Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:19:13

Автор Тема: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!  (Прочетена 9981 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« -: Юли 17, 2019, 22:42:43 »
Повечето, ако не всички тук, участват или са участвали и във форума
на в-к „Сега“.  Естествено възниква въпросът за сравнение.  Очевидно
е и че има подразбираща се догма в това отношение – предполага се да
се казва „Тук е много, много по-добре!“.  Обаче различни наблюдаеми
явления ме карат да мисля, че все пак е уместна следната анкета.

И така, предлагам ви да отговорите на въпроса:
Кой от двата форума, този или на в-к „Сега“, е по-добър?
По-долу са възможните отговори.

    А) Тукашният форум е по-добър.
    Б) Форумът на „Сега“ е по-добър.
    В) Всеки от двата форума има важни предимства пред другия.
    Г) Няма съществена разлика между двата форума.

Ако решите да отговорите, още по-добре ще е, ако добавите и обосновка.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #1 -: Юли 17, 2019, 23:03:30 »
Повечето, ако не всички тук, участват или са участвали и във форума
на в-к „Сега“.  Естествено възниква въпросът за сравнение.  Очевидно
е и че има подразбираща се догма в това отношение – предполага се да
се казва „Тук е много, много по-добре!“.  Обаче различни наблюдаеми
явления ме карат да мисля, че все пак е уместна следната анкета.

И така, предлагам ви да отговорите на въпроса:
Кой от двата форума, този или на в-к „Сега“, е по-добър?
По-долу са възможните отговори.

    А) Тукашният форум е по-добър.
    Б) Форумът на „Сега“ е по-добър.
    В) Всеки от двата форума има важни предимства пред другия.
    Г) Няма съществена разлика между двата форума.

Ако решите да отговорите, още по-добре ще е, ако добавите и обосновка.

Доброто възпитание не предполагаше ли при отваряне на анкета, макар и по този идиотски начин, нейният създател да се разпише пръв с отговори на собствените си въпроси, още по-добре и с обосновка?

И за протокола -- по очевадни причини, аз няма да участвам в тази анкета.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #2 -: Юли 17, 2019, 23:15:09 »
Единствения плюс на форума-майка са многото участници. Има и един % тролове дето можем да ги махнем, но народа си е доста, а повече глави мислят и спорят по-интересно.
Е, намерих им и плюсче. :)
Минусите ги пропускам че ще съмне.
Тъй че аз гласувам за нашия форум.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #3 -: Юли 17, 2019, 23:18:54 »
Повечето, ако не всички тук, участват или са участвали и във форума
на в-к „Сега“.  Естествено възниква въпросът за сравнение.  Очевидно
е и че има подразбираща се догма в това отношение – предполага се да
се казва „Тук е много, много по-добре!“.  Обаче различни наблюдаеми
явления ме карат да мисля, че все пак е уместна следната анкета.

И така, предлагам ви да отговорите на въпроса:
Кой от двата форума, този или на в-к „Сега“, е по-добър?
По-долу са възможните отговори.

    А) Тукашният форум е по-добър.
    Б) Форумът на „Сега“ е по-добър.
    В) Всеки от двата форума има важни предимства пред другия.
    Г) Няма съществена разлика между двата форума.

Ако решите да отговорите, още по-добре ще е, ако добавите и обосновка.

Аменеменемата, не се засягай, ма тъпа анкета.
Не може ли без елемент на антагонизъм/конкуренция, м? И не са тва възможните отговори.

Секи форум си е различен, секи форум отговаря на (и задоволява) определени потребности и ега.

Форумът на "Сега" от до към 2016/7 макс (не сегашният) няма как да се повтори - като разнообразие на участниците, на мненията, на дискусиите, на темите, на материалите и т.н.

То е сеедно да питаш кое е по-добре - аржентинското телешко в сос от зелен пипер в палма, или талянската пица на рю дю лак при да паоло, или пък квото правих днес за вечеря. Или на Маний кълновете, дето е станал саде мускули от тях.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #4 -: Юли 17, 2019, 23:56:10 »
Без критерий за сравнение, такива въпроси просто нямат смисъл. Критерии за форуми пък звучи доста странно.
Без никакво намерение даже за сравнение, статистиките за трафик на другия сайт са показателни. За това което става там, не за тук. Което също не е мотивация за антагонизъм или противопоставяне. Какво става тук очевидно ни интересува, какво става там е редно да си се коментира там, доколкото може.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #5 -: Юли 18, 2019, 00:40:18 »
Благодаря за мненията. Явно няма да има много повече или хич, но все пак е информативно. Информация винаги се получава.

Защо според мен въпросът от анкетата е уместен донякъде казах, когато го поставих. Наистина се наблюдават неща, характеризиращи именно съотнасянето на двата форума (а не тях поотделно). Ето някои от тях.
• Има доста участници във форума на „Сега“, бивши и настоящи, които очевидно нямат желание да мигрират тук. Дори, ако ги канят.
• Има и участници от „Сега“, които, след като се позавъртят тук, напускат. Включително и се връщат в „Сега“.
• Има и такива, които идват донякъде въодушевени, но така и не участват.
• И такива, които биват активни известно време – краткотрайно – а после спират. Трайно.
Сигурен съм, че всички ще се сетят за примери във всяка от категориите.

Изобщо напускането оттук не е рядкост. Рядкост, кой знае защо, са новопристигащите.

Затова, обратно на мненията, че въпросът е безсмислен, смятам, че си струваше да се зададе. А човек може и наум да си отговори.

Впрочем, показателна е светкавичната първа реакция на анкетата:
Quote (selected)
Доброто възпитание ... по този идиотски начин ... аз няма да участвам
Тук срещаме лице от средите на форумното РПУ – доказано не най-съобразителното, но пълно с желание за изява. Тънък познавач на доброто възпитание: отбива се, колкото да се изплюе и да уведоми, че само минава. Веднага разбираме, че така се посочва правилната партийна линия – да не се объркат някои форумци, раиш.

Така де, това като че също хвърля известна светлина върху естеството на форума.

П.П. Аз самият съм някъде около вариант Г).

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #6 -: Юли 18, 2019, 00:54:33 »
Подобна анкета е проява на не твърде добър вкус, мисля.

Наричам/е Другото място така не само заигравайки иронично с алюзията за съперничеството между Оксфорд и Кеймбридж, но и поради рудименти или по-скоро атавизми от почтеност. Надявам се.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #7 -: Юли 18, 2019, 01:00:45 »
Quote (selected)
    Г) Няма съществена разлика между двата форума.
Хлъц! Как да няма?!?
Абсолютно различни са - сами си правим темите, наказанията са скромни а напоследък никакви, не те трият, тролове няма...
Друг е въпросът ако визираш форума от преди 10-на години някъде. Там вече някъде към Г).
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #8 -: Юли 18, 2019, 01:42:00 »
А) Тукашният форум е по-добър.
Б) Форумът на „Сега“ е по-добър.
В) Всеки от двата форума има важни предимства пред другия.
Г) Няма съществена разлика между двата форума.

А) Логиката е математика
Б) Логиката е хегелова философия
В) "Свободата е хубаво нещо, ама и салама бахура си го бива, Ваша Милост."
Г) Аз на тия няма да им гласувам (в анкетата)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #9 -: Юли 18, 2019, 01:50:50 »
Впрочем, показателна е светкавичната първа реакция на анкетата:
Quote (selected)
Доброто възпитание ... по този идиотски начин ... аз няма да участвам
Тук срещаме лице от средите на форумното РПУ – доказано не най-съобразителното, но пълно с желание за изява. Тънък познавач на доброто възпитание: отбива се, колкото да се изплюе и да уведоми, че само минава. Веднага разбираме, че така се посочва правилната партийна линия – да не се объркат някои форумци, раиш.

Явно при вас доброто възпитание го няма. Поредното доказателство е начина ви на цитиране.

Защо начинът на отваряне на анкетата е идиотски? Защото до бутона „Създай тема“, който сте използвали за да създадете тази тема се намира бутона „Създай анкета“. Има ли нужда от повече обяснения?

А защо няма да участвам в анкетата -- по очевадни причини, които ако наблягахте на четенето с разбиране, а не на писането, щяхте да сте разбрал досега. Ще оставя на останалите форумци да ви обяснят защо не е редно да участвам в тази анкета с надеждата най-после да схванете нещо.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #10 -: Юли 18, 2019, 06:12:20 »
Quote (selected)
Наричам/е Другото място така не само заигравайки иронично с алюзията за съперничеството между Оксфорд и Кеймбридж, но и поради рудименти или по-скоро атавизми от почтеност
Тук, разбира се, са все оксфордски и кеймбриджки възпитаници, а и почтеността несъмнено е правило №1 в поведението. Веднага личи. Аз обаче с моя плебейски произход и възпитание не виждам нищо непочтено в това, човек да сподели какви разлики вижда, ако вижда, между, хм, „Оксфорд“ и „Кеймбридж“, къде как усеща себе си, защо е така – такива неща.
И дори от малобройните отговори става ясно, че мненията наистина са различни.

Например, Micky казва:
„сами си правим темите, наказанията са скромни а напоследък никакви, не те трият, тролове няма“,
но според мен и там можеш да си измисляш теми, а и тук те трият, и тролове (или поне тролене) има. За наказанията – да, съгласен съм, но пък и що за понятие изобщо е това „наказание“ – деца ли сме, престъпници ли?

Няма как да се пропусне и това, че предполагаемата канонична и „очевидна“ теза „тук е по-добре“ някак трудно се съгласува с фактически микроскопичния тукашен състав, нали? Дали не е все пак по-добре, вместо да се държи главата в пясъка, да се поогледаме какво всъщност е и защо е така? Може причината да се окаже простичка. Или това е табу? Ами добре, тогава наум.
Quote (selected)
Защо начинът на отваряне на анкетата е идиотски? Защото до бутона „Създай тема“, който сте използвали за да създадете тази тема се намира бутона „Създай анкета“. Има ли нужда от повече обяснения?
Т.е., ако не правя, точно както е предвидил старшината на ротата, той се чувства длъжен да прояви към мен пословичното си „добро възпитание“? Аха, ясно.
Quote (selected)
А защо няма да участвам в анкетата -- по очевадни причини
Да не би да съзирам излишна скромност? Ами че то не е задължително да хвалите заведението си. Един от възможните други варианти например е наистина да не бяхте се включвали.
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 06:31:04 от аменеменема »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #11 -: Юли 18, 2019, 06:46:06 »
И така, предлагам ви да отговорите на въпроса:
Кой от двата форума, този или на в-к „Сега“, е по-добър?
По-долу са възможните отговори.

    А) Тукашният форум е по-добър.
    Б) Форумът на „Сега“ е по-добър.
    В) Всеки от двата форума има важни предимства пред другия.
    Г) Няма съществена разлика между двата форума.
Форумите са малко като крокодилите - кой по-дълъг, кой по-зелен. Обичах си форума на "Сега" от времето на Женевьев, Старшината, Валтер57, Архимандрита, Дон. Но всяко нещо, което има начало, има и край. Къде по естествени причини, къде по неестествени, онзи форум няма да се върне. А това, което в момента е форумът на "Сега", на мен не ми е по сърце. Там има мили ми хора, които се чувстват добре заедно и им желая от все сърце да е дълго така. Прелитам понякога носталгично, над "допуснатите" теми, понякога даже прелиствам тук-там из дискусиите. Обаче тролската маса оставя непреодолимото желание да си измия ръцете и се прибирам да си приказвам тук. Може кръчмицата да е малка, може столовете да са дървени, може обсъждането понякога да затихне насред тема. Е, и? Тук мога да си поръчам ако искам зелен шартрьоз с чадърче на розови точки. Ако искам - карабунарско. И агнешки ребърца на педи, и торта с моркови.
А, да, да не забравя! Кръчмицата се поддържа без тролове, без криотерапия и ако на някой много му се е запалила главата, вежливо моля да изпие един тютюн и да не тропа с чаша по масата, че се разливат питиета и се налага пак с парцала.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #12 -: Юли 18, 2019, 06:49:17 »
Quote (selected)
Quote (selected)
Защо начинът на отваряне на анкетата е идиотски? Защото до бутона „Създай тема“, който сте използвали за да създадете тази тема се намира бутона „Създай анкета“. Има ли нужда от повече обяснения?
Т.е., ако не правя, точно както е предвидил старшината на ротата, той се чувства длъжен да прояви към мен пословичното си „добро възпитание“? Аха, ясно.
Quote (selected)
А защо няма да участвам в анкетата -- по очевадни причини
Да не би да съзирам излишна скромност? Ами че то не е задължително да хвалите заведението си. Един от възможните други варианти например е наистина да не бяхте се включвали.

Не, умнико. Не е от старшината на форума, а от създателите на форума. И наистина техният начин е по-удобен. Човек с вашите претенции би трябвало да може да го разбере.

Не, не страдам от излишна скромност, опитът ви за сарказъм е повече от неуместен. Колкото до включването ми -- нямаше начин да го пропусна, имайки предвид начина, по който е създадена анкетата. Интересно, вие на старшината в казармата по този начин ли се дървехте? А, и между другото, като за пак неразбрал -- не аз съм старшината в този форум.

Говорите за тролене, но имайте предвид, че до момента вие се изявявате като най-откровения трол във форума. Ако не вярвате -- отидете и погледнете коментарите си в темите за израелските туристки и „немските“ писалки, а  и не само там. Създаването на тази тема и творчеството ви в нея също спада към тролското поведение.

И накрая да ви припомня -- форумът се прави от хора, не от програми. Какъв ще бъде зависи най-вече от вас, не от мен или от програмистите му. Не го забравяйте.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #13 -: Юли 18, 2019, 07:38:47 »
Eдинственото по-добро нещо на оня форум са "горещите". Минават, коментират се и заминават. Тука правим едни общи, безконечни теми, които 99.99% се отплесват в друга посока. Но пък онова е новинарски саит. А ние си правим наши си теми. Не виждам проблем тук да се сложи времево ограничение за всяка тема - примерно седмица. После да се изтрива. А който желае, може във всеки момент да я отвори наново. Таман ще я обогатим с прясна мисъл.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #14 -: Юли 18, 2019, 08:24:48 »
цъ, прямо наоборот, точно горещите направиха от хубавия преди форум това, което е сега. неграмотен кликбейт, копи-пейстнат с един куп грешки /както граматически, така и фактологически/, дива и дивна пропаганда. вече под статиите почти няма коментари - всичкото е под горещите.

те, в комбинация с невъзможността да се модерира бързо, което обслужва троловете-еднодневки. иде, изхрачва се и изчезва.  утре - с нов ник.

отделно, че сега там има нова модерация, която е доста благосклонна към тролове.

май само темите, за които се борихме да разкрият /и аз включително/ останаха неналазени - за кюфтетата, за бабините деветини, за цветните картинки, ако изключим спая, дето се вихри там, ама той е комплексар, не трол.

та, като цяло - сега, ет диз вери момент /или може би бай диз вери момент, да кажат експертите/, този форум за мен категорично е по-добър. поради удобния интерфейс, свободата на изказване и толерантната модерация.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #15 -: Юли 18, 2019, 08:35:57 »
Eдинственото по-добро нещо на оня форум са "горещите". Минават, коментират се и заминават. Тука правим едни общи, безконечни теми, които 99.99% се отплесват в друга посока. Но пък онова е новинарски саит. А ние си правим наши си теми. Не виждам проблем тук да се сложи времево ограничение за всяка тема - примерно седмица. После да се изтрива. А който желае, може във всеки момент да я отвори наново. Таман ще я обогатим с прясна мисъл.

Ще се загубят и коментарите от темата. А те може да са интересни.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #16 -: Юли 18, 2019, 08:39:53 »
Благодаря и на нововключилите се Ной, onzi и otvrat. С последния другаде съм влизал в други отношения и го смятам за обосновано, но тук прави много уместно наблюдение и предложение и го подкрепям.

Колкото до словесните излияния на „принца“ – нека не се опитва да разсъждава какво съм бил аз разбрал, защото именно на него разбирането на каквото и да е не му е силата – всъщност не мога да кажа дали наистина е така или само се прави на утрепан, понеже му изнася – но такъв се показва. Това е не само мое наблюдение, и не само тук, и той няма начин да не го знае. Освен това, той казва, че ме смята за трол – хубаво, ама аз мисля точно същото за него, поне по отношение на мен. И хич не е трудно да обоснова.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #17 -: Юли 18, 2019, 08:40:39 »
Въ!
Като цяло.
Но спецификите са толкова големи, че трудно може да се подлагат на сравняване.
Напр.
Какво е форум?
Място, за дискусии, повече или по малко остри и понякога излизащи от добрия тон или място, където покрай нормалните юзъри и всеки кретен  може да клекне и да умирише пейзажа?
Ако и двете са нормално възприемани като "форум", ОК, значи моят критерий е малко криФ!
Още едно примерче - за всеки форум се оказва изключително важна модерацията, особено за "форумите" от втория тип.
Е, как да сравняваме двата форума?
И още едно - там, в другият форум тече полупрофесионално информационно и джурналистическо напъване.
Тук сме на самообслужване.
Как да сравняваме?
Тук успяваме да си подбираме теми, които си заслужават вниманието и не обслужват интереси на политически подлоги, но все пак ограничен брой юзъри тук се стараят да пускат теми за дискусии. За без паре - берекет версин!
Че и отгоре.
Поне неграмотници няма.
И уфчери!
И т.н. и т.н. и други такива и проч.
 :image008:
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #18 -: Юли 18, 2019, 08:56:44 »
Ще се загубят и коментарите от темата. А те може да са интересни.

Не мисля, че е голям проблем. Аз, например, отдавна се отказах да следя темите. Не знам дали някой изобщо го прави. Гледам по коя се пише и ако имам какво да кажа - включвам се. Не може ли да сложим един раздел "горещи", там всеки да пуска каквото му хареса, и след ден-два да се трият последните няколко "изстинали" новини?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #19 -: Юли 18, 2019, 08:58:12 »
Ще се загубят и коментарите от темата. А те може да са интересни.

Не мисля, че е голям проблем. Аз, например, отдавна се отказах да следя темите. Не знам дали някой изобщо го прави. Гледам по коя се пише и ако имам какво да кажа - включвам се. Не може ли да сложим един раздел "горещи", там всеки да пуска каквото му хареса, и след ден-два да се трият последните няколко "изстинали" новини?

Ти -- да, но форумът се индексира. Какво мислиш, че правят онези паяци в списъка за гости?
the lamers club honourable member …

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #20 -: Юли 18, 2019, 09:06:00 »
За мен недостатък на 'новия' форум към в-к "Сега" е отпадането на възможността да се отварят теми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #21 -: Юли 18, 2019, 09:28:24 »
Добави анкета, не е сложно. Ако ти е зор, помоли модераторката.
Да се изброим файтона кой как, а то не всеки ще пише.
Буртанино гледам го няма. И Джиджи тоже..
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #22 -: Юли 18, 2019, 09:36:39 »
За мен недостатък на 'новия' форум към в-к "Сега" е отпадането на възможността да се отварят теми.

тва беше първото. после махнаха възможността да се слагат картинки директно от потребителския интерфейс, разкараха всякакво форматиране на текста с изключение на почернянето /кому беше необходимо махането на цветовете и досега не ми е ясно/, а бе стараят се да ограничат коментиращите до максимум.

така де, кви са тези, дето искат теми да си отварят, там каквото си искат да си пишат, че и както си искат да си го оформят.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #23 -: Юли 18, 2019, 09:38:12 »
За мен недостатък на 'новия' форум към в-к "Сега" е отпадането на възможността да се отварят теми.
Точно!

...вероятно това е била целта на редакцията, тяхна работа. Те са вестникарска електронен сайт, нямат интерес от "странични" теми.
~~~~~
Мики, не само тия двамата ги няма, и Кайлето и други също - все пак отпускарско време е, оправдавам ги, до едно време.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #24 -: Юли 18, 2019, 09:44:26 »
Кайли ни е сърдита отдавна. Мисля че на мен и на Нор основно, може би и на Буратино...
А Буратино и Дидж ги няма в темата, иначе се навъртат из форума. И да - като за отпускарски сезон добре си върви.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #25 -: Юли 18, 2019, 10:09:35 »
Що се опитвате да сравнявате несравними неща.
Тук имаме - Чист!, бърз и ефективен!, форум.
 
Оттатък имаме бъгясали и потрошени остатъци от скайфорум.
Тежък, неефентивен, засран с реклами.
Като добавим наглото и политичски мотивирано модериране,
Нещата могат да се определят с една дума - кенеф!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #26 -: Юли 18, 2019, 10:53:08 »
Заградих с химически молив отговора, за който гласувам, на монитора.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #27 -: Юли 18, 2019, 11:08:18 »
Що се опитвате да сравнявате несравними неща.
Тук имаме - Чист!, бърз и ефективен!, форум.
 
Оттатък имаме бъгясали и потрошени остатъци от скайфорум.
Тежък, неефентивен, засран с реклами.
Като добавим наглото и политичски мотивирано модериране,
Нещата могат да се определят с една дума - кенеф!
:bravo-1290:
Джиджи се появи, а и поне досега не е изчезвала и за миг!  :yes-1289:

И може би тя – всъщност АЗ! – имам какво най–много да кажа за ОНЯ форум, най–вече въз основа на единствената тема, която МИ бяха отворили, след като бях направила едва ли не скандал.

Но най–вероятно малко по–късно днес, тъй като имам да изпълнявам лични "летни" задачки. Затова в момента приключвам само с две кратки умозаключения или умозрения въз основа на железната си логика.  :loser:

Quote (selected)
Оня сайт е нищо повече от кликбейт, което предопределя и отделните коментари в него.
• А отварянето на тая анкета е нищо повече от пеерастия!
:ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 11:17:52 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #28 -: Юли 18, 2019, 11:21:50 »
Quote (selected)
А отварянето на тая анкета е нищо повече от пеерастия!
Във всеки случай, ти затова си тук.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #29 -: Юли 18, 2019, 11:25:38 »
Quote (selected)
Естествено възниква въпросът за сравнение.  Очевидно
е и че има подразбираща се догма в това отношение – предполага се да
се казва „Тук е много, много по-добре!“.  Обаче различни наблюдаеми
явления ме карат да мисля, че все пак е уместна следната анкета.

С въпрос все пак каква, аджеба, е целта на занятието се върнах към източника - преамбюла, тъй да река.

Какво откриваме там? Твърдение, че потребност от сравнение възниква естествено. Наличие на догма - подразбираща се, но пък очевидна. Наблюдавани явления, които подкрепят уместността на анкетата.
Ако сумираме - борба с догмата, че тук е по-добре (ерес!ерес!ерес! - видно още от заглавието), плюс непреодолим, естествен като повик на природата, позив към сравнение. Ако упорстваме в опростяването - свертка-шпур - поради естеството на позива, остава едничка догмата, която да борим. И накрая - до обезкостяване и костен мозък - теза, че това място, комай, е по-лошо от Другото място. Алилуя, братко! За костния ти мозък.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #30 -: Юли 18, 2019, 11:53:06 »
Quote (selected)
Ако сумираме - борба с догмата, че тук е по-добре
Да бе, борба, как не. Аз да не съм като някой тукашен партайгеносе с пламенен поглед и сапьорска лопатка в ръката, в главата и на други скришни места. Просто предложих нещо за обсъждане и явно има какво.
И смени отварата, от тази получаваш халюцинации.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #31 -: Юли 18, 2019, 12:05:51 »
Начи! Брадат, та чак патинясал виц.
Вървят магарето и лъва из пустинята и край няма. И оазис няма и магарици няма и лъвици няма...и лъвът, нали си е малко IT прозд, поради липса на информация предложил на магарето:
-Слушай, тук нищо няма да срещнем скоро, пълна скука, а може и да загинем...ми дай да зеем се опънем един друг, че може и да ни е за последно!
Магарето, като по информиран БГ представител, веднага се съгласило и даже предложило, както се полага, лъвът да е пръв.
Започнали.
По времето на лъвския сеанс, магарето даже започнало да си върти гъзъ.
Като се сменили, лъвът не мръднал и сантиметър. Магарето се оплакало:
-Ай мръдни малко бе, като умрел си, аз как ти партнирах!
-Ти го извади поне половин метър, да мога си извъртя врата, пък аз ше ти кажа тогава едно партниране!
.............
Като нямаме проблеми - си ги създаваме.
Като си ги създадем - се оплакваме.
И в двата случая не се сещаме, че има и по лошо.
Предложение - а да не се прайм на лъвове!
п.с. Без никакви задни мисли го предлагам!Просто, не ни ли приляга повече да сме магарета?
 :smokin:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 12:22:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #32 -: Юли 18, 2019, 12:18:34 »
Quote (selected)
Просто предложих нещо за обсъждане и явно има какво.

Не разбрах само има ли ЗА какво.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #33 -: Юли 18, 2019, 12:21:48 »
Ако сумираме - борба с догмата, че тук е по-добре (ерес!ерес!ерес! - видно още от заглавието), плюс непреодолим, естествен като повик на природата позив ...
И напън!!! :yes-1289:


А ний добре си занимаваме "гостите" – ф момента са 142!!! :clap-3332:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 12:28:14 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #34 -: Юли 18, 2019, 12:23:27 »
Не разбрах само има ли ЗА какво.  ???
Няма как да втъкнеш "седесарката Нинова" - беда голяма!
И по-тъпи анкети сме пускали. Онази за формата на Земята да не е много остра?
Ама стана веселото. :)

П.П. Джидж, вече са 146. Аз тия все ги забравям че съществуват...
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 12:25:54 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #35 -: Юли 18, 2019, 12:29:55 »
Quote (selected)
А ний добре си занимаваме "гостите" – ф момента са 142!!!
Нек се учат Джиджи!
Може пък някой ф даден момент и да вдене нещо!
Бъди ларж!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #36 -: Юли 18, 2019, 12:34:21 »
Не разбрах само има ли ЗА какво. 
Няма как да втъкнеш "седесарката Нинова" - беда голяма!
И по-тъпи анкети сме пускали. Онази за формата на Земята да не е много остра?
Ама стана веселото.

П.П. Джидж, вече са 146. Аз тия все ги забравям че съществуват...

Ми, както е тръгнало, скоро и 546 могат да станат ... :D

А ти, как моеш да ги забравяш – нали И ТИ СИ от редакционната колегия на МЕДИЯТА?!  :giggle-3307:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 12:36:46 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #37 -: Юли 18, 2019, 12:41:54 »
Тва наистина се изражда в ненужен спор, предимно на лична основа.

Този форум никога няма да стигне Сега от най-добрите му години - времената са други, хората са други, там имаше много повече геновеви, донове, кайзери, ясеневи, симплита, здравки и дори бонга, отколкото естествено губещи се в миманса норки, лисанки и микита, с техния развален руски/английски, с портретите на корни и с талисманите против джендъри. А хората са от значение.

Отделен въпрос е дали нещо подобно може да бъде копирано, всяко подобно начинание си има своята индивидуалност и съществува в контекста на времето и на участниците си.

Още по-отделен въпрос е, че неспециализираните форуми, където всеки е специалист по сичко, виреят по-трудно и събират по-малце аудитория. Единственото, по което всеки е специалист тук, е Всеобхватният Въпрос За Корнелия, който винаги предизвиква ожесточени дебати с повтаряне до втръсване на едни и същи аргументи.

Но не виждам абсолютно никва драма или необходимост от сравнение. Десетина души си лафят, най-често в режим дежа вю, ма и тва е начин, макар и не особено запомнящ се, за прекарване на времето и за изтръскване на негативна енергия.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #38 -: Юли 18, 2019, 13:05:31 »
 SgtTroy  :way_to_go-1308: Точен, както винаги.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #39 -: Юли 18, 2019, 13:09:50 »
Тва наистина се изражда в ненужен спор, предимно на лична основа.

Този форум никога няма да стигне Сега от най-добрите му години
:way_to_go-1308:

Естествено! Но, доколкото ми е известно, изобщо не е създаден с такава цел.

Още в самото начало се разбрахме, че форумът е "БУТИКОВ", което като определение означава преди всичко малък брой участници. А кой като иска да го възприема.

Quote (selected)
Но не виждам абсолютно никва драма или необходимост от сравнение.

Прав си – драма няма. Нито необходимост от сравнение, тъй като не могат да се сравняват несравними неща:icon_idea:

Quote (selected)
Десетина души си лафят, най-често в режим дежа вю, ма и тва е начин, макар и не особено запомнящ се, за прекарване на времето и за изтръскване на негативна енергия.

Тук обаче не си прав! Защото точно тези десетина души си лафят за КЕФ. Което не изисква нито лафът да бъде запомнен от някого /тъй като няма нужда от публика!/, камо ли да се стреми да не бъде "дежа вю". Защото и последното изисква кибици, каквито тук не са необходими.

А за "изтръскване на негативната енергия" – е, и туй се налага чатЬ–патЬ, тъй като фсички сме човеци!  :t0328:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 13:15:13 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #40 -: Юли 18, 2019, 13:27:00 »
... и в този ред от мисли ...

Доведени сме тук от гняв и фрустрация, с източник Другото място, нежели.

И като така, Уикито ни препоръчва този текст

Quote (selected)
http://flogiston.ru/library/frustration

От съществено значение, според мен, е дали е запазена връзката - Това място - Другото място. Ако някои са избрали да пребивават в тези две различни състояние - без да ги определяме, поне имаме консенсус по това, че местата са различни, в смисъл различими - то те осъществяват постоянен преход тук-там, там-тук, някои до степен да пребивават като котака на Шрьодингер неизвестно къде. Ако механизмът е фрастрационен - то фрустраторите, формиращи средата на едното или другото място, достигайки критична маса, изпращат фрустрирания в ... съседство, на два клика разстояние.

Ако, обаче, механизмът е миграционен, колонизационен даже, то можем да разглеждаме в голяма степен Това място като колония на Другото място. За част от колонистите път назад няма. За други - може би не, има. И тогава миграцията надделява над колонизацията в относителен дял. По подобен начин, от там и аналогията ми, е създадена Аполония - в резултат на политически и обществени отношения на нетърпимост в просветено място като Милет. И за една част, на която допускам да съм наследник, пътят е бил един - на корабите, в морето, към нови места. Това е промяна срещу промяната. Променяш място, за да запазиш непроменени убеждения и ценности. Или, по-ясно казано, когато това, което си, е влязло в непреодолимо противоречие с променилата се среда, се бориш или ... напускаш, ако борбата ти се види безсмислена.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #41 -: Юли 18, 2019, 14:07:13 »
Quote (selected)
... просветено място като Милет. И за една част, на която допускам да съм наследник ...
Hoo-ha!  Цела година са чуда, тоз чувек Фирмин, що тъй, колчем напише нещо, на Талес Милетски некак ми бие. Нема начин да не му е унука!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #42 -: Юли 18, 2019, 14:22:50 »
Тва наистина се изражда в ненужен спор, предимно на лична основа.

