Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:35:06

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119652 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #240 -: Януари 10, 2019, 20:49:24 »
Между другото, като си представя, че прабаба ми едва ли би се притеснила някой да не я помисли за феминистка, не виждам защо това трябва мен да ме плаши.  ;D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #241 -: Януари 10, 2019, 20:55:49 »
И аз мисля, че не става въпрос за феминизъм (каква страшна дума, пу-пу), ма то и в тази тема не ставаше въпрос за феминизъм, а за насилие в семейството.
В книгата ставаше въпрос и за такива домове за помощ. Ако не се лъжа, писана е някъде през 80-те.
И се зачудих Стивън Кинг какво би казал в тази дискусия и дали някой няма да се разпищи, че говори с феминист.
Домовете за помощ са велико изобретение! Армия от народ - и служители, и доброволци, и дарители - е нужна за успешната реинтеграция на жените и децата, които са успели да стигнат до такова безопасно място! Никакъв феминизъм не е и минавал близко, това е помощ за хора, изпаднали в беда при специфични обстоятелства.
А сега се пригответе за изненада! Миналата година един господин в Британска Колумбия рече, че това е сегрегация и той иска достъп до такъв дом на равна нога! Пратиха го по дяволите, разбира се, но вратичката започна да се разхлабва, както всеки прозорец на Овертон.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #242 -: Януари 10, 2019, 21:01:18 »
Че е сегрегация няма спор, нали затова измислиха " положителна дискриминация".
 :b0230:

Това вече не е прозорец.
Събориха стената.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #243 -: Януари 10, 2019, 21:13:51 »
....
какво подкрепяш ти? да се затвори темата?
Quote (selected)
" но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени ".
[/quote]
какво твърдиш с това? защо носиш от девет кладенеца вода?
какво е сложното, какво не се разбира ,не знам - не може да се убива! това е!
няма друго!
кой си ти, коя съм аз, че да определяме кой е повече, или по-малко виновен, да даваме право на насилници и убийци?
има закон, има ред , има свяст!
да се убива не може!
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 21:16:19 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #244 -: Януари 10, 2019, 21:15:02 »
:o Ехо, някой е превъртял брояча поне с век назад. Хвърчат тук обвинения като "феминистка" и "прелюбодейка".
Банши :aplause:

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #245 -: Януари 10, 2019, 21:20:54 »
....
какво подкрепяш ти? да се затвори темата?
Quote (selected)
" но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени ".

какво твърдиш с това? защо носиш от девет кладенеца вода?
какво е сложното, какво не се разбира ,не знам - не може да се убива! това е!
няма друго!
кой си ти, коя съм аз, че да определяме кой е повече, или по-малко виновен, да даваме право на насилници и убийци?
има закон, има ред , има свяст!
да се убива не може!
Твърдя нещо съвсем просто (и други се опитват да ти го кажат) - че разглеждаш случаите на насилие над жени като изолирани от причините им събития. И че за теб 'семейно насилие' означава само насилие над жени.
С други думи - че в тази тема си необективна (за разлика от други, както съм отбелязвал).

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #246 -: Януари 10, 2019, 21:21:05 »
Quote (selected)
да се убива не може!

Убива се по много начини, понякога физическата смърт е спасение.
Не се вторачвайте в един вид убийство и насилие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #247 -: Януари 10, 2019, 21:25:24 »
Какво да се прави, понякога и реакцията на съпруга рогоносец е библейска. Човешката натура е слаба, като корабните въжета. Ако им късаш влакната едно по едно, в определен момент поддават. Поне в тази вселена.
67, момчетата и Джиджи ги оставям, предполагам, че имат аргументи и емоции, които се опитвам да разбера
ти обаче си ми неразбираема
в един пост твърдиш едно, в друг -обратното, изглежда са ти присърце библейските реакции, както и да е, всеки на ума си шета
има друго обаче - в тази тема за насилие ти скача, пя, свири, игра скечове и сътворява смешки
това отказвам да разбера, съжалявам


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #248 -: Януари 10, 2019, 21:32:06 »
Quote (selected)
Твърдя нещо съвсем просто (и други се опитват да ти го кажат) - че разглеждаш случаите на насилие над жени като изолирани от причините им събития.
ясно е, че не ги разглеждам така
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
и смятам, че точно допускането на подобно оправдание е в основата на домашното насилие
очевидно много мислят като теб, виждам го тук сега, а други просто омаловажават тези " семейни проблеми"
недопустимо е, 21-ви век е, никой не ти налага да бъдеш вечно с някого, никой от никого не зависи по толкова фатален начин, та да бъде отнет живот

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #249 -: Януари 10, 2019, 21:36:29 »
Какво да се прави, понякога и реакцията на съпруга рогоносец е библейска. Човешката натура е слаба, като корабните въжета. Ако им късаш влакната едно по едно, в определен момент поддават. Поне в тази вселена.
67, момчетата и Джиджи ги оставям, предполагам, че имат аргументи и емоции, които се опитвам да разбера
ти обаче си ми неразбираема
в един пост твърдиш едно, в друг -обратното, изглежда са ти присърце библейските реакции, както и да е, всеки на ума си шета
има друго обаче - в тази тема за насилие ти скача, пя, свири, игра скечове и сътворява смешки
това отказвам да разбера, съжалявам
Аргументите ad hominem не спасяват липсата на разбиране.
Ти самата се позоваваш на библейските правила, нали така?! Библейските реакции са такива, защото човешката натура се изменя трудно. Различните способи да се донесе една мисъл са също библейски - какво струва един цар Давид, който пише потресаващи духовни псалми докато праща подчинения си на война с едничката цел този подчинен да загине и царят да има право на достъп до вдовицата му, в която е влюбен.
Монотонността е отлична идея когато се правят части за автомобили или се щамповат захаринки. За човешките отношения трябва да има човешки страсти, като оцветяването на една идея в плътно черно не дава възможност да се видят нюансите. А без тях не може да се разбере същността на случилото се. А без разбиране няма начин да се предотврати подобна ситуация в бъдеще. Едно е да се опитваш да помогнеш на жена, която години наред е била систематично тормозена до състояние на пълна съсипия и която просто не вижда, че последващия бой може да й е последен. Съвсем друго е да измъкваш от безизходицата девойче, което проституира под заплахата на нож в гърба. Затова слагането на всички жертви на насилие под един знаменател е пагубно за следващите жертви.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #250 -: Януари 10, 2019, 21:39:32 »
Quote (selected)
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
Не допускаш и друго - че насилието в семейството съвсем не е само по отношение на жените.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #251 -: Януари 10, 2019, 21:39:56 »
Quote (selected)
Твърдя нещо съвсем просто (и други се опитват да ти го кажат) - че разглеждаш случаите на насилие над жени като изолирани от причините им събития.
ясно е, че не ги разглеждам така
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
и смятам, че точно допускането на подобно оправдание е в основата на домашното насилие
очевидно много мислят като теб, виждам го тук сега, а други просто омаловажават тези " семейни проблеми"
недопустимо е, 21-ви век е, никой не ти налага да бъдеш вечно с някого, никой от никого не зависи по толкова фатален начин, та да бъде отнет живот
Има две думи: "оправдание" и "обяснение", те не се припокриват. Ако нямаш обяснение за причините, не можеш да предотвратиш последствията. Никой не оправдава убийците, опитваме се да си обясним защо са станали убийци, за да може следващата жертва да е само потенциална, а не реална. Когато виждаш симптомите на едно заболяване, знаеш как и дали то може да се лекува. Ако не познаваш симптомите, не можеш да лекуваш заболяването.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #252 -: Януари 10, 2019, 21:43:40 »
Quote (selected)
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
Не допускаш и друго - че насилието в семейството съвсем не е само по отношение на жените.
със сигурност има и срещу мъже
но колко от тях са мъртви?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #253 -: Януари 10, 2019, 22:06:04 »
Quote (selected)
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
Не допускаш и друго - че насилието в семейството съвсем не е само по отношение на жените.
със сигурност има и срещу мъже
но колко от тях са мъртви?
Не съвсем мъртви. Има такива, които живеят по един уикенд два пъти в месеца и всяка втора Коледа, нямат право на пътуване, нямат право да казват и дума за образованието на децата си, налага им се да се местят в това населено място, в което бившата им жена е пожелала да устрои наново живота си, изобщо радват се на живота както си искат!
О, колко поетично и ненасилствено беше, когато едно малко момченце, което добре познавам, беше предавано на баща си с любезното съдействие на местната полиция, защото майката устройваше истерични спектакли от типа "Няма да ти го дам, гадина такава, пука ми на черупката какво е рекъл съдията!"

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #254 -: Януари 10, 2019, 22:10:41 »
Quote (selected)
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
Не допускаш и друго - че насилието в семейството съвсем не е само по отношение на жените.
със сигурност има и срещу мъже
но колко от тях са мъртви?

Това ли е критерият ? Да са мъртви ? Е , те са физически по-здрави и не умират лесно , но и да са само изнасилени - пак е много , защото не е в мъжката природа такова нещо, такова унижение ! Това е почти да си мъртав , душевно . Но пък и доста от убийствата минават незабелязано - ти за колко убийства на мъже си чела ? Едно или две по-фрапиращи . За изнасилвания въобще не си чула , ако не е последвано със смърт . Никой мъж не би споделил такова нещо !
15 г. затвор за жената, убила приятеля си във "Възраждане"  https://www.varna24.bg/novini/topics/179064.html
Жена уморила мъжа си от глад, вземала пенсията му месеци наред. ..  https://www.burgas24.bg/novini/topics/665587.html
Жената, убила мъжа си, влиза в съда в Бургас. .. https://www.youtube.com/watch?v=lpIf6-5gBYE
Анита Мейзер уби мъжа си при садо-мазо секс! https://www.blitz.bg/article/45681

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #255 -: Януари 10, 2019, 22:15:05 »
Quote (selected)
това, за което не се разбираме е, че не допускам каквото й да е оправдание за насилие, или не дай Боже убийство
Не допускаш и друго - че насилието в семейството съвсем не е само по отношение на жените.
със сигурност има и срещу мъже
но колко от тях са мъртви?
Мисля, че разглеждаш проблема твърде ограничено. Вземаш един частен случай и го раздуваш. Изцяло игнорираш факта, че жертви на насилие - не само домашно ! - са много по-често мъже.
Както вече споменах - проявяваш една твърде събективна женска солидарност, може би.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #256 -: Януари 10, 2019, 22:33:30 »
нищо не раздувам, от началото на тази тема говорим за домашно насилие
странно е, че не си го забелязал
повторихме безброй пъти колко са убитите жени и деца при домашно насилие миналата година
обясних много пъти,че интересът ми е към домашното насилие е, защото то се увеличава, вместо да намалява при уж "цивилизационното развитие"
основният ви аргумент е,че и мъже пострадват при насилие - да така е, но случаите са просто несъпоставимо малко при домашното насилие
имаше много тежки случаи на домашно насилие тази година, има и случаи, за които изобщо никой никога не чува, знаят се само в центровете и асоциациите ,които се занимават с това
не разбирам тази съпротива, защитава се пола ли, какво?
престъпниците са престъпници от всеки пол, но при домашното насилие са основно мъже
защото в този вид насилие жертвите са лесни
уморих се и аз, не знам защо обяснявам всичко това, ако не се разбира, ами това е положението
очевидно подобно е схващането в по-голямата част от обществото - пребитите, изнасилените, убитите са го предизвикали, поради което вината на насилника не е толкава голяма
еми ОК, какво мога да направя срещу това?
нищо, просто ще гледам да продължа темата

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #257 -: Януари 10, 2019, 22:50:00 »
Quote (selected)
от различни вселени сме
Силно се съмнявам!
Щом продължаваш да пишеш и си още тук.
Убийството, казваш, е непростимо и по никакъв начин не го приемаш.
Обаче се случва непрекъснато и нито ти, нито един куп хора, борещи се с това, не са го не само спрели, но и поне ограничили.
А какво ще кажеш за действие, което не е описано нито в Светото писание, нито в 10-те Заповеди?
Примерно - да докараш някого до лудост с идиотското си държание, с непрекъснатото си пренебрежение и неглижиране на всяко нещо, което партньорът ти направи. И така - годна след година...
Имаш ли някой познат, който да е такъв гьонсурат, че да издържа такъв тормоз с години?
Само повърхностно споменах някои аспекти. Ако се задълбоча по-дребни детайли, нещата от страшни - стават катастрофални.
И това не е присъщо само на единия пол.
През живота си съм срещал доста семейства, в които или съпругът е абсолютен задник, или съпругата курва, ама не обикновена, а манталитетна такава. Предполагам, че разбирате какво означава това.
И?
Аз живях с жена си 38 години. Непрекъснато се джавкахме за какво ли не. Но НИКОГА, на НИКОГО от нас не е и минало през акъла да посегне, или да се стига до развод!
Как става така - мога да обяснявам с дни. Но само две неща са важни - безрезервни любов и уважение.
А за тези, които не са успели да разберат това... Какво пък. Следващият път ще си оправят грешките от този.
На стари години разбрах едно. Датите на раждане и смъртта не ги определяме ние. Но целия временен интервал между тях си е ЧИСТО НАША РАБОТА.
Така, че ако се е стигнало до някакъв сериозен конфликт и се е стигнало до някаква трагедия... то вината за това е и на двамата.
И, да се върна в началото. Докараният до безизходица индивид, ако вместо да посегне на живота на жена/мъжа си, вземе да лапне пищова - тогава вече може, така ли?
Или не?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #258 -: Януари 10, 2019, 23:00:13 »
Quote (selected)
нищо не раздувам, от началото на тази тема говорим за домашно насилие
странно е, че не си го забелязал
ама голяма си позьорка. темата е "За насилието срещу …", а не за домашното. включи главния мозък, знам че можеш.

през цялата тази тема ти съвсем упорито и дискриминационно пишеш само и единствено за жертви-жени и насилници-мъже. затова те определям като войнстваща феминистка.

получи един куп примери за жертви - мъже, подмина ги съвсем равнодушно - очевидно мъжете за теб са по-нисши същества, да мрат там. още едно доказателство за войнстващия ти феминизъм.

обаче си се "уморила". от какво - да дрънкаш едни и същи глупости ли?

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #259 -: Януари 11, 2019, 09:34:19 »
нищо не раздувам, от началото на тази тема говорим за домашно насилие
странно е, че не си го забелязал

Както вече ти обърнаха внимание, темата е за насилието, думата 'домашно' отсъства.
повторихме безброй пъти колко са убитите жени и деца при домашно насилие миналата година
обясних много пъти,че интересът ми е към домашното насилие е, защото то се увеличава, вместо да намалява при уж "цивилизационното развитие"

Имаш ли някакви достовернио данни, че се увеличава ? Според мен е обратното - намалява се, но се дава повече гласност на случаите.
основният ви аргумент е,че и мъже пострадват при насилие - да така е, но случаите са просто несъпоставимо малко при домашното насилие
имаше много тежки случаи на домашно насилие тази година, има и случаи, за които изобщо никой никога не чува, знаят се само в центровете и асоциациите ,които се занимават с това
не разбирам тази съпротива, защитава се пола ли, какво?

Не мога да коментирам мотивите на другите, но за себе си ще кажа, че по принцип съм против един частен случай да се превръща в доминиращ и по него да се прекрояват обществени и правни норми (какъвто е случаят с Ист. Конв.) Също така не ми допада това, че стесняваш проблема само до смъртните случаи,а пренебрегваш психическия тормоз в семейството, който, по мои наблюдения, е специалитет на жените.

престъпниците са престъпници от всеки пол, но при домашното насилие са основно мъже

Виж последното изречение по-горе.
защото в този вид насилие жертвите са лесни
уморих се и аз, не знам защо обяснявам всичко това, ако не се разбира, ами това е положението

А не допиускаш ли, че си се фиксирала върху една своя визия за нещата и отказваш да разбираш аргументите и тезите на другите ?
очевидно подобно е схващането в по-голямата част от обществото - пребитите, изнасилените, убитите са го предизвикали, поради което вината на насилника не е толкава голяма

Вземи и препрочети разказите на Мопасан. Там има толкова оправдателни присъди над убийци ...
еми ОК, какво мога да направя срещу това?
нищо, просто ще гледам да продължа темата

Твоя воля. Но да не се чудиш, ако интересът към нея изчезне.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #260 -: Януари 11, 2019, 11:51:53 »
Вземи и препрочети разказите на Мопасан. Там има толкова оправдателни присъди над убийци ...
еми ОК, какво мога да направя срещу това?
нищо, просто ще гледам да продължа темата

Твоя воля. Но да не се чудиш, ако интересът към нея изчезне.
[/quote]

Аз мисля, че интересът към нея не само е изчезнал, ами и самата тема е вече достатъчно компрометирана. Стана досадна. Защото се поддържа от едно лице, към което и други от нас можем да зададем следния въпрос:

обаче си се "уморила". от какво - да дрънкаш едни и същи глупости ли?

Затова най–добре да издигнем лозУнг: „Форумът Societe Chez Kerpeden v2.0 е против насилието срещу ...”  :blurry_drunk-2127:

Гаче ли и без такъв лозунг, некой ше си помисли, че сме „ЗА”. Все едно срещу кого …  8)
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 11:56:54 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #261 -: Януари 11, 2019, 12:02:21 »
Quote (selected)
от различни вселени сме
Силно се съмнявам!
Щом продължаваш да пишеш и си още тук.
.....................
Така, че ако се е стигнало до някакъв сериозен конфликт и се е стигнало до някаква трагедия... то вината за това е и на двамата.
.......
в твоя свят не се ли допуска раздяла, развод, конфликта в семейството само насилие ли трябва да се реши?
и да вината, причините може би са и двамата, но само един тях е мъртъв
за другия, каквито й да са последствията, има надежда

и друго - не допускам, че си недобронамерен ,защото пък досега и дума не сме разменяли помежду си, "но още си тук" означава ли,че не трябва да съм тук?
защото ако е така,може би без да съзнаваш,поддържаш една доста интересна тенденция, която се появи тук:
- ако жените са виновни за конфликт в семейството, е допустимо  да бъдат убивани
- ако Лилиан пише нещата ,които мисли и ни депресира, тя трябва да напусне



Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #262 -: Януари 11, 2019, 12:06:45 »
Quote (selected)
Minderbinder
===
Твоя воля. Но да не се чудиш, ако интересът към нея изчезне.
няма проблем, суетата ми е по-малка от проблема, с който се занимавам
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда
досега не ми се е случвало

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #263 -: Януари 11, 2019, 12:10:28 »
:o Ехо, някой е превъртял брояча поне с век назад. Хвърчат тук обвинения като "феминистка" и "прелюбодейка".

     В  махалата нагоре, турски цигани, насилията над "прелюбодейки" и "феминистки"  са откъмто свекърви, етърви, комшийки.. И това е домашно насилие , май.. и никога с летален изход/ Ама не са от интелигенцията :nuts:/

  А  при кървави развръзки определящ фактор е алкохолът.. Един пример от Хасково. Бяха типосали , че Борислав убил съжителката си, щото тя била жена.. Ами познавам ги двамата, :t0328:, окаяни алкохолици, той колко беше бит.. ама на, били се карали се, по пьянке, халосала се в една завинтена закачалка на врата... и попаднала в списъка на жертвите на "еркек терьору"... Па и не е само тя.. и той..
   Четири случая знам, ни чувства, ни идеи , ни мъжко-женско няма. Черво и гърло..Скотове безпарични.

 П За оня случай в Загора.. Дето бил от "нашите".. Кои са нашите? Два пъти разведени, 60+, българите, макар да нямаше ДНК удостоверение..??
  Аджеба, кои са нашите?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #264 -: Януари 11, 2019, 12:24:56 »
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда

Това е прекалено силно изказване според мен. Несъгласна с теб среда -- може би, но недобронамерена?!

Но ако искаш да имаш добра форумна устойчивост, трябва да намериш къде тук пуснах връзка към едни правила, които трябва да спазва добрият флеймър. Ще ти помогнат в това начинание (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #265 -: Януари 11, 2019, 12:32:58 »
Quote (selected)
Minderbinder
Твоя воля. Но да не се чудиш, ако интересът към нея изчезне.
няма проблем, суетата ми е по-малка от проблема, с който се занимавам
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда
Малиииий!  :t10502: но УПОРИТА!  :anvil_drop-2133:

Ддантгуин –  :flower-1088:
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 12:36:04 от Джиджи »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #266 -: Януари 11, 2019, 12:46:47 »
  Джиджи, навремето майките при подобно твое поведение ги леко - леко улавяха момиченцата, па после ги щипеха до синьо под мишница.. Да не видят хорски очи.
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 12:49:04 от Vançe »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #267 -: Януари 11, 2019, 13:23:01 »
- ако Лилиан пише нещата ,които мисли и ни депресира, тя трябва да напусне
Не депресираш, а дразниш с лицемерието си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #268 -: Януари 11, 2019, 13:38:52 »
Quote (selected)
ddantgwyn
.....
Но ако искаш да имаш добра форумна устойчивост, трябва да намериш къде тук пуснах връзка към едни правила, които трябва да спазва добрият флеймър.
ти ме подценяваш 8)
но може да прочетеш какви определения се изсипаха върху мен по-горе, а и да провериш, дали аз съм си позволявала подобно нещо, към когото й да е
не ме притеснява обаче, всеки на ума си шета
ако искаш, пусни една анкета, дали може да пиша тук или не, това вече е правено за друг съфорумник, или пък темата да бъде закрита
може пък и изобщо да не са занимаваш с мен, пак добре
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 13:46:44 от Lillian »

Mr. Blue

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #269 -: Януари 11, 2019, 14:53:37 »
Нито ще се затваря темата , нито ще се прави анкета за твоето участие Lillian ! Но докато в "пиратската" тема коментарите ти са добре претеглени професионално , тук  има една тенденциозност , нежелание да възприемеш другата страна . Факта , че и мъже и жени не могат да възприемат твоята позиция , би трябвало да ти говори нещо  . Умолявам останалите участници да се въздържат от груби квалификации !

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #270 -: Януари 11, 2019, 15:47:57 »
Quote (selected)
- ако жените са виновни за конфликт в семейството, е допустимо  да бъдат убивани
- ако Лилиан пише нещата ,които мисли и ни депресира, тя трябва да напусне
Егото..., Лилиан, егото!!!
Обърни му внимание.
Моля!
И ... моля, съобразявай какво искат да кажат и опонентите ти. Ако не разбираш - питай ги. Ще ти кажат.
Но да се вадят изводи от даден спор, по системата:
КОФА БЕЗ ДРЪЖКА Е КАТО ЧАЙНИК БЕЗ ЧУЧУР
няма смисъл от диалог.
Аз, засега, се оттеглям от тази тема, предвид именно безсмислието в диалозите ѝ.
Тропането с крак довежда единствено до малко повече страничен шум. А той е фонов, следователно, вреден.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #271 -: Януари 11, 2019, 15:48:17 »
Quote (selected)
ddantgwyn
.....
Но ако искаш да имаш добра форумна устойчивост, трябва да намериш къде тук пуснах връзка към едни правила, които трябва да спазва добрият флеймър.

ти ме подценяваш 8)

Съмнявам се 8)

Quote (selected)
може пък и изобщо да не са занимаваш с мен, пак добре

Това как да го разбирам? Да не ти обръщам внимание изобщо или само да не те каня на среща?
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #272 -: Януари 11, 2019, 16:15:49 »
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда

Това е прекалено силно изказване според мен. Несъгласна с теб среда -- може би, но недобронамерена?!

:way_to_go-1308:
Точно това имах намерение да кажа и аз.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #273 -: Януари 11, 2019, 16:34:22 »
Quote (selected)
Факта , че и мъже и жени не могат да възприемат твоята позиция , би трябвало да ти говори нещо
а с какво точно от позицията ми не се съгласни?
кое от позицията ми по темата за домашно насилие предизвиква тази суматоха?
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 16:42:15 от Lillian »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #274 -: Януари 11, 2019, 16:44:38 »
Quote (selected)
а с какво точно от позицията ми не се съгласни?
вероятно в горните 272 мнения го пише, що не ги прегледаш?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #275 -: Януари 11, 2019, 18:55:58 »
Случихме на модератори!!!   :t2015:

За Принца и Mr. Blue:t0301:
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 18:59:11 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #276 -: Януари 11, 2019, 19:11:25 »
Quote (selected)
Minderbinder
Твоя воля. Но да не се чудиш, ако интересът към нея изчезне.
няма проблем, суетата ми е по-малка от проблема, с който се занимавам
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда
Малиииий!  :t10502: но УПОРИТА!  :anvil_drop-2133:

Ддантгуин –  :flower-1088:

  Джиджи, навремето майките при подобно твое поведение ги леко - леко улавяха момиченцата, па после ги щипеха до синьо под мишница.. Да не видят хорски очи.

Или дан'съ излагаме пред чужденците ...  :nuts:

А ти да ни мъ кориш случайно, че съм постнала букетче за Принца?
Споко, не го каня на среща – виж кво съм писала по–горе!!!  :t1817:

« Последна редакция: Януари 11, 2019, 19:24:03 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #277 -: Януари 11, 2019, 22:09:11 »
Quote (selected)
Окръжният съд в Стара Загора остави за постоянно в ареста 65-годишния Митко Симеонов, който в понеделник прободе смъртоносно в сърцето 25-годишната си съпруга Юлияна Иванова. Младата жена бе намерена мъртва с две прободни рани - в сърцето и в ръката. При огледа на местопроизшествието бяха иззети два ножа.

"Бях нападнат и намушкан в ребрата, след което се случи всичко.
Не искам да бъда под постоянен арест, а с по-лека мярка, за да се погрижа за малката си дъщеря, да бъде настанена при по-голямата ми", каза в съдебната зала обвиняемият.

Дуелирали се с ножове....
https://gospodari.com/65-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%BE-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D1%85-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82!-video166164.html

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #278 -: Януари 12, 2019, 08:20:04 »
Чоки, не се тревожи, ако се окаже виновна, ще я изключим от темата ,тази мъртва престъпничка

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #279 -: Януари 12, 2019, 08:21:29 »
Джиджи, стига си подскачала, мило!
хваща ме морска болест!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #280 -: Януари 12, 2019, 09:06:39 »
и за мен ще е интересно да видя каква е форумната ми устойчивост в недобронамерена среда
досега не ми се е случвало
Е, смятай , че ти се случи.
Отстрани нещата изглеждат така:
1. Форумната ти устойчивост е на ниво.
2. Средата не е недобронамерена.
 С други думи, експериментът ти е проведен при неподходящи условия.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #281 -: Януари 12, 2019, 09:37:37 »
Чоки, не се тревожи, ако се окаже виновна, ще я изключим от темата ,тази мъртва престъпничка

Ти нищо не каза за убитите от жени мъже , за които пуснах информация в по-преден коментар - те не се броят за мъртви , убити или въобще не се броят за хора ?
За изнасилените и убити по селата старци също нищо не казваш ?!
За бездомните българи , отнели им жилищата разни съдебни изпълнители и мръзнещи цяла зима пак нищо не казваш - за тези с незаконните постройки си приплакала , що тъй ? ? ?
https://www.facebook.com/100000934925022/videos/2461937600514047/UzpfSTEwMDAwMDgyNTc5NTU1MzpWSzoyMDM3NzA1MzI5NjQ2ODcy/
 Някакъв филтър на възприятията ли имаш ?
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 09:40:11 от Чок觧 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #282 -: Януари 12, 2019, 11:08:49 »
Quote (selected)
емата наистина е депресираща , но аз бих искал да обърна въпроса така :
Какво прави жената , за да не предизвика раздразнение у мъжа и да се стига до побой и по-тежки последствия ?
 Има ли психологическата подготовка , как да избягва конфликти , как , ако вече са създадени да провежда разговора така , че нещата да затихнат , да се успокоят ?
Има ли и дали не трябва да се създадат курсове по подобие на курсовете за водене на преговори с терористи , например ?
Не трябва ли жените да се научат/обучат да разпознават мъжете с избухлив характер и ако трябва - да ги избягват ?
Не трябва ли да се научат да влагат повече разум , отколкото чувства в интимните си отношения ?

Сори, Чоки, но не можах да се въздържа. Така представено от теб излиза, че едва ли не във възпитанието на една жена трябва от ранна възраст да залегне обучение, разглеждащо мъжете като потенциални терористи. Ще предложиш ли и някакъв модел за възпитание на мъжете или ще го оставим на природата и квото там стане :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #283 -: Януари 12, 2019, 11:17:50 »

Е, смятай , че ти се случи.
Отстрани нещата изглеждат така:
1. Форумната ти устойчивост е на ниво.
2. Средата не е недобронамерена.
 С други думи, експериментът ти е проведен при неподходящи условия.
може би, но ако прегледаш само тази и предната страница на темата, ще може да видиш колко определения за мен решиха да напишат съфорумците
не ми е важно, просто определя средата в тази тема
но нека спрем с това, то няма значение
ще продължа да пиша в темата, докато мога по още две причини, които не съм писала досега:
- считам домашното насилие за много тежко престъпление и за по-голям грях от всички други
това не е мъжка битка за пари или надмощие, а престъпление срещу фундамента на морала и нашата вяра, срещу същността на живота
- защото се оказа,че няма никакви официални статистики за този вид престъпление и особено за завършилите със смърт
еми това е

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #284 -: Януари 12, 2019, 11:25:50 »


Ти нищо не каза за убитите от жени мъже ,....
Чоки, след първоначалните сблъсъци по някакви теми, мисля че свикнахме да се уважаваме, нека продължи така, моля
не ме карай да пиша за това, което е важно за теб, пиши ти ако искаш
казала съм кое ми е важно и защо, ще продължа така

за жената от Бургас,която остави мъжа си умре от глад/познавам я лично, учителка в детска градина/ - нека тя да получи най-суровото наказание, което законът предвижда, не ме интересуват причините и дали мъжът й я е предизвикал
между другото, когато децата от колежа намериха костите му, полицията реши,че са на наш изчезнал преди време съсед, та взехме някакво участие в случая

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #285 -: Януари 12, 2019, 11:31:03 »
Но докато в "пиратската" тема коментарите ти са добре претеглени професионално , тук  има една тенденциозност , нежелание да възприемеш другата страна . Факта , че и мъже и жени не могат да възприемат твоята позиция , би трябвало да ти говори нещо  . Умолявам останалите участници да се въздържат от груби квалификации ![/color]
благодаря за навременното включване, но имам молба - нека постовете ми не се тълкуват от модератора и да не бъда поучавана, освен ако той не взема участие в дискусиите, но не съм забелязала подобно нещо досега
когато наруша правилата -моля заповядайте!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #286 -: Януари 12, 2019, 11:32:43 »
......
 Ще предложиш ли и някакъв модел за възпитание на мъжете или ще го оставим на природата и квото там стане :D
;D :aplause:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #287 -: Януари 12, 2019, 11:32:47 »
Quote (selected)
считам домашното насилие за много тежко престъпление

Аз също. И слагам абсолютен знак за равенство между системни побои от страна на мъж срещу жена и системния психологически терор от страна на жена срещу мъжа в семейството. Моето лично възприятие, обаче, като човек, а не като жена е, че психическият тормоз е по-опасен за индивида върху който се прилага - физическите рани могат да се излекуват, с психиката и душата нещата са далеч по-сложни и опасни

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #288 -: Януари 12, 2019, 11:53:01 »

ще продължа да пиша в темата, докато мога по още две причини, които не съм писала досега:
- считам домашното насилие за много тежко престъпление и за по-голям грях от всички други

Продължавай, кой може да ти забрани.
Но в "недобронамерена" среда думите ти потъват като вода в пясък.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #289 -: Януари 12, 2019, 12:10:44 »
Quote (selected)
считам домашното насилие за много тежко престъпление

Аз също. И слагам абсолютен знак за равенство между системни побои от страна на мъж срещу жена и системния психологически терор от страна на жена срещу мъжа в семейството. Моето лично възприятие, обаче, като човек, а не като жена е, че психическият тормоз е по-опасен за индивида върху който се прилага - физическите рани могат да се излекуват, с психиката и душата нещата са далеч по-сложни и опасни
:yes-1289:

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #290 -: Януари 12, 2019, 14:43:05 »
Quote (selected)
считам домашното насилие за много тежко престъпление

Аз също. И слагам абсолютен знак за равенство между системни побои от страна на мъж срещу жена и системния психологически терор от страна на жена срещу мъжа в семейството. Моето лично възприятие, обаче, като човек, а не като жена е, че психическият тормоз е по-опасен за индивида върху който се прилага - физическите рани могат да се излекуват, с психиката и душата нещата са далеч по-сложни и опасни

И когато системният побой е в резултат на системният психологически тормоз - кво правим ? ? ? Излиза , че жената два пъти яде бой - веднъж заради прищевките на мъжа и втори път - заради собствените си прищевки ! Естествено , че жените - жертви ще са многократно повече от мъжете жертви !
***
Ако вкъщи детето е свидетел на такива сцени , ако е момче , когато порасне то също проявява насилие , защото копира поведението на бащата ! Ако е момиче - търпи проявата на насилие над нея !
*
Какво трябва да се направи ?  - При всяка проява на насилие да се сигнализира и съответните служби да поработят с агресора - психолози , психиатри  - каквото се сетите . Ако това не помогне полиция , съд и съответното заведение . И след излизане от заведението - да не се приближава на по-малко от 50 метра от жертвата , в противен случай наказанието се удвоява - затвор , докато му светнат ушите .
*
Но какво предлагате да правим при психологически тормоз от страна на жената ? ? ?  :m1708:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #291 -: Януари 12, 2019, 16:34:35 »
Представям си, в общи черти, как съпругът упражнява физическо насилие над половинката си.
 Доста по-трудно, обаче мога да си представя, как съпругата упражнява системно и целенасочено психологическо насилие над съпруга.
Какво точно прави?
Врънка го за пари?
Внушава му , че е нeудачник.
Разхожда се из къщи по слип, пък когато дойде време за е@ън, изведнъж получава адски главобол?


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #292 -: Януари 12, 2019, 16:54:05 »
Quote (selected)
Внушава му , че е нeудачник.

Доколкото познавам мъжете (а аз все пак по стечение на обстоятелствата съм била основно в мъжка среда) бих казала, че това е едно от най-страшните неща, а пък ако е в комплект и с рога - сместа става взривоопасна. Другото са обикновени всекидневни проблеми. Между другото е тъп спорът - едва ли не кой пръв е почнал - получава се омагьосан кръг. В действителност в едни случаи е мачото, доверяващ се на юмруците, в други - мис Каприз способна да изкара от кожата му и хипопотам. Причините са комплексни - от характер и семейна среда до в наши дни все по-честото влияние на обкръжаващата среда с всичките й екстри (липсата на пари и възможност за реализация, калпави закони и в частност прилагането им!, сринат обществен морал и реклама по телевизора на всякакви девиации). При такава външна атака, обикновено по-слабият психически и с по-калпаво възпитание - изпушва.
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 16:58:30 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #293 -: Януари 12, 2019, 16:57:41 »
Quote (selected)
Но какво предлагате да правим при психологически тормоз от страна на жената ? ? ?
;D
Е как какво? Каквото правиш в момента - навикваш я, но си държиш ръцете зад гърба, щом не ти се влиза в пандиза.

Според мен Лилиан предотврати поне за седмица напред няколко побоя, ако не цяло убийство, защото си го изкараха на нея (психически).
Лили, наистина не очаквах от теб такава жертвоготовност. :)

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #294 -: Януари 12, 2019, 18:28:16 »
Quote (selected)
Но какво предлагате да правим при психологически тормоз от страна на жената ? ? ?
;D
Е как какво? Каквото правиш в момента - навикваш я, но си държиш ръцете зад гърба, щом не ти се влиза в пандиза.

Според мен Лилиан предотврати поне за седмица напред няколко побоя, ако не цяло убийство, защото си го изкараха на нея (психически).
Лили, наистина не очаквах от теб такава жертвоготовност. :)
:thumbs_up-3334:
Ама нали знаеш, че всичко е до време ? И че когато ѝ става хоби да ти се катери по главата в един момент ти писва и след това вариантите са няколко , а този ни се струва "най-добър" - хвърляш ѝ един бой , жената се кротва , престава да закъснява на работа , да остава да спи при приятелки ; да отива внезапно при майка си , а майка ѝ да казва , че я няма и така до следващия път . Варианта да се разведеш е винаги губещ за мъжа . Третия е и ти да тръгнеш да закъсняваш , да оставаш при приятели и тнт.
Но във всички случаи страдат децата ! Те са най-големите потърпевши ! Ако ги имаш . Иначе - кво ти пука ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #295 -: Януари 12, 2019, 18:53:06 »
Quote (selected)
, жената се кротва , престава да закъснява на работа , да остава да спи при приятелки ; да отива внезапно при майка си , а майка ѝ д
Ще си закъснявам от работа, ако ми се налага и това не е въпрос за дискусии (естествено, винаги ще се обадя да предупредя, така както очаквам абсолютно същото от мъжа си!), ако ще спя някъде другаде, дали при приятелка, приятел или майка ми - също се обаждам и предупреждавам (същото очаквам и от мъжа си!). Със сигурност не смятам за нормално да не мърдам от вкъщи, а пък някой друг да си разнася задника където му харесва, само защото е мъж. И за протокола - никога не очаквам от човека насреща нещо повече, отколкото аз мога да предложа! Необходимото и достатъчно условие е да не се лъже(това и лицемерието са двете прояви, които безкрайно ненавиждам!). Не си ли съгласен с подобни условия, Чоки? :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #296 -: Януари 12, 2019, 19:03:02 »
Чоки, струва ми се, че нито ти, нито аз сме някакви специалисти по проблема за семейното насилие, но съм чувала, че обикновено жертви стават най-кротките и най-малко заслужаващите го. Насилниците на жени обикновено са страхливи.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #297 -: Януари 12, 2019, 19:04:28 »
Съгласен съм , разбира се , но аз пиша за "нещата" извън скобите и подчертаното !

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #298 -: Януари 12, 2019, 19:08:22 »
Чоки, струва ми се, че нито ти, нито аз сме някакви специалисти по проблема за семейното насилие, но съм чувала, че обикновено жертви стават най-кротките и най-малко заслужаващите го. Насилниците на жени обикновено са страхливи.

Има го и едното , и другото ! И докато едните , кротките въобще не го заслужават(тези отрасли в семейства с насилие) , то другите , които подлагат мъжете си на психически тормоз просто предизвикват съдбата !
__________
А за "специалист" - толкова много съм живял и видял , че ми е трудно да не кажа някоя по-груба дума ! Трима от най-добрите си приятели загубих заради психически тормоз в семейството - единия се самоуби , другия получи инфаркт , а третия се пропи и умря от цироза !
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 19:12:33 от Чок觧 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #299 -: Януари 13, 2019, 07:06:14 »
Все едно ми е излязло лошо име за музикални изблици под макабърните постове, но да си го сложа, да се помни.
www.youtube.com/watch?v=h_y9F5St4j0
"Обичаш ли ме?" от "Цигулар на покрива". Семейството е къртовски труд в преобладаващата си част. Докато дамският пол не осъзнае това, а се опитва да я кара по спомени от чиклита, резултатите ще са плачевни. Опитите за сменяне на несъстоялия се принц с коня на следващия са погрешни, а както се вижда и доста опасни. Да не забравяме, в днешните дни изборът на първоначалния принц също е дело на принцесата, за който избор тя смята, че не носи никаква отговорност, все едно й се е паднал от лотарията в ОФ клуба.
Някой да се сеща какво пита попът в черквата?