Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 07:03:39

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1866315 пъти)

0 Потребители и 76 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8220 -: Юни 20, 2021, 18:19:51 »
рабфак или общо прием с цветна слепота няма да влезе в химия, ако ще земята да се продъни, щото е опасно.

И кантонер на прелез не може да стане. Също е опасно.
Няма такова нещо. Никой не е проверявал или изисквал.
Това може да е било 18-19 век. Тогава е имало странни аналитични практика като боратни, как се казваха бисерки май, абе като стъклени топчета.
Понастоящем това има значение некъде в школната/демострационната химия.
 
А иначе действително имаш две групи извън общия ред.
Тези приети с олимпиада
 и тези от НМГ.
Но и двете групи си се отличаваха от "масата". НА практика повечето от "общия ред" след 3 курс заминаваха в педагогика, т.е. втора ръка.
« Последна редакция: Юни 20, 2021, 18:30:06 от 66 »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8221 -: Юни 20, 2021, 18:21:57 »
Добре бе, какво значение има кой е влязъл веднага и на общо основание, кой поради каквато и да е причина първо е трябвало да се доучва в рабфак преди влизане във ВУЗ? Този спор изобщо не го разбирам.
Или си разбираш от работата и те ценят като специалист, или не ставаш бог знае колко, но си на държавна работа и се стараеш, защото си наясно, че навън, в частното или няма да оцелееш, или ще се примириш с много по-ниска длъжност и съответно заплата. Примери от живота бол.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8222 -: Юни 20, 2021, 18:23:06 »
В интерес на истината рабфаковците не са влизали в бройката приемана с кандидат-студентски изпити. В този смисъл, никой от кандидатите не е ощетен. Там проблемът е, че се подготвят не специалисти, а партийни кадри.
А оценки на изпити показват ставаш или не за конкретната материя. За това дали ставаш в общия случай го показва живота, не оценките от изпитите.
Айде пак.

Ако приемат 95+5, общият капацитет е 100 и вместо да пусне 100 за прием с изпити, държавата пуска само 95. Останалите 5 са бройка, която е извън обхвата на нормално кандидатстващите.

Ако се разпределят общо 100М за помощи, от които 5М са за наши йора, тия 5М стигат ли до хората, които кандидатстват за общодостъпните 95М?   :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8223 -: Юни 20, 2021, 18:23:21 »
Няма такова нещо.

Как да няма! Говорим за далтонизъм. Говори ли ти нещо?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8224 -: Юни 20, 2021, 18:24:32 »
Кой според вас сега ползува привилегии?
Ако е за ВУЗ - малко по-горе съм дал справчица за баловете преди 2 години.
Сега боят е за детските градини и началните училища. Там се вихрят основните дразнещи "привилегии", които обаче не са официални и законни.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8225 -: Юни 20, 2021, 18:24:33 »
че навън, в частното или няма да оцелееш
То па голема философия си примерно дестрибуторче на нещо си.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8226 -: Юни 20, 2021, 18:26:02 »
Quote (selected)
Извинете, а как попадахте във вашата специалност -

По бал! Тогава се държеше кандидат студенски изпит, имаше балообразущи и т. н.....станА  класация. точно така попяднАх там..после мама рева да не ходя в Питер..Питер беше след тази ми класация, ама мама реши да реве превантивно. Направо не мога да повярвам как елементарни неща вече са ти далечни. Не се обиждай, но още 90 -та мен съседите ви отдолу ми предлагаха "убежище". Още оттогава се усъмних  в аналитичните им възможности. Баси си цирка - мен ме канят, аз ги скипвам, а сумата ти маймун се катери на клоня. Баси обидната ситуация.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8227 -: Юни 20, 2021, 18:26:22 »
Според мен ще се травмираш, ако осъзнаеш колко слабо ме вълнуваш, както и на кво основание са те приели преди много години, особено, както сам писа, в няква не особено конкуретна специалност.

и понеже слабо се вълнуваш, следиш какво съм споделял (не само тук) и след това го коментираш. пред трети лица, естествено :smokin:

това там номенклатура, син на металург, снощи нещо много се беше развълнувал за леенето на метали, но въпреки това твърдиш, че не се интересуваш от мен :smokin:

Ма то твойто е доста в стил Асол, дето е се по петите на Калинчо да му обяснява за себе си и семейството си и как не е такава и той да спре да я клевети и да лъже, независимо за кво конкретно става дума, например за времето или за футбола :smokin:

Е, ти не клеветиш и лъжеш все още, само се правиш някакви недодялани намеци в стил „думам ти щерко, сещай се снахо". и сега ревеш в стил „а нас за какво?“ :t2015:

ми хубаво, но помни, че ти започна.
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8228 -: Юни 20, 2021, 18:26:48 »
ДИстрибуторче. Нито е философия, нито заплатата е като хората. И е ниска позиция в йерархията.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8229 -: Юни 20, 2021, 18:29:51 »
и понеже слабо се вълнуваш, следиш какво съм споделял (не само тук) и след това го коментираш. пред трети лица, естествено :smokin:

това там номенклатура, син на металург, снощи нещо много се беше развълнувал за леенето на метали, но въпреки това твърдиш, че не се интересуваш от мен :smokin:

Е, ти не клеветиш и лъжеш все още, само се правиш някакви недодялани намеци в стил „думам ти щерко, сещай се снахо". и сега ревеш в стил „а нас за какво?“ :t2015:

ми хубаво, но помни, че ти започна.

Ах, мъка.

Бил съм любимо дете на Металургпроект неколко сезона, ма ако искаш, щи пратя дипломата на баща си.

Леенето с прашки, което си преместил фкошчето, е метод. За леене. Който владея доста добре.

Некоя друга травма, одделно от очаквателното "все още"?  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8230 -: Юни 20, 2021, 18:30:11 »
Асол по-горе рече, че при баща й е работел инженер, който е завършил първо рабфак. Което значи, че е изкласил до специалист. Дали му е трябвала помощ, защото е бил дете от далечно село, където училището е поддало, дали по семейни обстоятелства е нямал друг избор - но се е изучил, чест и хвала!

Аз нямам проблем с приетите през рабфак. И не аз упреквам този начин за записване за учене.

Както казах, част от моите колеги дошли от там, успяха да стигнат до диплома, друга част -- не. Всичко зависеше вече от тях. Държавата им беше дала възможност да учат, тези които са искали, са успели. Тези, които не са искали -- не са.

the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8231 -: Юни 20, 2021, 18:30:30 »
Апропо, системата важеше и за гимназиите.

А пък за наш’те гимназиЙ важеше системата  от привилегиЙ за децата на „активните борци” срещу / :lol:/, щото ф тези гимназиЙ се флизаше само слеТ приемен иСпит …

Като ено таквоз „активно” детенце можеше да те измести съфсем спокойно да не флезеш ф съответната гимназия, само защото не си се родил ф таквоз ено „активно” семейство!  :t2102:

И, като сте се захванали с това, що не обсъдите тук тази неправда, а сте подпукали рабфаковците, които /предполагам!/ не са сторили на никого нищо?!?



Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8232 -: Юни 20, 2021, 18:31:19 »
Държа Ной/67 да ми се извини за лично нейната инсинуация, че баща ми е завършил рабфак! Аз никога дори не съм намеквала подобно нещо и незнанието й и/или правенето на удареня,  и/или опит за некадърна манипулация не е извинение!

Баща ми е роден 1941! Приет е бил за военен във Велико Търново и в ИСИ. Избрал е ИСИ - не е бил никога ничий! Докато е бил студент е бачкал по изграждането на Кремиковци - като общ работник. Още помня разчетети му за храна и общежитие! И точно заради това много държа Нойка да не се прави на ударена, а да се извини! Не на мен - на баща ми да се извини!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8233 -: Юни 20, 2021, 18:34:36 »
А пък за наш’те гимназиЙ важеше системата  от привилегиЙ за децата на „активните борци” срещу / :lol:/, щото ф тези гимназиЙ се флизаше само слеТ приемен иСпит …

Като ено таквоз „активно” детенце можеше да те измести съфсем спокойно да не флезеш ф съответната гимназия, само защото не си се родил ф таквоз ено „активно” семейство!  :t2102:

И, като сте се захванали с това, що не обсъдите тук тази неправда, а сте подпукали рабфаковците, които /предполагам!/ не са сторили на никого нищо?!?

