Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:18:19

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 374063 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3600 -: Февруари 14, 2021, 21:49:09 »
Quote (selected)
Марешки: Аз съм като Навални за България
Бойко Борисов да вземе и да се обяви и в моя защита, призова лидерът на "ВОЛЯ"

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mareshki-az-sum-kato-navalni-za-bulgariya

Много ми липсва търкалящото се емотиконче! :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3601 -: Февруари 14, 2021, 22:03:24 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Днес в 18:59:43
...и никой няма да признае, че е гласувал някога за ГЕРБ.

в смисъл никой освен теб, щото ти си един от видните гербокрепи тука.

Нито ме познаваш, нито знаеш за кого гласувам, или по-скоро не гласувам!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3602 -: Февруари 14, 2021, 22:58:09 »
къш, бе. не е необходимо да те познавам, достатъчно е да ти чета идиотщините. я да се самоцитирам:
Този и онзи ме питат, кой са по-вредни от Баце, трудно е да се измери, кой е по-вреден, а и не ме интересува, всички от статуквото са много вредни, защото полезни не се допускат!
въртиопашке, питам те щото ти си противоречиш:
...ако питат мен, сега, като видях кои са срещу Борисов - аз съм за Борисов...
Не само не подкрепям Борисов, смятам го за най-вредния до сега, бях против него още когато го избираха за кмет...

от един месец седи това ти писание:
...има и по-лоши от Борисов...
и съответно моя въпрос кои са по-лошите, да кажеш няколко имена. не можеш. следователно според теб по-лоши от боко нема, щото ако имаше все щеше да назовеш някого.

иначе теоретизираш, ето пример:
Срещу глупостта няма измислени лечение, лекарство, ваксина, глупостта е личен избор.
избрал си си - не ти се бъркам. личният избор си е личен избор. обаче си намери поне още един съмишленик, да станете сила, пък ако намериш още 4, може и до тълпа да я добутате:
Quote (selected)
Один дебил - это один дебил. Два дебила - это сила. Три дебила, как известно, тоже сила. Впрочем, и четыре дебила - сила. А вот пять и более дебилов - это толпа...

та така. намери си поне още един, да станете сила.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3603 -: Февруари 14, 2021, 23:01:07 »
Quote (selected)
...има и по-лоши от Борисов...

Това и аз го вярвам. :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3604 -: Февруари 14, 2021, 23:01:34 »
има и още:
Quote (selected)
От много време се удивлявам, на една дебилска черта у българите, к-а-з-в-а-ш  я-с-н-о, д-у-м-а по д-у-м-а нещо, а не те разбират, дори не те слушат. Дали е психиатрия, психология, или лошо възпитание само, не знам, да каже д-р Михайлов.
и аз се учудвам. щото ето какво е казал един, назоваващ себе си максимус втори:
...ако питат мен, сега, като видях кои са срещу Борисов - аз съм за Борисов...

обаче днеска същият твърди:
Quote (selected)
Не само не подкрепям Борисов, смятам го за най-вредния до сега, бях против него още когато го избираха за кмет

и пак от него:
Quote (selected)
Срещу глупостта няма измислени лечение, лекарство, ваксина, глупостта е личен избор.
направил си го личния избор, гербокрепецо. къш. че и се удивляваш на собствената си - как беше - дебилска черта. ми удивлявай си се.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3605 -: Февруари 14, 2021, 23:02:22 »
Quote (selected)
...има и по-лоши от Борисов...

Това и аз го вярвам. :)

станахте ли сила? в смисъл обединихте ли се или сте си един по един, как беше
Quote (selected)
Один дебил - это один дебил

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3606 -: Февруари 14, 2021, 23:06:32 »
теоретично винаги има по-лошо. на практика, с хоризонт следващите няколко избора /щото и аз като асол си мисля, че през няколко месеца ще има избори до изриването на гюбрето/ по-лошо от баци нема. иначе казано, невъзможно е премиер да ни стане някой, по-лош от сегашния бивш гангстер, бандит и настоящ страхливец и патологичен лъжец, при който има от ена страна тотална липса на собствено мнение /мени го до три пъти дневно и се противоположно/, а от друга - тотален стремеж да командва сичко ръчно, щото имал телефон с копчета.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3607 -: Февруари 14, 2021, 23:07:37 »
тва, естествено, ако баци се окаже в невъзможност да състави правителство, сиреч баци плюс слави плюс депесе плюс квито там патриоти се намърдат - да не успеят да се разберат.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3608 -: Февруари 14, 2021, 23:09:51 »
тва, естествено, ако баци се окаже в невъзможност да състави правителство, сиреч баци плюс слави плюс депесе плюс квито там патриоти се намърдат - да не успеят да се разберат.
Не се притеснявай за тях, ще се разберат.
Може и правителство на малцинството, когато трябва няколко златни пръста все ще се намерят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Анализирахме с Европейската агенция по лекарствата процедурата (за одобряване на ваксини) и решихме отсега нататък ваксина, подобрена от производител за (нуждите на) борбата с новите варианти на основата на вече съществуваща и лицензирана ваксина вече няма да има нужда да преминава през всички етапи на разрешение", каза еврокомисарят за здравеопазването в публикувано днес интервю за германския ежедневник "Аугсбургер Алгемайне". Кириакидис заяви, че това ще осигури по-бързо на разположение "приспособени ваксини, без да бъдат понижавани критериите за безопасност".

https://www.manager.bg/covid-19/es-shche-razreshava-po-brzo-vaksinite-sreshchu-varianti-na-covid-19

Отваряме следващата врата.
Вече няма да е теория на конспирацията, а "нормалност".
Съчетано с индулгенцията дадена на фармафията следва "окончателното решение".
Всеки производител ще може да внася качествени и технологични изменения без да минава през тестове.
Познайте как ще се съкратят сроковете за производство, а качеството ще бъде задоволително за половин или едногодишен имунитет.
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 23:36:52 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3610 -: Февруари 14, 2021, 23:52:41 »
Quote (selected)
    "Анализирахме с Европейската агенция по лекарствата процедурата (за одобряване на ваксини) и решихме отсега нататък ваксина, подобрена от производител за (нуждите на) борбата с новите варианти на основата на вече съществуваща и лицензирана ваксина вече няма да има нужда да преминава през всички етапи на разрешение", каза еврокомисарят за здравеопазването в публикувано днес интервю за германския ежедневник "Аугсбургер Алгемайне". Кириакидис заяви, че това ще осигури по-бързо на разположение "приспособени ваксини, без да бъдат понижавани критериите за безопасност".

https://www.manager.bg/covid-19/es-shche-razreshava-po-brzo-vaksinite-sreshchu-varianti-na-covid-19

Интересно, като не минава през "всички етапи на разрешение", през кои ли изобщо ще минава?! Машина за правене на пари!... Кога ли на хората ще им писне от всичко това и дали ще го дочакаме  >:(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3611 -: Февруари 15, 2021, 00:28:33 »
тва, естествено, ако баци се окаже в невъзможност да състави правителство, сиреч баци плюс слави плюс депесе плюс квито там патриоти се намърдат - да не успеят да се разберат.
Не се притеснявай за тях, ще се разберат.
Може и правителство на малцинството, когато трябва няколко златни пръста все ще се намерят.

а, аз притеснения нямам, очертавам границите на модела. между другото, и да се разберат, може да не им стигнат депутатите. на практика може сичко да стане.

май не си спомням досега 50 дена преди изборите кампанията все още да не е почнала. баци си ръфа радев, разните му маи, дабългари и прочие сини мравки се оправдават как нямало да се срещат с бесепето, разни кобили с очила, титулувани журналистки и политоложки, пищят как нинова ги съдела и им запорирала сметките, разни депесета и те по радев нещо плюят...

да сте чули програма от някой освен бсп? да сте чули - как викаше кайлето /тя се е появила пак/ - послания? няма.

и няма и да има, щото като нямаш кво да кажеш - нямаш кво да кажеш. ей го максимуса, той тая работа мноо добре я знае. той е в ситуация 'хем сърби, хем боли'. и не е от скоро, doch, откак е почнал да се плещи простотиите, все така си е.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3612 -: Февруари 15, 2021, 00:32:17 »
така че тези избори ще са така - баци и бацевци ще плюят първо по радев и второ по бсп, щото не подкрепили радев. което си е малоумие като максимусовото, щото от една страна плюеш президента, а от друга плюеш основния си противник що не бил подкрепил отсега президента, демек ем тъй, ем наопаки, ама той баци тази материя да бъде в противоречие със себе си я умее. максимусът още не се е изучил, ама полага усилия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3613 -: Февруари 15, 2021, 00:34:31 »
Интересно, като не минава през "всички етапи на разрешение", през кои ли изобщо ще минава?! Машина за правене на пари!... Кога ли на хората ще им писне от всичко това и дали ще го дочакаме  >:(

кво значение има? мадам йес като беше 'главна преговаряща', си умираше да обяснява как ако ено нещо не е договорено, то нищо не е договорено. по тази логика ако един етап не е преминат, то нито един етап не е преминат.

после се чудят що хората не им вярват. те надминаха по лъжи зрелия соц, при това дет вика баци 'в пъти, в пъти'.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3614 -: Февруари 15, 2021, 08:32:30 »
Появяват се мнения, че маските, затварянето и дистанцията карат вируса да еволюира към по-заразни и по-опасни щамове, за разлика, ако преминава свободно през популацията, и че така няма да отшуми естествено. Масовата ваксинация - също.

Биологичните закони са незаобиколими.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3615 -: Февруари 15, 2021, 19:31:13 »
Quote (selected)
Кога ли на хората ще им писне от всичко това и дали ще го дочакаме  >:(

На хората и сега им е писнало, но за съжаление са само 20%.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3616 -: Февруари 15, 2021, 19:46:39 »
Quote (selected)
Една от най-уважаваните педиатърки у нас почина от COVID-19
Д-р Адил Кадъм си отиде само на 40-годишна възраст

https://www.segabg.com/hot/edna-nay-uvazhavanite-pediaturki-u-nas-pochina-covid-19

Има 6 коментара и после са спрени.
Лека ѝ пръст на лекарката, вероятно е била страхотен специалист и човек, което не пречи да е била с множество заболявания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Хипотезата на доц. Кунчев и други бе, че няма да има голямо заразяване в детските градини и училищата. Те може би са били прави за предишните варианти, но за британския щам това не важи. В Англия по 100 деца на седмица биват приети с мултисистемен синдром. Новият щам заразява децата напълно успешно. Има много голяма скрита заболеваемост.“, заяви той, като добави, че при британския щам децата са също толкова ефективни преносители, колкото и възрастните.

https://www.manager.bg/covid-19/matematikt-lchezar-tomov-stariyat-shcham-e-otzhivelica-do-mesec-shche-bde-iztlaskan

Кунчевците полека ще бъдат отстранени, с "пандемията" ще се занимават "професионалисти", математици с опит във финансовия инженеринг, все пак за едни пари става въпрос. :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3618 -: Февруари 16, 2021, 19:29:40 »
Quote (selected)
Държавната испанска агенция за научни изследвания и технологично развитие (CSIC) успя да разработи наноматериал, базиран на медни частици, който блокира коронавирусните протеини и забавя тяхното разпространение и заразност върху човешките клетки. Разработката представлява медни наночастици "с много малък размер" в уникално окислително състояние, което увеличава ефективността му като вируцид, пише eleconomista.es. В допълнение се уточнява, че той може да действа при температури до над 80 градуса по Целзий, а цената и нивото на токсичност са много по-ниски от тези на други елементи, които вече са тествани, като среброто.

Наночастиците се държат заедно благодарение на "протеинова матрица". Чрез нея те взаимодействат с протеина 3CLpro (той участва в разпространението на вируса) и протеините с шипове (тези, които позволяват на вируса да влезе в клетките) на коронавируса, като ги инхибират чрез процес на окисление, който ги модифицира, обяснява изследователят Хосе Мигел Паломо.

Изследователите на CSIC в момента работят върху това как да приложат този материал, за да може той да бъде комерсиализиран и разпространен. И разказват, че той може да служи като покритие върху множество повърхности и предмети, по-конкретно да се прилага върху одобрени полипропиленови хирургически маски, медицински памучни рокли и върху метални материали като стомана или желязо.

"Това би направило възможно наличието на нов тип ефективни маски с директно инактивиране, в допълнение към предотвратяването на предаването чрез механична бариера, и също така би позволило наличието на текстилни защитни средства за болнична употреба", обясняват от CSIC. Оттам посочват също, че материалът може да се използва върху копчетата или парапетите в обществения транспорт.
https://www.manager.bg/nauka-i-zdrave/ucheni-szdadoha-nanomaterial-na-medna-osnova-eliminirashch-koronavirusa

Цялата нАучна общност работи по финансирани проекти за ваксини и фешън маскинамордници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3619 -: Февруари 17, 2021, 12:31:24 »
https://dnevnik.bg/analizi/2021/02/17/4175811_britanskiiat_variant_razboliava_po-tejko_mnogo_poveche:
В петък Консултативната група за новозараждащи се заплахи от респираторни вируси към британското правителство повиши оценката за тежестта на доказателствата, че така нареченият "британски" вариант освен по-заразен е също и по-патогенен.
От "има реална възможност инфекция с него да се асоциира с по-висок риск от смърт", оценката сега се промени в: "новият вариант е вероятно да се асоциира с повишен риск от хоспитализация и смърт".
Както може да се види, промяната се съобщава много внимателно и нюансирано, като се спазват принципите за комуникиране на риск към обществото, така че тази комуникация да е максимално информативна, разбираема и премерена, отразяваща и нивото на несигурност в познанието.


Разбрахте ли сега? Не че лъжат като дърти британски цигани, а „комуникират, отразявайки нивото на несигурност в познанието“.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3620 -: Февруари 17, 2021, 19:35:31 »
Quote (selected)
Всредата на март европейските регулатор на лекарствата може да издаде становище за одобрение на ваксината срещу COVID-19 на Johnson & Johnson, предаде „Ройтерс“.

Американската компания е подала заявление за пускане на препарата си, разработван от подразделението Janssen, до Европейската агенция по лекарствата (ЕМА), докато междувременно той се оценява и от американските власти.
https://www.manager.bg/covid-19/jj-kandidatstva-za-odobrenie-na-vaksinata-si-v-evropa

А спутника евентуално април нищо че отдавна е подал документи.
Ко беши?
Ваксинация, анализация?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3621 -: Март 02, 2021, 11:16:57 »
Спутника навлиза успешно в Европа. Вчера Словакия получи първата половина от поръчаните 2 млн дози. Чехия води преговори за закупуване.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3622 -: Март 02, 2021, 13:01:26 »
   На тая ваксина - спутник, макя ми ѝ вика - космос.

 -Искам да ме ваксинират с "космос" - вика,  и само "космос" ..
    Ей така я помни руската ваксина..
   Хем трийсе пътя я поправям:  спутник, спутник, спутник... Ама тя се бърка с космос..

  П То иаз искам ваксина "космос"..уть .."спътник", ама няма..
 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3623 -: Март 02, 2021, 13:07:09 »
Спутника навлиза успешно в Европа. Вчера Словакия получи първата половина от поръчаните 2 млн дози. Чехия води преговори за закупуване.

Нека бъдем точни. Вчера Словакия получи първата партида от 200 000 дози. Разчита да получи и използва първия милион до края на март. Което значи, че поръчката е направена преди официалното одобрение на ваксината. Предполагам, че и чехите, и австрийците вече са запазили количества. Тва от страните в ЕС. В Балканските си се ваксинират със Спутник V, както и с китайската. 

Кофтито е, че нашите чакат квото дадат големите началници. Били сме били платили, казва премиерът. Нищо не сме плащали. Плащането за това, което ни отпускат, е направено централизирано от ЕК. И не получаваме дори това, което ни се полага пропорционално на населението, каквато е договорката и за което писна министърът на онова, което имаме вместо здравеопазване. 

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3624 -: Март 02, 2021, 13:17:11 »
Не ми е мнного ясно как става това - гониш руски дипломати, ама искаш Спутник.
Махаш паметника на Конев, ама биеш път до Гамалея и метани сторваш.
Нищо лично, ще кажете, Конев си е Конев, а това е бизнес.
Бизнес, ама не съвсем. Поне обикновеният руснак не го разбира така .

Още повече, че производствените възможности на Русия далеч не са неогреничени. И за руснаците не стига...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3625 -: Март 02, 2021, 13:18:45 »
ПП - Населението на Словакия е около 5,5 милиона. До лятото 2-та милиона дози ще предпазят 1 милион словаци от заболяването. Като имаме предвид, че деца и юноши никъде не се ваксинират, ваксинираните в Словакия само със Спутник V ще са над 20% от населението. А там се прилагат и другите ваксини, одобрени от ЕМА.
Къде сме ние? Някъде някакви поне приблизителни данни, освен щуротиите на Борисов?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3626 -: Март 02, 2021, 13:39:39 »
Бизнес, ама не съвсем. Поне обикновеният руснак не го разбира така

    Ами като е бизнес, аз бих турил ценоразпис:
    Изгонен дипломатат - цена с +10%
    Двама изгонени - цена с +20 %
    Подлайвате за санкций - цена с +50%
           :m1273:
   

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3627 -: Март 02, 2021, 13:57:28 »
Нека бъдем точни. Вчера Словакия получи първата партида от 200 000 дози.
Благодаря за корекцията, явно съм чел по диагонал и съм се заблудил. Иначе и на мен ми се видяха много цял милион дози изведнъж и наведнъж за Словакия, при условие, че самите руснаци още не са се ваксинирали.
Иначе докато търсих точна информация, разбрах, че освен в Сърбия руската ваксина е стигнала и до Черна Гора.
« Последна редакция: Март 02, 2021, 14:00:27 от kasapina »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3628 -: Март 02, 2021, 14:00:51 »
обикновеният руснак се изпълва с чуфство на законна гордост, когато властите му обадят по телевизора, как с техната ваксина спасяват човечеството од ковид.

До такава степен се изпълва с чуфство на законна гордост начи, че практически не му остават свободни од законна гордост телесни кухини, фкоито да бъде шприцната ваксината.

Фтоя смисъл няма драма и не е неопходимо руските власти да прибягват към транзакционни тактики од сорта на "шти дам ваксина, ама ще ни отизгониш дипломатите и/или ще омекотиш санкцийте" ф международните си одношения.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3629 -: Март 02, 2021, 14:05:57 »
освентва, спорет некои среди ковид нема, сисключение на

а)ковида, причинен од 5G-мрежите и
б)ковида, изобретен од онаа гад Бил Гейтс.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3630 -: Март 02, 2021, 14:18:45 »
Тия дни руснаците свалиха повече от 2 пъти цената на ваксината за износ, сега тя е 866 рубли или около 9,6 евро без ДДС. При това в нея влизат двете необходими за ваксинация дози.
https://sputnik.by/health/20210225/1047001381/Minzdrav-RF-snizil-predelnuyu-otpusknuyu-tsenu-Sputnika-V-v-2-raza.html

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3631 -: Март 02, 2021, 14:22:15 »
До такава степен се изпълва с чуфство на законна гордост начи, че практически не му остават свободни од законна гордост телесни кухини, фкоито да бъде шприцната ваксината.


  Ааа .. Глей до къде го докараа обикновения руснак.. Да си  бил употребил всички кухини???? 
 
  На времето избълваше 2-3 литре.. па му се отваряше кухина, и безмерна скръб за половин час..

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3632 -: Март 02, 2021, 14:28:25 »
Фтоя смисъл няма драма и не е неопходимо руските власти да прибягват към транзакционни тактики од сорта на "шти дам ваксина, ама ще ни отизгониш дипломатите и/или ще омекотиш санкцийте" ф международните си одношения.

С това съм съгласен, неслучайно написах "обикновените руснаци", а не "руските власти"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3633 -: Март 02, 2021, 14:32:39 »
руските власти знаят кво праат, както на плоскостта на международните одношения, така и по одношение на генерирането на опществена популярност вътре ф Русия. Чуфството на законна гордост надцаква повечето други чуфства като мощен катализатор на опществено одобрение.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3634 -: Март 02, 2021, 14:57:04 »
    Чуфството на законна гордост надцаква повечето други чуфства като мощен катализатор на опществено одобрение.

  Абе .. Верно е  ..
 
« Последна редакция: Март 02, 2021, 14:59:23 от Vançe »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3635 -: Март 02, 2021, 15:06:52 »
хем верно, хем ноо по-ефтино од ваксинацията, което одношение математически се изразява със знака ">":

чуфството на законна гордост > чуфството, че не си ваксиниран
« Последна редакция: Март 02, 2021, 15:11:22 от wreckage »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3636 -: Март 02, 2021, 15:26:50 »
Ся, първо не е ясно доколко "астрата" е спутник.
И второ руснаците си имат за техните хора протеинови ваксини. Последната разправят за всички възрастови групи.
Нещо като БЦЖ  :smokin:
 
Quote (selected)
чуфството на законна гордост, чуфството, че не си ваксиниран
Така?
« Последна редакция: Март 02, 2021, 15:32:13 от 66 »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3637 -: Март 02, 2021, 15:58:47 »
чуфството на законна гордост >
 

Такова чувство,  много имам..  .
   Ама хади, оставам го настрна и отивам на работа.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3638 -: Март 02, 2021, 16:26:56 »
Един доста изчерпателен обзор на всички ваксини, които са разработени и се разработват в момента, разпределени по видове, с основните механизми, по които работят, и фазите, до които са достигнали. Е, някои вече са на по-напреднал етап, все пак статията е от януари 2021 г.

"COVID-19 vaccines: where we stand and challenges ahead"
https://www.nature.com/articles/s41418-020-00720-9.pdf

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3639 -: Март 02, 2021, 17:16:48 »
 :well_done-1299:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3640 -: Март 02, 2021, 18:09:56 »
И какво знаем за тия ваксини - нищо?!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3641 -: Март 02, 2021, 19:37:06 »
Ни за ваксините знаем нещо, ни за вируса.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3642 -: Март 02, 2021, 21:00:41 »
Тъй де!
То, ако знаехме за вируса, нямаше как да не знаем и за ваксините...!
Нисичка ни е още камбанарийката... Рано сме се родили.
Този път.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3643 -: Март 02, 2021, 21:02:31 »
Тъй де!
То, ако знаехме за вируса, нямаше как да не знаем и за ваксините...!
Нисичка ни е още камбанарийката... Рано сме се родили.
Този път.
Твоята и моята може да са нисички, ама някой имат небостъргачи или поне си мислят че имат. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3644 -: Март 02, 2021, 21:48:12 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3645 -: Март 02, 2021, 22:08:10 »
Quote (selected)
Милиони дози на "АстраЗенека" залежават в Европа
Ако Германия продължи със същото темпо, до третата седмица на март ще има 5 млн. неупотребени ваксини
https://www.segabg.com/hot/milioni-dozi-na-astrazeneka-zalezhavat-evropa

Гадничко!
Нещо като ваксина, нещо като нищо, няма данни че помага, няма данни и че не пречи.
Даже европейските кухи лейки взеха да се усещат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3646 -: Март 02, 2021, 22:58:09 »
Имам чувството, че скоро ще се залежат доста от всички видове произведени ваксини... :(

Отново за бразилскиТЕ варианти (защото се оказа, че не е само един) и предложените обяснения защо след като уж е достигнат процентът, необходим за стаден имунитет в Манаус, има такъв изразителен нов пик на болестта през януари 2021 г. Едно от обясненията е, че новите варианти на вируса съдържат "съзвездие от мутации", които помагат да се избегне неутрализиращото въздействие на антителата.

Resurgence of COVID-19 in Manaus, Brazil, despite high seroprevalence
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00183-5/fulltext

Понеже нищо не знаем за вируса, учените са направили дискусионен форум за вирусния геном. Само за съвсем изкушени:
- филогенетичен анализ на бразилските варианти, с определени мутации.
- особености на генома на варианта P1, който се спряга да е довел до високия процент повторно заразяване


Simplified Solutions

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3647 -: Март 03, 2021, 00:19:43 »
Лоша работа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3648 -: Март 03, 2021, 00:49:06 »
https://healthcare-in-europe.com/en/news/european-parliament-to-investigate-who-pandemic-scandal.html

Скандалът със свинския грип през 2009 и корупционното обвързване между СЗО и фарма мафията, в резултат на което милиони здрави хора са им поставили неизследвани достатъчно ваксини.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3650 -: Март 03, 2021, 13:48:52 »



В Израел са пуснали войници да тропат по вратите и да питат хората що не са се ваксинирали.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3651 -: Март 03, 2021, 14:59:14 »
сигурна ли си, че тоз не иска да изхвърли боклука? че с таз оранжевата жилетка ми идат ени асоциации...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3652 -: Март 03, 2021, 15:39:27 »
Интересно. Вчера у юдейско пак надхвърлили 5000 новозаразени. Петиляди двеста и нещо.
Това при положение, че твъдят че са надфърлили 90% ваксинирани. А като сложим и преболедувалите са надфърлили 100%.
Та въпроса е поолабили ли са мерките? Два пъти удържаваха срока, май последно за дето знам беше до първи март....
Ама излизат едни информации за домашен арест за влезли в страната, гривни и проч .... та мое и трето удължение да са заформили.
 
Мда, дан си ваксър на тез времена.
 
Quote (selected)
сигурна ли си, че тоз не иска да изхвърли боклука? че с таз оранжевата жилетка ми идат ени асоциации...
Че и на цвят го докарва......

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3653 -: Март 03, 2021, 16:09:33 »


В Израел са пуснали войници да тропат по вратите и да питат хората що не са се ваксинирали.


Quote (selected)
сигурна ли си, че тоз не иска да изхвърли боклука? че с таз оранжевата жилетка ми идат ени асоциации...
Че и на цвят го докарва......


N.B. Към Ной:

Нали въпросът с емоджитата се свеждаше най-вече до техния брой и големина и че можем да пускаме тук и от старата, и от собствените си колекции, но в приличен брой и в прилични размери?!

Хилещото се по-горе емоджи съм го свела до 20pt – повече няма накъде!!!

Но ако пак не оДговаря на изискванията, пускай веднага бърсалката ...

« Последна редакция: Март 03, 2021, 16:31:53 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3654 -: Март 03, 2021, 16:29:29 »
Quote (selected)
- "Нигерийски" щам на коронавируса е открит в Северна Италия в град Бреша в провинция Ломбардия. Това съобщава агенция ANSA с позоваване на председателят на Италианското общество на вирусолозите и директор на микробиологичната лаборатория Арналдо Карузо, предава БГНЕС.
Според специалиста този щам се характеризира с мутации, срещу които сегашните ваксини могат да бъдат неефективни.

https://www.segabg.com/hot/teksas-i-misisipi-zahvurliha-maskite
В Европа се чудят как да затегнат мерките, в САЩ щатите Тексас и Мисисипи приключват с всякакви мерки и на от двете страни на Атлантика болните умрелите не намаляват :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3655 -: Март 03, 2021, 16:43:00 »
N.B. Към Ной:

Нали въпросът с емоджитата се свеждаше най-вече до техния брой и големина и че можем да пускаме тук и от старата, и от собствените си колекции, но в приличен брой и в прилични размери?!

Хилещото се по-горе емоджи съм го свела до 20pt – повече няма накъде!!!

Но ако пак не оДговаря на изискванията, пускай веднага бърсалката ...
Съкровище си ми ти! Чудесничко ти е емоджито, и на размер, и изобщо!  :t0328:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3656 -: Март 03, 2021, 16:44:14 »
Проверих наистина у юдейско 90% ваксинирани, е 89 и нещо.
И тестове бая над 100%. Тоест всеки проверяван поне веднъж.
 
----------------------------------------------
И що "нигерийски", а не "италиански"? щамът.
 
Амиии ... у тексас и мисисипи имат пренебрежимо заразяване спрямо калифорния и нюйорк.
Че излезе че тоз вируз политически мотивиран.
Дан споменаваме КНР, СРВ ....
« Последна редакция: Март 03, 2021, 16:47:48 от 66 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3657 -: Март 03, 2021, 16:46:14 »
Quote (selected)
И що "нигерийски", а не "италиански"? щамът.

Щото някой "откривател" си мечтае за голям и здрав нигерийски,  е наистина не за щам, ама..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3658 -: Март 03, 2021, 17:05:41 »
Нещо, което не разбирам, защо в Израел разпространението на вируса е голямо, въпреки жестокото затваряне, даже затвориха въздушното пространство, и защо въпреки привилегията да се ваксинират масово само в Израел, единствени в цял свят, заразата не престава?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3659 -: Март 03, 2021, 17:16:58 »
Нещо, което не разбирам, защо в Израел разпространението на вируса е голямо, въпреки жестокото затваряне, даже затвориха въздушното пространство, и защо въпреки привилегията да се ваксинират масово само в Израел, единствени в цял свят, заразата не престава?!
Ся що разваляш хубавата конспирация с факти, а???
Днес в тукашната преса някой изпусна гълъбче - коронавирусът бил намалил продължителността на живота в Квебек. Амии, никога нямаше да се досетим, особено като старците в старческите домове започнаха да измират като мухи! Любопитна съм колко ще простои на страницата тази статия, обикновено ги зачистват мигновено.