Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:40:18

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 275972 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1140 -: Април 26, 2020, 10:46:34 »
https://www.segabg.com/category-observer/durzhavata-prehvurlya-cyalata-tezhest-na-krizata-vurhu-grazhdanite

Мдааааа.... :nuts:
Хубав анализ.
Това което е пропуснато са предстоящите Гейро гърчове.
И понеже шебеците нямат друга идентификация, програма ...... освен "слушаме началниците", ще е страшно за тях.
Кръстосън огън - и "отвътре" и "отвън"  :smokin:
 
Даже легитимиращото ги от доста време "Децата да са добре, нас вълци ни яли" ще заработи наобратно.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1141 -: Април 26, 2020, 11:01:04 »
Quote (selected)
Свиквайте!
Пешо, чак ся те прочетох и теб, извинявай, че съм те подминал като експрес малка спирка.
Пешо, през една работа ми е, дали Корни ше дойде някога на власт, щото съм си наредил пасианса тъй, че да ми излезе и при мутра.
Доколкото се знаем и ти си така.
Също доколкото те зная, едва ли си фен на мутрата, пък ако съм сбъркал, ще съм силно изненадан.
Но засега се изненадвам само от позицията ти, че изглеждаш доволен от мутрата.
Няма как да си обясня това, при положение, че къндисах и с оня файтон хора от синята мъгла да се разбере човек, само и само да няма мутра - нещо, което се доказва с десетки постове по време на местните избори /ще напцуем некой ако ми направи забележка, че това не са парламентарни и има разлика!/.
Не забелязвам същото при теб, ерго, доволен си от сегашната ситуация и предвид първите няколко изречения от поста ми излиза еднозначно, че си доволен и от мутрата.
Ами в този случай - няма какво повече да си кажем!
Видно е, че не се замисляш, като четеш, а по-скоро слушаш вътрешния си глас и предубежденията. И правиш доста първосигнални връзки - "тоя твърди, че Корнелия била изпята песен, значи е за Борисов". Съвсем по асолски :)

Никога не съм бил за Борисов, още от времето на кожената тужурка и борсалиното. Доста време подкрепях на избори БСП като единствена реална алтернатива, но вече не виждам бъдеще пред тази партия. Дали по субективни или обективни причини, но пътят им напред е към канавката. Дори и да си сменят лидерката.

Така че от известно време съм оттеглил подкрепата си за Нинова и партията ѝ, това личи по коментарите ми и видимо дразни хората, виждащи света само межди капаците.
В обозримото бъдеще само някакъв чутовен гаф на герберите би могъл да предизвика негативен вот, който да ги свали от властта, но едва ли Нинова ще бъде на върха на вълната. Имах известна надежда за Радев, но той като че ли не иска да рискува и да прави партия, така че единствената - засега - алтернатива е Слави Трифонов. А, да ти призная, изправен пред избора между хаджи Тошко и Дани Кирилов, не съм сигурен накъде ще посегна.
Може би нещо все пак ще изплува от синята мъгла, знае ли човек ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1142 -: Април 26, 2020, 11:10:27 »
Съвсем по темата. Днес мернах, че др. Нинова ще се яви на екрана на Канал 1. Изчаках обявения час (малко след 9 сутринта), пуснах си запис на предаването и заслушах внимателно и задълбочено.  :smokin:
На зададен ясен въпрос възможно ли е да се раздават пари на калпак, както предлага БСП (тоест др. Нинова) ясният отговор беше - а в Европа как го правят?
За мерките БСП (тоест др. Нинова) твърдо иска да се разхлабят! На въпрос какво по-точно да се прави сега,  отговорът беше - чакаме какво ще предложат управляващите. Изключително коректно, мъдро и уместно за хора, които искат да управляват. Вероятно и ако чисто теоретично се доберат до управление, пак ще чакат другите какво ще предложат (очевидно с цел да го "опровергават").
На въпрос какво предлага БСП за икономиката след извънредното положение, накратко отговорът беше - ще ви кажем разбира се. За момента казаното беше обща приказка само за промяна на здравната система (премахване на търговските дружества и държавен ценоразпис), както и че ще се подкрепя селското стопанство.
Имаше и още безценни мъдрости, надлежно съхранени от мен за наслаждение и изучаване.
Изведнъж 10% доверие към др. Нинова ми се видя изключително високо. :smokin:
« Последна редакция: Април 26, 2020, 11:26:56 от Калинчо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1143 -: Април 26, 2020, 11:13:18 »
Quote (selected)
На въпрос какво по-точно да се прави сега,  отговорът беше - чакаме какво ще предложат управляващите. Изключително коректно, мъдро и уместно за хора, които искат да управляват.

Определено! Изключително вАжи за Кочината, в която печелят само тез, които гледат отстрани. Отдавна трябваше да го направят. Гербавите трябва да бъдат оставени да се удавят сами. Особености на свинския ни пейзаж :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1144 -: Април 26, 2020, 11:17:58 »
Quote (selected)
На въпрос какво по-точно да се прави сега,  отговорът беше - чакаме какво ще предложат управляващите. Изключително коректно, мъдро и уместно за хора, които искат да управляват.

Определено! Изключително вАжи за Кочината, в която печелят само тез, които гледат отстрани. Отдавна трябваше да го направят. Гербавите трябва да бъдат оставени да се удавят сами. Особености на свинския ни пейзаж :smokin:
Май не само аз съм лицезрял др. Нинова тази сутрин.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1145 -: Април 26, 2020, 11:29:00 »
Не съм я гледала. Аз не гледам телевизия, особено сеансите на погребателното бюро, тиквените изяви и каквито и да било политически и други просташки говорилни. Просто смятам, че е крайно време шебеците да бъдат оставени да се самозакопат, без съучастници. Каквото и да предложи БСП или няма да се приеме, или ще го потикварят, или ще пуснат лайнометите. Накрая отново ще се оправдаят с тях, по стара мутренска традиция. Последиците трябва да бъдат изцяло за сметка на упрвляващата коалиция в лицето на шебеците, шишеците, патриотарите и аптюкарите. И без това и на най-големия тъпанар му е ясно, че криминалната симбиоза от доганите и боковците си напазарувала разни случайници в "парламента" :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1146 -: Април 26, 2020, 11:35:59 »
А кметицата? Тя не се ли вясна да обясни и децата ли кат кучетата че требе са с намордници, гато общината снизходи да разреши да са разхождат в паркчета и градинки.
Ето - Отварят парковете в София за родители с деца от утре
Quote (selected)
Семействата с деца са най-потърпевши от стоенето вкъщи. И малките деца - за тях е и полезно да са навън известно време. Децата с проблеми, хиперактивните деца, които родителите едвам ги удържат вкъщи - да могат да разходят децата си също е важно“,  обясни преди ден столичният кмет Йорданка Фандъкова.
А, и че требе ли декларация за"хиперактивност" или на опщо основание че става раотата.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1147 -: Април 26, 2020, 11:44:35 »
Quote (selected)
Не съм я гледала.
И аз не гледам много телевизия, но препоръчвам конкретното явяване да се лицезре. Освен обсъдените въпроси, по които съвсем ясно се вижда позиция и знания и умения и управленска воля... имаше и коментари за Кървавото Писмо на г-н Гергов, главатар на пловдивската организация. Любопитно е как се коментира босът на това змийско гнездо в пазвата на Партията (подобно на тези във Варна, Шумен, Търново и на много други места).
Малко странично (не в това предаване) мина твърдото искане на дясната ръка на др. Нинова, именно др. Весела Лечева, за отмяна на мерките от извънредното положение. Жизненоважният за Родината бизнес с казината не трябва да увехне.  :smokin:
« Последна редакция: Април 26, 2020, 11:50:40 от Калинчо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1148 -: Април 26, 2020, 11:45:15 »
На зададен ясен въпрос възможно ли е да се раздават пари на калпак, както предлага БСП (тоест др. Нинова) ясният отговор беше - а в Европа как го правят?
а ти какво очакваш? да ти дадат пълна обосновка в сутрешен блок?! обосновка вече беше дадена.
Quote (selected)
За мерките БСП (тоест др. Нинова) твърдо иска да се разхлабят!
тва герберите що все трябва да проектирате объркания си модел върху останалите? бсп, за разлика от герб, няма самодържец. решенията се вземат от колективни органи и всички, включително председателката, са длъжни да ги спазват. така че това "БСП (тоест др. Нинова)" не само че не е вярно, а е изключително нагла и гнусна лъжа.

останалото - пак герберащини. боко да не би като го питат, да тръгва да обяснява кое как перо по перо? той завалията грант и гранд не може да оправи кое къде се използва, ама ти и калкито сте го зяпнали :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1149 -: Април 26, 2020, 11:47:14 »
а гергов най-много да предизвика това, от което станишенцията изключително се страхува, а именно преброяване на дивите зайци.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1150 -: Април 26, 2020, 11:53:51 »
Quote (selected)
Жизненоважният за Родината бизнес с казината не трябва за увехне.
Тва не го сфанаф?
Братоците от "Ефбет" си имат прокуратура, футбалерска лига на техно име, яки връзки в правителството Му .......
Как да "увехнат" казината? Ъпсурд.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23768
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1151 -: Април 26, 2020, 12:20:27 »
Казината сега май не работят.
Няма билетчета за търкане, ЕФбет май също временно не работят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1152 -: Април 26, 2020, 12:31:50 »
Quote (selected)
Тва не го сфанаф?
Др. Лечева няма нищо общо с бизнес свързан с казина.  :image008:
PS Както и др. Янкова - с хотели. :image008:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1153 -: Април 26, 2020, 12:46:16 »
Съвсем по темата. .....
На зададен ясен въпрос възможно ли е да се раздават пари на калпак, както предлага БСП (тоест др. Нинова) ясният отговор беше - а в Европа как го правят?
....
Калинчо, тук преди около месец с Бъч разменихме мисли относно т.н. "хеликоптерни пари", едно икономическо понятие (инструмент, средство ...), появило се преди повече от 15-на години, успешно прилагано в САЩ, даже Тръмп предложи в началото на тяхната корона-криза да отпусне то ли 1200 то ли 1600 долара на всеки американец (тогава Бъч даде верния отговор, не ми се рови) с цел стимулиране (запазване) на потреблението.
От европейците в средата на март, при обявяване на мерките на федералното правителство, вицеканцлерът Шолц публично заяви, че не изключват прилагането и на този инструмент (хеликоптерни пари), ако се наложи (само напомням, че към онзи момент федералното правителство вече беше обявило пакет от 550 милиарда евро за подпомагане на всички засегнати - в последствие се оказа, че целият германски народ, с много малки изключения е засегнат от корона-кризата).

За съжаление това понятие "хеликоптерни пари" беше профанизирано от швестерчето Горанов, мисирките мълчат неразбиращо, ИПИ, ОО и подобните удобно мълчат, даже Г. Ангелов и Л. Богданов се покриха.
Би могло да се дискутира кой, как, кога прилага този инструмент но няма особен смисъл.

Та, скъпи Калинчо, не допускаш ли КорНи да е права в искането, (предложението) да се обсъди отпускането на такива парични средства - друг е въпросът дали с това трябва да се почне, ти обади, аз не знам.
« Последна редакция: Април 26, 2020, 12:48:40 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1154 -: Април 26, 2020, 12:48:02 »
Quote (selected)
Тва не го сфанаф?
Др. Лечева няма нищо общо с бизнес свързан с казина.  :image008:
PS Както и др. Янкова - с хотели. :image008:

Тва кво общо има с подпомагането на бизнеса на шедрите дарители Гела, Вълка, Пеевски и прочее притежатели на внушителен автомобилен парк? Що не си продават колите, ами всички се грижим за стандарта им, пък и дългове ще плащаме да поддържат навиците си? Изобщо усещаш ли се как олекваш и с какви кокошкарски номера се пробваш да ни занимаваш и то при условие че мутренските престъпления се вършат пред очите на всички? Как се гледаш в огледалото? Предполагам, че държавната заплата има много общо с поддържането на вида ти.. :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1155 -: Април 26, 2020, 13:41:37 »
Quote (selected)
мисирките мълчат неразбиращо, ИПИ, ОО и подобните удобно мълчат
Изокаха се ИПИотките. Да се махнел данък печалба, данъка върху дивидента и кво беше още .... Това до края на годината засега.
Тва основно засяга по-големи дружества на "началниците" и банките естествено.
 
И понеже калинчо се пъне, нема европейска държава, от по известните, германия, испания, италия ..... дето пакета мерки да не набляга към пряко подпомагане на населението. Дали добавки към соц. плащания,  или обещетение за безработица, дали пряко подпомагане, дали ограничения върху лихви по кредити, .... навсякъде ги има. Само тук не.
Подпомагат се банки, турски и "началнически" дружества и клиантела  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1156 -: Април 26, 2020, 13:42:29 »
Quote (selected)
За съжаление това понятие "хеликоптерни пари" беше профанизирано от швестерчето Горанов, мисирките мълчат неразбиращо, ИПИ, ОО и подобните удобно мълчат, даже Г. Ангелов и Л. Богданов се покриха.
Би могло да се дискутира кой, как, кога прилага този инструмент но няма особен смисъл.

Та, скъпи Калинчо, не допускаш ли КорНи да е права в искането, (предложението) да се обсъди отпускането на такива парични средства - друг е въпросът дали с това трябва да се почне, ти обади, аз не знам.
За да се раздават "хеликоптерни пари", трябва да имаш и хеликоптери и пари. И двете май са кът у нас. Хайде, за хеликоптерите ще ремонтиарме кугърите и може нещо да направим, ама с парите не е точно така.  :smokin:
За да ръсиш от хеликоптера (по подразбиране) "държавни" пари, трябва или да си ги взел от данъкоплатците (пряко сега или отсрочено чрез заем) или да ги напечаташ. Първият случай е ясен, вторият е с премълчаван източник - явно недоброволно обезценяване на спестяванията. Тук пак се вижда заблудата ceteris paribus или за равните други условия. Тоест, сега раздаваме "хеликоптерни пари" за сметка на спестителите, а те продължават да си спестяват както до сега. Да, ама не, както се казва. Огромната част от спестяващите няма да чакат следващите хеликоптерни благоденствия, а просто няма да спестяват или поне не по досегашния начин. Свръхопростителство е, но сега някой отлага потребление, спестява го, друг използва това отложено потребление и прави разни неща със средствата, с посредничество на банки, застрахователи, пенсионни фондове и прочие сволочь. В ера на "хеликоптерни пари" това вече няма да го има. Какво ще го замести - един Господ знае.
Отделно конкретната ситуация у нас. САЩ имат парична печатница, ние нямаме. Единственият вариант да проимаме е отмяна на валутния борд и излизане от преговорите за присъединяване към еврозоната, малко вероятно, но евентуално и напускане или изгонване от ЕС. Това са ясните алтернативи, които искащите "хеликоптерни пари" трябва да изговорят отчетливо и конкретно. При валутен борд или евро като разплащателно средство, даването на държавни пари за едни е вземане от други. Конкретното раздаване на калпак от Корни на средствата за кораби, ще даде на едни, а на други ще вземе. Без заплати ще останат корабостроителници, металурзи, заварчици, производители на комплектоващи изделия, бояджии, ... ... както и по веригата им на потребление продавачи в магазини, фризьорки и таксиметрови шофьори, .... за да осигурят на Корни пари за хеликоптерите. Когато това се "пропуска", вече не става въпрос просто за "г-жа Лъжа", а за "г-жа Измама".  :smokin:
PS Под "спестители" се разбират не само тези с банковите влогове, но и застрахованите, тези с пари в пенсионни фондове, тези с фиксирани доходи получавани от държавата - пенсионери, държавни служители, армия, полиция, общинари...че и учители и лекари (само тези в нетърговските дружества :smokin:) и ...
« Последна редакция: Април 26, 2020, 13:46:22 от Калинчо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1157 -: Април 26, 2020, 13:47:00 »
 
Quote (selected)
Конкретното раздаване на калпак от Корни на средствата за кораби, ще даде на едни, а на други ще вземе. Без заплати ще останат корабостроителници, металурзи, заварчици, производители на комплектоващи изделия, бояджии, ... ... както и по веригата им на потребление продавачи в магазини, фризьорки и таксиметрови шофьори, .... за да осигурят на Корни пари

Ще бъдеш ли така любезен да ни информираш кой точно български производител ще пострада като не произведе така нужните ни кораби по линия на НАТО, така че да се отрази на веригата, дето си ни я описал!?

Имам и още един въпрос. Би ли обяснил каква е нуждата ни от държавна администрация со се наличните й бройки/централна имам основно предвид/, като над половината си седи дОма, взема си заплатите и не работи по абсолютно същия начин, както го прави и на бюрцата си? Надявам се, че няма да ми кажеш, че това не е вярно...щото мога да ти ги изреждам министерство по министерство, агенцийка по агенцийка со се сичките им кухи дирекции и отдели и важните им ежедневни "занимания". Само ще те помоля да не се пробваш да ме лъжеш за истинските бройки на т. нар. държавна администрация, щото не само знам, къде да си ги намеря
« Последна редакция: Април 26, 2020, 13:55:40 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1158 -: Април 26, 2020, 13:55:36 »
За да ръсиш от хеликоптера (по подразбиране) "държавни" пари, трябва или да си ги взел от данъкоплатците (пряко сега или отсрочено чрез заем) или да ги напечаташ.

това е идиотизъм. формен. отново за едни с къса, ама много къса памет:
Quote (selected)
Предлагаме субсидии в размер на една  минимална работна заплата, в това число и осигуровки, за всеки месец от извънредното положение за всички, наети на трудов договор в частния сектор към 13 март, които в резултат на ограничителните мерки са в неплатен отпуск. Това са всички лица, временно спрени от работа, за които правителствените мерки, в това число „60/40“, не работят. Субсидии в такъв размер да има и за тези самонаети лица, които не могат да работят по време на извънредните мерки“. Това каза проф. Румен Гечев, народен представител от ПГ „БСП за България“, в бюджетната комисия на НС. Той подчерта, че филосифията на предложенията на БСП е помощите да отиват директно при заетите и самозаетите, каквато е политиката на огромното мнозинство от европейските държави.

„Тези две мерки засягат 420 хил. наети и самонаети граждани, като размерът  на компенсацията е 914 млн. лв. за сметка на парите за модернизация на армията – вместо да купуваме оръжия в тази кризисна година, да следваме европейската практика. По този начин предложените от нас мерки няма да увеличат бюджетния дефицит“, каза още проф. Гечев.

а бе тва герберите от вчера до днес защо не можете да помните? м?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1159 -: Април 26, 2020, 13:56:21 »
и един въпрос, останал без отговор: за какво ще се харчат милиардите, дето баци иска да ги взема заради короната?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1160 -: Април 26, 2020, 13:56:30 »
Калинчо, ще си позволя волността да посоча барем два възможни източника - първият е бюджетния излишък (резерв...) в размер на 3.5 до 6 милиарда лева - цифрата варира в зависимост от това кой и кога я съобщава - Борисов или Горанов.
Вторият източник биха могли да бъдат разрешените 10 милиарда то ли лева, то ли евро, пак зависи от мисирките, от хвалещия се и прочие.
Трети (евентуален) източник биха могли да бъдат някакви европейски помощи (ако не се фалехме колко сме напредничава).

Та така, отместваме леко разговора - всичко започна от уж безумното и необосновано искане (предложение) на КорНи за нещо си - ще помоля онци отново да ни напомни точно какво са предлагали, да се върнем на темата.

PS прегледах отново полюцията на Богданов от края на март - икономистът е против "раздаването на пари на работещи, пенсионери и бизнеси на калпак в момента не може да предотврати неизбежното свиване не стопанската активност", не искам да си мисля, че икономистът не схваща смисъла на тези предоставени пари.

Извинявам се, тримата сме  писали по едно и също време, благодаря онци за напомнянето.

« Последна редакция: Април 26, 2020, 13:59:43 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1161 -: Април 26, 2020, 14:00:19 »
и един въпрос, останал без отговор: за какво ще се харчат милиардите, дето баци иска да ги взема заради короната?

Ще подпомагат основно "бизнеса" на шиши, ТИМ, КРИБ и майбасите им със съответното им отчитане към мафиотските каси на управляващите ни, както и банките на тези,дето ГО държат на власт ..тва не е даване на пари на калпак, а отглеждане на БАШ калпаци...наши, крадливи  :nuts:
« Последна редакция: Април 26, 2020, 14:04:03 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1162 -: Април 26, 2020, 14:01:46 »
Quote (selected)
САЩ имат парична печатница, ние нямаме.
Каква патетика. Остави САЩ. Каква "печатница" има Италия? Испания? Дори Франция?
При това Италия и Испания са в доста по-тежко положение от нас.
Какво пречеше по време на Епидемията да се суспендира текста за финансиране на правителството от БНБ?
Не не изпадай в потрес! Първо обезпечението на лева и така е много над 100% и освен това даже ЕЦБ подсказа подобен подход, като осигури суапова линия.  Три милиарда евро са шест милиарда лева. Долу-горе планираното от горанката. Това само от ЕЦБ. При нулеви лихвени нива! И без да се намаляват резервите за обезпечаване на лева.
Един ред в ЗИП и готово. И без това промениха кодекси, десетки закони .....
 
