Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 05:49:20

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1041581 пъти)

0 Потребители и 70 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #600 -: Март 19, 2020, 15:59:57 »
Quote (selected)
... секи да си седи на з@дника вкъщи, докато се овладее заразата.
Това колко месеца. Или години?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #601 -: Март 19, 2020, 16:06:17 »
Използвайте повече богати на етерични масла подправки,

Абе, аз ползувам чесън, ама вече искат рецепта в зарзаватчийницата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #602 -: Март 19, 2020, 16:29:05 »
Quote (selected)
Въпросният доц. Лангъров го напускаха по все медии, за да обяснява на хората, че 70 % трябва да се изпоразболеем
Човекът се казва Мангъров
  :nuts:

На хора без капчица ЧУВСТВО ЗА ХУМОР требе да се забрани да флизат изопщо в сийй форум!!!
;) :P :-\

Софѝ!!! :flower-1088:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #603 -: Март 19, 2020, 16:32:40 »
Quote (selected)
На хора без капчица ЧУВСТВО ЗА ХУМОР требе да се забрани да флизат изопщо в сийй форум!!!
Че ти кво тогава правиш тука? Или, според собствения ти израз за себе си, „чий го крепиш“? Ха-ха, надявай се :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #604 -: Март 19, 2020, 16:34:09 »
Quote (selected)
Абе, аз ползувам чесън
Това помага, като държи хората на разстояние :)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #605 -: Март 19, 2020, 16:34:34 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #606 -: Март 19, 2020, 16:37:43 »
......Не ви ли стигнаха шамарите, дето от няколко години плющят по изключителните ви сурати? Давате ли си сметка, че когато паднете, няма да остане държава и човек, който да не ви срита за да се търколите още по- надолу!? И, че това време изобщо не е далеч..
 :smokin:
Да, някъде докъм другия петък :giggle-3307:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #607 -: Март 19, 2020, 17:13:41 »
Интересна статия в "Гласове" - http://glasove.com/categories/na-fokus/news/krayat-na-istoriyata-ili-krayat-na-sveta - "Джулието Киеза: 2020-а ще сложи началото на гигантски сътресения"

Позволих си да коментирам там:

- Нещата се движат иззад кулисите. Може само да се гадае по видимите последствия от проведени скрити решения. Но само, когато се обхванат заедно с множеството случващи се ежедневно по различните вектори на глобалната политика. Сега сме свидетели на конкретен резултат от сблъсъка на двете котерии в САЩ, което преля във видимото след събитията първо в Китай.

Дали започналата епидемия е самозародила се, дали е провокация или директен удар с надежда, че Китай ще се срути и ще слезе от №1 надолу, както и коя от двете котерии има пръст, може само да се спекулира. Най-вероятно това е вече губещата групировка заради ужаса 'и от краят на т.г. с изборите у тях. И това да е тригера. Обаче, "атаката" даде много бърза откат...

От там насетне Инфекцията се оказа пандемия по мащаб, слабо, до средно тежка и със скрити от други прежни усложнения, летални изходи. Тя бе използвана много добре от всички: - от зависимите, скрито-зависимите и мислещи се за "независими" държави от присъствената листа на глобалният доскоро хегемон. Въвеждането по места на всякакви "разни положения", възстановяване на старите държавни стобори и огради, прекъсване на локални и интернационални връзки и пр. - са все изпълнения в поза уплашени таралежи. Но по същество показват в целостта си, че ГЛОБАЛНАТА фракция губи битката. Задушаването на загубилите членове и следовници ще става както в метрополията, така и в национални рамки и по същество ще има или даже вече имаме, начало на почистване и преформатиране на всеки един държавен Харддиск. За да не църка публиката по места, т.е. - плебса, 'и се създават занимавки за отвличане на вниманието. Но също и да се възстановят загубени и по-стари полезни навици. Като средство най-успешните са чувствата Паника, Страх, Ужас. Също глобално предоставени - което се потвърждава и в СТАТИЯТА тук, предадено много добре!...

И т.н. и т.н.

- На разположение ще имаме всякакви нови неща и събития, на които ще се дивим в следващите месеци и до полугодие... Като вероятно Просветление с Резултати ще започне да се очертава ясно из мъглата след около една година. Тогава кризата от 2008-ма , пък и онази другата в 20-ти век, вече ще ни се струват маловажни и тривиални. Но и "Краят на историята и последният човек" на Фукуяма също няма да се сбъдне. ...

- Защото до сега Е. Кейси не е бъркал. Тогава, защо трябва да се надяваме да сбърка Този път?!...
 8) :smokin:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 17:17:01 от Eisblock »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #608 -: Март 19, 2020, 17:18:13 »
Лангъркането, пардон, лангажът приключва:.
Вижте филмчето за лекарите, болниците и болните в Ухан, ако още някой си прави илюзии:

https://blitz.bg/svyat/strashno-video-ot-ukhan-pokaza-opasnata-istina-za-covid-19_news733938.html

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #609 -: Март 19, 2020, 17:20:03 »
Влизаме в играта, набрахме необходимите 100 бройки за влизане в световните корона олимпийски игри.
Днес очаквам в дисциплината гушнали короната, Италия да грабне златната корона от Китай.
Изненадващо днес в дисциплината гепили короната, Русия си върна преднината пред Турция, която вчера беше изгубила.
В същата дисциплина Испания увеличи преднината си пред Германия и ще я остави твърдо без надежда за медал. Златния медал в дисциплината е на Китай, сребърния за Италия, като очаквам силно оспорвана битка за бронзовия медал между Испания и Иран.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #610 -: Март 19, 2020, 18:02:51 »
Quote (selected)
Лангъркането, пардон, лангажът приключва
Твоето обаче явно няма да спре – по темата друго не си правила.
След като се яви само за да оплюеш мнението на специалист – а ти самата си на планини разстояние от специалист – не си способна да формулираш кое именно се пънеш да обориш. Кое?
Не си способна да формулираш и в какво мнението на китайските вирусолози (които според теб държат правилната теза) и това на доц. Мангъров си противоречат.
Нищо от това не можеш да направиш, затова лалаш ли, лалаш. Смех да и только.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #611 -: Март 19, 2020, 18:09:01 »
Изненадващо развитие в дисциплината "Гепи Короната", САЩ преодоля съпротивата на Ю. Корея и Франция и вече диша във врата на Германия.
Битката за четвъртото място в дисциплината ще бъде изключително оспорвана.
В шампионската А група има 16 държави, като 12 от тях са европейски.
Днес България се класира за участие в Б група.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #612 -: Март 19, 2020, 18:21:38 »
Лангъркането, пардон, лангажът приключва:.
Вижте филмчето за лекарите, болниците и болните в Ухан, ако още някой си прави илюзии:

https://blitz.bg/svyat/strashno-video-ot-ukhan-pokaza-opasnata-istina-za-covid-19_news733938.html

Софѝ, не се връзвай на никого, моля те ...  :nuts:

А аз чух преди малко по радиото в колата следната информация /по памет!/:

Неква японска институция била обвинила град Ухан в провинция Хубей, откъдето тръгна заразата, че при второто покачване на броя на заразените в града, оттам започнали да разпращат заразени къде ли не /по света?!/.

Само и само да не спаднел рейтингът на Ухан, че е овладял разпространението на болестта ... :b0756:

Нищо не мога да кажа повече, тъй като беше по радиото, а аз шофирах ...

Но щом и в Далечния Изток започват да се ритат по кокалчетата, не ми се мисли изобщо какво може да се случи у нас ...  :D
Както и в сий форум!!!  :b0205:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 18:27:06 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #613 -: Март 19, 2020, 18:30:43 »
Quote (selected)
Дали презапасилите се с тоалетна хартия няма да се окажат прави?
....
Ново проучване, публикувано в The American Journal of Gastroenterology, съобщава, че някои хора, заразени коронавирус, имат стомашни проблеми като диария или повръщане като първи признак на вируса.

Появи се и чисто американска версия на вируса, различна от тази в Китай, Иран и Италия.
Техния щам атакува "смелостта"им. :yes-1289:


https://pogled.info/zdraven/coronavirus/dali-prezapasilite-se-s-toaletna-hartiya-nyama-da-se-okazhat-pravi.114415
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #614 -: Март 19, 2020, 18:31:15 »
тъй като беше по радиото, а аз шофирах ...

Да, много е сложно да караш кола и д а слушаш. А ако дъвчеш дъвка можеш ли да си обуеш обувките?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #615 -: Март 19, 2020, 18:32:30 »
тъй като беше по радиото, а аз шофирах ...

Да, много е сложно да караш кола и д а слушаш. А ако дъвчеш дъвка можеш ли да си обуеш обувките?
Само сабо. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #616 -: Март 19, 2020, 19:01:54 »
SvSophia

- Тя не заслужава такова отношение. В същност никой не го заслужава. Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата! Става ми много грозно.

И не е критика - сякаш загубваме човешкият си образ когато срещнем някакво различие от собственото мнение и сякаш с това изпадаме зад ръба на Краят на света?! Има всякакви мнения и настройки. Разбира се, че има и хора които нарочно или по глупост не разбират до къде могат да отидат и какво могат да си позволят. Спомнете си пуническите войни, простаците в чата, "специалните теми" на оня кретен от Дахау и пр. и пр. в Сакйфорума!!! Защо това единствено място, на хора с много близко светоусещане и събиращо Старата гвардия, да го окъкаме безобразно?

Джиджи - обичайно си много забавна и много приятно явление тук. Може би ще е добре да смекчиш страха за фризурата на егото си. Понякога става видимо, а аз не вярвам, че това е така важно за теб...

-Знаете ли? Километричните изясняване на отношения, думи, мнения и пр. е празна работа. Ако двама или повече събеседници са на различни мнения, то това лежи на цялостни различия в отделни съставки на личностите - дори те да са си симпатични и да се харесват. Тук сме пощадени от смешните надежди, че можем да се харесваме на другите с цялостното ни излъчване. Повярвайте ми - най-хубавите ни години отдавна са отлетяли. Така, че нашата приятност е съсредоточена в други неща. И спорейки, никой, никак не може да бъде оборен или убеден в малкото време на една дискусия, още повече - писмено! Така, че всеки един/а от нас дава своят принос към общата картина с някакво мнение и това е най-ценното. Даже и да не ми допада някое, си налагам да го ценя. След време ще съзра, че аз съм преекспонирал или не разбрал добре въпросът темата в дълбочина!

Моля ви - никой от нас не заслужава да липсва тук!

ОСВЕН ТОВА - ПОПАДНАХ В БАНСКО И СЕГА НЕ МОГА ДА СЕ ИЗМЪКНА! :firefrog:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 19:05:17 от Eisblock »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #617 -: Март 19, 2020, 19:02:28 »

Този път сериозно!!! Нищо не разбрах, щото имаше само формули, а аз сепак съм УМАНИТАР. А ти ми беше препоръчал и неква "аксиома", дето изобщо я нямаше.

И точно затуй се сетих за КОЗАРЯ и НЕГОВАТА КОЗА ...  :b0201:

Казано за хуманитари и накратко -- за да реагира кептъна по този начин има някаква причина. И тази причина е твоето поведение. action <—> reaction.

Казвам го за последно – едновременното комбиниране на емотикони, удебеляване, оцветяване и промяна на шрифта дразни.

И ти понеже не разбираш (или се правиш, че не разбираш), когато ти се каже, получаваш реакция като на кептъна от по-експресивните участници. Така ясно ли е вече?

И още нещо за последно — още един коментар подобен на този с намеци за мои приятели, които толерирам и заминаваш на студено. Ясен ли съм?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #618 -: Март 19, 2020, 19:03:50 »
До всички, които се правят на модератори -- не го правете повече.

Ще затворя пак темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #619 -: Март 19, 2020, 19:06:28 »
тъй като беше по радиото, а аз шофирах ...

Да, много е сложно да караш кола и д а слушаш. А ако дъвчеш дъвка можеш ли да си обуеш обувките?
Само сабо.

Начи, щото вече ми писнА, почвам да пиша веднага предложение до ГИНЕС да включат колегите БУРАТИНО и ОТВРАТ в класацията за ПРОСТОТИЙ!!! 
:t2042:  :yes-1292: :t2042:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #620 -: Март 19, 2020, 19:07:32 »
Отврат е аматьор! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #621 -: Март 19, 2020, 19:12:19 »

Този път сериозно!!! Нищо не разбрах, щото имаше само формули, а аз сепак съм УМАНИТАР. А ти ми беше препоръчал и неква "аксиома", дето изобщо я нямаше.

И точно затуй се сетих за КОЗАРЯ и НЕГОВАТА КОЗА ...  :b0201:

Казано за хуманитари и накратко -- за да реагира кептъна по този начин има някаква причина. И тази причина е твоето поведение. action <—> reaction.

Казвам го за последно – едновременното комбиниране на емотикони, удебеляване, оцветяване и промяна на шрифта дразни.

И ти понеже не разбираш (или се правиш, че не разбираш), когато ти се каже, получаваш реакция като на кептъна от по-експресивните участници. Така ясно ли е вече?

И още нещо за последно — още един коментар подобен на този с намеци за мои приятели, които толерирам и заминаваш на студено. Ясен ли съм?
O:-)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #622 -: Март 19, 2020, 19:17:58 »
Quote (selected)
SvSophia

- Тя не заслужава такова отношение. В същност никой не го заслужава. Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата! Става ми много грозно.

Напълно съгласна!  И за Софи и за опонетите й в случая, сред които съм и и аз, вАжи най-важното -разделят ви по детайлите - в това е успехът им. Те не са специалисти по нищо, но са с впечатляваща експертиза по интриги. Да го обясня по "Карнеги" с мой собствен извод - овладеш ли слабостите на една или повече групи, освен че ще те цитират безмозъчно, ще можеш да правиш и кадрови подбор...от боклуци в последните неколко петилетки. Не се карайте!  На една дължина на вълната сте! Всеки от гледната си точка, но имате много общо. Мръсниците прекрасно виреят в среда, в която усвестните си изясняват отношенията и ви яхат...вас умните! Това го научих по трудния начин  -  няма да могада фана Бога за брадата, но ви призовавам - мръсотията черпи от вашите спречквани за глупости - тя е глобална - пари, без значение от произхода!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #623 -: Март 19, 2020, 19:20:07 »
Quote (selected)
Така, че всеки един/а от нас дава своят принос към общата картина с някакво мнение и това е най-ценното
Как следният букет от мнения обогатява „общата картина“?
1+1 = 0
1+1 = 1
1+1 = 2
1+1 = 3
...
« Последна редакция: Март 19, 2020, 19:52:18 от аменеменема »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #624 -: Март 19, 2020, 19:25:09 »
Quote (selected)
тя е глобална - пари, без значение от произхода!

Асол, тук си съперничиш с Отврат.
Парите, не са това което бяха.
Те бяха инструмент, преди е била тоягата, преди нея храната.
Сега има други инструменти за влияние, парите са само червейчето на куката, обаче много вегитарианци се навъдиха и влиянието се упражнява с други примамки, зелени, демократични или кой на каквото кълве.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #625 -: Март 19, 2020, 19:27:38 »
Quote (selected)
тя е глобална - пари, без значение от произхода!

Асол, тук си съперничиш с Отврат.
Парите, не са това което бяха.
Те бяха инструмент, преди е била тоягата, преди нея храната.
Сега има други инструменти за влияние, парите са само червейчето на куката, обаче много вегитарианци се навъдиха и влиянието се упражнява с дръги примамки, зелени, демократични или кой на каквото кълве.

Парите продължават да са това, което са били и до ден днешен. Изключително глупаво е да ги подценяваш! Няма такова животно като други инструменти, освен пари! Разликата е в това, как те заблуждават да ги вземеш,без да те мъчи съвестта ...на първо време!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #626 -: Март 19, 2020, 20:02:47 »
На вниманието на светици, пророчици и пр. (второто и третото линк е повторение от онзи ден).
Слушать внимательно.

https://youtube.com/watch?v=sg4gyFAAIjg
    Covid-19: имат думата вирусолозите и здравият разум (д-р Пл. Пасков)

https://youtube.com/watch?v=2PrRv5NLZs4
    Коронавирус: пандемия или фейк? (Игорь Гундаров)

https://youtube.com/watch?v=FT4NWXTzhas
    Коронавирус: маски вас не спасут (Дмитрий Львов)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #627 -: Март 19, 2020, 20:20:13 »
Оф топик! Това, което ме вбеси зверски - зов за кръводаряване доброволно! Начи, баща ми и майка ми почти цял живот до преди пенсия са били кръводарители. Поразболяха се за ужас на обществото ни и когато дядо ми имаше нужда от кръв за операция протегнахме ръцете си само три от внучките му/съвместими от прочутата дарителска група....тогва вече беше демокрация и трееаше да си плащаш. На много народ не ни бяха плащали преди това..след това пак така. Не ви ли е срам бе, боклуци!? Все едни и същи даряваме, а вие потребявате. Баста! Оправяйте се!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #628 -: Март 19, 2020, 20:44:40 »
В Италия беше тежко положението, вече явно е нетръпимо - за два дена са починали 900души и са открити 10 000 новозаразени. И всичко това при положение, че вече занят каква е ситуацията и имат натрупан опит в борбата с вируса(и над 2600 заразени медицински персонал). А някои другари продължават да си мислят, че короната е майтап работа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #629 -: Март 19, 2020, 20:47:47 »
касапин, има разлика между диагностицирани и заразени.
Първите са много по-малко от вторите и още по-малко от тях ще развият тежки симптоми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #630 -: Март 19, 2020, 20:55:48 »
Има и нещо което никой не смее да спомене.
Да повечето починали са с много хронични заболявания.
За тях до сега почти не са полагани грижи за излекуване, а за "подобряване качеството на живот".
Преведено на човешки, тъпкани с всякакви фармацефтични буламачи понякога и без причина и като резултат увредени от алчни лекари и фармацефти.
Тия дни писах за короновируса като маркер за "благосъстоянието", цивилизационен.
Италианците се праскат с "много добра медицина", боледуват в урбанизираните най-добре обгрижени региони, по селата и при мигрантите почти няма болни.

П.П Ще бъде интересно какво ще се случи в САЩ където 1/3 са изключени от медицински грижи, а другите са назобени до зомбиране.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 20:59:01 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #631 -: Март 19, 2020, 21:10:17 »
Оф топик! Това, което ме вбеси зверски - зов за кръводаряване доброволно! Начи, баща ми и майка ми почти цял живот до преди пенсия са били кръводарители. Поразболяха се за ужас на обществото ни и когато дядо ми имаше нужда от кръв за операция протегнахме ръцете си само три от внучките му/съвместими от прочутата дарителска група....тогва вече беше демокрация и трееаше да си плащаш. На много народ не ни бяха плащали преди това..след това пак така. Не ви ли е срам бе, боклуци!? Все едни и същи даряваме, а вие потребявате. Баста! Оправяйте се!
И в наше село има зов за кръводаряване доброволно и пунктовете за даряване са претъпкани от желаещи. Нужна е плазма, нужни са краткотрайни продукти, които не можеш да пазиш повече от седем дни, рече местният хематолог, премиерът на Квебек го подкрепи лично и народът се юрна. Тук кръводаряването не се заплаща изобщо.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #632 -: Март 19, 2020, 21:11:29 »
Нещо което ми хареса.

На главные вопросы о коронавирусе ответил ведущий российский инфекционист, профессор Владимир Никифоров.

Тук се чете.
https://www.bfm.ru/news/439203

Ту се гледа.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=fIrdig0rzEY&feature=emb_logo

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #633 -: Март 19, 2020, 21:17:35 »
Quote (selected)
Горанов: До момента загубите от приходи в бюджета са за 3 млрд. лв.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/goranov-momenta-zagubite-prihodi-byudzheta-sa-za-3-mlrd-lv

Почна се, за седмица 3 милиарда.
Не се наядоха, не се накрадоха. :m1313:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #634 -: Март 19, 2020, 21:34:17 »
SvSophia

- Тя не заслужава такова отношение. В същност никой не го заслужава. Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата! Става ми много грозно.

Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата!
:t2629:

В "СЕГА" отдавна вече отдавна няма такова ритане по кокълчетата, Айс, не знам как точно го постигнаха ...

Там вече твърдо са Kaily и Рекиджа, а от утре - вероятно и Джиджи ...  :D

Тъй като Джиджи е сигурна, че ОТТАТЪК никой няма да си позволи – нито от Администрацията или от некой от колегите, да я нарече поради "шибани роднински връзки" МАЛОУМНА!!!  :t0120:
Просто защото няма ЗАЩО!!!  :light_bulb-1377:

Bonne chance! – лично на теб, Айс, както и на всички колеги тук, които много обичам!!!  :b0302:
А странното е, че е доказано многократно, че ме обичат и ТЕ. :P

P.S. И бих помолила Администрацията на "Керпеден" да не ми закрива поне за момента акаунта. За което благодаря предварително /този път обаче БЕЗ целувки!!!/, за да мога да си пиша тук с колегите на Лични  :image008:
Защото – ТУК или ОТТАТЪК! – се надявам да си останем любими колеги!!! :ive_got_it-1379:
...бях се оттеглил за 45 дни, да се възстановя, да набера сили, връщам се и установявам, че вече имаме св.мца. Транспения Спелчекърска, драскаща нетърпими щарени постове с огромни букви, неуместни мотикони и никакво съдържание ... милото дете на природата не разбра, че трябва да целува лапите на капитана - той единствен я бръсне за нещо и й обръща внимание, прави разбор на писаниците и посочва грешки при използването на чужд език, милата не разбра и защо капитанът пише със същите големи букви, крещящи цветове и прочие ... ако милата св.мца Транспения бе погледнала другите му постове, може би щеше да разбере, нейсе ... администраторът се опита възпитано да й намекне за третия закон, пак без успех ...

Милата кифличка се взе на сериазно - личи и от горната писаница - въпреки препоръката на администратора да прекрати странния стил на писане и да се извини на модераторката и на две от дамите, публично обвинени от св.мца Транспения - не последва нищо, продължи да тества прага на търпимост на човека, дал й възможност да се изявява, обвинявайки го в шуробаджанащина - през последните дни наблюдавам гастролите й във форума-майка, подминават я като топографски знак, желая й успех...
« Последна редакция: Март 19, 2020, 22:09:00 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #635 -: Март 19, 2020, 21:44:06 »
...може би вече сте видели това - https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2020/03/19/4043409_jertvite_v_italiia_sredna_vuzrast_nad_80_g_99_sa_s/?fbclid=IwAR2eXCWoSyTQSsCxN5MnUA96Y9rjleppEewr3_pbNRvZbbX9OAlUtY5Zwog - дава някакво обяснение за големия брой починали в Италия ... не бих желал до прова аналогии с нашата страна.
~~~~
Имах възможност да гледам предаването Sandra Meischberger - die Woche по ZDF в сряда, препоръчвам го на онези, които се интересуват, получих някакво обяснение за тези пословични 70 %, за двата подхода към пандемията : британско-холандския (до пируета на БоДжо) и италианско-испанския, беше разяснен (професионално от политици, икономиски, лрекари и журналисти) защо германско-(австрийския) подход е подходящ и .....
« Последна редакция: Март 19, 2020, 21:52:28 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #636 -: Март 19, 2020, 21:50:45 »
Медицинските лица ще се заразят между 80 и 100%, предупреди той. И успокои, че сред медицинските лица има само 5 смъртни случая.

„В България неизбежно коронавирусът ще дойде. Всичко е въпрос на време. Два час път със самолет е все пак. Това не е Китай. Коронавирусът може да дойде по всяко време“, заяви още той.

 :m1728:

Ами прав е, няма какво да се чудим.

O.K., предполагам, че ни си представяш, че ще си тръгна от "Керпеден" лесно


« Последна редакция: Март 19, 2020, 21:55:28 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #637 -: Март 19, 2020, 22:03:16 »
O.K., предполагам, че ни си представяш, че ще си тръгна от "Керпеден" лесно [/b]

Тук Джо Кокър пее разни работи...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #638 -: Март 19, 2020, 22:31:43 »
O.K., предполагам, че ни си представяш, че ще си тръгна от "Керпеден" лесно [/b]

Тук Джо Кокър пее разни работи...
A тук е оригиналът.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #639 -: Март 19, 2020, 23:15:37 »
Джиджи
Аз си взимам моите емотикони, които ти ги дадох навремето.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1374.msg74137#msg74137

Съжалявам.
Не бях прав.
Опитай се да се държиш горе-долу прилично.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #640 -: Март 19, 2020, 23:22:02 »
Quote (selected)
Хе-хе, ч*** най-сетне се появи!!!

- Тъжно, явно нищо не разбираш... :sad-3295:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #641 -: Март 19, 2020, 23:27:20 »
....мдааа, наистина тишината в спалнята е оглушителна и се отразява много зле на тази кифличка (дали след 6 часовата ни среща преди година и половина да не ти викам "кюфтенце")... тук бих цитирал стар колега  "няма нищо по-лошо от недопил си мъж, недолюбена жена и глупав началник" - май първите две се отнасят към мъченицата, а?

Нещо си обсебена от Капитана, под път и над път се заяждаш с него, да не си го пожелала? Няма лошо, мечтай.
Или ревнуваш, че публично те засра няколко пъти, сочейки незнанието ти, не страдай, старай се.
 
PS - по повод изцепката ти от срещата ни за фирмата "Транс...", в този форум има поне трима, които познават и Андрей, и Рада и се веселят на хвалбите ти, учредителко велика;
Андрей при първа възможност планира да се върне от Брюксел, да взема да го питам що за преводачка си?
Или пък Рада?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 23:34:18 от фелдкурат Ото Катц »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #642 -: Март 19, 2020, 23:34:10 »
Да пукна, ако разбирам с какво толкова ви действат  безмислените  и безобидни коментари на Джиджи, гарнирани с безвкусви емотикони и шрифтове !
Нека се себеизразява според  странните си  разбирания за креативност...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1630
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #643 -: Март 19, 2020, 23:51:50 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:53:01 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #644 -: Март 19, 2020, 23:55:47 »
Не е ли по-добре да се ползва функцията игнор.
Не съм я пробвал, колеги споделят че работи добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #645 -: Март 19, 2020, 23:58:15 »
Да пукна, ако разбирам с какво толкова ви действат  безмислените  и безобидни коментари на Джиджи, гарнирани с безвкусви емотикони и шрифтове !
Нека се себеизразява според  странните си  разбирания за креативност...
Лошо няма в себеизразяването, само ако може на друго място, че хигиенизирането също изисква време и усилия, пък наистина няма напоследък и от двете. Веднъж речеш, дваж намекнеш, трижди подвикнеш, ама не и не! Има си форуми за графично изразяване, бол болана, хем пълно със себеподобни!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #646 -: Март 20, 2020, 00:08:00 »
Да пукна, ако разбирам с какво толкова ви действат  безмислените  и безобидни коментари на Джиджи, гарнирани с безвкусви емотикони и шрифтове !
Нека се себеизразява според  странните си  разбирания за креативност...


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #647 -: Март 20, 2020, 02:35:41 »
Една проста сметка.
От началото на епидемията са влезли 40 000 души в България от рискови дестинации.
10% да са виросуносители това значи, че четири хиляди щъкат из страната.
При това "щабът" заявява че нито иска нито може да ги тества за зараза.
 
Някой би казал че десет процента са много.
Но поради сезона тези хора се пътивали със самолет, автобуси ....
Мен ми се вижда даже занижено като оценка.
 
Верно неква "карантина" спрегат. 14 дена .... ама каква карантина в къщи? Пък и никой ни ги знае ни ги проверява .... докато не покажат симптоми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #648 -: Март 20, 2020, 04:27:15 »
Утре по това време САЩ ще издухат Германия, а вдругиден пак по това време ще минат Иран и Испания и ще вземат бронзовата корона в дисциплината гепи короната.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #649 -: Март 20, 2020, 05:31:57 »
На вниманието на всички лангаж, пардон, лангърстващи безотговорно в този форум.
П.П. Аменеменема ми дължи персонално извинение, на съвестта му го оставям:

https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/zashto-velikobritaniya-se-otkaza-kolektivniya-imunitet

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #650 -: Март 20, 2020, 05:35:44 »
Quote (selected)
Д-р Петър Марков живее във Великобритания и епидемиолог към СЗО. Във Фейсбук профила си той ясно обясни защо концепцията за колективния /стадния / имунитет не бе осъществена, каквато беше първоначалната идея на премиера Борис Джонсън. Тъй като идеята се разпространява усилено  и в България от педиатъра доц.Мангъров като алтернатива на пълната карантина, прочетете аргументите на д-р Марков. Профилът му във ФБ е общодостъпен за желаещите да се информират:
Останалото ще си го прочетете сами. Публичното подкрепяне на тезите на Мангъров е безотговорно внушаване на безотговорно поведение.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #651 -: Март 20, 2020, 06:06:44 »
Роберто Буриони беше един от първите учени в Италия, които биха тревога за взрива от коронавирус, но на неговите предупреждения отначало не бе обърнато внимание. Сега той предупреждава другите страни в Европа да не повтарят същата грешка.

..
Quote (selected)
Това е просто непонятно... Да се говори за популационен имунитет, когато няма ваксина и не знаем дали тези, които са заразени и оздравели, придобиват имунитет, е необяснимо за мене.
БТА
http://www.bta.bg/bg/c/AF/id/2169081
« Последна редакция: Март 20, 2020, 06:09:12 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #652 -: Март 20, 2020, 06:45:12 »
Впрочем пандемията е шанс да си припомним все пак (класиката наистина е винаги-вече-актуална, тва кат презряна филоложка ви го казвам :), научила си урока, че само “езикът е дом и битие на човешкото” (тва нефилолог, поради което - все още - недотам форумно презрян, го е рекъл):

Давайте восклицать, друг другом восхищаться,
Высокопарных слов не надо опасаться.
Давайте говорить друг другу комплименты -
Ведь это все любви счастливые моменты.

Давайте горевать и плакать откровенно
То вместе, то поврозь, а то попеременно.
Не нужно придавать значения злословью -
Поскольку грусть всегда соседствует с любовью.

Давайте понимать друг друга с полуслова,
Чтоб, ошибившись раз, не ошибиться снова.
Давайте жить, во всем другу потакая, -
Тем более, что жизнь короткая такая.


Поздрави на целия форум
Бъдете здрави и умни. Пазете се.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 07:24:50 от SvSophia »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #653 -: Март 20, 2020, 07:44:07 »
Учените също са хора имат си слабостите.
Податливи са професионални деформации, като всички нас.
Питайте един кондуктор в автобуса, ще ви обясни,че бюджета на общината се крепи на билетчето което ви продава, без него няма да има детски градини, тротоари, градът ще спре да функционира.
Пресен, много силен пример е Гешев, без неговата намеса държавата потъва ( според него ).
Не искам да живея по инструкции зададени от инфекционист ( които сам не спазва ), не искам да живея 1000 години на диета от диетолог.
Не искам да живея зад ограда и решетка по препоръка на полицията защото тя не си върши работата и много други такива не искам.
Животът не е само плюскане и пазене, поне не и човешкият живот.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 07:46:54 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #654 -: Март 20, 2020, 08:02:30 »
Да пукна, ако разбирам с какво толкова ви действат  безмислените  и безобидни коментари на Джиджи, гарнирани с безвкусви емотикони и шрифтове !
Нека се себеизразява според  странните си  разбирания за креативност...

Тогава същото трябва да важи и за кептъна -- нека се изразява според неговите странни разбирания за креативност :m1731:

А и не само за него, а за всички, които са споменали Джиджи с добро.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #655 -: Март 20, 2020, 08:12:40 »
Джиджи, рисува, кептъна псува, аз ви заливам глупости.
Тук и с тях и без тях няма да стане Рай, едва ли това е била целта на форума.
Имаме си работещи скафандри-игнор, който иска да се самоизолира и да не контактува с бацилионосителите лично.
Джиджи в момента е решила, че е недооценена и скача на всичко с "д", мисли си че светът се е вторачил в нея, ще  и мине.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #656 -: Март 20, 2020, 08:34:10 »
До момента загубите от приходи в бюджета са за 3 млрд. лв.

Лъже! "Загуба от приход" не е загуба. Загуба е ако си извадил от бюджета 3 милиарда да бориш вируса.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #657 -: Март 20, 2020, 08:51:14 »
До момента загубите от приходи в бюджета са за 3 млрд. лв.

Лъже! "Загуба от приход" не е загуба. Загуба е ако си извадил от бюджета 3 милиарда да бориш вируса.

За него това са истински пари, вече са обещани и то на хора които не приемат клаузи за форсмажорни обстоятелства. Очакваното влизане в еврозоната и освобождаване на май около 10 милиарда ще се отложи, тези суми също са били вече приготвени, платежните нареждания разписани, очаквал е само да постъпят в баланса. Има основание да се притеснява сериозно и вируса му е най-малкият проблем.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 08:58:10 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #658 -: Март 20, 2020, 08:56:19 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 14:33:36 от Kole »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #659 -: Март 20, 2020, 09:45:56 »
Quote (selected)
Аменеменема ми дължи персонално извинение
Много интересно схващане на нещата.
За какво да ти се извиня, понеже си забравила да кажеш?  Затова, че чета паникьорските ти, неинформирани и неинформиращи постове и реагирам рационално?  Или затова, че те попитах нещо съвсем простичко, повече от веднъж, а ти се направи на неразбрала и се изниза?  Или затова, че разпространяваш, дори да е само от незнание и озлобеност към някого, неистини (защото ако е със знание са лъжи)?
Може би според теб за тези неща ти дължа „персонално извинение“, но аз не го чувствам така.