Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:44:32

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025705 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3600 -: Февруари 09, 2021, 19:33:55 »
Quote (selected)
От нас към по-ниските нива на еволюцията
Не е много ясно дали котки, кучета и горили или ние сме по-ниските равнища. Ясно е само, че само ние твърдим, че сме по-висши.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3601 -: Февруари 09, 2021, 19:49:36 »
Quote (selected)
От нас към по-ниските нива на еволюцията
Не е много ясно дали котки, кучета и горили или ние сме по-ниските равнища. Ясно е само, че само ние твърдим, че сме по-висши.
Бе ти днес няма ли да се кротнеш?
Не си ли чувал за стълбата нагоре дето води надолу?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3602 -: Февруари 09, 2021, 20:18:26 »
Quote (selected)
Бе ти днес няма ли да се кротнеш?
Не си ли чувал за стълбата нагоре дето води надолу?
Не разбирам нито за какви стълби ми говориш, нито какво в това, което казвам, те дразни, ти пречи и т.н. Моля, обясни ми.

Бел. Ной - минах с парцала.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:41:50 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3603 -: Февруари 09, 2021, 20:21:13 »
Не разбирам нито за какви стълби ми говориш, нито какво в това, което казвам, те дразни, ти пречи и т.н. Моля, обясни ми.
"Култовата книга на Бел Кауфман "Нагоре по стълбата, която води надолу” е претърпяла безброй издания, успешно е екранизирана и е обичана от читателите по цял свят. Това е историята на една млада идеалистка, тръгнала по нелекия път на учителя, чиято вродена дарба да вдъхновява и разбира проблемните ученици успява да надделее над административния хаос, липсата на елементарни условия за обучение и първоначалната незаинтересованост на децата."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3604 -: Февруари 09, 2021, 20:24:41 »
Ной, благодаря, но въпросът ми всъщност е какво иска да ми каже buratinob.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3605 -: Февруари 09, 2021, 20:28:34 »
Бел. Ной - минах с парцала.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:41:28 от Ной »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3606 -: Февруари 09, 2021, 20:32:11 »
Бел. Ной - минах с парцала.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:41:16 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3607 -: Февруари 09, 2021, 20:33:50 »
Бел. Ной - минах с парцала.
като безстрашна фауна, ти си знаеш)
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:41:04 от Ной »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3608 -: Февруари 09, 2021, 20:35:41 »
Ной, благодаря, но въпросът ми всъщност е какво иска да ми каже buratinob.
Буратино използва метафора, с която намеква, че всеки от нас има какво да се поучи от другите, даже от най-кофтито ученици, ако подходи откъм правилната страна и лекичко настъпи на личното си его колко по-образован/изискан/издигнат/превъзхождащ и прочее е.
Иначе китайците казват: Морето събира водата от всички потоци, защото се е поставило по-ниско от тях.
Иначе речено, ако искаш да изразиш мнение - заповядай! Ако искаш да изкритикуваш някого (не мнението му, а самия него, мисловния му процес, идеите му, заблужденията му) - първо помисли дали наистина не би могъл да не изкритикуваш, а ако сърбежът е нетърпим - направи го така, както би го обяснил на любимата си баба! Без майтап, помага!  :)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3609 -: Февруари 09, 2021, 20:35:47 »

Тъй и реших да попитам тук, като гледам, че колегите проявяват разбиране и си представях, че може и да ми отговорят.
Но...стъпах на гнила дъска. Нищо де, ама трябваше ли да се обяснявам по този начин що задавам елементарен въпрос?
Брате,
Не обръщай вниманието на заядливците! Има тук един, двама. Няма да се опитат да ти бъдат полезни, а ще обърнат мнението ти или въпросът ти с хастара навън, за да ди покажат колко си "ощетен от природата", друг начин да ти кажат, че си глупав.
Полза от това като дупка на кофа.
Маските главно пазят другите. Ако искаш пълна защита, трябва да слагаш от най-висок клас + прозрачен пластмасов "screen" пред лицето. По същата причина хирурзите си слагат маски, халати и си мият ръцете сериозно преди да сложат ръкавиците, не толкова да не се заразят като правят мозъчна или сърдечна операция, а да не вкарат на пациента "вътрешно болнична инфекция".
По другият въпрос който повдигаш:
Цитирах наскоро книга, в която си пише, че фарма мафията дава за маркетинг повече $ отколкото за рисърч!!!
Има и друг начин да печелят - да третират здрави хора като болни.
Например променят "здравословните" граници на LDL "лошият холестерол", повишават ги и правят повече хора "подходящи"(eligible) за рецепти за статините. Бизнес за 15 милиарда в САЩ и далеч повече по света.
 Много е трудно да се намери истината. Не е защото липсва информация. Има си смъртоносен вирус, но има и сериозно желание да се използва кризата като възможност за правене на яки $, евро... . Който е в позиция да го направи.
Например за ваксина се хвърлиха много пари, но никакви усилия не се направиха да се намерят лекарства или да влезат в "standard operating procedure". Да влязат като упътване на лекарите по болниците.
Започва ваксиниране с ваксини с "emergency permission". Производителите не поемат никаква отговорност при увреждане. Малко ми прилича на "рекламациите на касата"...
Нямаш избор на ваксина...
Как да вярваш на властта след като четиризвезден генерал размахваше стъклено флаконче с тебешир и твърдеше, че е WMD. Защо да вярваш на сегашните "генерали"? Защото са в бели престилки?
Защо да им вярваш, че правят всичко за народа като знаем, че правят всичко за себе си?
Защо да вярваш на "най-влиятелният доктор" в света? Bill Gates.
Meet the world’s most powerful doctor: Bill Gates
https://www.politico.eu/article/bill-gates-who-most-powerful-doctor/
Същият твърди, че следващите опасности са промените в климата и биотероризма.
Ама по теорията на "затоплистите" причините за "промените в климата" са точно хората и по-точно броят им. От там до идеята, че е "добре" да се намалят няма и крачка.
Този вирус много удобен ще дойде. С намаляването на възрастните (obsolete), намаляват големите разходи на държавите за пенсии, медикал, социални помощи...
Това какви маски ще слагаме е бял кахър. Някои не слагат и си имат чекмеджета пълни с пачки и истински пари  ;D.
 
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:44:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3610 -: Февруари 09, 2021, 20:38:58 »
Бел. Ной - минах с парцала.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:40:14 от Ной »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3611 -: Февруари 09, 2021, 20:42:06 »
Бел. Ной - минах с парцала.
Въпросът е заметен, мисля, че стига.
Попитах нещо, и понеже отговор няма и не би могло да има – парцал. Благодаря.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 20:46:31 от аменеменема »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3612 -: Февруари 09, 2021, 20:50:57 »
Буч,
ясно ми е, че маските пазят повече другите от теб, отколкото теб от другите.
Макар че за този тип, който описвам има данни, че предпазва и теб.
Няма значение - дори маската да пази другите - се тая, ПАЗЕЙКИ ДРУГИТЕ, ПАЗИШ И СЕБЕ СИ, щото намаляваш заразяемостта. А да обяснявам ли, че този който е заразен и има маска би правил същото.
Няма такова разбиране, освен на определени особи, че маските не пазят - никой не твърди за 100%.
И пак си остава без отговор моя си въпрос - може би е тъп, несъстоятелен, но е простичък - ако маската се задръства от микрочастици и става неприятна за ползване /затруднено дишане/ е едно, ако е рециклируема по някакъв начин /освен пране, щото при някои се нарушава тъканта/ тогава е друго.
И още - колкото и несъстоятелен да е въпроса ми, писах после - не съм намерил заслужаващ внимание отговор, не убедителен, просто логичен отговор.
Тръгнаха да ме поучават!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3613 -: Февруари 09, 2021, 20:57:58 »
Quote (selected)
Няма такова разбиране, освен на определени особи, че маските не пазят
Напротив, точно такова разбиране, и то на мастити вирусолози, епидемиолози и т.н., има и неведнъж е привеждано още от началото на кампанията през март м.г. Както и мнения за това, че т.нар. „маски“ освен това носят и вреди.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3614 -: Февруари 09, 2021, 21:01:55 »
Ковида разбърка много пасианси.
Немците тази година трябваше да спрат ползването на опаковки,вилици, лъжици, чаши за еднократна употреба, поспряха се.
Нищо чудно че и маските са за еднократна употреба, за спринцовките и иглите теорията е друга.
Преди трийсетина години DEA решиха че така ще регулират наркотиците ( тогава руснаците бяха смачкали производителите на хероин ), опитаха се да уплашат  наркоманите с Хив, Хепатит да минат на "роден" кокаин - от континента.
Добра инициатива, но и тя заби в грешния коловоз.
Моя грешка - 40 години.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 21:05:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3615 -: Февруари 09, 2021, 21:14:42 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3616 -: Февруари 09, 2021, 21:46:57 »
Да блгдр Анонимус, прочетох внимателно и ми направи впечатление уклончивите разсъждения за някои видове обеззаразяване на маските БЕЗ да се нарушава тяхната структура.
Quote (selected)
До www.framar.bg Респираторни маски никога не се почистват с алкохол/спирт базирани препарати защото това унищожава електростатичният им заряд и ефективната филтрация. Това бе потвърдено през последната година при голям брой научни изследвания. Това и е препоръката на здравните власти на САЩ - да не се използва спирт/алкохол базирани продукти. Съшо да не се използва белина и да не се пере. Да не се използва сапун/веро. Да не се слага във вряла вода. Чистата хладка вода сама по себе си не оказва негативен ефект на маската. Как се почиства/ дезинфекцира такава (респираторна) маска? Според препоръките на американските здравни власти и множеството научни изследвания: 3 минути на пара. 30 минути баня в 6 % водороден пероксид (кислородна вода). 30 минути във фурна на 75 С, без да докосва метал. Може да се сложи в специална хартиена торба или в хартия за готвене, или в пластмасов контейнер издържащ на по-високи температури. Ултравиолетова лампа за стерилизация, 30 минути от всички страни. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/ppe-strategy/decontamination-reuse-respirators.html След около 20 почиствания изхвърляте маската поради намаляване на филтрацията и коефициентът на пасването на лицето.

Още за ЗАЩИТНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ KN95 (FFP2) С КЛАПАН * 1 (PROTECTIVE SANITARY FACE MASK N95 (FFP2) WITH VALVE * 1), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30087774/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-ffp2-kn95-%D1%81-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD-1
Ето тук по горе един отговор, също уклончив, но даден точно за маските тип ФФП2.
Унищожавал електростатичния им заряд алкохола!!!
Те били с електростатичен заряд!!!
Отивам да си изям дипломата!
Прррашчайте!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3617 -: Февруари 09, 2021, 21:54:34 »
   Giuseppe

"Маската"т.е. активната и част представлява мембранен филтър. Има огромно разнообразие от филтри, за газове, за течности ..... с различен размер на порите, работещи при различни налягания ....
и никъде няма процедура за "реактивиране". Запушва се или си отработва ресурса - хвърляш и слагаш нов.
 
Друг е въпроса че лъжат. Няма как да получат достатъчна пропускливост при зададеното "филтриране". Това при еднослоен филтър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3618 -: Февруари 09, 2021, 22:13:38 »
Quote (selected)
хвърляш и слагаш нов.
за порите предварително поставих условието, че при задръстване с микрочастици - не стои въпрос за почистване.
Цялото ми внимание бе към обезвирусяването на маските и в частност със спирт и то не чрез накисване, а напръскване със спрей. За да се запази структурата на тъканите /филтъра, порите му.../
Както и да е - стана доста разтеглено и едва ли си струва дискусията, май всичко вече се прави на принципа - ебеш-фърляш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3619 -: Февруари 09, 2021, 22:21:22 »
46 ПОЧИНАЛИ И ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ВАКСИНАЦИЯТА В РЕЗИДЕНЦИЯ В КАДИЗ-ИСПАНИЯ
(за разлика от щабовете, които говорят в бъдеще полуопределено, ние ще се придържаме към факти, реалност и действителност)
Знаем практиката на бигфарма да не отчита жертвите на инжекциите, като в повечето случаи истината или се премълчава, или причината за смъртта на жертвите се приписва на други фактори. А дори понякога да се появи информация за лоши последствия от ваксини, цифрите винаги са манипулирани и чувствително занижени.
Когато поради масови инжекции умират хора, властите окачествяват това, като нещастен случай. Та, нещастните случаи в домовете за възрастни хора стават твърде много и съвсем не бива да бъдат наричани "нещастни случаи", защото нещастна случайност много се различава от очаквани опустошителни последствия от човешка дейност.
Правителството на Андалусия спря ваксинацията на възрастни хора от старческия дом Nuestra Señora del Rosario в Лос Бариос, Кадис, след като 46 от тях починаха след получаване на първата доза от експерименталната инжекция срещу неизвестния вирус на 5 януари, съобщава вестник ABC.
Както работниците, така и възрастните хора са били инжектирани с първата доза на Pfizer по-рано тази година и поради възникналото огнище, инжектирането на втората доза е прекратено.
Инспекция на здравната служба определи, че е необходимо да се предприеме тази мярка „поради непосредствената опасност за общественото здраве и особено за жителите и персонала на този център, тъй като с настоящия протокол за дезинфекция и изолиране на положителни случаи не може да бъде гарантирано здравето на обитателите". Огнището е избухнало между 12 януари и 18 януари, като  осем възрастни хора са починали, до 28 януари броят им се е увеличил до 30 и сега има 46 смъртни случая.
Въпреки че може да изглежда изолиран случай, Los Barrios не е плод на случаен инцидент. Оказва се, че в старчески дом в Санкти Петри, в Чиклана, 22 възрастни хора вече са починали от огнище, което също е заразило 79 възрастни хора и 24 работници през последните седмици. Подозрително е, че всички са били ваксинирани.
Общо близо 170 възрастни хора са починали в домовете за възрастни хора и подобни центрове след първата доза ваксина.
Най-интересното от всичко е, че в много случаи досега не са регистрирани инфекции.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3620 -: Февруари 09, 2021, 22:40:44 »
Аз това което ползвам е маска която е с няколко слоя предполагам финотъкана целулоза.
Не затруднява дишането и си я пера с обикновен сапун.
 
Това с полимерните филтриращи мембрани е за баламурници.
 
Здрасти Кайле.
Много интересна информация.
Аз очаквах че проблемите ще започнат след месеци.
 
ЗА "обезвирусяване" 5 минути в 70+% алкохол и готово.
Има и много други начини. Примерно белина, УВ (озон) и т.н. Нищо от това няма да повреди фиртъра
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 22:43:41 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3621 -: Февруари 09, 2021, 22:46:37 »
ЗА "обезвирусяване" 5 минути в 70+% алкохол и готово.
Има и много други начини. Примерно белина, УВ (озон) и т.н. Нищо от това няма да повреди фиртъра
Аз имам ръчна играчка УВ, пък вече вирусите да му мислят.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3622 -: Февруари 09, 2021, 22:48:33 »
За информация - маските с клапани най-вероятно няма да ги признават, поне така е в Австрия. Освен това трябва да са сертифицирани в Европа. Тези които са само с китайски сертификати NK95 също не се признават.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3623 -: Февруари 09, 2021, 23:34:40 »
Цитат на: 66
Аз очаквах че проблемите ще започнат след месеци.

След месеци и години - автоимунни болести и тумори.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3624 -: Февруари 10, 2021, 07:36:23 »
Quote (selected)
Ваксината на Астра Зенека у нас ще се поставя и на хора над 55, 60 и 65 години. Това е било решено на съвещанието на ваксинационния щаб вчера, стана ясно от изказване на здравния министър, проф. Костадин Ангелов

https://www.manager.bg/obshchestvo/bez-ogranichitelni-merki-ako-minem-pod-200-zaboleli-s-covid-19-na-100-000-dushi

Просто нямаме избор ако държим да участваме в цирка с ваксинациите.
Това са наличните ваксини, населението прехвърля средна възраст 50 години.
Желаещи няма, ваксини няма....

Quote (selected)
През изминалите 24 часа са поставени още 3540 дози ваксини срещу коронавируса. Общо 17 946 души са ваксинирани с по две поставени дози.
https://www.segabg.com/hot/novite-zarazeni-stanaha-tri-puti-poveche-izlekuvanite

С това темпо ще ни трябват 10-20 години да ваксинираме населението.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3625 -: Февруари 10, 2021, 07:42:10 »
Има и по екзотични методи за "стерилизация".  Примерно препикаваш и оставяш да съхне. Не не се майтапя. Карбамида денатурира белтъците в доста ниска концентрация, а го има в урината.

ЗА "обезвирусяване" 5 минути в 70+% алкохол и готово.
Има и много други начини. Примерно белина, УВ (озон) и т.н. Нищо от това няма да повреди фиртъра
Аз имам ръчна играчка УВ, пък вече вирусите да му мислят.
Незнам. Зависи каква.
Най добре водородна лампа, става и живачна без "балон" .... абе нещо по- "твърдо".
 
А за ойросертификатите.....
Чини ми се че се задава голямо разместване на "пластовете". Тва ЕНПейци, ПЕСофци .... никой нема остане.
След месец герперите, че са от първите.
А как са я подкарали с ваксините, мое и по стълбовете се докарат
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 08:02:29 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3626 -: Февруари 10, 2021, 07:50:27 »
Quote (selected)
Примерно препикаваш и оставяш да съхне. Не не се майтапя.

Стари лечебни процедури.
По-малките рани като охлузвания на децата често ни ги лекуваха така ако си далеч от града.
Първа помощ за обеззаразяване, понякога и единствена. :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 07:55:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3627 -: Февруари 10, 2021, 10:08:40 »
Quote (selected)
Култовата книга на Бел Кауфман "Нагоре по стълбата, която води надолу” ...
Заглавието, просто защото е каламбур, е доста по-познато от самата книга.
Последната да е култова, да е култова – колко ли пък ще е култова, като Уикипедията едва обелва няколко думи за нея. Е, по няколко на английски, на руски и на арменски – това е всичко.
Амазон не ни зарива с издания – намерих всичко две, и двете от 1960-те.
Така че определението „култова“ е толкова уместно, колкото набъркването на фразата и едноименната книга в разговора тук.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3628 -: Февруари 10, 2021, 12:59:39 »
Култовата КНИГА, наред с култовия ФИЛМ:

Quote (selected)
Up the Down Staircase is a novel written by Bel Kaufman, published in 1964, which spent 64 weeks on The New York Times Best Seller list.


First edition

In 1967 it was released as a film starring Sandy Dennis, Patrick Bedford, Ruth White, Jean Stapleton and Eileen Heckart.

https://en.wikipedia.org/wiki/Up_the_Down_Staircase
:P


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3629 -: Февруари 10, 2021, 13:54:56 »
Quote (selected)
Култовата КНИГА, наред с култовия ФИЛМ
Интересът и към двете е съществувал в малка част от САЩ и очевидно дори там е изчезнал преди повече от половин век  ;D

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3630 -: Февруари 10, 2021, 14:58:23 »
Рядко ми се налага да излизам извън моите 4000 квадратни метра и още по-рядко от селото. Но ако се наложи да се завирам между вирусоносители използвам респиратор, като върху него слагам една обикновена маска, за да не плаша и стресирам публиката. Респиратора подобно на противогаза плътно прилепва към кожата, за разлика от маските. Филтрите са два и са сменяеми.
Аз имам респиратори от нефтохим, но ги продават и в магазините за защитно работно облекло.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3631 -: Февруари 10, 2021, 15:16:15 »
 
