За живота, вселената и всичко останало … > Преводи …

Джиджи донт ноу, или за преводите, остри, тъпи, дори и кръгли

<< < (2/101) > >>

ddantgwyn:

--- Цитат на: Джиджи в Януари 10, 2021, 20:42:24 ---
--- Цитат на: Nor1 в Януари 10, 2021, 20:34:21 ---
--- Цитат на: Джиджи ---Джиджи донт ноу ...
--- Край на цитат ---

me english is no good  :nuts:
--- Край на цитат ---

Ако си забелязал, аз от известно време с теб не говоря ...

А туй можеш да го пуснеш спокойно в новооткритата от мен тази вечер "Тема на Джиджи" при "капитализъма".

За моя сметка ... :b0201:

--- Край на цитат ---

Между другото, добрата практика е да направиш нова тема, а не да отваряш работа на Ной :m1708:

Джиджи:

--- Цитат на: ddantgwyn в Януари 10, 2021, 20:46:23 ---Между другото, добрата практика е да направиш нова тема, а не да отваряш работа на Ной

--- Край на цитат ---
Този път си мЪ объркал с Буратино, дарлинг!  :b0302:

ИДИ И ВИЖ /какъвто прекрасен филм имаше преди години с такова заглавие на  Елем Климов!/ в "Теми на форумците", където Буратино се мъчи да отвори тема със заглавие "Тема: :m1302::bouncy-1054:", но не става и се моли на Ной ...   

А не ставало, щото заглавието не приемало емотикони ...

За тази вечер от мен, толкоз  :i_miss_you-1316:

И не съм виновна аз, че с това свое заглавие Буратино напълни този мой коментар с емотикони ...

Ной:
Отпочвам тук една Джиджина тема, в която Джиджи има право по на четири емотикона на пост. Във всички други теми Джиджи има право на стандартните два, като всеки от нас.

Таз джиджана тема се посвещава на преводите, остри, тъпи, дори и кръгли, както едно време Министерството на просвещението (не помня в коя от ипостасите си, но онова министерство на Вазов едно време) определяше ъглите. Туй е така, защото в превода всичко е въпрос на ъгъл на гледане.
Е, и старото правило, че ако е верен, не е красив, ако е красив, е неверен.

По желание на буратино, слагам избраните емотикони за закваска.

:m1302::bouncy-1054:

Хаирлия да е! Днес имам адски много работа, но утре ще попрехвърля каквото е останало по другите темички в тази.

ddantgwyn:
Не съм те объркал с никого, просто ти казвам, че е добре да отвориш нова тема за преводачески бисери, а не да ползваш друга за тази цел.

Сега ясно ли е?

onzi:

--- Цитат на: Nor1 в Януари 10, 2021, 20:34:21 ---
--- Цитат на: Джиджи ---Джиджи донт ноу ...
--- Край на цитат ---

me english is no good  :nuts:

--- Край на цитат ---

тва е мноо образовано. напълно достатъчно е да кажеш "i dont speak london". чух го с ушите си на хийтроу.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия