Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 00:30:09

Автор Тема: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2  (Прочетена 10422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Старата тема отдавна си беше за затваряне и така си е добре.
В смисъл дано не се налага пак да пишем за Юрий Борисов...

Новината е ясна - Малинов с награда от Върховният.
Остава главният въпрос от който страдат всички дръжки на микрофони also known as журналистки:
Ще се върне ли Малинов в България?

Изчетох във вестника коментарите, форумът е... То се очакваше де. Но колегите държат, дума да няма!! :t0328:

Ей тоя трольо си харесах:
Quote (selected)
89
Пон., 04/11/2019 - 20:14
Lucius Fer St. Ana
Остава утре някой да каже: Путин е пич.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2019, 06:34:36 »
Ще се върне ли Малинов в България?

Ще се върне, разбира се. Трябва да е луд, за да не се върне и спечели това дело. Макар че и да не се върне, бих го оправдал. Защото с този прокурорски Комитет за обществено спасение нищо не се знае.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2019, 08:03:37 »
Защо да не се върне. Човекът има с какво да се гордее.
Да му мисли Шопар Цацаров, който на изпроводяк стана за смях.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2019, 11:22:57 »
Значи ще се върне, ама може и да не се върне. :)
Четох из новинарниците, че разрешението му е до днес /05.11.2019/ та скоро ще стане ясно.
И аз по-скоро залагам копейки че ще се върне. Освен инструктажа от Върховният, няма начин да не се е срещал и с други важни люде, да речем от МИД, или СВР.
Гешефторите ги чака доста сложна задача.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2019, 11:35:49 »
Quote (selected)
О́рден Дру́жбы — государственная награда Российской Федерации. Учреждён указом президента Российской Федерации от 2 марта 1994 года № 442.

12 апреля 2012 года был утверждён новый статут ордена:

    1. Орденом Дружбы награждаются граждане Российской Федерации, а также граждане иностранных государств:
    за особые заслуги в укреплении мира, дружбы, сотрудничества и взаимопонимания между народами;
    за плодотворную деятельность по сближению и взаимообогащению культур наций и народностей;
    за активную деятельность по сохранению, приумножению и популяризации культурного и исторического наследия России;
    за трудовые успехи в промышленности, сельском хозяйстве и других отраслях экономики;
    за плодотворную деятельность по развитию науки, образования, здравоохранения и культуры;
    за большой вклад в реализацию совместных с Российской Федерацией крупных экономических проектов и привлечение инвестиционных средств в экономику Российской Федерации;
    за широкую благотворительную деятельность.
    2. Награждение орденом Дружбы, как правило, производится при условии наличия у гражданина Российской Федерации, представляемого к ордену, иной государственной награды Российской Федерации.
    3. Знак ордена Дружбы носится на левой стороне груди и при наличии других орденов Российской Федерации располагается после знака ордена Почёта.
    4. Для особых случаев и возможного повседневного ношения предусматривается ношение миниатюрной копии знака орден Дружбы, которая располагается после миниатюрной копии знака ордена Почёта.
    5. При ношении на форменной одежде ленты ордена Дружбы на планке она располагается после ленты ордена Почёта.
    6. На гражданской одежде носится лента ордена Дружбы в виде розетки, которая располагается на левой стороне груди.

(micky, ставай прав ... и не подсмърчай  ;D)


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2019, 11:38:48 »
... и за да не стават грешки ...



... обръщам внимание на датата.  ???

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2019, 14:56:01 »
Което идва какво да рече, драги Фирмин?
Че първо е издаден президентският указ за награждаване, а после са връчени ордените?
Това не е билетче "златен шанс" - търкаш и получаваш моментална награда от лев и пеесе.
Да подсмърча бай тиква и вярното му прокурорско прасе, че дотук поне по 3 точки станаха за смях.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2019, 15:05:19 »
Quote (selected)
Което идва какво да рече, драги Фирмин?

