Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 14:06:15

Автор Тема: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.  (Прочетена 31481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #60 -: Февруари 23, 2019, 15:18:20 »
И никой не иска оставката на министъра.
Както не му поискаха оставката, че
-въведе официално всеобщото доносничество, собствени тричленки, надпоставени спрямо ВАК и научни журита, отмени основни принципи на административното право, предлагайки закон с обратна сила, приет безпроблемно като допълнение на ЗРАСРБ от нотариата Му;
-допусна безумните нови учебни програми, представяни на ход, клас по клас, та цели раздели от история и география примерно се оказаха пропуснати от съответни випуски;
-....

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #61 -: Февруари 23, 2019, 15:40:25 »
И никой не иска оставката на министъра.
Както не му поискаха оставката, че
-въведе официално всеобщото доносничество, собствени тричленки, надпоставени спрямо ВАК и научни журита, отмени основни принципи на административното право, предлагайки закон с обратна сила, приет безпроблемно като допълнение на ЗРАСРБ от нотариата Му;
-допусна безумните нови учебни програми, представяни на ход, клас по клас, та цели раздели от история и география примерно се оказаха пропуснати от съответни випуски;
-....

Да, но според колегата Калин от една друга тема, това лице дружка на ВлаТко финансов от ДПС-то още от пребиваването им в МФ и с общия им вкус към "усвоителство" на каквото там дойде като пари - било експерт! Пък аз му казах, че България е твърде, твърде малка :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #62 -: Февруари 23, 2019, 15:56:47 »
Просто недоумявам, чак до възхита от уменията на другите, как е възможно най-, ама най-неуместни неща да се привличат като аргументи в определен диалог.
Кво е оПШТото например между Ботев и "друго", вменено като трети пол в анкета на 9-годишни деца за дигиталното образование по модела "Прозореца на Овертон"? Освен по принципа на връзката на всичко с всичко?
Този упрек към споменалия Ботев или към всички, които сме разсъждавали по подтемата е?
За себе си мога да се оправдая, че се обадих, защото ми се стори по-важно от истерията за пола на нероден Петко.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #63 -: Февруари 23, 2019, 15:58:10 »
Quote (selected)
Виждам, че сте се заели да громите Джузепе...
Но едва ли виждат, какво прави Джузепе, като го "громят".
Засега няма да ги осветлявам, а и няма да се натискам Банши да ми опира гръП, със или без опиране, аз моята кошница съм я изплел.
И се опитвам не пред децата да клеймя някого, ако ще и джендър да е, а пред възрастни. Или поне така си мисля, но понякога вече не съм съвсем сигурен - пред възрастни, или не толкова се мОра.
Лошото е, че греховете на възрастните се плащат от децата им. Добре би било да е кеш'н кери, ама живота се оказва мааалко по сложно нещо.
Дърташки брътвежи. Дет вика дъгичката.
Имаше и нещо за видовден, ама вече не помня кво беше!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #64 -: Февруари 23, 2019, 15:58:29 »
Ми, Банши, и аз да си призная, не мога да намеря връзката между Ботев и "евроценностите", за което мноо се извинявам. Даже ми се струва много обидно за българите като цяло и в частност за Ботев да го ръгаме в подобни простащини и извращения....

А, и нещо лично...като наследник на подобни хора, имали вземане даване с национално-освободителната борба на България, считам намесването на хора, чийто живот по абсолютно никакъв начин не е имал за цел навирането на държавата ни към някакви си там паразити, допринесли много за нещастието ни като нация...най-малкото като проява на дърварщина и лош вкус. Мога да го нарека и още по-силно и обидно! И няма да се извиня!
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 16:04:08 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #65 -: Февруари 23, 2019, 16:05:17 »
Ми да я разделят, ама тогава в новата тема за Ботев може да дойде Пстр да заговори за Жужо, как трябва да да ни се извини за неговия пратеник граф Игнатиев.  :D

И ти все пак видя ли кой намесва Ботев. м?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #66 -: Февруари 23, 2019, 16:08:51 »
Просто недоумявам, чак до възхита от уменията на другите, как е възможно най-, ама най-неуместни неща да се привличат като аргументи в определен диалог.
Кво е оПШТото например между Ботев и "друго", вменено като трети пол в анкета на 9-годишни деца за дигиталното образование по модела "Прозореца на Овертон"? Освен по принципа на връзката на всичко с всичко?
права си ,SvSophia, нищо общо няма
лирическо отстъпление, ама те с поетите така стоят нещата

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #67 -: Февруари 23, 2019, 16:10:23 »
Ми да я разделят, ама тогава в новата тема за Ботев може да дойде Пстр да заговори за Жужо, как трябва да да ни се извини за неговия пратеник граф Игнатиев.  :D

И ти все пак видя ли кой намесва Ботев. м?
Джузепе беше :ive_got_it-1379:
и аз задълбочих нещата поради глупост и его
кво да правиш 8)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #68 -: Февруари 23, 2019, 16:14:01 »
Ми, Банши, и аз да си призная, не мога да намеря връзката между Ботев и "евроценностите", за което мноо се извинявам. Даже ми се струва много обидно за българите като цяло и в частност за Ботев да го ръгаме в подобни простащини и извращения....
....
[20:3] да нямаш други богове, освен Мене
и, аз мисля,че няма една истина, да ме прости народът

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #69 -: Февруари 23, 2019, 16:17:08 »
Quote (selected)
да нямаш други богове, освен Мене
и, аз мисля,че няма една истина, да ме прости народът

80% -те могат и да ти го простят, но той няма да ти го прости.
Quote (selected)
Плачете за Париж, столицата на разврата, на цивилизацията, школата на шпионството и робството; плачете, филантропи, за палатите на страшните вампири, на великите тирани - за паметниците на глупостта, на варварството, изградени с отсечените глави на толкова Предтечи, на толкова велики мислители и поети, с оглозганите кости на толкова мъченици за насущния хляб, - плачете! - лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти!
        Кълнете комунистите, че съсипаха столицата ви и измряха с разбойническите за вас думи: свобода или смърт, хляб или куршум! Плюйте на техните трупове и на труповете на онези жертви на цивилизацията, кои сте прегръщали и прегръщате в лицето на жените си, на сестрите си, на майките си и днес наричате бесни блудници, защото имаха още сила да се хванат за оръжие и избавят от вертепа на разврата! Хвъргайте кал и камъни връх гроба на Домбровски, защото не стана слуга на някоя коронясана глава, а поборник на велика идея, на висока цел и с гърди твърди се опря на предателите на Франция и виновниците на толкова злочестини в човещината.
        Цял свят оплака Париж, цял свят прокле комунистите, и нашата бедна журналистика и тя не остана надире, и тя заплака за бездушното и прокле разумното. Смешен плач! Като че от Нимврода до Наполеона, от Камбиза до Вилхелма войната не представя едни и същите зрелища, една и същата цел с едни и същите средства. Като че Наполеон, в името на цивилизацията и Вилхелм, в името на божия промисъл, не направиха повече зло, повече варварство в 19-ий век, отколкото напр. Александър Македонски с походите си преди толкова векове. Но там е варварството, там са укорите и проклятията, дето робът, човекът, като не чуят думите му, разума му, улавя се за крайност и се бори на живот и смърт, доколкото му позволяват средствата, които са низки, защото са малки, а малки само затуй, защото им са ги отнели господарите. Тогава човекът наричат разбойник, развратник, низък и варварин! Такива бяха и комунистите.
        Християнството има своите мъченици, доде нарече роба „син божий, син человеческий“; има ги и революцията, за да „направи скитника гражданин“; има ги и ще ги има и социализмът, който „иска да направи човека повече от син божий и гражданин - не идеал, а същ човек, и от него да зависи градът, а не той от града“. Християнството, революцията и социализмът - монархията, конституцията и републиката - те са си фактове и епохи исторически, кои ще отрече само тоя ум, който не признава прогреса в человечеството.
        Училището и само училището, казва баба Македония, ще избави Европа от социален преврат - училището и само училището, повтаряме ний, ще я приготви за тоя преврат; но не училището на Златоуста и Лойола, на Вилхелма и Наполеона, а онова на Фурие и Прудона, на Кювие и Нютона - и училището житейско.
        Комунистите са мъченици, защото не са важни средствата в борбата им за свобода, а идеята на тази борба. „И свободата ще има свойте езуити“, казва Гейне.
        Нека сега нашата журналистика задържи сълзите си, както ще ги задържи в европейската - за да оплаче други столици, други варварства и страдания, кога робът извика на господаря си: кой си ти, що плачеш? Мъж ли си, жена ли, или хермафродит - звяр или риба?... И ще бъде ден - ден първий.
Памфлетът „Смешен плач“ е публикуван в бр. 2 на вестник „Дума на българските емигранти“.

Мноо неприятно се самопрострелваш :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #70 -: Февруари 23, 2019, 16:22:23 »
Стигнахме и до Парижката комуна след забележката за чистота на темата. :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2019, 16:24:29 »
Аха, ся Ботев не е съвсем по темата, нали? И стигнахме до "Комуната" - тва го изведе като есенция. А, нещо за текста да кажеш? За ценностите, застъпени в него...щото така Ботев е стигнАл до Комуната? :smokin:

Уверена съм, че можеш с внимание и разбиране да прочетеш първата трета от словото!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #72 -: Февруари 23, 2019, 16:24:52 »
Quote (selected)
Мноо неприятно се самопрострелваш :smokin:
ранена или не, нека да имам възможност да кажа - не харесвам Ботевата публицистика, за поезията не би казала същото
но - това не засяга обществената й значимост, нито засяга значимостта на Ботев
и тъй като тук е свободен форум , а не тържествена заря -проверка ,е хубаво да имаме различни гледни точки
и без това сме една шепа, ако сме всички в хор, спукана ни е работата

моля да бъда извинена за офтопика, ама не съм само аз 8)

p.p. пропуснах да кажа ,че не харесвам публицистиката заради заклеймяващия й патос
изобщо не харесвам хора, които са си присвоили заклеймяващия патос
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 16:28:59 от Lillian »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #73 -: Февруари 23, 2019, 16:26:56 »
Quote (selected)
И ти все пак видя ли кой намесва Ботев. м?
Ми аз бях, но то бе в отговор на буратино, че поетите ставали само за балони на които да се възхищаваме, но не и за лидери.
Я да видим, че аз не се сещам, вие може ли да ми кажете сегашен млад лидер, толкова ангажиран в политиката, че айде да не е готов да си дава живота, но поне рахатя заради виждането си да се бори "на ползу роду"?
И нали не забравяте, че Ботев е загинал на 28?
Просто буратино реши да пише по инерция.
И после да не дава половин оборот назад.
И още, дали ако имахме сега няколко ботевци, въобще щеше да иде реч за ИК и има ли тя почва у нас? Е, тва поне е по темата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #74 -: Февруари 23, 2019, 16:27:12 »
Лили, поезията и публицистиката на Ботев са толкова тясно свързани, че просто не знам как успя да ги разделиш?! Освен, ако не възприемаш поезията му като неангажираща песньовка в рима... :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #75 -: Февруари 23, 2019, 16:27:46 »
Стигнахме и до Парижката комуна след забележката за чистота на темата. :image008:
:bigok:
Пиши ми кат стигнем до траките и гьотверените от гьоз тепе, че лягам да дремна.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #76 -: Февруари 23, 2019, 16:28:38 »
Първо ще стигнем до пуберите с акне. Забелязах, че си се засегнал..  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #77 -: Февруари 23, 2019, 16:28:53 »
 ;D Pstr се очаква да почука на вратата на форума всеки момент. Според мен той е Щурчо.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #78 -: Февруари 23, 2019, 16:30:53 »
Лили, поезията и публицистиката на Ботев са толкова тясно свързани, че просто не знам как успя да ги разделиш?! Освен, ако не възприемаш поезията му като неангажираща песньовка в рима... :D
ами така я възприемам, да
ей, хвана ме, Асол

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #79 -: Февруари 23, 2019, 16:31:04 »
Между пъстрия и щурчо няма абсолютно нищо общо и това е видно от километри..да даже и от американците, стъпили някога на луната

Какво значи, че съм те хванала? Аз, признавам си, досега не съм успяла да срещна "фен" на Ботев, който е успял да намери разлика в думите му в проза или стих - ти си първата... :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #80 -: Февруари 23, 2019, 16:31:11 »
А, и къде отиде розовичкото потниче?
Толкова го аресваше един шлосер от фирмата, докато му обяснявах онзи ден нещо, така запленено гледаше в екрана на компа!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #81 -: Февруари 23, 2019, 16:31:17 »
Първо ще стигнем до пуберите с акне. Забелязах, че си се засегнал..  :nuts:

Нищо подобно, твърде инфантилен съм за тва  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #82 -: Февруари 23, 2019, 16:34:45 »
Не чак толкова инфантилен, че да не го споменеш поне няколко пъти в опити за оригиналничене. НЕкои "пенсии" не въртим само години :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #83 -: Февруари 23, 2019, 16:36:11 »
Какво значи, че съм те хванала? Аз, признавам си, досега не съм успяла да срещна "фен" на Ботев, който е успял да намери разлика в думите му в проза или стих - ти си първата... :smokin:
Е, как ще е първата, верно ли не виждаш по-горе кой е първият? Буратино. Влязохме в пиянската фаза рано-рано.  ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #84 -: Февруари 23, 2019, 16:38:16 »
Доколкото си спомням, Буратино никога не е имал претенциите за вдъхновен читател или почитател на каквото и да е било изкуство, книги или култура. Уверена съм, че не греша! Той го метна схематично и от там насетне започна анализът с разсъждения...и стана белята. А, щом вече пиеш, аз ще се оттегля, щото не са ми приятни подобни фази..
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 16:40:29 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #85 -: Февруари 23, 2019, 16:42:04 »
Асол, напълно изгуби чувство за хумор, попиля всички ни

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #86 -: Февруари 23, 2019, 16:48:22 »
Лилиан, има няколко теми, по които не проявявам  никакво чувство за хумор...същото се отнася и за теб, между другото! Вярно е, обаче, че темите ни са различни...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2019, 16:54:28 »
права си, така е
безкомпромисна съм теми, които засягат нечии деца, семейство, насилие, нечия смърт
и никога към теми засягащи поети, история, изкуство, политика
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2019, 16:55:11 »
Както забеляза Асол, по-скоро съм от хората:
Като чуя за култура и се хващам за к....
Изкуството е нещо съкровено, всеки чете слуша, гледа каквото му допада.
В изкуството виждам един голям проблем.
ЕДИН пише/рисува/композира/свири и след него с векове ходят хиляди "тълкуватели".
Аде оставете ме да се потопя или да отхвърля, това което ми навирате като "изкуство".
Ботев поета -ДА.
Ботев човека - нищо изключително, всяко село има поне един такъв.
Джокондата не струва милиарди ( Леонардо да Винчи е невероятен като архитект и инженер с това е известен сред съвременниците си),
Джоан Роулинг не е най- великият писател.
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 17:02:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #89 -: Февруари 23, 2019, 16:55:36 »
докога ли ще ни търпят в тази тема
предчувствам модераторска намеса

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2019, 16:59:24 »
Ботев пета -ДА.
Ботев човека - нищо изключително, всяко село има пне един такъв.
Ей ти го, Асол.   :bigok: Тоя ще ти пази децата от джендърите .

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2019, 17:08:18 »
сипваш сол в раните

Mr. Blonde

  • Гост
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2019, 17:21:19 »
докога ли ще ни търпят в тази тема
предчувствам модераторска намеса

Спокойно, от една тема лесно се минава асоциативно до близки неи. Само се въздържайте от ненормативна лексика, както се казва.

Чок觧

  • Гост
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2019, 17:35:14 »
докога ли ще ни търпят в тази тема
предчувствам модераторска намеса

Не дърпай Модератора за...клавиатурата ! :too_happy-1067:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #94 -: Февруари 23, 2019, 17:42:56 »
Quote (selected)
Джокондата не струва милиарди ( Леонардо да Винчи е невероятен като архитект и инженер с това е известен сред съвременниците си),

Въпреки че нямам навика да оценявам гениите в изкуството в пари, така и аз си мислех за Джокондата преди да я видя на живо....ами, и до ден днешен не мога да си го обясня, но тази картина ме развълнува много. Не подценявай изкуството, щото то изразява същността на автора, колкото и да си мислиш, че могат да съществуват неразделно един от друго. Всъщност си изцепил страхотна глупост...

Двамата ми западноевропейски любимци Ботичели и Рафаело в действителност са това, което са картините и фреските им...и съдбата им
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 17:45:04 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #95 -: Февруари 23, 2019, 17:47:32 »
Моят любимец Ван Гог - тоже.
Гоген - също.
....
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #96 -: Февруари 23, 2019, 17:49:55 »
Орси е преживяване в пъти по-страхотно от надценения Лувр..но експонатите му на мен ми говорят най-вече чрез избор на теми, цветове и настроението, което създават. С което се съгласявам с теб

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #97 -: Февруари 23, 2019, 17:56:39 »
Ботев е един продукт, създаден от основоположниците на младата държавност, която освен от свобода и хляб се нуждае от поети и митове


Интересно, какво е това, което Ботев не е направил, та се е наложило
 "основоположниците на младата държавност" да му додават?!? Къде е митът при Ботев, съчинен от някого?!?


Някой друг ли му написа "Хайдути", Смешен плач", "Елегия" или "Защо не съм"?
Някой друг ли студува и гладува заедно с Левски в запустялата румънска мелница?
Някой друг ли си тури главата на дръвника и поведе 200 души към безсмъртието...

А боратиното днес печели приза за най-нелепо изказване:
"Поетът Ботев рязко контрастира с човека Ботев и това което е сътворил извън поезията."
Защото в българската история няма друга личност при която така плътно да се покриват това което е оставил в литературата с това което е сторил. Няма.
Саможертвата - главна тема в поезията му и най-величавата му постъпка.

« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 18:06:49 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #98 -: Февруари 23, 2019, 17:57:29 »
Нищо не подценявам.
Изкуството е сила, когато въздейства.
Интересно как ти е въздействало копието на изкуството.
Рисуването и скулптурата са били в тежест на изобретателя, инженер и архитект ( в частност хидро като наш Доган  :cool-1084:), медик- анатом.
С изкуството се е препитавал продавайки се на се на меценатите.
Невероятна загуба на време на гения за цивилизацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #99 -: Февруари 23, 2019, 18:02:34 »
Образи,
ако искате да отворим друга, специална тема за Ботев, че и без него прехвърчат искри тук, а барута е сух и наблизо.
Съжалявам, че аз подметнах името на поета и сега темата се разкрачи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #100 -: Февруари 23, 2019, 18:04:16 »
Quote (selected)
Интересно как ти е въздействало копието на изкуството.

Предполагам, че имаш предвид, че в Лувъра е изложено копието на Мона Лиза(зад бронирано стъкло и с охрана кралска). Възможно е - това е в сферата хем на конспирациите, хем на здравия разум от друга страна. Но пък има не малко примери, когато копието се оказва и по-въздействащо от оригинала(щото фалшификаторът е дал нещо повече от себе си, което се е оказало много по-страхотно).
 Буратино, Леонардо е работил с множество чираци и реално творбите му, особено най-внушителните всъщност са колективен труд! За Микеланджело вАжи също, а прочутият Давид(такива оригинали само в Италия има поне петшеснайсе с претенции за автентичност) реално е бил нещо като сувенир, за който си го поръча за градината :D

Рафаело, обаче, е работил сам...и затова е толкова много различен....и умрял много млад и в мизерия. Това личи в "картините", Буратино, много...
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 18:07:28 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #101 -: Февруари 23, 2019, 18:08:00 »
Ще си дойдем на думата.
Силно надценено "изкуство" създадено от чираци.
Силно психосоматично представяне на иконата.
Поне в областта на науката е работил сам, и даже спъван от власти и религия.

Имаше там една рамка на Джокондата ли беше,  прозорец на Овертон ли беше?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #102 -: Февруари 23, 2019, 18:10:03 »
Какво значи надценено? Дори и чираците имат вкус към красотата, ако и твоята представа за развитието да е приела формата на заготовки. Ти си тотален пън...каква икона, какви пет лева е Джокондата? Ти знаеш ли изобщо какво е това икона?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #103 -: Февруари 23, 2019, 18:16:23 »
Усещането пред картината е същото като пред икона в църква.
Кой рисувал не е важно.
В нея са пропити всички емоции на зрителите.
В това отношение Мона Лиза е по-свещена от много икони в църквите, у нея са се влели повече човешки емоции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #104 -: Февруари 23, 2019, 18:17:49 »
Глупости! Като те чета какво пишеш, силно се съмнявам, че си в състояние да почувстваш каквото и до било рисувано с въглен, четка или молив. Картината не отразява емоциите на зяпачите, а предава такива на художника...другото е за "Св. Наум" - там и Наполеон е жив 
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 18:22:01 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #105 -: Февруари 23, 2019, 18:24:30 »
С въглен са повече графити, рядко ми харесват.
С четка имам известни (направо големи ) проблеми с калиграфията.
Виж с молив и туш се справям и като възприемане. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2019, 18:54:47 »
"кой си ти, що плачеш? Мъж ли си, жена ли, или хермафродит - звяр или риба?"
Май още Ботев ги е усетил от кой "джендър" са радетелите за западноевропейски "ценности"  :cool-1084:
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 19:12:53 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2019, 19:17:50 »
Ти си тотален пън..Ти знаеш ли изобщо какво е това икона?
Quote (selected)
Глупости! Като те чета какво пишеш, силно се съмнявам, че си в състояние да почувстваш каквото и до било рисувано с въглен, четка или молив.

Асол, моля да ме извиниш,че се намесвам, ама защо пишеш това за друг съфорумник, който пък в случая не те е предизвикал с нищо?
от какво толкова ти се налага?
не е редно, съжалявам!
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 19:20:02 от Lillian »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2019, 19:31:31 »
Лили, и аз се извинявам най-церемониално, че се намесвам, ма докато не му е извадила око Асол на Буратино, да си продължават.  :D
И него Ботев не го е предизвикал да приказва глупости, че щял да намери такъв във всяко село. Това при положение, че Ботев не е и от село, а от град. Калофер, много културен град.
Най-много да се наложи отваряне на нова тема "Разговори с Буратино за изкуство". :))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2019, 19:35:49 »
той буратиното освен глупости друго не може да продуцира, факт. по мой адрес и откровени лъжи пускаше, ама напоследък май не е лъгал.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2019, 19:37:58 »
Лили, и аз се извинявам най-церемониално, че се намесвам, ма докато не му е извадила око Асол на Буратино, да си продължават.  :D
.....
малко сме и скоро ще се избием

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #111 -: Февруари 23, 2019, 19:39:07 »
Не ми е проблем.
Нито Ботев ме е предизвиквал нито аз него.
Като поет е добър, като човек обикновен разбойник.
Още в началото писах,че поетите  (творците) са самотници, не са от този свят и трудно се вписват тук.
Боготворим творчеството им както се прекланяме пред Рая, но обикновено проклинаме човека на земята и неговите простотии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #112 -: Февруари 23, 2019, 19:40:32 »
Лили, поне да е за изкуство, не за джендър страстите. :))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #113 -: Февруари 23, 2019, 19:42:27 »
Като поет е добър, като човек обикновен разбойник.
е това освен идиотизъм как да го наречеш? той за кого и за какво е умрял, бе? разбойниците умират за пари. ботев?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #114 -: Февруари 23, 2019, 19:45:12 »
Стига, onzi, връзваш се на очевиден резервен ник.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #115 -: Февруари 23, 2019, 19:48:54 »
не знам кое му е очевидното - преди да го баннат оттатък беше с най-много мнения, тук също, това е потребителят, който виси тук най-дълго със забележима преднина пред втория.

както оттатък, така и тук плющи простотии на поразия.

и не, не му се връзвам. и не смятам да продължавам да се занимавам с него.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #116 -: Февруари 23, 2019, 19:49:00 »
Като поет е добър, като човек обикновен разбойник.
е това освен идиотизъм как да го наречеш? той за кого и за какво е умрял, бе? разбойниците умират за пари. ботев?

Един друг след него е писал:
Quote (selected)
В затвора попаднал на хора и станал човек.
За буйните години на Ботев и отношението му към всякаква власт  е писано достатъчно, късмет,че попаднал на хъшовете в кръчмите, можеше и на бандити да попадне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #117 -: Февруари 23, 2019, 19:52:48 »
Предлагам да изчакаме Асол да си го посрита за тоя бисер.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #118 -: Февруари 23, 2019, 19:53:39 »
onzi
Когато имам време съм на линия.
Сега съм там ( там взе да става скучно ), тук, гледам филм с прекъсвания и това което най-харесвам играя игра.
Хрома добър или лош си има предимства в моя случай.
Гледам на всичко отстрани, за всяко нещо търся алтернативна гледна точка и често дразня праволинейните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #119 -: Февруари 23, 2019, 19:56:17 »
... Да върти трафик, което е полезно за един сайт в началото, знаеш, onzi.  :smokin: