Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 06, 2024, 09:24:14

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1053648 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #900 -: Март 23, 2020, 14:57:56 »
Quote (selected)
В критични случаи ако си в транспорта ...
Щом си в транспорта, вече СИ в максимален риск от зараза, и съвсем не само дишайки.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #901 -: Март 23, 2020, 14:59:22 »
Quote (selected)
В критични случаи ако си в транспорта ...
Щом си в транспорта, вече СИ в максимален риск от зараза, и съвсем не само дишайки.
Да, транспорът е най-опасното място, затова там трябва да се влиза задължително с подходяща маска и ръкавици, най-добре и със защитни очила. Мен така на два пъти ми кашляха и кихаха преди седмица и нещо. Предполагам от там бях хванал някакъв вирус който ме държа до скоро, слава Богу се изрази само като неразположение. На практика няма да се учудя ако съм изкарал короната.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 16:32:25 от kasapina »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #902 -: Март 23, 2020, 15:01:17 »

Под маски имам предвид респиратори тип FFP1, FFP2 или FFP3, а не какъвто и да е парцал сложен на устата.

Това е друго нещо.

Защото и аз мисля, че парцала, който ни карат да слагаме не върши почти никаква работа.
Аз като пиша маска, винаги имам горните предвид. В критични случаи ако си в транспорта и до теб някой се разкашля или разкиха, по добре да имаш парцал под ръка, отколкото да нямаш. Колкото и да не, все ще хване голяма част от капчиците течност с които се пренася вируса, чиито размер не е чак толкова малък и не може да премине свободно през една или няколко прегради, без да се задържи, дори и частично по тях.

Е, аз в момента ползвам основно личен, а не градски транспорт.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #903 -: Март 23, 2020, 15:03:07 »
Чудя се на двойствения характер на маските. Не предпазват, носещите ги от вируса, но пък предпазват другите ако носещият е заразен. Е не много. Мутафчийски каза, че хич. Но г-н Борисов каза, че с маските сме открили нова ниша в шивашката промишленост. Не го е казал с тези думи. Той си има свои, лично негови.  :m1731:
Пречат ти да кашряш, кихаш .... най-общо да създаваш вирусен аерозол.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #904 -: Март 23, 2020, 15:19:43 »
Колеги, ама вие наистина ли сериозно мислите, че маските не предпазват от заразяване???

Да! Ако стоиш на препоръчителната дистанция. Иначе, всички гнусотии си ги причиняваш като си бъркаш в устата, носа и си триеш очите. Това вече споделих, че ми го е казвал лекар и то още по соца. Затова най- важното нещо е да внимаваш какво пипаш, да си миеш ръцете и да се опиташ да ги подчиниш на естествените си рефлекси. Идея си нямам защо е нужно да обсъждам нещо, което няма начин да не сте чули още по НВО в училище  :nuts:

п. п. Съпругът ми преди години ме наричаше параноичка, щото до такава степен бях постоянна, че в момента в който щерка ми пипнеше нещо от земята, веднага й дезинфекцирах ръцете. На две години детето беше стигнало до там, че ако падне на дупе и пипне асфалта, веднага идваше към мен с прилежно протегнати  напред ръце. Навиците буквално са й се залепили като рефлекс. Не е нужно да си нон стоп с парцала в ръце - важното е да преценяваш как да го използаш
« Последна редакция: Март 23, 2020, 15:28:07 от Асол »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #905 -: Март 23, 2020, 15:23:01 »
Колеги, ама вие наистина ли сериозно мислите, че маските не предпазват от заразяване???

Да! Ако стоиш на препоръчителната дистанция. Иначе, всички гнусотии си ги причиняваш като си бъркаш в устата, носа и си триеш очите. Това вече споделих, че ми го е казвал лекар и то още по соца. Затова най- важното нещо е да внимаваш какво пипаш, да си миеш ръцете и да се опиташ да ги подчиниш на естествените си рефлекси. Идея си нямам защо е нужно да обсъждам нещо, което няма начин да не сте чули още по НВО в училище  :nuts:

Предполагам си прочела изследването на китайските учени което бях пуснал преди време. Ако си, ми е чудно на какво основание вярваш, че за теб вируса ще прави някакви изключения. В градския транспорт, а и където и да е другаде на обществени и не само места, винаги можеш да се окажеш в положение в което няма как да си на безопасна дистанция - каквото и да значи това. Тогава ако не си защитен, просто "изгаряш".
https://nauka.bg/koronavirusat-da-preleti-4-5-metra-da-zadarji/
Та накратко за какво става въпрос: един-единствен заразен, докато пътува с два автобуса, успява да зарази общо най-малко 13 души. Някои са седели на 4,5метра пред него. Други от заразилите се, са се качили в автобуса в който той е пътувал 30мин след като вече е бил слязъл от него. Толкова за дистанцията в затворени помещения.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 15:31:05 от kasapina »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #906 -: Март 23, 2020, 15:30:55 »
Quote (selected)
Предполагам си прочела изследването на китайските учени

Колега, виждал ли си бебе на един час? Още не вижда, не осъзнава, но ръцете са му в устата! За директен контакт става дума. Все си мисля, че гравитацията вАжи за всичко в природата.

Quote (selected)
Някои са седели на 4,5метра пред него. Други от заразилите се, са се качили в автобуса в който той е пътувал 30мин след като вече е бил слязъл от него. Толкова за дистанцията в затворени помещения.

Защото пипаш с ръчичките поне едно място, което той е докоснал и после без дори да го осъзнаваш си се пипнал по лицето, където не трябва

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #907 -: Март 23, 2020, 15:37:25 »
Quote (selected)
Предполагам си прочела изследването на китайските учени

Колега, виждал ли си бебе на един час? Още не вижда, не осъзнава, но ръцете са му в устата! За директен контакт става дума. Все си мисля, че гравитацията вАжи за всичко в природата.
Не разбирам какъв е тоя стремеж да се ингорира и отрича опита и фактите, и то на тия дето са ги натрупали на гърба си. И аз допреди 2 седмици си мислех, че става въпрос за някакъв по-тежък грип и игнорирах опасностите които бяха потенциални. НО след като се запознах с фактите и опита на китайците си промених мнението и позицията. Няма нищо лошо или срамно в това. Лошото е, че уж за да не предизвикат паника управляващите и не само те крият от населението истината за реалните опасности за здравето и живота на хората, като по този начин ги излагат на необноснован, но реален риск. Нещата са много прости- връчваш маска, ръкавици и очила на всеки, който може нека да си ги плати и точка. Китайците така направиха, разбира се плюс още една редица сериозни действия. Обаче наличието и ползването на предпазни средства от всички е главния ключ за решаването на проблема в обозрими срокове. Иначе ще трябва да чакаме да го изкарат грипа едва ли не всички, за да видим края на епидемията.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 15:41:53 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #908 -: Март 23, 2020, 15:40:48 »
Quote (selected)
Предполагам си прочела изследването на китайските учени

Колега, виждал ли си бебе на един час? Още не вижда, не осъзнава, но ръцете са му в устата! За директен контакт става дума. Все си мисля, че гравитацията вАжи за всичко в природата.

Quote (selected)
Някои са седели на 4,5метра пред него. Други от заразилите се, са се качили в автобуса в който той е пътувал 30мин след като вече е бил слязъл от него. Толкова за дистанцията в затворени помещения.

Защото пипаш с ръчичките поне едно място, което той е докоснал и после без дори да го осъзнаваш си се пипнал по лицето, където не трябва
Колежке, човекът не е контактувал с никого в автобуса. Цялото заразяване е станало чрез въздуха. В автобуса е имало камери и чрез тях са успели да наблюдават ситуацията и да издирят останалите заразени, и така да документират случая.
Трябва да се мисли.Трябва да се мисли.Трябва да се мисли. После може и да се пише, но обективно, а не само и само да се защитава някаква позиция в която сме се настанили неведомо по какви пътища, и още повече поради неизвестно какви причини не искаме да напуснем, когато фактите и опита не говорят в полза на нея.
Няма нищо лошо да сме смели и да не се плашим от вируса. Обаче много хора поради възраст или здравословни прични няма да могат да се преборят успешно с него. Затова трябва да им помогнем като не го разпространяваме.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 15:43:46 от kasapina »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #909 -: Март 23, 2020, 15:43:28 »
Ето тука мнение на един от СЗО, забележете - завършил СЕКСОЛОГИЯ, според когото маските са направо опасни (но медицинските работници трябвало да ги носят все пак), понеже ги компрометираме, като ги пипаме, и понеже - тук ми се загубиха всякакви логически връзки, шнурове и сиджимки - заради тях не сме спазвали разстояние от 1,5 м и сме били забравяли да си мием ръцете и да дезинфектираме повърхностите. Възможно е в СЗО да си измерват разстоянията с устата и носа, да си мият ръцете с носа и устата и чрез тях да си дезифекрират повърхностите, сред моите познати няма нито един такъв. Да не говорим, че изобщо е упустил да допълни колко опасно става, ако носиш и предпазни ръкавици,
 :t0112:
Аман от чиновници!

“Доц. Михаил Околийски е роден на 21 юни 1972 година в София. Завършил е сексология в Хумболтовия университет в Берлин през 1995 г. В продължение на петнадесет години работи в Центъра за обществено здраве и анализи. От октомври 2014 година работи в офиса на СЗО за България.
...
Те са компрометирани, когато се докосват, когато се наместват. Когато се носят, се подценява изискването да не сме на разстояние по-близко от 1,5 метра от друг човек, както и да се мият редовно ръцете и да се дезинфектират повърхностите около нас.”

Предлагам всите такъви съветчици да плеснат с ръце, да се прегърнат и да отидат да съобщят това си мнение на населението и най-вече на лекарите в Ухан.

Прочее СЗО какво дотук реално направи в помощ на човечеството, освен че обяви пандемия?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #910 -: Март 23, 2020, 15:45:21 »
Нищо не игнорирам. И аз се страхувам пред неизвестното като всички останали. Просто се опитвам да си запазя разума и да си припомня простите, логични и изпитани правила, на които са ме учили за да мога да оцелея. Припомням си и това, на което са ме учили на няколко нива до 25 години.Нататък какво сабя покаже, щото всички сме смъртни. Но, нямам намерение да ставам роб на кожата си, по която ми пущат мравки разни оторизирани управленски боклуци. А, да..и винаги спазвам законите и правилата, дори и да не ги харесвам и да съм скептична към тях. Това се нарича осъзнат и законопослушен член на обществото. Колко жалко, че най-гласовитите викачи към днешна дата, винаги са се смятали и се смятат за изключение. Долнопробният фарс, който от дни разиграват е живо доказателство за думите ми. Накратко - акъл от неграмотна и проста сган не вземам и за избор между две марки тоалетна хартия. Нали няма да ме питаш, за кого се отнася последното ми изречение?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #911 -: Март 23, 2020, 15:50:01 »
Quote (selected)
Иначе ще трябва да чакаме да го изкарат грипа едва ли не всички, за да видим края на епидемията.
В общи линии е точно така, може би ще мине през всички. Въпросът е да не стане в много кратък интервал, а по възможност за няколко години. С допускането, че няма да мутира и временно да "изчезне".  В общи линии, напоследък през 7-8 години се появява по някой коронавирус и сигурно беше неизбежно, да се стигне и до пандемия.
Защитните средства печелят време. А иначе и с космически скафандър, рано или късно ще си изложен.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #912 -: Март 23, 2020, 15:52:44 »
Нищо не игнорирам. И аз се страхувам пред неизвестното като всички останали. Просто се опитвам да си запазя разума и да си припомня простите, логични и изпитани правила, на които са ме учили за да мога да оцелея. Припомням си и това, на което са ме учили на няколко нива до 25 години.Нататък какво сабя покаже, щото всички сме смъртни. Но, нямам намерение да ставам роб на кожата си, по която ми пущат мравки разни оторизирани управленски боклуци. А, да..и винаги спазвам законите и правилата, дори и да не ги харесвам и да съм скептична към тях. Това се нарича осъзнат и законопослушен член на обществото. Колко жалко, че най-гласовитите викачи към днешна дата, винаги са се смятали и се смятат за изключение. Долнопробният фарс, който от дни разиграват е живо доказателство за думите ми. Накратко - акъл от неграмотна и проста сган не вземам и за избор между две марки тоалетна хартия. Нали няма да ме питаш, за кого се отнася последното ми изречение?
Тук може и да разиграват фарс, това няма да им помогне особено, още по-малко на населението. В Италия и Испания общо тия дни умираха по 1000 души на денонощие заради вируса. Статията дето я пуснахте в другата тема от епицентър, добре показва какво става там, а то е далеч от всякакви фарсове и си е драма, да не казвам трагедия. Съчувствам на всички ония медицински работници които сега са на предната линия и се борят денонощно, за да спасят колкото се може повече животи, с риск сами да се заразят и дори да умрат.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #913 -: Март 23, 2020, 15:57:24 »
Добите новини засега са първо, че има медикаменти които помагат в определен брой случаи, и второ, че се разработват ударно различни ваксини от няколко различни държави и предполагам до месеци ще има работеща ваксина. Така, че все пак някаква надежда за справяне има, въпросът е през това време да не си "отиде" икономиката.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #914 -: Март 23, 2020, 15:59:37 »
Quote (selected)
човекът не е контактувал с никого в автобуса. Цялото заразяване е станало чрез въздуха. В автобуса е имало камери и чрез тях са успели да наблюдават ситуацията и да издирят останалите заразени, и така да документират случая.
Трябва да се мисли.Трябва да се мисли.Трябва да се мисли.
Ми аз мислих, мислих, мислих и в резултат смятам, че китаецът е заразявал въздуха, но и повърхостите в автобуса. Които другите китайци са пипали, после пипайки себе си – това е съвсем сигурно. Това ми се види съвсем възможно и май не се твърди, че поемането на заразата е станало именно чрез безмасъчно вдишване.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #915 -: Март 23, 2020, 16:15:53 »
Ми аз мислих, мислих, мислих и в резултат смятам, че китаецът е заразявал въздуха, но и повърхостите в автобуса. Които другите китайци са пипали, после пипайки себе си – това е съвсем сигурно. Това ми се види съвсем възможно и май не се твърди, че поемането на заразата е станало именно чрез безмасъчно вдишване.
Дори и да е заразявал повърхностите което евентуално е ставло с допиране до седалката по пътеката, е много малко вероятно хората седящи на нея да са се заразили като са пипнали точно същото място на което се е опирал заразения и после са си бъркали в устата. В най-лошия възможен случай може да се заразили само една част от тях, в никой случай всички. Освен това пътуващите китайци много добре знаят че трябва да се пазят и също малко вероятно да са си бъркали из устата след като са пипали из автобуса. Спекулациите в случая мисля са неуместни, това е само един пример от вероятно многото изобщо възможни. Факт е, че човека е заразил общо 13 други души, т.е. този вирус е изключително заразен и трябва да се вземат сериозни мерки за предпаване от него. Точно това правят и китайците като ходят с маски ръкавици навсякъде, дори са препоръчвали и в къщи да се седи с тях.
Ясно е, че болният не ходел из автобуса и е мазал сополи и слюнка по седалките, или се е спирал да кашля и киха пред всяка седалка където има заразени. Казва се, че не е контактувал с никого по време на пътуването в първия автобус, което е траело 4 часа.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 16:19:04 от kasapina »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #916 -: Март 23, 2020, 16:20:07 »
 
Quote (selected)
Освен това пътуващите китайци много добре знаят че трябва да се пазят и също малко вероятно да са си бъркали из устата след като са пипали из автобуса.

Това е безусловен рефлекс! Място за вероятност - няма! неслучайно ти дадох примера с бебето. Не го осъзнаваш, мозъкът ти не го отчита и не съществува възможност и да си спомниш движението на ръцете!

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #917 -: Март 23, 2020, 16:21:50 »
Човек се учи докато е жив!
Преди малко от радио "Хоризонт" научих, че граждани... ще бъдат "термометрирани".
Пак добре, че няма направо да ги терминират...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #918 -: Март 23, 2020, 16:24:33 »
Quote (selected)
Дори и да е заразявал повърхностите което евентуално е ставло с допиране до седалката по пътеката
Имам предвид, че е заразявал повърхностите не само пипайки, а и дишайки. Изобщо цялата работа е дълбоко неясна. В същата статия се казва, че хората непосредствено до него не са се заразили. Иди че разбери тогава причината за заразяване и за незаразяване.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #919 -: Март 23, 2020, 16:24:52 »
И понеже в Турция не са разбрали от СЗО, че маските са ненужни, а даже и опасни, ето какво правят в там:

“Турският министър на вътрешните работи Сюлейман Сойлу обвини някои от производителите на медицински маски в страната, че умишлено задържат стоката си, за да спечелят повече пари на фона на пандемията от новия коронавирус. Той още обяви, че продукцията на някои производители може да бъде конфискувана, предава турският опозиционен новинарски портал Ahval, цитиран от "Фокус".

Сойлу заяви, че полицията вече е извършила няколко акции срещу производители на медицински продукти, които са получили предупреждения, че правителството може да конфискува продукцията и да поеме контрол над заводите им.”

Що ли такива мерки при такава ненужност?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #920 -: Март 23, 2020, 16:28:04 »
Quote (selected)
Освен това пътуващите китайци много добре знаят че трябва да се пазят и също малко вероятно да са си бъркали из устата след като са пипали из автобуса.

Това е безусловен рефлекс! Място за вероятност - няма! неслучайно ти дадох примера с бебето. Не го осъзнаваш, мозъкът ти не го отчита и не съществува възможност и да си спомниш движението на ръцете!
Рефлексът си е рефлекс, по време на епидемия се изграждат условни рефлекси. Това, че хората имат условни рефлекси и заради тях могат лесно да се заразят с вируса като си пипат с ръце устата, носа и очите, не пречи същия да е силнозаразен и по въздушно капков път. Аз ви давам добър показателен пример на какво е способен и нямам никакво намерение да споря и да оборвам преположения и други, че видите ли основният път на зараза е контактен, чрез ръцете. Който е разбрал, разбрал. Примери на разпространение сигурно има много, който му е интересно нека ги издирва и проучва. За мен лично, а и за милиард и половина китайци, въпросът е решен. Надявам се форумните философи да намерят по оптимално решение, но се съмнявам, че ще го направят.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 16:30:10 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #921 -: Март 23, 2020, 16:29:45 »
Quote (selected)
Дори и да е заразявал повърхностите което евентуално е ставло с допиране до седалката по пътеката
Имам предвид, че е заразявал повърхностите не само пипайки, а и дишайки. Изобщо цялата работа е дълбоко неясна. В същата статия се казва, че хората непосредствено до него не са се заразили. Иди че разбери тогава причината за заразяване и за незаразяване.
Много просто - имунната система решава дали ще пусне вируса или не. Явно непосредствените му съседи са били със силна имунна система. Това е най-простото и логично обяснение. Разбира се може да има и други.
Другото важно нещо което е казано - сред хората пътуващи в автобуса и носещи маски, няма нито един заразен.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 16:42:31 от kasapina »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #922 -: Март 23, 2020, 16:30:19 »
Quote (selected)
Ето тука мнение на един от СЗО, забележете - завършил СЕКСОЛОГИЯ
Пак добре, че не е завършил тълкуване на чужда проза, защото би било още по-далеч от медицината, нали?
Но като оставим настрана шегата, да кажем, че мнението му е погрешно – което аз не твърдя, само че за случая и не е важно.
Въпросът е, следва ли от погрешен довод срещу маските нещо в полза на тяхното носене? Все едно някой ни казва, че Хитлер е бил кофти човек, щото е бил нисък. Доводът е нелеп, но следва ли от отхвърлянето му това, че Хитлер е голем пич? Логика му викат на тва.

П.П. Същото отношение към въпроса за полезността на маскарада има темата за спекулата в Турция.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 16:32:41 от аменеменема »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #923 -: Март 23, 2020, 17:01:57 »
“Пак добре, че не е завършил тълкуване на чужда проза”

Просто не можеш да си представиш колко е полезно и необходимо да умееш да тълкуваш чуждите писмени изказвания, барабар с текста, контекста, подтекста и пр. :)
Човекът е целият в текста си, дори в най-обикновен форумен пост, и може да бъде “прочетен”, не могат да се скрият от опитното око дори онези значения, които отправителят на съобщението изобщо не подозира в речта си.
Херменевтика му се вика, много стара наука.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #924 -: Март 23, 2020, 17:10:29 »
Човек се учи докато е жив!
Преди малко от радио "Хоризонт" научих, че граждани... ще бъдат "термометрирани".
Пак добре, че няма направо да ги терминират...
Мълчи, че да не стане като във вица с обрязването и отрязването.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #925 -: Март 23, 2020, 17:17:03 »
Човек се учи докато е жив!
Преди малко от радио "Хоризонт" научих, че граждани... ще бъдат "термометрирани".
Пак добре, че няма направо да ги терминират...
Мълчи, че да не стане като във вица с обрязването и отрязването.

Как е при вас? Добре ли сте?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #926 -: Март 23, 2020, 17:19:14 »
Колеги, ама вие наистина ли сериозно мислите, че маските не предпазват от заразяване???

Да! Ако стоиш на препоръчителната дистанция. Иначе, всички гнусотии си ги причиняваш като си бъркаш в устата, носа и си триеш очите. Това вече споделих, че ми го е казвал лекар и то още по соца. Затова най- важното нещо е да внимаваш какво пипаш, да си миеш ръцете и да се опиташ да ги подчиниш на естествените си рефлекси. Идея си нямам защо е нужно да обсъждам нещо, което няма начин да не сте чули още по НВО в училище  :nuts:

п. п. Съпругът ми преди години ме наричаше параноичка, щото до такава степен бях постоянна, че в момента в който щерка ми пипнеше нещо от земята, веднага й дезинфекцирах ръцете. На две години детето беше стигнало до там, че ако падне на дупе и пипне асфалта, веднага идваше към мен с прилежно протегнати  напред ръце. Навиците буквално са й се залепили като рефлекс. Не е нужно да си нон стоп с парцала в ръце - важното е да преценяваш как да го използаш
Мдааа, така с един замах на парцала за дезинфекциране се убиват всички зарази пренасяни по въздушно-капков път!
Бегом в СЗО за патент - те направо ще донесат Нобела по медицина до вратата, ще почукат и ще го оставят, да не би прилежно някой да кихне отвътре.
Абе тук физици няма ли, да допълнят тази нобелоносна позиция с точен разчет колко бързо пада на пода коронавирусът след като е кихнат или изкашлян? Со все триене в други частици, наклон и скорост на изстрелване изначално, големина на вирусната частица и общата температура на средата!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #927 -: Март 23, 2020, 17:21:38 »
Човек се учи докато е жив!
Преди малко от радио "Хоризонт" научих, че граждани... ще бъдат "термометрирани".
Пак добре, че няма направо да ги терминират...
Мълчи, че да не стане като във вица с обрязването и отрязването.

Как е при вас? Добре ли сте?
Благодаря, при нас е относително добре поради относителната дисциплина на населението. Народът си седи вкъщи, училищата са затворени до 1 май, вероятно годината или поне срокът ще бъдат отменени.
Работят основно хранителните магазини, заводите за тоалетна хартия се побъркват от работа, но навсякъде има салфетки и хартия във всякакъв формат.
Малките спиртоварни са го ударили на производство на санитарен спирт, така че и това се намира.
Инак строга карантина, помощ на съседите, които не могат или не бива да излизат и това е.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #928 -: Март 23, 2020, 17:24:00 »
Quote (selected)
Бегом в СЗО за патент - т

Не, че нещо, ама туй трибуквие в режим на биг брадър се изпразва от съдържание пред очите ни, така че викам да изчакаме по-авторитетно някой ден. Освен това, аз вече натъртих, че държането за парцала не е решение..не съм иронизирала абцелютно нищо. В изестен смисъл, гилането цял ден с маска е също толкова резултатно, колкото бърсането на кенефа и плота в кухнята с един и същи парцал, макар и топнат в белина, например :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #929 -: Март 23, 2020, 17:28:16 »
Quote (selected)
Бегом в СЗО за патент - т

Не, че нещо, ама туй трибуквие в режим на биг брадър се изпразва от съдържание пред очите ни, така че викам да изчакаме по-авторитетно някой ден. Освен това, аз вече натъртих, че държането за парцала не е решение..не съм иронизирала абцелютно нищо. В изестен смисъл, гилането цял ден с маска е също толкова резултатно, колкото бърсането на кенефа и плота в кухнята с един и същи парцал, макар и топнат в белина, например :nuts:
За съдържанието на СЗО - май само умрелите не са я ритнали, след като и у наше село й се натопорчиха.
Впрочем, известен инфекционист отдавна рече, че бърсането на плота в кухнята с парцала за кенефа е вредно, щото се цапа кенефа. Плотът в кухнята има значително по-висок брой болестотворни бактерии от тоалетната чиния, независимо колко странно изглежда.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #930 -: Март 23, 2020, 17:28:56 »
Quote (selected)
Просто не можеш да си представиш колко е полезно и необходимо да умееш да тълкуваш чуждите писмени изказвания
На какво основание твърдиш, че не мога да си представя? И защо за пореден път отклоняваш темата? Изхлузваш се като мокра връв. Има и други сравнения, ама не са за форума :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #931 -: Март 23, 2020, 17:30:00 »
На видеото към статията може да се види колко далече достигат аерозолите при дишане, кихане с, без маска и т.н. И си представяме нагледно, как всичко това се случва няколко пъти в затворено помещение от което не можем веднага да излезем.
https://www.oe24.at/video/lifestyle/gesund24/ACHTUNG-So-verbreitet-sich-Atemluft-beim-Husten/423234561

Както се забелязва, няма нужда болният да киха и кашля, достатъчно е само да диша.
« Последна редакция: Март 24, 2020, 13:24:02 от kasapina »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #932 -: Март 23, 2020, 17:37:10 »
Quote (selected)
Абе тук физици няма ли, да допълнят тази нобелоносна позиция с точен разчет колко бързо пада на пода коронавирусът след като е кихнат или изкашлян? Со все триене в други частици, наклон и скорост на изстрелване изначално, големина на вирусната частица и общата температура на средата!
Критичният диаметър на частиците за да се утаят наоколо (на коляно и с приемане плътност на вода) е от порядъка на 100 микрона. Ако гадинките са се закрепили на нещо над 100 микрона, ще са на пода или земята след няколко секунди до няколко минути. Ако са под този размер, ще си витаят из въздуха доста време, в съответната пропорция на размера. Все ще паднат на земята, но доста по-късно и доста по-далеч.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #933 -: Март 23, 2020, 18:13:56 »
Ако вируса се развилнее у нас, смъртността няма да е 3% като в Китай, а по-скоро 9% и нагоре както е в момента в Италия.
Защо мислиш така ?

За някой неща не трябва много мислене.
Вирусите, особено този нападат организми със слаба имунна система.
Да си помислим какво е положението в България.
Българите живеят спокойно, в разкош, не пестят от храна и топлина, стрес никакъв, особено пенсионерите пенсиите като на шейхове отделно на тях всяка Коледа и Великден им дават по 40-50 лева.
ЗдравеоТКазването е на галактическо ниво.
Направо да се чудиш защо са най-добри в умирането вместо в живеенето у Европа.
Всичко това без вируси, а сега? :blurry_drunk-2127:
Като добавим и "добра психологическа подготовка" от медии, и генерали иначе призвани да ободряват.
От паника и стрес по короновируса ще умрат много повече и то сравнително млади хипохондрици.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 18:20:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #934 -: Март 23, 2020, 19:14:06 »
Quote (selected)
"Днес лично поръчах 1 милион теста, за да тестваме максимум населението, а не както е в момента - само на болни и с проява на симптоми", обясни Борисов.
:t2824:

https://www.manager.bg/covid-19/blgariya-e-poiskala-1-milion-testa-za-covid-19-v-ramkite-na-obshcha-evropeyska-porchka
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #935 -: Март 23, 2020, 19:19:44 »
Quote (selected)
Прокуратурата е образувала повече от 120 досъдебни производства по чл. 355 от НК за нарушаване на задължителната карантина във връзка с предприетите мерки срещу разпространението на новия коронавирус, съобщиха от държавното обвинение.

А да видим колко ще стигнат до съд, присъда, ефективно наказание и изплащане на присъдените глоби.
Това в отговор на
Quote (selected)
ОАЕ затвориха напълно въздушните си граници
Дет са вика Божков и да иска ЦЪ!
Като няма риба....
« Последна редакция: Март 23, 2020, 19:26:08 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #936 -: Март 23, 2020, 19:35:02 »
Quote (selected)
"Днес лично поръчах 1 милион теста, за да тестваме максимум населението, а не както е в момента - само на болни и с проява на симптоми", обясни Борисов.
:t2824:

https://www.manager.bg/covid-19/blgariya-e-poiskala-1-milion-testa-za-covid-19-v-ramkite-na-obshcha-evropeyska-porchka
Божкеее,
Гаргантюелчетата на съпруга на синоптичката известен и като Чейлю па раззинали усти.
Начи сребърни йони,А?
От древността е известно че в ниски концентракии потискат развитието на бактериални инфекции, но неам спомен да са използвани за вирусни инфекции. То нема и как де.
Ма звучи така атлантично, мейнстриймно.
Деба и ..... заровиха в т.н. технопарк сигур над половин милиард и сеги се напинят за още.
За пепелта от костилки има основания при подходяща конструкция на маските да е сред най-добрите световни образци.
Въпреки че според мен има и по-ефективни подходи.
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #937 -: Март 23, 2020, 19:42:24 »
Що бе?
Могат да ползват модела на Пенчев.
Да ги направят като стени за изкачване и вируса я стигне до връо, я не! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #938 -: Март 23, 2020, 20:05:07 »
Има ли някъде блог (български), където хората обсъждат по-сериозно организация, данни, мерки и прочие за ситуацията?
Тези на БХК и прочие не ги броя.
И може да си направим една подобна тема, където политика и флейм ще се трият без обяснения, а само мнения за това на кого какво е минало през главата или знае по темата и свързани неща.
При Дийпуотър Хорайзън и Фукушима от такива блогове са извлекли доста полезни неща.
Калинчо, има, ама не е на българско - ето ти пътечката https://dst.faz.net/nl-widget/optin.php, сериозен вестник, сериозни коментари, само че на немски език...
« Последна редакция: Март 23, 2020, 21:01:44 от von Gossinger »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #939 -: Март 23, 2020, 20:17:57 »
.....Предложението на Калин го възприемам като опит да налага мнението си и да се изживява като модератор на тема, да не кажа кат глава на някакъв си там извънреден модерационен щаб :smokin:
...не бих се съгласил с такова категорично мнение - идеята на Калинчо я разбирам по-скоро като създаване на нещо като тема (блог) тип дайджест (Спутник, Риидърс дайджест), където да се копират наши и чуждоезични материали по темата (с или без провед) като концентриран информационен материал, естествено, качеството на поставените материали замиси от човека, толкоз...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #940 -: Март 23, 2020, 20:24:03 »
Quote (selected)
За пепелта от костилки има основания при подходяща конструкция на маските да е сред най-добрите световни образци.
Или да се окаже една от многото шарлатании. За тази пепел, аз поне знам за едни 6 милиона изхарчени и необходимостта да се покаже някакъв резултат.
Не отхвърлям възможността и да има нещо рационално. Активният въглен е субстанция, при която не всичко има научно обяснение, все още. Само дето не се прави по този начин. Сравняваш десетина вида въглен и с резултатите казваш - ето този е най-добрия. Активен въглен от различни видове в България има много тонове. Тези казват - само нашият става, пробвали сме го и с вируси (в кои лаборатории са изпробвали, с какви вируси и с каква биозащита естествено не споменават).

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #941 -: Март 23, 2020, 20:29:52 »
Quote (selected)
идеята на Калинчо я разбирам по-скоро като създаване на нещо като тема (блог) тип дайджест (Спутник, Риидърс дайджест), където да се копират наши и чуждоезични материали по темата (с или без провед) като концентриран информационен материал, естествено, качеството на поставените материали замиси от човека, толкоз...
И това, но и място, където хората могат да си кажат думата, да предложат нещо, да обсъдят нещо. Със сигурност това го има в другите теми, но се размива и с политика, и с лично заяждане (като доказателство) и със странични линии...
Ето, сега Щабът иска във всяка болница да се отдели отделение за болни с коронавирус. На първо четене идеята има проблеми. По-добре е да се отделят цели болници за хората с коронавирус, а други болници да са само за незасегнати, защото раждания, операции, травми и прочие не се намаляват от новия вирус. В тези болници да посъберат по-възрастните лекари...
ей такива неща, а за политика и заяждане има много други теми....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #942 -: Март 23, 2020, 20:32:08 »
Quote (selected)
(в кои лаборатории са изпробвали, с какви вируси и с каква биозащита естествено не споменават).

Споменават, работили са с вирус с подобен размер.
Механично сито, дали короната ще бъде спряна не се знае.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #943 -: Март 23, 2020, 20:49:36 »
Quote (selected)
(в кои лаборатории са изпробвали, с какви вируси и с каква биозащита естествено не споменават).

Споменават, работили са с вирус с подобен размер.
Механично сито, дали короната ще бъде спряна не се знае.
"Вирус с подобен размер" не е достатъчно, с кой, къде, как... С вируси експерименти не се правят в гаражи и кабинети...Силно мирише на ментосване, а не на безумни опити.Активните въглени не са механични сита, а ако се използват като обикновена филтърна хартия - става, но струва ли  си е въпроса.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #944 -: Март 23, 2020, 21:01:07 »
Наистина е спорно, но е прекрасна "иновация" за нашата тежка индустрия световен лидер в шиене на маски, те поне са леки от остатъчни материали можем да им сложим и знак че са рециклирани.
И на това благодарим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #945 -: Март 23, 2020, 21:10:27 »
За маските.
Има си принцип - винт забит с чук, държи повече, отколкото пирон завит с отвертка.
Употребата на неща като горното е по усмотрение на потребителя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #946 -: Март 23, 2020, 21:13:18 »
Developments related to COVID-19 are occurring rapidly. Wolf Theiss will continue to distribute..... A list of daily updated resources can be found here:
https://www.wolftheiss.com/covid19/
Калинчо, ето ти още един сайт за актуална информация по темата - главно за законодателните промени в ЕС, в отделните страни, ежедневно...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #947 -: Март 23, 2020, 21:14:21 »
Оттатък Калъп са се раздали като за последно:

Quote (selected)
- Повече от 2/3 от хорат се боят за себе си и своите близки във връзка с коронавируса
- 3/4 твърдят, че са готови да жертват дори някои от своите човешки права, ако това ще помогне.
- Повечето народи застават зад правителствата си в тази битка.
- Но пък близо половината запитани се съгласяват, че заплахата от коронавируса може и да е преувеличена.
- Хората по света не знаят какво да очакват в близките седмици – лошо или хубаво – като малко по-ясна в момента изглежда лошата перспектива.
- Хората не знаят и дали разпространението на този вирус е нечие умишлено дело, но изглежда вярват, че не е.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgarite-masovo-schitat-che-covid-19-e-izkustveno-pusnat

Това много ме впечатли:
Quote (selected)
Хората по света не знаят какво да очакват в близките седмици – лошо или хубаво – като малко по-ясна в момента изглежда лошата перспектива.
Вероятно са интервюирали кандидати за наследници на бабината къща.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #948 -: Март 23, 2020, 21:43:38 »
Най-после да се чуе някой който долу-горе е в час и знае или поне може да направи обосновано предпожение, накъде отиват нещата. Лошото е, че в случая става въпрос за Германия, където няма да има недостиг на тестове, предполагам скоро ще произведат и направят достъпни маски, ръкавици и други средства за защита и дезинфекция за всеки.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/izvunrednite-merki-zabavyat-epidemiyata-i-mozhe-da-trayat-godina
« Последна редакция: Март 23, 2020, 21:45:44 от kasapina »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #949 -: Март 23, 2020, 21:43:56 »
Quote (selected)
За пепелта от костилки има основания при подходяща конструкция на маските да е сред най-добрите световни образци.
Или да се окаже една от многото шарлатании. За тази пепел, аз поне знам за едни 6 милиона изхарчени и необходимостта да се покаже някакъв резултат.
Не отхвърлям възможността и да има нещо рационално. Активният въглен е субстанция, при която не всичко има научно обяснение, все още. Само дето не се прави по този начин. Сравняваш десетина вида въглен и с резултатите казваш - ето този е най-добрия. Активен въглен от различни видове в България има много тонове. Тези казват - само нашият става, пробвали сме го и с вируси (в кои лаборатории са изпробвали, с какви вируси и с каква биозащита естествено не споменават).
Я дай подробно. Какви шест милиона, от кого и за какво.
Щото на мен ми се струва че лъжеш. Наедро.
 
Няма подобни изследователски проекти в България. И никога не е имало. Даже политпротектираните таквиз, по време на Мумията, бяха в размр на четиристотин и нещо иляди. Като например този за влиянието на дамските кюлоти върху обществото и квото там още беше.
 
До към триста хиляди за три години. С много ограничения. Сега са и по-малки ... наполовина и надолу.
Така че давай по същество - От кой, колко и за какво?
 
А конкретно ако се интересуваш или четеш какво са публикували или отиваш и питаш.
Това което съм чувал е че продукта им е макропорист с пластинчата структура, но това междудругото.
Не съм се интересувал.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 21:45:58 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #950 -: Март 23, 2020, 21:46:08 »
Най-после да се чуе някой който долу-горе е в час и знае или поне може да направи обосновано предпожение, накъде отиват нещата.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/izvunrednite-merki-zabavyat-epidemiyata-i-mozhe-da-trayat-godina
От него ако зависи може и десет години да кара на извънредно, военно, арийско положение. Ако се напъне и хилядолетно може да поиска, не че не са го искали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #951 -: Март 23, 2020, 21:56:32 »
https://www.capital.bg/newsletters/covid19/?utm_source=mail&utm_medium=broad-audience&utm_campaign=covid-19Калично, всички хубави неща били три - ето ти нещо родно...твърдят, че ще поднасят само новини, ще се опитат да бъдат политически неутрални, аз ще ги провам 

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #952 -: Март 23, 2020, 21:56:39 »
Най-после да се чуе някой който долу-горе е в час и знае или поне може да направи обосновано предпожение, накъде отиват нещата.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/izvunrednite-merki-zabavyat-epidemiyata-i-mozhe-da-trayat-godina
От него ако зависи може и десет години да кара на извънредно, военно, арийско положение. Ако се напъне и хилядолетно може да поиска, не че не са го искали.
Човекът просто казва, че ограничителните мерки е много възможно да останат в сила, докато не бъде произведена ваксина. Руснаците например днес обявиха, че са преминали първия етап на тестване на протип на ваксина, като се очаква разработка и изпитанията да завършат след околко 11 месеца. Така, че човекът просто е реалист и говори каквото мисли, а не някакви глупости.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #953 -: Март 23, 2020, 22:03:18 »
Китай постигна "плато" за четири месеца.
На педерите ще трябва период по две или три.
 
Пиша пак щото не ми се търси да си цитирам мнението.
 
За ваксина се съмнявам. Даже и да "разработят" не бих я използвал.
Да не забряваме че ефективните препарати са имунодепресанти.
 
Тея приказки са с насоченост да търсим некви "положителни новини", щото сийбаломамата.
 
Аз лично не виждам как използваните мерки, особено тея безумия, да не се посещават паркове, да не се напускат населените места ще издържат повече от месец, без да предизвикат брожения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #954 -: Март 23, 2020, 22:03:24 »
Човекът не говори глупости, говори това което му е на сърце.
Иска ваксина, всяка година.
Лечението им е през оная работа.
С лекарства ще излекуваш болните, друго е да ваксинираш всички ежегодно.
Даже и след такава "страшна пандемия" нищо във фармацефтите не трепва. ТЕ СИ ИСКАТ АБОНАМЕНТ! И това ще ни дадат ако ще и след десет години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #955 -: Март 23, 2020, 22:07:22 »
За мен е непонятно ка Мъск ней на първата линия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #956 -: Март 23, 2020, 22:10:36 »
За мен е непонятно ка Мъск ней на първата линия.

Той затвори заводите уволни 7500 човека а останалите 2500 насочи да правят обдухватели за болниците.
Теслите ще изчакат.
Вече го коментирахме тук.

Quote (selected)
Ще произвеждаме апарати за обдишване, ако има недостиг в страната. Това заяви в Twitter на шефа на Tesla Илон Мъск, след като правителството на САЩ призова за дарения на респираторни маски, предаде Ройтерс.
19.03.2020г
« Последна редакция: Март 23, 2020, 22:14:03 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #957 -: Март 23, 2020, 22:12:38 »
Ваксината могат да я предложат на рисковите групи, чиито живот е застрашен и на всички останали, които биха се съгласили да я ползват. Ограниченията за придвижване например наистина са много глупави, нищо не пречи да се поиска просто хората да носят маски когато са навън, и нека се разхождат колкото си искат, разбира се поне засега не трябва да се събират на групи. За момента най-важното е да се види какъв е мащаба на заразяване във всяка отделна страна и как се развива епидемията, да се разбере доколко наложените ограничителни мерки влияят на разпространението и броя на заразените.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 22:15:10 от kasapina »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #958 -: Март 23, 2020, 22:39:38 »
Quote (selected)
Я дай подробно. Какви шест милиона, от кого и за какво.
Щото на мен ми се струва че лъжеш. Наедро.
 
Няма подобни изследователски проекти в България. И никога не е имало. Даже политпротектираните таквиз, по време на Мумията, бяха в размр на четиристотин и нещо иляди. Като например този за влиянието на дамските кюлоти върху обществото и квото там още беше.
Два проектеца, единият малко под 25 M BGN другият малко под 70 M BGN, за 5-6 години разбира се. Поне в единия участвате и вашите хора, та малко по-скромно с незнанието. Сумите разбира се са разпределени на доста бенефициенти. Данъкоплатската издръжка и паралелните фирмички не са включени в сметката.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #959 -: Март 23, 2020, 22:43:56 »
Малко извадка, ама стига и това.
Quote (selected)
Днес Италия е по-поразена от Китай. Азиатските страни се оказаха далеч по-подготвени за борба с пандемията. Китай направи едно показно „упражнение“за целия свят. Китайците се мобилизираха и показаха, че мислят, прогнозират иимат   предварителна   готовност   да   посрещнат   глобалните   предизвикателства.След първоначалния кратък момент на стъписване, Поднабесната се окопити исе мобилизира за броени дни. Даде пример на света. Всички гледат Пекин среспект. По подобен начин действаха Сингапур, Корея (и двете), Япония. Тесъщо овладяха бързо епидемията.Сравнете с Италия и Испания! Европоцентричното мислене в света приключи.Европа вече не е модел за подражание и развитие на света. Оказа се, че вече„бели страни“ са „жълтите страни“. Метастазите на либерализма проникнаха втъканта на европейските общества, които се оказаха дезорганизирани, хилави илишени от инстинкт за самосъхранение.В крайна   сметка   китайците   се притекоха   на  помощ  на   италианците.  А  къдеточно са НАТО и ЕС в този момент? Борят се „мъжки“ срещу Китай и Русия,налагат икономически санкции. Организират европейски учения срещу Кремъл.И ги суспендират поради пандемията. Това си е направо диагноза. По-голямомалоумие трудно би могло да се опише.В   Европа   ние   все   още   не   си   задаваме   правилните   въпроси.   Защо?   Защотопродължаваме да се опитваме да крием правилните отговори. Коронавирусътще продължи да превзема и други континенти. Африка, Австралия и Америка.Засега не е превзета Индия. Въпрос на време. НАТО и ЕС обожават да говорят за правата на човека.Но първото и основно негово право е правото на живот.Като не могат да го защитят… за какво са ни?
Боян Чуков, InFacto
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.