Ами ... Първо не е новина, очевидно. Както твърди по-горе micky. Второ, към датата на "мероприятието" с Малинов и ко, най-вероятно, българските служби са били наясно с факта. И, трето, това не ги е впечатлило особено или пък, напротив, стимулирало ги е, което предстои, може би, да разберем в хода на делото. Както и гешефтурата и т.нар. Шопар Цацаров също са били наясно - което прави надеждите на micky в стил "вий ся ши видити" малко прекомерни. Е, живот и здраве, предстои да видим.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2019, 15:16:59 »
Песков предупредил о возможных последствиях в случае преследования Малинова в Болгарии
"Мы считаем, что подобные жесты признания заслуг Малинова в плане внесения вклада в дело единства русского мира, вклада в развитие дружбы и сотрудничества между народами наших двух стран никоим образом не может и не должно быть причиной для каких-то преследований", - заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. По его мнению, "это было бы нелогично и это имело бы очень пагубные последствия". Таким образом представитель Кремля ответил на вопрос, не ухудшит ли отношения Москвы и Софии награждение Малинова, который в Болгарии обвиняется в шпионаже.
https://tass.ru/politika/7079819

Упс! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2019, 15:33:10 »
Quote (selected)
Е, живот и здраве, предстои да видим. 
:way_to_go-1308:
Ако беше за американски кадър (о май гад!) и дума нямаше да се каже, камо ли нещо да видим.
Изглежда, като че главатаря на пожарникарите и тоя път се опитва да лапне прекалено голям залък за лакомата си устица.
Интересно ми е ако омазването се размирише, както личи че ще стане, дали ще жертва някой новоназначен главен прокурор, така както жертва дясната си ръка Цветанов.

Както викаш, живот и здраве да е ще им гледаме сеира. *емотикон с пуканки*

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2019, 16:06:33 »
Quote (selected)
заслуг Малинова в плане внесения вклада в дело единства русского мира

micky, я да ми разясниш тая концепция "русский мир", че нещо поизостанах с путинологията  :image008:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2019, 16:18:52 »
Аз,  с моята проста глава си представям "руский мир" доста опростено:

Всеки руснак или приятел на Русия , където и да живее, помага за постигане на интересите на Руската федерация.
Руската федерация, от своя страна, полага грижи за всеки руснак или приятел на Русия , независимо в коя точка на света се намира.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2019, 16:38:59 »
Аз,  с моята проста глава си представям "руский мир" доста опростено:

Всеки руснак или приятел на Русия , където и да живее, помага за постигане на интересите на Руската федерация.
Руската федерация, от своя страна, полага грижи за всеки руснак или приятел на Русия , независимо в коя точка на света се намира.

Така. С което дойдохме до това, с което приключихме с теб вчера - мярата. Ние сме българи. Нашата мяра може да е само една - българският интерес. Схематично, българският и руският интерес може да нямат нищо общо, българският интерес да е изцяло в обхвата на руския, руският интерес да е изцяло в обхвата на българския, руският и българският интерес да съвпадат в определени свои части, които, обаче, не дефинират цялото. Оттук и мярата, оттук и разграничението. Оттук и ... уважението, което трябва да си имаме.

Между другото, ето този мой съгражданин и единоверец, грък от Анхиало,

е учредил патриаршеството на Руската православна църква

Quote (selected)
В русской истории Иеремия известен, прежде всего, как учредитель патриаршества Русской церкви. Учреждение патриаршей кафедры в столице Русского царства легализовывало фактически автокефальное управление епархиями Русской церкви в границах Великого Княжества Московского. На тот момент митрополиты, поставляемые в Москве, утратили фактическую возможность управления (а затем и титул архиереев) Киевской митрополией и стали именовать себя «Московскими и всея Руси». С этим титулом состоялось поставление первого патриарха Русской церкви, соответственно в его юрисдикцию не входили западнорусские епархии, которые оставались в ведении митрополита Киевского, Галицкого и всея Руси, подчинённого Константинопольскому патриархату. Прибыв в Россию в 1588 году, Вселенский патриарх Иеремия II, по просьбе царя Феодора Иоанновича, его первого советника — Бориса Годунова, и архиереев Русской Церкви, поставил первого патриарха Московского и всея Руси Иова.

А е действал по указание на един друг анхиалец

Quote (selected)
Михаил Кантакузин Шейтаноглу (на гръцки: Μιχαήλ Καντακουζηνός) е изключително влиятелен османски магнат и приближен на великия везир Мехмед паша Соколович. Носи османското си име Шейтаноглу (Син на дявола) заради интригите и влиянието, което има в османския двор при управлението на Сюлейман Великолепни и най-вече на Селим II. Обесен на входа на двореца си в Анхиало на 3 март 1578 г. по разпореждане на султан Мурад III.

Архонт на Константинопол. Подпечатва кореспонденцията си с двуглав орел. По всяка вероятност негов е замисълът и изпълнението за признаването на царския титул на Иван Грозни от Вселенската патриаршия, за което е детрониран патриарх Йоасаф II Константинополски. След обесването му, неговият фаворит и опекун Йеремия II Константинополски успява да удостои с патриаршеско достойнство Руската православна църква, нареждайки я пета в диптиха, където е до днес на мястото на историческата Търновска патриаршия.

Малко история тук за едни, дето питат колко са русофили анхиалските гърци, де. Не много. Че ще им дойде в повече. ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2019, 16:46:36 »
Аз,  с моята проста глава си представям "руский мир" доста опростено:

Ами, повече от опростено даже си го представяш. Руски мир касае само рускоговорящи, които живеят извън границите на Русия. По-просто от бившите руски територии не можем да ти го обясним.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2019, 16:47:59 »
В "оня" форум здраво е налазен от бяснодясна и гербава сган. Що така?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2019, 16:50:10 »
В "оня" форум здраво е налазен от бяснодясна и гербава сган. Що така?
Ми как да е...
Да ти шпрехят на руски ли, что ли?!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2019, 16:51:20 »
. Ние сме българи. Нашата мяра може да е само една - българският интерес.

Нека се разберем.
За това, че съм българин и че за мен българският интерес е първостепенен, струва ми се е излишно да говоря. Да пиша , че съм българофил, че обичам България повече от всяка друга страна на света - даже изпитвам неудобство. Това си е вътре в мен, би трябвало да ми личи , без да се налага да го правя публично достояние. Все едно да разправям на   Сульо и Пульо, колко много обичам майка си, Бог да я поживи... 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2019, 16:55:03 »
Quote (selected)
Все едно да разправям на   Сульо и Пульо, колко много обичам майка си, Бог да я поживи... 
... и здраве и дълъг живот да и дари.

Но с горното цитираш ... мен. Мисля, че някъде из форума на Другото място го бях писал някога.  :D Което иде да покаже, че поне двама има, които така чувстват нещата. Още е далеч от това да изведем правило, но пък  има потенциал  ;D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #18 -: Ноември 05, 2019, 16:55:42 »
Руски мир касае само рускоговорящи, които живеят извън границите на Русия

Така де. И мен, значи касае. Аз съм рускоговорящ, рускочетящ и рускогледащ. И живея извън границите на Русия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2019, 16:59:07 »
Така де. И мен, значи касае. Аз съм рускоговорящ, рускочетящ и рускогледащ. И живея извън границите на Русия.

Не, не, тебе не те касае. Ако си бивш гражданин на СССР и сега живееше в Таджикистан - може би. Под рускоговорящи се разбира руснаци.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2019, 16:59:55 »
Цитат на: Firmin
micky, я да ми разясниш тая концепция "русский мир", че нещо поизостанах с путинологията
Това е нещо като франкофонията, обаче с таз разлика, че всеки българин криво-ляво разбира руски, дори без да го е учил, а с френския е на "бон жуар".
Въпреки височайшите уверения и тупания по рамото, че "тука сички сме парлео франсе"  :nuts:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 17:05:43 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #21 -: Ноември 05, 2019, 17:03:09 »
Цитат на: Firmin
"Михаил Кантакузин Шейтаноглу (на гръцки: Μιχαήλ Καντακουζηνός)  ... носи османското си име Шейтаноглу (Син на дявола)
заради интригите и влиянието, което има в османския двор
Има си хас грък да не е интригант. За член на проклетия род Кантакузин да не говорим.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #22 -: Ноември 05, 2019, 17:03:41 »
Което иде да покаже, че поне двама има, които така чувстват нещата. Още е далеч от това да изведем правило, но пък  има потенциал  ;D
Далеч не сме само двама, сигурен бъди.  Така, че смятай , че потенциалът е осъществен и правилото - изведено.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2019, 17:04:31 »
Това е нещо като франкофонията,

Е, не е като франкофонията! Руский мир означава териториите около РФ, бивши владения на царската империя и СССР, където продължават да живеят по една или друга причина етнически руснаци и влиза в непосредствената зона на интереси и сигурност на сегашна Русия. Франкофонията е друга манжа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2019, 17:09:51 »
Така де. И мен, значи касае. Аз съм рускоговорящ, рускочетящ и рускогледащ. И живея извън границите на Русия.

Не, не, тебе не те касае. Ако си бивш гражданин на СССР и сега живееше в Таджикистан - може би. Под рускоговорящи се разбира руснаци.

