Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:13:23

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025407 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #300 -: Март 16, 2020, 08:50:55 »
"3. Първо се чете внимателно, после се размишлюва оше по-внимателно, за да не се налага да се наФърляте така яростно срещу другите съфорумци."

Не мисля, че съм се нахвърлял на когото и да е. Не и яростно. ;D Просто излагам некой съображения.
No hard feelings!

Вярно е, че темата е друга. Също така е вярно, че не се очакват големи промени в световен мащаб. Една епидемия, дори от смъртоносна болест ще се овладее. Това съм сигурен. Не съм сигурен, че ще се овладее в БГ.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #301 -: Март 16, 2020, 08:54:11 »
Quote (selected)
Не съм сигурен, че ще се овладее в БГ.

Колкото и да ти струва невероятно, точно у нас има шансове да се овладее /по силата на същите тези "качества", характерни за местната популация/. Не съм сигурна за реднешко, обаче.. :nuts:

Quote (selected)
Има и възможности за мутация в благоприятна насока, където всичко може да свърши за някоя и друга седмица.

И аз клоня към такова развитие. Смятам, че квото е било възможно да се проспи, вече е проспано

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #302 -: Март 16, 2020, 09:00:18 »
" Не съм сигурна за реднешко, обаче.."
Ще се овладее. Тук е върло полицейска държава. Ако трябва карантината ще я наложат с частните армии както при Катрина.
Друго ме притеснява, че съм в силно застрашена група. Доколкото разбрах, не приемат в болници хора дори с висока температура и не на всички правят тестове. Явно нямаха достатъчно. Интерисували се дали си пътувал в "грешна" държава.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 09:22:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #303 -: Март 16, 2020, 09:04:33 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:47:08 от Captain Buddy »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #304 -: Март 16, 2020, 09:27:51 »
Като гледам проф. Михаил Константинов твърди, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус.
Quote (selected)
Стана банално да се повтаря, но само с тази т.нар. самоизолация няма да стане. В Китай с абсолютно драконовски мерки инфекцията беше овладяна, там бяха наистина драконовски мерките. Хората, които нарушаваха тези мерки, просто изчезваха. Това заяви по телефона за „Беновска пита“ проф. Михаил Константинов от „Информационно обслужване“ АД.

Той потвърди прогнозата си, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус. „Това са уравненията – преди 3 дни нещата изглеждаха много по-добре, сега вече изглеждат ужасяващо. Ако тенденциите се запазят, това е точно така и ще се случи в следващите 6 месеца.
   
Обаче на мен не ми излизат сметките, изглежда съм зле с уравненията.

Прегледах записите на Италия, Испания, Германия и Франция, при всички тези държави заразените са се удвоявали средно за 3 дни, а твърдяха, че удвояването ставало за 6 дни.

Дори да приемем, че удвояването става за седмица, тогава на България ще и трябват само 3 месеца за да прехвърли 150 000 заразени.
Но опита на Китай, Южна Корея и Япония показват, че при стриктна изолация епидемията затихва. Въпросът е дали можем да повторим опита на Китай?
 

Изменението на броя на заразените е пропорционално на произведението възприемчиви-заразени. Най-опростено, това дава експонента с някакъв показател. С увеличаването на броя на заразените пък, скоростта естествено намалява (по-малко възприемчиви остават). Двете неща като резултат в най-опростените модели дават една крива с максимум. Преди максимума има етап на рязко нарастване, след това инфлексна точка, забавяне и след максимума - спадане. Има и друга подробност, удвояването е за откритите и обявени случаи, а не за реално заразените. Ако е по опростения модел, сметките на Мишо Констатнинов са коректни като порядък, само времето не излиза, доста по-кратко ще е може би.

Има друг неприятен момент, това е най-простия модел. По-сложните дават няколко затихващи вълни. Има и възможности за мутация в благоприятна насока, където всичко може да свърши за някоя и друга седмица.

Като допълнение -- погледнете статията, посочена в https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg77628#msg77628
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #305 -: Март 16, 2020, 09:42:19 »
"Например:
No credible evidence supporting claims of the laboratory engineering of SARS-CoV-2."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7033698/
Аз нямам подготовка да оценя статията на шестимата китайци в научно издание в САЩ.
Петима от тях са в различни научни центрове на САЩ и един е от Китай. Вярно е, че е от 14 февруари. Не мисля, че ще публикуват нещо което всеки специалист ще го обори и никой няма да ги цитира, което си е важно в научните среди.
Тяхното твърдение е, че в генома на COVIT-19 има 4 части (последователности) и нито една от частите не съвпада с тази на HIV-1. Доколкото разбрах.
"Current report conducted careful examination of the sequences of 2019-nCoV, other CoV viruses and HIV-1 as well as GenBank database. Our results demonstrated no evidence that the sequences of these four inserts are HIV-1 specific or the 2019-nCoV viruses obtain these insertions from HIV-1. "
По нататък от това се вади извод, че не е създаден в лаборатория.
Китай по политически причини може да твърди всичко. Това е външен министър. Нека видим някакви (научни) доказателства от тяхна страна!

Другите две писанки които предложих са коментари по статията.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 09:59:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #306 -: Март 16, 2020, 10:26:50 »


Глупости!
Няма никаква революционна обстановка. Нищо не се разпада. Стаковете може да падат, но собствеността не се е сменила. Не е станала държавна или общинска. Който си е владял Америка пак си я владее. Това в което измерват собствеността ($) си е сменило стойността.
Никой не е раздал "земята на селяните" или фабриките на работниците.
Отворете си очите! Криза като всяка друга.
Хем всичко това, което си написал е вярно, хем в оригиналната статия, цитирана от теб има една истина. Голяма истина -  все повече хора разбират това, което твърдим от години тук - "Царят е гол!" . А това е началото на края на царуването му. Не знам как да  го напиша на "лигавия ти език", че да го разбереш. Не че държа особено на последното. И ми е през оная работа, че вие, дато сте се фанали за пеша му,  все още си мислите че държите Господ за шлифера.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #307 -: Март 16, 2020, 10:42:02 »
Прочее за таз ли държава - САЩ - идеше реч по-горе?
https://glasove.com/categories/novini/news/amerikanci-branyat-domashno-prodovolstvie-s-oryzhie
Опазил Бог!

Затворените по домовете си италианци пеят нощем по балконите и ръкопляскат на медиците си през това време.

Аз съм за Европа. Или поне за каквото все още е оцеляло от онази Европа, въпреки всякакви колониални администрации и ойро-атлантически ценности.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #308 -: Март 16, 2020, 10:55:44 »
А може би всичко е една истерия, да не се бунтуват хората?

Както писах по-рано, има разминаване между твърденията че короната не е по-опасна от грип или ТОРС, и драконовските мерки за ограничаване на нормалния живот, други смятат че епидемията е удобно извинение за разрастващата се световна рецесия.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #309 -: Март 16, 2020, 10:56:30 »
Quote (selected)
По нататък от това се вади извод, че не е създаден в лаборатория.
Напротив Бъч. Точно това може да се твърди. Че вируса не е естествена мутация, ерго е създаден по изкуствен начин. Това както споменах и преди с намколко си девятки сигурност.
 
Апропо понеже спомена HIV, като пример за изкуствено създаден вирус .... трябва да си голям наивник да си мислиш че е единствена разработка.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 10:58:51 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #310 -: Март 16, 2020, 10:58:51 »
Quote (selected)
По нататък от това се вади извод, че не е създаден в лаборатория.

Напротив Бъч. Точно това може да се твърди. Че вируса не е естествена мутация, ерго е създаден по изкуствен начин. Това както споменах и преди с намколко си девятки сигурност.

Ще се чакат допълнителни изследвания явно :m1731:

Макар, че това не е толкова важно. Аз по-скоро си мисля за Лари Романофф и неговите публикации.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #311 -: Март 16, 2020, 11:04:48 »
И за това, властта на Баце се бетонира.

Много е удобно, забранява се всяко събиране на хора - глоби, затвор, страх у хората, когато мислиш как да не се заразиш, не мислиш колко е скапан живота и колко си ограбен, казваш си, е има и по-зле, виж, хора боледуват и умират.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 11:09:11 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #312 -: Март 16, 2020, 11:21:14 »
Quote (selected)
И за това, властта на Баце се бетонира.

Напротив.
В момента в който обществото започне да приема че колхоза е основно источник на зараза, проекта "Граждани за европейско ...." е труп  :smokin:
То затова и не се вземат необходимите ефективни мерки.
Например тестване за зараза на всички които са посещавали страни от ЕС от началото на годината или от началого та Февруари. Буферни лагери за пристигащите оттам и т.н.
Предприеманите мерки са мижи да те лажем.
Не че не ги приветствам. Както вече отбелязах в резултат на тях София стана едно по добро място зе живеене. Е ако сме максималисти би трябвало да поискаме и разкарване на мангалите от строежите.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #313 -: Март 16, 2020, 11:43:08 »
Заместник-главният редактор на Ла Република:

... Но ние се оказахме сами: защото Европейският съюз не ни изпрати нито един лекар, нито една маска, не създаде нито една полева болница.

Защо Европа с колосалния си административен и технически апарат не направи нищо, за да предотврати епидемията и да координира карантината? Всяка страна действа по свое усмотрение, с един-единствен резултат: това, което се случва в Италия, рискува скоро да се повтори във Франция, Германия и Испания. Трябваше да се вземат общи решения, но такива нямаше.

Защо Европа не се зае да създаде общ производствен план за елементарна екипировка,

като маски и ръкавици, и инвентара, който се оказа решаващ в Китай? Сега всички страни-членки отчаяно търсят дихателни апарати и защитно облекло, докато индустриалната мощ на Европейския съюз можеше да произведе всички тези жизненоважни запаси за един месец. За Италия, за света. Но той нищо не направи.

Финансовите интервенции ще бъдат основни утре. Днес ние се борим да предотвратим краха на нашето общество. Важното в момента е здравето, защото ние сме убедени, че здравеопазването има предимство пред бизнеса. И знаем, че без болници, които могат да приемат болните, паниката ще подхрани хаоса и ще унищожи финансовите пазари. Дори и в тази ситуация, най-драматичната от раждането на Европейския съюз,

Европа се оказа чужда на проблемите на гражданите:

бюрократична структура, неспособна на конкретни намеси. Нямаше нито солидарност, нито контрол...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #314 -: Март 16, 2020, 11:51:20 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:47:28 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #315 -: Март 16, 2020, 12:02:54 »
защо трябва да се хаби ракията за външна дезинфекция? из къщи се мотаят кърпички за почистване на очила, еднократни. с некъв алкохол, дето се изпарява страшно бързо. ето един примерен състав на такива /rewe brillenputztücher/:
Quote (selected)
AQUA
PHENOXYETHANOL
LAURYLAMINE
DIPROPYLENEDIAMINE
ALKYL POLYGLUCOSIDE
PARFUM
DIMETHICONE
ACRYLIC COPOLYMER
LACTICACID

по магазините трябва да има подобни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #316 -: Март 16, 2020, 12:03:24 »
аз си чистя монитора с тях, ама и за ръце трябва да стават.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #317 -: Март 16, 2020, 12:06:53 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:47:51 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #318 -: Март 16, 2020, 13:05:00 »
След като американците изкупиха до последна бройка тоалетната хартия в страната, консервите и варивата, медии съобщават за рязък скок в покупката на огнестрелни оръжия, за да може домакинствата да опазят натрупаните продоволствия (и тоалетната хартия).
 
Бъч,а ти имаш ли/купи ли си пушка, за да пазиш твоя дом (твоята крепост)?

Тва майтап ли е? Ако не е, имаме всички основания за национална гордост.
След гербавата малоумщина от петък вечер, нещата леко се регулират. Няма струпвания пред магазините, вътре се спазва ред, има си всички стоки. В градския транспорт е мъртвило, хем е редовен, хем всичко вътре седи чинно на разстояние, водачите са изолирани. Това в София

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #319 -: Март 16, 2020, 13:08:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:47:58 от Captain Buddy »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #320 -: Март 16, 2020, 13:25:15 »
След като американците изкупиха до последна бройка тоалетната хартия в страната, консервите и варивата, медии съобщават за рязък скок в покупката на огнестрелни оръжия, за да може домакинствата да опазят натрупаните продоволствия (и тоалетната хартия).

Петък вечерта. Интервю с великия ПиаР Максим Бехар на тема "корона вирус и комуникации".
(цитирам по памет):
  "- Г-н Бехар, на какво се дължи тази истерия по нашите магазини за презапасяване с продукти?
  - Липса на комуникационни умения. В това отношение сме поне сто години назад от развитите страни: САЩ, Испания..."

Деба и комплексара  недоклетен, деба!
« Последна редакция: Март 16, 2020, 13:40:33 от Bacho Кольо »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #321 -: Март 16, 2020, 13:26:08 »
За 140 години не са мръднали от устойчивото си състояние

Тука грешиш. Не сме мръднали не за 140, а за над 1140  :smokin:  Вероятно даже и от възникването си.
Безропотно сме оставили слабака Борис да предаде религията на народа и да му натресе ромейското християнство. Дори не сме подкрепили Расате, когато се е опитал да поправи грешката. Най-вероятно мнозинството е гледало сеир и се е скатавало.
И след още 1000 г. българите ще сме същите, ако още ни има (много малко вероятно).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #322 -: Март 16, 2020, 13:36:52 »
И аз много ценя мненията на Бъч, но за промените греши. Промените ще са внезапни, непредвидими и огромни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #323 -: Март 16, 2020, 14:32:46 »
Quote (selected)
Истерията стигна до абсурдни нива, все повече приличаме на жертви на социален експеримент, смята хирургът
Д-р Борислав Генчев

https://bgnews.space/2020/03/10/%d0%b4-%d1%80-%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d1%87%d0%b5%d0%b2-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%83%d1%81%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b5-%d0%b5-%d0%be%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%bd/

Най-страшното в истерията около коронавирусът не е самото заболяване, ограниченията или дори огромните финансови загуби. Страшното е, че се показваме като незрели, лесно внушаеми и от там лесно манипулирани общества, смята д-р Борислав Генчев. Хирургът е общински съветник в Горна Оряховица и член на Общинския кризисен щаб и открито заявява, че повечето мерки срещу коронавируса са ненужни, а някои дори вредни.
the lamers club honourable member …

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #324 -: Март 16, 2020, 14:46:47 »
След Китай Куба, Куба!!!е пратила 25 лекари и медпомощи на Италия.
Очаквам Венецуела...

Положителното от тази корона е, че лъсна цялата несъстоятелност на това раково образувание - ЕС с неговите, прости ме Боже, ценности.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #325 -: Март 16, 2020, 14:49:06 »
След Китай Куба, Куба!!!е пратила 25 лекари и медпомощи на Италия.
Очаквам Венецуела...

Положителното от тази корона е, че лъсна цялата несъстоятелност на това раково образувание - ЕС с неговите, прости ме Боже, ценности.

Няма нищо странно, Софи. Дори в  класацията на СЗО Куба е  в топ три на световното здравоопазване

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #326 -: Март 16, 2020, 14:52:07 »
Да, Асол, явно и по солидарност, съпричастност, чувство за взаимопомощ...
ЕС е системна грешка.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #327 -: Март 16, 2020, 14:57:42 »
ЕС е пирамида. Това не го казвам за първи път. Това ще го каже всеки, който е работил за туй образувание. Ако не е алчен, разбира се.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #328 -: Март 16, 2020, 15:12:49 »
Куба има здравеопазване.
България също имаше здравеопазване, а сега има здравна реформа.
Здравната реформа в България се състоеше в това да се унищожи здравеопазването и всички възможни болници да получат имена на светии и светици.
Либерално-средновековен обскурантизъм.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #329 -: Март 16, 2020, 17:17:29 »
Quote (selected)
Либерално-средновековен обскурантизъм.
обскур...курант...да бе в това понятие и аз намирам онуй понятие, което отнесе приличното ни някогашно здравеопазване.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #330 -: Март 16, 2020, 17:36:02 »

Затворените по домовете си италианци пеят нощем по балконите и ръкопляскат на медиците си през това време.

Аз съм за Европа. Или поне за каквото все още е оцеляло от онази Европа, въпреки всякакви колониални администрации и ойро-атлантически ценности.

Здравейте отново,
И на мен ми харесва повече Европа, но по времето когато емигрирах "европейците" ни гледаха като мръсни натрапници и имаше огромни опашки по консулствата за визи. Не можеше да излезеш да работиш или да се разходиш навън. Май сте го забравили това време преди повече от 20 години.

PS Това ръкопляскане от прозорците ми изглежда като плюшените мечета които раздаваха на 
"бежанците". No harm done!

Ще ви прочета всичките.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #331 -: Март 16, 2020, 17:55:17 »
Аз не виждам драматична криза в изпразването на рафтовете. Ще ги напълнят. Това е огромна възможност за производители и търговци. Ще им раздадат оборотни $. От правителства и банки.
Например, това което чувам от БГ е, че са свалили администрацията на моловете да помага в зареждането.
Не виждам как липсата на тоалетна хартия ще доведе до катастрофални промени. Този капитализъм при който "enjoy"-вате ще продължи в нашия временен интервал. Засега няма друг на "маркета". ;D Дали ми харесва или не е без значение. Както пишеше ЗИП-а, аз съм само студен наблюдател.
Абе къде изчезна този човек? Да не са го изчезнали трибуквените организации? :too_happy-1067:

Бъдете живи и здрави!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #332 -: Март 16, 2020, 18:03:13 »
Quote (selected)
Аз не виждам драматична криза в изпразването на рафтовете. Ще ги напълнят. Това е огромна възможност за производители и търговци. Ще им раздадат оборотни $.

Тва повечето от стоките от Китай ли ще си ги внесете?  Кво точно произвежда реднешко? :D

Имай предвид, че в момента гледам официални данни, макар че Мексико е близко за една малка част от изключителната държава..Нали няма да ми кажеш, че официалната информация не е точно такава? :nuts:
« Последна редакция: Март 16, 2020, 18:06:37 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #333 -: Март 16, 2020, 18:17:36 »
Нали това ви пиша. Кризата ще настъпи когато Китай престане да приема $. Засега е старото положение. Китай не прави резки движения.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #334 -: Март 16, 2020, 18:18:20 »
обаче няма шест-пет. ето какво пише в чепеларе.орг:
Quote (selected)
Голямата новина обаче със сигурност е въвеждането на вечерен час за територията на община Чепеларе – жителите и гостите на населените места в общината не могат да напускат имотите си (местата, в които са настанени – за гостите) в часовете между 22 часа вечерта и 06 сутринта. Мярката влиза в сила незабавно и важи до второ нареждане. Изключения са работещите нощна смяна и спешните случаи. „Правим всичко в името на безопасността“, коментира в тази връзка кметът на Общината, г-н Боран Хаджиев. Контролът по спазването на вечерния час и останалите противоепидемични мерки е поверен на РУ-Чепеларе. За нарушения логично се предвиждат и санкции – предупреждение при първи случай и всичко, което предвижда законът, при евентуален рецидив.
http://chepelare.org/?page=pages&id=3798

какво предвижда законът за мен е неясно, предполагам и на общинарите също толко им е ясно, ама важно е да имат вечерен час. като го въведат и вирусите половината седят в недоумение и страх, а другата половина се гътат. от смях.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #335 -: Март 16, 2020, 18:43:10 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:09 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #336 -: Март 16, 2020, 18:44:36 »
Нали това ви пиша. Кризата ще настъпи когато Китай престане да приема $. Засега е старото положение. Китай не прави резки движения.

Какво те кара да си мислиш, че това няма да се промени? Особено като тръгнете да се стреляте заради кенефната си хартия? И заради нивото на здравеопазването си, разбира се. Даваш ли си сметка, че благодарение на интернета цял свят вижда кво точно представлява "американската мечта"? И че вече поне две огромни държави ви бият задниците?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #337 -: Март 16, 2020, 18:54:03 »
Quote (selected)
Китай държи прекалено много от валутните си резерви в долари и ако мръдне рязко, ще срине долара и много ще загуби.
Чуват се някакви приказки, че част от мъртвите резерви в долари вече са материализирани като акции в чужди компании пуснали корени в Китай.
При това с добър дискаунт 30-50% , една седмица/месец блокаж на бизнеса се е оказал непреодолим проблем за много от "стратегическите инвеститори" в поднебесната и са побегнали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #338 -: Март 16, 2020, 18:56:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:15 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #339 -: Март 16, 2020, 19:00:25 »
Quote (selected)
Рудниците на "Мини Марица-Изток" с мерки срещу разпространението на коронавируса
https://www.manager.bg/obshchestvo/rudnicite-na-mini-marica-iztok-s-merki-sreshchu-razprostranenieto-na-kroonavirusa

Това си е и за темата със санитарите, ама аз сега да се разчекна ли? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #340 -: Март 16, 2020, 19:00:31 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:22 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #341 -: Март 16, 2020, 19:08:23 »
Отдавана се говори че Китай помага на САЩ държейки доларови резерви, аз винаги репликирам с номера на китайката.
Няколко трилиона, това са  мъртви долари, на Китай е разрешено да купува срещу тях само авторски права на Холивуд, на софтуерните баровци, скъпо свинско и петрол, ГМО соя и царевица. Един прекрасен ден Китай ще се отърве от доларите приравнявайки ги с цената на шлаката. Китайката вече е вързала чичосамовото "достойнство" за тухлата и просто изчаква момента пирамидата да се дигне още едно или две нива за по-високо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #342 -: Март 16, 2020, 19:16:29 »
Никой няма сметка да срине друг, просто се борят за по-голямо парче от баницата, защото благодарение на глобализацията, баницата е обща.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #343 -: Март 16, 2020, 19:19:50 »
Никой няма сметка да срине друг, просто се борят за по-голямо парче от баницата, защото благодарение на глобализацията, баницата е обща.

Всеки има сметка да гътне реднеците. Основният въпрос е, как да ги гътне без да повлекат всички след себе си. Това е темата на стратегическата игра

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #344 -: Март 16, 2020, 19:21:56 »
Никой няма сметка да срине друг, просто се борят за по-голямо парче от баницата, защото благодарение на глобализацията, баницата е обща.

Имаше по тубата клипчета когато в РФ направиха реформа и извадиха от обръщение май банкнотата от 200 рубли, трудно горят  а и никой не може да изпуши толкова пури палейки ги с банкноти. Имаш много "мъртви" пари, е това правят в момента и САЩ, даже подкокоросват ЕС да не продава на Китай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #345 -: Март 16, 2020, 19:24:37 »
Това казвам, но не забравяйте че западният лихварски капитализъм, винаги си е решавал кризите с война, в САЩ са наясно че им е спукана работата, и разработват сценарии за блицкриг с маломощно ядрено оръжие, Русия и Китай също са наясно, за това разработиха хиперзвуково оръжие.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #346 -: Март 16, 2020, 19:27:25 »
Вижте как пандемията съвпадна с най-големите военни игри, на територията на Европа. Не мисля че е случайно, американските войници вероятно са ваксинирани, никой не би си рискувал армията, да я разболи наведнъж.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #347 -: Март 16, 2020, 19:36:35 »
След като американците изкупиха до последна бройка тоалетната хартия в страната, консервите и варивата, медии съобщават за рязък скок в покупката на огнестрелни оръжия, за да може домакинствата да опазят натрупаните продоволствия (и тоалетната хартия).
https://glasove.com/categories/novini/news/amerikanci-branyat-domashno-prodovolstvie-s-oryzhie
Тягостно впечатление прави писанката на Лиана Панделиева. Това не е журналистика. Временната липса на тоалетна хартия ли видя в САЩ? Та в соц България в провинцията никога нямаше тоалетна хартия и някой превързочни материали за специфични нужди.
Нали не характеризираме социализмът по тази липса - постоянна при това?

Беше си само личице и това си остана. Празноглава. Не ѝ минава през ума, че оръжие се купува да опазиш живота на себе си и близките си, а за "складовите наличности" има ключалки и секюрити системи.  :smokin:
Продажна работа - вие поръчвате, ние пишем!
Какво учи в САЩ и какво научи? Дали работи тук?
« Последна редакция: Март 16, 2020, 19:50:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #348 -: Март 16, 2020, 19:41:43 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:30 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #349 -: Март 16, 2020, 19:50:47 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:37 от Captain Buddy »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #350 -: Март 16, 2020, 20:05:24 »
Да, знам - много от форумците в "Сега" се хвалиха кой каква пушка има.
Нали има и друг подход? Да живееш в добър квартал, където както се оказва повечето са по-богати от теб и няма да тръгнат да ти вземат старите джинси. Такъв е случаят с мен. Досега съм живял в такива градчета. Е, по скъпо ти ляга. ;D Но пък училищата са по-добри, ако това те интерисува.
Май не ме четете.  :m1731: Нали съм ви писал, че има хиляди америки.
А изобщо съм привърженик на втората поправка. И на NRA. ;D
« Последна редакция: Март 16, 2020, 20:09:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #351 -: Март 16, 2020, 20:11:14 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:42 от Captain Buddy »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #352 -: Март 16, 2020, 20:14:36 »
Quote (selected)
Федералният резерв изпреварващо въведе нови количествени облекчения като на практика нулира лихвите и наводнява пазара с ликвидност като ще закупи допълнителни облигации на обща сума от 700 милиарда долара в това число половин трилион държавни ценни книжа на САЩ.
Не вървят на добре нещата.
Тази и следващата година трябва да продадът над седем трилиона ДЦК, за да изплатят старите дето им изтича срока.
Явно балъците свършиха, а нема като как да ги изкупи ФЕД сичките....
То и миналите години имаха проблеми с пласмента ама май доде часът на истината

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #353 -: Март 16, 2020, 20:17:52 »
Проблем ще има когато някой влезе да инвентаризира "златните резерви" на ФЕД. Което няма да бъде допуснато.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #354 -: Март 16, 2020, 20:18:13 »
 
Quote (selected)
Временната липса на тоалетна хартия ли видя в САЩ? Та в соц България в провинцията никога нямаше тоалетна хартия и някой превързочни материали за специфични нужди.

Не знам дали ти направи впечатление, но Лилето се подкрепяше с фотоси и постинги от реднешкото нет. Вие бе, вие сте си ги качвали снимките и вие сте ги писали разни работи. Панделиева само добросъвестно ви цитира. Не ти харесва ли? Соцът ти е виновен? Ами нали за това си там, да не си у соц. Е, къде точно си, ако се абстрахираш от соца, а? Или ти е трудно да си зададеш въпроса, що така се случи? Жокер - не е виновен соцът, него го няма от 30 години  :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #355 -: Март 16, 2020, 20:28:40 »
Quote (selected)
Временната липса на тоалетна хартия ли видя в САЩ? Та в соц България в провинцията никога нямаше тоалетна хартия и някой превързочни материали за специфични нужди.

Не знам дали ти направи впечатление, но Лилето се подкрепяше с фотоси и постинги от реднешкото нет. Вие бе, вие сте си ги качвали снимките и вие сте ги писали разни работи. Панделиева само добросъвестно ви цитира. Не ти харесва ли? Соцът ти е виновен? Ами нали за това си там, да не си у соц. Е, къде точно си, ако се абстрахираш от соца, а? Или ти е трудно да си зададеш въпроса, що така се случи? Жокер - не е виновен соцът, него го няма от 30 години  :nuts:
На мен никакъв соц не ми е виновен. Бях добре и при соца и при "народната власт на Америка".
Няма защо да се надъхвате. Лиана Панделиева показва "опаката" страна на Америка. Това е долна пропаганда. Дали има горна?  ;D Ясно е какво е разбрала от Америка.
Аз се опитвам да ви покажа Америка от различни страни. Нима не съм видял бездомните по Калифорния?
Хора които за нищо не ставаха по соца учеха журналистика и разбира се, от нищо не разбираха. Какъв е изразът на български? Кучето в г№$а не могат да убодат!

BTW разбирам, че в Германия, Хамбург  REWE са го опразнили. Не е само до САЩ. Празни рафтове. Какво ви казва Панделиева със снимките? Хората имат слабости (страхове) и се поддават на паника. Е, и?
Не го ли знаехте?
« Последна редакция: Март 16, 2020, 20:52:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #356 -: Март 16, 2020, 20:38:37 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:48:51 от Captain Buddy »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #357 -: Март 16, 2020, 20:41:29 »
Captain Buddy  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Март 16, 2020, 20:43:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #358 -: Март 16, 2020, 20:50:35 »
Quote (selected)
BTW разбирам, че в Германия, Хамбург  REWE са го опразнили. Не е само до САЩ. Празни рафтове. Какво ви казва Панделиева със снимките? Хората имат слабости (страхове) и се поддават на паника. Е, и?
Не го ли знаете?

Зная го, разбира се. Но точно това е най - забавното. Години наред ние от Изтока бяхме определяни като роби на кенефната хартия, по цивилизованите ви вестници се мъдреха фотоси на най-изпаднали циганори с обяснение "българите". Учихте ни на ум, разум и цивилизация..за да стигнем докъде...до кенефната хартия! На всичкото отгоре цивилизаторите се въоръжават да си я пазят! Слабости ли? В катран и пера заслужавате да ви овалят, щото господарите ви разплакаха и унишожиха куп хора, за да могат да ги оберат..под лицемерната маска на разставяне на "демократични" ценности. Съжалявам..всъщност не съжалявам...не съм в състояние да ви съчувствам. Господ да ми прости, но на този свят трябва да има възмездие. В името на справедливостта! Заслужавате си го

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #359 -: Март 16, 2020, 20:52:03 »
Бъч, поне банани има ли?
Че и без банани мани, мани! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!