Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 21:27:20

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136459 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Онци, ти ме смайваш човеко!
Това със задължителното гласуване без някакви санкции е най типичната простотия в нашите закони - в различни варианти разбира се.
Закони се правят за да може да захлебват от тях адвокати, прокурори и съдии.
Нищо повече!
Защо да намесваме простотии и тук, малко ли са и без това?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Quote (selected)
Макар да я ясно и за слепите, че основните проблеми във и на държавата се дължат именно на тази недомислена конституция.

Можеш ли да посочиш поне три 'основни проблема', дължащи се на Конституцията ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
аз невинен, то така си беше :too_happy-1067:

изборен кодекс. действащ към момента. да знаеш, че гласуването е задължително, ама ако не гласуваш, нищо - безценно :bigok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Това със задължителното гласуване без някакви санкции е най типичната простотия в нашите закони

Ами, естествено! Не може да има нещо задължително без санкция ако не го изпълниш. Иначе не е задължително. Освен това, най-близко до акъла е, че ако не подкрепяш никого, просто не отиваш да гласуваш. Ако подкрепяш някого - гласуваш за него. Това не е социологическо проучване, а избори на хора, които да те управляват по един или друг начин. Какво значи не подкрепям никого?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Отврат, не, не го знаех вица, сега след като го знам, може и да се замисля! Се пак опция!
Но т.к. аз не съм критерий за оПщо ползване, ми се иска да отбележа, че спореТ новите разбирания на прогресивното човечество въплътени в ИК, предлаганата опция бонго-бонго е повече от приемлива, да не кажем желателна и при всички случаи годна за ползване.
Аз дори бих поТкрепил твърдението си с посочване на преТставители и от оня и от тоя форум, което прави вица малко нонсенс.
Не мислиш ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Можеш ли да посочиш поне три 'основни проблема', дължащи се на Конституцията ?

Ми, той и един стига, ако от него произтичат много неща - прокуратурата в съдебната власт. Оттук нататък мисля, че и сам можеш да си отговориш докъде доведе това и какви всеобхватни последствия има за функционирането на държавата. Това е един от най-сериозните проблеми - един най-обикновен държавен, но репресивен, орган е направен неконтролируема четвърта власт.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
което прави вица малко нонсенс.
Не мислиш ли?


Как ще го прави безсмислен нонсенс! Той е направо Езоповска басня. Смърт чрез бонго-бонго. Нещо като на Шкумбата за дядо Гъдьо опълченеца : "Живи ни клаха, мъртви ни изработиха."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
И на Шкумбата е вече нонсенс в светлината на ИК.
Дори привнася един непознат за педистриънс по уевия тротоар привкус - не съм срещал как точно се определя при уевите резби некрофилията.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Българска екзотика е (доколкото ми е известно) включването на дълбоко безсмислената опция 'не гласувам за никого'.
Не е само в България и е добро средство, но неразвито. 
Така ли ? И къде го има (развито или не) ?
В Русия със сигурност го имаше, даже по спомени имаше и ефективно изритани кандидати, макар и малко. Не става въпрос за нещата с процентите, а там мисля правилото беше ако "кандидатът" "против всички" е събрал най-много гласове.Искаха да го въвеждат и в Украйна, но не знам дали стана. Мисля и в Беларус го има. В южна Европа е популярно в Гърция и Испания. Имаше някакво въвеждане, оспорване и не помня какво в Индия, Пакистан и Бангладеш. Сигурно и другаде е представено. Не е нашенски уникат.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Един ме ръчка на избори, друга ме ръга в пещерата.
Абе нали ако никой не ме кефи имам стартово две опцийки и без глупавото "не подкрепям тъпаците":
1. Няма да цъкна никое квадратче.
2. Ще цъкна всичките квадратчета.
Отделно опцията:
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 20:12:30 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И малко  :t3741:

Long live Джиджи за анонса!
И после като свърши, още един лонг лив за ринейма на никчето на модераторката ни!

За Ной-ка ли? Ами, въпрос на хрумка, Мики. :D

След като Nor1 може да е Нор-чо и хлапето на ена коуешка /с майка българка и баща англичанин/, кръстено у на Рой, може да е Рой-ко, защо пък Ной, излизайки от ролята си на Модератор и започвайки да коментира на равна нога с нас, да не стане Ной-ка?!

Да сЪ знай!!! Но ако в подобни случаи Ной „си мята кожуха на 67”, както преди време предложи ти, всичко ше заспи. За дан’съ налага да се праи лингвистична разлика между Ной-ка и Ной.

И ми се и струва, че така би било далеч по-добре и за АВТОРИТЕТА на самата Модераторка и всичко ще си дойде отново на мястото.  :0007:

А така и Сержанта ше може да се зафане с Опус 2.0 на „Уникорните на Корни”, /без обаче никъф „Реквием”!/, за да не се налага на Генералния модератор да заключва темата …  :b0302:
Хич, ама хич не обичам да ми пишат името неправилно! "Ной.ка" е правилното изписване на целия ми ник! Щото ми отговаря семантично!  :smokin:
Язе като си слагам и свалям кожуха, не си оставям лингвистиката в джобовете. Ама хич! Не се мъчете с лингвистични анализи - от самото начало на всички беше ясно, щото си беше речено направо, че 67 е немодераторски акаунт, а в кожуха на Ной седи същата 67, защото кожухът дава технически привилегии, които 67-ият кожух няма. Техническите привилегии за жалост вървят с железни ограничения относно личните пристрастия, защото ако на 67 ужасно й се иска понякога да сдъвче някого лично, то на Ной такива мисли не се позволяват, ни в дълъг, ни в кратък вариант.
Така че карайте лежерно, покрай местните криогенни сезони съм заформила нерви като кабелите на моста в Сан-Франциско. И ви обичам, кога повече, кога по-малко! :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Хм, Ной.ка ми се връзва. :)
Домързя ме днес на драсна на Джидж:
Ной-ка го избягвам. Ама не от страх от модераторски гняв, а нещо не ми се връзва... Стои ми като:
Quote (selected)
Нойкеееее! Нойке ма....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Quote (selected)
    Нойкеееее! Нойке ма....
Тва през плета, нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
В нЕкои региони на мамковината наша Нойка ще да би била ... Ноца.  8)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
    Нойкеееее! Нойке ма....
Тва през плета, нали?
Къв плет? Нема таквиз работи! Или дувар, или ковано желязо, плет у Филибето нямаме! Мики нали ми е градски! :beer-405:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
В нЕкои региони на мамковината наша Нойка ще да би била ... Ноца.  8)
Това ужасно ми харесва! Може ли да питам главния модератор да ме прекръсти? Че с това "Ной" на човек направо да му се обърка джендърът! Беше измислено зарад Джиджи, впрочем - щото Ной вземал от всяка твар само по две, та да помни за двата емотикона на подсъзнателно ниво!  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Абе Ноца...
Капка нежност ли не остана в джендърските сърца??
Ноцка!
А защо не:
Ноцик?

В защита на Джидже все пак да отбележа за протокола че слага тиренце.
Един вид производна на Ной-ченце...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Quote (selected)
та да помни за двата емотикона на подсъзнателно ниво! 
Баси то тук било като диип стейт бе - сичко изпедепцано до последната гънка от долните гащи на ...Сун Дзъ примерно и 2К години напреде от ся!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Абе Ноца...
Капка нежност ли не остана в джендърските сърца??
Ноцка!
А защо не:
Ноцик?

В защита на Джидже все пак да отбележа за протокола че слага тиренце.
Един вид производна на Ной-ченце...
Ноцик не може, оти е украинска фамилия.
За Нойченце няма да мина посмъртно, нито като устатост, нито като характерченце.
Ноца си е идеално!

Абе що не вземем да организираме една дискусия за име на модераторския акаунт?  :m1731:
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 21:12:41 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
та да помни за двата емотикона на подсъзнателно ниво! 
Баси то тук било като диип стейт бе - сичко изпедепцано до последната гънка от долните гащи на ...Сун Дзъ примерно и 2К години напреде от ся!
 :smokin:
Абе знаех си, че ще бъде оценено!  :t0328:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
щото Ной вземал от всяка твар само по две

ъхъ, затова седял един угрижен мраводяд там на кораба и питал ной: "ти наистина ли само две мравки взе?"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Абе що не вземем да организираме една дискусия за име на модераторския акаунт?  :m1731:
Взе ми го от клавиатурата, ама анкета не става...
Освен тема да си отворим.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
щото Ной вземал от всяка твар само по две

ъхъ, затова седял един угрижен мраводяд там на кораба и питал ной: "ти наистина ли само две мравки взе?"
А, това е бил мравояд без вяра в манната небесна! Неправилен мравояд!
Мики, имам малко спешна работа, но до утре ще отворим темичка като слънчице! Ти междувременно мисли разни идеи!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Приятна работа Нойкич.
От сега да те попаря - ринейм на акунта забрави! :)
Но има може би някакъв смисъл за бъдещи модераторс - примерно Сгугню е дето викат французите: вери бад айдийъя.
Ясенево примерно става, ама то е друга тема че се бяхме отплеснали със старшинката...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ноя  :ive_got_it-1379:
А! Звучи приятно. micky харесва това. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Нойя. :t0328: :t0328:
Нец! Още трябва да се шлайфа.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ама това на англицки. То на аватар повече мяза бре.
Noia - че и на Нокия навява :)
Ноiя - ама това пък на украински май зави.

Нова - завъртя ми се случайно в главата... Така древните са наричали новите звезди...
Ама не става, че ще омотаме чужденците. А с Джидже как ще се оправяме не ми се мисли.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От линка на Туткалчев:

Quote (selected)
Манолова: Правила съм много грешки

За 14 години престой във властта г-жа Фандъкова заложи на сгъстяването на строителството. Влязоха в кварталите, но с багерите.

Аз имам визия за развитие на север – там ще бъде зона за нискоетажно и многофамилно строителство, където да живеят млади семейства от средната класа. Няма да позволя да се пипне нито едно междублоково пространство, нито една градинка.
:bravo-1290:
« Последна редакция: Октомври 17, 2019, 13:51:20 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Наказание има, или имаше. Ако пропуснеш два пъти ред /последователно, за едни и същи избори/ те вадят от автоматично създаваните списъци с имащи право на глас /за съответния вид исбори/, и трябва да правиш стъпки и постъпки да те добавят.
Харакури, ама се пак...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И малко  :t3741:

Long live Джиджи за анонса!
И после като свърши, още един лонг лив за ринейма на никчето на модераторката ни!

За Ной-ка ли? Ами, въпрос на хрумка, Мики. :D

След като Nor1 може да е Нор-чо и хлапето на ена коуешка /с майка българка и баща англичанин/, кръстено у нас Рой, може да е Рой-ко, защо пък Ной, излизайки от ролята си на Модератор и започвайки да коментира на равна нога с нас, да не стане Ной-ка?!

Да сЪ знай!!! Но ако в подобни случаи Ной „си мята кожуха на 67”, както преди време предложи ти, всичко ше заспи. За дан’съ налага да се праи лингвистична разлика между Ной-ка и Ной.

И ми се и струва, че така би било далеч по-добре и за АВТОРИТЕТА на самата Модераторка и всичко ще си дойде отново на мястото.  :0007:

А така и Сержанта ше може да се зафане с Опус 2.0 на „Уникорните на Корни”, /без обаче никъф „Реквием”!/, за да не се налага на Генералния модератор да заключва темата …  :b0302:
Хич, ама хич не обичам да ми пишат името неправилно! "Ной.ка" е правилното изписване на целия ми ник! Щото ми отговаря семантично!  :smokin:
Язе като си слагам и свалям кожуха, не си оставям лингвистиката в джобовете. Ама хич! Не се мъчете с лингвистични анализи - от самото начало на всички беше ясно, щото си беше речено направо, че 67 е немодераторски акаунт, а в кожуха на Ной седи същата 67, защото кожухът дава технически привилегии, които 67-ият кожух няма. Техническите привилегии за жалост вървят с железни ограничения относно личните пристрастия, защото ако на 67 ужасно й се иска понякога да сдъвче някого лично, то на Ной такива мисли не се позволяват, ни в дълъг, ни в кратък вариант.
Така че карайте лежерно, покрай местните криогенни сезони съм заформила нерви като кабелите на моста в Сан-Франциско. И ви обичам, кога повече, кога по-малко!

:t1814: Абе, бях решила да не пиша повече по тоя въпрос, но щом се налага ...

Освен това, току-що се връщам от пикник на плажа, така че може да съм и малко слънчасала. :D Но ще се опитам да обясня. Защото сичко е мноо просто, а с тез ник-ове вий го превърнахте в голем въпрос.

Имаме модератор с ник Ной /от ж.р.!/, който ник е бил избран прекрасно с оглед на събитията, предшестващи определянето на новия модератор (imho).

Имаме и форумка с ник 67, която е била определена за новия модератор и която избра сама да се разкрие като такава пред всички нас.  Дотук сичко е на шес!!!

Обаче в един момент /май от самото начало?/ Модераторката Ной започна да излиза от „кожуха на модератора” /ще ползвам тази метафора!/, да изразява собствено мнение и да взема страна по различни спорове.
Обаче като НОЙ, а не като 67! :ive_got_it-1379:

На този феномен пръв обърна внимание Мики, като призова Ной–ка да си надене кожуха на 67, но тя, Ной–ка, се впусна в обяснения, за да ни убеждава, че в това нямало нищо лошо. 

Така се роди никът НОЙ-КА, който е равен на Модератора Ной в ролята на 67.
 :light_bulb-1377:
Това е!
« Последна редакция: Октомври 18, 2019, 17:31:56 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Джиджи, душицо мила, ами след като и в двата акаунта съм аз, а вие това го знаете, каква е разликата? Иди-доди да бях таен агент, да се преструвам. Но по желание на зрителите/списувателите, идентичността е ясна. Технически не мога да имам два акаунта отворени едновременно, та да се изказвам като 67, а да модерирам като Ной. Това е, няма никаква крамола. Но ако това те успокоява, обещавам от нине и присно да публикувам злобните си мнения само като 67!  :nuts: :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Можеш ли да посочиш поне три 'основни проблема', дължащи се на Конституцията ?

Ми, той и един стига, ако от него произтичат много неща - прокуратурата в съдебната власт. Оттук нататък мисля, че и сам можеш да си отговориш докъде доведе това и какви всеобхватни последствия има за функционирането на държавата. Това е един от най-сериозните проблеми - един най-обикновен държавен, но репресивен, орган е направен неконтролируема четвърта власт.
Ммм... да.
Очаквах, че не можеш да посочиш такива проблеми и че ще се хванеш за прокуратурата.
Значи, според теб, ако прокуратурата бъде подчинена и тя на Бойко Борисов, нещата ще цъфнат и вържат ? Вярваш ли си ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Цитат на: 67
Технически не мога да имам два акаунта отворени едновременно
Ако софтът на форума го позволява (т.е. ако позволява два акаунта едновременно от едно и също айпи) - можеш. С 2 профила на един браузър или с два браузъра.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Очаквах, че не можеш да посочиш такива проблеми и че ще се хванеш за прокуратурата.

Бреей, колко си проницателен! Явно изобщо не можеш да осъзнаеш какво отношение има  сегашната конституционна уредба на съдебната власт за цялостното развитие на държавата. И какви още примери да ти давам, след като не можеш да схванеш най-важния. Ти всичко ще примитивизираш през Бойко Борисов. И не е задължително да бъде подчинена на изпълнителната власт, но дори и да е, няма да е това, което е сега - безнаказана, неконтролируема репресивна машина.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Обаче в един момент /май от самото начало?/ Модераторката Ной започна да излиза от „кожуха на модератора” /ще ползвам тази метафора!/, да изразява собствено мнение и да взема страна по различни спорове.
Обаче като НОЙ, а не като 67!

На този феномен пръв обърна внимание Мики, като призова Ной–ка да си надене кожуха на 67, но тя, Ной–ка, се впусна в обяснения, за да ни убеждава, че в това нямало нищо лошо.
Нищо феноменално Джидж. Участвам във форуми където модераторите освен че се карат но и питат като нормални/начинаещи форумци.
Е, там темите не са за общи приказки, безсмислен или не в темата пост трият като за здравей-здрасти...
Но нашия случай е различен. Спорим за глупости, модик взима страна при което ответната страна е в малко тъпо положение...
Мене ме не бърка, май не съм попадал още от тая страна, ама не е справедливо към завалийките. То не стига дето сме ги настъпили кой как свари, ами и модератор в играта.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: 67
Технически не мога да имам два акаунта отворени едновременно
Ако софтът на форума го позволява (т.е. ако позволява два акаунта едновременно от едно и също айпи) - можеш. С 2 профила на един браузър или с два браузъра.
  :clap-3332:

Нор, знаете, че не разбирам нищо от компютри, но ако можете да направите нещо, би било повече от прекрасно!

На знам какво мисли фон Госингер по този въпрос, но за мен сегашната ситуация не е редна. Защото ние тук си се знаем, но виждаш, че над 100 вънкашни хора четат всеки ден. А когато И аз участвам в нещо, все пак ми се иска всичко да е наред.
И не знам доколко съм права, но просто съм такава!  :loser:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
А когато И аз участвам в нещо, все пак ми се иска всичко да е наред.

Айде сега! Това такси не е моя цвят, този сладолед е много студен. Сложи си снимка, да те виждат чуждите хора.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не съм пробвала с два браузера, а и не съм сигурна дали айпито в единствено число ще позволи.
От друга страна ми е интересно - всички са наясно, че аз съм си аз, дали ако се изказвам като 67, това има някаква разлика. В най-зверския случай, ще трябва да изляза от кожуха на 67 и ще мога да изям колегата като Ной. Само дето моята модераторска идея не е да изям опонента. Ако да беше, голяма част щяха да са засибирени навечно, все щеше да се намери за какво. Този форум се държи на колегиалното отношение на малка група интелигентни хора, всеки от които има собствено мнение и може да си го мотивира. Моята модераторска задача е от време на време, когато някой се увлече и мине от лично мнение към лични дрязги, да позабърсвам последните. Нищо повече, нито се опитвам да ви задавам тон за песен, нито смятам, че моето мнение е по-важно от това на когото и да било. Е, и аз като всички живи хора си имам разни мечтички, като да не ми се налага да рекоструирам изкълчените стави на българската граматика и правописа, щото вие ако можете да си ги прескачате, на мен ми се налага да ги чета, ама нали това е същността на мечтите, да си остават такива.  :t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Обаче в един момент /май от самото начало?/ Модераторката Ной започна да излиза от „кожуха на модератора” /ще ползвам тази метафора!/, да изразява собствено мнение и да взема страна по различни спорове.
Обаче като НОЙ, а не като 67!

На този феномен пръв обърна внимание Мики, като призова Ной–ка да си надене кожуха на 67, но тя, Ной–ка, се впусна в обяснения, за да ни убеждава, че в това нямало нищо лошо.
Нищо феноменално Джидж. Участвам във форуми където модераторите освен че се карат но и питат като нормални/начинаещи форумци.
Е, там темите не са за общи приказки, безсмислен или не в темата пост трият като за здравей-здрасти...
Но нашия случай е различен. Спорим за глупости, модик взима страна при което ответната страна е в малко тъпо положение...
Мене ме не бърка, май не съм попадал още от тая страна, ама не е справедливо към завалийките. То не стига дето сме ги настъпили кой как свари, ами и модератор в играта.

Мики, от цялата ти логорея по-горе :D – която по принцип ти е неприсъща! – успях само да разбера, че ме подкрепяш в разсъжденията.

Така ли е или ме иронизираш?  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не съм пробвала с два браузера, а и не съм сигурна дали айпито в единствено число ще позволи.
От друга страна ми е интересно - всички са наясно, че аз съм си аз, дали ако се изказвам като 67, това има някаква разлика.

Да, има и току що обясних по-горе защо – защото тук четат и външни хора!!!

Познавам себе си много добре и, за да ми хрумне като ник точно Ной-ка /което беше неочаквано и за самата мен! :D /, значи съм си представила махаленска ситуация с "нещо като подвикване през плета".

Каквато беше реакцията и на Джузепе, когато оня ден се гаврихте с тая моя хрумка. А аз сама си се смях на глас!  :D

Смъкване на нивото, 67, това искам да кажа ...
« Последна редакция: Октомври 18, 2019, 18:46:13 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Така ли е или ме иронизираш?
Нец! Няма ирония, така я мисля. Форум - слагам си мнението.
На някои им харесва, на други не, трети не го разбрали, а за гостите ми е точно през... малкото micky!
Това че модик взима страна мене ме не бърка - пак да си го кажа. Нито пък ще ме спре да я нахапя ако сметна за нужно.
Старите модики също се включваха тук-там, само че не вземаха страна. Или поне така изглеждаше. Няма значение.
Събрали сме се от кол и от въже, всеки си е луд с номера, някои сме с цяла програма. Пак че ни търпят. :)
Я си дай паролата за вестника да попиша малко - два часа, не повече. :D
« Последна редакция: Октомври 18, 2019, 18:53:01 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Така ли е или ме иронизираш?
Нец! Няма ирония, така я мисля. Форум - слагам си мнението.

В този случай мога да ти вдигна палче!  :way_to_go-1308:

Защото ми се струва, че твоите аргументи са също толкова важни, колкото и моите. 

И за да не се обади някой пак тук, че "Джиджи обича да се налага".  :nuts:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Голяма работа, оправя се лесно. 67 спира да пише и това е. Събеседникът умря, да живее модераторът. Не е голяма загуба, аз имам къде да си пробутвам безценните мисли, ако чак толкоз ми припре. Така и овците цели, и вълците сити, пък като ми писне от модераторстване, ще си облека обратно 67-то кожухче, то си стои в гардероба. Чао!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
В най-зверския случай, ще трябва да изляза от кожуха на 67 и ще мога да изям колегата като Ной.

Нищо извънредно, впрочем. Ролеви модели и роли. Различни. Е, изисква се добро ментално здраве, интелигентност и самодисциплина, за да не се омешват капите шизоидно, но ти нямаш проблем с това. Затова и се справяш и на никого не му прави впечатление.  ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
с два браузъра няма начин да не стане. ако ти се експериментира, можеш и виртуална машина да си сложиш и единият потребител да го закарфичиш там.

за едното ип също не би трябвало да има проблеми - в края на краищата е нещо нормално целият офис да излиза през едно ип в интернет, що да се ограничават хората?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Даже и без два браузъра става, просто си отваряш нов прозорец в инкогнито режим.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
с два браузъра няма начин да не стане. ако ти се експериментира, можеш и виртуална машина да си сложиш и единият потребител да го закарфичиш там.

за едното ип също не би трябвало да има проблеми - в края на краищата е нещо нормално целият офис да излиза през едно ип в интернет, що да се ограничават хората?
Мързи ме! Мързелът е двигател на прогреса, справка маймуните, бананите и кокосовите орехи!  :smokin: 67 е на топло, светло и донякъде злачно място, бърза работа няма.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
67 да си стои в гардероба. Освен ако не е нещо сериозно, ама ти не псуваш народа като мен. :)
Ше се оправяме с Ноя, Нойка и друг административен навлек както си знаем.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
щом те мързи - кайн проблем. аз тук, в къщи, имам един яндекс, един хром /зарязан, на него четях сегабг/, един файърфокс в процес на зарязване /плавно прехвърлям букмарки и записани пароли/ и един пейлмуун.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Зарежи, работата и тук е кофти, отвсъде виртуално-реални машинарии! 67-и се заглежда по хладилник, който не само че ти отговаря на телефона, ама и ти праща анализ на съдържимото си, че и ти дава акъл кога ще ти се вкисне млякото и кога си рекъл, че трябва да се купува брашно! Аз категорично съм рекла, че печка, която проговори, ще бъде убита с чук и лом, обаче повечето домашни машини тук вече са "интерактивни". Засега приемат команди по телефона, но ме е шубе за времето, когато ще почнат да ги пращат. Затова лежерно, всеки си отговаря за неговия машинен парк и мързелът е за предпочитане.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Quote (selected)
Мързелът е двигател на прогреса, справка маймуните, бананите и кокосовите орехи!
Фтората част е грешна!
Автоматиката, че и роботиката като продължение, дължат сичко на мързела!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
а, аз сега се белосвам с една съвсем реална машинария - взех си нова кола и докато се прибера на два пъти ми замириса на изгоряло. като отворих капака /то не е лесно да спреш на спокойствие, трябваше в некъв късък да ходя/ - двигателя горещ, отгоре пластмасата и тя. а карах сума на сума 9км, обаче през центъра, по разни задръствания и прочие.

та може ли да съм прегрял чисто нова кола? сепак някъде бях чел, че първите неколкостотин километра трябвало по-нежно да се ползва.

олд мад от стария форум можеше и да помогне, ама те оттатък го изплющяха и го няма.

утре ще се засиля някъде по междуселско, няма да е в града, и ако пак ми замирише - ще звъня на телефона от гаранцията и да идват и да вземат мерки. то баси и резила - кола на няма и 20км да ходи на сервиз.

иначе чистовърдечно си признавам, че ни масло, ни охлаждаща течност съм проверявал. капакът четох в книжката как се отваря, чак като ми замириса.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
67-и се заглежда по хладилник, който не само че ти отговаря на телефона, ама и ти праща анализ на съдържимото си, че и ти дава акъл кога ще ти се вкисне млякото и кога си рекъл, че трябва да се купува брашно!
Я! А да го пратя до местния магазин тоя тарикат може ли? може ли? може ли?
И да има късмет да ми се върне без пържоли! Или поне кюфтета...
Мигом го запознавам с домашния поялник. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
а, аз сега се белосвам с една съвсем реална машинария - взех си нова кола и докато се прибера на два пъти ми замириса на изгоряло. като отворих капака /то не е лесно да спреш на спокойствие, трябваше в некъв късък да ходя/ - двигателя горещ, отгоре пластмасата и тя. а карах сума на сума 9км, обаче през центъра, по разни задръствания и прочие.

та може ли да съм прегрял чисто нова кола? сепак някъде бях чел, че първите неколкостотин километра трябвало по-нежно да се ползва.

олд мад от стария форум можеше и да помогне, ама те оттатък го изплющяха и го няма.

утре ще се засиля някъде по междуселско, няма да е в града, и ако пак ми замирише - ще звъня на телефона от гаранцията и да идват и да вземат мерки. то баси и резила - кола на няма и 20км да ходи на сервиз.

иначе чистовърдечно си признавам, че ни масло, ни охлаждаща течност съм проверявал. капакът четох в книжката как се отваря, чак като ми замириса.

Кво си си зел?
Вкъщи от 6 месеца сме на XTrail и се родихме  :yes-1289:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
тойота аурис. бензинка, 1.2.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
тойота аурис. бензинка, 1.2.
Ми не е обичайно според мен. Но всяка кола ни е била поне на стотина километра при покупка.
Най-добре обратно при продавача утре, тяхна работа е да го мислят.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Хм. Не мисля че градско отговаря на условията за пазене от натоварване.
Поне аз доколкото имам опит си работи нормално, нова. Е ограничаваш се дан прекаляваш с оборотите и подобни, но толкова.
Най добре направо се обади да я проверят.
 
Мисля че при всички уреди такива ефекти се получават от опита да се направят да се чупят на следващия ден след изтичане на гаранцията.
 
« Последна редакция: Октомври 18, 2019, 23:11:17 от 66 »