Мъ тукъ другу пиши ...

Quote (selected)
“РУССКИЙ МИР” – НА ЭКСПОРТ И ДЛЯ ВНУТРЕННЕГО ПОТРЕБЛЕНИЯ
Концепт “Русского мира” как объединяющего начала для многообразных носителей русско‑российской идентичности имеет, как известно, свою преды‑сторию. В начале 2000‑х годов этот концепт стал одной из идеологем геополи‑тического присутствия России за рубежом [Щедровицкий б.г.]. Одноименный фонд провозгласил своей задачей “духовную консолидацию” граждан России и этнических русских, русскоязычных жителей ближнего и дальнего зарубе‑жья, выходцев из России и их потомков, а также всех иностранцев, говорящих или изучающих русский язык, и тех, кто искренне интересуется Россией, кого волнует ее будущее. Таким образом, предложенный в начале 2000‑х годов концепт “Русского мира” должен был стать не только коммуникационной площадкой для взаимодействия многообразных русскоязычных диаспор, но и фактически обосновать российское влияние в любой части мира, где существовал минимальный интерес к русскому языку или истории России. Изначально концепция “Русского мира”, несмотря на звучный заголовок, не предполагала выделенного статуса именно для этнических русских, постули‑руя главным адресатом своих программ русскоязычных соотечественников.

 ???

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2019, 17:10:07 »

Не, не, тебе не те касае. Ако си бивш гражданин на СССР и сега живееше в Таджикистан - може би. Под рускоговорящи се разбира руснаци.
ОК. Значи аз грешно съм разбрал.
Но, сигурен съм, че не би мислил така, ако в групата си имаше един киргиз, един азер, двама евреи, един татарин, една чувашка, една поляко-украинка, един менгрел - сите до един рускоговорящи.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2019, 17:15:20 »
Малинов след малко при Цветанка!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2019, 17:17:06 »
Това е нещо като франкофонията,

Е, не е като франкофонията! Руский мир означава териториите около РФ, бивши владения на царската империя и СССР, където продължават да живеят по една или друга причина етнически руснаци и влиза в непосредствената зона на интереси и сигурност на сегашна Русия. Франкофонията е друга манжа.

The Russian Commonwealth, които подобно на британската такава, си имат една обща държавна глава за сички.

М/у др., Русия си е се една и съща във версии 1878, 1917, 1945, 1989, 1995, 2019, ели как, м?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2019, 17:18:02 »
Quote (selected)
Има си хас грък да не е интригант. За член на проклетия род Кантакузин да не говорим.

Технически, след София Палеолог, която е, освен Палеолог, Кантакузин, а и Асен, руската династическа линия е продължение на византийската. Затова и милото внуче Иван Грозни така се е харесал на Кантакузин, да се застъпи за него, че са една кръв.

Quote (selected)
Тя е дъщеря на деспота на Морея (средновековен Пелопонес) Тома Палеолог, който е брат на император Константин XI, и на Катерина Асенина Закария. След като султан Мехмед II превзема Морея през 1460 г., Зоя и братята ѝ са отведени в Рим. Там Зоя приема името София. През 1469 г. папа Павел II предлага София да се омъжи за овдовелия московски княз Иван III с надеждата, че по този начин ще засили влиянието на Католическата църква в Московското княжество и ще създаде предпоставки за по-тясно сближение с Православната църква. София и Иван III са венчани на 12 ноември 1472 г. в Успенския събор в Москва. Бракът с потомката на византийските императори допринесъл за издигането на авторитета на московските князе и налагането им над останалите руски държавици.
София Палеологина и по майчина (майка ѝ е праправнучка на Иван Асен III), и по бащина линия (баща ѝ също е праправнук на Иван Асен III) произхожда от Асеневци. Тя самата се пада правнучка и по бащина и по майчина линия на Ирина Асенина и Йоан Кантакузин. По бащина линия е праправнучка на Велбъждския деспот Деян. Призната е от целия тогавашен западен християнски свят за наследница на римските (византийски) императори на Константинопол, а оттук и на имперската идея. Още с началото на понтификата си папа Сикст IV съдейства за династичния ѝ брак с Иван III.

София Палеологина умира на 7 април 1503 г. Погребана е в Архангелския събор в Московския Кремъл.

 8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #29 -: Ноември 05, 2019, 17:20:30 »
Но, сигурен съм, че не би мислил така, ако в групата си имаше един киргиз, един азер, двама евреи, един татарин, една чувашка, една поляко-украинка, един менгрел - сите до един рускоговорящи.

