Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 15:11:56

Автор Тема: Глобалното затопляне  (Прочетена 1892 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Глобалното затопляне
« -: Юни 22, 2019, 18:15:55 »
Три температурни рекорда по Северното Черноморие са регистрирани от варненския филиал на Националния институт по метеорология във Варна.

Максималната температура към момента, достигната във Варна, е 32.4. Предишният максимум е само с две десети по малък през 2002 година.
Максимумът в Шабла е бил 30.8, а днес вече температурата там достигна 32.8.
В Калиакра максимумът е бил през 2012 година 29.2, а днес достигнатата към момента максимална температура е 32.8

Айде да ний честито! :beer-405:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Глобалното затопляне
« Отговор #1 -: Юни 22, 2019, 20:52:20 »
Ми аз затуй продължавам да си кютя ф София, щото точно тва е моят летен вилает.

От 2006 г. насам, откогато прекарвам там по мин. 2–3 месеца всяко лято, такова нещо не се беше случвало.

Само преди 2–3 години, когато целият август беше доста горещ, но най–вече влажен, ми беше хрумнало да се връщам обратно. Ама местните си знаят и, тъкмо да тръгна, една баба–съседка ме разколеба.

Бяхме седнали на двора /който е само на 150 м. от морето/, а тя ми рече: „Виждаш ли там горе, мойто момиче, как между гадните бели „задушни” облаци за пръв път от доста време насам прозира синьо небе? Това ще е!"

Мъдри са старите хора и мир на праха на тази баба.  :sad-3295:
« Последна редакция: Юни 22, 2019, 20:55:03 от Джиджи »