Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 20:42:52

Автор Тема: Засилва ли се натискът за натовска военноморска база в България?*  (Прочетена 8179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/zasilva-li-se-natiskyt-za-amerikanska-voennomorska-baza-v-atiya

В "Гласове" излезе интересна статия, много обезпокоителна. В нея се поставят добре известни въпроси, чието решаване изглежда Мисия невъзможна.

- Не за друго, а заради прекомерно гъвкавите гръбнаци на управляващите, особено в областта на поясните прешлени! Ето моят коментар и тук, за да си спестя преповтаряне и наново писане:

Quote (selected)
Eisblock на 23.02.2019 в 11:32

През ВСВ управляващите не успяха да вкарат България във военни действия, а на краят участието на към Запад вероятно спаси страната от едно ново разкъсване и подялба в полза на съседите... Сега обаче приклякането пред "съюзническият" натиск е и ще е още по-низко.

Това със сигурност ще гарантира, най-малкото, унищожение на част от крайбрежието, местата с и около 4-те бази и дори сградите в близост до оня "щаб" - до Пирогов в София. От тази позиция нататък, изглежда че едно неутрализиране на разбеснели се местни, плиткоумни "ястреби", по-точно на едно две подкрякващи Мюрета, ще е жизнено необходимо за оцеляването на плебса въобще! Разбира се това няма как да стане по простата причина, че той, Плебсът, е последната грижа на т.нар. "елит". Особено на управленческият Божем такъв. Същевременно няма надежда, че ще има достатъчно останали будни, все още жизнени и активни люде заинтересувани (поне до някъде) да оживеят някак си.

На този фон изглежда, че неутрализирането на Цицерон с емблематичните ръкавелни копчета ще е знак за единство на думи и дела, поднесено от към МинПреда на Държавата пред нозете на "Сюзерена", т.е. - Народа...

Дали?!


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Tукашната пяна до последно ще вярва, че САЩ ще победят Русия и те (и тяхното потомство) вечно ще са на власт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Имам ужасно мнение за българите като нация (знам, че и аз съм такава, но това не ми пречи да ми бъде болно!), но има точно три неща, които могат объркат пасиансите на поредния ни Господар. Изреждам ги без претенции за подредба по приоритет:
1. Де ни вземат ракията/казаните/ личното производство на алкохол
2. Да посегнат да ни възпитават децата и да се месят по къщите ни
3. Да ни скарат с Русия
На всичкото отгоре, горното го твърдя с над 90% увереност

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
А аз мисля, че "смелите ни и горди" сънародници всичко ще преглътнат "да не стане по-лошо".
Не се сещам за друг такъв наведен народ (мислех да употребя по-брутално определение).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Асол,
вече и трите "кита" на които се крепи мамковината, са обект на посегателства и не от вчера. Нали постоянно си джафкаме и тук по такива теми.
Дали ще успеят - за две от тях може би. За децата ни - споменах в другата соба нещо войнствено, макар и не за моите деца. Може би, или поне се надявам, че това ще е нещото, което може да прелее чашата и тогава ни военни съюзи, ни сахиби ни евро и атлантоценности ще спрат побеснелия българин. Но те го знаят и затова много внимават. Пипат с меки ръкавици или ако щеш - варят джебите на бавен огън. Кофти, виждам, че джебите засега нехаят.
Относно базите - не са казали, не са се настанили, тук нямам никакви съмнения.
Като гледам АйКю-то на плебса и флексибъла на управляващите сбирщини - никкъф проблем!
Те живеят с мисълта, че ако стане нещо, ще се спасят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Асол,
вече и трите "кита" на които се крепи мамковината, са обект на посегателства и не от вчера
.

Да, ама вече 30 години не се получава...а озлобява...нацията

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Ох, дано Асол! Щото и на мен много не ми се вярва, че ще удържат на натиска!

А ако плебсът излезе на улиците или ще повикат ЕС-жандармерията както микрон го направи или пък постоянното присъствие на "брадърите" ще изкара танковете - нали вкараха тук няколко техни тежки, за дамъзлък? Дали не са за тази цел, щото тези нямат никакво военно значение, дори обратното...
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 07:38:36 от Mr. Blue »

AnonimusBG

  • Гост
Има сухопътни и военновъздушни. Защо да не направят и военноморска.
Няма да е натовска. Ще е американска и безплатна като другите.
Идват ми наум само нецензурни мисли.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Защо да не направят и военноморска.

Не могат! Монтрьо обезсмисля чужда военна база в Черно море. Чужди кораби - ограничен тонаж и 21 дни мах могат да се шматкат из гьола. Ако можеше, отдавна да имат база в Турция.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Черно море въобще не е интересно във военноморско отношение, като полу или почти затворено.
Става само за провокацийки. Да се шматкат гемии на 404 като заплаха за моста на Крим, да си развяват нааканите памперси разни Кук-овци, ей така, за дразнене.
И толкова.
Споразуменията за Черно море най малкото биха спрели краварите, те такива бумаги не ги бръснат и за тоалетна хартия. Стига да имаха реален интерес, щяха наистина вече да имат база/и/.
Единствено което би имало файда от използването на Черно море е примерно за десантни причини, като път демек - кратък и относително бърз начин за придвижване на войски.
Само че - кой ли ще ги чака!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
На този фон изглежда, че неутрализирането на Цицерон с емблематичните ръкавелни копчета ще е знак за единство на думи и дела, поднесено от към МинПреда на Държавата пред нозете на "Сюзерена", т.е. - Народа...
8)
- Преди малко повече от месец, написах мнение в "Гласове" и послужило за откриване на тази тема. Което, след днескашното хвърляне на депутатския имунитет на земята, се потвърди на 100%. Но галиматията под видимата повърхност е далеч по дълбока и обемна, отколкото е представена пред Плебса, ака "Сюзерена"! Даже и измеренията на "Курник-Гейта" не достигат, за критичната маса предизвикала имплозията погълнала видните политици, Божем апартаментчици.

Дерзайте! Ще има още множество весели и поучителни бурлески из ветровитите, горни етажи на властта. Хеле пък по-нагоре... Вай, вай, вай - чоджуми!
 :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Aйс, обикновено те чета с интерес, но този път не разбрах връзката.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Явно съм бързал (за къде ли?), извинявай.

- Връзката е, че тази тема съм я започнал заради публикация в "Гласове", където съм написал мнение. И то е от 23 февруари. Лайт-мотива на статията бе, че др. Цицерон, отпаднал днес от Парламента, се домогвал евентуално до по-висш пост в държавата, за сметка на Шефът си, ББ. Окрилен вероятно от началниците му иззад Локвата, ЦЦ в последните месеци показа чутовна активност, изобретателност и бе силно напорист по всякакви истински или фейк-въпроси. И аз допуснах тогава съвсем основателно, вижда се от цитата в началото на тази тема тук, че ЦЦ няма да играе цяла пролет тъдява балет, а че това, за радост на плебса ще приключи скоро по някакъв начин и той ще бъде принесен в жертва. Което и стана. Т.е. допуснал съм развитие на ситуацията в тази посока, на интригата и съм предрекъл крайният резултат - случил се днеска.

Така, сега продължавам да предричам, че сагата съвсем не е завършила, а тепърва започва. Тя е свързана пряко с констелацията на калните борби в задлоквието. Единият от двамата авери до неотдавна, обаче е свързан с таваг. Т., докато другият - Пнтелей Пътник от днеска, е свързан с разни трибуквени служби, които пък, не се числят всред любимците на Т. Тоест, вторите днес загубиха, а те са отмъстителни и ще има още "отстреляни" подчинени и привърженици на Т... До момента се дадоха свидни "жертви" и тези няма да са единствените приключили полит-кариерите си.
 :smokin:
ПП Всичко е дъФка за ума тук по-горе и няма никакво сериозно значение. Опира се на друго виждане за различните съотношения и зависимости извън видимостта. А тя е много измамна и прикрива други неща.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Aма и "Свободна Европа", и "Дойче Веле" са ЦРУ. И аз я виждам тая история като амер. междуособни интриги, но нещо не ми се връзва.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
.......
“ В подкрепа на тази прогноза има още един елемент, допълни Василев. Преди да дойде в България, сегашният американски посланик Рубин обяви пред сенатската комисия по външните работи основните си цели. Сред тях изпъкваха борбата срещу руската пропаганда и борбата с корупцията. Минаха повече от три години и не се вижда посланикът да е постигнал някакъв напредък в това отношение. Битката с руската пропаганда изглежда загубена. Русофилията сред българите се засилва. Руското влияние нараства. Флагмани на русофобията прибягват до полицейска защита, за да не ги бият. Корупцията е повсеместна.
 Търговията с власт е на всяка крачка. Политическите кръвосмешения са публични. Когато посланикът отчита дейността си в Държавния департамент, липсата на напредък в тези приоритети ще направи впечатление. Логично е да му бъдат поставяни въпроси. И тук би могло спокойно да се използва оправданието, че политиците, на които е разчитало американското посолство да реализира целите си, не са оправдали очакванията. Провалили са се. Кои са тези хора, посолството си знае, но при всички случаи Цветанов би трябвало да изпъква сред тях. Поне той създава такова впечатление. “
.......


http://epicenter.bg/article/Vasil-Vasilev--Targoviyata-s-vlast-e-na-vsyaka-krachka--Politicheskite-kravosmesheniya-sa-publichni/178666/2/0

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Quote (selected)
Което и стана.
Какво всъщност е станало?
Това, което в сайтовете изникнали като гъби ф защита на Цвъ се споменава - бил брилянтен политик и правел крачка назад, но и две напред сетне.
Сега била крачката назад.
Това май е станало, като гледам как всички, вкл. и медиите вече говорят, че случаят е приключен - т.е. горчилката е изпита, ай стига толкова, квот било-било!
Това че са изконсумирани престъпни положения като злоупотреба с власт, търговия с влияние...вълци ги яли тези неща, независимо че са описани ясно - виж прикачения файл стр. 35-36, като обърнете внимание на кого е този документ.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwi7zuqctaThAhX2wsQBHeDeD3AQFjAAegQIBhAC&url=http%3A%2F%2Fwww.csd.bg%2FfileSrc.php%3Fid%3D10504&usg=AOvVaw11LIqfTqDP3DaWUq5BUV4e
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Имам ужасно мнение за българите като нация (знам, че и аз съм такава, но това не ми пречи да ми бъде болно!), но има точно три неща, които могат объркат пасиансите на поредния ни Господар. Изреждам ги без претенции за подредба по приоритет:
1. Де ни вземат ракията/казаните/ личното производство на алкохол
2. Да посегнат да ни възпитават децата и да се месят по къщите ни
3. Да ни скарат с Русия
На всичкото отгоре, горното го твърдя с над 90% увереност

Точна ти е подредбата Асол. (imho)
След 3-тата ракия, т.1 и т.3 се разменят.

Кстати, за усещането - на мен ми е също толкова болно. Робски народ. Всеки го знае, всеки ще го каже и едва ли не с гордост. Все чакаме някой да ни освобождава и да ни оправя.
БайXXL съвсем правилно си го каза завалийката - каквото кажат началниците.
Тъкмо поствах от брифинга на Захарова как ашладисва новите ни господари.
Уж са като нас (или обратното - ние като тях), нищо общо бате!
Горд народ! Че и както им мирише, не а направо им смърди на голям пердах... А това пък им е любима тема.
Нищо общо с нашето снишаване из храстите.
« Последна редакция: Март 28, 2019, 13:16:43 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8762
  • Fuck the EU
    • Профил
Циркът с апартаментите на властта бе започнат от "Свободна Европа" - рупорът на ЦРУ, тоест от САЩ, може да е натиск върху ГЕРБ и ББ, точно за американска база на черноморското ни крайбрежие, против Турски поток и Белене...

Защото има много по-сериозни теми за властта у нас, но те не се повдигат от задокеанските ни"партнери".
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
« Последна редакция: Март 29, 2019, 02:25:54 от AnonimusBG »