Този форум никога няма да стигне Сега от най-добрите му години
:way_to_go-1308:

Естествено! Но, доколкото ми е известно, изобщо не е създаден с такава цел.

Още в самото начало се разбрахме, че форумът е "БУТИКОВ", което като определение означава преди всичко малък брой участници. А кой като иска да го възприема.

Аз защо нямам такъв спомен?
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #43 -: Юли 18, 2019, 15:15:29 »
...и ако изобщо си струва да се задават въпроси по темата, то единственият относително разумен и неутрален въпрос би бил:

"Оправда ли този форум вашите очаквания да се доближи максимално до едновремешния форум на Сега?",

което, очевидно, беше идеята, предвид базата участници, организацията на темите и т.н, отговорът на който въпрос най-вероятно обективно ще е предимно отрицателен, ако, разбира се, изключим крайни отрицания като "тва никога не е била идеята", но и тва далеч не е драма - секи форум си е различен и самобитен.



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #44 -: Юли 18, 2019, 15:27:49 »
"Оправда ли този форум вашите очаквания да се доближи максимално до едновремешния форум на Сега?",

Начи, ако това е била целта, е тъпо! Двата форума са напълно различни и няма как да се доближат. Не знам защо въздишате по едновремешния форум. Аз съм бил там от 2003 до 2018 и чак пък такова величие не съм забелязал. Да, доста по-интелигентен беше от всякакви други парцали, но и там винаги е имало тонове простотия.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #45 -: Юли 18, 2019, 15:56:40 »
"Оправда ли този форум вашите очаквания да се доближи максимално до едновремешния форум на Сега?",

Начи, ако това е била целта, е тъпо! Двата форума са напълно различни и няма как да се доближат. Не знам защо въздишате по едновремешния форум. Аз съм бил там от 2003 до 2018 и чак пък такова величие не съм забелязал. Да, доста по-интелигентен беше от всякакви други парцали, но и там винаги е имало тонове простотия.
Не мисля, че очакванията бяха да се доближава тоз форум до когото и да било. Това е втора версия, първата се появи, когато зачезна за известно време Скайкода, където се помещаваше на Керпеденя кръчмата. Нещо като сала на "Медуза", ако нещо стане с "Медуза"-та. Понеже Скайкодът взе, че се върна, онази версия си затихна. После Скайкодът взе, че умря изведнъж, после и форумът на "Сега" се скопити за нула време. Част от единомислещите се преместихме тук, като вратата е отворена, не само за бивши и настоящи форумци от "Сега". Форуми бол, като почнеш от Бг-мама и свършиш с Туитър, но време няма да се изчете всичко.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #46 -: Юли 18, 2019, 16:04:49 »
ами...познава ли някой някой друг участник тук, който да не е бил в стария форум на сега?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #47 -: Юли 18, 2019, 16:19:01 »
"Оправда ли този форум вашите очаквания да се доближи максимално до едновремешния форум на Сега?",

Начи, ако това е била целта, е тъпо! Двата форума са напълно различни и няма как да се доближат. .....
Не мисля, че очакванията бяха да се доближава тоз форум до когото и да било. .... първата се появи, когато зачезна за известно време Скайкода, където се помещаваше на Керпеденя кръчмата. .....Понеже Скайкодът взе, че се върна, онази версия си затихна. После Скайкодът взе, че умря изведнъж, после и форумът на "Сега" се скопити за нула време. Част от единомислещите се преместихме тук, като вратата е отворена, не само за бивши и настоящи форумци от "Сега"......
виж тук https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=59.0...първата се появи без връзка със Скайкода, предизвикана беше от масовата сеч, вкл. и на 67 за продължително време ...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #48 -: Юли 18, 2019, 16:26:07 »
виж тук https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=59.0...първата се появи без връзка със Скайкода, предизвикана беше от масовата сеч, вкл. и на 67 за продължително време ...
Хади ся, какво е една година време в Сибир за упоменаване на Лермонтов!  :nuts: :smokin:
Мен си ми беше добре в Кръчмата на Керпеденя, ама си беше ясно, че някой клати лодката. В Ская бяха останали някои остовчета, останалото бяха помийни ями. При дядо Керпеден имаше хъшовски дух, неприлични вицове, радости и печали. Наскоро ми попаднаха бродираните юбилейни клещи за 70 хилядния пост, трябва да взема да ги опаковам и да му ги пратя за спомен.
*Отивам за носна кърпичка, че се разчувствах!*

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #49 -: Юли 18, 2019, 16:29:17 »
Quote (selected)
... просветено място като Милет. И за една част, на която допускам да съм наследник ...
Hoo-ha!  Цела година са чуда, тоз чувек Фирмин, що тъй, колчем напише нещо, на Талес Милетски некак ми бие. Нема начин да не му е унука!

Мъ как съм горд, да знайш, да споделям форум с некой, де знай Талеса Милетский. Всъщност, обаче, не той а ученикът му Анаксимандър е създал (както се твърди) Аполония.

Според Уикито,

Quote (selected)
It is debatable whether Thales actually was the teacher of Anaximander, but there is no doubt that Anaximander was influenced by Thales' theory that everything is derived from water. One thing that is not debatable is that even the ancient Greeks considered Anaximander to be from the Monist school which began in Miletus, with Thales followed by Anaximander and finished with Anaximenes.[11] 3rd-century Roman rhetorician Aelian depicts him as leader of the Milesian colony to Apollonia on the Black Sea coast, and hence some have inferred that he was a prominent citizen.[12] Indeed, Various History (III, 17) explains that philosophers sometimes also dealt with political matters. It is very likely that leaders of Miletus sent him there as a legislator to create a constitution or simply to maintain the colony's allegiance.

 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #50 -: Юли 18, 2019, 16:31:41 »
...и ако изобщо си струва да се задават въпроси по темата, то единственият относително разумен и неутрален въпрос би бил:

"Оправда ли този форум вашите очаквания да се доближи максимално до идеала ви за едновремешния форум на Сега?",

което, очевидно, беше идеята, предвид базата участници, организацията на темите и т.н, отговорът на който въпрос най-вероятно обективно ще е предимно отрицателен, ако, разбира се, изключим крайни отрицания като "тва никога не е била идеята", но и тва далеч не е драма - секи форум си е различен и самобитен.

 8)

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #51 -: Юли 18, 2019, 16:47:41 »
.... Всъщност, обаче, не той а ученикът му Анаксимандър е създал (както се твърди) Аполония.

....и това не е вярно, Аполония го създаде Димо Димов, цигуларя.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #52 -: Юли 18, 2019, 17:01:44 »
Тва наистина се изражда в ненужен спор, предимно на лична основа.

Този форум никога няма да стигне Сега от най-добрите му години
:way_to_go-1308:

Естествено! Но, доколкото ми е известно, изобщо не е създаден с такава цел.

Още в самото начало се разбрахме, че форумът е "БУТИКОВ", което като определение означава преди всичко малък брой участници. А кой като иска да го възприема.

Аз защо нямам такъв спомен?
Малка /или голяма?!/ неточност в изказа от моя страна, за което  :apology-1312:

Определението "бутиков" го подхвърлих аз, но никой не възрази. А тъй като впоследствие беше повторено от 2–3–ма колеги, реших, че /всички?/ сме d’accord!!! 

А и никога не би ми хрумнало, че някой би повдигнал въпрос за това, в какъв форум пише ... 

Баси!!! :blurry_drunk-2127:

« Последна редакция: Юли 18, 2019, 17:56:09 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #53 -: Юли 18, 2019, 17:06:18 »
.... Всъщност, обаче, не той а ученикът му Анаксимандър е създал (както се твърди) Аполония.

....и това не е вярно, Аполония го създаде Димо Димов, цигуларя.

По-горе писах, макар и в друг контекст, да се прави разлика между колонизация и миграция.

Прочее, сезонната миграция на софийската бохема, която се възползва от благоприятни за джоба и хипертонията им септемврийски цени и температури, населявайки за дузина дни Созопол, простете, не ме вдъхновява. Определено иде малко в повече, макар че, признавам, умилява, небрежната и снобщина - капитанските шапки, разгърдените над космати гърди ризки в стил милитъри, протритите дънки, белите им кенарени рокли и още по-белите им шапки, покриващи телеса и лица не в първа свежест, дежурните питиета, цигара или, дори, подарена от някое парвеню пура. Панаир на суетата.

Но пък ... удължава сезона. Привлича някой и друг културтрегер, покрай комарите, разбира се. Не. Не, не. Далеч съм от това, че там не може да се видят или чуят и стойностни неща. Но то е като шанса на вехтошаря на битпазар - понякога попадаш на нещо наистина ценно.

В дух на самокритика ще река, че мимикрията на това почтено курортно общество е тъй добра къмто местния колорит, че аз, дето съм си от там и половината град са ми роднини, изглеждам нелепо, чуждо, като бяла врана. Но не това ме натъжава или оскърбява. Просто връзката с мястото, историята и духа му липсва. А това изпразва погледите, дори преди да са опразнени чашите.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #54 -: Юли 18, 2019, 17:18:58 »
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=425.0
Хрумна ми една идея... Ако стане - благодарете на Джиджи.
Отделни теми, или всичките барабар с разделите да светнат в една фасада с някакво "вестникарско" темплейтче...
И се получава почти вестник. :smokin:
Вътре в който ние мишкуваме. Така де - творим.
Нещо като вестник за всеки желаещ.
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 17:23:47 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #55 -: Юли 18, 2019, 17:19:11 »
Quote (selected)
некой, де знай Талеса Милетский
Него, дедо Талес (дето руснаците му викат Фалес и тургват ударението на втората сричка, че да не се кикотят учениците), го знае много народ, и на много народ е дедо той.  Духовен дедо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #56 -: Юли 18, 2019, 17:26:57 »
.... Всъщност, обаче, не той а ученикът му Анаксимандър е създал (както се твърди) Аполония.

....и това не е вярно, Аполония го създаде Димо Димов, цигуларя.
:way_to_go-1308:

Туй е нашта „Аполония”.

Или по–точно – „Празниците на изкуствата „Аполония”, които продължават да се провеждат през септември всяка година в Созопол.  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 17:29:27 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #57 -: Юли 18, 2019, 17:28:24 »
Първоначално прочетох заглавието на темата като "Епек, Епек, Епек" и ме заинтригува главно заради това.
Фсе пак, ено време и от гюлбара разбирах.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #58 -: Юли 18, 2019, 17:30:32 »
Quote (selected)
И се получава почти вестник. :smokin:

Бюлетинче, демек. Сакън, братко, както рекъл нашичкият башбакан. Щото, представи си, някой се изкуши да си издаде в скромен тираж най-нескромно събраните форумни съчинения. Аз, например, на Другото място имах някъде ... колко ли бяха ... към 50 000 поста.

Отдъхни. Няма такава опасност. Откак сме ги написали на форума там, за тук не знам как е, нашите пачи слова са собственост на издателя, а не наша. Интелектуална. Собственост. За точност на терминологията, пък и почесва егото - демек, тъй сме интелигентни, че даже сме нечий актив. Ааа, смех голем! И срам.  :'(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЕРЕС! ЕРЕС! ЕРЕС!
« Отговор #59 -: Юли 18, 2019, 17:31:44 »
Quote (selected)
Туй е нашта „Аполония”.

Тъй, де. Вашта.  ???


п.п. Бела капела имаш, вервам. Задължителна е, щото.