Напредваш!
Значи пълнолетен с привилегии не е проблем, а
Quote (selected)
ено таквоз „активно” детенце
ти бърка в джигеря? :m1273:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8234 -: Юни 20, 2021, 18:35:59 »
Айде пак.

Ако приемат 95+5, общият капацитет е 100 и вместо да пусне 100 за прием с изпити, държавата пуска само 95. Останалите 5 са бройка, която е извън обхвата на нормално кандидатстващите.

Ако се разпределят общо 100М за помощи, от които 5М са за наши йора, тия 5М стигат ли до хората, които кандидатстват за общодостъпните 95М?   :smokin:
Ставаше въпрос за рабфака и той наистина не ощетява редовните кандидати. Хората от рабфака не се готвеха за специалисти, а за партийни деятели, които да отбират нещо от материята, в която ще секретарстват. Няма партийни секретари - няма тези "5 бройки". Пак има проблем, но е друг вид. Например рабфакофците бяха със стипендии по-високи от заплатата на млад специалист, изпитите минават някак по друг начин (не винаги, но в повечето случаи) ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8235 -: Юни 20, 2021, 18:38:31 »
А пък за наш’те гимназиЙ важеше системата  от привилегиЙ за децата на „активните борци”

Я, не знаех, че Жижи е набор 1939.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8236 -: Юни 20, 2021, 18:42:01 »
Хората от рабфака не се готвеха за специалисти, а за партийни деятели,

Не е вярно! Поне от мойте колеги-рабфаковци никой не стана партиен или комсомолски функционер. Веднъж влязъл да учиш през рабфака - нямаш ангажименти към предприятието, където си работил.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8237 -: Юни 20, 2021, 18:47:47 »
Държа Ной/67 да се извини на баща ми, че го тропоса като рабфак, след като си измисли несъществуващи мои твърдения!

Има граници, които не е желателно да прекрачваш и това е една от тях и финтовете ти да се правиш на разсеяна - не помагат и няма да помогнат! Аз не забравям!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8238 -: Юни 20, 2021, 18:49:22 »
Къде точно експлицирно съм постулирал, че тези 5 не стават за нищо, ще можеш ли да посочиш.

Ми 100 е и онези 5 са част от 100те. Самото им наличие яде от общата бройка, независимо по какъв списък ги приемат и дали се състезават само помежду си за тия места  :smokin:

Ей това. Ако не го мислеше, нямаше изобщо да го напишеш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8239 -: Юни 20, 2021, 18:50:32 »
Хората от рабфака не се готвеха за специалисти, а за партийни деятели,

Не е вярно! Поне от мойте колеги-рабфаковци никой не стана партиен или комсомолски функционер. Веднъж влязъл да учиш през рабфака - нямаш ангажименти към предприятието, където си работил.
Е, и "органите" поемаха, а кандидати имаше. Със средно - сержант, с висше - офицер. Може пък да са завършили 1989 и следващите години... :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8240 -: Юни 20, 2021, 18:51:48 »
Държа Ной/67 да ми се извини за лично нейната инсинуация, че баща ми е завършил рабфак! Аз никога дори не съм намеквала подобно нещо и незнанието й и/или правенето на удареня,  и/или опит за некадърна манипулация не е извинение!

Баща ми е роден 1941! Приет е бил за военен във Велико Търново и в ИСИ. Избрал е ИСИ - не е бил никога ничий! Докато е бил студент е бачкал по изграждането на Кремиковци - като общ работник. Още помня разчетети му за храна и общежитие! И точно заради това много държа Нойка да не се прави на ударена, а да се извини! Не на мен - на баща ми да се извини!
Абе ти изобщо какво четеш?!
Цитат на: Ной в Днес в 18:00:41
Асол по-горе рече, че при баща й е работел инженер, който е завършил първо рабфак. Което значи, че е изкласил до специалист. Дали му е трябвала помощ, защото е бил дете от далечно село, където училището е поддало, дали по семейни обстоятелства е нямал друг избор - но се е изучил, чест и хвала!

