Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:44:08

Автор Тема: Особености на българския туристически риболов  (Прочетена 2292 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Скоро търсих чрез Booking стая за двама,  за познато семейство, от близка чужбина,за Ахтопол. Направи ми впечатление обява за стая в хотел в центъра, със закуска и много прилична цена. Позачетох се в мненията за този хотел. Оказа се някак виртуален и многолик. Имаше стаи, не точно в хотела, а на около половин километър до километър, в мазета, тавани, а някои и прилични (който е ходил, знае, колко са разстоянията в Ахтопол) от мястото за закуска. Разбрах, че явно "хотелиери" са се обединили и си предлагат площите като една фирма, като откровено лъжат.
Голем гявол е българинът, ей! Ще ми е интересно да прочета мнения на колеги, с подобни "инвенции" на сънародниците.  :t0328:

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #1 -: Август 09, 2019, 11:50:10 »
Точно днес четох публикация във ФБ колко лековерен народ е изгорял от подобни обяви. Точно за Ахтопол беше. Някаква жена предлагала стаи в хотел, баламурниците се вързали и предплатили по банков път. Като отишли на място - няма ни хотел, ни дявол.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #2 -: Август 09, 2019, 12:02:57 »
Голем гявол е българинът, ей!

Голем! Кой друг народ има лаф "Ден година храни"? Затва сме на туй дередже и нема да ни помръднат с кран. Отдавна съм забелезал, че мин. 50% от българите започват бизнес не да спечелят честно, а да мамят хората. Цялата сфера на услугите е измама. Нагла, безочлива измама. От Женския пазар, до мобилни оператори, банки и държава.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #3 -: Август 09, 2019, 12:35:13 »
Всъщност, не е точно така. В защита на милий родний край - Черноморието, следва да река, че си има съвсем читави хотели, на приемливи цени, които предлагат отлични или много добри условия. Разбира се, при, и по-скоро - преди, резервация е добре да се свърши и  малко "разузнавателна работа". Гугъл предоставя инструментите за това. А може да се доверите и на преценката на приятели, колеги, познати, които са ползвали услугите. Нищо сложно, нищо обременително, но може да се окаже уместно и полезно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #4 -: Август 09, 2019, 13:45:50 »
Голем гявол е българинът, ей! Ще ми е интересно да прочета мнения на колеги, с подобни "инвенции" на сънародниците.

Веднага – беше в неква скандинавска държава! :D

За да пести от монетните автомати, откъдето си купувал редовно кафе и пр., българският гений измислил "монета" от лед.

Вършела работа само докато задейства автомата, а после се разтапяла и изчезвала безследно!!!  :yes-1289:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #5 -: Август 09, 2019, 14:14:11 »
Ба, безследно. С малка локвичка, като автоматът да е проплакал.  :'(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #6 -: Август 09, 2019, 15:02:08 »
за монета от лед не знам, ама един френд по времето на соца си беше пробил монета от 5ст и си я носеше на конец на врата. и като трябва да се обади на някого - монетата в телефонния автомат на пощите /тогава 5ст беше за градски разговор/, тя потъва, той я издърпва обратно.

същия си печаташе билети за влак през ранните демократични години.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #7 -: Август 09, 2019, 16:06:41 »

Веднага – беше в неква скандинавска държава! :D

За да пести от монетните автомати, откъдето си купувал редовно кафе и пр., българският гений измислил "монета" от лед.

Вършела работа само докато задейства автомата, а после се разтапяла и изчезвала безследно!!!  :yes-1289:
Общо взето, не е български този гений. В САЩ електрическите автомати (пускаш монетка - имаш ток, свърши плащането - нямаш ток) вече имат детектори за метал, щото иначе ледените монети са си вървяли прекрасно. Байката е от първите руски емигранти, веднага след Берлинската стена.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Особености на българския туристически риболов
« Отговор #8 -: Август 09, 2019, 23:28:19 »
Голем гявол е българинът, ей!

Цялата сфера на услугите е измама. Нагла, безочлива измама. От Женския пазар, до мобилни оператори, банки и държава.
:way_to_go-1308:

Отдавна не бях ходила на пазара в „Младост 1”, но онзи ден ме изратиха да купя смокини.

За разлика от пазара „Ситняково”, където цените са направо безбожни, тук бяха донякъде приемливи. И докато пушех на една пейка преди да си тръгна, неква жена седна до мен и почна да ми говори на уше:

По–добре на по–високи цени тук, отколкото на Женския пазар. Защото тук получаваш поне качество. А там – пълнят отзад торбичките с боклуци, а после ги „украсяват” отгоре с няколко качествени продукта, които са били на първа линия, за да привличат вниманието.:bigok:
« Последна редакция: Август 09, 2019, 23:30:30 от Джиджи »