Та що не се прави. Защото тогава няма да се емитира дълг. И банките остават на сухо.
Щото дълга ще е с вероятно шест-седем процента лихва, без отстъпките при закупуването, а парите дето банките ще ги вземат от ЕЦБ ще са с отрицателна лива. Найс, А?
« Последна редакция: Април 26, 2020, 14:03:53 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1163 -: Април 26, 2020, 14:04:03 »
Та така, отместваме леко разговора - всичко започна от уж безумното и необосновано искане (предложение) на КорНи за нещо си - ще помоля онци отново да ни напомни точно какво са предлагали, да се върнем на темата.

бсп си има сайт. от него:
Quote (selected)
26.04.2020 г.
"Имаме план за времето след кризата – по-социална държава с грижа за хората. Спешно искаме три неща в здравеопазването, икономиката и земеделието“ заяви пред БНТ председателят на БСП Корнелия Нинова.
 
"Първо, нов модел на здравеопазването – болниците да не са търговски дружества, намаляване на ДДС върху лекарствата, грижата за медицинските специалисти да е регулирана в отделен закон с държавна наредба за определянето на заплащането, държавните и общински болници да ползват ресурса на държавата каса, докато частните да ползват средства на частни инвеститори, застрахователни дружества и т.н. Тази реформа ще изисква много характер, много воля, тъй като срещу нея ще се изправят сериозни частни интереси и когато една партия го постигне, то следващите да не променят това", открои първото предложение на БСП лидерът на партията.
 
Второ, според нея, кризата е показала, че икономическият модел е изчерпан: "Предлагаме нов – конкретен и ясен план, с мерки, с капацитет да го реализираме, чиито акцент ще бъдат малките и средни предприятия. Виждаме, че гръбнакът на икономиката са те, че те в момента са най-сринати и че заради това много трудно ще възстановим икономиката."
 
Като трети акцент Корнелия Нинова посочи земеделието и нуждата от съвсем нов модел на управление на ресурсите на България. "Имаме прекрасни специалисти, прекрасна земя, която може да изхранва българския народ. За това искаме нов модел, при който ресурсите и политиката не се съсредоточават главно върху няколко големи зърнопроизводители, а разпределяне на ресурсите и към производители на зеленчуци, плодове, млечни продукти, месо. Извършване на това с всички съпътстващи в синхрон действия – държавна помощ, държавна грижа и всичко това накратко – повече роля на държавата и повече грижа от нея за хората", каза тя.
 
Корнелия Нинова припомни, че пряко, няколко дни е участвала във видеоконферентен разговор с премиери и еврокомисари от левите политически семейства, с депутати и председатели на социалистически и социалдемократически партии от цяла Европа: "Най-важното сега е да се търсят общите позиции за Европа. Допълнително разделение, напрежение, противоборство в рамките на ЕС, ще доведе до все по-тежко състояние на съюза, докато в момента повече от всякога имаме нужда да бъдем единни и заедно да преодолеем тази криза."
 
По повод настроенията на хората, Корнелия Нинова цитира проучване, според което 47% посочиха, че не могат да изкарат още един месец извънредно положение, затворени по къщите, без работа, без доходи. Само 8% посочиха, че могат да изкарат още три месеца по този начин. "Решенията на икономическите проблеми не са само заеми и кредити. В Европа в момента се провеждат две линии на политика едновременно – да, осигуряване на кредитен ресурс към бизнеса, но и осигуряване на безвъзмездна помощ към гражданите. Примерите – Испания, Италия, Гърция, Румъния, дори държавите около нас, които не са членки на ЕС. В държавите от ЕС – безвъзмездна помощ от 800 евро за домакинство. В други държави – за пенсионерите една допълнителна пенсия", приведе примери Нинова.
https://bsp.bg/news/view/18050-korneliya_ninova__imame_plan_za_sled_krizata_v_zdraveopazvaneto_ikonomikata_i_zemedelieto.html

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1164 -: Април 26, 2020, 14:06:07 »
специално за калинчо още веднъж, белки запомни за два дена. щото като цитираш веднъж - на следващия ден забравил:
Quote (selected)
По повод настроенията на хората, Корнелия Нинова цитира проучване, според което 47% посочиха, че не могат да изкарат още един месец извънредно положение, затворени по къщите, без работа, без доходи. Само 8% посочиха, че могат да изкарат още три месеца по този начин. "Решенията на икономическите проблеми не са само заеми и кредити. В Европа в момента се провеждат две линии на политика едновременно – да, осигуряване на кредитен ресурс към бизнеса, но и осигуряване на безвъзмездна помощ към гражданите. Примерите – Испания, Италия, Гърция, Румъния, дори държавите около нас, които не са членки на ЕС. В държавите от ЕС – безвъзмездна помощ от 800 евро за домакинство. В други държави – за пенсионерите една допълнителна пенсия", приведе примери Нинова.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1165 -: Април 26, 2020, 14:06:47 »
Quote (selected)
Тва кво общо има с подпомагането на бизнеса на шедрите дарители Гела, Вълка, Пеевски и прочее притежатели на внушителен автомобилен парк? Що не си продават колите, ами всички се грижим за стандарта им, пък и дългове ще плащаме да поддържат навиците си?
Има, има, предполагаемата грижа за стандарта на споменатите не отменя интереса за грижите по казината на др. Л или хотелите на др. Я, както и дали др. Б си е продал ролс-ройса за да плати заплати на пролетариата.  :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1166 -: Април 26, 2020, 14:10:27 »
Quote (selected)
Тва кво общо има с подпомагането на бизнеса на шедрите дарители Гела, Вълка, Пеевски и прочее притежатели на внушителен автомобилен парк? Що не си продават колите, ами всички се грижим за стандарта им, пък и дългове ще плащаме да поддържат навиците си?
Има, има, предполагаемата грижа за стандарта на споменатите не отменя интереса за грижите по казината на др. Л или хотелите на др. Я, както и дали др. Б си е продал ролс-ройса за да плати заплати на пролетариата.  :image008:

Гергов с новите 21 милки платА за рутене на БСП и Нинова в частност ще го поменеш ли или си част от точно таз верига..правилната? :image008:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1167 -: Април 26, 2020, 14:10:54 »
Quote (selected)
Каква "печатница" има Италия? Испания? Дори Франция?
При това Италия и Испания са в доста по-тежко положение от нас.
За момента (почти) нямат, но и не хвърлят пари от хеликоптери, а само говорят. "Печатницата" в момента изглежда кано "коронаоблигации" (преди имаше други имена), които се поемат като дълг от всички, а средствата по тях се ползват само от споменатите. Ще видим как ще се развият нещата, но ще бъда много учуден, ако стане и се приеме (включително и България да изплаща подпомагането на френски, италиански и испански пенсионери).

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1168 -: Април 26, 2020, 14:11:43 »
.......
.......
Първият случай е ясен, вторият е с премълчаван източник - явно недоброволно обезценяване на спестяванията. Тук пак се вижда заблудата ceteris paribus или за равните други условия. Тоест, сега раздаваме "хеликоптерни пари" за сметка на спестителите, а те продължават да си спестяват както до сега. Да, ама не, както се казва. Огромната част от спестяващите няма да чакат следващите хеликоптерни благоденствия, а просто няма да спестяват или поне не по досегашния начин. Свръхопростителство е, но сега някой отлага потребление, спестява го, друг използва това отложено потребление и прави разни неща със средствата, с посредничество на банки, застрахователи, пенсионни фондове и прочие сволочь. ......

PS Под "спестители" се разбират не само тези с банковите влогове, но и застрахованите, тези с пари в пенсионни фондове, тези с фиксирани доходи получавани от държавата - пенсионери, държавни служители, армия, полиция, общинари...че и учители и лекари (само тези в нетърговските дружества :smokin:) и ...
Калинчо, при целия дължим респект, горното просто не е вярно, защото (1) държавата няма пряк достъп до спестяванията, знаеш защо, вярно написал си за съучастниците на "някои", опростителство е; (2) същото важи и за парите в пенсионните фондове и застрахованите. (3) сега малко имащи отлагат потреблението защото го спестява, както твърдиш, масата не потребява (спестява) защото няма какво.

Нататък, евентуалното подпомагане (по американски, германски или австрийски тип) няма да е със средствата на спестителите, нито "раздадените" пари ще бъдат спестени.

Накрая, намирам за некоректно противопоставянето на крайно нуждаещите се (безработни, пенсионери) с "работещите корабостроители".
 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1169 -: Април 26, 2020, 14:11:47 »
Quote (selected)
Каква "печатница" има Италия? Испания? Дори Франция?
При това Италия и Испания са в доста по-тежко положение от нас.
За момента (почти) нямат, но и не хвърлят пари от хеликоптери, а само говорят. "Печатницата" в момента изглежда кано "коронаоблигации" (преди имаше други имена), които се поемат като дълг от всички, а средствата по тях се ползват само от споменатите. Ще видим как ще се развият нещата, но ще бъда много учуден, ако стане и се приеме (включително и България да изплаща подпомагането на френски, италиански и испански пенсионери).

Няма да се приеме. ЕС приключва..

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1170 -: Април 26, 2020, 14:12:25 »
Quote (selected)
Какво пречеше по време на Епидемията да се суспендира текста за финансиране на правителството от БНБ?
Липсата на танкове за разгонване на опашките пред банките.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1171 -: Април 26, 2020, 14:12:31 »
тва герберите наистина къртят сичкото фаянс. сега чета, че фандъкова дала указания как да се разхождаш в парковете. това нали е забранено? кметовете откога могат да отменят заповеди на министри?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1172 -: Април 26, 2020, 14:14:49 »
а, и още нещо за лъчо мозъка и едни законопроекти за едни дрогирани шофери:
Quote (selected)
"Лъчезар Иванов и депутати от ГЕРБ внесоха през декември 2019 предложение да се намалят наказанията на шофьори, които са употребили наркотици и карат и предизвикват престъпления", бяха точните думи студиото на "Денят започва с Георги Любенов" на лидера на Българската социалистическа партия Корнелия Нинова.

Пред БНТ Нинова показа документ в подкрепа на твърдението си.

Става въпрос за писмо от главния прокурор Иван Гешев до народните представители във връзка с този законопроект, в което се казва, че след предлаганите изменения от страна на ГЕРБ ще бъдат декриминализирани всички случаи на управление на МПС след употреба на наркотични вещества или техните аналози и ще доведе до ненаказването на тези случаи.

"ГЕРБ ни обвиниха, че лъжем, но ето ги фактите", каза Нинова и прочете писмото от главния прокурор Иван Гешев до народните представители, в което пише следното: "След предлаганото изменение ще бъдат декриминализирани всички случаи на управление на МПС след употреба на наркотични вещества или техни аналози", като "декриминализиране" на неправен език означава, че те вече няма да бъдат престъпления.

Господин Гешев продължава: "Последицата от това предложение в закона ще бъде ненаказването на обсъжданото обществено опасно деяние".

"Хората да преценят кой казва истината", каза Корнелия Нинова.

На обикновен език главният прокурор казва - ако приемете този законопроект на ГЕРБ, шофирането с дрога вече няма да е престъпление, подчерта Нинова.

Тя смята: "ГЕРБ направиха корупцията норма. Те приемат закони, според които тя не е престъпление и не се наказва."
http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova/215056/2/0

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1173 -: Април 26, 2020, 14:22:33 »
и две статии за безлихвените кредити, измъдрувани от баци и екип:
Quote (selected)
Двойна лихва за кредитите "в помощ" на бизнеса: 10,5%

    След провала на мярката, условно наричана 60/40, за която кандидатстват по-малко от 1% от фирмите у нас, тотален провал ще претърпи и финансовата помощ за бизнеса през ББР, която обеща правителството. Причината е в над двойно по-високите от пазарните лихви по кредити, които се предлагат...
https://19min.bg/news/8/132036.html

Quote (selected)
12 документа, работа, 6 мес. на същата преди кризата и гарантирано връщане от неплатения отпуск, за да вземете безлихвен коронакредит

12 документа трябва да приготвите, за да кандидатствате за безлихвен личен кредит по правителствената "мярка", като сумата от 1500 лв. бе вдигната до 4500 лв. Разбира се, 12-те търговски банки, през които ще минат парите, засега са известни 4, които бяха обявени в небанковия съботен ден, ще начислят и обичайните си такси за обслужване, т.е. обядът не е безплатен.
https://19min.bg/news/8/132601.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23768
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1174 -: Април 26, 2020, 14:23:47 »
Quote (selected)
В други държави – за пенсионерите една допълнителна пенсия", приведе примери Нинова.

Точно това Онци няма смисъл, освен червени точки за Нинова.
Наистина пенсиите не са високи, направо са унизителни, но няма нищо общо с вируса.
По време на карантината пенсионерите и държавните служители са единствените с гарантирани доходи и практически намалели разходи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1175 -: Април 26, 2020, 14:27:11 »
Quote (selected)
По повод настроенията на хората, Корнелия Нинова цитира проучване, според което 47% посочиха, че не могат да изкарат още един месец извънредно положение, затворени по къщите, без работа, без доходи. Само 8% посочиха, че могат да изкарат още три месеца по този начин.
То и проучването като Корни, наричана от всякакви недобросъвестни тъмни субекти "г-жа Лъжа". При 2.3 милиона пенсионери, окоро 33 % от населението, няма как само 8% да кажат, че не могат повече да издържат така. Всякакви работещи и служители на пряка или косвена бюджетна издръжка си получават заплатите, някои може би не на 100%, но повечето на толкова. Учители, лекари, общински служители, държавни служби, армия, полиция... ... като ги прибавим към пенсионерите и станаха доста над 50%. Следват непрекъсваемите производства - енергия, вода, че и чистота, които са в подобно положение - вземат си парите. Добивната индустрия работи на 100%, строителството не е на 100%, но повечето си върви. Шивашки, обущарски и прочие лека промишленост работят на над 100%, фармацията и козметиката също, хранителната също, химията също... та вероятно 8% са тези дето са закъсали, а не дето изобщо могат много години наред да изкарат така, не два месеца и повече.  Ако включиш и помощите от бюрата по труда, допълнително сериозно закъсали реално още няма, като съществен процент. Това е валидно за сега, април. Според мен през май и юни ще започнат да се появяват първите малки проценти истински закъсали.
« Последна редакция: Април 26, 2020, 14:46:55 от Калинчо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1176 -: Април 26, 2020, 14:27:27 »
Quote (selected)
Каква "печатница" има Италия? Испания? Дори Франция?
При това Италия и Испания са в доста по-тежко положение от нас.
За момента (почти) нямат, но и не хвърлят пари от хеликоптери, а само говорят. "Печатницата" в момента изглежда кано "коронаоблигации" (преди имаше други имена), които се поемат като дълг от всички, а средствата по тях се ползват само от споменатите. Ще видим как ще се развият нещата, но ще бъда много учуден, ако стане и се приеме (включително и България да изплаща подпомагането на френски, италиански и испански пенсионери).
Говориш срещу "чакалнята" на султаня, вай, вай ....
 
Междудругото България си изплаща обещетения, лечение ...... да придошлите гасарбайтери.
 
Quote (selected)
Какво пречеше по време на Епидемията да се суспендира текста за финансиране на правителството от БНБ?
Липсата на танкове за разгонване на опашките пред банките.  :smokin:
Танкове за КПП-тата ще има, или как?  :smokin:
 
По сериозно, моля.
Повтарям ЕЦБ със суаповата линия подсказа подобен подход
« Последна редакция: Април 26, 2020, 14:36:47 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23768
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1177 -: Април 26, 2020, 14:37:30 »
Quote (selected)
Според мен през май и юни ще започнат да се появяват първите малки проценти истински закъсали.

Съгласен съм.
Икономиката е инерционна система.
За сега има само прогнози, реален срив на доходите почти няма.
Заплатите за март се изплащат сега, този месец не би трябвало да има проблеми, ако не беше зомбирането от щаба.
Даже хората с непроменени доходи са уплашени и са излезли от групата на активните консуматори.
Проблемите ще почнат юни месец.
Тогава традиционно икономиката се забавя и минава на ваканционен режим, сега обаче туризъм няма да има и дупката ще бъде огромна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1178 -: Април 26, 2020, 14:39:33 »
.......
.......
Първият случай е ясен, вторият е с премълчаван източник - явно недоброволно обезценяване на спестяванията. Тук пак се вижда заблудата ceteris paribus или за равните други условия. Тоест, сега раздаваме "хеликоптерни пари" за сметка на спестителите, а те продължават да си спестяват както до сега. Да, ама не, както се казва. Огромната част от спестяващите няма да чакат следващите хеликоптерни благоденствия, а просто няма да спестяват или поне не по досегашния начин. Свръхопростителство е, но сега някой отлага потребление, спестява го, друг използва това отложено потребление и прави разни неща със средствата, с посредничество на банки, застрахователи, пенсионни фондове и прочие сволочь. ......

PS Под "спестители" се разбират не само тези с банковите влогове, но и застрахованите, тези с пари в пенсионни фондове, тези с фиксирани доходи получавани от държавата - пенсионери, държавни служители, армия, полиция, общинари...че и учители и лекари (само тези в нетърговските дружества :smokin:) и ...
Калинчо, при целия дължим респект, горното просто не е вярно, защото (1) държавата няма пряк достъп до спестяванията, знаеш защо, вярно написал си за съучастниците на "някои", опростителство е; (2) същото важи и за парите в пенсионните фондове и застрахованите. (3) сега малко имащи отлагат потреблението защото го спестява, както твърдиш, масата не потребява (спестява) защото няма какво.

Нататък, евентуалното подпомагане (по американски, германски или австрийски тип) няма да е със средствата на спестителите, нито "раздадените" пари ще бъдат спестени.

Накрая, намирам за некоректно противопоставянето на крайно нуждаещите се (безработни, пенсионери) с "работещите корабостроители".
 
Извинявай, но не така.
(1) никой не говори за пряк достъп до спестяванията. Имаш 1000 лева спестени, които са 1000 хляба или 100 кила месо. Държавата пуска печатницата и след месец твоите 1000 лева никой не ги пипа, но вече "струват" 500 хляба или 50 кила месо. Да давам ли препратки от историята, на които всички сме били свидетели?
(2) същото важи и за застраховки и пенсионни фондове
(3) има статистика за влоговете в България, групирани по суми и брой на хората в групите. Има и общо сумарно число. Не изглеждат като никой или почти никой, нито пък сумите са пренебрежими.
Всичкото това се отнася за "хеликоптерни пари", а следващите неща са за подпомагане по друг начин и е добре да не се смесват тези неща. Подпомагане на едни с парите взети от други по пряк начин не е "хеликоптерни пари", които бяха предмет на повърхностното и кратко изложение.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1179 -: Април 26, 2020, 14:40:35 »
Quote (selected)
По повод настроенията на хората, Корнелия Нинова цитира проучване, според което 47% посочиха, че не могат да изкарат още един месец извънредно положение, затворени по къщите, без работа, без доходи. Само 8% посочиха, че могат да изкарат още три месеца по този начин.
То и проучването като Корни, наричана от всякакви недобросъвестни тъмни субекти "г-жа Лъжа". При 2.3 милиона пенсионери, окоро 33 % от населението, няма как само 8% да кажат, че не могат повече да издържат така. Всякакви работещи и служители на пряка или косвена издръжка си получават заплатите, някои може би не на 100%, но повечето на толкова. Учители, лекари, общински служители, държавни служби, армия, полиция... ... като ги прибавим към пенсионерите и станаха доста над 50%. Следват непрекъсваемите производства - енергия, вода, че и чистота, които са в подобно положение - вземат си парите. Добивната индустрия работи на 100%, строителството не е на 100%, но повечето си върви. Шивашки, обущарски и прочие лека промишленост работят на над 100%, фармацията и козметиката също, хранителната също, химията също... та вероятно 8% са тези дето са закъсали, а не дето изобщо могат много години наред да изкарат така, не два месеца и повече.  Ако включиш и помощите от бюрата по труда, допълнително сериозно закъсали реално още няма, като съществен процент. Това е валидно за сега, април. Според мен през май и юни ще започнат да се появяват първите малки проценти истински закъсали.

Ти видял ли си изобщо структурата на т. нар. българска "икономика"? И кой отрасъл каква заетост поддържа? Това, щеше да го знаеш, ако беше написал поне един проект към програмата за малък и среден бизнес..тва като по-небрежно изискване към теб. Виж, ако ти беше един от тези дето поне е прочел програмата/ и през ум не миминава, че можеш да напишеш и една мярка от нея со се анализи, рискове и стратегии, да не говорим пък да я защитиш пред Началниците  :smokin:/ щеше да си изтриеш горния текст :D

Ще започна с един прост въпрос. Ако над 50 % от населението е загубило и/ или е с намалени доходи, какво ще стане в следващите месеци със строителството, добивната промишленост , леката промишленост, повечето фирми за квото и да е ишлеме и прочее? Да го кажем още по-простичко - кой ще им купува "продуктите"?Можеш ли поне да мислиш?
« Последна редакция: Април 26, 2020, 14:45:45 от Асол »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1180 -: Април 26, 2020, 15:02:48 »
.......
.......
Първият случай е ясен, вторият е с премълчаван източник - явно недоброволно обезценяване на спестяванията. Тук пак се вижда заблудата ceteris paribus или за равните други условия. Тоест, сега раздаваме "хеликоптерни пари" за сметка на спестителите, а те продължават да си спестяват както до сега. Да, ама не, както се казва. Огромната част от спестяващите няма да чакат следващите хеликоптерни благоденствия, а просто няма да спестяват или поне не по досегашния начин. Свръхопростителство е, но сега някой отлага потребление, спестява го, друг използва това отложено потребление и прави разни неща със средствата, с посредничество на банки, застрахователи, пенсионни фондове и прочие сволочь. ......

PS Под "спестители" се разбират не само тези с банковите влогове, но и застрахованите, тези с пари в пенсионни фондове, тези с фиксирани доходи получавани от държавата - пенсионери, държавни служители, армия, полиция, общинари...че и учители и лекари (само тези в нетърговските дружества :smokin:) и ...
Калинчо, при целия дължим респект, горното просто не е вярно, защото (1) държавата няма пряк достъп до спестяванията, знаеш защо, вярно написал си за съучастниците на "някои", опростителство е; (2) същото важи и за парите в пенсионните фондове и застрахованите. (3) сега малко имащи отлагат потреблението защото го спестява, както твърдиш, масата не потребява (спестява) защото няма какво.

Нататък, евентуалното подпомагане (по американски, германски или австрийски тип) няма да е със средствата на спестителите, нито "раздадените" пари ще бъдат спестени.

Накрая, намирам за некоректно противопоставянето на крайно нуждаещите се (безработни, пенсионери) с "работещите корабостроители".
 
Извинявай, но не така.
(1) никой не говори за пряк достъп до спестяванията. Имаш 1000 лева спестени, които са 1000 хляба или 100 кила месо. Държавата пуска печатницата и след месец твоите 1000 лева никой не ги пипа, но вече "струват" 500 хляба или 50 кила месо. Да давам ли препратки от историята, на които всички сме били свидетели?
(2) същото важи и за застраховки и пенсионни фондове
(3) има статистика за влоговете в България, групирани по суми и брой на хората в групите. Има и общо сумарно число. Не изглеждат като никой или почти никой, нито пък сумите са пренебрежими.
Всичкото това се отнася за "хеликоптерни пари", а следващите неща са за подпомагане по друг начин и е добре да не се смесват тези неща. Подпомагане на едни с парите взети от други по пряк начин не е "хеликоптерни пари", които бяха предмет на повърхностното и кратко изложение.
Калинчо, не така:

Ще започна от края - хеликоптерни пари по дефиниция са директно отпускани на хората пари (субсидии, помощи...) при избягване посредничеството на ... варира за отделните страни.
Няма нищо общо със спестяванията в банките и тухното  обезценяване (Виденовата зима, за която намекваш).

