъде одобрен? Или практиката е, че изпълнителят изготвя проект и го праща в министерството и започва да си действа, защото парите са му преведени предварително, а одобрението ще е формално и автоматично.   
МИ така са свикнали. Формално одобрение на място от "агенция жипка", вероятно след като са си платили, ма стана сакътлък. Катастрофа на изборите и сеги зор.
Впрочем ми се струва, че не са сал мостовете. Вероятно е променено и трасето и мостовете са различни от заложените в проекта. А Защо се е палучило, варианти много. Спестено от геоложки проучвания на терена и сеги зор с некой участък, или друго ... тва нема значение.
Значение има, че реализираната схема от "автомагистрали" е порочна. Във всички части. и си плаче за разследване.
 
За витиня не знам как е строен. Това което виждам, е че явно някой добре се живурка покрай "тръбите". Сека година затварят някоя, тургат малко боя, сменят некоя лампа и ойляля
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 01:19:16 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7790 -: Юни 18, 2021, 07:25:49 »
Quote (selected)
Не се майтапи - и тунелът под "Витиня" така е строен през златния соц - поне според едно филмче, пуснато от Нанков в нета.

Строителството на тунели е доста различно от това на надземни съоръжения.
Прокаран в плътна скала няма нужда от укрепване.
Бетона е само декоративен елемент за заглаждане на стените, просто е много по-слаб от природните материали.
Когато са слаби и ронливи проектирането се доближава до това на язовирни стени, влага се много арматура.
Не знам какви са скалите там, но по това което се случи явно е масивна.
Пропадаха точно декоративните елементи - осветление и част от мазилката.
Срутване на планината няма.
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 07:38:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7791 -: Юни 18, 2021, 08:17:30 »
Не се майтапи - и тунелът под "Витиня" така е строен през златния соц - поне според едно филмче, пуснато от Нанков в нета.
Той го е пуснал. Ама ние, все пак, трябва да се замислим защо го е направил.
Прочее, buratinob ти е отговорил по-долу. По света има хиляди тунели, издълбани в скалите. Без грам железобетон...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7792 -: Юни 18, 2021, 09:31:29 »
Ама и капризи сте!
Пак мостовете като се строят по протежение на пътя, а не напреки - берекетверсин.
п.с. Бонго, Нанковия и той толкоз акъл има или просто и той е бил толкоз полегнал - по горе ти отговориха, що се връзваш? Дат'с дъ куешчън.Риторичен, при това.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7793 -: Юни 18, 2021, 10:12:04 »
Не знам какви са скалите там, но по това което се случи явно е масивна.
Пропадаха точно декоративните елементи - осветление и част от мазилката.

Баф туй осветление ф тунела като "декоративен" елемент!!!  :t0153:

 :t0301:

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 10:18:28 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7794 -: Юни 18, 2021, 10:42:06 »
ЧРД на патерица, Джиджи.  :m1241:
*********   ✹    *********

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7795 -: Юни 18, 2021, 12:15:48 »
===

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7796 -: Юни 18, 2021, 12:34:07 »
ЧРД на патерица, Джиджи.  :m1241:


« Последна редакция: Юни 18, 2021, 12:39:55 от Джиджи »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7797 -: Юни 18, 2021, 12:45:37 »
Вече избягвам и новини да слушам, попрочитам нещичко на верев от мрежата, колкото да се убедя, че нищо не се случва освен приказки, пушилка, виезащонесе ваксинирате бе и Магнитски. Истината за мен е, че у нас до колкото са останали хора с реална представа и експертиза какво да се прави и как най-добре да се управлява правенето, то те стоят далече от политиката. Дали утре в Министерски съвет ще влязат на бели коне моите любимци, асолчините, джиджините, президентската дружина... все тая. Може отнякъде да изскочи читав министър, обаче надолу по йерархичната стълбица са си все същите мързеливи, некадърни, професионално и функционално неграмотни нечии шуреи и баджанаци, включая стринките по гишетата. Ако сте обърнали внимание, не споменавам корумпирани. Достатъчно е да ги мързи да мислят и да бачкат.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7798 -: Юни 18, 2021, 12:51:26 »
спорът е за персони, не политика. какво очакваш?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7799 -: Юни 18, 2021, 13:28:52 »
Дали утре в Министерски съвет ще влязат на бели коне моите любимци, асолчините, джиджините, президентската дружина... все тая. Може отнякъде да изскочи читав министър, обаче надолу по йерархичната стълбица са си все същите мързеливи, некадърни, професионално и функционално неграмотни нечии шуреи и баджанаци, включая стринките по гишетата.
А ти какво очакваш - чиновничката на гише да е високообразована, интелигентна, културна и т.н. ?
Според мен в някои ведомства има много сериозен прогрес. Изненадващо, може би, но най-вече го виждам в МВР, където съвсем наскоро ходих да подменям шофьорска книжка и бях обслужен много учтиво и любезно, помогнаха ми да попълня формулярите без никакви забележки и мърморене. Дори офицерът, комуто платих висяща глоба, ми посъчувства (глобата беше доста солена).
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.