Ето какво си писала ти:
Гусин Калин гази с мръсна газ в трънака, вре се в инженерни сектори, свързани с енергетика и просто с професионализъм, не познава доказани фигури, които нямат навика да крадат и се въртоли като пате у калчища. Между другото гусин Калин ми напочня нещо вече видяно - навремето тате имаше един инженер смяна, завършил рабфак, жената беше у обслужващия персонал/немаше отговорности, ама требваха средства/. Забележителното е, че към днешна дата едно от отрочетата на туй семейство е видно гербаво същество, дружка на влаТко, красю образователен калинчов приятел и..в частнос пеевска подлога. Кво нещо е малкият свят!

Аз никога нищо не забравям.
Аз съм похвалила човека, който е работил при баща ти, и нищо не съм споменала за баща ти като такъв!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8241 -: Юни 20, 2021, 18:52:51 »
Ей това. Ако не го мислеше, нямаше изобщо да го напишеш.

Престъпмисъл?

Без значение какво си мислиш, че съм мислел, написал ли съм, или експлицирно постулирал ли съм) някъде, че онези 5 не стават за нищо или просто съм констатирал как тяхната квота е за сметка на общия брой, не одделно однего?  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8242 -: Юни 20, 2021, 18:53:28 »
Абе, другарки и другари, защо си вдигате нервите за минали работи? Асол, вас ви нападат според мен заради партийната ви принадлежност. Дразнят се, че отстоявате позицията си, и май малко на моменти хапете. Нека се придържаме към темата, предполагаща дискусии относно предстоящите избори. Дайте да се стегнем и да си свършим отговорно работата на 11.07.2021. Ще ни се смеят хората ако се изложим. И с право ще се смеят. Изпуснем ли си шанса, пак ще се възцари гузно мълчание. Дайте първо да гътнем дебелия прост тиран! Че и хранените му кучета точат зъби.
« Последна редакция: Юни 20, 2021, 19:02:10 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8243 -: Юни 20, 2021, 18:53:41 »
Ах, мъка.

Ми мъка ти е, не мога да ти помогна.

Бил съм любимо дете на Металургпроект неколко сезона, ма ако искаш, щи пратя дипломата на баща си.

За какво ми е? Много добре знам с какво се занимаваха хората там.

Леенето с прашки, което си преместил фкошчето, е метод. За леене. Който владея доста добре.

Е, и? И какво точно се лее с този метод? Стоманени топки за топкови мелници?

Некоя друга травма, одделно от очаквателното "все още"? 

Ми сподели. Кой още те е насилвал като малък и е нанесъл непоправими вреди на крехката ти детска психика?
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8244 -: Юни 20, 2021, 18:54:02 »
Стана твърде лично и тегаво. Айде да си приберете дипломите и да викаме стрелочника да отмести стрелката към друг коловоз, бива ли?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8245 -: Юни 20, 2021, 19:01:55 »
Ми мъка ти е, не мога да ти помогна.

За какво ми е? Много добре знам с какво се занимаваха хората там.

Е, и? И какво точно се лее с този метод? Стоманени топки за топкови мелници?

Ми сподели. Кой още те е насилвал като малък и е нанесъл непоправими вреди на крехката ти детска психика?

Тва последното си го написал в ясно съзнание, така ли?
Да не стаат грешки питам  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8246 -: Юни 20, 2021, 19:04:13 »
Престъпмисъл?

Без значение какво си мислиш, че съм мислел, написал ли съм, или експлицирно постулирал ли съм) някъде, че онези 5 не стават за нищо или просто съм констатирал как тяхната квота е за сметка на общия брой, не одделно однего?  :smokin:

Ми написал си -- че тези 5 човека ядат бройката на другите. Без да знаеш нищо за тях, освен че имали право да ползват привилегия.

Освен това, констатацията ти е ирелевантна -- вече обясниха (не аз, а други) как се е процедирало. Но ти продължаваш да дълбаеш. Ти, а не аз. Аз само ти наливам бензин в огъня и се топля на него.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8247 -: Юни 20, 2021, 19:05:17 »
Стана твърде лично и тегаво. Айде да си приберете дипломите и да викаме стрелочника да отмести стрелката към друг коловоз, бива ли?

Именно, че стана твърде лично и тегаво, няма как да викнем стрелочника.

Ако не ми вярваш, разходи се из архива и гледай.
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8248 -: Юни 20, 2021, 19:07:35 »
Dabedabe, Тиранът отдавна е бутнат.Има окръжно от Вашингтонския Обком.

Отдавна говорех че ни чака "Молдовски вариант".

Разбира се тва не означава да не се ходи до урните на 11.07.

Но все пак дайте да разсъждаваме по-сериозно.

Байдън разчиства марионетките на Тръмп.Я как за нула време изрита онова еврейче Биби,което си мислеше, че ще векува...

 :nuts:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8249 -: Юни 20, 2021, 19:07:42 »
Тва последното си го написал в ясно съзнание, така ли?
Да не стаат грешки питам

Ми ти започна с травмите :smokin:

Предполагам също си бил в ясно съзнание когато го написа, нали? Да е ясно кой започна първи.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8250 -: Юни 20, 2021, 19:08:45 »
Байдън разчиства марионетките на Тръмп.Я как за нула време изрита онова еврейче Биби,което си мислеше, че ще векува...

Добре де, защо мислиш, че Бойко Борисов е марионетка точно на Тръмп? Посланик Байърли на кого докладваше?
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8251 -: Юни 20, 2021, 19:09:14 »
Ми написал си -- че тези 5 човека ядат бройката на другите. Без да знаеш нищо за тях, освен че имали право да ползват привилегия.

Освен това, констатацията ти е ирелевантна -- вече обясниха (не аз, а други) как се е процедирало. Но ти продължаваш да дълбаеш. Ти, а не аз. Аз само ти наливам бензин в огъня и се топля на него.
Уфф, тук е такава жега, че по-добре да спрете! Стига толкоз!  :0005:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8252 -: Юни 20, 2021, 19:10:41 »
То не е лошо да се изясняват позиции, ама повечето сте тук отдавна, знаете се, и просто се заяждате. Перспективата не е добра, ако се продължава така. А може би някой е заинтересован?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8253 -: Юни 20, 2021, 19:10:59 »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8254 -: Юни 20, 2021, 19:15:07 »
Байдън разчиства марионетките на Тръмп.Я как за нула време изрита онова еврейче Биби,което си мислеше, че ще векува...
....................
Няма гаранция че сте прав. Не че и евреите не могат да са стадо лашкано като нас.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8255 -: Юни 20, 2021, 19:15:50 »
Ми написал си -- че тези 5 човека ядат бройката на другите. Без да знаеш нищо за тях, освен че имали право да ползват привилегия.

Освен това, констатацията ти е ирелевантна -- вече обясниха (не аз, а други) как се е процедирало. Но ти продължаваш да дълбаеш. Ти, а не аз. Аз само ти наливам бензин в огъня и се топля на него.

Ми не, аз цял омлет си напраих на телефона до момента.
При телесна температура 36.2  :smokin:
Ми ти започна с травмите :smokin:

Предполагам също си бил в ясно съзнание когато го написа, нали? Да е ясно кой започна първи.

"Травмите", за които писах аз са общо название на погрешни възприятия, водещи, очевидно, до недоразумения и стрес - "син наметалурк" не се отнася до теб, а до мен самия, леенето с прашка не е дрес код, а е приятен спомен от стари времена и, в контекста на разговора за леене, а и не виждам как някой може да се засегне от това.

От друга страна, ти пишеш съвсем конкретно:
"Ми сподели. Кой още те е насилвал като малък и е нанесъл непоправими вреди на крехката ти детска психика?"
Тва исках да разбера дали си написал в ясно съзнание. Без значение на какво точно си мислел, че отговаряш, щото в моя въпрос към теб за травмите няма и намек за травми от детството, още по-малко спекулирам ("още") да си бил жертва на насилие под каквато и да е форма.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8256 -: Юни 20, 2021, 19:16:19 »
Quote (selected)
Абе ти изобщо какво четеш?!
Цитат на: Ной в Днес в 18:00:41
Асол по-горе рече, че при баща й е работел инженер, който е завършил първо рабфак. Което значи, че е изкласил до специалист.

Права си - не съм прочела внимателно! Върнах се назад. Несправедливо те обидих за това

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8257 -: Юни 20, 2021, 19:16:25 »
Ами все пак Тиквата кихна три милиарда директно.Само че ВПК винаги играе по-скоро с републиканците.

Англосаксите са бизнесмени до мозъка на костите си.Те полудяват от мисълта, че уж контролират България а нема никъф икономически ефект за тях.

Пък и Тиквата дострои Балкански поток.

Отделно има традиция всяка нова администрация да се опитва да сложи свои хора, където може.Чисто нови за да нямат връзки със старата администрация.Където стане стане.

Сега наред са Унгария и Полша.Във Варшава джендърите са в настъпление...

 :0005:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8258 -: Юни 20, 2021, 19:25:33 »
Ся си почивам, утре съм на физиотерапия, не знам кво ще бъде . запознати ми разказват секакви сценарии, а аз си слушам това, което ме успокоява и вкарва в кондиция
https://www.youtube.com/watch?v=2YopyMU2SYA

Ама да да знаеге, че Ламброзо има известно право... :t1218:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8259 -: Юни 20, 2021, 19:27:21 »
Ми не, аз цял омлет си напраих на телефона до момента.

При телесна температура 36.2  :smokin:

Ми хубаво, значи не си останал гладен.

"Травмите", за които писах аз са общо название на погрешни възприятия, водещи, очевидно, до недоразумения и стрес - "син наметалурк" не се отнася до теб, а до мен самия, леенето с прашка не е дрес код, а е приятен спомен от стари времена и, в контекста на разговора за леене, а и не виждам как някой може да се засегне от това.

Ми да беше малце по-конкретен като пишеш за себе си и за баща си.

Защото аз съм единственият човек, който е споделил, че е наследил професията на баща си, както и каква точно е тази професия.

А и имаше там едно четиристишие, и то ли се отнася за теб?

От друга страна, ти пишеш съвсем конкретно:

"Ми сподели. Кой още те е насилвал като малък и е нанесъл непоправими вреди на крехката ти детска психика?"

Тва исках да разбера дали си написал в ясно съзнание. Без значение на какво точно си мислел, че отговаряш, щото в моя въпрос към теб за травмите няма и намек за травми от детството, още по-малко спекулирам ("още") да си бил жертва на насилие под каквато и да е форма.

Ами за мен травми не е термин от психологията, а от медицината. Какво да се прави, като другият ми родител беше лекар. И както виждаш, там има една въпросителна. Ще оставя на теб да си разтълкуваш какво може тя да означава.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8260 -: Юни 20, 2021, 19:35:55 »
Ми хубаво, значи не си останал гладен.

Ми да беше малце по-конкретен като пишеш за себе си и за баща си.

Защото аз съм единственият човек, който е споделил, че е наследил професията на баща си, както и каква точно е тази професия.

А и имаше там едно четиристишие, и то ли се отнася за теб?

Ами за мен травми не е термин от психологията, а от медицината. Какво да се прави, като другият ми родител беше лекар. И както виждаш, там има една въпросителна. Ще оставя на теб да си разтълкуваш какво може тя да означава.

Аха, явно

"На мен не сами нанивото насин наметалурк"

е предизвикало двусмислие, че говоря от името нанякой друк. Професията на баща ти не те поставя в уникалната позиция на единствен син на металург наоколо, другите не са длъжни да се представят до девето коляно


Въпросителната ти е за конкретния ти въпрос "Кой още...?", не е "Дали някой...?".

В ясно съзнание ли зададе този въпрос по- горе те питах, не какви са били професиите на родителите ти?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8261 -: Юни 20, 2021, 19:39:05 »
Кошчето ще се попрепълни днес.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8262 -: Юни 20, 2021, 19:41:47 »
Ами все пак Тиквата кихна три милиарда директно.Само че ВПК винаги играе по-скоро с републиканците.

Англосаксите са бизнесмени до мозъка на костите си.Те полудяват от мисълта, че уж контролират България а нема никъф икономически ефект за тях.

Значи причината да се отрекат от него не е това, че е човек на Тръмп :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8263 -: Юни 20, 2021, 19:47:03 »
Quote (selected)
не какви са били професиите на родителите ти?

Начи в моя случай - комунезът е фактор ХТС, буржоазката е и агроном и икономист, и даже даскал - глей ква грозна ситуация!  И те не са първо поколение "вишисти" по комплексарщината на новобъгарите
А е мноо важно кви са ти родителите..бе тия работи изобщо не са за пренебрегване...аз смятам, че е редно човек да е внимателен...и това важи, най-вече, когато съдбата те среща с хора, които би ги било срам да идат при Гала, например. Човекът е редно да се самоуважава

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8264 -: Юни 20, 2021, 19:48:00 »
Аха, явно

"На мен не сами нанивото насин наметалурк"

е предизвикало двусмислие, че говоря от името нанякой друк. Професията на баща ти не те поставя в уникалната позиция на единствен син на металург наоколо, другите не са длъжни да се представят до девето коляно

Не, но моята професия ме поставя в позицията да съм един от най-компетентните в този форум по нея. Не единственият, но един от няколкото.

Та горният цитат не звучи толкова многозначно, колкото ти се иска да го изкараш.

Въпросителната ти е за конкретния ти въпрос "Кой още...?", не е "Дали някой...?".

В ясно съзнание ли зададе този въпрос по-горе те питах, не какви са били професиите на родителите ти?

Да, защото другата травма явно съм я нанесъл аз, някога, по някакъв начин. Та питах кой още те е травмирал. И попитах още нещо във връзка с горния ти цитат? Та като настояваш за отговори, бъди така добър да даваш и ти такива.
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8265 -: Юни 20, 2021, 19:50:53 »
Защо, там бизнеса също се дели политически.

Но Балкански поток може би все пак е с предимство.Но генерално "Да България" е партията на САЩ в България.

В Молдова руснаци и американци си стиснаха  ръцете да разкарат един олигарх Плахатнюк .Май така се казваше.

В България е отчетливо видно, че Женерал Атанасов е благосклонен към Рашков, не напада директно Русия и си има приказка с Дончева а Ицето Иванов си гука с Нинова.

 :ok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8266 -: Юни 20, 2021, 19:54:22 »
Това хобитния Женерал Атанасов кога стана фактор че да се рявняват по него с кого се държи добре?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8267 -: Юни 20, 2021, 19:55:14 »
Защо, там бизнеса също се дели политически.

Но Балкански поток може би все пак е с предимство.Но генерално "Да България" е партията на САЩ в България.

В Молдова руснаци и американци си стиснаха  ръцете да разкарат един олигарх Плахатнюк .Май така се казваше.

В България е отчетливо видно, че Женерал Атанасов е благосклонен към Рашков, не напада директно Русия и си има приказка с Дончева а Ицето Иванов си гука с Нинова.

 :ok:

Ами хубаво, значи остава да чакаме резултатите от изборите :ok:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8268 -: Юни 20, 2021, 19:56:22 »
Защо, там бизнеса също се дели политически.

Но Балкански поток може би все пак е с предимство.Но генерално "Да България" е партията на САЩ в България.

В Молдова руснаци и американци си стиснаха  ръцете да разкарат един олигарх Плахатнюк .Май така се казваше.

В България е отчетливо видно, че Женерал Атанасов е благосклонен към Рашков, не напада директно Русия и си има приказка с Дончева а Ицето Иванов си гука с Нинова.

 :ok:
Бойко Рашков трябва да поостане..нищо, че Веска от Афера реве. Тя е е плюнала по всеки, освен по Доган. Баси! Тва се види от километри даже :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8269 -: Юни 20, 2021, 20:02:52 »
Изборите май ще са само за ориентация в каква пропорция ще се дели, между  партиите изповядващи демократични ценности.  :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8270 -: Юни 20, 2021, 20:03:06 »
Дайте първо да гътнем дебелия прост тиран!
Оферирай! :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8271 -: Юни 20, 2021, 20:06:53 »
Дайте първо да гътнем дебелия прост тиран!
Оферирай! :smokin:
То на теб човек и стандартна оферта порция кебапчета и бира на корем не може да ти предложи, че си на диета. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8272 -: Юни 20, 2021, 20:07:22 »
Не, но моята професия ме поставя в позицията да съм един от най-компетентните в този форум по нея. Не единственият, но един от няколкото.

Та горният цитат не звучи толкова многозначно, колкото ти се иска да го изкараш.

Да, защото другата травма явно съм я нанесъл аз, някога, по някакъв начин. Та питах кой още те е травмирал. И попитах още нещо във връзка с горния ти цитат? Та като настояваш за отговори, бъди така добър да даваш и ти такива.

Пита кой още ме е насилвал като малък, травмата отсъства в изречението, както и собственият ти възможен принос към такива травми, което не знам как си го измислил.
Най-малкото щото никога не съм споменавал ти и/или който и да е друк да мее травмирал, още по-малце насилвал.

Ако мислех за теб дори и 1% од колкото си мислиш, че мисля, сигурно щях да направя уточнението за кой синнаметалурк стаа дума. Ма не мисля и изобщо не ми е минало презглавата да уточнявам. Изказването ми е недвусмислено.

Чета сичките мнения кат се логвам и коментирам онези, които искам. Както и части одтях, макар и по-късно.
Чисто статистически някои одтях ще са и твои.

А когато в отговор на мое мнение чета твое, с което не съм съгласен, му опонирам.
С аргументи от моя мироглед и разполагаемата база данни, не с какво евентуално споредмен може да си мислел като си го писал или що за човек си фочите ми.






Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8273 -: Юни 20, 2021, 20:13:30 »
То на теб човек и стандартна оферта порция кебапчета и бира на корем не може да ти предложи, че си на диета. :cool-1084:
:thup:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8274 -: Юни 20, 2021, 20:17:48 »
Quote (selected)
Дайте първо да гътнем дебелия прост тиран!
Тирана го гътнахте още на 4 април. Сега големият ви проблем е какво да правите, т.е. "а сега накъде", така че хем да изчегъртате гербаджиите и да настаните свои хора, хем да не се издъните толкова зле, че избирателят да върне Тирана на бял кон.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8275 -: Юни 20, 2021, 20:21:20 »
Пита кой още ме е насилвал като малък, травмата отсъства в изречението, както и собственият ти възможен принос към такива травми, което не знам как си го измислил.

Най-малкото щото никога не съм споменавал ти и/или който и да е друк да мее травмирал, още по-малце насилвал.

Защо си мислиш, че е нужно да го споменаваш?

Ако мислех за теб дори и 1% од колкото си мислиш, че мисля, сигурно щях да направя уточнението за кой синнаметалурк стаа дума. Ма не мисля и изобщо не ми е минало презглавата да уточнявам. Изказването ми е недвусмислено.

Приказвай си, не ми пречи. То написаното стои.

Чета сичките мнения кат се логвам и коментирам онези, които искам. Както и части одтях, макар и по-късно.
Чисто статистически някои одтях ще са и твои.

В интерес на истината, на мои коментари избягваше да опонираш директно. Правеше го индиректно.

А когато в отговор на мое мнение чета твое, с което не съм съгласен, му опонирам.

С аргументи от моя мироглед и разполагаемата база данни, не с какво евентуално споредмен може да си мислел като си го писал или що за човек си фочите ми.

Аха, аха. Като долното четиристишие например:

Са ми изпратиха малце фолклор, който споделям:

Жал нинорки чугунлеят
Сълзи си преглъщат
Господ да накаже Зипа
Дето ни съсипа

Припев (5х):
Чугунлеем, куршумлеем
Зипа вече немилеем

*Пее се по музиката на Варшавянка

По този начин ли опонираш? Малко след като разменихме реплики със ЗИП-а?

Да питам ли дали си бил в ясно съзнание, когато си решил да го напишеш, м?
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8276 -: Юни 20, 2021, 20:23:36 »
Манрико, винаги ми е било интересно как гласуваш за човек прочел една книга в живота си и за който имам спомени, че се твърди, че е бъгнал софтуера на турнира Мтел Мастърс защото с белите фигури стартирал с два хода наведнъж ?

 :t1815:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8277 -: Юни 20, 2021, 20:27:47 »
ЗИП-е, ти за кого гласуваш?  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8278 -: Юни 20, 2021, 20:29:11 »
рентаджии. приемате по презумция че дипломата ви освобождава от бачкането.А сте просто бачкери с бели якички.Учили за да не работят.Излети по калъп.За справка генлея е инж

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8279 -: Юни 20, 2021, 20:38:14 »
На 04.04 не гласувах.Преди това за патриотите, Радев и Манолова.Още въпроси?

 :smokin: