Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 13:21:11

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 165303 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #780 -: Май 18, 2019, 13:59:57 »
Луната се върти около оста си, със синхронна скорост — времето, за което Луната се завърта около Земята, е равно на времето, за което извършва ротация около оста си,  че да виждаме само едната ѝ страна.
Което е една изключително странна "случайност". Пък аз хич не вярвам в случайности.
Гравитацията пък едни "учени" ни убеждават, че всъщност била изкривяване на пространството. Според мен изкривявания на пространството наистина има, ама нямат нищо общо с гравитацията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #781 -: Май 18, 2019, 14:05:37 »
И аз не допускам, че те нищо не знаят, гадаят като нас и въпреки това строят подземни градове.
Очевидно знаят неща, които на нас не са ни известни.
Във видеото говорят и за подземните градове в Турция, че били копани по същата причина може би, поради която строят подземни сега.
Вероятно знаят, че на електромагнитите чат-пат им спират тока и тогава на слънце получаваш хубав червен загар ... само за няколко минути. И небето тогава е червено вместо синьо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #782 -: Май 18, 2019, 14:13:07 »
Небето е синьо поради състава на атмосферата - различно поглъщане на различните дължини на вълни.
Няма общо с интензитета.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #783 -: Май 18, 2019, 14:28:40 »
А ултравиолета е по-силен, когато изтънее озоновия слой, и изгаряш повече на слънце.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #784 -: Май 18, 2019, 14:32:28 »
Небето е синьо поради състава на атмосферата - различно поглъщане на различните дължини на вълни.
Няма общо с интензитета.
Ескимосите обаче са малко неграмотни и не знаят за разсейването на лъчите с различни дължини на вълната, затова имат северно сияние.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #785 -: Май 18, 2019, 15:03:26 »
И аз не допускам, че те нищо не знаят, гадаят като нас и въпреки това строят подземни градове.
Очевидно знаят неща, които на нас не са ни известни.
Във видеото говорят и за подземните градове в Турция, че били копани по същата причина може би, поради която строят подземни сега.
Вероятно знаят, че на електромагнитите чат-пат им спират тока и тогава на слънце получаваш хубав червен загар ... само за няколко минути. И небето тогава е червено вместо синьо.
Не виждам що трябва да опошляваш всичко, за да си го свалиш до нивото на разбиране.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #786 -: Май 18, 2019, 16:14:46 »
Напротив, Луната се върти около оста си, със синхронна скорост — времето, за което Луната се завърта около Земята, е равно на времето, за което извършва ротация около оста си,  че да виждаме само едната ѝ страна.

O, да! То и аз мога да направя математически модел, че квадратът на диаметъра на Хаопсовата пирамида на степен +3 е равен на......на квото си скам. Та една Луна ли няма да оправим. Който го е измислил е гявол. Въртяла се, значи, ама така се въртяла, че не се върти. А оди доказвай. Че и тъмна дарк сайд има. Но на мен най ми харесва, че земната атмосфера се въртяла еднакво със скороста на Земята, затова вертолетите висели на място. А, и самолетите взимали еднакви разстояния по и срещу въртенето за едно и също време.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #787 -: Май 18, 2019, 16:21:50 »
Quote (selected)
То и аз мога да направя математически модел, че квадратът на диаметъра на Хаопсовата пирамида на степен +3 е равен на......на квото си скам.
Направи го, докажи го и хората ще ти се радват. И Нобел ще ти дадат.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #788 -: Май 18, 2019, 17:31:31 »
Quote (selected)
Едни строят подземни градове, а ротшилдите строят плаващи градове, в средата на океана цунамитата не се усещат.
Може да са секаква гад, но не вярвам да са толкоз тъпи!
Това е все едно да си нарисуваш концентрични кръгове с точка в средата на потника...
ТамЪн за ракетките, такова!


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #789 -: Май 18, 2019, 17:50:51 »
Може да са секаква гад, но не вярвам да са толкоз тъпи!
Това е все едно да си нарисуваш концентрични кръгове с точка в средата на потника...
ТамЪн за ракетките, такова!
И вероятно излъчват в ефира като за световно - това вече даже и учебна цел не е. :)

Кстати, вътре в гьола цунамитата са последен дерт. Там страшното са ураганите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #790 -: Май 18, 2019, 17:57:31 »
"Науката" е много интересно животно. За стотици неща спокойно казва "това още не ни е известно", "не можем да го обясним" и тем подобни, но за наложени фалшиви теории се бори като за световно. Дарвин откога е опроверган? Не е излязъл никой да каже, че теорията му вече не е актулна. И още се изучава в училищата. Относителността какво е? "Обяснява" удобно фантасмагории. За какво ни е "гравитацията", след като имаме доказани физични закони като плаваемост и плътност?

Това с Дарвин не го разбрах.
Дай инфо кой го е опровергал да го пратя да си говори с някой потомствен кравар, овчар или друг скотовъдец.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #791 -: Май 18, 2019, 18:12:02 »
Това с Дарвин не го разбрах.
Дай инфо кой го е опровергал да го пратя да си говори с някой потомствен кравар, овчар или друг скотовъдец.
Те са наследници на Хомо Сапиенс. Не тот уровень!
Както и неколцина колеги и колежки, освен ако не пишат за бъзика де. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #792 -: Май 18, 2019, 19:38:49 »
Quote (selected)
Например в САЩ, в периода 2016-2018 г., напълно са изградени и продадени шест луксозни бункера. По същество тези бункери представляват подземни градове, скрити на дълбочина десетки метри под повърхността на земята или разположени в непристъпни горски масиви. В тях могат да се настанят от 700 до 2000 души основно население и примерно 3000-5000 души обслужващ персонал. Бункерите имат не само собствени запаси от различни ресурси за три-четири години автономно съществуване, но в тях са разположени и подземни плантации от гъби, растения, ферми за животни, басейни с прясна вода и т. н. Цените за такова убежище варират от 0.5 млн. до 10 млн. долара за апартамент.
http://glasove.com/categories/komentari/news/pytyat-kym-bydeshteto-na-choveshkata-civilizaciya
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #793 -: Май 18, 2019, 19:59:01 »
Дай инфо кой го е опровергал да го пратя да си говори с някой потомствен кравар, овчар или друг скотовъдец.

Мога да ти дам много инфо. Но преди това искам да се замислиш защо "еволюцията" внезапно е спряла на земята. Защо в последните 20-30 000 години не се забелязва некоя риба да излиза лекичко на брега, а некой кон да стои повечко във водата. (Нали викат, че китът бил бивш кон) Защото, според Дарвин, това е непрекъснат процес. И не бъркай мутации с еволюция.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #794 -: Май 18, 2019, 20:08:47 »
Quote (selected)
В края на 2018 г. излезе принципно новата концепция за катастрофалната траектория, разработена от група млади учени от Технологичния университет в Цюрих и университета "Технион" в Израел. В основата на тази концепция лежат новите, не включени все още в научен оборот открития за механизмите на наследствеността в човешките популации и влиянието на ценозата върху поведението. През последните години стана възможно да се докаже, че за промяна на психичните, поведенческите и даже физически параметри на човека, а така също и на всяко високо развито млекопитаещо, не са необходими стотици и даже десетки хиляди години генетична еволюция. С помощта на изкуствено дестабилизиращ отбор, тези изменения могат да настъпят буквално в период от 5-7 поколения. Освен това е установено, че еволюцията на мозъка се извършва с още по-бързи темпове, отколкото еволюцията на тялото. Или младите изследователи стигат до извода, че при определени условия еволюцията може да бъде извършена в много бързо темпо, изчислено в стотици, а не в хиляди или десетки хиляди години.

Това от линка в предния пост.
Прочети материала много разнообразни теории има в него.
И не бъркай еволюцията с насочена мутация като процес водещ към съвършенство.
Всичко идва от мутациите 1/милион, на милиард така се променят гените, поколенията, видовете.
Някой оцеляват и стават доминиращи, други загиват за последните 20 000 години може и да е излязла или да е влязла във водата без да разберем.
Имаме някаква писана осъзната история за към 5000 години.
Това е същата простотия като екофашистите с тяхната "най-топла" година за последните 200.

« Последна редакция: Май 18, 2019, 20:16:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #795 -: Май 18, 2019, 21:31:24 »
И аз не допускам, че те нищо не знаят, гадаят като нас и въпреки това строят подземни градове.
Очевидно знаят неща, които на нас не са ни известни.
Във видеото говорят и за подземните градове в Турция, че били копани по същата причина може би, поради която строят подземни сега.
Вероятно знаят, че на електромагнитите чат-пат им спират тока и тогава на слънце получаваш хубав червен загар ... само за няколко минути. И небето тогава е червено вместо синьо.
Не виждам що трябва да опошляваш всичко, за да си го свалиш до нивото на разбиране.
Прочети индианските легенди за червеното небе, както и шумерските за огромния червен змей на небето (пренесен и в библията), и виж, че митологиите на всички народи говорят, че Краят на Света идва след Огън, поглъщащ целия свят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #796 -: Май 18, 2019, 21:35:00 »
С помощта на изкуствено дестабилизиращ отбор, тези изменения могат да настъпят буквално в период от 5-7 поколения.
Да, могат. В резултат се получават дефектни, болни същества. Никога по-здрави и качествени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #797 -: Май 18, 2019, 21:38:45 »
С помощта на изкуствено дестабилизиращ отбор, тези изменения могат да настъпят буквално в период от 5-7 поколения.
Да, могат. В резултат се получават дефектни, болни същества. Никога по-здрави и качествени.
Това което ние виждаме като предимство някъде е проблем.
Нашите дефекти са предимство в друга среда.
Като цяло евгениката винаги е била проблем видим при сегашните "чистокръвни" царски династии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #798 -: Май 18, 2019, 21:44:40 »
Аз не знам да има потвърждение на дарвиновата теория. Липсват звена, липсва и достатъчно време за тия случайни еволюции от нищо в човек.
Историята не е това, което знаем за нея.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #799 -: Май 18, 2019, 21:48:39 »
Кайли, липсващите звена ги намериха генетиците.
Сравнително добре са подредили картинката.
Даже да е имало "побутване" на някакъв етап няма противоречие в теорията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #800 -: Май 18, 2019, 22:33:11 »
Въпросът е в побутването. То не е на принципа или еволюция-или побутване. Двете са заедно. Нещо се развива от самосебе си, после нещо друго го побутва, вкарва му малко различни конфигурации, вади една двойка хромозоми, човекът имал 23, пък маймуните и уж другите му предци - 24. Що, според въпросните генетици?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #801 -: Май 18, 2019, 23:02:08 »
"побутването", "божията искра" не влизат в противоречие с Дарвин.
Могат да ускорят или да забавят процеса, за който може да трябват хиляда или милиард години, може и просто да не се случи тук и Земята да остане зоопарк с диви животни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #802 -: Май 18, 2019, 23:10:58 »
Та кво за 23-те хромозома викат същите тия учени, че не разбрах?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #803 -: Май 18, 2019, 23:28:56 »
Та кво за 23-те хромозома викат същите тия учени, че не разбрах?
Нищо си и няма на хромозомата, при голяма част от сапиенса и без това изглежда излишна.
Природата си е оставила ЗИП (Запасни Инструменти и Принадлежности).
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #804 -: Май 19, 2019, 00:02:23 »
С помощта на изкуствено дестабилизиращ отбор, тези изменения могат да настъпят буквално в период от 5-7 поколения.
Да, могат. В резултат се получават дефектни, болни същества. Никога по-здрави и качествени.
Това което ние виждаме като предимство някъде е проблем.
Нашите дефекти са предимство в друга среда.
Като цяло евгениката винаги е била проблем видим при сегашните "чистокръвни" царски династии.
При династиите има само отрицателна евгеника. Точно както при чистите породи в животновъдството.
Пък като им видиш еднотипните носове на Началниците в света, и ти става ясно защо целият свят днес е дефектен и болен.

П.П. Теорията на Дарвин е посредствена лъжа и безсмислица, но яростно пропагандирана и налагана силово.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #805 -: Май 19, 2019, 00:45:24 »
Питах що при маймуните са 24, къде се е дянала една двойка при хората. Некои твърдят, че тая двойка е използвана да се направи от маймуна човек и съществува в 4Д, ама науката не вярва в повече от три пространствени измерения и не може да я открие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #806 -: Май 19, 2019, 08:34:55 »
Това в 4D ми идва в повече.
Двойка хромозоми заминала на дипломатическа мисия на по-високо ниво и са ни приели във Вселенския Интелектуален Съюз за кратко ВИС. :yes-1289:
Значи ли че в 5D сме с 25 двойки?

Quote (selected)
При династиите има само отрицателна евгеника.
Съгласен, търсени са такива качества, създадена е такава среда и резултатите са на лице.
Отрицателни за човечеството, положителни за "господарите".

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #807 -: Май 19, 2019, 08:48:53 »
В заключването на въртенето на планети и техни спътници няма никакво съвпадение, това е естествен процес. Луната вече е заключена, Земята все още не, но периодът на въртене се забавя, след мноооого години и ние ще се заключим към луната. За други планети вече процесът е завършен.
Колкото до магнитното поле - в момента се регистрира намаляване на стойността му (това е много бавен процес). Но преди не помня колко века (пуста памет, учила съм го, но съм забравила) стойността му е била по-ниска от сегашната, като тенденцията се е обърнала и е започнало увеличение. Доста преди това е било обръщането.  Така че не се знае сегашното намаляване как ще продължи - като продължаващо намаляване или като постепенно забавяне на намаляването и после отново увеличаване. А няма и да сме живи да разберем, че всичко това отнема някоя и друга хилядарка години :-)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #808 -: Май 19, 2019, 10:05:34 »
Кайли, липсващите звена ги намериха генетиците.
Сравнително добре са подредили картинката.
Даже да е имало "побутване" на някакъв етап няма противоречие в теорията.

Съгласен.

Освен това, кой е казал, че еволюцията е спряла.

Вижте домашните любимци и дивите животни. Имайте предвид, че отношението към тях освен като дивеч е сравнително отскоро, даже няма и едно поколение (най-вече за дивите животни), така че е много рано да се очакват някакви евлюционни резултати.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #809 -: Май 19, 2019, 10:26:11 »
Съмнявам се в тия научни бодряшки заявления, например, говеда пуснати на свобода, само след няколко поколения се връщат към своя див, от преди опитомяване вид, стават по-малки, дават малко мляко и са с див непокорен характер.

Как така, нали са еволюирали, що човеци в джунглите не са се превърнали обратно в шимпанзета?

В Дарвин са ме замисляли някои несъответствия, той смята че различните породи чинки на Галапагоските острови са еволюция, видът на храната им на различните острови,  се отразил на формата човките,вярно,  това естествен отбор, ама защо за милионите години уж еволюция, не са станали различни биологични видове?

Нали знаете, различните биологични видове НЕ могат да дадат плодовито потомство, Природата се е погрижила за механизъм за не-смесване на видовете.
« Последна редакция: Май 19, 2019, 10:55:51 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #810 -: Май 19, 2019, 11:31:57 »
Живите същества са проектирани с определен обхват на променливост - за гъвкавост. Но този обхват е достатъчно тесен да не се получи хаос и сриване на екосистемите. И съвършено пресметнат. Ние, хората, правим белите с опитите си да преминем и дори разрушим тези граници. Всичките ни старания да получим екстремизъм в едно или друго качество водят до болнавост и неустойчивост на получения сорт/порода.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #811 -: Май 19, 2019, 11:35:25 »
Буратино, чел ли си нещо за пещерата на Платон?

Дали ония вътре не им идва в повече реалността извън пещерата?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #812 -: Май 19, 2019, 11:57:42 »
"Всичките ни старания да получим екстремизъм в едно или друго качество водят до болнавост и неустойчивост на получения сорт/порода."

Точно така, това е чиста проба зло, сатанизъм. С това се занимават дегенератите, те ще убият човечеството.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #813 -: Май 19, 2019, 12:13:15 »
Освен това, кой е казал, че еволюцията е спряла.

А някакво доказателство, че продължава? Кои животински видове са показали и микроскопични белези, че еволюитат в друг вид? Кои земни животни почват да предпочитат водата и кои морски почват да си показват носовете на сушата? Кои климатични особености са променили някое животно в друг животински вид? И отново : мутациите и адаптациите нямат нищо общо с еволюцията, която, според Дарвин, е непрекъсната.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #814 -: Май 19, 2019, 12:29:34 »
Освен това, кой е казал, че еволюцията е спряла.

А някакво доказателство, че продължава? Кои животински видове са показали и микроскопични белези, че еволюитат в друг вид? Кои земни животни почват да предпочитат водата и кои морски почват да си показват носовете на сушата? Кои климатични особености са променили някое животно в друг животински вид? И отново : мутациите и адаптациите нямат нищо общо с еволюцията, която, според Дарвин, е непрекъсната.

Ами защото стоте години, които живееш, са много кратък период за подобна оценка. И 5000 години също са кратък период.

Освен това, защо мислиш, че еволюцията включва само „създаване“ на нови видове? И всъщност, кое определя разликата между видовете? Как решаваме, че има появил се нов вид? И как решаваме кога точно се е появил? Усещаш ли се на каква хлъзгава почва се опитваш да стоиш?
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #815 -: Май 19, 2019, 12:41:55 »
Quote (selected)
Освен това, защо мислиш, че еволюцията включва само „създаване“ на нови видове?
Закова го. :)
Отврат, намери някой зелен еколог, или по-добре биолог да ти надуят главата с изчезналите и застрашените видове.
И това в краткия период, от както класифицират флората и фауната.
Значи движение има. :smokin:
Същото е и горе в Космоса, само че там е хептен бавно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #816 -: Май 19, 2019, 12:57:46 »
Ами защото стоте години, които живееш, са много кратък период за подобна оценка. И 5000 години също са кратък период.


А, не, не! Стига с тея милиони и милиарди години. Потретвам : според Дарвин еволюцията е непрекъснат процес, животните непрекъснато преминават от един вид в друг. Процесите все някога трябва да започнат, нали? Някои трябва да са започнали много отдавна. Защо вече конете не влизат във водата, за да станат китове? Защо не започват да ядат водорасли?

Освен това, защо мислиш, че еволюцията включва само „създаване“ на нови видове?

Защото, за да има биологичен вид, представителите трябва да могат да се размножават помежду си. Мутациите, които са променили външния вид на конете, не им пречат да се размножават. Но ако мустангите могат да се размножават само помежду си - това е нов животински вид. Според теорията, еволюцията винаги води до създаване на нови видове. Това е нейната същност. В момента нищо живо на Земята не показва, чрез естествения подбор, че се извършва някаква генетична промяна, която става все по-честа и по-честа и плавно върви към преминаване в друг вид.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #817 -: Май 19, 2019, 13:09:13 »
Ами защото стоте години, които живееш, са много кратък период за подобна оценка. И 5000 години също са кратък период.