Не бъди толкова сигурен. България не влиза в руския мир. А всички, които си изброил са бивши граждани на СССР. Затова спи спокойно, няма да те поробят руснаците.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2019, 17:21:17 »
Малинов след малко при Цветанка!
Интересно колко народ го е чакал на аерогарата!?!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #31 -: Ноември 05, 2019, 17:22:43 »
В "оня" форум здраво е налазен от бяснодясна и гербава сган. Що така?
Ми как да е...
Да ти шпрехят на руски ли, что ли?!
С руския проблем нямам. Питах дали не са сменили модерацията в новия форум. Оназ - Шибил още ли раздава банани или друга подобна са сложили? И тоз простак "Кара Кольо" бармалеицата ли се явява? Отдавна не чета там но покрай изборите се завъртях малко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2019, 17:25:35 »
The Russian Commonwealth, които подобно на британската такава, си имат една обща държавна глава за сички.

Toва е СНГ. Съюз на независимите държави - все бивши СССР субекти. Да не се бърка със Съюзна държава Русия-Беларус, чиято държавна глава е батька. И на теория е дори началник на тов. Путин

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2019, 17:28:29 »
Но, сигурен съм, че не би мислил така, ако в групата си имаше един киргиз, един азер, двама евреи, един татарин, една чувашка, една поляко-украинка, един менгрел - сите до един рускоговорящи.

Не бъди толкова сигурен. България не влиза в руския мир. А всички, които си изброил са бивши граждани на СССР. Затова спи спокойно, няма да те поробят руснаците.
Бай, бабо, да ма не срещне! Щото никога не знаеш през коя дупка ще ти излезе русский мир. На 67-и колега има две прекрасни момченца около средните тийнейджърски години. И двамата са запалени геймъри по някаква от сложносъставните игри, които аз все не мога да запомня. Та в един момент двете канадчета и няколко техни другарчета започват да псуват отлично на руски, а после речникът им започва да се обогатява експоненциално. Сащисаните родители търсят източника, който се оказва някакъв ютюбър, който е много навътре с играта и на неговия канал винаги има интересни филмчета за нови и нови зони, тайни кодове и други подобни. "Борис" говори английски, но предпочита руския си и неговите "герои" в играта си общуват на руски. За да могат да разберат противника, канадската група усърдно учи руски! "Борис" с удоволствие помага. известеният от таткото 67-и носи квас за онагледяване (кефир има в местния магазин). Канадчетата миналата година спретнаха даже училищен проект за световната лингвистично-игрова интеграция.
После ми разказвайте кой принадлежи към русский мир и къде точно.  :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2019, 17:29:17 »
България не влиза в руския мир. А всички, които си изброил са бивши граждани на СССР.
И настоящи граждани на Русия. До един. Азерът  Пярвиз , най-готиният пич от групата, си отиде на 38 год. , но и той беше станал руснак. Впрочем, той си беше руснак още преди да стане гражданин на РФ.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2019, 17:30:06 »
след София Палеолог, която е, освен Палеолог, Кантакузин, а и Асен, руската династическа линия е продължение на византийската. Затова и милото внуче Иван Грозни така се е харесал на Кантакузин, да се застъпи за него, че са една кръв.

Quote (selected)
Тя е дъщеря на деспота на Морея (средновековен Пелопонес) Тома Палеолог, който е брат на император Константин XI, и на Катерина Асенина Закария. След като султан Мехмед II превзема Морея през 1460 г., Зоя и братята ѝ са отведени в Рим. Там Зоя приема името София. През 1469 г. папа Павел II предлага София да се омъжи за овдовелия московски княз Иван III с надеждата, че по този начин ще засили влиянието на Католическата църква в Московското княжество и ще създаде предпоставки за по-тясно сближение с Православната църква. София и Иван III са венчани на 12 ноември 1472 г. в Успенския събор в Москва. Бракът с потомката на византийските императори допринесъл за издигането на авторитета на московските князе и налагането им над останалите руски държавици.
София Палеологина и по майчина (майка ѝ е праправнучка на Иван Асен III), и по бащина линия (баща ѝ също е праправнук на Иван Асен III) произхожда от Асеневци. Тя самата се пада правнучка и по бащина и по майчина линия на Ирина Асенина и Йоан Кантакузин. По бащина линия е праправнучка на Велбъждския деспот Деян. Призната е от целия тогавашен западен християнски свят за наследница на римските (византийски) императори на Константинопол, а оттук и на имперската идея. Още с началото на понтификата си папа Сикст IV съдейства за династичния ѝ брак с Иван III.