Сега досежно 1000 хляба (лева) - няма как да се обезценят, защото страната ни се намира в условията на "паричен съвет", приемам написаното от теб като интелектуално упражнение "какво ще стане ако печатницата ...". Ако сега държавата раздаде 1ххххх лева, много скоро те ще бъдат похарчени, значителна част от домакинствата променят структурата на потребление (харчове), скоро въпросът ще се сведе до оцеляване ако не се стимулира икономиката (преди всичко дребния и среден бизнес).
~~~~
Сега, темата отново се отмести - почна се от "необоснованите" харчове на КорНи, след това се фиксирахме върху т.н. "хеликоптерни пари" докато същественото е какво (се) ще се прави за икономиката сега, като падне извънредното положение, по време на жътвата и т.н.
Ще напомня - и канцлерът Курц, и Меркел заявиха в обръщенията си към нацията при обявяване на lockdown, че първата им грижа e спасяване на възрастните и веднага след това - запазване на икономиката, мерки колкото искаш, ама за това ...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1181 -: Април 26, 2020, 15:39:57 »
Quote (selected)
Ще започна от края - хеликоптерни пари по дефиниция са директно отпускани на хората пари (субсидии, помощи...) при избягване посредничеството на ... варира за отделните страни.
Няма нищо общо със спестяванията в банките и тухното  обезценяване (Виденовата зима, за която намекваш).
Малко безлично е това "отпускани", без споменаването на отпускащия - централната банка директно на "хеликоптера" (ако е без хеликоптера и сега го има, но му казват "количествени улеснения"). Фридман не дефинира тези пари, като събрани от данъкоплатците, а като напечатани, та това за дефиницията, поне класическата.

Quote (selected)
Сега досежно 1000 хляба (лева) - няма как да се обезценят, защото страната ни се намира в условията на "паричен съвет", приемам написаното от теб като интелектуално упражнение "какво ще стане ако печатницата ...". Ако сега държавата раздаде 1ххххх лева, много скоро те ще бъдат похарчени, значителна част от домакинствата променят структурата на потребление (харчове), скоро въпросът ще се сведе до оцеляване ако не се стимулира икономиката (преди всичко дребния и среден бизнес).
Основните условия за печатане са изброени, макар и неизчерпателно - отмяна на борда, невлизане в еврозоната или като краен вариант - излизане от ЕС.
Quote (selected)
Сега, темата отново се отмести - почна се от "необоснованите" харчове на КорНи, след това се фиксирахме върху т.н. "хеликоптерни пари" докато същественото е какво (се) ще се прави за икономиката сега, като падне извънредното положение, по време на жътвата и т.н.
Ще напомня - и канцлерът Курц, и Меркел заявиха в обръщенията си към нацията при обявяване на lockdown, че първата им грижа e спасяване на възрастните и веднага след това - запазване на икономиката, мерки колкото искаш, ама за това
Дискусията беше за идеите, доколкото има някакви конкретни, именно на Корни (то и темата в която го пишем е такава). Какво ще се прави като ясен план едва ли е възможно да се определи сега, прекалено голяма е неопределеността. По мое мнение, сега могат да се обсъждат и евентуално планират само серии от варианти, а какво точно от тях ще се реализира, ще покаже непредсказуемият живот. Тоест не да правим нещо само защото се смята, че нещо трябва да се прави. Ако си изгърмиш всички патрони по зайците, може да имаш сериозни проблеми, когато след това дойде Баба Меца придружена от Кумчо Вълчо.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1182 -: Април 26, 2020, 15:44:55 »
Quote (selected)
Ти видял ли си изобщо структурата на т. нар. българска "икономика"? И кой отрасъл каква заетост поддържа? Това, щеше да го знаеш, ако беше написал поне един проект към програмата за малък и среден бизнес..тва като по-небрежно изискване към теб. Виж, ако ти беше един от тези дето поне е прочел програмата/ и през ум не миминава, че можеш да напишеш и една мярка от нея со се анализи, рискове и стратегии, да не говорим пък да я защитиш пред Началниците  :smokin:/ щеше да си изтриеш горния текст :D
А ти видяла ли си какво съм коментирал? Ще подскажа, не е структурата на българската икономика, не е писането на европроекти, не е четене на програми, ... а е нещо доста ясно написано.
С другия юнак (има и още много честни и почтени сторонници на тази почтена практика) ползвате еднакъв трик, вкарвате нещо друго в устата (постинга) и обяснявате колко е некадърен този дето е писал другото (приписано от вас). :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1183 -: Април 26, 2020, 15:59:08 »
Quote (selected)
А ти видяла ли си какво съм коментирал? Ще подскажа, не е структурата на българската икономика, н

Видях и точно заради това те питах за структурата. Щото, изводите си за 8 % проблем трябва да си ги направил на базата на нещо. И понеже говорим за безработица и икономиката има мноо общо баш със структурата на последната. Пак не ти  е ясно, нали? :D

Не мога да кажа, че съм учудена обаче.Това обяснява и дереджето, до което се е дотътрила Кочината ..демек, такъв е матрЯла/управленският и обслужващият го "административен капацитет" :D
« Последна редакция: Април 26, 2020, 16:03:13 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1184 -: Април 26, 2020, 16:08:16 »
Quote (selected)
Щото, изводите си за 8 % проблем трябва да си ги направил на базата на нещо.
"Базата" е описана в същия постинг където са и "изводите". Не е много дълъг.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1185 -: Април 26, 2020, 16:11:19 »
Quote (selected)
Щото, изводите си за 8 % проблем трябва да си ги направил на базата на нещо.
"Базата" е описана в същия постинг където са и "изводите". Не е много дълъг.  :smokin:

Още по-зле. Това означава,че наистина нямаш представа от структурата на родната икономика. Което, отново ме връща към горните ми постинги. Извод - при калпава база, още по-калпави изводи  :D

Нещо подобно на неотдавнашните брътвежи за балотаж между фандъцата и архитектора. Подобна бозА/база, подобни изводи. Такова ще е и онова с 4 % процента, дето го дуднеш къде две години вече...
« Последна редакция: Април 26, 2020, 16:13:44 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1186 -: Април 26, 2020, 16:13:26 »
С извинение за чаршафите, но може да ги няма скоро и затова ги давам в цялост.
Източник: https://pogled.info/bulgarski/bsp-pak-se-raztrese-dogovorki-kolaborirane-i-zaigravane-s-gerb-ima-no-ne-v-plovdiv-na-pozitano-20.115675
Quote (selected)
Позиция
От група народни представители по повод изявление на председателя на ОбС на БСП -Пловдив Георги Гергов до Националния съвет на БСП

Дами и господа,

Всички заедно, народни представители и общество, преживяхме унижението на 21 април, когато ГЕРБ и коалиция бойкотираха нашето искане за извънредно заседание и изслушване на министър-председателя по анализа на мерките в извънредното положение. Отказът бе уж заради дисциплината по време на кризата. Всеки, който привижда нещо полезно в тази откровена подигравка на управляващите, трябва да се смути от собственото си тоталитарно мислене.

Ден по-късно, тв изява на г-н Георги Гергов и последвала негова персонална позиция, подписана като областен председател на БСП-Пловдив, озадачи значителна част от актива, народни представители, членове и редови симпатизанти на БСП. Като човек от бизнеса, г-н Гергов има право на оценка за мерките на правителството и реакциите на опозицията. Като активен гражданин има право на лична позиция, която да разгласи по начин, до който има достъп. Има право и на лична партийна позиция. Но като председател на ОбС на БСП-Пловдив, единствената почтена негова позиция би била след обсъждане и решение на същия този колективен партиен ръководен орган, който той оглавява. В противен случай, огласяването на личната му позиция, но представена в лидерско партийно качество, е подвеждащо и непочтено. По същността си тази позиция е и против интересите и на партията, и на обществото.

Като народни представители от Пловдив и областта сме силно смутени от внушенията, направени в двете изявления на г-н Гергов. В качеството си на областен лидер на БСП да наречеш „висока топка“ подигравката с парламентаризма, която ГЕРБ сториха с отказа парламентът да изслуша премиера по мерките за кризата, си е чист автогол. И то автогол от човек, който сам не знаев кой отбор играе.

Никой партиен лидер, областен или общински, няма право да се самоовластява и да решава дали да работи парламентът. Народните представители сме тези, които сме избирани, имаме ангажименти пред избирателите си и осъзнаваме ясно ролята си в извънредната ситуация. Като такива ние сме повече от убедени, че е опасно и недопустимо парламентът да се парализира и то единствено в откровена угода на властта. Слугинаж, който се „снишава“, за да е удобно на властта, няма да станем.

Обръщаме се към г-н Гергов и с още едно откровено притеснение след неговото изявление. Непростимо е партиен лидер, особено на партия като БСП, да пренебрегва кризата с нарастващата безработица, обедняването, социалните рискове, хората в неравностойност , дребен и среден бизнес, общините. Още по-непростимо е това да се прави в угодна хвалба към правителството как властта правело всичко необходимо „според чергата си“. Г-н Гергов точно това направи.

Дълбоко некоректно е в момент на извънредно положение и парализиран силово парламентаризъм да се ползват мотивирани трибуни, през които да се правят незаслужено негативни внушения спрямо народни представители от партията, към която принадлежиш и дори си част от лидерския й екип. Г-н Гергов точно това направи.

Само човек, който умишлено не се интересува от инициативите на БСП в Народното събрание, може са проспи целия пакет аргументирани мерки, които БСП предложи за овладяване на кризата. Очевидно г-н Гергов е пропуснал да забележи инициативите на парламентарната група на собствената си партията, след като писмено ни препоръчва това да сторим.

Затова като народни представители открито заявяваме, че ще продължим да отстояваме връщането към нормалността в парламентарното управление на държавата ни. Ще продължим да настояваме за ясни, категорични и ефективни мерки в защита на хората, труда и бизнеса по време и след тежката криза. Ще бъдем активни в настояването си властта да се отчита пред парламента, особено в извънредна ситуация като днешната. Ще го правим с ясното съзнание, че точно това искат от нас хората по места, хората на наемния труд, семействата, младите и възрастните, малкия и среден бизнес. Ще го правим активно, с имената си. На когото не му харесва такава активност, има право да се дистанцира от статуса си на активист от редиците на опозиционна и социално ангажирана партия, каквато е БСП. Защото пред нас такъв избор няма.

Като страна с парламентарно управление повече от логично е Народното събрание да носи висока отговорност за начина, по който държавата ни преминава през всички измерения на настоящата криза.

Осъзнавайки това, ние, цялата група народните представители от „БСП за България“, категорично застанахме срещу решението на управляващите да бъде умишлено блокиран парламентът за срока на извънредното положение. Блокирането се извърши силово от мнозинството и със страхуването как е рисковано да се събират 240 човека на едно място. Управляващите дори и не опитаха възможните опции парламентът да работи електронно или във вариант на редуцирано присъствие, но да работи оптимално.

Пълната парализа на парламента от управляващите ГЕРБ и коалиция бе осъдено остро и от обществото, и от медиите. Като парламентарна група, ние, депутатите-социалисти, и след решение и на ИБ на БСП, категорично настоявахме да се намерят начини парламентът да работи, да не се блокира най-високата трибуна на нацията, през която да се огласяват решения, да се правят критики, да се дават отговори и водят дискусии. Ще продължим да отстояваме тази позиция.

22.04.2020 г.
С уважение:
/Група народни представители от Пловдив-град и Пловдив-област/
1. Веска Ненчева
2. д-р Георги Йорданов
3. Димитър Аргиров
4. Манол Генов

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1187 -: Април 26, 2020, 16:15:52 »
С извинение за чаршафите, но може да ги няма скоро и затова ги давам в цялост.
Източник: https://pogled.info/bulgarski/bsp-pak-se-raztrese-dogovorki-kolaborirane-i-zaigravane-s-gerb-ima-no-ne-v-plovdiv-na-pozitano-20.115675
Quote (selected)
Позиция
От група народни представители по повод изявление на председателя на ОбС на БСП -Пловдив Георги Гергов до Националния съвет на БСП

Дами и господа,

Всички заедно, народни представители и общество, преживяхме унижението на 21 април, когато ГЕРБ и коалиция бойкотираха нашето искане за извънредно заседание и изслушване на министър-председателя по анализа на мерките в извънредното положение. Отказът бе уж заради дисциплината по време на кризата. Всеки, който привижда нещо полезно в тази откровена подигравка на управляващите, трябва да се смути от собственото си тоталитарно мислене.

Ден по-късно, тв изява на г-н Георги Гергов и последвала негова персонална позиция, подписана като областен председател на БСП-Пловдив, озадачи значителна част от актива, народни представители, членове и редови симпатизанти на БСП. Като човек от бизнеса, г-н Гергов има право на оценка за мерките на правителството и реакциите на опозицията. Като активен гражданин има право на лична позиция, която да разгласи по начин, до който има достъп. Има право и на лична партийна позиция. Но като председател на ОбС на БСП-Пловдив, единствената почтена негова позиция би била след обсъждане и решение на същия този колективен партиен ръководен орган, който той оглавява. В противен случай, огласяването на личната му позиция, но представена в лидерско партийно качество, е подвеждащо и непочтено. По същността си тази позиция е и против интересите и на партията, и на обществото.

Като народни представители от Пловдив и областта сме силно смутени от внушенията, направени в двете изявления на г-н Гергов. В качеството си на областен лидер на БСП да наречеш „висока топка“ подигравката с парламентаризма, която ГЕРБ сториха с отказа парламентът да изслуша премиера по мерките за кризата, си е чист автогол. И то автогол от човек, който сам не знаев кой отбор играе.

Никой партиен лидер, областен или общински, няма право да се самоовластява и да решава дали да работи парламентът. Народните представители сме тези, които сме избирани, имаме ангажименти пред избирателите си и осъзнаваме ясно ролята си в извънредната ситуация. Като такива ние сме повече от убедени, че е опасно и недопустимо парламентът да се парализира и то единствено в откровена угода на властта. Слугинаж, който се „снишава“, за да е удобно на властта, няма да станем.

Обръщаме се към г-н Гергов и с още едно откровено притеснение след неговото изявление. Непростимо е партиен лидер, особено на партия като БСП, да пренебрегва кризата с нарастващата безработица, обедняването, социалните рискове, хората в неравностойност , дребен и среден бизнес, общините. Още по-непростимо е това да се прави в угодна хвалба към правителството как властта правело всичко необходимо „според чергата си“. Г-н Гергов точно това направи.

Дълбоко некоректно е в момент на извънредно положение и парализиран силово парламентаризъм да се ползват мотивирани трибуни, през които да се правят незаслужено негативни внушения спрямо народни представители от партията, към която принадлежиш и дори си част от лидерския й екип. Г-н Гергов точно това направи.

Само човек, който умишлено не се интересува от инициативите на БСП в Народното събрание, може са проспи целия пакет аргументирани мерки, които БСП предложи за овладяване на кризата. Очевидно г-н Гергов е пропуснал да забележи инициативите на парламентарната група на собствената си партията, след като писмено ни препоръчва това да сторим.

Затова като народни представители открито заявяваме, че ще продължим да отстояваме връщането към нормалността в парламентарното управление на държавата ни. Ще продължим да настояваме за ясни, категорични и ефективни мерки в защита на хората, труда и бизнеса по време и след тежката криза. Ще бъдем активни в настояването си властта да се отчита пред парламента, особено в извънредна ситуация като днешната. Ще го правим с ясното съзнание, че точно това искат от нас хората по места, хората на наемния труд, семействата, младите и възрастните, малкия и среден бизнес. Ще го правим активно, с имената си. На когото не му харесва такава активност, има право да се дистанцира от статуса си на активист от редиците на опозиционна и социално ангажирана партия, каквато е БСП. Защото пред нас такъв избор няма.

Като страна с парламентарно управление повече от логично е Народното събрание да носи висока отговорност за начина, по който държавата ни преминава през всички измерения на настоящата криза.

Осъзнавайки това, ние, цялата група народните представители от „БСП за България“, категорично застанахме срещу решението на управляващите да бъде умишлено блокиран парламентът за срока на извънредното положение. Блокирането се извърши силово от мнозинството и със страхуването как е рисковано да се събират 240 човека на едно място. Управляващите дори и не опитаха възможните опции парламентът да работи електронно или във вариант на редуцирано присъствие, но да работи оптимално.

Пълната парализа на парламента от управляващите ГЕРБ и коалиция бе осъдено остро и от обществото, и от медиите. Като парламентарна група, ние, депутатите-социалисти, и след решение и на ИБ на БСП, категорично настоявахме да се намерят начини парламентът да работи, да не се блокира най-високата трибуна на нацията, през която да се огласяват решения, да се правят критики, да се дават отговори и водят дискусии. Ще продължим да отстояваме тази позиция.

22.04.2020 г.
С уважение:
/Група народни представители от Пловдив-град и Пловдив-област/
1. Веска Ненчева
2. д-р Георги Йорданов
3. Димитър Аргиров
4. Манол Генов

Няма проблем. Аз бих подкрепила изхвърлянето на Гергов от БСП, даже и съм правила подобно предложение. Ти някакъв проблем ли имаш с това? :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1188 -: Април 26, 2020, 16:18:02 »
Империята отвръща на удара:
Източник: https://pogled.info/bulgarski/bsp-pak-se-raztrese-dogovorki-kolaborirane-i-zaigravane-s-gerb-ima-no-ne-v-plovdiv-na-pozitano-20.115675
Quote (selected)
ПОЗИЦИЯ НА ИБ НА ГС НА БСП – ПЛОВДИВ

Относно: Разпространена в медиите позиция на четирима народни представители

Във връзка с разпространената позиция на депутатите от Пловдив-област: Веска Ненчева, Манол Генов и Димитър Аргиров, и на пловдивския народен представител Георги Йорданов, заявяваме следното:

Парламентът трябва да работи конструктивно, дисциплинирано, давайки пример за институционална отговорност. Опозицията е призвана да бъде ярка, смислена и адекватна на времето и пространството, вместо охотен съучастник в превръщането на Народното събрание в цирк. Пряката работа на народното представителство е законотворчество, а не вътрешнопартийни интриги. Чрез законодателни инициативи депутатите материализират политическо поведение, а не участват в сплетни, за да направят добро впечатление на националното ръководство. Никой никъде и никога не е отричал парламентарния характер на републиката, най-малко областният председател на БСП, затова в позицията на четиримата прозира нещо по-дълбоко и нелицеприятно, мотивирано от собствен интерес.

Един политически лидер като др. Гергов има право и на политическо, и на лично мнение. Макар че в конкретния случай той изрази единствено и само персонална оценка по повод взетите мерки в условията на пандемия. Надяваме се, че личното мнение все още не е забранено в БСП от другарката Нинова.

Парламентарното поведение на нашата група не е унижение, а самоунижение, особено с предложението, на което президентът дори наложи вето. Това повдига въпроса за качеството и капацитета на хората, които сме изпратили да ни представляват. Вместо да губят време в пространни съобщения до медиите с характер на осъдителни присъди, можеха да работят по преките си задължения да бъдат практически алтернатива, а не псевдо такава.

Етикетите „самоовластяване“, „тоталитарност“ и „слугинаж“, които употребяват другарите депутати, само потвърждават втория план на тяхната медийна изява. Всеизвестната е максимата, че най-добрата защита е атаката, затова ясно разбираме какво се крие зад акта им. Да се измести темата, да се постави друг акцент в общественото пространство, за да се скрият реалните процеси, които вървят под повърхността. А тези процеси се очертават от кръг въпроси като:

    Защо БСП в парламента непрекъснато е в режим на махленски скандали?

    Защо БСП в парламента постоянно предпочита конфликтното поведение?

    Защо предложенията на БСП в парламента не са реално и обективно алтернативни?

    Защо популизмът е взел връх в реториката на парламентарните говорители?

    Защо демагогията е предпочитаната линия на поведение в парламентарната група пред диалог с единствена грижа – състоянието и перспективите на България и българите?

    Кой и защо има интерес от това поведение?

    Кому е изгодно това състояние на опозиция с ниско качество на законодателни инициативи?

    Кой умишлено държи парламентарната група в тази кондиция? Защо я държи?

Отговорите на горните въпроси дават основание за обоснованото предположение, че договорки, колабориране и „заиграване“ с ГЕРБ има, но то не е в Пловдив. Адресът е в столицата и кабинетът е на „Позитано“ 20, където властва принципа „Разделяй и владей“.

В заключение – медийните постановки на четиримата другари депутати именно са откровен слугинаж, подчинен на лична изгода с надеждата да им бъде осигурен още един мандат на депутатските банки. Ако бяха използвали времето и усилията си, отделени за реакция срещу областния председател, в пряка законодателна работа, вероятно БСП щеше да бъде действената алтернатива, която претендира, че е. Ако бяха отделили и време да бъдат сред хората, щяха да разберат настроението и мнението им. И това са критичните бележки в писмото на др. Гергов до членовете на Националния съвет. За разлика от четиримата другари депутати, той не си позволи да го оповести в медиите, защото както каза и в интервюто си, вътрешнопартийните теми са за партийните форуми. Тази ремарка отбягва на другарите депутати, защото поставената им задача е да инициират конфликт на партийния терен. Изпълнението на тази задача, както знаем всички, носи точки пред националното ръководство. Този терен е познат и безопасен, поради което предпочитан за играчите, на които липсват мащаби и хоризонти за правене на политика в интерес на обществото.

И съвсем накрая – към другарите депутати: Разбираме мотивацията ви, но поне избягвайте да говорите за достойнство и чест, защото това не са празни думи! Но, ако може, не участвайте в стратегията за отслабване на партията и превръщането й в посредствена опозиция.

Ние, членовете на Изпълнителното бюро, единодушно се обявяваме за консолидацията вътре в Партията; ще се противопоставим на всички опити за вътрешнопартийно разделение и взаимно противопоставяне. Точно такава е основната идея от позицията на др. Гергов, а тя се съдържа в думите му : „В условията на криза политиците трябва да се обединяват, да дават предложения и решения, а не да търсят дребни политически дивиденти“.

Приета с Решение № 196 на Заседание на ИБ от 23.04.2020 г.

ИБ на БСП – Пловдив:
Красимир Трифонов, председател на ГС на БСП - Пловдив
Николай Радев, зам.-председател, председател на ППГОС в ОбС - Пловдив
Теодора Халачева, зам.-председател, народен представител
Георги Търновалийски, член, народен представител
Димитрина Вакрилова, секретар „Организационни дейности“
Петя Манева, секретар „Финанси“
Нина Чавдарова, член, Медийна политика
доц. Ангел Иванов, член, зам.-председател на ОбС - Пловдив
д-р Любомир Паунов, член, координатор на МО на БСП - Пловдив
Тодор Стоилов, член и председател на РС - Централен
д-р Атанас Баташки, член и председател на РС - Северен
Добромира Тошева, член и председател на РС - Тракия
инж. Йордан Василев, член и председател на РС - Източен
Костадин Беларев, председател на РС - Южен

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1189 -: Април 26, 2020, 16:20:03 »
Калине, при тез от адвокатурата на Герги има сал един народен представител/а двама били и то с изгледи да няма друг мандат, щото този им е втори/. Останалите са му личната секта използвачи и храненици. Не толкова ахмашки , де. Никаква империя не е това

И още нещо да ти кажа. БСП Пловдив отдавна е разцепена. Нещо, което става мноо ясно на местни избори, например
« Последна редакция: Април 26, 2020, 16:22:42 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1190 -: Април 26, 2020, 16:27:06 »
Quote (selected)
ПОЗИЦИЯ
на членове на Областния съвет на БСП – област Пловдив

В публикувана и разпространена през медиите позиция на  „група народни представители от Пловдив и област Пловдив“ публично се  обсъжда лично интервю и  позиция на Георги Гергов, която бе изпратена единствено на членовете на НС, председателите на Общински съвети в област Пловдив и председателите на Областни съвети в страната. Позиция със становище да се говори вътре в партията.

Днес, в подкрепа на истината ще предоставим, написаното от него, заедно с настоящата ни позиция. Чрез нея искаме да зададем и няколко въпроса към четиримата депутати във връзка с изказаните от тях твърдения.
Първо, кое в интервюто му  ви възмути така?

Дали това, че е изтеглил 21 милиона без помощ от държавата, за да поддържа бизнеса си  и  за да се грижи за 1 500 работещи, че няма да съкращава служители, защото всички трябва да бъдат солидарни  и отговорни, че  бизнесът в този момент трябва да е отговорен наравно с политиците и не трябва да търсим популизъм или политически дивиденти, и  че тези фирми, които не са изрядни няма как да искат държавата да им помага. Защото мерките са според джоба на държавата.
Или ви притесни това, че е дарил 1 милион за нуждите на Пловдив и страната в тази криза?

А може би припомнянето на ваши действия- извънредното положение бе гласувано от всички в парламента, а преди година вие напуснахте народното събрание за три месеца?

Вашият вчерашен отговор не кореспондира с неговото искане въпросите да се решават в Национален съвет защото  нашата партия не е лидерска и членовете на Националния съвет трябва да кажат своето мнение. Предполагаме, че ви е засегнало мнението, че  БСП трябва да има своите отговори – как да се излезе от кризата и да се оцелее в следващите  месеци или година.
В позицията си Вие, уважаеми народни представители намесвате няколко теми: Парламентаризъм, партийни отношения и лични амбиции.

Считаме, че е време да отговорим на тях, за да няма съмнения в обществото и сред партийните членове-  кой  и къде се намира в тази публична акция.

И ще започнем по ред.
1.     Парламентаризъм.

Твърдите, че „страна с парламентарно управление повече от логично е
Народното събрание да носи висока отговорност за начина, по който държавата ни се превежда през всички измерения на настоящата криза“. Съгласни сме с това твърдение, обаче искаме да попитаме следното: Колко пъти в рамките на тази криза Вие, подписалите позицията се обадихте на нас, партийните председатели, за да попитате как се справяме,  от какво имаме нужда и как да ни помогнете? Да, въпроса е риторичен, отговорът е еднозначен – Нито веднъж!