Каily радвам се да те видя отново.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3633 -: Февруари 10, 2021, 15:36:52 »
Quote (selected)
Култовата КНИГА, наред с култовия ФИЛМ
Интересът и към двете е съществувал в малка част от САЩ и очевидно дори там е изчезнал преди повече от половин век  ;D
Аз съм я чела в България, много, много отдавна, преди да бъде малка част от САЩ. Гледам, май и Буратино я е чел по същото време и на същото място.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3634 -: Февруари 10, 2021, 15:50:32 »
За протокола, понятието "РНК ваксини" е за заблуда на електората.
На практика това си е генетична имунотерапия.
Разработена е за лечение на ракови заболявания, но удариха джакпота с коронавируса и станаха милиардери.
 :P
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3635 -: Февруари 10, 2021, 16:20:25 »
Quote (selected)
Дотук бяхме със зенеките, спутниците и джонсъните

ТЪпи и упорити викаш.
Точно това което поръчват е особено рисково, а и описаните случаи на проблеми (то кат гушнеш букета, май не проблем..... ) са точно при употреба на физер и мъдерна.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3636 -: Февруари 10, 2021, 16:33:49 »
Quote (selected)
Аз съм я чела в България, много, много отдавна, преди да бъде малка част от САЩ
Браво на теб. А какво доказва това – че съществува някой в България, който е чел това нещо? Ами добре. Не виждам противоречие с казаното от мен и основаващо се на видими факти.
Quote (selected)
Гледам, май и Буратино я е чел по същото време и на същото място
Май? Не виждам признаци за това, а и така да е, какво доказва това?
Всъщност не е ясно дали я е чел който и да е. Ясно е обаче, че беше спомената безпричинно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3637 -: Февруари 10, 2021, 16:46:16 »
Видео за нощници, ковид-паникьори и пр. шарлатани и абдали:
https://youtube.com/watch?v=qtzucJ0KPRQ

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3638 -: Февруари 10, 2021, 17:31:01 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3639 -: Февруари 10, 2021, 17:46:39 »
Книгата я имаше по библиотеките, филма мина по май се казваше "студийно кино".
Предполагам Аманеманема е чел много книги които аз съм пропуснал, както и той е прескочил някой от моите книги.
Тогава се четеше, нямаше нет, нямаше 24 часа 200 телевизии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3640 -: Февруари 10, 2021, 18:24:28 »
Quote (selected)
филма мина по май се казваше "студийно кино"
Точно него не съм го гледал, но има на практика цял жанр по темата „борбата на печения учител с лошата среда“ – щатски, български, съветски, каквито се сетиш.
Quote (selected)
Предполагам Аманеманема е чел много книги които аз съм пропуснал, както и той е прескочил някой от моите книги
Няма как да е иначе. Обаче моля не ми криви хубавия псевдоним, има специални свойства и много държа на него. Аз не ти казвам например бърборино.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3641 -: Февруари 10, 2021, 18:28:33 »
аменеменема

Съжалявам, вече ще копирам.
Поне това не беше умишлено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3642 -: Февруари 10, 2021, 18:37:38 »
И още от Мангъров:
https://debati.bg/ddots-mangarov-za-debati-bg-plashat-horata-s-virusa-kakto-plashat-detsata-s-torbalan

Quote (selected)
Когато човек има белодробни проблеми, това не означава, че трябва да влиза в болницата, защото там няма да се направи нищо, освен венозно да му се дадат антибиотици, от които няма никаква нужда

Обаче трябва да си плаща здравни вноски?
Тея съвсем изнагляха.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3643 -: Февруари 10, 2021, 19:07:11 »
Quote (selected)
Най-възрастният жител на Европа пребори COVID-19

https://www.manager.bg/lyubopitno/nay-stariyat-chovek-v-evropa-prebori-covid-19

Преживелите Испанския грип май имат имунитет срещу това което изровиха "УчЕните" преди няколко години и "внедриха" в съвременността.
Някой помни ли кога, не мога да го намеря.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3644 -: Февруари 10, 2021, 19:25:01 »
За протокола, понятието "РНК ваксини" е за заблуда на електората.
На практика това си е генетична имунотерапия.
Разработена е за лечение на ракови заболявания, но удариха джакпота с коронавируса и станаха милиардери.
 :P


То и за лечение на рак пак щяха да станат милиардери, въпросът е - що не я пуснаха тая ваксина за рак, като е толкова добра? А за няколко месеця я пуснаха като ваксина срещу ковид първо качество.
Какво са чакали, та не са я пускали срещу рак?
Мерси, Енгелс, за посрещането.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3645 -: Февруари 10, 2021, 20:09:26 »
За протокола, понятието "РНК ваксини" е за заблуда на електората.
На практика това си е генетична имунотерапия.
Разработена е за лечение на ракови заболявания, но удариха джакпота с коронавируса и станаха милиардери.
 :P


То и за лечение на рак пак щяха да станат милиардери, въпросът е - що не я пуснаха тая ваксина за рак, като е толкова добра? А за няколко месеця я пуснаха като ваксина срещу ковид първо качество.
Какво са чакали, та не са я пускали срещу рак?
Мерси, Енгелс, за посрещането.

Ами например абсолютно "неспецифична" е.  Особено в тоя вариант с липиден буламач. Това е основен недостатък и риск. Ваксините с аденовирус в този смисъл са много по-добри. Доставят "активния агент" до точно определени клетки и само до тях.
 
Друг момент е че толку "суроф" и рисков подход никой нямаше да даде да се изпитва.
А така в паниката .....
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 20:18:10 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3646 -: Февруари 10, 2021, 20:28:40 »
За протокола, понятието "РНК ваксини" е за заблуда на електората.
На практика това си е генетична имунотерапия.
Разработена е за лечение на ракови заболявания, но удариха джакпота с коронавируса и станаха милиардери.
 :P

То и за лечение на рак пак щяха да станат милиардери, въпросът е - що не я пуснаха тая ваксина за рак, като е толкова добра? А за няколко месеця я пуснаха като ваксина срещу ковид първо качество.
Какво са чакали, та не са я пускали срещу рак?
Мерси, Енгелс, за посрещането.
Проблемът при лечението на рака е цената, както винаги богатите ще са с предимство. Ваксината срещу коронавируса е универсална за всички хора понеже вирусът е еднакъв при всички.
Докато генетичните особености на раковите клети са уникални за всеки отделен човек. Така че се налага за всеки човек да се създава уникална ваксина срещу раковите клетки.
Ако разработките за CureVac на Тесла са успешни, тогава цената на тази технология ще падне и ще стане общодостъпна.
 3D Printed Bioconstructs: Regenerative Modulation for Genetic Expression   
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3647 -: Февруари 10, 2021, 20:37:05 »
Цената е платена авансово от много държави най вече от ЕС.
Ваксината не знаем какво спира, обаче за вируса знаем че отключва различни проблеми - бял дроб, черен дроб, бъбреци, мозъчни, кръвни, стомах и дебело черво.
Сущий карцином, ключ за проблемни генни болести.
Наивно е да се смята че ваксината ще реши проблемите ако не е индивидуална, нещо което не се прави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3648 -: Февруари 10, 2021, 20:38:02 »
Не ми се занимава да го чета туй на англ.. Разкажи го накратко, ако обичаш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3650 -: Февруари 10, 2021, 21:01:10 »
Quote (selected)
Някой помни ли кога, не мога да го намеря.

През 2009 г. беше, експедиция във вечната замръзналост в Аляска, да търсят погребани с "испански грип", намериха и очевидно са възкресили вируса.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3651 -: Февруари 10, 2021, 21:07:28 »
Не ми се занимава да го чета туй на англ.. Разкажи го накратко, ако обичаш.
Това е нещо като обзор на технологиите за генетична терапия и най-вече свързаните с 3D принтиране.
След като им изсипаха толкова много пари покрай коронавируса, генетичната  терапия комбинирана с биопечат става все по съблазнителна.
Така че ни чакат "интересни" времена.
Quote (selected)
Изработването на наноструктури чрез 3D биопечат за доставяне на терапевтични и генетични агенти в клетките гостоприемници предлага приложения в генната терапия по отношение на тъканното инженерство, заздравяването на рани или регенерацията на кожата, и особено в остеогенезата и генетичното лечение на костни дефекти. Освен това помага за разработването на персонализирани лекарства за специфични за пациента състояния при карцином, възпаление, вирусни инфекции и др.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3652 -: Февруари 10, 2021, 21:24:11 »
Малко история за испанския грип.

Quote (selected)
В Съединените щати първото регистриране на болестта става през януари 1918 г. в окръг Хаскъл, Канзас, подтиквайки местния лекар Лоринг Майнер да алармира американската обществена здравна служба. На 4 март 1918 г. се съобщава за заболели във военната база „Форт Райли“, Канзас. До обяд на 11 март вече над 100 войници от базата постъпват в болница. В рамките на няколко дни е докладвано за заболяването на 522 души в същата база. Към датата 11 март болестта е достигнала Куинс, Ню Йорк.

Предполага се че е донесен в Европа от американци участници в Първата световна война.
Интересно че се разполага в Испания неутрална страна с минимално присъствие на чужди армии и остава известен като "Испански грип".
Някой да се сеща къде в Европа сега Ковида вилнее яко?
Обаче.
Същата седмица на другия край по диагонал на Земята в Бомбай също започва епидемия на инфлуенца с идентични симптоми и смъртност ( 17 милиона жертви в Индия)
Тогава самолети за трансконтинентални линии няма, връзките са с кораби те пътуват над месец което изключва пренос на вирус.
Вирус паднал от космоса?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3653 -: Февруари 10, 2021, 21:40:44 »
Не мисля от космоса, индийци, австралийци, новозеландци, канадци,  воюват в Европа, не се е пътувало чак месец, имало е вече Суецки канал, на кораб е чудесно място за заразяване на големи маси, а и тогава епидемията се е разпространявала 5 години.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3654 -: Февруари 10, 2021, 21:42:59 »
Не мисля от космоса, индийци, австралийци, новозеландци, канадци,  воюват в Европа, не се е пътувало чак месец, имало е вече Суецки канал, на кораб е чудесно място за заразяване на големи маси, а и тогава епидемията се е разпространявала 5 години.
Суецкия канал е за Европа, от САЩ до Индия корабите и днес пътуват месец.
Не невъзможно да е попаднал от космоса, съмнявам се че само у нашенско "има живот" а останалото е пустош.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3655 -: Февруари 10, 2021, 21:46:01 »
Цитат на: buratinob
Тогава самолети за трансконтинентални линии няма, връзките са с кораби те пътуват над месец,
което изключва пренос на вирус. Вирус паднал от космоса?

Телеграфът и телефонът обаче вече са на линия.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3656 -: Февруари 10, 2021, 21:47:42 »
Цитат на: buratinob
Тогава самолети за трансконтинентални линии няма, връзките са с кораби те пътуват над месец,
което изключва пренос на вирус. Вирус паднал от космоса?

Телеграфът и телефонът обаче вече са на линия.
И телепорта на ниво вирус?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3657 -: Февруари 10, 2021, 22:22:28 »
Не. Командата "Действайте с онова шишенце както говорихме". Образно казано.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3658 -: Февруари 10, 2021, 22:47:27 »
Hundreds of deaths after Pfizer & Modern Covid-19 vaccination in the European EudraVigilance Database
“EudraVigilance is the European data processing network and management system for reporting and evaluation of suspected adverse reactions to medicines which have been authorised or being studied in clinical trials in the European Economic Area.”
 
How to use it:
Select COVID-19 MRNA VACCINE PFIZER-BIONTECH (TOZINAMERAN) or COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414)
Click on the tab “Number of Individual Cases for a selected Reaction”
Select “Reaction Groups” – e.g. “General disorders” or “Cardiac disorders”
See the number of deaths (“Fatal”) in the graph (bottom right)

Аз лично го юзнах и изкарах набързо от Модерна 26 починали, а от Файзер 770. Може някъде нещо да съм прибързала. Преглеждам само няколко групи втори път и пиша:
сърдечни проблеми -
     132 фатал; 223 с неустановен край
гастроентеро -           
     46 фатал на 1559 с неустановен
gеnеral disorders and administration site conditions
     395 фатални, над 5000 нерешени
инфекции
99 на 557
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3659 -: Февруари 10, 2021, 22:48:38 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.