Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:27:35

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 298462 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1320 -: Октомври 10, 2019, 21:26:37 »
Колето е намерил истинския проблем.
Няма смисъл от возене на скъпи яхти и говорене тук там.
Очистете острова на боклука в Тихия океан като за начало.
Ако искате може да я свършите тази работа, но май е по-лесно да делите екокинтите в офисите.
След това може и да ви повярва някой.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1321 -: Октомври 10, 2019, 21:30:40 »
Quote (selected)
Друг момент. Графиката е на практика линейна.
коя графика, таа за океанското ниво ли?
Да. Кво разправяше оня ф Бялото слънце на пустинята, гранатите на тоа са неква друга система.

Може да си потърсиш и неква друга графика, що е интернет, се е пред тебе. Може да си потърсиш и такава, която показва, че нема такова нещо.


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1322 -: Октомври 10, 2019, 21:50:19 »
Quote (selected)
Може да си потърсиш и неква друга графика, що е интернет, се е пред тебе. Може да си потърсиш и такава, която показва, че нема такова нещо.
Баш, баш. И понеже е интернет, може всичко да се намери - снимка на Йети, доказателства за глобалното затопляне рецепта за кекс със сини слифи.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1323 -: Октомври 10, 2019, 22:04:53 »
Quote (selected)
Баш си утвърждава, като представя реални последствия от затоплянето
Като представя неща, за които смята че са последствия, и (да речем) освен това смята, че са последствия именно от глобално затопляне, това съвсем не значи, че утвърждава тезата за глобално затопляне. Утвърждаването означава да представя доказателства или поне свидетелства в подкрепа на тезата и при това изрично да ги посочва именно в това им качество.
Съвсем скоро очаквам да почнеш да оборваш написаното в тая статия. ;D

Всички ефекти, за които се говори в статията са еднозначно определени като следствие от глобалното затопляне. Няма изказани никакви съмнения по тоя въпрос. И като посочва последствията от затоплянето, статията утвърждава че глобално затопляне има.
« Последна редакция: Октомври 10, 2019, 22:16:15 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1324 -: Октомври 10, 2019, 23:01:46 »
А, почна триенето. Няма лошо.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1325 -: Октомври 10, 2019, 23:09:28 »
Жул Верн
Аз пак да попитам.
Защо не почистят острова на боклука като за начало и след това да разсъждават кой, какво, защо, кога и т. н.

Аз като по-прост човек си мисля че за всичките тези еко активисти важното е банковата сметка и какво има в сметката.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1326 -: Октомври 10, 2019, 23:14:40 »
А, почна триенето. Няма лошо.
Не ми късай сърцето, всичко си е запазено, в нова темичка, по желание на писателя рекидж. Можете да преместите софрата там, ако предпочитате.  :t0328:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1327 -: Октомври 10, 2019, 23:15:19 »
Брях  :blurry_drunk-2127:
И ф кошчето го няма  :m1728:
 
А мерси.
Тъкмо мислех да напиша, здравейте Мистър Тръмп.
Не че е той, ма нъл Началника .....
« Последна редакция: Октомври 10, 2019, 23:17:52 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1328 -: Октомври 10, 2019, 23:34:33 »
Малиий, от 3 часа насам чета тук /уж по диагонал!/, изчетох всичко, но установих, че от самото начало не сте се разбрали и не сте си изяснили основния въпрос: връзката между "глобалното затопляне" и "климатичните промени", обяснени по-долу от Рекиджа.  :sad-3295:

Quote (selected)
Точно така! Паричките за "глобалното затопляне " бяха "усвоени" и забравихме за него. Сега са наред "климатичните промени".
въртиш се фкръг. Социолингвистичната мутация на термина "глобално затопляне" ф термина "климатични промени" беше засегната още преди петата страница на темата.
:way_to_go-1308:

А сте пропуснали да коментирате и една диаграма на Енгелс /или квото там се нарича!/.  :0006:



Която ме фпечатли най-вече с наименованието на нощното гърне.
Нагледно обяснение на BackUp System :giggle-3307:

И тоалетната хартияApplication Software :t0328:
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 00:28:11 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1329 -: Октомври 10, 2019, 23:45:03 »
Джиджи, ама тази диаграма е от съседната одая! Май трябва да е при програмирането!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1330 -: Октомври 10, 2019, 23:49:27 »
Джиджи, ама тази диаграма е от съседната одая! Май трябва да е при програмирането!
Да стои тук като бекъп, че там минахме на пост-апокалиптик оперейтинг систъмс. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1331 -: Октомври 10, 2019, 23:51:47 »
джидже,

тва не е бекъп. то си е описано там горе - ъндърстендинг къпмютъ текнолоджи :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1332 -: Октомври 10, 2019, 23:54:54 »
Джиджи, ама тази диаграма е от съседната одая! Май трябва да е при програмирането!

Не бе, муци, от предишната страница № 22 ТУК е:

Енгелс, #1266, окт. 08, 22.28 hrs. :D

А може да е и в неколко други одаи ...  :b0201:

« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 00:01:57 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1333 -: Октомври 10, 2019, 23:59:06 »
джидже,
тва не е бекъп. то си е описано там горе - ъндърстендинг къпмютър текнолоджи
Ама е и нарисувано точно до фаянса, така че не ме баламосвай, плийз ... :b0205:

А самата диаграма с тея рисунки е повече от прекрасна!!!

Виж само De-Bugging Tool /не знам как се казва на български!?/ над самата мишка ...  :b0230:
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 00:09:20 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1334 -: Октомври 11, 2019, 00:02:43 »
Фаянса е проблем на хардуеристите! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1335 -: Октомври 11, 2019, 00:11:40 »
Фаянса е проблем на хардуеристите!
Ми, приемете го тогава тук като фон ... Заедно с гърнето! :bounce-946:

Или като емотиконки на Understanding Computer Technology!!!   :clap-3332:
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 00:24:38 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1336 -: Октомври 11, 2019, 00:27:35 »
Quote (selected)
Виж само De-Bugging Tool /не знам как се казва на български!?/ над самата мишка ...
В МЕИ-то му викахме закачливо отбуболечквовател. :)
Bug се нарича грешка в програмата. Намирането и става с друга /под/програма (tool) която е позната в света като Debuger.
Ако нищо не разбра - не се притеснявай. Само не се мъчи да караш Енгелс да ти го преведе, ше ти напълни главата с лоши мисли!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1337 -: Октомври 11, 2019, 00:35:32 »
Quote (selected)
Виж само De-Bugging Tool /не знам как се казва на български!?/ над самата мишка ...
В МЕИ-то му викахме закачливо отбуболечквовател.
Bug се нарича грешка в програмата. Намирането и става с друга /под/програма (tool) която е позната в света като Debuger.
Ако нищо не разбра - не се притеснявай. Само не се мъчи да караш Енгелс да ти го преведе, ше ти напълни главата с лоши мисли!
Напротив, Мики, нищо не ми е ставало по-ясно никога от тая диаграма!!! :yes-1289:

След като съм наясно със самото WC и неговите "аксесоари", от една страна, и с всичко, изписано на английски, от друга.  :roll-1076:

И не разбирам защо ТИ не можеш да ме разбереш.

Затова, поне засега – ЛЕКА, щото на мен наистина ми се приспа.
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 00:38:05 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1338 -: Октомври 11, 2019, 00:44:25 »
Значи на затоплистите им се изпълни заветната мечта да имат тема със заглавие, различно от тукашното. 
Остава загадката обаче, защо упорито не четат/не коментират линка на AnonimusBG :m1731:

Поне заявката е тая тема да спре да фъфли като пенсионер без чене.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1339 -: Октомври 11, 2019, 08:47:18 »
Един холандски баща и речите на Грета

"После вчерашней речи Греты Тунберг, когда наша 15-летняя дочь была тронута до слез и разозлилась на наше поколение, «которое ничего не делало в течение 30 лет», мы решили ей помочь предотвратить объявленное девочкой по телевизору «массовое уничтожение и исчезновение целых экосистем».Таким образом, мы собираемся дать нашей дочери будущее. И охладить планету на четыре градуса. Мы делаем это следующим образом:

Отныне она будет ездить в школу на велосипеде, потому что привоз ее на машине стоит топлива. Конечно, скоро будет зима, и тогда она захочет ехать на автобусе, но раз автобус ездит на дизеле, это, по-нашему мнению, не способствует Климату. Сейчас, конечно, она просит электрический велосипед, но мы показали ей опустошения, вызванные в природе в результате извлечения лития, поэтому придется просто крутить педали. Это хорошо для нее, мы тоже ездили на велосипеде в школу.

Чтобы привыкнуть к «избавлению от добычи газа», мы отключили радиатор в ее комнате. Сейчас температура опускается до двенадцати градусов вечером, но иногда зимой может и до нуля. В этом случае мы пообещали, что она получит дополнительный свитер, шапку, колготки и перчатки.

По той же причине мы договорились, что отныне она будет принимать только холодный душ. Отныне она будет стирать одежду сама, используя стиральную доску, потому что стиральная машина это еще тот потребитель электроэнергии, а сушка для белья и подавно. Их, конечно, больше использовать нельзя.

Говоря об одежде, которая у нее сейчас есть, вся она синтетическая, то есть сделана из нефти. Поэтому в понедельник мы приносим все в Кринглопер (коммиссионку). Мы нашли эко-магазин, где продается только одежда из неокрашенного и небеленого льна, шерсти и джута. Мы не думаем, что это выглядит хорошо для нее, даже возможно над ней будут смеяться, но это цена, на которую она должна идти, ради Климата. О хлопке не может быть и речи, он приходит из дальних стран, и для него используются пестициды.

Мы только что видели в ее Instagram, что она на нас разозлилась. Хотя ведь весь смысл не в этом. Но после 7 часов вечера мы выключим ей WiFi, и он включится только завтра ненадолго после ужина. Таким образом, мы сэкономим электроэнергию, ее не будет беспокоить электростресс, и она будет полностью изолирована от внешнего мира, так что она может лучше сконцентрироваться на своей домашней работе. В одиннадцать часов вечера мы отключим все электропитание, темнота действительно будет темной. Это сэкономит много CO2.

Она больше не будет заниматься зимними видами спорта. Она вообще больше не поедет никуда на каникулы, потому что наши места для отдыха практически недоступны на велосипеде. Возвращение к уровню выброса CO2 и следам деятельности как во времена ваших прабабушек и дедушек просто означает, что вы также должны жить, как ваши прадедушки и бабушки, и у них никогда не было отпуска или даже велосипеда.

Мы еще не говорили о еде. Отсутствие отпечатка CO2 означает отсутствие мяса, рыбы и птицы, а также заменителей мяса на основе сои (в конце концов, она растет там, где раньше были тропические леса), а также никаких импортных продуктов питания, поскольку это оказывает отрицательный экологический эффект. И абсолютно никакого шоколада из Африки, ни кофе из Южной Америки, ни чая из Азии.

Поэтому только голландский картофель, овощи и фрукты, и только из холодной почвы, потому что теплицы работают на котлах, CO2 и искусственном освещении. Это плохо для Климата. Хлеб все еще возможен, но масло, молоко и яйца, сыр и йогурт, творог и сливки поступают от кур и коров и они выделяют CO2. Никакого мороженого летом. Вина тоже больше нельзя. Никаких безалкогольных напитков и пива, эти пузырьки являются CO2. Она хотела сбросить несколько фунтов, ну, теперь должно получиться.

Мы также запретим весь пластик, потому что он поступает с химических заводов. Все из стали и алюминия также должно быть удалено. Вы когда-нибудь видели, какую энергию потребляет такая доменная печь или алюминиевый завод? И, наконец, она больше не получает косметику, мыло, шампунь, крем, лосьон, кондиционер, зубную пасту и лекарства, а гигиеническую прокладку сделает из льна. Прямо как раньше.

Таким образом, мы хотим предотвратить массовое вымирание и исчезновение целых экосистем. Для нее. Она верит в это."

Источник:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156771171932712

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1340 -: Октомври 11, 2019, 09:09:09 »
И нещо по темата от 'гласове' - Грето-истерията и апокалиптичните измислици

Текстът е малко чепат, но дава доста 'информация за размишление'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1341 -: Октомври 11, 2019, 09:22:39 »
g_ringo, за статията  :way_to_go-1308:

Бъдещaта носителка на Нобел за .... рев пред камери



Абе, хау деър ю, бе?!  :firefrog:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1342 -: Октомври 11, 2019, 09:25:42 »
В изправителния лагер/колония за климатични отрицатели Коле, Норчо и Мики ше са в барака с историческото и тематично име Дъга.

:0007: :t0138: :t0136:


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1343 -: Октомври 11, 2019, 09:31:56 »
Quote (selected)
В изправителния лагер/колония за климатични отрицатели Коле, Норчо и Мики ше са в барака с историческото и тематично име Дъга.
Щом ти го казваш...
Всички затоплисти ли сте такива човеколюбци?


Само не разбрах с кое си по-запознат - фашизма или гейството.
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 09:37:09 от Kole »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1344 -: Октомври 11, 2019, 09:42:57 »
Само не разбрах с кое си по-запознат - фашизма или гейството.

с латентната гейщина (в лошия смисъл на думата) на домораслите фашистчета

:t26130:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1345 -: Октомври 11, 2019, 09:54:04 »
А, ясно. Значи е време да се прекръстиш на щурмбанфюрер Захарно петле, примерно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1346 -: Октомври 11, 2019, 10:34:27 »
Quote (selected)
домораслите фашистчета
Засега саде ти предлагаш изправителен лагер.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1347 -: Октомври 11, 2019, 11:54:32 »
В изправителния лагер/колония за климатични отрицатели
Коле, Норчо и Мики ше са в барака с историческото и тематично име Дъга.

Само не разбрах с кое си по-запознат - фашизма или гейството?
с латентната гейщина (в лошия смисъл на думата) на домораслите фашистчета
Всичките ти роднини и познати са ЛГБТ ? Никак не съм изненадан  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1348 -: Октомври 11, 2019, 15:17:05 »
Quote (selected)
Остава загадката обаче, защо упорито не четат/не коментират линка на AnonimusBG
лично аз го четох и коментирах два пъти. Веднъш тук преди мнооооооого страници и фтори път - фчера ф другата* тема.
Доста е лицемерно да се жалваш, че ти игнорират приноса към темата, докато ти игнорираш приноса на ближния.
Ако почна да мрънкям що никой од религиозните колеги не коментира многобройните материали, които съм линкнал, нема да му се види краят.  Фтоя смисъл, айде малко по-мъшки.  :nuts:

----------
*другата тема не ми беше цел. Целта ми беше некой од колегите да направи крачка към светлата страна - страната, фкоято одношението ни към нещата може да се промени фслетствие на постъпилата нова информация. Ноо съм наивен...

Нейсе, Ной, даеживаиздрава, прецени че тва с "другата" тема е ено добро модераторско решение, предполагайки че при две теми натискът(упражняван од мен, признавам) връз одврат да коригира заглавието на темата си ф посока синхронизация с действителността, ще намалее двойно.

Проблемът е, че хорските глави не работят така. Тва, което се случва е ноо интересно од бихевиористична гледна точка, даже си е напрао експеримент. Ще си позволя да направя неколко работни предвиждания:

1. Независимо од противоположното послание на заглавието си, "другата" тема ще се развие точно като тази.
2. Възприетите тук роли и позиции ще се запазят без промяна.
3. Ще има индустриално количество ирелевантни и тангенциални на темата коментари съдържащи Грета Тунберг; конспиративен булшит; опщо хранене на лица и групи, които ни дразнят; ад хоминем; пасивна агресия; руско оръжие; друг офтопик.
4. Производителите на изброените ф тчк.3 артикули ще изпадат ф същото лошо настроение, ф квото изпадат тук.
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 16:00:05 от wreckage »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1349 -: Октомври 11, 2019, 15:29:34 »
Quote (selected)
Ако почна да мрънкям що никой од религиозните колеги не коментира многобройните материали, които съм линкнал, нема да му се види краят.  Фтоя смисъл, айде малко по-мъшки

Рекидж
Разликата е че линкът на Анонимус ти дава екопрогнози от миналото които не са се сбъднали.
Ти ни караш да повярваме на нови екопрогнози които трябва да се сбъднат.
Защо да им вярваме не е ясно?
Псевдорелигията екология я оставяме настрани като отговор.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1350 -: Октомври 11, 2019, 15:36:24 »
Quote (selected)
1. Независимо од противоположното послание на заглавието си, "другата" тема ще се развие точно като тази.
Ще се развие ако с колегите продължим да респодваме на грето-мучането. Аз лично и метам лек бойкот - даже няма и да я чета да не се дразня. Маркирам като прочетена ако се мерне и те така - у лево.
Тази тема е с друг смисъл.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1351 -: Октомври 11, 2019, 15:45:56 »
Quote (selected)
Разликата е че линкът на Анонимус ти дава екопрогнози от миналото които не са се сбъднали.

именно, тва се нарича cherry-picking. Одбираш само тези резултати, които устройват тезата ти.
А тезата ти е, че като покажеш на хората, че некои бъркат за некои неща, голяма част од хората могат да решат, че фсички бъркат за фсички неща.

Ти лично си доказателство, че тва работи.

Щото съм (почти) сигурен, че си наясно, че
1. Селективно представените погрешни прогнози са ена малка част од фсички прогнози.
2. Несъмнено има и големо количество сбъднали се прогнози. Лично аз съм линквал такива тук.
3. Несъмнено е възможна хипотеза, фкоято некой праи подобна селективна компилация од сбъднали се прогнози с цел да прокара точно обратното послание. 

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1352 -: Октомври 11, 2019, 15:48:37 »
Много е лесно.
Дай подобен линк със сбъднати екопрогнози.
Имам предвид и линкове към архивните вестникарски статии.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1353 -: Октомври 11, 2019, 15:53:41 »
фащаш темата, кликаш по фсичките ми линкове, отваряш и четеш.
Ако искаш некой друг да ти дъфче яденето, а ти само да го гълташ, тва нема да съм аз.
За тая работа си има таблоиди и други професионални булшитъри.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1354 -: Октомври 11, 2019, 16:06:36 »
фащаш темата, кликаш по фсичките ми линкове, отваряш и четеш.
Ако искаш некой друг да ти дъфче яденето, а ти само да го гълташ, тва нема да съм аз.
За тая работа си има таблоиди и други професионални булшитъри.

Аз ги сдъвках.
Защо да не се опиташ и ти?
Ако случайно го направиш винаги съм съгласен да си посипя главата с пепел.
Май не можеш да отстъпиш с достойнство?
Твоя си работа.

P.S. Зле съм с английския. Какво е това булшитър и какво правят с него обикновено?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1355 -: Октомври 11, 2019, 16:22:23 »
Quote (selected)
1. Независимо од противоположното послание на заглавието си, "другата" тема ще се развие точно като тази.
Ще се развие ако с колегите продължим да респодваме на грето-мучането. Аз лично и метам лек бойкот - даже няма и да я чета да не се дразня. Маркирам като прочетена ако се мерне и те така - у лево.
Тази тема е с друг смисъл.
Смисъл ...  :cool-1084: :nuts: :mooning-448:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1356 -: Октомври 11, 2019, 16:31:43 »
Quote (selected)
P.S. Зле съм с английския.

хмм...тва ни поставя ф ноо неравностойно положение по одношение на достъпа до информация.
Нищо де, винаги можеш да си набавиш снимки на Грета Тунберг със смешни текстчета ф нета и с тех да запълниш аралъците ф знанията си по темата.

Единственото, което ме притеснява е с кой акъл очакваш аз да върша твоята работа. Темата е ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ".
Аз съм на мнение, че няма такава измама и съм се аргументирал с достъпните ми сретства. Ти си на мнение, че има такава ИЗМАМА и се аргументираш с...нищо.

Щото ф компилацията, която страстно линкваш, липсва дори и намек за отрицание на глобалното затопляне. Кво искаш да ми съопщиш с нея? Че хората бъркат? Да, фсеки бърка понякога, фключително и аз, а още по-фключително ти. Въпросът, на който не желаеш да одговориш е:

Бъркат ли хората, които твърдят че глобалното затопляне е факт и ако да, защо?


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1357 -: Октомври 11, 2019, 16:34:19 »
P.S. Зле съм с английския. Какво е това булшитър и какво правят с него обикновено?

Булшит означава "пълни глупости".

А "булшитъри" са тези, които ги произвеждат.  :nuts:

Колкото до това, какво правят обикновено с тях – най-често ги ритат по  :t3601:

Естествено, ако може да се разбере какво изразява тва емотиконче, щото друго няма.

Наричат ги "болс" /като при футбол и баскетбол!/. И са в мн.ч – двечки!!! :0007:
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 16:53:37 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1358 -: Октомври 11, 2019, 16:57:40 »
Тва са "пълни глупости"
Има си убава думичка кретен. Съотв. кре(гре)тенизъм.
Що не ги ползвате?
 
Още в първото мнение (линка) има достатъчно данни и факти че затоплистите за измамници.
Защо някой трябва да ти привежда допълнителни?
При това затоплистите твърдят некви страшки и тормозят хората. Тяхен и само техен е ангажимента да се обосноват. Убедително. Е не могат. Лъжат, мажат, интриганстват и не става.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1359 -: Октомври 11, 2019, 17:09:52 »
Тва са "пълни глупости"
Има си убава думичка кретен. Съотв. кре(гре)тенизъм.
Що не ги ползвате?

Ако се изказваш компетентно за "булшит" и "булшитър", съветът ми е да не се опитваш да продаваш на краставичар краставици.  :t0133:

А ако не е така, приеми моите извинения  :apology-1312:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1360 -: Октомври 11, 2019, 17:13:15 »
Quote (selected)
Какво е това булшитър и какво правят с него обикновено?
Бият го де го фанат на сгода, ако ноо почне да досажда.
 :smokin:
Джи те баламосва със свободни /книжовни/ преводи.
Я я питай пак.
 :D
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1361 -: Октомври 11, 2019, 17:18:49 »
Quote (selected)
А "булшитъри" са тези, които ги произвеждат
Те го те производителя, а производството му излиза изпод опашката.

 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1362 -: Октомври 11, 2019, 17:22:18 »
Булшит означава "пълни глупости".

Аз съм чувал, че bullshit било порода куче, смес от бул териер и ши тсу

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1363 -: Октомври 11, 2019, 17:29:12 »
Quote (selected)
смес от бул териер и ши тсу
Тва по скоро е терамису бе друже!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1364 -: Октомври 11, 2019, 17:39:19 »

Още в първото мнение (линка) има достатъчно данни и факти че затоплистите за измамници.


ъхъ, главният редактор на списанието на Газпром Сергей Александрович Правосудов си е викнал един бифш държавен служител да му пее на уше.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1365 -: Октомври 11, 2019, 17:45:33 »
Рекидж
Започна да пишеш глупости и да бягаш от въпросите.
Не съм очаквал че ще паднеш дотам.
По-добре да си беше замълчал.
Аз поне когато съм некомпетентен така правя.
Но твоя си работа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1366 -: Октомври 11, 2019, 17:57:57 »
Тва по скоро е терамису бе друже!
 
Не! Терамису е между фокс териер съсекс шпаньол.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1367 -: Октомври 11, 2019, 18:00:24 »
ъ? кои конкретни глупости визираш?

66 спомена линка с видеото.
Ф тва видео лицето, което "интервюира" бифшия държавен служител проф. Полеванов, е Сергей Александрович Правосудов - гл.ред. на корпоративното издание на Газпром.

Тва са фактите, аз кво да направя, да ти си спестя ли?

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1368 -: Октомври 11, 2019, 18:11:04 »
Рекидж
Чао
Продължавай да се мъчиш да се извъртиш някак си.
Не разбирам защо ти трябва, но .......

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1369 -: Октомври 11, 2019, 18:12:55 »
Срещат се двама познати. Единият веднага започва да се хвали:
- Откакто станах екоактивист спя само по 2 часа в денонощие!!
- Заради екологичния живот ли?
- Не! За да обяснявам на останалите, че са престъпници!!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1370 -: Октомври 11, 2019, 18:17:38 »

Още в първото мнение (линка) има достатъчно данни и факти че затоплистите за измамници.


ъхъ, главният редактор на списанието на Газпром Сергей Александрович Правосудов си е викнал един бифш държавен служител да му пее на уше.

И какво опщо има това с фактите които изнася?
Или ти признаваш само матряли финансирани от гейро комисията?
 
Ако малко си извадиш главата от .... там дето е,
че откриеш че Газпром е заинтересован от текущите затоплиски щуротии - отказа от ефтина енергия (въглища) дига консумацията на газ.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1371 -: Октомври 11, 2019, 18:21:38 »
Quote (selected)
И какво опщо има това с фактите които изнася?

ей ти ени изнесени од него факти:

Quote (selected)
Нет ничего полезнее для человечества, чем углекислый газ. Температура повысилась, выросло содержание углекислого газа, и мы получили 30–40% прироста лесов и урожайности.
...
 Нет глобального потепления, есть глобальное жульничество.

Владимир Павлович Полеванов - доктор геолого-минералогических наук

 :b0412:


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1372 -: Октомври 11, 2019, 18:25:57 »
Группа климатических активистов безуспешно пытаются помешать голодному мужчине войти в Макдоналдс

Недавно в Дании климатические активисты устроили шестичасовую акцию протеста возле Макдоналдса . Они не пускали людей в ресторан, однако вскоре нашелся смельчак, который поставил их на место.

Сколько климатических активистов понадобится для того, чтобы не пустить голодного мужчину в Макдоналдс? Ответ прост — много.

http://youtu.be/5ir_St6-0Sg

П.П. Добре, че не реши да изяде някой от тях.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1373 -: Октомври 11, 2019, 18:56:47 »
«На Земле мы не понимаем размеры нашей планеты, только в космосе можно это осознать. Сколько угодно говорите, что шар круглый, но когда вы увидите планету из космоса, удивитесь. Даже в корабле смотришь в иллюминатор — ну две-три звезды. А тут звёзды везде и Солнце, как вколоченное в небо, и чёрное небо. И от Солнца температура градусов +150°, со стороны тени -140°, а внутри скафандра +20°. Я не предполагал всего этого», — пояснял космонавт.

За кой космонавт става реч на тъпаците няма да обясним.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1374 -: Октомври 11, 2019, 19:47:08 »
Quote (selected)
Или ти признаваш само матряли финансирани от гейро комисията?
признавам само и единствено матреали, финансирани от гейро комисията. Като например:

Quote (selected)
В ГГО заявили о высокой скорости потепления в России

Научный сотрудник Главной геофизической обсерватории им. Воейкова (ГГО) Андрей Киселев заявил, что потепление на территории России происходит в 2,5 раза быстрее, чем в мире.
https://russian.rt.com/russia/news/650981-bystroe-poteplenie-rossiya

и също така

Quote (selected)
Учёный рассказал о таянии многолетней мерзлоты в России

Согласно данным доклада Межправительственной группы экспертов по изменению климата (МГЭИК) об океане и криосфере в меняющемся климате, одним из авторов которого является Екайкин, не исключено оттаивание к 2100 году многолетней мерзлоты в среднем на три-четыре метра.
https://russian.rt.com/nopolitics/news/673688-mnogoletnyaya-merzlota-rossiya

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1375 -: Октомври 11, 2019, 19:50:54 »
гейрокомисията не тряа ли да е в ж.р. - т.е. лесбокомисия? или ше се загуби тънката игра на думи, м?

:firefrog:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1376 -: Октомври 11, 2019, 19:57:07 »
таа комисия е ноо могъща и е поробила фсички страни и народи, фключително и Русия.
Глей кво разправя тва мекере на гейрокомисията Роман Вильфанд - самый научный руководитель Гидрометцентра России:

Quote (selected)
«Следствие глобального потепления климата», — сказал он.

Например, отметил Вильфанд, в Москве средние январские температуры выросли на два градуса, что является очень серьёзным смещением. Летние температуры также повышаются, но не столь стремительно, как зимние, добавил он.

https://russian.rt.com/nopolitics/news/664476-pogoda-priroda-klimat

WTF :t2412:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1377 -: Октомври 11, 2019, 20:08:10 »
Стига мучал бе фъфльо! Че сега пък и на руски...
Днес е кофти ден - една епоха си отиде. Няма кой да седне да се занимава с гретопитек с акъла на недоубит американец.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1378 -: Октомври 11, 2019, 20:13:08 »
А характер у вас не золотой, товарищ Мики.
Содержание золота ближе к* нуля.




________
*ta sarge
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 20:26:59 от wreckage »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1379 -: Октомври 11, 2019, 20:13:29 »
Не било за пари, а?
Измамата обяснена с картинки за 1 мин. и 12 сек.

How much money is needed to stave off the worst effects of climate change?

https://www.youtube.com/watch?v=DTFi1kt_Kts