 8)

Благодаря  :way_to_go-1308:

За рода Кантакузин обаче съм твърдо убеден, че е проклятието на балканските народи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2019, 17:31:10 »
Quote (selected)
И тоз простак "Кара Кольо" бармалеицата ли се явява? О

Да. Освен това там се наблюдава някаква либерализация, щото несанкционирано можеш да наричаш гербавите тикви и шебеци. НЕГО - също

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2019, 17:33:45 »


Да. Освен това там се наблюдава някаква либерализация, щото несанкционирано можеш да наричаш гербавите тикви и шебеци. НЕГО - също
Благодарение на тая "либерализация" от последните 18 мес. съм замразен в продължение на 13 мес. сумарно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2019, 17:34:56 »
После ми разказвайте кой принадлежи към русский мир и къде точно.

Ся, защо трябва да задълбаваме в нещо елементарно? Независимо кой какво обяснява, руски мир обхваща единствено бившите руски земи. Тчк! Под руски мир се разбира зоната на непосредствени руски интереси - тези бивши съветски държави, които не са влезли в ЕС и НАТО. И никога няма да допуснат да влезат. Оттук нататък, културни, други връзки са бля-бля.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2019, 17:37:26 »
Но, сигурен съм, че не би мислил така, ако в групата си имаше един киргиз, един азер, двама евреи, един татарин, една чувашка, една поляко-украинка, един менгрел - сите до един рускоговорящи.

Не бъди толкова сигурен. България не влиза в руския мир. А всички, които си изброил са бивши граждани на СССР. Затова спи спокойно, няма да те поробят руснаците.
Бай, бабо, да ма не срещне! Щото никога не знаеш през коя дупка ще ти излезе русский мир. На 67-и колега има две прекрасни момченца около средните тийнейджърски години. И двамата са запалени геймъри по някаква от сложносъставните игри, които аз все не мога да запомня. Та в един момент двете канадчета и няколко техни другарчета започват да псуват отлично на руски, а после речникът им започва да се обогатява експоненциално. Сащисаните родители търсят източника, който се оказва някакъв ютюбър, който е много навътре с играта и на неговия канал винаги има интересни филмчета за нови и нови зони, тайни кодове и други подобни. "Борис" говори английски, но предпочита руския си и неговите "герои" в играта си общуват на руски. За да могат да разберат противника, канадската група усърдно учи руски! "Борис" с удоволствие помага. известеният от таткото 67-и носи квас за онагледяване (кефир има в местния магазин). Канадчетата миналата година спретнаха даже училищен проект за световната лингвистично-игрова интеграция.
После ми разказвайте кой принадлежи към русский мир и къде точно.  :smokin:

мачакаймалце,
петнистия ли е русия, елцин ли е, кбж ли, ели как, че почнах да се бъркам...
тая русия почти като британскта корона, която е и не е главата, която я носи...
то по тая логика секи изяден от гости таратор е българия, сяка лютеница също...

кат се наиграят на играта, децата бързо ше забравят руските псувни, щото няма вече да са им нужни.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2019, 17:45:49 »
кат се наиграят на играта, децата бързо ше забравят руските псувни, щото няма вече да са им нужни.
Ако питаш мен, руските псувни са последното нещо, което ще забравят.
Имам приятел, бивш мой състудент от Бяла Слатина, който псуваше по-зверски от руснаците. И до днес, след като 30 години не е стъпвал в Русия, продължава да псува на руски , непрекъснато обогатявайки репертоара си.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #41 -: Ноември 05, 2019, 17:48:50 »
Quote (selected)
И тоз простак "Кара Кольо" бармалеицата ли се явява? О

Да. Освен това там се наблюдава някаква либерализация, щото несанкционирано можеш да наричаш гербавите тикви и шебеци. НЕГО - също

Това е хубаво. Гледам, тук отсъстват някои герои, "Хан" защо не сте го поканили? Или ЗИПя?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #42 -: Ноември 05, 2019, 17:49:04 »
Хъм. Цъфтанка се държа повече от прилично...даже иронизираше цацаратурата :cool-1084:

Хан си има тук регистрация..ще пише, когато реши

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2019, 17:57:17 »
Quote (selected)
За рода Кантакузин обаче съм твърдо убеден, че е проклятието на балканските народи.