И още един въпрос в хода на питанията за парламентаризма и вашата дейност в  44.Народно събрание- Кога ни питахте какво да предлагате в НС и как да го гласувате? Пита ли ни някой за трите месеца, в които ви нямаше в парламента и как защитихте правата ни в това отсъствие? Знаете ли какви и колко закона са приети във ваше отсъствие?

1.     БСП.

БСП не е авторитарна и еднолична партия. Нито в телевизионното интервю, нито в изпратената  позиция Георги Гергов не се опира на решение на партиен орган. Но след като  питате защо не  се е допитал, то тогава и  вашата „единствена почтена позиция“  щеше да е да се допитате  до хората, които са ви избирали.
Защото не трябва да забравяте, че ние, социалистите водим вашите битки. Работихме, заставахме зад вашите кандидатури и считаме, че поведението Ви омаловажава  мнението и дейността  на тези, които  ви издигаха и избираха. Затова считаме, че  въпреки заявките, че защитавате името на БСП, вие работите за други интереси. А такова политическо поведение е меко казано безотговорно.

2.     Личните амбиции.

Уважаеми народни представители, призоваваме Ви да прекратите „медийните бомби” и да проявите отговорност  на нивото на очакванията на редовите членове, които спазваме Устава и се придържаме към етичните норми в Българската социалистическа партия. В името на единството проявете политическа зрялост. Не бъркайте себеотдаването ни в името на  социалистическата кауза  с  лични пристрастия. Погледнете  назад и си дайте сметка, колко пъти сме губили,  когато сте се поддавали на негативизма и хуленето вътре в БСП, когато сте преповтаряли чужди обвинения. Считаме, че такова политическо поведение е безотговорно и е плод единствено на политически амбиции на някои представители на БСП. Социалистите и симпатизантите няма да понесем повече разочарования.

Подписали:

    Д-р Венера Башова
    Кръстьо Кодошев
    Атанас Телчаров
    Константин Витанов
    Виолета Христодулова
    Иван Стоев
    Костадин Беларев
    Добромира Тошева
    Йордан Василев
    Красимир Трифонов
    Тодор Стоилов
    Д- р Атанас Баташки
    Димитър Алексов
    Димитринка Вакрилова
    Николай Митков
    Теодора Стефанова
    Мария Начева
    Атанас Ненков
    Веско Бонов
    Нонка Атанасова
    Александра Берданкова
    Доц. Ангел Иванов
    Виктор Простов
    Калин Калапанков
    Петя Манева
    Николай Радев
    Ангел Петров
    Теодора Халачева
    Георги Търновалийски
    Д-р Любомир Паунов
    Атанас Петков
    Галин Дурев
    Димитър Здравков
    Явор Гечев

Членове на ОблС на БСП Пловдив, Председатели на ОБ/РС  на БСП Пловдив област и членове на НС на БСП.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1191 -: Април 26, 2020, 16:32:15 »
Калине, нещо не те ли притеснява в горния чаршаф? Ще познаеш ли къде точно се крие манипулацията, да не кажа подмяната? Да ти дам ли жокерче или сам ще се сетиш?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1192 -: Април 26, 2020, 16:34:05 »
А в това време, на Позитано 20 пристигат купища писма от отделни граждани и цели трудови колективи
https://plovdiv.bsp.bg/news/view/18042-sotsialisti_ot_plovdiv_i_stranata__gergov_e_v_kolaboratsiya_s_gerb__poluchava_darove_za_predatelstvoto_si.html
Quote (selected)
Социалисти от Пловдив и страната: Гергов е в колаборация с ГЕРБ. Получава дарове за предателството си
Искаме изключването му от БСП и сезираме Контролната комисия

В Националния съвет на БСП продължават да пристигат писма на социалисти от цялата страна, изразяващи възмущение към поведението и медийните участия на Георги Гергов. В позициите твърдо е изразена подкрепа за последователното поведение на БСП по време на кризата и активната работа на народните представители от ПГ „БСП за България” и председателя на партията Корнелия Нинова.

След декларацията на народните представители от Пловдив, днес срещу действията на Гергов, който не за първи път се поставя в услуга на ГЕРБ и остро напада БСП, застанаха над 65 социалисти, членуващи в градската организация на БСП-Пловдив, сред тях са и членове на Градския съвет на БСП- Пловдив и Националния съвет. В тяхната позиция се уточнява: ”Това е неговата поредна подкрепа на политиките на ГЕРБ и срещу БСП. За нас и много други социалисти и съмишленици такова поведение е провокативно и неприемливо. Ние не приемаме неговото отъждествяване с БСП. Той не е БСП. Затова предлагаме да бъде изключен от редовете на нашата партия”.

Отново от Пловдив, но членовете на дискусионен клуб „Лява автентичност” категорично настояват Общопартийната контролна комисия да се самосезира и да оцени цялостната дейност на председателя на Областния съвет на БСП – Пловдив Георги Гергов и да приложи съответните мерки. „Крайно време е контролните органи в нашата партия  да се занимават с действията на сегашния председател на Областния съвет на БСП- Пловдив и оценят  неговото вредно влияние върху общественото доверие  към БСП в региона и страната. Той е в безпринципна колаборация с ГЕРБ, с оглед подсигуряване на лични интереси”, казват те.

 Социалистите от Видин изразяват дълбоко възмущение и несъгласие с твърдения на Георги Гергов. В изпратената от тях позиция до Националния съвет на БСП се казва: „Не може да не се забележи синхронът в действията на господин Гергов и клеветническата кампания на ГЕРБ срещу БСП, нейния председател Корнелия Нинова и парламентарната група на БСП. Особено непочтено е, че зад герберските пропагандни клишета на господин Гергов се крият най-елементарни икономически интереси, свързани с даровете, които получава за предателството си!  Остро и категорично се разграничаваме и осъждаме изявлението на г-н Гергов!” Писмото е подписано от проф. Радослав Гайдарски - член на НС и ИБ на БСП, народните представители Филип Попов и Цветан Топчиев и общинските председатели на БСП от шест общини в областта.

 В позиция от Шумен се казва: „Една голяма част от българските граждани ще останат незасегнати от мерките на правителството, но силно засегнати от епидемията  COVID-19. И ако другарят Гергов няма нужда от безлихвени кредити, защото си е ипотекирал имуществото, то на много от нашите сънародници ще се наложи да теглят кредит, за да си платят ток, вода, отопление, храна и др. Редица социални групи останаха извън обхвата на мерките – самоосигуряващите се лица, упражняващите свободни професии, микропредприятията с минимален или никакъв персонал. Те не разполагат с буфер, с който да поемат разходите си за няколко месеца без да имат приходи” – се казва в позицията.

Основна партийна организация „Център” - Стара Загора също изрази своето възмущение, че с такива изказвания от хора, заемащи високи позиции в БСП- като Г. Гергов, се толерира едноличното управление на Република България и се застрашава демократичното управление на държавата.

От ръководството на БСП в община Ботевград също изразяват несъгласие с Гергов, който пренебрегвайки кризата с нарастващата безработица, обедняването на хората, рисковете за дребния и среден бизнес, похвали мерките на правителството на ПП ГЕРБ, като същевременно обвини председателя на НС на БСП. „Считаме, че с тези си действия другарят Гергов демонстрира политическо лицемерие и целенасочено подронване авторитета на лидера на БСП Корнелия Нинова.” - се казва в позицията.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1193 -: Април 26, 2020, 16:36:15 »
Колкото и да ти е неприятно и да иронизираш "трудовите" колективи, ще те уведомя, че в БСП от години има огромно количество гласове, настояващи за изхвърлянето на Гергов от партията. Да се надяваме, че времето е настъпило. После Герги ще се спихне кат тиква, щото и на Тиквата няма да върши работа. Уверявам те, че БСП нищо няма да загуби..даже напротив :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23768
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1194 -: Април 26, 2020, 16:48:49 »
Quote (selected)
Подписали:

    Д-р Венера Башова
    Кръстьо Кодошев
    Атанас Телчаров
    Константин Витанов
    Виолета Христодулова
    Иван Стоев
    Костадин Беларев
    Добромира Тошева
    Йордан Василев
    Красимир Трифонов
    Тодор Стоилов
    Д- р Атанас Баташки
    Димитър Алексов
    Димитринка Вакрилова
    Николай Митков
    Теодора Стефанова
    Мария Начева
    Атанас Ненков
    Веско Бонов
    Нонка Атанасова
    Александра Берданкова
    Доц. Ангел Иванов
    Виктор Простов
    Калин Калапанков
    Петя Манева
    Николай Радев
    Ангел Петров
    Теодора Халачева
    Георги Търновалийски
    Д-р Любомир Паунов
    Атанас Петков
    Галин Дурев
    Димитър Здравков
    Явор Гечев

Членове на ОблС на БСП Пловдив, Председатели на ОБ/РС  на БСП Пловдив област и членове на НС на БСП.

Калине, това да не си го копнал от кандидатите по мярка 60/40?
То все грантови муцуни. :too_happy-1067:
Ще се озори социалното подпомагане, че те доходите им с по няколко нули в сравнение с редовите граждани. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1195 -: Април 26, 2020, 16:52:10 »
Quote (selected)
Подписали:

    Д-р Венера Башова
    Кръстьо Кодошев
    Атанас Телчаров
    Константин Витанов
    Виолета Христодулова
    Иван Стоев
    Костадин Беларев
    Добромира Тошева
    Йордан Василев
    Красимир Трифонов
    Тодор Стоилов
    Д- р Атанас Баташки
    Димитър Алексов
    Димитринка Вакрилова
    Николай Митков
    Теодора Стефанова
    Мария Начева
    Атанас Ненков
    Веско Бонов
    Нонка Атанасова
    Александра Берданкова
    Доц. Ангел Иванов
    Виктор Простов
    Калин Калапанков
    Петя Манева
    Николай Радев
    Ангел Петров
    Теодора Халачева
    Георги Търновалийски
    Д-р Любомир Паунов
    Атанас Петков
    Галин Дурев
    Димитър Здравков
    Явор Гечев

Членове на ОблС на БСП Пловдив, Председатели на ОБ/РС  на БСП Пловдив област и членове на НС на БСП.

Калине, това да не си го копнал от кандидатите по мярка 60/40?
То все грантови муцуни. :too_happy-1067:
Ще се озори социалното подпомагане, че те доходите им с по няколко нули в сравнение с редовите граждани. :bigok:

А половината са копнати от подопечните лично на Герги от предния чаршаф/просто се сравняват имената/, другата половина са добавени от кол и вЪже от региона. Колкото е успял да събере

Ако някой все още се чуди, що от години резултатите на БСП в Пловдив са повече от трагични да се запознае със състава на агитката на Герги. Герги е ясен отдавна и гербавите му викаха олигарх. Днес, обаче, не съм сигурна дали няма да са му почитатели...особено кат прочетох оттатъшната слаФка гербава :D
« Последна редакция: Април 26, 2020, 16:55:54 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1196 -: Април 26, 2020, 16:58:30 »
А искам специално да благодаря на наш Калин, дето ме подсети. Няма да е зле на Позитано да получат още неколко писъмца и то от едни от най-големите си ОПО-та у столицата..за шут на Герги, разбира се :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1197 -: Април 26, 2020, 17:04:02 »
Пловдивската история става все по-интересна, за разрешаването вероятно ще трябва Консилиум от Шерлок Холлмс, Еркюл Поаро, Отец Браун и още няколко подобни детективи.
Двама от четиримата пловдивски депутати, чиито имена седят под апела за разграничаване от г-н Гергов.
Не знаят кой е автора, ("Това е колективен труд. Може да сме я свалили и да сме плагиатствали от интернет.")
-дали това всъщност е координирано с лидера на БСП Корнелия Нинова, дали ИБ е взело отношение по въпроса и не на последно място НС?
-Вие продължавате със спекулации, дали Корнелия Нинова, ами сигурно Корнелия Нинова като е видяла, не знам дали е одобрила или не, аз не съм говорил с нея. А ИБ не провокира тази санкции и позиции. Така че казах, излишно е в момента, всички допълнителни уточнения ще излязат като спекулация.
-защото заглавието на позицията, говорим пак по фактите, беше „Гергов да се дистанцира от партията“.

-Това някой го е сложил заедно с бланката! Нали искате да бъда откровен!
(оказва се, че "авторите" не знаят, че позицията си са я "написали" на бланка на "БСП за България" и пресцентърът на БСП я разпространява...)
 :smokin:

https://pogled.info/bulgarski/dvama-smelchatsi-deputati-ot-bsp-se-opravdavat-kato-uchenichki-pred-benovska-pritisnati-v-agala.115713[/url]
« Последна редакция: Април 26, 2020, 17:10:22 от Калинчо »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1198 -: Април 26, 2020, 17:09:42 »
Много забавна дискусия е имало днес в темата.
Поздравления за Калинчо  :way_to_go-1308: и голяма излагация за подкрепящите 'хелокоптерния' подход.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1199 -: Април 26, 2020, 17:13:42 »
Калинчо, туй горното не са ли вътрешни работи на тази партия? К`во ти пука кой какво писал, кого напсувал и прочие?
Виж темата - тя срещу Него!

Ако не възразяваш, да се върнем към темата - разчоплихме горе долу успешно какво е рекла КорНи, дет` вика всичкознаещия пепи, изложихме се, теб възвеличиха, нищо лошо - та, искаш ли да споделиш какво е предложил Той?

Например - за облекчаване на безработните, на самоосигуряващите се без доходи, на малките и средни фирми с кредити (натъртвам) и всякакви други облекчения - по примера на оня младок от Австрия, дето се учел от Него > за спасяване на възрастните и след това за съхраняване и рестартиране на икономиката.
Благодаря.
И нека не предъвкваме ония кредити с 10 % лихва и изискване за кредитна история, нито прословутите 60/40, а!?!

За това съм готов да глаголя, за кирливите ризи на майниичките - не. Нито за кирливите ризи на Герб ЕАД.
« Последна редакция: Април 26, 2020, 17:17:20 от фелдкурат Ото Катц »