Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:05:44

Автор Тема: Китай  (Прочетена 105261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Първото е дълговият проблем. На някакъв етап цената на дълга трябва да бъде понесена от хората, фирмите или правителството чрез инфлация, увеличено облагане или съкращаване на публичните разходи.

Второто препятствие е демографията. Населението на Китай ще продължи да се увеличава още може би десетилетие, но работната сила вече се свива стремително. Раждаемостта от 1,6 деца на жена е една от най-ниските в света. Разходите за социална сигурност и грижа за възрастните ще бъдат огромни. Производителността на труда трябва да се повиши много бързо.

Друг демографски проблем е превесът на мъжете над жените. През идните десетилетия в Китай ще има между 30 и 40 млн. мъже в сексуално активната възраст от 20 до 40 г., които няма да могат да си намерят партньор. Това може да доведе до вълнения и нестабилност.

Третото препятствие и вероятно най-голямото е надвисналата водна криза в 12 северни провинции, които отговарят за 41% от населението, 38% от селското стопанство, 46% от индустрията и 50% от производството на енергия. Нито трансферът на вода, нито обезсоляването могат да предотвратят тежки икономически, социални и политически разстройства.

Може ли иновациите да спасят комунистическата партия? Едно високотехнологично общество с висока производителност би могло да помогне на Китай да превъзмогне задлъжнялостта, да се нуждае от по-малко работници и да се справя с по-малко вода. Самият Си Дзинпин през януари 2016 г. заяви, че иновациите са ахилесовата пета на Китай. Може би е прав. Влагането на много ресурси за научни изследвания може да помогне на Китай да създаде вълнуващи технологии. Но това може, както в Съветския съюз, да бъде на тясна основа. Много западни учени заключават, че двигателят за възхода на Европа е бил свободният обмен на идеи. Отказът да се приеме конвенционалното може също да е помогнал.
Тези, които казват, че подемът на Китай ще доведе до синхронизиране с либералните демокрации, сега са обвинявани, че грешат. Може би е по-правилно да се каже, че докато не промени своята система, Китай няма шанс да бъде суперсила.

https://www.investor.bg/analizi/91/a/dneshen-kitai-nikoga-niama-da-byde-globalna-supersila-283005/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Това е ясно и на врабчетата в маалата. Жълтите симпатяги са мравчици, нищо общо с хищниците на терена. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
https://www.investor.bg/analizi/91/a/dneshen-kitai-nikoga-niama-da-byde-globalna-supersila-283005/
[/quote]

енгелсе, тва са глупости. почнах да чета твоя линк и там:
Quote (selected)
Дори САЩ да спрат да растат икономически, Китай ще трябва да отчита по 6% ръст годишно до 2049 г., за да се изравни с тях по доход на човек. Такава постоянна норма на растеж не е постигал никой.

пак от инвестор за ръста на китай:
Quote (selected)
Прогнозата за икономически ръст за цялата година от 6,2% остава в рамките на целта на Пекин от 6,0-6,5%, но бележи най-слабия темп на растеж, който Китай регистрира от последните 29 години, като отчита допълнително забавяне от 6,6% през 2018 г. и 6,8% през 2017 г.
https://www.investor.bg/novini/130/a/prouchvane-ikonomicheskiiat-ryst-na-kitai-shte-se-zabavi-do-62-prez-2019-g-280505/

ето и от гугъл - цък

та защо пускаш такива недорасляци из форума?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #123 -: Юни 02, 2019, 22:39:15 »
" - Другарю циганин, днешната милиция не бие хората.
 - Днешната не знам, ама вчерашната ме смля, бе старши"

"Днешен Китай никога няма да бъде глобална суперсила"

За днешния не знам, ама утрешният може да глътне хищниците като маслинки.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #124 -: Юни 02, 2019, 22:51:46 »
Смех голем!

Китай Е глобална суперсила. Помислете си пишман аналитиците, написали анализа по-горе, ако трябваше да дадат прогнозите си за бъдещ Китай преди четвърт век, дали те щяха да имат нещо общо с реалността днес.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 22:55:30 от Firmin »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #125 -: Юни 09, 2019, 17:55:25 »
NYT: Китай предостерёг Microsoft и Dell от прекращения поставок КНР
Власти КНР предупредили зарубежные компании, в частности Microsoft, Dell и Samsung Electronics, о «серьёзных последствиях» в случае их согласия следовать запрету США относительно поставок технологий китайским компаниям. Об этом сообщает The New York Times со ссылкой на информированные источники.

Встречи, в ходе которых были сделаны данные заявления, состоялись 4-5 июня.

Как уточняет издание, в компаниях, представители которых присутствовали на переговорах, отказались комментировать приведённые данные.

Отмечается, что Пекин на встречах, по некоторым данным, был представлен Национальной комиссией по развитию и реформам, Министерством коммерции и Министерством промышленности и информатизации Китая.
https://ru.rt.com/dphi

Войната продължава....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #126 -: Юни 09, 2019, 18:53:28 »
Quote (selected)
Войната продължава....

- Горещата фаза наближава все повече!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #127 -: Юни 09, 2019, 18:55:10 »
ЗИП какво казва ? Кога, къде и колко мегатонни ще са феериите ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #128 -: Юни 09, 2019, 19:01:52 »
ЗИП какво казва ? Кога, къде и колко мегатонни ще са феериите ?
ЗИПуля в момента е Идлиб-ориентед.
А сме на прогорен косъм Молдова да се сцепи.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #129 -: Юни 11, 2019, 14:35:47 »
Альтернативная ось: Huawei может заменить Android на российскую операционную систему
Представители России и Китая ведут переговоры о возможном переходе смартфонов компании Huawei с операционной системы Android на российскую ОС «Аврора». По данным СМИ, эти вопросы обсуждали министр цифрового развития, связи и массовых коммуникаций РФ Константин Носков и исполнительный директор Huawei Го Пин. Речь идёт о путях выхода из ситуации, в которой китайский телекоммуникационный гигант оказался после введения против него санкций США. Официально информация о переговорах пока не подтверждается, однако в «Ростелекоме» заявили о готовности к подобному сотрудничеству.
https://ru.rt.com/dpvk
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #130 -: Юни 11, 2019, 15:09:15 »
Maemo+Moblin - MeeGo - Sailfish (Jolla OS) - Aurora

много добре :)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #131 -: Юни 11, 2019, 15:55:26 »
Ой! Ой! Ой! Чичо Дончо няма да хареса това:
Quote (selected)
Так же сообщается, что Владимир Путин обсуждал этот же вопрос с Си Цзиньпином. Устройства Huawei с предустановленой ОС "Аврора" уже проходят тестирование, ещё сообщается, что возможен перенос части производств по разработке и производству чипов и програмного обеспечения Huawei в Россию.
https://overclockers.ru/blog/mixrus1/show/27383/obsuzhdaetsja-perehod-smartfonov-huawei-na-rossijskuju-os-avrora
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #132 -: Юни 11, 2019, 15:57:31 »
Ой! Ой! Ой! Чичо Дончо няма да хареса това:
Quote (selected)
Так же сообщается, что Владимир Путин обсуждал этот же вопрос с Си Цзиньпином. Устройства Huawei с предустановленой ОС "Аврора" уже проходят тестирование, ещё сообщается, что возможен перенос части производств по разработке и производству чипов и програмного обеспечения Huawei в Россию.
https://overclockers.ru/blog/mixrus1/show/27383/obsuzhdaetsja-perehod-smartfonov-huawei-na-rossijskuju-os-avrora

http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=50843 и коментарите под новината.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #133 -: Юни 11, 2019, 16:25:54 »
Кога успели да наспамят толкова нещо? :)
А инак и на мен първата ми реакция беше - егати майтапа.
Нищо чудно и да е "вброс". Що да не се побъзикат малко безплатно за сметка на клетите американци.
Но пък си спомням като почнаха стрелбите с 4202 (днешен "Авангард") от Домбаровский беше същата история.

И все пак китайски хардуер с руски софтуер звучи малко... тъпо. Или по-скоро странно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #134 -: Юни 11, 2019, 16:33:23 »
Кога успели да наспамят толкова нещо? :)
А инак и на мен първата ми реакция беше - егати майтапа.
Нищо чудно и да е "вброс". Що да не се побъзикат малко безплатно за сметка на клетите американци.
Но пък си спомням като почнаха стрелбите с 4202 (днешен "Авангард") от Домбаровский беше същата история.

И все пак китайски хардуер с руски софтуер звучи малко... тъпо. Или по-скоро странно.

Доколкото си спомням, имаше поне два проекта за софтуер със свободен код за смартфони.

За мен най-логичното решение е китайците да решат да налеят пари в тях. Така хем ще станат независими от братята американци в областта на софтуера, хем ще ударят и пазарния дял на android.

Но както казват старите хора -- ще видим.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #135 -: Юни 11, 2019, 16:45:02 »
Защо да е странно? Все пак имат да настигат янките, тоест пред Русия и Китай пътят е нагоре, а пред САЩ - надолу.

Светът започна да се преориентира и на отворен хардуер, има архитектури, които като отворени ще се развиват от целия свят, без да дължат никому лицензи.

Майкрософт са на никъде с техния затворен код, светът ги изпреварва и паникьосания Гейтс флиртува с писачи отворен код. Според мен се опитва да ги купи.
« Последна редакция: Юни 11, 2019, 16:48:08 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #136 -: Юни 11, 2019, 16:49:29 »
Quote (selected)
rossijskuju-os-avrora
Чак пък руска ... Порусена Нокиа  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #137 -: Юни 11, 2019, 16:53:47 »
Цитат на: Maximus II
Майкрософт са на никъде с техния затворен код, светът ги изпреварва
и паникьосания Гейтс флиртува с писачи отворен код. Според мен се опитва да ги купи.
Уиндоус 10 е уникален боклук, но Каноникъл (правещи Убунту) са си кажи-речи вече купени.
Само че МС се опитват да направят вечна ОС (ролинг), пък Убунту не е такова  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #138 -: Юни 11, 2019, 17:04:23 »
Quote (selected)
За мен най-логичното решение е китайците да решат да налеят пари в тях. Така хем ще станат независими от братята американци в областта на софтуера, хем ще ударят и пазарния дял на android.
То си звучи естествено и след новината от гугъл, веднага излезнаха с коментари че вече имат готова тяхна си ОС.
Което звучи малко по-логично от руска такава както и да го суча.
Освен ако не им трябва военна защита. Тогава има смисъл да му слагат руски байрячета на софта.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #139 -: Юни 11, 2019, 17:58:51 »
Лелееее! Кви китайци, кви руснаци, кви пет байта:
http://pravetz.bg/
 :blurry_drunk-2127:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Пекин ще доминира в съюза между Китай и Русия
« Отговор #140 -: Юни 13, 2019, 10:30:39 »
Quote (selected)
Военното сътрудничество е от полза за двете страни, но Русия трябва да внимава какво си пожелава.
В класическата комедия от 80-те „Ловци на духове” героите използваха мощни оръжия, излъчващи снопове от електрони, но имаха едно важно правило: „Не заставай на пътя на лъча”. Докато САЩ и техните съюзници наблюдават продължаващото затопляне на отношенията между Русия и Китай, те внимават да не нарушат това правило – всеки от съперниците е опасен, но заедно представляват реална глобална заплаха, пише Джеймс Ставридис за Bloomberg.
Едно конкретно проявление на този нарастващ риск е засилващата се дързост на руския флот, който се конфронтира с американски кораби по целия свят. Последният и най-опасен пример е почти сблъсъкът между американския крайцер „Чансълърсвил“ и руски разрушител в Западния Пасифик, на чиито води Китай все повече гледа като свои.
През по-голямата част от Студената война Китай и Съветският съюз спазваха дистанция. През последните няколко години обаче, при президентите Си Дзинпин и Владимир Путин, те все повече се приближават един към друг. Това сдружаване, което може да роди единен блок, доминиращ Евразия, вероятно е най-важната геополитическа тенденция на 21 век.
Миналата есен на сибирската граница между Русия и Китай се проведе Восток 2018 – най-голямото военно учение от края на Студената война. Към стотиците хиляди руски войници се присъединиха китайски. Снимките показаха прегръдки между офицери от двете страни. Зачестяват и съвместните морски учения – не само в Тихия океан, но и в Балтийско море и Северния ледовит океан.
Миналата седмица Си Дзинпин бе на посещение в Русия, като двамата с Путин се нарекоха най-добри приятели. Икономическите и дипломатическите връзки отразяват военния съюз между двете страни.
Сближаването има своята логика. Китай се надига като глобална сила и има огромно население, но му липсват жизненоважни природни ресурси. Русия се проваля икономически и има намаляващо население, но е пълна с дървен материал, вода, минерали, злато, петрол и природен газ.
Двете държави имат дълга граница. Освен това са твърдо авторитарни, с на практика еднопартийно и еднолично ръководство. Преди всичко обаче те споделят ненавист към Запада (с неговите досадни усилия да разпространява демокрацията и да подкрепя човешките права) и презрение към САЩ. Това е достатъчно за все по-голямо сътрудничество, ако не (все още) за военен съюз.
Русия обаче трябва да внимава какво си пожелава. Китайските лидери копнеят за безкрайните безлюдни и богати на ресурси области на Сибир. Путин, който е рядко надарен тактик, може би ще направи стратегическа грешка, ако предприеме официален съюз с Китай. С времето доминиращият партньор със сигурност ще е Пекин, а не Москва. За момента обаче по-близките връзки с Китай биха осигурили на Русия нови пазари, политическа подкрепа и преди всичко контрабаланс на САЩ.
Докато Европа продължава да е разкъсвана от различни сили – Brexit на север, италианското недоволство от ЕС на юг, нарастващият авторитаризъм в Полша и Унгария на изток – нейната способност за близко партньорство със САЩ намалява. Тази слабост увеличава стойността на сътрудничеството за Пекин и Москва. А привлекателността на китайската инициатива „Един пояс, един път” за по-малките страни от периферията на евразийския континент нараства, ако тя включва и Русия.
Огромна политическа промяна от този характер бе предвиждана преди повече от век от британския географ и геополитически анализатор Халфърд Маккиндър. През 1904 г. той излага теорията си, че всяка нация (или нации), които могат да контролират „световния остров” (Евразия и Африка), биха в крайна сметка доминирали света.
По същото време противоположна хипотеза бе постановена от американския морски офицер и стратег Алфред Тейър Меън, според която морските сили – САЩ, Великобритания, Австралия и техните съюзници – ще бъдат в състояние да се конкурират с доминиращата евразийска сила.
Макар никоя от двете теории да не описва напълно сегашния свят, основният модел ще бъде геополитическият лайтмотив на 21 век.
Засега това означава, че САЩ и техните съюзници трябва да обърнат внимание на засилващото се сътрудничество между Русия и Китай, да съберат разузнавателни сведения докъде може да стигне то, да направят всичко възможно, за да насърчат единна Европа, и да заздравят мрежата от съюзи, партньорства и приятелства по периферията на Азия.
https://www.investor.bg/analizi/91/a/pekin-shte-dominira-v-syiuza-mejdu-kitai-i-rusiia-283818/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #141 -: Юни 13, 2019, 11:19:07 »
Ба си анализа  :nuts:  10-г. хлапе може да измисли по-добър. Основната идея е да се внушава редовно на 80%-ниците, че САЩ са добри, "разпространяват демокрация и подкрепят човешките права", пък Русия и Китай са лоши и страшни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #142 -: Юни 13, 2019, 18:53:56 »
Quote (selected)
Дали обаче хората наистина ще плащат за новини?
Институтът на Ройтерс за изследване на журналистиката казва в годишния си доклад за дигиталните новини, че повечето хора не биха плащали за онлайн новини и че през последните шест години има само малко увеличение на съотношението на хората, които искат да плащат за това.

От съседна тема.
За такава "новина" или "анализ" наистина няма смисъл.
Руските кораби се разпищолили и приемали Китайско море като свое, вместо за собственост на САЩ. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #143 -: Юни 13, 2019, 19:09:06 »
Руските кораби се разпищолили и приемали Китайско море като свое :too_happy-1067:
В оригинал е "руските морски фуражки"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #144 -: Юни 13, 2019, 19:18:24 »
Руските кораби се разпищолили и приемали Китайско море като свое :too_happy-1067:
В оригинал е "руските морски фуражки"  :bigok:

То па един "оригинал".
Направо и него да го облееш или полееш ( до къде стигна тълкуването, че му изтървах началото, средата сега и края ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #145 -: Юни 18, 2019, 12:22:55 »
Quote (selected)
Компанията "Майкрософт" (Microsoft) обяви, че отново подновява онлайн продажбите на лаптопи, произведени от "Хуавей", след преустановите през последните няколко седмици продажби в резултат на продължаващата търговска война между Китай и Съединените щати, която доведе до вкарването на китайския технологичен гигант в "черния списък" на управляващите във Вашингтон, ограничаващ бизнеса на Huawei с американските компании, информира БНР.

"Направихме оценка и ще продължим да реагираме на многобройните бизнес, технически и регулаторни усложнения, произтичащи от неотдавнашното добавяне на "Хуавей" към черния списък на Министерството на търговията на САЩ. В резултат на тези оценки, взехме решение да подновим продажбите на съществуващите запаси на устройства на "Хуавей" през нашата онлайн платформа за търговия Microsoft Store", заяви пред телевизия CNBC говорител на "Майкрософт".

Американският технологичен гигант също така посочи, че ще продължава да предоставя софтуерни актуализации на устройствата на "Хуавей".
https://www.24chasa.bg/novini/article/7511402

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Северна Корея и Китай
« Отговор #146 -: Юни 20, 2019, 13:12:29 »
...из подмолния NYT https://www.nytimes.com/2019/06/19/world/asia/kim-xi-summit.html?campaign_id=60&instance_id=0&segment_id=14468&user_id=fe3833b65db3b67819e4f65aae5c5016&regi_id=72999089ing-news ...жалко, че не прикоткахме уважаемия геостратег и визионер тов. ЗИП, аз се чудя що Големия Си отива на крак при Ким III?
Пак ли Путин се е активизирал?
Нещо подмолно срещу Тръмп, който обяви началото на кампанията си?
А?

The Unspoken Agenda at the Xi-Kim Meeting? Could Be Messaging Trump

A state visit between the leaders of China and North Korea comes as each is locked in a dispute with the United States, and both are looking for leverage over President Trump.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Северна Корея и Китай
« Отговор #147 -: Юни 20, 2019, 15:03:35 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
...жалко, че не прикоткахме уважаемия геостратег и визионер тов. ЗИП ...
Тъй ли няма някой Оттатък, който да установи контакт с него ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Северна Корея и Китай
« Отговор #148 -: Юни 20, 2019, 15:07:38 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
...жалко, че не прикоткахме уважаемия геостратег и визионер тов. ЗИП ...
Тъй ли няма някой Оттатък, който да установи контакт с него ?
Тесничко ще му е тука - няма размах!
Пък и сега тъкмо раздава акъли на руския Върховен оттатък. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Северна Корея и Китай
« Отговор #149 -: Юни 20, 2019, 16:32:21 »
Цитат на: micky
Пък и сега тъкмо раздава акъли на руския Върховен оттатък. :)
Освен това отбелязва за кое вече са го послушали и за кое все още не  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Северна Корея и Китай
« Отговор #150 -: Юни 20, 2019, 16:48:40 »
Освен това отбелязва за кое вече са го послушали и за кое все още не  :bigok:
И настоява да му се обърне внимание, и строго да се следват съветите негови!
Лошото е че малко зор се чете в гората тролобити...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #151 -: Юни 20, 2019, 17:50:49 »
В стария Оттатъшен форум можеше да следваш мненията на юзърите. Сега я затриха тая мн. удобна функция. Съвсем умишлено според мен, не от некадърност. Некадърността си пък (която е изумителна) я въплътиха в "лекотата и бързината" на форума.
Следвах няколко човека, ЗИП-а беше един от тях.

Летец55 е жалко, че не идва тук, а има регистрация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #152 -: Юни 20, 2019, 19:08:05 »
ЗИП-а има и добри моменти.
Като нашето Кайле зависи какво е закусвал, после всичко по канален ред.
Закучи ли се и почва с килимните бомбардировки на килима пред дивана.
Проблема е в медицината, докторите вече осъзнаха, че някой неща не са лечими и ги маркират като нормални.
Войнолюбство, хомолюбство, абе любов да е!
Що кълнаха хипитата?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #153 -: Юни 20, 2019, 19:38:32 »
Имам чувството, че Кайли е малко обидена, че не харесваме извънземното й.
Разбирам я. И аз се обиждам, когато някой не харесва кучето ми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #154 -: Юни 20, 2019, 19:39:15 »
Quote (selected)
уважаемия геостратег и визионер тов. ЗИП

- Гледам, ЗИП-а се появява със същият ник и в "Гласове". Има и други там от Оттатъка. А днес пък под темата за Путин се е развихрил някакъв си, май нов, ЗТБХЦ (3-та Табуретка в Българският Хелзински Цирк), явява се силен конкурент на шепата тролове-сгугняри. Отличителни черти: - Хем прости, хем злобни, па и много тъпи...
 :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #155 -: Юни 20, 2019, 19:55:12 »
Летец55 е жалко, че не идва тук, а има регистрация.

Летецът има проблем с паролата. Може би ще трябва да го подсетя за него.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #156 -: Юни 20, 2019, 20:04:35 »
Quote (selected)
уважаемия геостратег и визионер тов. ЗИП

- Гледам, ЗИП-а се появява със същият ник и в "Гласове". Има и други там от Оттатъка. А днес пък под темата за Путин се е развихрил някакъв си, май нов, ЗТБХЦ (3-та Табуретка в Българският Хелзински Цирк), явява се силен конкурент на шепата тролове-сгугняри. Отличителни черти: - Хем прости, хем злобни, па и много тъпи...
 :smokin:
Той пак че не се е появил на форумите на РВСН, СПРН, СВР и так далее...
Значи положението е под контрол.
Шото хич не го слушали завалията!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Китай
« Отговор #157 -: Юни 20, 2019, 20:25:31 »
Летец55 е жалко, че не идва тук, а има регистрация.

Летецът има проблем с паролата. Може би ще трябва да го подсетя за него.

Няма да е лошо.
Летецът е по-нужен от ЗИП-а.
Въпреки че е ясно че ЗИП ще докара нова кръв във форума ако дойде.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #158 -: Юни 20, 2019, 20:30:31 »
Quote (selected)
Въпреки че е ясно че ЗИП ще докара нова кръв във форума ако дойде.

Много кръв, напалм и остъкляване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #159 -: Юни 20, 2019, 20:33:41 »
Quote (selected)
Въпреки че е ясно че ЗИП ще докара нова кръв във форума ако дойде.

Много кръв, напалм и остъкляване.
Е, това са некви странични ефекти от големия геополитически шахмат. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #160 -: Юни 20, 2019, 20:36:09 »
и визионер

Лудниците са пълни с визионери.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #161 -: Юни 20, 2019, 20:37:34 »
Мене оттатъка за Башева ми е жал.
Се едно цвете поникнало в кенеф. Действащ.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #162 -: Юни 20, 2019, 21:21:45 »
Цитат на: micky
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Въпреки че е ясно че ЗИП ще докара нова кръв във форума ако дойде.
Много кръв, напалм и остъкляване.
Е, това са некви странични ефекти от големия геополитически шахмат. :smokin:
И от вълнуващите времена на връщащия се 19-ти век  :too_happy-1067:
"Откога ги говоря аз тези работи, но едва сега Путин почва да ги осмисля"  :b0201:
« Последна редакция: Юни 20, 2019, 21:37:19 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #163 -: Юни 20, 2019, 21:23:09 »
Цитат на: 66
Мене оттатъка за Башева ми е жал.
Се едно цвете поникнало в кенеф. Действащ.
Явно й харесва. В кенефа. Летеца има кауза там (малай(зий)ските самолети), която качествено брани. А тя ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Търговската война свърши. Китай победи
« Отговор #164 -: Юли 05, 2019, 22:57:39 »
Quote (selected)
Защо? Защото показва, че Тръмп не би стигнал до крайности, за да промени из основи търговските отношения на САЩ с втората по големина икономика в света. Китайският президент пресметна точно, че американският му колега не е склонен да направи нещо, което би заплашило подкрепата на ключови избиратели, каквито са фермерите, с наближаването на президентските избори през 2020 г.
(Тръмп също така отстъпи от войнствената си реторика спрямо Северна Корея и сега изглежда готов да приеме мълчаливо Пхенян като ядрена сила.)
Това, смятам, означава, че сегашните мита ще бъдат запазени, но няма да бъдат налагани нови. Китай ще купува повече американски селскостопански продукти, макар че някои фермери ще открият, че други страни вече са ги изместили от китайския пазар, пише още Голд.
Напълно е възможно да видим и още по-голяма сделка през идните месеци, която Тръмп несъмнено ще провъзгласи като велика победа, приветстван от твърдите си привърженици.
Китай обаче няма да обуздае държавните си предприятия. Няма да съкрати и инициативата си „Направено в Китай 2025” за последни технологични достижения в роботиката, електрическите превозни средства и изкуствения интелект.
Глобалните вериги на доставки ще останат в голяма степен непокътнати и хиляди работни места в промишлеността няма да се върнат в САЩ.

https://www.investor.bg/analizi/91/a/tyrgovskata-voina-svyrshi-kitai-pobedi-284963/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #165 -: Юли 07, 2019, 19:54:00 »
Quote (selected)
За разлика от невидимата ръка на Адам Смит, която води до балансиране на капиталистическата икономика, хибридният социалистически модел на Китай зависи до голяма степен от невидимата ръка на държавата, която ръководи икономиката.
https://www.investor.bg/aziia/336/a/kitai-shte-lekuva-agresiiata-na-sasht-kato-obezkurajava-pytuvaniiata-otvyd-okeana-285256/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #166 -: Юли 07, 2019, 20:02:13 »
В една друга тема писах, че туризмът е проказа.
Милиарди хора обикалят света с идеята, че като отидат на примерно Малдивите ще стане нещо различно, а на практика един задник се мести от точка А в точка Б, но пак си е задник. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #167 -: Юли 08, 2019, 09:55:09 »
В Китае объявили о постройке марсохода для миссии на Марс в 2020 году
В Китае анонсировали экспедицию на Марс в 2020 году, а также сообщили, что создание марсохода для этой миссии завершено.

Согласно плану экспедиция включает в себя полёт по орбите Марса, приземление на поверхность и её исследование.

Сообщается, что главная цель миссии — поиск признаков жизни на планете. Также в ходе миссии учёные попробуют выяснить, возможно ли в будущем сделать Марс пригодным для жизни людей.
https://ru.rt.com/dw23

Сериозна заявка. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #168 -: Юли 08, 2019, 16:43:15 »
В една друга тема писах, че туризмът е проказа.  :way_to_go-1308:

И голям бизнес!
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #169 -: Юли 08, 2019, 17:56:52 »
В една друга тема писах, че туризмът е проказа.  :way_to_go-1308:

И голям бизнес!
Това, че е бизнес не трябва да е оправдание, сещам се и за други "доходоносни бизнеси", човешки органи, търговия наркотици, бели и други робини.
Времената се променят. Венеция и Дубровник въведоха "квоти" за туристи, в Китай ограничават разрешителните за изкачване на Еверест. Всяка лудост има край. Преди повече от век селяните са били задължени да садят коноп, после Дюпон, найлон и забрана, сега полимерите са вредни, канабиса полезен. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
„Агент Смит” зарази над 25 млн. Android устройства
« Отговор #170 -: Юли 13, 2019, 22:47:20 »
Quote (selected)
Вредоносна програма с името на култов герой от „Матрицата” – Агент Смит – е заразила повече от 25 милиона устройства под управление на операционна система Android, алармира компанията за сигурност Check Point.
Приложението е дело на китайска компания, която помага на разработчици за Android да локализират и публикуват свои програми на външните пазари. Злонамереният софтуер се разпространява от магазин за приложения 9Apps, популярен на азиатските пазари.
Агент Смит (Agent Smith) компрометира Android приложенията и ги принуждава да показват повече реклами, като краде приходите от тях. Приложението е проникнало най-вече в Индия, Пакистан и Бангладеш, но също така и в САЩ, където са заразени около 303 000 устройства, и във Великобритания – 137 000.
В списъка на инфектираните от Агент Смит мобилни приложения попадат WhatsApp, Opera, MX Video Player, Flipkart и SwiftKey. Злонамереният софтуер използва уязвимост, която вече е затворена от разработчиците на Android, но остава налична в необновените системи.

https://technews.bg/article-117851.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Вредоносна програма с името на култов герой от „Матрицата” – Агент Смит – е заразила повече от 25 милиона устройства под управление на операционна система Android, алармира компанията за сигурност Check Point.
Приложението е дело на китайска компания, която помага на разработчици за Android да локализират и публикуват свои програми на външните пазари. Злонамереният софтуер се разпространява от магазин за приложения 9Apps, популярен на азиатските пазари.
Агент Смит (Agent Smith) компрометира Android приложенията и ги принуждава да показват повече реклами, като краде приходите от тях. Приложението е проникнало най-вече в Индия, Пакистан и Бангладеш, но също така и в САЩ, където са заразени около 303 000 устройства, и във Великобритания – 137 000.
В списъка на инфектираните от Агент Смит мобилни приложения попадат WhatsApp, Opera, MX Video Player, Flipkart и SwiftKey. Злонамереният софтуер използва уязвимост, която вече е затворена от разработчиците на Android, но остава налична в необновените системи.

https://technews.bg/article-117851.html

Аз пък си спомних Сноудън и АНС.
Също така подслушването на телефона на Меркел.
Не че нещо. То беше отдавна.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
А кой знае защо току що по телевизора свърши.... Матрицата. :)
Не знам защо я гледах пак, май щото ми се ядеше шоколад.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #173 -: Юли 25, 2019, 13:11:33 »
Китай просто издевается: город длиной 500 км

https://www.youtube.com/watch?v=PeVlY3ERuKk

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #174 -: Юли 30, 2019, 18:57:46 »
Quote (selected)
Huawei обяви печалба над $58 млрд., въпреки санкциите на САЩ

https://www.segabg.com/hot/huawei-obyavi-pechalba-nad-58-mlrd-vupreki-sankciite-na-sasht

Това си е направо издевателство! :b0230:

Quote (selected)
Печалбата на китайския телекомуникационен гигант „Хуауей“ (Huawei) през първото полугодие на 2019 г. е нараснала с 23,2% в сравнение със същия период на миналата година, въпреки включването на компанията в черния списък на САЩ. Тя е достигнала 401,3 млрд. юана ($58,33 млрд.), съобщи председателят на Борда на директорите на фирмата Лян Хуа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #175 -: Юли 30, 2019, 19:15:56 »
Чичо Дончо нервно курит в сторонке. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
САЩ и Австралия се обединяват срещу Китай
« Отговор #176 -: Юли 30, 2019, 19:24:27 »
Quote (selected)
Производител на редки минерали от Австралия е привлякъл американски партньор, който да му помогне срещу господството на Китай при доставките на редкоземни метали, които играят основна роля при изработването на смартфони, ракети, батерии за електрически превозни средства и редица други високотехнологични продукти, съобщава Nikkei Asia Review.
Lynas, най-големият производител на редкоземни метали извън Китай, е подписал споразумение с базираната в Тексас Blue Line, за създаване на съоръжение в САЩ за преработката на рудите, от които се извличат въпросните метали. Предприятието може да стартира дейност през 2021 г.
"Всъщност, единствените подобни съоръжения в момента се намират в Китай", споделят от Lynas.
Редкоземните метали, група от 17 жизненоважни елементи, всъщност не са толкова редки; те са открити в различни части на света, извън Китай, включително Австралия и Бразилия. Добивните дейности не представляват голям проблем, но това не важи за обработката, необходима за производството на пречистени редкоземни материали.
Китайските компании, свързани с тази индустрия, представляват 85% от световното производство на редкоземни елементи с висока чистота; Lynas произвежда останалите 15%.
Lynas добива редки земни маси в Австралия, но ги обработва в Малайзия поради съображения за сигурност, тъй като при обработката се отделят радиоактивни отпадъци.
През май компанията реши да промени това споразумение и се обедини с Blue Line за изграждане на разделяща инсталация в САЩ. За разлика от завода на компанията в Малайзия, съоръженията в Тексас ще могат да отделят диспросий, елемент от съществено значение за производството на батерии за електрически превозни средства.
Диспросият е особено труден за извличане и неговото производство е оставено на китайските компании. Решението на Lynas за изграждане на съоръжение за преработка в САЩ ще промени глобалните пазарни условия.
През 2011 г. японската търговска къща Sojitz и Японската национална корпорация за петрол, газ и метали предоставиха капитал от 250 млн. долара и отпуснаха заеми, за да помогнат на Lynas да стимулира производството.
Lynas вече доставя 30% от редкоземните елементи на Япония, която е най-големият клиент на австралийците.
Китай веднъж се опита да придобие Lynas през 2009 г.
В продължение на десетилетия Китай засилва властта си на световния пазар на редкоземни елементи. Държавите, които добиват въпросните руди, изпращат своята продукция към китайските преработвателни съоръжения за разделяне, които могат да пречистят материалите за промишлена употреба.
Тъй като Китай е една от малкото държави, желаещи да понасят радиоактивните и екологичните рискове в индустрията, тя доминира в пречистването и трансформирането на рудите в ценни метали с висока стойност. В резултат на това Пекин придоби силно оръжие в търговската битка със САЩ.

https://www.investor.bg/drugi/338/a/sasht-i-avstraliia-se-obediniavat-sreshtu-kitai-v-bitkata-za-redkozemnite-metali-286539/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Китайското правителство се разпореди държавните компании да прекратят вноса на американска селскостопанска продукция на фона на новата ескалация на търговската война със САЩ. Това съобщи днес агенция Bloomberg, цитирана от БТА, позовавайки се на източници.
По данни на агенцията китайските селскостопански компании вече са изпълнили това нареждане и сега очакват резултатите от търговските преговори между Вашингтон и Пекин.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи в четвъртък, че страната му ще въведе от 1 септември нови мита от 10 процента върху китайски стоки на стойност 300 милиарда долара. Тръмп изтъкна като една от причините за този ход, че Китай не е изпълнил обещанието си да увеличи закупуването на американска селскостопанска продукция.

https://www.investor.bg/sasht/337/a/pekin-porycha-na-kompaniite-da-sprat-kupuvaneto-na-agroprodukciia-ot-sasht-287041/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Повече от 7 юана за 1 долар
« Отговор #178 -: Август 06, 2019, 01:39:00 »
Quote (selected)
Китай отговори на заплахата на Доналд Тръмп за налагане на нови мита с поредната ескалация на търговския спор в понеделник, оставяйки юана да се понижи до най-ниските нива от повече от десетилетие и молейки държавните компании да спрат вноса от САЩ на селскостопански продукти, предава Bloomberg.

Китай остави курса на юана да спадне под ключовия праг от 7 юана за долар за първи път от над едно десетилетие. Това може би е сигнал, че Пекин би бил готов да толерира още по-голямо отслабване на националната валута на фона на ескалиращия търговски спор със САЩ.

Рязкото обезценяване на юана с 1,4 на сто бе отчетено няколко дни, след като американският президент Доналд Тръмп изненада пазарите, заричайки се да наложи от 1 септември мита от 10 процента на оставащия китайски внос за 300 млрд. долара, който досега бе незасегнат от търговската война. Това изявление рязко прекъсна краткото едномесечно примирие в конфликта.

Народната банка на Китай (китайската централна банка) даде ранен тласък на пазара, понижавайки среднодневния референтен курс до 6,9225 юана за долар - най-ниското ниво от декември 2018 година.

„Днешният фиксинг бе последната линия в пясъка. Централната банка напълно даде зелена светлина за обезценяване на юана", посочва пазарен анализатор.

Този ход вероятно още повече ще раздразни Тръмп, който разкритикува Пекин, че управлява несправедливо своята валута и не успява да спази обещанията за закупуване на повече американски култури.

https://www.investor.bg/novini/130/a/za-pyrvi-pyt-ot-desetiletie-poveche-ot-7-iuana-za-1-dolar--287012
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Китай
« Отговор #179 -: Август 08, 2019, 20:20:17 »
Quote (selected)
Девалвацията – нож с две остриета за Китай
https://e-vestnik.bg/30818/devalvatsiata-nozh-s-dve-ostrieta-za-kitay/

Отровените на Шорош са в немилост и се чудят на къде да поемат.
Това си е техен проблем, наш е че щесе вдигнат цените на стоките внос от Китай, а те са много, твърде много.
Много години Китай трупа резерви в "шума" и ги докара до над 3 трилиона.
Мъртви пари, не можеш да си купиш нищо истинско от емитиралия ги, не можеш да купиш в САЩ пристанище, летище, земя, банки.
Разрешават само да си плащаш за "авторски права", ГМО царевица, пшеница и свинско ( сега обещават че ще изнасят петрол и газ, ама ако го купят по-евтино от РФ, СА, Катар ).
Сега гледаме отмъщението на китайката, доларовите "резерви" ще бъдат пускани като китайска капка върху Уолстрийт господарите, докато полудеят или пробият черепите им. Което настъпи първо.


ЕС е вреден за вашето здраве!