Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:56:45

Автор Тема: Над 87% от червените конференции номинират Станишев  (Прочетена 102614 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ще ти обясня - Станишев даде да се разбере, че много държи на няколко свои каузи. Нито една от тях не беше борбата с тежката корупция и грабежи в държавата, нито издигна висок глас срещу беднотията. Ценности, та ценности - европейски, леви и прочее - той си избра за приоритети, точно това което ти не разбираш защо се поставя като тема, не БСП. Така, Банши, не се печели лява партия, към която имаш претенции да те издига

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Това ли било? Защото Станишев казал, че ИК му е кауза? И ние - не! Ми пак изглежда глупаво... Такова хабене на енергия.
Не че вярвам в чудотворността на ИК, нито в едната, нито в другата посока.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Бе нека си има каузи, нека да е и ИК. Ама на фона на дереджето в собствената ти държава подобни каузи са меко казано нелогични, а съм убедена, че доста хора ще си направят и далеч по-неприятни изводи. Да не говорим какви сценки в Лондон наскоро разиграва в комплект с Томислав Дончев - намериха си общи каузи(естествено нищо общо с просперитета на собствената си държава). Аз, Банши, обикновено следя доста внимателно какви ги вършат нашите български избраници в Брюкселя. И какво се кове в "полза" на европейските граждани там, също следя внимателно и реакциите на тези, дето след месец ще се подмазват да ги избираме

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
къв е изводът - че това просто не е критерий за ляв/десен.

Страшен извод. Критерий си е, по-добър от това да съдиш по това какво правели тантета и бацета, защото те не са със свободна воля.
глупости. в една стара книга пише "по делата им ще ги познаете".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
глупости. в една стара книга пише "по делата им ще ги познаете".

ахахах, християнсоциалисти с националистически уклон  :0007: :0005:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
"стандарт" рони сълзи за станишев. рев. някоя си светлана владимирова си е смукала от пръстенцата разни измишльотини.
Quote (selected)
Раненият Станишев
От: Светлана Владимирова -
17 март, 2019

https://standartnews.com/mneniya-analizi/raneniyat-stanishev-387477.html

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Тоз панегерик, започващ прочувствено с деня на свети Патрик (явно много обичан и почитан у нас) би трябвало много да стресне Станишев, ако са му останали инстинкти за самосъхранение. Да не говорим, че и във възхвалното слово, се оплаква една друга "лява" европейска загуба. Баси! Явно не само в БСП са станАли "нацисти", "расисти", "антиевропейци" и прочее словесни достижения на модната реторика на новопръкналия се талаш, самоопределил се за върха на цивилизацията, толерантността и прогреса

Чок觧

  • Гост
И ква стана тя ? 87% номинират Станишев , накрая 13% при таен вот избират Еленка ! Ами прав е проф.Иво Христов за 80% че и кусур ! :t2030:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
чоки, то това беше ясно - още като видях как от бургас са номинирали 50 човека при 17 места. имало е връзване на гащи и яки номинации, твърди се че вътрешната опозиция като гергов са били за станишев, а от ръководството - за йончева. и те са номинирали здраво - 87% за серго и над 90% за елена. по-интересно е кои не са номинирали единия или другата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Тоз панегерик, започващ прочувствено с деня на свети Патрик (явно много обичан и почитан у нас) би трябвало много да стресне Станишев, ако са му останали инстинкти за самосъхранение.

аз се чудех дали да не тропна някой абзац, ама като видях как станишев бил научил нинова на лидерство при положение, че нинова тотално е разбила аргументите му, реших да се огранича със заглавието.

а тази светлана владимирова ми е непозната.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
И ква стана тя ? 87% номинират Станишев , накрая 13% при таен вот избират Еленка !
В гласуването участват и депутатите. Групата на БСП е със 79 парчета. Не всички са членове на БСП, има и по някой "опозиционер", но основната маса са протежета на Нинова и тези около нея. Ако отчетеш и този факт при гласуването, нещата с номинации и гласове на пленума си идват съвсем на мястото. Остава и електоратът да припознае тези решения и всичко е наред.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А на мен ми е по-интересно друго - как всеизвестни медийни парцали, тиражиращи нон стоп сказките за Хохегер, батко и братко и КОЙ, ся леят кървави сълзи за лидера на ПЕС!? И какви ще ги къдрят шебеците, като точно те и до ден днешен не спряха с гореописаните станишеви кривици, а КОЙ ги е стиснал в здрав парламентарен кворум :nuts:

Quote (selected)
Остава и електоратът да припознае тези решения и всичко е наред.

Това е дежа вю...отпреди две години

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Това е дежа вю...отпреди две години
Така е, тогава обаче Нинова успя. Почти всеки втори гласоподавател на Радев припозна БСП. Сега ще трябва да чакаме два месеца, за да видим дали пак ще стане. :smokin:

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Почти всеки втори гласоподавател на Радев припозна БСП.

Тук "малко" са поизхвърли....

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Това е дежа вю...отпреди две години
Така е, тогава обаче Нинова успя. Почти всеки втори гласоподавател на Радев припозна БСП. Сега ще трябва да чакаме два месеца, за да видим дали пак ще стане. :smokin:

Дори и Станишев не споделя твоето мнение, иначе нямаше да настоява пленумът да определи задължително първите две места в листата (да го подреди поне втори!). Като се има предвид, че изборният закон по инициатива на ДПС беше пипнат преди време, така че да не може да се измества водача, очевидно самият той не е убеден колкото теб, та даже и не е съвсем убеден, че няма да бъде изместен от други преференции. Ти вярваш повече от него в електората на БСП. Хайде да не си разказваме приказки. Изборите 2014 г. показаха електоралните нагласи :D

Ето го впрочем цялото изявление на Нинова
http://epicenter.bg/article/Zaklyuchitelna-rech-na-Ninova-na-plenuma-/177846/2/0
« Последна редакция: Март 17, 2019, 23:08:42 от Асол »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
А на мен ми е по-интересно друго - как всеизвестни медийни парцали, тиражиращи нон стоп сказките за Хохегер, батко и братко и КОЙ, ся леят кървави сълзи за лидера на ПЕС!?
Това показва кому служи Станишев - на същите господари, на които служи и ГЕРБ.

Отлични думи на Нинова. Явен шамар  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Изчетох ви накуп и това беше доста интересно упражнение. Понеже за мен гласуването е свързано със значително преместване в пространството, та си опичам акъла дали това е най-разумното упражнение него ден.

Значи, аз не съм партиен член. Не съм и регистриран симпатизант. Аз съм от партията на кибичещите, които биха искали да видят коя партийна група дава някаква надежда за развитие на България в насока, паралелна на моите очаквания, мечти и т.н. В случай, че такава партийна група се намери, паля колата и карам. Не се ли намери - слагам пуканки в печката и чакам резултатите от гласуването на хората, които са се определили. Дали техният избор ще ми хареса или не - въпрос следващ.
Та, на едни избори гласувах с надежда, че ръководената тогава от г-н Станишев партия ще обедини твърдото си ядро с любородните кибици и ще захване работа по спасението на потъващата гемия България. Срещу което гласуване получих целувки на Орлов Мост, с които със скърцане на зъби можах да се примиря, и "Гласувайте за Пеевски, или правителството пада!", което вече не можах да преглътна. Стана ясно, че разбиранията на г-н Станишев и ръководената от него партия към този момент се разминават с моите  в частта "бъдещето на България". След което последва "Аз колко пъти ви казвам, че няма да отида в Брюксел!" и натискът към Неков да се откаже от случайния избор, издигнал го в далечни висини.

И сега СЪЩИЯТ ТОЗИ г-н Станишев иска да води бащина дружина?! Същият този, който ръководи организация, подкрепяща въвеждането на наднационален контролен орган с право да даване на акъл по въпроси на ВЪТРЕШНАТА БЪЛГАРСКА политика!  Както се вика в един стар руски филм за старообрядците: "И что? И земля его носит?! И в глаза ему не плюют?!" (в оригинала е в дамски род, но от уважение към жена му и двете му деца го измених, някой да не рече нещо!)

Ама той бил естетически приятен! Ама той бил сладкодумен! Ама той бил известен у Европата! Чудесно за него! В дадения избрен ден аз имам също избор. БСП вкючваща Станишев на избираемо място = пуканки в микровълновата печка у нас вкъщи за тези и последващи избори. Друга неправителствена политическа сила, която да има достатъчно организационна мрежа за управление на България в момента няма. ДПС няма достатъчен обхват на цялата страна, а и ще срещне нечовешко съпротивление да управлява самостоятелно. От дребните партийки засега не виждам просветващи звездици. Ако ще е потъване, поне да е с оркестър духова музика!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Водачът в листата на БСП е ясен.
Сега чакам ГЕРБ - Габриел vs Мандел...

Пешо

  • Гост
Погледнато чисто тактически , изборът на Йончева отслабва БСП.
Ползите за БСП и България,  които ще носи нейното участие в брюкселския панаир на суетата  са несравнимо по-малки от последствията на нейното отсъствие във вътрешния политически живот.
Съвсем вярно. Избирането на Йончева беше една вътрешнопартийна победа на Нинова над Станишев, която, опасявам се, ще нанесе вреда на БСП във външнополитически план.

Пешо

  • Гост
Не ми харесва насоката, в която БСП търси нова идентичност - национална идентичност, истанбулска конвенция, мигранти, джендъри - много орбанизъм, много.
за всички тези бсп послуша мнението на членовете си. за мен това е правилната политика.
Не е. БСП би трябвало да води членовете си, а не да ги следва по течението. Една партия има смисъл тогава, когато предлага и следва политики, а не се върти според накъдето духа вятъра.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Сега чакам ГЕРБ - Габриел vs Мандел...
Напразно. Цецо вече е решил и го обяви

А, иначе поне стана ясно какво е разбирането на някои хора за партия - да не слуша членовете си, които не приемат за някакви общи партийни политики личните ангажименти на техни членове, докоснали се до европейската цивилизация. Е, има и нещо такова, че ако една партия иска изобщо да съществува, да не говорим да управлява, трябва да има и достатъчно членове, които да не слуша
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:18:36 от Асол »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Как изведнъж това стана проблем номер едно - "Мангали и Педерасти"? Или просто свирим на най-дебилните струни на електората, като че ли нямаме нищо друго в ръкава.
:way_to_go-1308:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Не ми харесва насоката, в която БСП търси нова идентичност - национална идентичност, истанбулска конвенция, мигранти, джендъри - много орбанизъм, много.
за всички тези бсп послуша мнението на членовете си. за мен това е правилната политика.
Не е. БСП би трябвало да води членовете си, а не да ги следва по течението. Една партия има смисъл тогава, когато предлага и следва политики, а не се върти според накъдето духа вятъра.
една партия по дефиниция е група хора, обединени от общи интереси. ръководството и то е от тази група, значи по дефиниция политиките, които ръководството следва, трябва да са тези на членовете. още повече, че ръководството е избрано, за да следва политиките, които е заявило по време на избора.

това, че бсп е единствената партия, която се съобразява с членската си маса, не отменя дефиницията.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Цецо вече е решил и го обяви
верно?!? Даже не съм разбрал. Ама и там  ли имаше такова колосално напрежение както между полюсите Йончева - Станишев?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Ама там и ли имаше такова колосално напрежение както между полюсите Йончева - Станишев?

Там всичко за всичко е бетон - 100%

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
67, аз дори не знам какво означава "регистриран симпатизант", честно казано. :)  Но се чувствам достатъчно симпатизант, за да имам нещо против националисти и консерватори да си пробутват идеологията под флага на социалистическата партия на България.
Да си направят своя партия и там да си обменят рецепти за сапун и маргарин от унтерменши, щом ги влече.

В сравнение с това, греховете на Станишев са ми някак изкуствено натрапвани ми от приятелчетата гербери: целувал се бил с турците на Орлов мост, избягал бил в Брюксел да плува в блаженство там, а казвал, че няма... и т.н. 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Как изведнъж това стана проблем номер едно - "Мангали и Педерасти"? Или просто свирим на най-дебилните струни на електората, като че ли нямаме нищо друго в ръкава.
:way_to_go-1308:
преди да вдигаш палче, си направи труда да прочетеш речта на нинова, асол е пуснала линк към епицентър по-горе. ето ти фрагмент:
Quote (selected)
Другари, ние тук решихме ли да паднат санкциите срещу Русия? Вие тук обвинявахте ли ни, че не отстояваме достатъчно тези позиции в парламента?

Какво мисли българският народ по този въпрос и искате ли да ви кажа колко пъти ПЕС гласува за удължаване и утежняване на санкциите срещу Русия? Как да се обединим? Приемам упрека ви, че сме различни от ПЕС. Това прави ли ни антиевропейци?
 
Добре, с кого да се съобразим? С българския народ, с българския национален интерес, с решение на конгреса на БСП или с интереса на всички партии в ПЕС?
 
Второ, тук партията решихме ли, че сме против Истанбулската конвенция? Извадила съм всички гласувания и изказвания на Сергей и на ПЕС по този въпрос. Не са лицеприятни. И аргументът, че тази тема е затворена, защото има решение на КС, не е верен, защото след решението на КС накараха българските деца да попълват дали са момче, момиче или нещо друго. И след решението на КС се говори за родител 1 и родител 2.

Трето, Пактът за миграция. Според ПЕС, извадила съм си цитати, те приветстват пакта и казват, че не е проблем за България и Европа. Ние, БСП, имаме ли позиция по този въпрос, какви са настроенията в България? Нашите хора там кого ще представляват и кой ще ги избира? Мнението и достойнството и националния интерес на българина или общите намерения на ПЕС ще отстояват те? Това прави ли ни антиевропейци?
 
Колко други социалистически и социалдемократически партии в Европа заеха същата позиция?
Защо трябва да се поддадем на внушенията на ГЕРБ, че когато не искаме двойни стандарти в храните, когато искаме достойнство, че когато не искаме децата ни да са трети пол, значи сме антиевропейци?
 
Ама кой определя кое е европейското? Кой казва, че джендър идеологията и миграцията по екологични проблеми е европейско? И ние, видите ли, ще се примиряваме с това и няма да им обясняваме колко са сбъркали и колко те са антиевропейците, защитавайки тази теза.

Мога да продължа и с други теми.
Например оценката за ГЕРБ и за европредседателството. Ние дадохме ли оценка за европредседателството? Дадохме я. Не беше ласкава. Казахме, че това е един ПР, който те употребиха за лични цели и това не доведе до никакви резултати за българския народ.
Да, но Станишев смята, че европредседателството не е провал и че представянето е по-добро, отколкото сме очаквали. Е, добре. Кажете ми другари, ще се съобразим с това, което решите, но как това, което ни обединява – националния интерес, конгресните ни решения, решенията на Националния съвет, могат да се представляват там от хора, които ги отричат?
 
Нали си представяте, че кампанията ще мине само в това – вие тук говорите едно, а там правите друго, нали точно това ни се случва в последните години.
 
Ние постоянно се оправдаваме защо тук сме против санкциите срещу Русия, а там сме за.
Защо тук сме против мигранти, а там сме за.
Защо тук сме против джендър идеологията, а там сме за.
Е, това ли искате да правим два месеца, при положение, че сме на ръба в смисъл да победим, и тези два месеца трябва да направим силна кампания, със силни кандидати, на които хората да вярват, че са изразители на тези политики, а не просто да наместваме места за този или онзи, за да не излезем разединени оттук, ама как ще излезем, зависи от нас.
 
Не можем ли да кажем – да, имаше кандидатури, да спорихме 4 часа и да, демократично с тайно гласуване избрахме единия и вървим зад него?
 
Каква е драмата тука?
Трима водачи да изберем, ГЕРБ ще ни нападат по всякакви поводи, нали това ни е ясно? Важно е да застанем принципно зад политики и да кажем– ето това са лицата, които ще отстояват тези политики. Когато имаш разминаване между политики и лица, тогава загубата ни е сигурна.
 
И Сергей, бил си председател на партията, не можеш да предлагаш противоуставно решение на Националния съвет.

Другарю Пирински, предлагам гласуването да стане по устав, в който пише, че „Националният съвет определя водача на листата, подрежда и утвърждава листата за членове на ЕП“. Някъде да виждате да пише, че определя водача и втория? Има много достойни издигнати хора, които могат да се състезават за второто място. Нека всички да се явят на това състезание и пак Националният съвет с тайно гласуване ще ги подреди.
Защо ще има едни по-привилегировани от други, след като всички сме равни и претендираме за равни права, на какво основание ще редим двама?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Аз не съм член на БСП.
Не съм регистриран симпатизант на БСП.
Не съм постоянен симпатизант на БСП.
Може да се каже, че съм "зорлем симпатизант" на БСП.
П.С. Ако бяха избрали Станишев за водач, пак бих останал зорлем симпатизант , ама още повече "зорлем" и по-малко "симпатизант"
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:31:58 от Bacho Кольо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
а да имам нещо против националисти и консерватори да си пробутват идеологията под флага на социалистическата партия на България.

Разбирам притесненията ти, но БСП излезе с два документа (за национални и за европейски избори), в които надлежно си изброи политиките, които ще защитава и които между другото вече обсъждахме няколко пъти. Би ли обяснила, какво точно те безпокои и какво не намираш за достатъчно ляво? Ако е това, което забелязах, че най- упорито защитаваш и винаги изтъкваш, смятам, че имаш избор - дсб и присъдружни са твоите хора

Quote (selected)
В сравнение с това, греховете на Станишев са ми някак изкуствено натрапвани ми от приятелчетата гербери: целувал се бил с турците на Орлов мост, избягал бил в Брюксел да плува в блаженство там, а казвал, че няма... и т.н.

Това е минало. От вчера за гербавата маса г-н Станишев е истински европейски политик и бъдещо оръжие срещу опонента в хода на кампанията. Интересен би бил въпросът, защо се получава така? :smokin:
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:26:08 от Асол »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
една партия по дефиниция е група хора, обединени от общи интереси. ръководството и то е от тази група, значи по дефиниция политиките, които ръководството следва, трябва да са тези на членовете. още повече, че ръководството е избрано, за да следва политиките, които е заявило по време на избора.
Това е точно толкова глупаво, колкото и идеята, че всико трябва да се решава от целокупния народ чрез референдуми. Фактът, че сега настроенията в БСП се определят не от социални проблеми, ами от миграция, джендъризъм, хомосексуализъм или сладки спомени за целувка на Орлов мост, убедително го доказва.
За партиите, драги, важи в пълна сила принципът, изказан от Иво Христов.

ПП. Сега виждам и тази ти реплика:
Quote (selected)
преди да вдигаш палче, си направи труда да прочетеш речта на нинова,
Ти кво, забраняваш ми да харесвам нещо, написано от друг ? Ти, драги, май страдаш от някаква обсесия да се заяждаш с мен.
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:34:04 от Minderbinder »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ако е това, което забелязах, че най- упорито защитаваш и винаги изтъкваш, смятам, че имаш избор - дсб и присъдружни са твоите хора

Няма как да знам какво си забелязала, подозирам, че може и да се заблуждаваш. Но наистина бих гласувала и за дсб, за да разкарат мафиотския герб, защото колкото повече отлежават последните на власт, толкова повече се окопават.
Тъкмо и да не им бера гайлето на социалистите, да не се изложат. Обаче ги няма никакви, какво да се прави.  :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А, сега като попрегледах нашествията по телевизора, останах с изключителни впечатления какво достойнство и чест притежават г-н Станишев и неговите хора  (изключително долно и грозно поведение)- реване срещу ръководството на любимата им партия, щото не ги оценило. В такъв случай, смятам, че е съвсем логично председателят на ПЕС да остане единствено и само в окопите на песа. И без това нещата се развиват така че може ида не остане на какво да е председател :smokin:

Quote (selected)
Но наистина бих гласувала и за дсб, за да разкарат мафиотския герб, защото колкото повече отлежават последните на власт, толкова повече се окопават.

Аз не съм толкова всеядна...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
една партия по дефиниция е група хора, обединени от общи интереси. ръководството и то е от тази група, значи по дефиниция политиките, които ръководството следва, трябва да са тези на членовете. още повече, че ръководството е избрано, за да следва политиките, които е заявило по време на избора.
Това е точно толкова глупаво, колкото и идеята, че всико трябва да се решава от целокупния народ чрез референдуми. Фактът, че сега настроенията в БСП се определят не от социални проблеми, ами от миграция, джендъризъм, хомосексуализъм или сладки спомени за целувка на Орлов мост, убедително го доказва.
За партиите, драги, важи в пълна сила принципът, изказан от Иво Христов.
глупаво или не - това е действителността. общи интереси, общи политики, ръководство, избрано, за да осъществи целите, декларирани при избора.

за настроенията в бсп прочети визията - там има достатъчно социални политики.

нинова е отвъртяла страшен шамар на станишев, и очевидно на тези избори ще се набляга на защита на интересите на българските избиратели, а не на "европа така иска". което на мен ми допада.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Но наистина бих гласувала и за дсб, за да разкарат мафиотския герб, защото колкото повече отлежават последните на власт, толкова повече се окопават.
да, да, ще го разкарат, как не, нали вече веднъж управляваха заедно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ПП. Сега виждам и тази ти реплика:
Quote (selected)
преди да вдигаш палче, си направи труда да прочетеш речта на нинова,
Ти кво, забраняваш ми да харесвам нещо, написано от друг ? Ти, драги, май страдаш от някаква обсесия да се заяждаш с мен.
къде видя забрана?

неаргументираните и неосведомени лайквания винаги са ми изглеждали тъпо. но, от друга страна, всеки може да изглежда толко тъп, колкото си иска.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
от висотата на съобразяването си с нацитата.