А, не, не! Стига с тея милиони и милиарди години. Потретвам : според Дарвин еволюцията е непрекъснат процес, животните непрекъснато преминават от един вид в друг. Процесите все някога трябва да започнат, нали? Някои трябва да са започнали много отдавна. Защо вече конете не влизат във водата, за да станат китове? Защо не започват да ядат водорасли?

А, да, да!!! Потретвам и аз -- еволюцията е непрекъснат процес, който не може да бъде оценен в рамките на един човешки живот. Не може да бъде оценен и в рамките на една човешка цивилизация (тук Кайли може би ще ти обясни колко човешки цивилизации са минали от възникването на живота досега).

Колкото до конете -- няма нужда да влизат във водата, за да ядат водорасли. Когато е имало такава нужда, те са го направили. Освен това, за еволюцията би трябвало да е в сила и един от законите на Хегел.

Quote (selected)
Освен това, защо мислиш, че еволюцията включва само „създаване“ на нови видове?

Защото, за да има биологичен вид, представителите трябва да могат да се размножават помежду си. Мутациите, които са променили външния вид на конете, не им пречат да се размножават. Но ако мустангите могат да се размножават само помежду си - това е нов животински вид. Според теорията, еволюцията винаги води до създаване на нови видове. Това е нейната същност. В момента нищо живо на Земята не показва, чрез естествения подбор, че се извършва някаква генетична промяна, която става все по-честа и по-честа и плавно върви към преминаване в друг вид.

Не четеш внимателно -- питам нещо друго.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #818 -: Май 19, 2019, 13:14:05 »
'Как решаваме, че има появил се нов вид? "

Написал съм го по-горе - два организма са от различен биологичен вид, когато не дават плодовито потомство.

От векове кръстосват кон с магаре, получава се катър или муле, който са безплодни!

Те така.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #819 -: Май 19, 2019, 13:21:31 »
Дарвиновата "еволюция" е точно като "тъмната материя" и "тъмната енергия" на модерните айнщайнизирани физици - все по-разширяващ се набор от измислици, който да подмени кратки и ясни истини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #820 -: Май 19, 2019, 13:22:38 »
Но теорията, че с естествен отбор (или изкуствен) за милиони години се получават различни видове е недоказана.

Получаване на по-сложен организъм от по-прост, чрез случайни прескачания на атоми и молекули в генетичния материал, противоречи на Втория закон на термодинамиката, вижда ме го в света около нас - ентропията само нараства, всичко върви към разпад, към хаос, от по-сложно към по-просто.
« Последна редакция: Май 19, 2019, 13:28:15 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #821 -: Май 19, 2019, 13:34:31 »
Дарвиновата "еволюция" е точно като "тъмната материя" и "тъмната енергия" на модерните айнщайнизирани физици - все по-разширяващ се набор от измислици, който да подмени кратки и ясни истини.
Които истини са?
Споделете ги поне с нас, ако се срамувате да споделите с учените.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #822 -: Май 19, 2019, 13:40:24 »
Не се срамувам от нищо. Споделям каквото, колкото и с когото искам. И не съм длъжен никому с нищо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #823 -: Май 19, 2019, 13:51:55 »
Не става въпрос за задължения. Просто с групичката тук я карате на чисто отричане.
Все едно да цопна да речем: Земята не е сферична! И толкоз. Му убу, не е сферична, ма ква е?
В смисъл прагматично е една теория или каквото е да е да се отхвърля след предлагане на алтернативи.
Айнщайн е крив - чудесно! И мен много неща не ме кефят. Ама дайте алтернатива!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #824 -: Май 19, 2019, 13:52:51 »
А, да, да!!! Потретвам и аз -- еволюцията е непрекъснат процес, който не може да бъде оценен в рамките на един човешки живот. Не може да бъде оценен и в рамките на една човешка цивилизация (тук Кайли може би ще ти обясни колко човешки цивилизации са минали от възникването на живота досега).
Колкото до конете -- няма нужда да влизат във водата, за да ядат водорасли. Когато е имало такава нужда, те са го направили. Освен това, за еволюцията би трябвало да е в сила и един от законите на Хегел.



И ти не четеш внимателно! Никой не казва, че в рамките на един човешки живот един животински вид може да еволюира в друг. Нека бъдат стотици или хиляди. Но като "непрекъснат процес" той трябва да е постоянен. Животинските видове трябва да се променят чрез естествения подбор. Трябва да се забелязват някакви трайни генетични промени, които постепенно да го раздалечават от вида му. Нямало вече нужда, викаш, конете да влизат във водата. Или рибите да излизат на сушата (което е доста странно, защото по онова време океанът е гъмжал от клюпачка, а на сушата е нямало нищо). Значи "еволюцията" е спряла. Значи вече няма нужда от нея. А ако ме питаш дали изчезването на видовете е част от "еволюцията", то отговорът е не. Изчезването на видовете се дължи на странични фактори. Додо е изчезнал не защото "няма нужда от него", или не е адаптивен, а защото са го изяли до последното яйце. Затова казвам, че формулата :милиони и милиарди години" е много удобна, защото дава отговор на всички неудобни въпроси.
Дарвин твърди, че теорията му е цялостна и ако един елемент от нея бъде опроверган, опровергава се цялата теория.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #825 -: Май 19, 2019, 14:19:31 »
Т.н. "учени" се въртят като наш Боко. Само дето не си сменят твърденията през няколко часа, а през няколко години. Единственото, за което внимават да не го споменат/допуснат/потвърдят, е съществуването на Бог и Сътворение. То не са еволюции, не са "големи взривове", не са "случайни подреждания на молекули" и въобще всякакви "случайности". И каквото не се връзва (пък то страшно много неща хич не пасват на офиц. теории), го замазват с "милиарди години", "тъмни материи/енергии", "струнни теории", 5-ти, 10-ти и 17-ти измерения и пр..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #826 -: Май 19, 2019, 14:28:18 »
Измерения има, ама учените ги отричат, също като теб. Измеренията в науката се разглеждат само в математиката и много абстрактно, няма учен, който да твърди, че има повече измерения от ония, които вече познаваме. Науката се е заклещила в ЗД също като теб.
А т.н. еволюция се подпомага от същества, които ходят назад напред в онова, което ние наричаме време, и подръчкват тук-там по нещо.
Времето тече еднопосочно, линейно и равномерно само да физическата ни вселена. Даже умовете, с които сме снабдени, щъкат из времето свободно. Което значи, че мисълта не върви в крак с физическата вселена, което пък значи, че е извън нея.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #827 -: Май 19, 2019, 14:38:10 »
няма учен, който да твърди,

Oсигури му финансиране, или му дай поръчение в Ложата, и ще твърди каквото му кажеш. "Теориите" винаги се пишат, когато хората започват да задават неудобни въпроси.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #828 -: Май 19, 2019, 14:41:00 »
Quote (selected)
Даже умовете, с които сме снабдени, щъкат из времето свободно. Което значи, че мисълта не върви в крак с физическата вселена, което пък значи, че е извън нея.
Те (умовете ни) не бяха ли радиоприемници, а мисленето радиоприемане?
За една съседна тема питам...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #829 -: Май 19, 2019, 14:51:25 »
Са, са. Едното отрича ли другото, мислителю?
Ти можеш ли да мислиш за бъдещето или миналото? Това не значи ли, че мисълта върви навсякъде мигновено и не значи ли, че дотук имаме поне едно нещо, движещо се със скорост по-голяма от скоростта на светлината?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #830 -: Май 19, 2019, 14:54:32 »
Това не значи ли, че мисълта върви навсякъде мигновено и не значи ли, че дотук имаме поне едно нещо, движещо се със скорост по-голяма от скоростта на светлината?

Научно е доказано, че мисълта изобщо не е бърза, камо ли мигновена. Скоростта на светлината също не е най-бързото нещо. Правени са експерименти и е доказано.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #831 -: Май 19, 2019, 15:17:29 »
Не е бърза ли? Кой какво е доказал, повече инфо може ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #832 -: Май 19, 2019, 15:21:18 »
Не е бърза ли? Кой какво е доказал, повече инфо може ли?

Не е бърза! Диарията е най-бързото нещо. По-бързо от мисълта, премигването и светлината.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #833 -: Май 19, 2019, 15:29:50 »
Кайли, вземаш един лист хартия двумерен.
Рисуваш една права, по средата слагаш нула, наляво преди новата ера, на дясно след.
Можеш да си слагаш точки където поискаш, това не значи, че минаваш от едно време в друго.
N-мерните пространства са същата бира като тъмната материя и енергия.
Не можем да си обясним какво става в 3D-то и почваме да си лафим за други пространства та дано нещо излезе.
За другите непознати енергии, псита,мита, духовни и сексуални.
Дълго време сме живели без да познаваме електричеството, не сме подозирали,че има такива сили.
После сме го открили и си го ползваме със здраве, та така и с другите, не е задължително те да са част от седмото небе.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #834 -: Май 19, 2019, 15:36:21 »
Quote (selected)
Или рибите да излизат на сушата (което е доста странно, защото по онова време океанът е гъмжал от клюпачка, а на сушата е нямало нищо). Значи "еволюцията" е спряла. Значи вече няма нужда от нея.
Много ми е смешно когато някой тропа с краче и вика:
ИСКАМ, МНОГО ИСКАМ СЕГА!
Когато природата се промени ( според екофашистите ) и потънем под вода ще останат само конете с ципи вместо копита, другите ще изчезнат. Последните 10 000 години няма голяма промяна на климата, няма и други резки измененния, нормално да няма необходимост от бърза промяна. Тя си се изменя ( върти ) колкото и ние да не можем да го видим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9476
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #835 -: Май 19, 2019, 15:37:33 »
Предполагам, че и висшата математика може да се обясни на първолак с листче, моливче и нагледни рисунчици. От това не следва, че сенките в оная пещера ще получат цвят.
За мен има повече от измеренията, които се виждат с очи и не виждам смисъл да ръчкам из 3Д 1000 години, като мога да разбера нещо от 4Д за ден.
Човекът днес до теб в трамвая може да се прехвърли довечера 30 години назад и да те убие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #836 -: Май 19, 2019, 15:43:02 »
Човекът днес до теб в трамвая може да се прехвърли довечера 30 години назад и да те убие.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #837 -: Май 19, 2019, 15:43:54 »
Quote (selected)
Човекът днес до теб в трамвая може да се прехвърли довечера 30 години назад и да те убие.

Отдавна имам такива предположения и затова спрях да пътувам с трамвай преди около 30 години. :bigok:

За Платон, Сократ, чистата абстрактна математика няма да спорим.
Харесвам ги, всички философии са приятен начин за борба със скуката между две малки.
Малък проблем като с пещерата, всичко започва с АКО.
"АКО майка ми беше мъж......" :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #838 -: Май 19, 2019, 15:50:21 »
Quote (selected)
Предполагам, че и висшата математика може да се обясни на първолак с листче, моливче и нагледни рисунчици.
Грешно предполагаш. Първолака няма базисни знания.
От което следва че главицата му не е радиоприемник.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #839 -: Май 19, 2019, 16:22:10 »
не виждам смисъл да ръчкам из 3Д 1000 години, като мога да разбера нещо от 4Д за ден
Пропуснал съм кога се е появила 4Д-версия на Ютюб  :sad-3295:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.