Quote (selected)
Шейтаноглу дължи богатството си на поморийските солници, върху които има монополно господство за добива и продажбата на сол. Също така търгува с Великото Московско княжество, откъдето внася кожи. Занимава се с промишлен риболов за времето си. Годишният му доход възлиза на 60 000 дуката.

Богатството му позволява да изгради и въоръжи със свои средства 60 галери след известната битка при Лепанто. Сам фаворизира, издига и сваля вселенски патриарси като Митрофан III Константинополски и Йоасаф II Константинополски. Също така сваля влашкия владетел Петру II Младия. Дворецът му в Анхиало струва 20 000 дуката, но е конфискуван през юли 1576 г., след като Шейтаноглу е обвинен в заговор за детронирането на султан Мурад III. Синът му Андроник Кантакузин успява да спаси голяма част от бащиното си имане и дори номинира за владетел пред османския двор Михай Витязул.

Шейтаноглу е имал стратегическо и геополитическо мислене в най-добрите византийски традиции на цезаропапизма. Както виждаш, анхиалската сол е платила подкрепата на Руската партриаршия и признаването на Иван Грозни за цезар - Царъ. Не може да има съмнение с каква цел - възстановяването на Византийската империя под двуглавия орел на Третия Рим. По своему е бил патриот и християнин. Обесен е, защото е надхвърлил мащаба на възможното. Около халифа-падишах е имало и умни хора. Ходжа Садеддин, например. Може и по негово влияние да е смъртта на Кантакузин. Година по-късно дервиш убива при атентат и покровителя и приятел на Кантакузин - Великия везир Мехмед Соколлу, той и Байо Димитрович, взет девшерме и еничар, а иначе християнско дете. Такива едни хибридни войни с ислямистите из края на шестнайсети век. Като за сериал. Ама надали. На Ердоган няма да му хареса.  ;D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2019, 18:00:17 »
то по тая логика секи изяден от гости таратор е българия, сяка лютеница също...
Ами да! Културно наследство, ако не се караш със съседа византиец дали това, дето си го сервирал, е тцатцики разредено с вода! За лютеницата, която е айвар, гледах цял филм преди време, щото била нещо като стожер на македонската нация. А моя дружка има дружка в Охрид, която си чака японците да дойда есенес, да правят заедно айвара! Щото японската връзка го намира за духовно изживяване и слъзно моли да не почват без тях! Така че македонский мир граничи с Японско море!
Абе това с границите е много загубена работа - в местния супермаркет се продава индийски мед, който се казва "Казабланка"!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2019, 18:08:42 »
Хъм. Цъфтанка се държа повече от прилично...даже иронизираше цацаратурата
Да бе. Ти да видиш! Но така и не разбра според мен завалийката защо руски шпионин се занимава с картинки и песнички...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2019, 18:11:40 »
А тоз Малинов, защо не е окаушен, защо се попипва прокуратурата, аз такива едни страшни неща четох за него, а той си се лянка насам-натам.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2019, 18:16:50 »
А тоз Малинов, защо не е окаушен, защо се попипва прокуратурата, аз такива едни страшни неща четох за него, а той си се лянка насам-натам.
Щото ако го нарисуват в стил Иванчева с прангите като панаирджийска мечка, рискуват да им се случат случки.
Тамън днес се разправяхме що е то русофил и има ли почва у нас...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2019, 18:26:50 »
Това с прангите ще е за после. Без да се правя на сибила, но при евентуалния отказ от подпис на президента под пасавана на Гешев, прокуратурата светкавично ще развие обвинението в следния порядък: Малинов-шпион-Решетников-разузнавач-Радев-вербуван агент.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2019, 18:37:05 »
Малинов-шпион-Решетников-разузнавач-Радев-вербуван агент.
Радев руски агент ли?
А Корнела - радистка на групата.

Не вярвам в Козяк №16 да работят чак такива идиоти...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2019, 18:42:22 »
Мен ми е мноо интересен един директен сблъсък между държавния глава и клатикурците от ВСС.
Се пак зад него стоят намколкоси милиона избиратели, а зад ВСС стои?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2019, 18:47:07 »
Малинов-шпион-Решетников-разузнавач-Радев-вербуван агент.
Радев руски агент ли?
А Корнела - радистка на групата.

Не вярвам в Козяк №16 да работят чак такива идиоти...

Мдаа .... Козяк.
Наскоро прогнозирах че сахиб Мустафа че си скубе косите покрай тойзи софийски резултат.
Щото моеше да се пръкне жизнеспособен десен проект а сига  :nuts:
Дан се окаже че са разчистили пътя на БСП към Дондуков.
 
Та само скандал покрай гешефтурата и липсва, еле па сблъсък с Държавния глава.
Накрая че се осъзнае ситуационно и че фърчат глави. Министерски, прокурорски .....

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2019, 18:48:25 »
За пропусналите:
Путин към Малинов: Прояви търпение към българските власти, те са подложени на натиск
Обвиненият в шпионаж председател на НД „Русофили” разказа, че по време на тридневния си престой в Русия се е видял с ген. Решетников и с бизнесмена Константин Малофеев
https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/putin-kam-malinov-projavi-tarpenie-kam-balgarskite-vlasti-te-sa-podlozheni-na-natisk.html
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2019, 18:59:57 »
Малинов-шпион-Решетников-разузнавач-Радев-вербуван агент.
Радев руски агент ли?
А Корнела - радистка на групата.

Не вярвам в Козяк №16 да работят чак такива идиоти...

Работили са, работят и ще работят. Гешев трябва да е луд да не се възползва. Не е важно какво ще стане накрая, а какво ще се заформи. Да го изпичнат президента едва ли, но да го вкарат в процедура вече е друга работа.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2019, 19:05:53 »
Хм,
А Боко?
Той ще стои и гледа как му бутат правителството и преебават следващите избори?
 :m1731:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2019, 19:40:46 »
Работили са, работят и ще работят. Гешев трябва да е луд да не се възползва. Не е важно какво ще стане накрая, а какво ще се заформи. Да го изпичнат президента едва ли, но да го вкарат в процедура вече е друга работа.
Пак да кажа - не вярвам да си рискуват трудовите спестявания /по Вацев/.
Вангувам че ще го заметат и ще чакат давност, всякакъв "ход на делото" е практически безплатна реклама на Малинов.
Класически цуг-цванг. Върховният много им разбира на тия пинизи. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2019, 21:29:20 »
Quote (selected)
После ми разказвайте кой принадлежи към русский мир и къде точно.

- Ной, много свежо и искрено ми достави удоволствие с вдигане на настроението! Мерси за вметката. А изводът е, че има винаги надежда да се прескочат условните рамки и дадености на живуркането в една сгубо ограничена реалност.

Истериите на сащисаните паразити се подхранват на местна почва и от една шепа ренегати, хванали корен Оттатъка. Намериха или по-точно им подсигуриха защитена и хранителна среда, за да се въдят на спокойствие. Вероятно като алиби за известна опозиционна насоченост на газетата. И действително се появиха няколко "нови", много гнусни ника. Един от тях е откраднал явно ника на тукашният von Gossinger и е направено с определена цел от някой тамошен глист, на нож с нечии никове тъдява...

Колкото до Русский мир - не ме интересуват разните тълкувания и нечий изкилиферчени въртогъзия и акценти. И да, считам че съм възприел в мен да се чувствам И част от този ДУХОВЕН МИР. Което не пречи да съм дефакто у дома си и в други Светове. Е, един Друг напълно съм го изключил - завинаги.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2019, 21:51:56 »
Да дам за пример Кипър, английска колония до 1960. Приемат го спокойно, ценят си английското културно наследство, запазили са си десните волани, благодарни са за намесата им чрез военната им база да спрат турците през 1973 г.
И същевременно са русофили, като останалите гърци. Вярват на руснаците, познават ги и ги харесват.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2019, 21:58:07 »
Да дам за пример Кипър, английска колония до 1960. Приемат го спокойно, ценят си английското културно наследство, запазили са си десните волани, благодарни са за намесата им чрез военната им база да спрат турците през 1973 г.
И същевременно са русофили, като останалите гърци. Вярват на руснаците, познават ги и ги харесват.
В този ред на мисли да се пренесем към българската действителност - основания за ВЕра и харесване към различните от руснаците да ти се намират? Към турците може би?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Николай Малинов - руският шпионин. Епизод №2
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2019, 22:02:39 »
Е, всеки има право и на лични предпочитания. Според личния си опит. Общо взето, май като опознаеш някоя страна, почваш да я харесваш. Хората и културата, не правителствата им непременно. :)
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 22:10:17 от Banshee »