Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:36:30

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 135243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Кога от Шивиков минахме на Радев, че не разбрах?  ??? Нали досега ми го хвалеше, че и с оръжие в ръка щеше да го следваш?  ??? Май не аз съм кирка, ами ти не си мезиш, га пиеш.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Обяснявам като за НГВС:
Шивиков и Радев са едно и също нещо.

И дообяснявам - тези катили няма да се свършат за ужас на ГЕРпавите.
Знам че пак нищо не разбра, но ето нормально!
Може пък който трябва, каквото трябва да е разбрал. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Обяснявам като за НГВС:
Шивиков и Радев са едно и също нещо.
Верно? Е, явно военно-лекарските комисии не са каквото бяха, щом ти си обявен ГВС.  ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Шивиков и Радев
тез са млади. по мое време командващ трета бойна беше мутафчиев, единствен генерал в цялата армия. началник-щаб беше люцканов, заместник му беше тотомиров. полковници.

това няколко месеца преди избухването на демокрацията.

по-натам ги повишиха всичките.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
тез са млади.
Дъртички са вече, но стават. Тези стават! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
тез са млади.
Дъртички са вече, но стават. Тези стават! :smokin:
Висшите ни военни не ставаха. Ако ставаха, нямаше да позволят разрухата на България.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
А Мая пори ГЕРпави задни части при киРизова като руска дивизия наближаваща Берлин. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Майчето, при очиларката /пояснявам/ - /
ем ми ареса, ем нье, демек 50/50!
Не ми ареса щот нервна и прибързваше - тва не jе поведение на уверен ф себе си човек!
Ареса ми, щот направи два плика - ноо силно, независимо дали ше познае и навре ф кучи...таквоз фъндъчка. Убедително!
пъсъ. Да ви разправям ли вица за трите плика?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Да ви разправям ли вица за трите плика?
Давай!

Оооопнаньки! Утре сабале Бацо ще честити тази сутрин на кукумявков.
Заради сестрите като че ли.
« Последна редакция: Октомври 07, 2019, 19:06:17 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Старият изфърлен от работа директор съветва новия.
Оставил съм ти три плика-ако работата ти се закучи, отвори първия и следвай инструкциите.
Ако пак се сгувняса - отваряй фтория плик.
В краен случай - отваряш третият.
Чао!
Почва нашия, естествено скоро идват проблемите и отваря първия. Там пише - "прехвърляй вината на стария директор".
.....
Не след дълго пак обаче се получава така, отваря втория плик - "предлагай и прави промени".
....
Да, ама, не върви и не върви.
В третият плик пишело - "Пиши нови три плика"!
Та Майчето и написа на Фъндъчка двата вече. От Фънди - третия!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Giuseppe  :way_to_go-1308:

Ама тя пчеличката май точно с третия плик тръгна - и аз мога да ви се усмихвам и тралала....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От мен обаче имате чистак нов плик от преди малко – естествено, ако чух добре анонса на БНТ за 21:00 часа тази вечер:

Дебат между двете основни претендентки за кметското място в София:


Пчеличката Мая VS Фънди :m1302:
« Последна редакция: Октомври 15, 2019, 19:28:42 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Long live Джиджи за анонса! :t0328:
И после като свърши още един лонг лийв за ринейма на никчето на модераторката ни! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Бе дан земе да налуе гедебопа в кметството.
Боко е луднал.
Е и на футбалерите посегна.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Верно ли на Мая ѝ викат "сестра Галева"?
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Верно ли на Мая ѝ викат "сестра Галева"?
И тя ли да емигрира из топлите страни?
То това остана и политиците ни да се разбягат.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Да, да, той и Татян Дончев не е Ванко 1. ха ха ха  Бърза справка в уикипедия показва, че освен Татян Дончев, за приемането на поправката "Ванко 1" заслуга има и сестра Галева.

В едни гащи пърдят, казва народът.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Верно ли на Мая ѝ викат "сестра Галева"?
Интересно.
Нещо зачестиха подобни изказвания.
Бе да нема окръжно по джендърска линия.
Да се загубят и тези избори.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
То ако на Мая и викат сестра Галева /да, така и викат герберите, плюс фирмените/, не знам пред всяко споменаване на Мутрю колко српски псувни трябва да бъдат изредени.
Башка от прокурорските термини подходящи като притурки към српския фолк.
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 09:03:36 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Много тихо нещо, да не сте гледали дебата?  :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Гледахме го - там беше шумничко, ама нямаше нещо кой знай какво...
Скучно като вчерашния "мач". :)
Тия дни из форума е така - ако попаднеш на ново мнение си късметлия.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Защо така? Въдухът трепери, Сирия, футболен мач, местни избори... Да няма някакъв заговор?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Много хора наистина искрено вярват, че кандидатите за изборни места се натискат в политиката, само от алтруистични чувства, горят от желание да работят за общото благо... или не, само се натискат за големи далавери и луксозен живот, скъпи имоти в престижни места в чужбина?

Вие как мислите?
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Вие как мислите?

В България никой вече не вярва, че някой се натиска в политиката да работи за идеи или за общо благо. Оставяме настрана въпроса, че на практика у нас няма никакви идеи. В смисъл на идеология. Иначе има такива хора, но в тази малка, но за сметка на това просташка държава, те нямат никъв шанц. Едва ли има народ в света, който да слага на власт олигофрени, за да не дойдел някой друг. Като пълен идиот, българинът не може да разбере, че с "протестен вот" гласува срещу себе си, а не срещу някоя партия или личност.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Много хора наистина искрено вярват, че кандидатите за изборни места се натискат в политиката, само от алтруистични чувства, горят от желание да работят за общото благо... или не, само се натискат за големи далавери и луксозен живот, скъпи имоти в престижни места в чужбина?

Вие как мислите?
Че има и една трета, немалобройна група - тези, които се натискат в политиката, за да съборят паметника на СА.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Да, съгласен съм за протестния вот, много елементарна измама за стадото, за смяна на един фигурант с друг, за да се запази статуквото.
Вие си ги избрахте!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Като пълен идиот, българинът не може да разбере, че с "протестен вот" гласува срещу себе си, а не срещу някоя партия или личност.
Протестният вот съвсем не е някаква българска специфика - има го къде ли не. Макрон,например.
Българска екзотика е (доколкото ми е известно) включването на дълбоко безсмислената опция 'не гласувам за никого'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
На мен пък ми омръзна от философстване. От всякакъв вид - начетено, наукообразно, самобитно, отвлечено, псевдопрактично и т.н.
Всичко, което се изрича, в която и да е област от човешката дейност, като оценка, пет пари не струва, ако не е съпроводено с конкретно мнение - ако нещо не е така, как трябва да е и защо?С какво се отличава от предложеното от някой друг?Как точно да стане и кой да го изпълни? Защо?
Другото е дърдорене и празнословие - ""Аз не знам как трябва да се направи, но не е така както сега се прави!!!""
Учудващо и до болка познато самочувствие на българина да разбира от всичко по много, еле пък от три неща. Които май в последно време са станали може би 33!
Само за илюстрация - мнение на добър анализатор, в случая за историята и Сталин по конкретно.Като начин на разсъждаване е илюстрацията.
https://www.youtube.com/watch?v=OCLaEWSGeQk
Всички били се стремели към властта за лично обогатяване!
Да, така е, всички ние се стремим към каквото можем като работа - също за лично обогатяване.
Някаква разлика?
Ама ония щели да вземат от нас за себе си.
Да, така е.
Ами вземайти вие от тях - за себе си!
Не можете?Не ви дават?
Ами да можете. Що питате тоз който не ви дава, питайте този, който ще ви даде?
И т.н.
А ако и това не можете /и аз не го мога!!!/, остава ви да избирате от тези дето го могат, но да бъдете поне толкова разсъдливи, че да изберете такъв, който тъй да краде, че да остава нещичко и за вас.
Други предложения?
Да не избираме никой?
Т.е. да ги оставим те сами, ама съъъвсем сами да си се избират?
Ами май това искате.
Аде по сериозно, а? 
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 10:13:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Други предложения?
Да не избираме никой?
Т.е. да ги оставим те сами, ама съъъвсем сами да си се избират?
Ами май това искате.
Аде по сериозно, а? 


Съвсем сериозни сме! И твоите въпроси са "философстване". И ти нищо не предлагаш. И е нормално, защото нито твоите, нито нашите тези имат практическо разрешение.
Всъщност, има едно : тъй като България скочи неподготвена в капиталистическото блато, ще трябва да измине целия естествен път от първоначално натрупване до "зрял" капитализъм. След 100-тина години управляващата класа (цялата) вече ще е достатъчно богата, оядена, традиционна и наследствена, и тогава ще се появят хора, които може, и ще работят, за общественото благо. А това, което наблюдаваме днес ще бъдат изключения от правилото. Затова трябва просто да ги оставим на мира.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
И ти нищо не предлагаш.
Quote (selected)
А ако и това не можете /и аз не го мога!!!/, остава ви да избирате от тези дето го могат, но да бъдете поне толкова разсъдливи, че да изберете такъв, който тъй да краде, че да остава нещичко и за вас.
Аз мога толкова да предлагам - е като горното. И настоявам, че така както сте поставили въпроса - всички са маскари- и това е решение, да се избира най малката маскара.
Неизбирането сега е бягане от реалния свят, заравяне на главата в пясъка. Същото е и оставянето на нещата такива, каквито са и чакане да се подобрят от самосебе си. Годо е доста по реален. Докато чакаме - нищо няма да остане от мамковината.
Майната и на мамковината, щом така искате на практика, но сега просто правим опити да се разсъждава какво може да се направи.
Или се лъжа, че дори опити правим?
Абе кво ми се правите на интересни!
Ако ви предложат единственият избор - куршума или въжето и там ли няма да избирате?
Щото нали - все едно накрая!
 :m1708:
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 10:42:51 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ако ви предложат единственият избор - куршума или въжето и там ли няма да избирате?

A ако предложат смърт или бонго-бонго? Един избрал бонго-бонго и получил смърт чрез бонго-бонго.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Ще избера бонго-бонго.Категорично!
Поне е продължение на възможностите да направя още нещо сетне.
Въобще, правилно са казали хората. Има три типа хора - част от проблема, част от решението и част от пейзажа.
Първите две е нормално да не се припознават толкова лесно, третият е ясно дефиниран и разпознаваем.
И пак е въпрос на избор - какво искаш да бъдеш?
Аз лично, предпочитам да бъда дори и част от проблема, ако за момента не мога да съм решението, но запазвайки  всички възможности да се окажа в даден момент част от решението.
Третото - блгдр!Просто не ми е такава натурата - да изпълнявам ролята на фикуса.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Интересно завила темата...
Класическият избор не беше ли между чума и холера?
Аз от мене си да добавя - между руска и американска ракета. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ще избера бонго-бонго.Категорично!

Май не знаеш стария виц. Добре, ще ти го кажа :
Двама попаднали в джунглата на едно дивашки племе и вождът им казал да избират : смърт или бонго-бонго. Единият си рекъл, че смърт си е смърт, а бонго-бонго явно е нещо друго и избрал бонго-бонго. И целото племе му се изредило отзаде. Другият видял и си рекъл, че по-добре да умре, отколкото целото племе да го такова и избрал смърт. Товага вождът наредил : Смърт чрез бонго-бонго.
Та, така...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да, съгласен съм за протестния вот, много елементарна измама за стадото, за смяна на един фигурант с друг, за да се запази статуквото.
:D

А май е за да се КАТУРНЕ статуквото, не ли?! :ive_got_it-1379:

Тоз път например аз ще гласувам за Мая Пчеличката, за да катурнем Фъндито като екстензия на Бацето от Банкя.

Въпреки че си имам за кого да гласувам – Повелителят на Паметниците!!! :b0201:

« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 12:01:51 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Не Галева, Бегалева.
 :bigok:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И малко  :t3741:

Long live Джиджи за анонса!
И после като свърши, още един лонг лив за ринейма на никчето на модераторката ни!

За Ной-ка ли? Ами, въпрос на хрумка, Мики. :D

След като Nor1 може да е Нор-чо и хлапето на ена коуешка /с майка българка и баща англичанин/, кръстено у нас Рой, може да е Рой-ко, защо пък Ной, излизайки от ролята си на Модератор и започвайки да коментира на равна нога с нас, да не стане Ной-ка?!

Да сЪ знай!!! Но ако в подобни случаи Ной „си мята кожуха на 67”, както преди време предложи ти, всичко ше заспи. За дан’съ налага да се праи лингвистична разлика между Ной-ка и Ной.

И ми се и струва, че така би било далеч по-добре и за АВТОРИТЕТА на самата Модераторка и всичко ще си дойде отново на мястото.  :0007:

А така и Сержанта ше може да се зафане с Опус 2.0 на „Уникорните на Корни”, /без обаче никъф „Реквием”!/, за да не се налага на Генералния модератор да заключва темата …  :b0302:
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 21:53:15 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
М-да, някои хора се дразнят, когато чуват истини. Всъщност повечето са така. Важното е да се правело нещо, ама какво, как, с кого, няма значение.

Аз пък знам от медицината, за да се излекува болест, първото и най-важно условие е да се постави диагноза, правилната, и после се прави, каквото трябва.

Да оставим настрана, че без морал и любов, никоя работа не става, ама крадели - ми то всички крадат - айде бе.

Защо да се разкарвам до изборната секция, ако трябва да сменя един крадец с друг? За да им ставам съучастник ли?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Въпреки че си имам за кого да гласувам – Повелителят на Паметниците!!!"
Кой е този?

Некои съображения: ;D

Трябва да се гласува! Не уважавам мнението на иначе уважавания Димитри Иванов, че не трябва да се гласува. Да се покажело нещо си? ХА, ХА...

От друга страна коя от двете каки ви прилича на инж. Иван Иванов?
Докарал вода от Рила, та някой от вас  да пият чиста вода.
Е, за да можете да я дадете на " Veolia Water", та да ви я продава скъпо. :t2407:
Последното ме подсеща, че май "усмихнатия" направи това, защото решил, че не може да се "manage" добре софийската вода. Защо ли не се е сетил да даде на чужда фирма да движи кметството, в тази връзка?

PS Не живея в София и никога няма да си го причиня.

От съвсем трета страна, има ли нещо написано какво двете каки предлагат да направят? С какви пари? Последният път учителката какво е обещала и какво е изпълнила от това? Ако не го е изпълнила, какво следва? 
Две графи: Дебит и кредит!
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 18:30:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
"Въпреки че си имам за кого да гласувам – Повелителят на Паметниците!!!"
Кой е този?
Едно/то/ седесарче. Щукнало му на горкото да маскира паметника на Съветската Армия като египетска пирамида с дръвчета.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Нищо лично, ама тоя арх. Игнатов е гола вода. Не става. Нямах впечатления от него по-рано, но го гледах за минута-две на дебата. Слаба ракия.  ???

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Българска екзотика е (доколкото ми е известно) включването на дълбоко безсмислената опция 'не гласувам за никого'.
Не е само в България и е добро средство, но неразвито. Всъщност реално тази възможност е "гласувам против всички предложени". Ако нищо не следва от тези гласували, ползата е малка. Един елементарен регламент би го направило много силен инструмент. Съвсем примерно:
- до 10% такова гласуване - информативно
- 10% до 25% - броят на депутатите се намалява със съответния процент
-25% до 50% - освен намалените бройки, мандатът на парламента се намалява на 2 години
- над 50% - нови избори без участие на хората участвали в текущите листи.
Изглежда съвсем нормален подход, спестяващ улични революции. От полза е даже и за политическата класа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Съвсем примерно:

ОК, ама много са ти екзотични и противоконституционни предложенията. Но идиотщини от типа билютина "не подкрепям никого" само показват, че т. нар. "демокрация" е пунта мара.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Всичко, което се изрича, в която и да е област от човешката дейност, като оценка, пет пари не струва, ако не е съпроводено с конкретно мнение - ако нещо не е така, как трябва да е и защо?С какво се отличава от предложеното от някой друг?Как точно да стане и кой да го изпълни? Защо?
Другото е дърдорене и празнословие - ""Аз не знам как трябва да се направи, но не е така както сега се прави!!!""
Имаше една стара класификация, но си е актуална
Първо ниво - не ми харесва,
Второ ниво - не ми харесва защото....
Трето ниво - това което не ми харесва защото..., може да се промени като...
Четвърто ниво- хваща се човекът и прави съответната промяна.
Разни хора, разни нива, част от човешката природа.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
ОК, ама много са ти екзотични и противоконституционни предложенията. Но идиотщини от типа билютина "не подкрепям никого" само показват, че т. нар. "демокрация" е пунта мара.
Конституцията не е Стария или Новия Завет. Подлежи на промяна по определен ред и даже е правено неколкократно през годините.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Конституцията не е Стария или Новия Завет. Подлежи на промяна по определен ред и даже е правено неколкократно през годините.

Естествено, ама нали разбираш, че посмъртно не може да се свика ВНС, за да я промени. Макар да я ясно и за слепите, че основните проблеми във и на държавата се дължат именно на тази недомислена конституция. А сериозните промени, каквито предлагаш ти, са само от компетенцията на ВНС.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Съвсем примерно:

ОК, ама много са ти екзотични и противоконституционни предложенията. Но идиотщини от типа билютина "не подкрепям никого" само показват, че т. нар. "демокрация" е пунта мара.
Пунта мара си ти, драги. Гласувалият с бюлетина "не подкрепям никого" ти казва, че не подкрепя никого от издигнатите и регистрираните кандидати в този избор, но това е начинът - парламентарна демокрация и местно самоуправление с общо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване. Не подкрепя кандидат, но подкрепя демократичната процедура.  :m1708:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Естествено, ама нали разбираш, че посмъртно не може да се свика ВНС, за да я промени.
Абе посмъртно викам да може. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Абе посмъртно викам да може.

Нема шанц! Това беше! България нема да види ВНС в близките 100 години. И ще я караме с недоносчето на нарцис Близняшки и ще псуваме цацаратури, гешефтури и кво ли не.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Не подкрепя кандидат, но подкрепя демократичната процедура.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ако броят на недоволните и склонни да гласуват "не подкрепям никого" наближи и надхвърли 50%, ВНС е на по-малко от една ръка разстояние.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
тва "не подкрепям никого" нали го въведоха заради задължителното гласуване, да могат гъбарите да имат какво да драснат. ама тя цялата работа пак като кучето на нивата и задължителното по закон гласуване излезе, че не е задължително, щото няма санкции за негласувалите.

и хем гъбарите пак са си за гъби, хем неподкрепящата опция си седи. кррррррасота какая :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Защо да се разкарвам до изборната секция, ако трябва да сменя един крадец с друг? За да им ставам съучастник ли?
"Искаше или да му пея, или да му духам!
-И ти квооо?
-Ба, шъ му пея на тая мутра!"
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 19:16:54 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ако броят на недоволните и склонни да гласуват "не подкрепям никого" наближи и надхвърли 50%, ВНС е на по-малко от една ръка разстояние.

бре бре. как точно ще стане това? над 50% от населението да са непредставени /или да се чувстват така/ и никоя от участващите в избора формации да не се е усетила?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Не подкрепя кандидат, но подкрепя демократичната процедура.  :m1708:

не подкрепя кандидат и упражнява правото, което е и задължение. и се подписва в изборните документи, за да не може да пуснат неква бюлетина от негово име и да го подпишат.

а бе, да не би да е отпаднало задължителното гласуване?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Ако броят на недоволните и склонни да гласуват "не подкрепям никого" наближи и надхвърли 50%, ВНС е на по-малко от една ръка разстояние.
Дрът съм и не помня надалеч - споменах ли за фикуса вече?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Нема шанц! Това беше! България нема да види ВНС в близките 100 години. И ще я караме с недоносчето на нарцис Близняшки и ще псуваме цацаратури, гешефтури и кво ли не.
Факт! И то не шото няма шанц - шанц има, ма няма кой да го използва по предназначение.
И не че няма кой, ма кой знае защо на никой не му се занимава. Не НИ се занимава аз пък шо се цепя от колектива...
Е, има я и мъглявата хипотеза че братушките пак ще минат от тук когато дойде времето за поредното пребиване на западенци. Ама те с тия техните шантави хиперзвуци - я разберем че минали, я не.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
не го били отменили, там си е:
Quote (selected)
Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2016 г., в сила от 26.05.2016 г.) Изборите се произвеждат въз основа на всеобщо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване и осигуряват свободно изразяване на волята на избирателите. Гласуването е задължително, извършва се лично от избирателя и представлява изпълнение на гражданския му дълг.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Българска екзотика е (доколкото ми е известно) включването на дълбоко безсмислената опция 'не гласувам за никого'.
Не е само в България и е добро средство, но неразвито. 
Така ли ? И къде го има (развито или не) ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.