Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 08:17:38

Автор Тема: Заради липсата на лекари Ямбол остана без неонатология  (Прочетена 15237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
както казах - обобщители. за цялата страна към 01.04 има регистрирани 3 637 711 автомобила /цък/, ти ги прати сичките у северозапада.
същата работа и с домакинствата.
Струва ми се официалното население на Северозапада от половин милион беше споменавано неведнъж. Бройката на автомобилите и домакинствата също ясно е посочена "в България". Не оспорвам, че вече регистрираните автомобили са 3.6 милиона вместо 3.5, но някак си звучи недостоверно в южна България да имат по 3-4 автомобила на домакинство, та на север да нямат и по един. Между другото, когато няма с какво да си запълнят новините, в петък и неделя показват многокилометрови опашки автомобили на магистрала Хемус, към или от Северна България.
За персонала се чете в годишните доклади, ако не знаеш къде се публикуват, може да се помогне. За отделението по неонатология се твърди за 4 лекари със специалност. В АГ отделението се твърди за други 5 лекари със специалност (и 13 акушерки). В педиатрията още 5 лекари. Колко деца се раждат годишно в областта няма да подесетвам.
Ако си даваш ника под наем на Кайлето, питай я все пак къде лекарите на глава от населението са повече - в България или във Франция.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
къде лекарите на глава от населението са повече - в България или във Франция
Най-много са в гербавата статистика
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Най-много са в гербавата статистика
Добре, една проверка ще попречи ли на нещо? Има два варианта, или не е истина или е.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Проверка на кое ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Доколкото схващам, става въпрос за едно просто сравнение на бройка лекари, в България и Франция. Не изглежда особено трудно.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Доколкото схващам, стана въпрос за много сравнения - от лекарите в Ямбол, София и селцата до броя на хората в Северозападна Б-я.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Доколкото схващам, стана въпрос за много сравнения - от лекарите в Ямбол, София и селцата до броя на хората в Северозападна Б-я.
Да, така е.
Ямбол - твърдение от сорта, че вече не са останали лекари и започват здраво закриване. Сравнение със София не потвърждава тази хипотеза.
Северозапад - същото като с Ямбол. Има и нюанс, твърдение, че може лекари и да има, но хората нямат пари за билетче за да отидат до тях. Сравнение с бройки регистрирани автомобили и брой домакинства в България също не подхранва такава хипотеза с факти.
Сравнение на брой лекари в България и Франция (при желание естествено) би могло да подхрани някои размисли. Не е задължително човек да го прави, особено ако има твърди убеждения, за които факти няма открити, няма открити.
 :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Северозапад - същото като с Ямбол. Има и нюанс, твърдение, че може лекари и да има, но хората нямат пари за билетче за да отидат до тях. Сравнение с бройки регистрирани автомобили и брой домакинства в България също не подхранва такава хипотеза с факти.
Tук трябва G да превежда от гербаджийски на български.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
По-лесно е да се прочете какво се е обсъждало.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Лесно е, ама не и за тебе. Та за какво говорим, можеш ли да се сетиш ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Quote (selected)
както казах - обобщители. за цялата страна към 01.04 има регистрирани 3 637 711 автомобила /цък/, ти ги прати сичките у северозапада.
същата работа и с домакинствата.
Струва ми се официалното население на Северозапада от половин милион беше споменавано неведнъж. Бройката на автомобилите и домакинствата също ясно е посочена "в България". Не оспорвам, че вече регистрираните автомобили са 3.6 милиона вместо 3.5, но някак си звучи недостоверно в южна България да имат по 3-4 автомобила на домакинство, та на север да нямат и по един. Между другото, когато няма с какво да си запълнят новините, в петък и неделя показват многокилометрови опашки автомобили на магистрала Хемус, към или от Северна България.
За персонала се чете в годишните доклади, ако не знаеш къде се публикуват, може да се помогне. За отделението по неонатология се твърди за 4 лекари със специалност. В АГ отделението се твърди за други 5 лекари със специалност (и 13 акушерки). В педиатрията още 5 лекари. Колко деца се раждат годишно в областта няма да подесетвам.
Ако си даваш ника под наем на Кайлето, питай я все пак къде лекарите на глава от населението са повече - в България или във Франция.
струва ми се, че натвори уникален тюрлюгювеч, като почна със средните стойности за най-бедния регион, в който доходите са средно /не медианно/ 770 лева на месец. спрямо средната за страната заплата от 1270 лв /12.2018/ видинчани имат 770лв, или средните доходи на видинчани са 60% от средните доходи в страната и 46% /под половината/ от средната заплата в столицата /1646лв/. обаче ти смело и безотговорно плякаш данни за автомобилите на национално ниво и екстраполираш нещо си там средно. на такова аз му викам кретения до шия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Quote (selected)
За персонала се чете в годишните доклади, ако не знаеш къде се публикуват, може да се помогне.
публикувано е в статията, под която коментираш - един неонатолог, който поема всички дежурства, и който сега е на специализация. годишният доклад очевидно не е актуален към текущата ситуация.

въобще защо тролиш некадърно, опитвайки се в един съвсем конкретен казус да вкарваш некви статистики, дето не ги уцелваш?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
публикувано е в статията, под която коментираш - един неонатолог, който поема всички дежурства, и който сега е на специализация. годишният доклад очевидно не е актуален към текущата ситуация.

въобще защо тролиш некадърно, опитвайки се в един съвсем конкретен казус да вкарваш некви статистики, дето не ги уцелваш?
Бройката на лекарите по отделения е от официален годишен доклад на въпросната болница. Внушението, че там има един лекар и той си е тръгнал е обикновена лъжа. Спекулациите с лъжи изглежда ви остават последно убежище. Крайно време е да започнат да ви се казват нещата в по-пряк изказ, за да можете да схванете. Другата червена принцеса пък "оборва" по други теми, но със същите средства. Кого смятате, че ще убедите? По-скоро, показвате, че ако дойдете на власт в сегашната конфигурация, може да има и нещо което е да по-зле от ГЕРБ. Дерзайте.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9465
    • Профил
Хората говоря за неонатолог бре калинке!
И не ми говори за северозападна България, щото съм оттам и знам много добре какво се случва! Хората измряха от безпаричие, немотия и липса на здравеопазване.
И 770 лв просто няма как да е средната работна заплата! У наше село 770 лв и кметът не зима.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
публикувано е в статията, под която коментираш - един неонатолог, който поема всички дежурства, и който сега е на специализация.
годишният доклад очевидно не е актуален към текущата ситуация.
Бройката на лекарите по отделения е от официален годишен доклад
въобще защо тролиш некадърно, опитвайки се в един съвсем конкретен казус да вкарваш некви статистики, дето не ги уцелваш?
Защото е калинка, която копипейства без въобще да осмисля какво чете и какво пише.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Quote (selected)
Бройката на лекарите по отделения е от официален годишен доклад на въпросната болница. Внушението, че там има един лекар и той си е тръгнал е обикновена лъжа.
тоест ти твърдиш, че статията е лъжа и директорът на болницата лъже? браво.

кво пиеш, че май те е хванало?
« Последна редакция: Април 05, 2019, 23:22:19 от Mr. Blue »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Хората говоря за неонатолог бре калинке!
Колежке, директорът на тази болница се е подписал под отчет, в който твърди за отделението по неонатология че има 8 легла, 4 (четири) лекари със специалност по детски болести от които 1 специализиращ неонатология, 7 акушерки, 1 медицинска сестра и 3 санитари. Бройките за АГ отделението няма да повтарям.
Заглавието твърди нещо за липса на лекари. Реалността твърди, че особата специализираща неонатология е излезнала в отпуск няколко месеца за да си довърши обучението. Доста от интерпретациите след това показват, защо сме в настоящото положение със здравеопазването и с други работи.