Изключително нахално изявление от висотата на хартиен борец срещу нацитата

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Фактът, че сега настроенията в БСП се определят не от социални проблеми, ами от миграция, джендъризъм, хомосексуализъм или сладки спомени за целувка на Орлов мост,
Между другото въпросите "джендеризъм и миграция" не са по-маловажни от тежките социални проблеми. Никак даже!

Пешо

  • Гост
Ми - прочетох го. Там има един абзац, подчертан от теб:
Quote (selected)

Ние постоянно се оправдаваме защо тук сме против санкциите срещу Русия, а там сме за.
Защо тук сме против мигранти, а там сме за.
Защо тук сме против джендър идеологията, а там сме за
.
С това др. Нинова еднозначно и категорично потвърждава онова, което беше казано от Баншито и подкрепено от мен - че основните проблеми на БСП са мигранти, джендъри, педали и т.н.
От тази нейна дилема има само два възможни изхода:
- да станат и тук "за" санкции, мигранти, джендъри;
- да отидат там и да заявят на висок глас, че са против изброеното.
Вторият вариант, очевидно предпочитан от мнозниството, е онзи орбанизъм и дясноконсервативен уклон, за който ставаше дума.

Айде, стига толкова съм си губил времето да те просвещавам.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Я да дадем думата на вътрешнопартийната опозиция

http://epicenter.bg/article/Mihail-Mikov-za-skandala-s-Yoncheva-i-Stanishev--Na-komu-e-nuzhno-tova-/177852/2/0


http://epicenter.bg/article/Stanishev--Ostavam-v-bitkata-za-narezhdaneto-na-evrolistata/177854/2/0

И да си зададем един простичък практичен въпрос. Тез двамата при една кампания, доколко са уязвими и удобни за атака от опонентите!? :smokin:

Пешо

  • Гост
Фактът, че сега настроенията в БСП се определят не от социални проблеми, ами от миграция, джендъризъм, хомосексуализъм или сладки спомени за целувка на Орлов мост,
Между другото въпросите "джендеризъм и миграция" не са по-маловажни от тежките социални проблеми. Никак даже!
Това е крайно необективно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А, иначе, забелязах, че Станишев все пак си е признал, че негови хора звънят по телефоните на близки и познати, да го отбелязват с преференция. Дори е допуснал, че и други имат там някакво подобно право да се възползват от подобни практики :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Това е крайно необективно.
Това е мое мнение. Нищо повече. Но щом като разполагаш с обективни критерии и инструменти за измерване на важността на проблемите, нищо не мога да кажа...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Изключително нахално изявление от висотата на хартиен борец срещу нацитата

Хартиен ли? Нямам нищо на хартия. :) Иначе - говорим си в интернет етера анонимно, нищо особено.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ми - прочетох го. Там има един абзац, подчертан от теб:
Quote (selected)

Ние постоянно се оправдаваме защо тук сме против санкциите срещу Русия, а там сме за.
Защо тук сме против мигранти, а там сме за.
Защо тук сме против джендър идеологията, а там сме за
.
С това др. Нинова еднозначно и категорично потвърждава онова, което беше казано от Баншито и подкрепено от мен - че основните проблеми на БСП са мигранти, джендъри, педали и т.н.
От тази нейна дилема има само два възможни изхода:
- да станат и тук "за" санкции, мигранти, джендъри;
- да отидат там и да заявят на висок глас, че са против изброеното.
Вторият вариант, очевидно предпочитан от мнозниството, е онзи орбанизъм и дясноконсервативен уклон, за който ставаше дума.

Айде, стига толкова съм си губил времето да те просвещавам.
не знам какво си прочел, ама е ясно, че нищо не си разбрал. щото нинова в прав текст заявява, че основният проблем в момента, касаещ кандидатите за евродепутати,  е че евродепутатите и станишев в частност не изпълняват волята на избирателите си.

да вземеш да се позамислиш малко какъв точно е този представител, който трябва да те представлява, а той върши нещо съвсем друго, и следва ли да му ръкопляскаш и да го изпратиш пак в ойропата, за още от същото.

нинова, както вече писах, му е отвъртяла добри шамари. за мен реалистично е да го включат в листата някъде назад, той с преференции ще изплава до избираемо място, все пак номинации от 87% си е число.

но няма да си изплача очите, ако изпадне заради неспазване на партийната политика.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Е, след като не  е нищо особено да лепиш квалификации като "нацита" на опоненти, предполагам, че няма да е нищо особено и да приемеш такива :)

Quote (selected)
, той с преференции ще изплава до избираемо място, все пак номинации от 87% си е число.

Това не е точно така и по тази причина е ревът за мястото в листата. Нищо не бива да се оставя в ръцете на избирателя, щото резултатите могат да не се харесат :D
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:55:58 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
67, аз дори не знам какво означава "регистриран симпатизант", честно казано. :)  Но се чувствам достатъчно симпатизант, за да имам нещо против националисти и консерватори да си пробутват идеологията под флага на социалистическата партия на България.
Да си направят своя партия и там да си обменят рецепти за сапун и маргарин от унтерменши, щом ги влече.

В сравнение с това, греховете на Станишев са ми някак изкуствено натрапвани ми от приятелчетата гербери: целувал се бил с турците на Орлов мост, избягал бил в Брюксел да плува в блаженство там, а казвал, че няма... и т.н.
подкрепям :t2042:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Е, след като не  е нищо особено да лепиш квалификации като "нацита" на опоненти, предполагам, че няма да е нищо особено и да приемеш такива

Не на опонентите, а на изявленията им, ако случайно не забелязват в каква стилистика се изразяват, може да им е полезно, надявам се.
И освен това, за електорат си говорехме, ти предпочиташ подкрепа за партията на която симпатизираш от ултрадесните, аз повече - от нормалните десни, ако изобщо има такива в държавата ни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
, той с преференции ще изплава до избираемо място, все пак номинации от 87% си е число.

Това не е точно така и по тази причина е ревът за мястото в листата. Нищо не бива да се оставя в ръцете на избирателя, щото резултатите могат да не се харесат :D
да, и брекзитът много ясно го подчертава. а станишев се е олял яко. ей го защо е подкрепял стамбулската:
Quote (selected)
За Истанбулската конвенция положих много усилия, защото не искам моята партия да изглежда ретроградна.
значи суетата на този /да не изглежда ретрограден си е жива суета/ е по-голяма от изпълнението на задълженията, които е поел пред избирателите си.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
една партия по дефиниция е група хора, обединени от общи интереси. ръководството и то е от тази група, значи по дефиниция политиките, които ръководството следва, трябва да са тези на членовете. още повече, че ръководството е избрано, за да следва политиките, които е заявило по време на избора.
Това е точно толкова глупаво, колкото и идеята, че всико трябва да се решава от целокупния народ чрез референдуми. Фактът, че сега настроенията в БСП се определят не от социални проблеми, ами от миграция, джендъризъм, хомосексуализъм или сладки спомени за целувка на Орлов мост, убедително го доказва.
За партиите, драги, важи в пълна сила принципът, изказан от Иво Христов.

ПП. Сега виждам и тази ти реплика:
Quote (selected)
преди да вдигаш палче, си направи труда да прочетеш речта на нинова,
Ти кво, забраняваш ми да харесвам нещо, написано от друг ? Ти, драги, май страдаш от някаква
обсесия да се заяждаш с мен.
подкрепям!
имах някаква бегла симпатия към Нинова, но все повече се убеждавам, че нанася вреда на партията си
и не само в контекста на евроизборите, а като цялостна визия за политика
да ме прости "Визията за България"
същото капсулиране като преди, същите, че и по-лоши дворцови интриги и най-вече изключително провинциално житейско и политическо поведение
следване на -най популистките "народни" искания, вървене подир ББ за да му се отвърне с неговия маниер, същата лексика, но без артистичност, винаги след, никога изпреварващо
народът трябва да бъде дръпнат напред, ако ще и с най-резки и непопулярни мерки, само това е спасението
но не виждам подобна сила в нито една политическа формация

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
ти предпочиташ подкрепа за партията на която симпатизираш от ултрадесните,

Аз не съм забелязала подобна подкрепа от страна на талибанлъка, инджевци, йордановци и сие, но те по някакво стечение на обстоятелствата свирят точно на твоята струна. Та, виж там какво ще правиш с определенията :nuts:

Лили, Станишев успя да окастри БСП с половин милион, имаш всичкото право на света да си го върнеш на Нинова сега. Само да не излезе после, че си надценявате силиците и размера на компанията, в която се намирате :nuts:

Бих казала, че крошето с далаверата с мюфтийството беше доста изпреварващо, макар и не сред подходящите декори и изискана артистичност
« Последна редакция: Март 18, 2019, 10:14:35 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
onzi
нинова, както вече писах, му е отвъртяла добри шамари. за мен реалистично е да го включат в листата някъде назад, той с преференции ще изплава до избираемо място, все пак номинации от 87% си е число.
а, освен от политическите партии и водачите им, най-много се страхувам, от избиратели опияняващи се от плясъка на шамарите
а сте много :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
най-много се страхувам, от избиратели опияняващи се от плясъка на шамарите

Значи не си запозната с пиар похватите на фирмата на Моника . Иначе, нямаше да се чудите защо Станишев толкова държи да е най-отпред и да се разсейвате, когато дава интервюта непосредствено сред загубата си и подходящите вестници пишат похвални слова за него, клепейки другите (Гочева и Бозукова са стари дружки)  :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
ти предпочиташ подкрепа за партията на която симпатизираш от ултрадесните,
...
Лили, Станишев успя да окастри БСП с половин милион, имаш всичкото право на света да си го върнеш на Нинова сега. Само да не излезе после, че си надценявате силиците и размера на компанията, в която се намирате :nuts:
...
не правя така, не си връщам на другите, това не е игра, пък и аз съм последната, която има някакви подобни възможности
не съм много сигурна,че точно Станишев окастри партията с половин милион
а има и друго - не харесвам манталитета на Нинова, не е моят, затова не съм много сигурна, какви избиратели привлича, ако е привлякла тя
защото в избирателите е силата, нали?
да не се окажем ,ако победи БСП,във варианта - Бойко Борисов отново в дамски вариант, защото така изглежда

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
не съм много сигурна,че точно Станишев окастри партията с половин милион

Според теб какви бяха причините за резултатите от два избора през 2014 година? Опитай да ги формулираш....

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
ти предпочиташ подкрепа за партията на която симпатизираш от ултрадесните,

Аз не съм забелязала подобна подкрепа от страна на талибанлъка, инджевци, йордановци и сие, но те по някакво стечение на обстоятелствата свирят точно на твоята струна. Та, виж там какво ще правиш с определенията :nuts:

Голяма мешавица си става с определенията, но все пак тия май се водеха "психодесни"  :D, а "ултрадесни" навсякъде си им викат на тия с бръснатите глави и мразещи мангали, педали и чужденци.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
на тия с бръснатите глави и мразещи мангали, педали и чужденци.

Ако не ме лъже паметта и стилистиката на представителите на горната група (включително и от парламентарната трибуна), те съуправляват с Боци и ДПС в момента :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да. Но имат и лутащи се части към БСП. Защото и те имат симпатии към Русия и Путин.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но имат и лутащи се части към БСП.

Абсолютно вярно! Но точно голяма част от тези лутащи се части биха шута на БСП 2014 г.(безспорна Станишева заслуга) и е доста съмнително да преосмислят поведението си заради "европейското семейство". Реално БСП едва ли надвишава 80 хиляди членска маса, така че всякакво реване на бивши, повярвали си, че е редно да са вечни величия в БСП, е повече от нахално, но съм убедена, че стремежът към постове, власт и пари е по-силен от "моята партия".

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Но точно голяма част от тези лутащи се части биха шута на БСП 2014 г.(безспорна Станишева заслуга) и е доста съмнително да преосмислят поведението си заради "европейското семейство".

И аз казвам "Абсолютно вярно"! Затова мисълта ми е, че тия са за отписване. По-скоро има хляб в неориентираните фенове на Радан и Лукарски, на които, ако им се обясни, че не комунистите са заклали Стамболийски и такива неща, по стават за противодействие срещу мафията на Боко.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За пореден път - наличието на "социалистическа" в името на БСП е доста подвеждащо в момента, щото тва си е дясноцентристка партия, с все по-силен националистически уклон, управлявана понастоящем от бивш доста кариеристичен кадър на сдс.
Не съм сигурен дали наистина "желанията на електората" на бсп, споменавани от асол и онци са наистина такива, но ако са и ако това е електоратът, то тва е сичко друго, но не и социалистическа партия.
Предстоящите избори ще го покажат, впрочем. Корнелия продължава да е недостатъчно Баце и все още недостатъчно войвода, та нишата, в която се опитва да се позиционира, е вече малце позаета от мааалце по-опитни играчи от нея.
А и да се очаква населението да подкрепи масово жена, родена в село в северната част на страната, е твърде амбициозно на този етап на общественото развитие  :smokin:
При сегашният хал на нещата, опозицията би трябвало да е поне 10% напред в проучванията.