Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:39:28

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025744 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3540 -: Февруари 05, 2021, 17:06:28 »
Еее, каква математика има в теорията, че вирусът е пуснат от Китай? Или от САЩ? Или от "дълбоката държава" :)

Сега остава да излезе вярно и това, че вирусът е изкуствено създаден. То вече има поне едно "изследване" по темата (около 193 страници), но според по-запознати от мен, трябва да го четем с едно наум :)
Откъде е дошла гадинката е въпрос следващ. Става дума за развитието на "пандемията". Ако средната възраст на починалите стигне до средната възраст за смъртността в дадена група, а едновременно с това и числеността на смъртните случаи достигне стандартната численост за съответната група - къде е страшното? Обаче ги разделяш параметрите и се почва "Измират старците!". Ами те и преди това си измираха, сега обаче им се помага с антисанитария по домовете за възрастни, дехидратация, липса на адекватна храна и минималното количество движение за тяхната възраст поради липса на персонал, чудовищна психологическа изолация.
Моя позната си пробива път в старческия дом на баща си С ОРЪЖИЕ!!! Той ветеран от войни разни, тя също, майка й медицинска сестра. Тя рече, че отива и ще я изкарат от там или редом с на баща й ковчега, или с няколко дупки от малки метални парченца. Слава богу, не се наложи. Но ако някой седне да опише ден по ден ада от затварянето на дома за възрастни, където татю й с Алцхаймер си живеел нелошо - шапка ще му сваля! През затварянето на дома за посетители, през затварянето за роднини, през извоюваното право на роднина (ЕДИН само) да го посещава със справка за негативен Ковид поне за малко през деня, през задържането на справките с дни и седмици, през нарастващото недоумение на възрастния човек защо го е изоставила онази мила жена, която всеки ден си прекарвала деня с него (това е съпругата му, иначе когато могат и двете му щерки). През това как иначе стабилното му състояние се сринало за дни докато достъпът бил недостъпен заради лабораторията, която мотаела тестовете. До това да се преговаря с директора на дома, че в последните му часове някой ще бъде до него, и заплахата, че този някой ще се отстрелва при опит да бъде изведена.
Да речеш, че е единичен случай - не е. Но статиите за това свенливо изчезнаха от вестниците, които имаха куража - или глупостта - да ги публикуват.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3541 -: Февруари 05, 2021, 17:21:55 »
Quote (selected)
Къде точно е лъжлив? Верно е дълга статията, но преди да коментираш си е редно да я прочетеш до края. Дай я тая статия на Маринов от миналата година, да я обсъдим, къде е сбъркал!
Писанията на този тип са огромни и няма да седна да анализирам изречения едно по едно. Но навсякъде личи, че той пише изключително тенденциозно и хвърля апокалиптични твърдения наляво и надясно, без да си дава труда да доказва нещо. Езикът му е неизменно такъв. На практика не се различава много от „генерал“ Годжи с неговите нервни изцепки „Яко ше се мре“.
Quote (selected)
Имам роднини и приятели които го изкараха ковида. Изглеждат уплашени при положение, че не стигнаха до втората фаза на болестта, когато вируса се развива в дробовете.
Стига бе, човек, все едно говориш за нещо, за което само ти имаш преки или почти преки впечатления. Изглеждали били уплашени, моля ти се! Това не е медицинско мерило за нищо – боледували или не, всички са в една или друга степен уплашени. И как иначе, като почти година тече яростна и мощна пропаганда на „ужасното бедствие, което сполетя човечеството“. Ами тя затова служи тази пропаганда – да те смаже с уплаха, за да се подчиниш на всичко, което ще ти стоварят оттук нататък. И пак напомням, пандемия няма – дори по мерките на СЗО, която е маша на шарлатаните, автори на днешния концлагер.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3542 -: Февруари 05, 2021, 17:24:28 »
Еее, каква математика има в теорията, че вирусът е пуснат от Китай? Или от САЩ? Или от "дълбоката държава" :)

Сега остава да излезе вярно и това, че вирусът е изкуствено създаден. То вече има поне едно "изследване" по темата (около 193 страници), но според по-запознати от мен, трябва да го четем с едно наум :)
Откъде е дошла гадинката е въпрос следващ. Става дума за развитието на "пандемията". Ако средната възраст на починалите стигне до средната възраст за смъртността в дадена група, а едновременно с това и числеността на смъртните случаи достигне стандартната численост за съответната група - къде е страшното? Обаче ги разделяш параметрите и се почва "Измират старците!". Ами те и преди това си измираха, сега обаче им се помага с антисанитария по домовете за възрастни, дехидратация, липса на адекватна храна и минималното количество движение за тяхната възраст поради липса на персонал, чудовищна психологическа изолация.

Моя позната си пробива път в старческия дом на баща си С ОРЪЖИЕ!!! Той ветеран от войни разни, тя също, майка й медицинска сестра. Тя рече, че отива и ще я изкарат от там или редом с на баща й ковчега, или с няколко дупки от малки метални парченца. Слава богу, не се наложи. Но ако някой седне да опише ден по ден ада от затварянето на дома за възрастни, където татю й с Алцхаймер си живеел нелошо - шапка ще му сваля! През затварянето на дома за посетители, през затварянето за роднини, през извоюваното право на роднина (ЕДИН само) да го посещава със справка за негативен Ковид поне за малко през деня, през задържането на справките с дни и седмици, през нарастващото недоумение на възрастния човек защо го е изоставила онази мила жена, която всеки ден си прекарвала деня с него (това е съпругата му, иначе когато могат и двете му щерки). През това как иначе стабилното му състояние се сринало за дни докато достъпът бил недостъпен заради лабораторията, която мотаела тестовете. До това да се преговаря с директора на дома, че в последните му часове някой ще бъде до него, и заплахата, че този някой ще се отстрелва при опит да бъде изведена.

Да речеш, че е единичен случай - не е. Но статиите за това свенливо изчезнаха от вестниците, които имаха куража - или глупостта - да ги публикуват.

Това вече е сериозно, много сериозно :(

И се надявам да им се търси сметка на тези, които предизвикаха инфодемията.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3543 -: Февруари 05, 2021, 17:33:58 »
Моята история.
След Нова година се разболя майката на Анонимката.
Тя естествено отиде да я гледа и се разболя след 3-4 дни.
Повикаха Бърза помощ.
Дойде на другия ден.
Предписаха антибиотици и други хапчета.
В интерес на истината докторката от Бърза помощ ги даде безплатно.
След една седмица майката на Анонимката я закараха на КТ и се оказа 35% е поразен белия дроб.
Закараха я в червената зона, но дадоха надежда, че не е много.
След пет дни почина.
Анонимката направи PCR и слава Богу вече я няма заразата.
След това направи КТ на белия дроб.
10%, но оздравява.
Все още кашля.
Нямам представа защо аз не се заразих.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3544 -: Февруари 05, 2021, 18:05:47 »
Това вече е сериозно, много сериозно :(

И се надявам да им се търси сметка на тези, които предизвикаха инфодемията.
Не вярвам... За това как в съседната болница умира майката на трима синове. Има право на посещение от ДВАМА човека на ден. Докторът честно предупреждава, че следващ ден няма да има. Влизат двама от синовете й, след пет минути единият се "сеща", че си е забравил телефона в колата и предупреждава, че ей сега ще се върне. Брат му се преоблича в неговите дрехи и с неговата лична карта щурмува болницата. Охраната гледа упорито в тавана при прегледа на документите, щото градът е малък и всички се познават, освен докторът, който е приходящ. Ама той е на визитации, пък и народът носи маски, нали така, якетата съвпадат.
Абе все някъде ще се плащат тези сметки, защото дядо ми казваше, че неплатени сметки няма, но кошмаренето продължава.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3545 -: Февруари 06, 2021, 00:31:34 »
Цитат на: ddantgwyn
Сега остава да излезе вярно и това, че вирусът е изкуствено създаден.

Ти още си мислиш, че тоя вирус и "мутациите" му са естествени ?!  :o  :o
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3546 -: Февруари 06, 2021, 00:43:24 »
Цитат на: ddantgwyn
Сега остава да излезе вярно и това, че вирусът е изкуствено създаден.

Ти още си мислиш, че тоя вирус и "мутациите" му са естествени ?!  :o  :o
Опасявам се, че може да е естествен, но силно разпиарен. Ако така съобщаваха за сезонния грип...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3547 -: Февруари 06, 2021, 09:49:29 »
Цитат на: ddantgwyn
Сега остава да излезе вярно и това, че вирусът е изкуствено създаден.

Ти още си мислиш, че тоя вирус и "мутациите" му са естествени ?!  :o  :o

Иска ми се да е така :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3548 -: Февруари 06, 2021, 12:47:49 »
Ти още си мислиш, че тоя вирус и "мутациите" му са естествени ?!  :o  :o

Кварталните експерти, разнасящи амбре на гаражно кафе - бакалия, самоделни папироски и котешка тоалетна, разправят, че за 150 г. световното население се увеличило от 1,2 на 8 милиарда, че вирусът атакувал по-възрастните за да ни поразреди и че новите щамове взеха да се появяват в различни точки на кълбото симултанно.

Е, разправят още, че канибализЪма щял да реши с един удар два проблема - със световния глад и пренаселеността.

Аз пък се питам защо се ядосват българите, че не ги ваксинират (а тя ваксината задължително се поставя на два пъти) като новите щамове засега обезсмислят настоящите ваксинации. Пример - грипните ваксини.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Why COVID-19 Cases Will Instantly Drop …
« Отговор #3549 -: Февруари 06, 2021, 13:01:58 »
Цитат на: Ной
Опасявам се, че може да е естествен, но силно разпиарен.

Аз твърдя, че е изкуствен и силно разпиарен. Засега.
Но се опасявам, че ще продължат да го доизкусуряват, та да си оправдае пиара.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3550 -: Февруари 07, 2021, 02:09:57 »
Изслушайте цялото тук: https://www.youtube.com/watch?v=XoMVit4gtgA - Андрей Фурсов поднася ситуацията подредена и ясно обозначена. Стига, разбира се, човек да иска да знае защо го водят към екарисажа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3551 -: Февруари 07, 2021, 22:17:32 »
Изслушайте цялото тук: https://www.youtube.com/watch?v=XoMVit4gtgA - Андрей Фурсов поднася ситуацията подредена и ясно обозначена. Стига, разбира се, човек да иска да знае защо го водят към екарисажа.
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5995251
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3552 -: Февруари 09, 2021, 00:11:13 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3553 -: Февруари 09, 2021, 00:53:17 »
Бонджорно, влизам да търся инфо от немскоговорящите, но зачетох какво си бълбукате и да внеса своя принос
https://www.medalerts.org/vaersdb/findfield.php?EVENTS=on&PAGENO=18&PERPAGE=10&ESORT=&REVERSESORT=&VAX=(COVID19)&VAXTYPES=(COVID-19)&DIED=Yes
From the 1/29/2021 release of VAERS data:
Found 501 cases where Vaccine targets COVID-19 (COVID19) and Patient Died

From the 1/29/2021 release of VAERS data:
Found 11,249 cases where Vaccine is COVID19
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3554 -: Февруари 09, 2021, 00:55:06 »
Бразилски депутати
This recent sting video shows Brazilian congressmen celebrating after taking a vote in plenary session. For anyone with two brain cells left, it´s clear that for insiders there is no such thing as a pandemic harrowing the land. If people had not been so severely brainwashed, this video alone would be enough to bring down the entire mask/lockdown circus.
(Not really important, but for the sake of completeness: The lady who refuses to be filmed is infamous turncoat congresswoman Joice Hasselmann. She was recently caught redhanded at fabricating evidence of 'fake news' and employing multiple online identities and crisis actors. She is one of many Brazilian politicians and supreme court judges who can no longer show their face in public)

https://drive.google.com/file/d/1iiMI0deS1IEfOAAVEzOlN7t2DatoI786/view?fbclid=IwAR2YMd1Xf4kMzyU6O3BX-Xm2U3DV5CtaJhbEkFaO_I61fyxZqijyRfRKvWE
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 07:34:55 от von Gossinger »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3555 -: Февруари 09, 2021, 00:56:00 »
.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 01:05:01 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3556 -: Февруари 09, 2021, 01:03:20 »
SEATTLE, Jan. 29, 2021 /PRNewswire/ -- A paper was published today by Dr. Steven Quay, M.D., PhD., CEO of Atossa Therapeutics, Inc. (NASDAQ: ATOS), entitled, "A Bayesian analysis concludes beyond a reasonable doubt that SARS-CoV-2 is not a natural zoonosis but instead is laboratory derived." The 193-page paper can be downloaded from Zenodo, a general-purpose open-access repository operated by CERN, here:  https://zenodo.org/record/4477081# . A short 'explainer' video about the paper is here: https://zenodo.org/record/4477212#.

The purpose of the analysis was to determine the origin of SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19. Beginning with a likelihood of 98.2% that it was a zoonotic jump from nature with only a 1.2% probability it was a laboratory escape, twenty-six different, independent facts and evidence were examined systematically. The final conclusion is that it is a 99.8% probability SARS-CoV-2 came from a laboratory and only a 0.2% likelihood it came from nature.

https://www.prnewswire.com/news-releases/new-study-by-dr-steven-quay-concludes-that-sars-cov-2-came-from-a-laboratory-301217952.html?fbclid=IwAR0b_YQLT2wsiNu28pq1cv6dDCcd9Q45aHs4x8irsztdlPiyCQTcUnKl-fQ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3557 -: Февруари 09, 2021, 01:04:52 »
https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/geimpfte-altenheim-bewohner-positiv-auf-corona-variante-getestet,SOLqrXv?fbclid=IwAR1xvNlo48RiPU-1osaZ1Uf3thfklOKBOKx5O5IZaPfosIuxxEwOZqH4QhU
[/size] [/color]
[/size]До колкото разбирам и тези 11 старци тук са умрели леко асимптоматично няколко седмици след ваксината ма от старост:[/color]
[/size]https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/corona-impfung-sterblichkeit-pei-100.html?fbclid=IwAR3Ffk8lK-iT6TpW6WVdmTYTIxQXttaILWj08BoR8XlSpx-6HkwDMyRfOVg[/color]
Здрасти, Кайли! Драго ми е да те видя!

Да знаеш, единственият начин някой да умре от друго, освен ковид, е да се ваксинира! Тази ваксина "отпушва" всички други мизерлъци, като се почне от старост и се стигне до огнестрелни рани. Няма ли ваксина покойникът - умрял е от ковид. Ваксинирани от ковид не умират. За тях има пълен списък с болежки от СЗО!

Общо взето, не се ваксинирай, народе, щото при липса на ваксинация и при прекаран ковид/респективно невъзможност да го гепнете - безсмъртието ви е гарантирано!

Освен това научих по тайни канали, че ковид можело да се лекува с новичок - от него никой не умирал! Ей ги Скрипалите, ей го Навални, всички са си живи, здрави, а някои безмерно нахални.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3558 -: Февруари 09, 2021, 01:06:39 »
Ох, сега се сетих какво ме нервеше тук, тоя шрифт, опитвам се да го оправя и то по-лошо става

Това моля някой немско говорящ да ми го обясни и да намери инфо 14 човека болни от колко човека общо в оня старчески дом?
https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/geimpfte-altenheim-bewohner-positiv-auf-corona-variante-getestet,SOLqrXv?fbclid=IwAR1xvNlo48RiPU-1osaZ1Uf3thfklOKBOKx5O5IZaPfosIuxxEwOZqH4QhU

https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/corona-impfung-sterblichkeit-pei-100.html?fbclid=IwAR3Ffk8lK-iT6TpW6WVdmTYTIxQXttaILWj08BoR8XlSpx-6HkwDMyRfOVg
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3559 -: Февруари 09, 2021, 01:13:38 »
Благодаря, Ной.
Аз, както съм споменавала тук, работих малко в Англия, в едно прекрасно селце. Работих в един малък старчески дом няколко месеца. Та получавам сега известия от едно от момичетата там, испанка, която си е в Испания от ноември, но поддържа връзка там.
Имало 11 човека, ваксинирали голяма част от тях, преди нова година, веднага след нова година трима от тях починали, аз през 2017 съм се срещала и с тримата, двама бяха от много години там, един точно тогава дойде, е, няма как да виреят с години и хоп, веднага след ваксинирането изведнъж да умрат от старост, още повече че единият не беше и толкова стар, надали и 70 да е имал, аз в началото го мислех за работник там, не за резидент. Та трима починали, трима в болница, останалите ги преместили на друго място, домът закрит, не знам защо, шефовете, които от 30 години държат тоя дом и са най-чистите ангели, които съм срещала на тая земя досега, с чиста съвест го казвам, тях ще ги съдят, не разбрах за какво.
Това са новините досега.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3560 -: Февруари 09, 2021, 01:35:57 »
... тях ще ги съдят, не разбрах за какво.
Това са новините досега.
Новините адски приличат на новините от Квебек. В момента съдят един от шефовете на старчески дом, че не бил осигурил адекватно действие, щото не се бил досетил да проверява не знам какво си. А той казва, ако да бях имал и най-малко съмнение, щях да проверя, но нямаше никакви червени флагчета, просто нямаше!
Общо взето, сценарият е като в древния виц:
6-те ключови етапа на всеки проект:
1. Ентусиазъм
2. Разбиване на илюзиите
3. Паника
4. Търсене на виновните
5. Наказване на невинните
6. Похвала и награждаване на тези, които не са участвали.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3561 -: Февруари 09, 2021, 02:13:30 »
Бонджорно ...

БОНДЖОРНО, Кайле, но тук не ми оставиха нито един емотикон, за да те поздравя.
Затова ще използвам нещо от собствената си колекция:

« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 02:15:52 от Джиджи »

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3562 -: Февруари 09, 2021, 07:38:32 »
Ох, сега се сетих какво ме нервеше тук, тоя шрифт, опитвам се да го оправя и то по-лошо става

Махаш всичко, което се намира в квадратни скоби [ ] и което съдържа в себе си думичката size.

По някаква причина, когато копираш връзка, се взимат и тези неща, а те всъщност определят размера на шрифта, с който да бъде изписана хипервръзката.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3563 -: Февруари 09, 2021, 09:27:24 »
Гледам, тук сте твърде висока порта и се занимавате с глобални проблеми.
Дали ще обърнете внимание на един простичък въпрос, който ме тормози мен, по посредствения и на който въпрос не са ми отговаряли адекватно до сега.
Начи!
Имаме вече напъни за носене на маски от типа FFP 2 - онли!
А те, поне засега са от 2.50 нагоре. Вчера една аптекарка най сетне намери време да ми обясни колко време се използват - около 3 дни, в зависимост от продължителността на ползване през деня.
Така, сега въпросът - какво пречи такава маска, след тези три дни да се напръсква аерозолно със спирт и по този начин да се реновира?
Ако е до задръстване с прахови частици - все пак това докъде може да се използва ще е решение на ползващият маската - докато не му пречи.
Ако е друго - бихте ли споделили?
Задавам въпроса, щото а са ги въвели задължително, а са станали по 15 лева парчето.
А натам отиват работите, вече ни подгряват с повишената заразяемост от британски, ЮА щамове и др. простотии.
Блгдр.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3564 -: Февруари 09, 2021, 11:01:08 »
Quote (selected)
Дали ще обърнете внимание на един простичък въпрос ...  Имаме вече напъни за носене на маски от типа FFP 2 - онли!  ...  Така, сега въпросът - какво пречи такава маска ...  Ако е друго - бихте ли споделили?
Получаваш още по-простичък отговор: ако си въобразяваш, че изискванията за носене на намордници (които ти упорито наричаш „маски“, но това не те спасява от унижението) имат нещо общо с медицински съображения – а явно точно това си въобразяваш, съдейки по въпроса ти – то ти пребиваваш в дълбоко заблуждение, от което няма да излезеш, освен със собствени усилия. Последното означава да се информираш поне отгоре-отгоре какво става по света и у нас и защо.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3565 -: Февруари 09, 2021, 11:01:51 »
Една приятелка пролетта всяка нова еднократна маска си я накисваше и леко препираше с белина и вода, преди да я сложи за първи път. Непрекъснато се оплакваше от алергии и непрекъснато си киснеше маските.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3566 -: Февруари 09, 2021, 12:28:01 »
Като става въпрос за FFP2 маските - според инструкциите за ползване които пуснаха в интернет, маските не трябва да се перат, а да се сушат. След употреба се окачва да се суши до няколко дни - в демо клипа предлагаха за 7. Така, човек трябва да си приготви няколко маски и да ги ползва на ротационен принцип. Освен по този начин може да се сушат и във фурна, за температурата нямам спомени мисля беше до 70-80 градуса, но не съм сигурен най-добре е човек ако реши да прави подобно нещо да внимава и да сам следи процеса. В Австрия въведоха задължителното ползване на такива маски на закрито и в транспорта още на 25.01. За момента не се наблюдава значителна разлика в броя на новооткритите заразени за ден, които си остават на стабилно ниво от около 1200-1300 дневно, макар и с продължаваща тенденция за намаляване, в сравнение с времето когато се ползваха обикновени маски. От друга страна през последната седмица е увеличен значително броя на тестовете което също оказва влияние на числата. Предполагам до края на тази седмица ще има по-ясна картина.
За цените на маските - правителството задължи големите вериги магазини за хранителни стоки да ги продават на минимални цени и ги освободи от ддс. Така цените им там от около 59 цента, някъде при посещение ако нямаш таква ти дават една безплатно.
В интернет, да речем в амазон например има много предложения за FFP2 маски китайско производство на цени от около 1-2 евро за повече бройки, така беше поне преди две седмици.
Плашенето на хората с новите щамове - английски и още по-страшния според твърденията - южноафрикански, в австрийските медии например върви на пълни обороти от месеци, не намалява и не спира. Новини за тези щамове задължително присъстват всеки ден. Да не говорим за ситуацията в Тирол, които се канят да затворят заради това, че бяха открити към 300 заразени с южноафринканския щам, донесен от бизнесмени ходили да играя голф.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 13:26:59 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3567 -: Февруари 09, 2021, 12:50:29 »
Здравей Кайли, много добро попадение е линка от Германия който си пуснала. Значи от в старческия дом на 02.02 са открити 14 души заразени с английския щам. Какъв е общия брой на обитателите и персонала не се посочва. Целият дом е бил получил втората си доза от ваксината на Pfizer още на 25.01. Не било ясно как са се заразили, но успокоителното е че, болестта при тези които са се и разболели протича леко или без симптоми.
Лошото е, че ваксината не може да спре напълно разпространението - тези които са се заразили въпреки имунизацията, ще заразяват и другите.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 12:56:38 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3568 -: Февруари 09, 2021, 13:03:53 »
Маските колкото и да не им се харесват на някои спасяват - без такива например 99% от медицинския персонал на ковид отделенията щеше да се зарази. При условие, че ФФП2 маската може да струва 1-2лв парчето, е много по-разумно да се ползват точно такива, и то от всички, вместо обикновените маски които според последните проучвания осигурявали до 30% защитата, които нито филтрират или изолират по същия начин. Особено на места където има много хора - нагъчкани в метрото или в автобуса където един заразен може с едно пътуване да зарази още няколко човека които са имали щастието да се окажат за няколко минути до него.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3569 -: Февруари 09, 2021, 14:13:52 »
Quote (selected)
болестта при тези които са се и разболели протича леко или без симптоми
Болест да „протича без симптоми“ е нонсенс – това означава, че не боледуваш. Но ако целта е да се тръби колко много болни от ковид било имало, тогава е оправдано. Също оправдано в този смисъл е да се наричат „умрели от ковид“ живи хора или умрели от нож в корема.
Quote (selected)
Маските колкото и да не им се харесват на някои спасяват - без такива например 99% от медицинския персонал на ковид отделенията щеше да се зарази
Баси логиката. Докторите носят работно облекло в един определен цвят (никога шарено) и маат по чехли – всички ли да правим така? Маските извън медицински заведения са глупост. Натрапеното носене на намордници е насилие и унижение.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3570 -: Февруари 09, 2021, 14:27:06 »
Силно ме възмущава твърдяното по мас медиите от лекари с дипломи и титли, че ваксините, ако не пазели напоълно, то правели болестта много по-лека! Няма никакви публикувани статистически достоверни проучвания, които да подкрепят такива твърдения. Поне аз не открих.

Както няма никави доказателства, че флуоридът в пастите за зъби, предпазват от кариес, търговците казват, че нам кое зъболекарско дружество силно препоръчва тая паста, ама аз до сега не съм видял гладен зъболекар, щото флуоридът го е оставил без клиенти.

Абе много бой трябва, за да се оправи тоя свят!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3571 -: Февруари 09, 2021, 15:00:07 »
И ебн, и ебн, щото я го оправим, я - не, но нов свят трябва да има, в това май сме убедени вече повечето!
А как се създава новият свят?
А?
п.с.
атебетенема, не съм питал никой, дори и теб какво и как трябва да мисля аз.
Попитах просто нещо, независимо от твоето мнение за унижения, заблуди и т.н., как действа нещо и дали може да действа по друг начин.
Та нямаше нужда да се напъваш излишно, от мноо напъване само пожълтяват гащите.
И понамирисват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3572 -: Февруари 09, 2021, 15:41:07 »
Както няма никави доказателства, че флуоридът в пастите за зъби, предпазват от кариес, търговците казват, че нам кое зъболекарско дружество силно препоръчва тая паста, ама аз до сега не съм видял гладен зъболекар, щото флуоридът го е оставил без клиенти.

Аз имам преки наблюдения от собствените си зъби. До началото на флуоридените пасти се разваляха по 3-4 зъба годишно и пломба върху пломба. Откак се мия с флуоридени пасти вече 30-ина години, онова положение почти е замряло на същото ниво.
Та се мия с флуоридени пасти задължително. Може да е случайност, ама надали.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3573 -: Февруари 09, 2021, 15:55:29 »
Quote (selected)
атебетенема, не съм питал никой, дори и теб какво и как трябва да мисля аз.
Попитах просто нещо, независимо от твоето мнение за унижения, заблуди и т.н., как действа нещо и дали може да действа по друг начин.
Та нямаше нужда да се напъваш излишно, от мноо напъване само пожълтяват гащите.
И понамирисват.
Зададе въпрос, отговори ти се. А бездарните си, но затова пък силно простеещи забележки, запази за семплите хорица, каквито явно са обичайната ти среда.
Quote (selected)
но нов свят трябва да има, в това май сме убедени вече повечето
Повечето като теб и Бил Гейц ли? Щото повечето нормални ние си искаме нашия свят.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 15:58:58 от аменеменема »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3574 -: Февруари 09, 2021, 16:12:32 »
Нов свят ще има, но нещата не стват от днес за утре както си мислят повечето хора. За да се промени света трябва първо да се променят отделните хора, а този процес е бавен и трае стотици и хиляди години. Разбира се големите катаклизми идват на моменти като ускорители, но ние за такива не виждам смисъл да се молим, защото не са майтап работа и човек трябва да е много добре подготвен, за да може да мине максимално безболезнено и ефективно през тях. Те така или иначе ще дойдат когато назреят условията за тях.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3575 -: Февруари 09, 2021, 16:41:15 »
   Сутрината гледах руската телевизия..

  Ми то,  тоя КОВИД, бил създадедн да трепе мужчините.. доколко схванах..

 Понеже хромозомата  ни Y била без опора, на половин крак,  пък хромозомите им  XX.. се зАпнали , аман зАпнали..

 
https://www.1tv.ru/shows/zhit-zdorovo/vypuski/zhit-zdorovo-vypusk-ot-09-02-2021
   

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3576 -: Февруари 09, 2021, 17:09:32 »
Ама ти на Малишева, давай малко фира, все пак е ТВ шоу.
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3577 -: Февруари 09, 2021, 17:16:13 »
Quote (selected)
Нов свят ще има
Последният, дето твърдеше това, беше Адольф Алойсиевич, едно момче от вашия край.
Quote (selected)
За да се промени света трябва първо да се променят отделните хора, а този процес е бавен и трае стотици и хиляди години
На това му викат еволюция, а не нов свят.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3578 -: Февруари 09, 2021, 17:25:18 »
Quote (selected)
Зададе въпрос, отговори ти се. А бездарните си, но затова пък силно простеещи забележки, запази за семплите хорица, каквито явно са обичайната ти среда.
А, ОК, аз забележки нямам, мъ се пак от учтивост да ти благодаря за отговора на въпроса ми в същия стил, като твоя - ДГД.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3579 -: Февруари 09, 2021, 17:42:05 »
Quote (selected)
да ти благодаря за отговора на въпроса ми в същия стил, като твоя - ДГД
Не моето, а твоето, и то илюстрирано точно тук, е вулгарност и простащина. Не знам кой те е заблудил, че думата стил приляга на такова нещо.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3580 -: Февруари 09, 2021, 17:54:52 »
Ми то,  тоя КОВИД, бил създадедн да трепе мужчините.. доколко схванах..

 Понеже хромозомата  ни Y била без опора, на половин крак,  пък хромозомите им  XX.. се зАпнали , аман зАпнали..
Аз като представителка на двуХхромозомните мога да ти река, ами да си седне хромозомката на филейната част и да не става, дорде не отмине короноването. Пък любящата двуХхромозомна ще донесе антидот във вид на джин  с тоник и салатка, да се прекарва седенето с полза!  :-*

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3581 -: Февруари 09, 2021, 17:57:43 »
Още веднъж, преди наистина да усетиш какво е вулгарност!
 Простичкия ми въпрос дали могат да се реновират /да речем/ маски от типа FFP2, твоят отговор, непоискан лично от теб баш!, е:
Quote (selected)
Наако си въобразяваш, че изискванията за носене на намордници (които ти упорито наричаш „маски“, но това не те спасява от унижението) имат нещо общо с медицински съображения – а явно точно това си въобразяваш, съдейки по въпроса ти – то ти пребиваваш в дълбоко заблуждение, от което няма да излезеш, освен със собствени усилия. Последното означава да се информираш поне отгоре-отгоре какво става по света и у нас и защо.
Да оставим настрана, че не си ти този, който ще определя маските маски ли са и особено пък дали са полезни, но дори и да си капацитет от световен мащаб и да имаш това право, ептен пък не си този, който ще определя аз дали съм в заблруждение, дали си въобразявам или не нещо, дали се унижавам че наричам маски нещо, което е съществувало не само преди короната, ами и преди тебедатеима и всички го наричат така, а и накрая колко съм информиран пък в нииикакъв случай не е твоя работа.
Това, че задавам въпроса си, не значи, че не съм проверил тук и там в мижавата среда в която се движа /със 6 - шест лекари в близкото ми родово обкръжение/.
Разбра ли, или си просиш все пак да бъдеш информиран какво е вулгарност на собствен задник?
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3582 -: Февруари 09, 2021, 18:20:28 »
Quote (selected)
твоят отговор, непоискан лично от теб баш!
Явно и недоразбран, ама аз какво общо имам с това?
Има въпроси, които са сбъркани, а за мен твоят беше такъв. Все едно да питаш кое от двете можеш да напишеш с подгърбието си – стих или соната. Отговорът е, че подгърбието има съвсем друга роля.
И да те осведомя, че като задаваш неадресиран въпрос, отговор може да получиш от всекиго, и нямай очакване, че трябва и да ти хареса.
Сега спри да се пенявиш, файда от това йок.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3583 -: Февруари 09, 2021, 18:21:35 »
 Не че искам да намекна нещо, но и парцал имам! 
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 18:26:42 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3584 -: Февруари 09, 2021, 18:29:06 »
Quote (selected)
"Фейсбук" влиза в битка с антиваксърите
Социалната мрежа ще премахва дезинформации за ваксините и лъжи, опасни за здравето

https://www.segabg.com/hot/feysbuk-vliza-bitka-antivaksurite
Взе по-явно, президент свалиха че нас ли ще пожалят?
Касап, няма да чакаме десетки или хиляди години.
Ще се опитат скоро да ни вкарат в транжорната.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3585 -: Февруари 09, 2021, 18:37:10 »
Quote (selected)
Понеже хромозомата  ни Y била без опора, на половин крак,  пък хромозомите им  XX.. се зАпнали , аман зАпнали..
Ванче ами те затуй се мъчат да я премахнат тая Y хромозома, особено бялата.
Ми те за нас го правят бре, а ние се дърпаме. ;)
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 18:42:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3586 -: Февруари 09, 2021, 18:40:30 »
      Ноя, разбрах какво каза Максимус - да не ѝ връщам внимание на Малишева..

           Ама га видях тия коскоджа хромозоми, ти нъли ги видя..
 Па как се клати Игрека, па как се зАпнала, аман зАпнала, Хикса..
    Га се стрестнах..  Цял ден под стрес..

    Сега пратам булката за Антидот :).. Тя вика:
     -Рано е.
    - Пък и джин нямаме..
    - Пиене и да имаме, не помага срещу Ковид....

Тя е с известно медикообразование..  Преборва ме в медикодиспутите... :-[

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3587 -: Февруари 09, 2021, 18:50:01 »
Хммм!
Да оставя за малко маските настрана.
Имаше време, кога спринцовките се използваха многократно - просто сестрата бъркаше в едно стерилизаторче, вадеше иглата, поставяше я на спринцовката и - боцкаше.
Дали защото поевтиня производството им / не вярвам само заради стерилност, щото хирургическите инструменти все още не се изхвърлят след употреба, нали?/, та от ено време нататък се въведоха тези за еднократна употреба. ОК, да речем, по безопасно, макар че едва ли ако иска сестрата няма да мушне в опаковката стара стерилизирана игла и да я извади...и т.н.
Да, обаче тези консумативи започнаха да струват все повече и повече. Производителите си печелеха - дали има смисъл от такова приложение или не - друг въпрос, просто привикнахме, че за здраве се давало пари без да мислиш!!!
Което пък започна да се използва от фармацевтичните компании безогледно, арогантно и т.н. - знаете го.
Подмениха търговските наименования на лекарствата и го правят през година-две, съответно с все по високи и по високи цени - дойната крава плаща!
Сега отново е настъпило време разделно. Преди седмица две, нашите мутри и те с полууста заговориха за използването на маските от съответния тип. Цените веднаха подскочиха.
Бързо допитване до две-три от близките ми - бълдъза, племенницата и дъщерята, не дадоха еднозначен отговор на въпроса дето го зададох тук.
В аптеката, предния път като купувах маска от този тип /2 лева/ младичката фармацевтка надлежно ме осведоми как и колко да я употребявам, а на същият въпрос очите и светнаха зад очилата и включи на минус "-".
Последния път попаднах на по отракана и пак след лекцията /този път същите маски вече 2.50/, дамата ме заля с информация също толкова полезна, като на оня по горния кУрифей.
И тогава се сетих за спринцовките от ено време. В същото време, няма никаква, ама никаква гаранция, че ако направят задължителни тези маски, те няма да скочат до 10-15 лева - ми в началото си купих от уж добра аптека маска за многократна употреба уж, която изглежда бабата на фармацевта я бе шила от старите си кюлоти и май бе забравила да ги изпере предварително.
Шест лева!
Когато купувах последната маска, бързата сметка която направих бе, че ако тия криминали нашите ни задължат да ходим с такива маски, ще ми трябват стотина лева на месец в повече. Не ме стресна много /нали за здраве ше даваме!/, но като го превърнах в брой ракии и ми се завъртя глъвътъ.
Тъй и реших да попитам тук, като гледам, че колегите проявяват разбиране и си представях, че може и да ми отговорят.
Но...стъпах на гнила дъска. Нищо де, ама трябваше ли да се обяснявам по този начин що задавам елементарен въпрос?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3588 -: Февруари 09, 2021, 18:52:19 »
Тая теория за Х и У е стара, но което не ви казват е, че проблем има само ако едната Х хромозома е повредена, генетичен дефект, при жените се замества от другата здрава Х, при мъжът е само една, другата е У, и мъжкия организъм се разболява от вродено заболяване.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3589 -: Февруари 09, 2021, 18:53:51 »
А на оная, която си киснела маските в белина и имала алергии - ами белината е алерген No 1, тя и астма може да развие, като си слага на носа хлор!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3590 -: Февруари 09, 2021, 18:57:16 »
  Буртино, ми пак комунистите :-[ виновни..
 Помня че, 69 година, по комунистическо демек, я учехме тая Y хромозома... Ми що не са я нарекли W хромозома..
  ...Има стабилност в това изписване - W!!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3591 -: Февруари 09, 2021, 18:59:32 »
Quote (selected)
Тя е с известно медикообразование..  Преборва ме в медикодиспутите... :-[
Ъхъ!
И ти кво - отказа се от джина, нъълиии?
 :-\
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3592 -: Февруари 09, 2021, 19:02:21 »
  Буртино, ми пак комунистите :-[ виновни..
 Помня че, 69 година, по комунистическо демек, я учехме тая Y хромозома... Ми що не са я нарекли W хромозома..
  ...Има стабилност в това изписване - W!!

Да добре звучи!
Не знам дамите дали ще се дърпат много ако "Х" го заменим с "С".
Не трябва да се оплакват много, тяхното СС бива, ама при нас WC ще е ... :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3593 -: Февруари 09, 2021, 19:04:33 »
Quote (selected)
Тя е с известно медикообразование..  Преборва ме в медикодиспутите... :-[
Ъхъ!
И ти кво - отказа се от джина, нъълиии?
 :-\
Забрави!
Ванче не е такъв слабохарактерен, вярвам е отказал тоника - те хинина нали го забраниха. :)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3594 -: Февруари 09, 2021, 19:15:01 »
Quote (selected)
Тя е с известно медикообразование..  Преборва ме в медикодиспутите... :-[
Ъхъ!
И ти кво - отказа се от джина, нъълиии?
 :-\
Без джин мога, но само някой да посмее да ми задигне тоника!  8)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3595 -: Февруари 09, 2021, 19:16:17 »
... - те хинина нали го забраниха. :)
За забраниха го - така е, но ако човек знае къде да си го намери - все още се среща в течна форма.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3596 -: Февруари 09, 2021, 19:21:38 »
Добре че са канадците да няма дефицит на джин.
За нас джина, за тях тоника а по средата в британско динфис.
Бях чувал за разделението на Европа по бирената граница-на запад бира, на изток концентрат.
Сега с радост откривам Атлантика като делител на джина и тоника.
Евро/Атлантизъм - сега му фанах цаката. ;)
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 19:26:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3597 -: Февруари 09, 2021, 19:22:59 »
Пробвайте джина с малко Дюбоне:
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3598 -: Февруари 09, 2021, 19:25:28 »
Quote (selected)
Котките и кучетата в столицата на Южна Корея също вече ще бъдат тествани за COVID-19, ако проявят симптоми. Това съобщиха местните власти, цитирани от „Би Би Си“.
На проверка ще бъдат подлагани само домашни любимци, които имат признаци за потенциална зараза като треска, затруднено дишане и други.
При положителен тест животното ще трябва да бъде изолирано в дома си. То ще бъде настанено в отделно съоръжение в града, ако стопаните му са хоспитализирани, карат по-тежко заболяването или са сред възрастните, които са най-застрашени от заразяване с COVID-19.

По-рано тази година бе установено, че малко коте от град Джинджу се е разболяло от новия коронавирус. Според здравните власти болестта му е била предадена от майка и дъщеря.

В глобален мащаб също има доказани случаи на заразени животни – миналия месец две горили от зоопарк в Сан Диего също се заразиха от човек.

https://www.manager.bg/covid-19/yuzhna-koreya-puska-covid-test-za-domashni-lyubimci

Начи бадева скачахме на прилепите, посоката била обратна.
От нас към по-ниските нива на еволюцията - рибата се вмирисва от към главата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3599 -: Февруари 09, 2021, 19:33:12 »
Quote (selected)
миналия месец две горили от зоопарк в Сан Диего също се заразиха от човек.
Хм!
Пък за спина обвиняваха горките добичета.
Бе викам си аз, тя содомията още отпреди хилядолетия описана, пък няма сведения за спин, ама то щот науката им ги е била лабава...пък то...
Мъ  пък от друга страна, ся нали триесе и неколко джендъра, знам ли горилата от коя страна е била? А и нищо не съобщават гадовете за пола на горилите /те, джувотните все още имат май само два - да ги ожалиш!/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.