Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 09:12:38

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1051002 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9660 -: Септември 05, 2021, 11:54:04 »
... но когато се разболея, ще ми осигурите и болница и лекари и ... защото аз имам права, а вие нямате (последното не се произнася или записва).
След като плащам за твоето ваксиниране наравно с тебе имам правото и на лечение наравно с теб (и ваксинираните влизат в болница)
Плащам даже за лечението на нежеланите странични реакции от ваксинирането.

Но искам да те попитам
На хората получили от ваксинирането нежелани странични въздействия, само ти ли ще платиш или и аз?
Щото аз  никого не убеждавам нито във ваксинирането нито в обратното. Още по-малко пък, задължавам някого. (Тези които задължават, в страната където живея, че и не само, си прокараха съдебен имунитет)
Не мога да съветвам за нещо в област в която не съм особено вещ, а носи риск за съветвания.
За разлика от теб.


Та... още веднъж!
Колко пари даде, лично ти или пък Индианеца, от джоба си, за умрелите от ваксините? (допреди няколко дни 22000 признати в Европа - някои от тях, можеше никога да не се срещнат с ковид)
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9661 -: Септември 05, 2021, 11:55:58 »
Реално не ми се налага. Последното ми посещение в болница беше през 1998. Не бях болен.
В такъв случай сигурно застраховката ти за ковид и лечение в болница ще е нищожна като сума. Както и на някой и друг милион антиваксъри. :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9662 -: Септември 05, 2021, 11:59:51 »
умрелите от ваксините? (допреди няколко дни 22000 признати в Европа - някои от тях, можеше никога да не се срещнат с ковид)
Я пак?
22 хиляди починали от ковид в Европа?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9663 -: Септември 05, 2021, 12:00:40 »
В такъв случай сигурно застраховката ти за ковид и лечение в болница ще е нищожна като сума. Както и на някой и друг милион антиваксъри. :smokin:

Квот - такова  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9664 -: Септември 05, 2021, 12:01:21 »
Я пак?
22 хиляди починали от ковид в Европа?

Ковид... ваксини... се тая  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9665 -: Септември 05, 2021, 12:01:29 »
След като плащам за твоето ваксиниране наравно с тебе имам правото и на лечение наравно с теб (и ваксинираните влизат в болница)
Плащам даже за лечението на нежеланите странични реакции от ваксинирането.
Ваксинирането води до примерно 10 (десет) пъти по-малък риск от болнично лечение. Това плащаме всички и може да го използваме или не по наша свободна воля. Остатъкът до 10 пъти е риск, който се поема доброволно и трябва да се плаща доброволно. Аз не искам да те ваксинират насила, а само да си платиш за последиците от твоята свободна воля. Примерно при гражданската отговорност за автомобили, застрахователят (от парите на всички застраховани) поема щетите, но ако не си употребил алкохол или наркотици. Ако си употребил (по собствена воля) такива неща - плащаш си сам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9666 -: Септември 05, 2021, 12:03:19 »
Quote (selected)
Ваксинирането води до примерно 10 (десет) пъти по-малък риск от болнично лечение.
Що само десет?
Ако не ти стигат да ти дам няколко нули?
00000000
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9667 -: Септември 05, 2021, 12:04:41 »
Ковид... ваксини... се тая  :crying_with_laughter-3302:


Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9668 -: Септември 05, 2021, 12:09:51 »
Ваксинирането води до примерно 10 (десет) пъти по-малък риск от болнично лечение. ...

Не ми отговаряй с тинтири-минтири - не говорим за доброволни застраховки а за задължително здравно осигуряване.
Ако ще изчисляваме рисковете, по твоята логика, ще трябва да го направим и за дебелите примерно и те да плащат като дебели различно от мен задължителната си здравна осигуровка!


Отговори ми на контретния въпрос.
Колко пари даде ти, лично, на хората получили сериозни странични реакции и на наследниците на умрелите от ваксините?

Индианеца няма да го питам. Той освен слабо мислещ е и неосведомен.

И да добавя.
Питам те само защото си многа смел и вещ в насърчаването. Готов ли си да обезщетиш пострадалите? (Щото, пак повтарям, някои от тия дето прокараха ковид правилата си осигуриха съдебен имунитет)
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9669 -: Септември 05, 2021, 12:14:19 »
Що само десет?
Ако не ти стигат да ти дам няколко нули?
00000000
Толкова са публикуваните научни данни. Другото са ЕЖК в интернет.
Последните български данни през август оповестени от длъжностно лице отговорно за тези работи са за 93.8% (изцяло) неваксинирани като дял от заболелите. Това е около 16 пъти по-висок риск, но го закръглявам надолу на 10, за по-лесно опростено възприемане.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9670 -: Септември 05, 2021, 12:15:01 »
Я пак?
22 хиляди починали от ковид в Европа?

Няма нужда да го доказвам.
Всеки грамотен може да го провери.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9671 -: Септември 05, 2021, 12:17:34 »
нещо не чаткам.
Как може колегите-антиваксъри да се плашкате толкова од ваксините, а да не се плашкате од ковида при положение, че спорет вас ковидът също е изкуствено създаден с цел да ви очисти?

Тва не е ли ирационално и магическо?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9672 -: Септември 05, 2021, 12:18:19 »
Научните данни включват ли "примерно", щото ако включват....
Нулите ти ги пратих щото реших че може да пишеш от таблет или телефон, а те имат само една нула. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9673 -: Септември 05, 2021, 12:19:03 »
Първо - вирусите мутират в инфектирани, не задължително в заболели.

Второ - мутациите се дължат на грешки в копирането на информация. Няма нищо общо с тва дали боледуваш.

Трето - мутирало поколение може да се пръкне за броени часове. Тоест, за пореден път - няма нужда изобщо да боледуваш, камо ли дълго, за да може вирусът да мутира.

Доволен?
Бива. За мен ако вируса се размножава организма е заболял, ти приемаш, че заболял значи да има симптоми.
« Последна редакция: Септември 05, 2021, 12:25:19 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9674 -: Септември 05, 2021, 12:20:53 »
Quote (selected)
Тва не е ли ирационално и магическо?

Съществува макар и малка вероятност да не срещнеш ковида.
При доброволното ваксиниране шанса на теб да ти се падне ампула вода от Мъртво море е още по-малък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1231
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9675 -: Септември 05, 2021, 12:28:04 »
Ако ще изчисляваме рисковете, по твоята логика, ще трябва да го направим и за дебелите примерно и те да плащат като дебели различно от мен задължителната си здравна осигуровка!
Това е въведено от доста време зад океана: всяка година преди подновяването на здравната осигуровка отиваш на медицински преглед. Даваш кръв, мерят ти кръвно, кардиограма и пр. После получаваш един ферман, където всичко е оценено с точки + и точки -. Накрая ти поставят цел - догодина сборът ти трябва е еди колко си (не съм убеден, че това е реално постижимо). Ако не стигнеш сбора или пък не отидеш на преглед - застрахователната премия се увеличава. Миналата година ме изкараха с нандормено тегло - бил съм 4 кг над нормата. Викам си, а тези дето са с по 40 и повече кг отгоре как ги пишат?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9676 -: Септември 05, 2021, 12:30:20 »
Научните данни включват ли "примерно", щото ако включват....
Нулите ти ги пратих щото реших че може да пишеш от таблет или телефон, а те имат само една нула. :nuts:
Струваше ми се двукратно обяснение е достатъчно, но може и трети път.
"Примерно" дава порядъка, а в такива неща обикновено не се слагат цифри след десетична запетайка поради безсмисленост. Правила за представяне на числова информация се изучават в основното и средното образование, а по-нататък и по-задълбочено - в първи курс на всички нехуманитани и в част от хуманитарните специалности.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9677 -: Септември 05, 2021, 12:31:03 »
Бива. За мен ако вируса се размножава организма е заболял, ти приемаш, че заболял значи да има симптоми.

Не става дума за приемане, това са фактите. Не може да си болен, ама да си здрав. Ако инфекцията по никакъв начин не нарушава обичайната ти житейска рутина, то ти НЕ СИ болен. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9678 -: Септември 05, 2021, 12:34:26 »
Струваше ми се двукратно обяснение е достатъчно, но може и трети път.
"Примерно" дава порядъка, а в такива неща обикновено не се слагат цифри след десетична запетайка поради безсмисленост. Правила за представяне на числова информация се изучават в основното и средното образование, а по-нататък и по-задълбочено - в първи курс на всички нехуманитани и в част от хуманитарните специалности.
Ей ти по-пресни данни според това което имаме за министър:
Quote (selected)
„Между 94 и 96 на сто от хоспитализациите от коронавирус в България са на неваксинирани хора. Същото съотношение е и при смъртните случаи. На хората, които казват, че смъртни случаи има и при ваксинираните, отговарям: Смъртните случаи сред ваксинираните са 1 на 1000. А сред неваксинираните на 100 болни умират четирима. Това е с 40 пъти повече.
https://www.segabg.com/hot/zdravniyat-ministur-dopusna-pulno-zatvaryane-pri-nespazvane-na-merkite
Много "примерно" се натрупа при презентацията на вируса и ваксините, толкова много че сега хората "примерно" не вярват, а не като да са антиваксъри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9679 -: Септември 05, 2021, 12:38:38 »
Примерно" дава порядъка, а в такива неща обикновено не се слагат цифри след десетична запетайка поради безсмисленост. Правила за представяне на числова информация се изучават в основното и средното образование, а по-нататък и по-задълбочено - в първи курс на всички нехуманитани и в част от хуманитарните специалности.

Съгласен. Затова много мразя при превод на филми някой да каже, че следващата бензиностанция е на 100 мили, а в субтитрите да се мъдрят 161 км.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9680 -: Септември 05, 2021, 12:39:53 »
Не става дума за приемане, това са фактите. Не може да си болен, ама да си здрав. Ако инфекцията по никакъв начин не нарушава обичайната ти житейска рутина, то ти НЕ СИ болен.
И това добре, няма да се вкарам в подобен безсмислен спор, изяснихме разликата в разбиранията.
Но Симпли има право, че колкото по-дълго си инфектиран (болен или не) толкова повече възможности за мутация се създават.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9681 -: Септември 05, 2021, 12:42:42 »
Quote (selected)
Ако инфекцията по никакъв начин не нарушава обичайната ти житейска рутина, то ти НЕ СИ болен.
Моя близка живееше в обичайната си рутина, докато един ден не усети главоболие, което не спря три дни, две седмици след това извадиха кило тумор от главата й, а още три седмици след това си отиде от този свят.
Но тя, разбира се, не е била болна до момента с главоболието.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9682 -: Септември 05, 2021, 12:46:28 »
И това добре, няма да се вкарам в подобен безсмислен спор, изяснихме разликата в разбиранията.
Но Симпли има право, че колкото по-дълго си инфектиран (болен или не) толкова повече възможности за мутация се създават.

Тя твърдеше съвсем друго. Дори удивителна имаше накрая, за подчертаване на казаното. Както и да е, ще се направя на ударен. Стига толкова!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9683 -: Септември 05, 2021, 12:49:16 »
Моя близка живееше в обичайната си рутина, докато един ден не усети главоболие, което не спря три дни, две седмици след това извадиха кило тумор от главата й, а още три седмици след това си отиде от този свят.
Но тя, разбира се, не е била болна до момента с главоболието.

Точно така. До тоя момент не е била болна. Между другото, не беше ли ти радетел за разграничаване на респираторни от друг тип вируси? А? Не беше ли? А сега кво? Дай да сравняваме тумор с Ковид. Ми... индиански му работи.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9684 -: Септември 05, 2021, 12:53:14 »
Има и други интересни корелации. Примерно слагаме делът ваксинирани в ЕС и нареждаме страните по този показател. Кои се оказват на последните две места към настоящия момент, при това със солидно откъсване от другите? Дали има връзка с това, че са на тези места и когато има класация по бедност и богатство?
Най-умни и най-бедни... :smokin:
http://bit.ly/owid-vax-eu

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9685 -: Септември 05, 2021, 12:56:13 »
Сравняваме безсимптомна болест с безсимтомна болест.
Иначе може да пласираш някъде идеята си за това, че човек с кило тумор в главата не е болен.
Ще пожънеш голям успех.
Дозирис, ще кажат, это голова.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9686 -: Септември 05, 2021, 13:01:40 »
Сравняваме безсимптомна болест с безсимтомна болест.
Иначе може да пласираш някъде идеята си за това, че човек с кило тумор в главата не е болен.
Ще пожънеш голям успех.
Дозирис, ще кажат, это голова.

В корена на думата се съдържа цялата нужна информация. За да си болен, трябва да страдаш. Ако не страдаш, не си болен. Ако имаш тумор, за който не знаеш, и някой те попита "как си", ти кво ще му кажеш? "Болен съм"?  :crying_with_laughter-3302: Ае бегай.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9687 -: Септември 05, 2021, 13:04:19 »
при двайсе процента ваксинирани у нас да имаш осем поцента от хоспитализирани има някакъв проблем в сметките.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9688 -: Септември 05, 2021, 13:05:06 »
Много "примерно" се натрупа при презентацията на вируса и ваксините, толкова много че сега хората "примерно" не вярват, а не като да са антиваксъри.
Доста често се среща една особена логическа "конструкция" (особено при антиваксърите).
Схемата: Ако призракът е зелен, то две плюс две е равно на четири.
Логиката: Две плюс две е равно на четири
Изводът: Призракът е зелен.
(Има и вариации - ако две плюс две не е четири, то призракът е оранжев).

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9689 -: Септември 05, 2021, 13:07:47 »
отчитам че сметките ти не излизат.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9690 -: Септември 05, 2021, 13:11:00 »
Quote (selected)
В корена на думата се съдържа цялата нужна информация. За да си болен, трябва да страдаш
Баси фолксетимолога  :0007:
Значи според римляните не си бил болен, ако не гушнеш букета  :nuts:

Quote (selected)
Ако имаш тумор, за който не знаеш, и някой те попита "как си", ти кво ще му кажеш? "Болен съм"?
Ако имаш тумор, за който знаеш, но все още не те боли, кво ще му кажеш - здрав съм?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9691 -: Септември 05, 2021, 13:14:52 »
Добре, де... Не харесвате примера със СПИН (макар, че го дадох само заради това, че тук пишат (ако се съди по постингите) само алфа мъжкари...
Хъ сега речете - колко са болните от хепатит "B"? А?
И те болни ли са?
Носители на болеста?
Безсимптонно заразени?
Или никой не знае бройката? :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9692 -: Септември 05, 2021, 13:21:06 »

Ако имаш тумор, за който знаеш, но все още не те боли, кво ще му кажеш - здрав съм?

Ще кажа, че имам тумор. Ако имам хепатит Ц, ще кажа, че имам хепатит Ц. Тва не ме прави болен. Болен ще съм, когато се появят симптоми. Може и никога да не появят. Инфекцията често отшумява напълно. Понякога хората дори не разбират за нея.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9693 -: Септември 05, 2021, 13:24:37 »
"Ако имам хепатит Ц, ще кажа, че имам хепатит Ц "
Ъхъ... ще кажеш, ако знаеш... Но незнанието ти няма да  пречи всекидневно да заразяваш околните...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9694 -: Септември 05, 2021, 13:25:33 »
"Ако имам хепатит Ц, ще кажа, че имам хепатит Ц "
Ъхъ... ще кажеш, ако знаеш... Но незнанието ти няма да  пречи всекидневно да заразяваш околните...

Ало, дедо, съсредоточи се! Говорим за това дали съм болен, не дали заразявам околните.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9695 -: Септември 05, 2021, 13:27:12 »
Съгласен бре... дай сега дефиницията за "болен"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9696 -: Септември 05, 2021, 13:27:41 »
За да си болен, трябва да страдаш. Ако не страдаш, не си болен.
А така! А безсимптомно изкаралите ковид не са страдали, демек не са и боледували. Никакви сертификати за преболедуван ковид за тях, нали така :125:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9697 -: Септември 05, 2021, 13:28:42 »
Съгласен бре... дай сега дефиницията за "болен"

Ми... дадох я вече. Ама мога да дам и всеобщо призната такава, за да няма кво да мъцнеш.

Quote (selected)
Заболяването е болестно състояние, болест (на лат. morbus). Tова е състояние на организма, предизвикано от действието на прекомерно силни или необичайни дразнители, протичащо при нарушена хомеостаза и понижено качество и ефективност на жизнените процеси. Проявява се с ограничена приспособяемост към условията на средата. Представлява дълбоко и трайно отклонение от нормалната жизнена дейност на организма, съпроводено със структурни и функционални изменения в него

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9698 -: Септември 05, 2021, 13:29:37 »
А така! А безсимптомно изкаралите ковид не са страдали, демек не са и боледували. Никакви сертификати за преболедуван ковид за тях, нали така :125:

Няма значение как си изкарал Ковид. Има значение дали имаш имунитет.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9699 -: Септември 05, 2021, 13:31:46 »
Quote (selected)
Ама мога да дам и всеобщо призната такава, за да няма кво да мъцнеш.
Там не пише, че требе да те боли нещо.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9700 -: Септември 05, 2021, 13:33:06 »
Там не пише, че требе да те боли нещо.

Ма и аз ни веднъж не написах, че трябва нещо да те боли. Написах това:

Ако инфекцията по никакъв начин не нарушава обичайната ти житейска рутина, то ти НЕ СИ болен.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9701 -: Септември 05, 2021, 13:34:51 »
А бе, хубаво цитираш Викито, ама защо не продължи?
Пак от мястото от което цитираш:
Латентен (скрит) стадий
Обхваща периодът от началото на действие на патогенния фактор до появата на първия клиничен признак. При инфекциозните заболявания латентния стадий се нарича инкубационен период. През този период организмите са клинично здрави и не показват видими признаци на заболяване. На молекулно, клетъчно и органно ниво се развиват патологични изменения, предизвикани от действието на патогенния фактор. Развиват се и защитно-приспособителни реакции. В някои от случаите последните могат да доведат до унищожаване на патогенния агент. Латентният период има различна продължителност и се определя както от силата и специфичните особености на патогенния фактор така и от състоянието на реактивността на организма.
Тоя - скрития стадий - от какво е стадий?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9702 -: Септември 05, 2021, 13:36:16 »
отчитам че сметките ти не излизат.
20% напълно и 40% частично ваксинирани. При 6% от хоспитализираните с някаква ваксинация и 94% без никаква, съобразно големината на кохортата, съотношението е 1:9.
Липсващите данни са за реално преболедували (или "срещнали се"), както и за "преболедували и ваксинирани". С тях е ясно накъде ще отидат съотношенията, но ги няма.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9703 -: Септември 05, 2021, 13:37:27 »
А бе, хубаво цитираш Викито, ама защо не продължи?
Латентен (скрит) стадий
Обхваща периодът от началото на действие на патогенния фактор до появата на първия клиничен признак. При инфекциозните заболявания латентния стадий се нарича инкубационен период. През този период организмите са клинично здрави и не показват видими признаци на заболяване. На молекулно, клетъчно и органно ниво се развиват патологични изменения, предизвикани от действието на патогенния фактор. Развиват се и защитно-приспособителни реакции. В някои от случаите последните могат да доведат до унищожаване на патогенния агент. Латентният период има различна продължителност и се определя както от силата и специфичните особености на патогенния фактор така и от състоянието на реактивността на организма.

Що трябва сам да се затапваш?

През този период организмите са клинично здрави

Може да останат така "завинаги". Тогава не са боледували изобщо.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9704 -: Септември 05, 2021, 13:37:51 »
Quote (selected)
Ма и аз ни веднъж не написах, че трябва нещо да те боли. Написах това:

Написа тва, фолксетимоложе:

Quote (selected)
В корена на думата се съдържа цялата нужна информация. За да си болен, трябва да страдаш

Знаеш ли корена на думата болест и най-вече какво означава?

 :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9705 -: Септември 05, 2021, 13:39:17 »
Написа тва, фолксетимоложе:

Знаеш ли корена на думата болест и най-вече какво означава?

 :smokin:

И къде точно съм написал, че трябва нещо да те боли, което ти твърдиш? А, другарче? Къде съм го написал? Май не съм, а?  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9706 -: Септември 05, 2021, 13:41:07 »
Няма значение как си изкарал Ковид. Има значение дали имаш имунитет.
Напротив. Сертификатът е за "преболедуван ковид", не за "изкаран" ковид или за "имунитет". Тоест ти се опитваш да ни убедиш, че на безсимптомните, нестрадалите и т.н. не им се полага сертификат за преболедуване. Голям смях.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9707 -: Септември 05, 2021, 13:41:39 »
Е, поне вече знаем, че не знаеш български и че немаш представа какво пишеш.  :bigok:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9708 -: Септември 05, 2021, 13:47:35 »
Е, поне вече знаем, че не знаеш български и че немаш представа какво пишеш.  :bigok:

За теб няма значение истината, а само последната дума в спора. Халал да ти е.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9709 -: Септември 05, 2021, 13:49:16 »
Дозирис ясно демонстрира, че връзката между това, че най-необразованата държава е най-неваксинирана, не е корелативна, а каузална.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9710 -: Септември 05, 2021, 13:50:20 »
За теб няма значение истината, а само последната дума в спора. Халал да ти е.
Леле, той глаголел Истината.
Хората обсъждат и спорят какво са болест и здраве от поне 2500 години, но на него му било ясно.
Бегай да разгониш неграмотниците и да възвестиш Знаньето.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9711 -: Септември 05, 2021, 13:50:53 »
Напротив. Сертификатът е за "преболедуван ковид", не за "изкаран" ковид или за "имунитет". Тоест ти се опитваш да ни убедиш, че на безсимптомните, нестрадалите и т.н. не им се полага сертификат за преболедуване. Голям смях.

Точно па теб в нищо не се опитвам да те убедя. Даже не знам къв точно ти е проблемът, нито те знам кой си. Изведнъж изскочи от храсталака и увисна на крачола.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9712 -: Септември 05, 2021, 13:52:04 »
Леле, той глаголел Истината.
Хората обсъждат какво са болест и здраве от поне 2500 години, но на него му било ясно.
Бегай да разгониш неграмотниците и да възвестиш Знаньето.

А, не. Тва си е твоя работа. Ти си тоя с големото его и многото знание. Ходи ти да просвещаваш.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9713 -: Септември 05, 2021, 13:52:58 »
Ндааа... малко се чете...
Определението на СЗО за здрав човек - състоянието на пълно физическо, психическо и социално благополучие.
И поради щото, че таквизи люде нема, докторите са измислили формулата "клинично здрав" - нещо като "съобразена скорост" при КАТ-аджиите.
А иначе - Няма клинично здрав човек. Има недостатъчно изследван.
П.П. Аз неслучайно ти рекох да дадеш определение - щото такова няма. Има само вариации на "здрав болен носи"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9714 -: Септември 05, 2021, 13:55:59 »
Точно па теб в нищо не се опитвам да те убедя. Даже не знам къв точно ти е проблемът, нито те знам кой си. Изведнъж изскочи от храсталака и увисна на крачола.
Като аргументите свършат обикновено се минава на ad hominem. Но не е важно. Аз минах оттук, за да се посмея на антиваксърите. Мисля да приключвам с това занимание, че започва да ми доскучава.

Нямам антиваксъри в близкото обкръжение и ми е интересно с какви чалгарии си подхрават антиваксърското невежество. Впечатлен съм-то не беше откриване на топлата вода, то не беше чудо. Признавам, че е смешно и се забавлявам, но ми е и тъжно, че деля държава с такива хора, при това явно болшинство.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9715 -: Септември 05, 2021, 13:59:58 »
Аз минах оттук, за да посмея на антиваксърите. Мисля за приключвам с това занимание, че започва да ми доскучава

Ценно инфо.  :crying_with_laughter-3302:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9716 -: Септември 05, 2021, 14:52:40 »
Като аргументите свършат обикновено се минава на ad hominem. Но не е важно. Аз минах оттук, за да се посмея на антиваксърите. Мисля да приключвам с това занимание, че започва да ми доскучава.

Понеже изполваш думички като ad hominem, но имаш проблеми с кратковременната памет, ето да си припомниш кой започна с argumentum ad hominem, което ad hoc е при липса на всякакъв друг

Дозирис ясно демонстрира, че връзката между това, че най-необразованата държава е най-неваксинирана, не е корелативна, а каузална.

Пльосна определението "антиваксъри", на хора които поставят под въпрос една конкретна ваксина. Сещаш ли се къде е грешката в твърсението? Смей се докато не си ревнал.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9717 -: Септември 05, 2021, 14:58:16 »
Пльосна определението "антиваксъри", на хора които поставят под въпрос една конкретна ваксина.

Коя е тази една ваксина? Тази на AstraZeneca? Тази на Pfizer-BioNTech? Тази на Moderna? Тази на  Johnson & Johnson? Sputnik V? Sinovac? Някоя друга? Коя е конкретната една ваксина под въпрос?

По-рано в темата ти беше против ваксините срещу още един вирус-HPV, защото имали много нежелани ефекти. Къде са тези ефекти в Австралия, при близо 80% ваксинирани подрастващи? Като те питах се изниза като пръдня от гащи-що тъй?
« Последна редакция: Септември 05, 2021, 15:06:12 от Yaroslav »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9718 -: Септември 05, 2021, 15:07:13 »
Там кво пише ти нема да вденеш. Както не си вденала и че не съм твърдял това, което твърдиш, че съм твърдял.
Щото си функционално неграмотна.
Твърдях, че пускате фейкове с претенции, че са "научни трудове" от "научни издания". И съм прав.
Иначе чети статията, почти като на Кулундрелов нещата е  :bigok:
Аха, добре че ми каза.
Та, питах те за научни трудове, доказващи, че ваксините дават по-силен имунитет от преболедуването.
Не те питах за пример за научен труд.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9719 -: Септември 05, 2021, 15:16:21 »
оказахме се дръшки. Моята теза е, че е по-добре да се ваксинираш, одколкото да се инфектираш. Защо?

Да повторя бавно, за да го прочетеш. Независимо дали си го преболедувал, или не, ваксинацията е задължителна. Ако не се ваксинираш, си антиваксър.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.