Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 02:38:04

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1050451 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10080 -: Септември 09, 2021, 16:40:32 »
И това, след като баш с него си се съгласила в предното си мнение? И баш числата, дето той ги е дал си цитирала?
 :crying_with_laughter-3302:
Тва калинчо ли.
Имам подозрение че той не зацепва какво значат стойностите в таблицата и кара ино към гьотере.
Примерно стойността дето я е гледал е починали до 28-ми ден от положителния тест. Тея след въпросния ден де са?
 
Има и разделяне според дали теста за ковид и обаждането в бърза помощ са в един ден, дали линейката е дошла в рамките на час и секви подобни.
« Последна редакция: Септември 09, 2021, 16:46:09 от 66 »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10081 -: Септември 09, 2021, 16:44:12 »
Отидох на преглед, докторът ми написа рецепта, аз му платих, защото трябва да живее от нещо. С рецептата отидох в аптеката за лекарства и платих на аптекаря, защото трябва да живее от нещо. Прибрах се и хвърлих лекарствата в кошчето, защото и аз трябва да живея.

Силно се надявам написалият това да го е направил по принуда, с опрян в челото пистолет. Щото ако е доброволно и осъзнато ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10082 -: Септември 09, 2021, 16:49:33 »
Силно се надявам написалият това да го е направил по принуда, с опрян в челото пистолет. Щото ако е доброволно и осъзнато ...
Бе дофтурите след одене по швецки маси изрписват масово 4-6 пъти по скъпи медикаменти, за които има аналози в аптечната мража, ама човек требе си ги търси сам и да ги купува без рецепта. Предполагам затва пищът да имало задължително рецепти от докторския съюз. Абе, разстрелвай!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10083 -: Септември 09, 2021, 16:54:11 »
🤦‍♂️

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10084 -: Септември 09, 2021, 16:54:25 »
Силно се надявам написалият това да го е направил по принуда, с опрян в челото пистолет. Щото ако е доброволно и осъзнато ...

Това е виц, разбира се, но аз наистина съм изхвърлял предписани ми лекарства, мисля че докторът ми наистина е загрижен за моето здраве, но сам не осъзнава колко е затънал в заблудите, че прекалената химия помага. Сам той пие разни илачи и добавки, от рекламите по ТВ, аз като прочета "помощни съставки: силициев диоксид, титаниев диоксид, талк... и право в котела на парното!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10085 -: Септември 09, 2021, 17:00:10 »
Пак от същия български евреин -
„ужас.като едното нищо,този последният ми сертификат е за 4 месеца.от 29 август до 31 декември“
(Това е третата доза.)
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10086 -: Септември 09, 2021, 17:07:06 »
Прекалената химия удвои средната продължителност на живота на човека. Без нея възраст от 40 г. щеше да е мираж за 95% от населението.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10087 -: Септември 09, 2021, 17:09:26 »
Бе дофтурите след одене по швецки маси изрписват масово 4-6 пъти по скъпи медикаменти, за които има аналози в аптечната мража, ама човек требе си ги търси сам и да ги купува без рецепта. Предполагам затва пищът да имало задължително рецепти от докторския съюз. Абе, разстрелвай!
Веднага след демокрацията почнаха. Щерка ми разви вирусна бронхопневмония, дофторът изписа някакъв безумно скъп антибиотик по онова време, към 40 лв, пи го, не се оправи, той ѝ предписа друг, пак толкова скъп, уж се оправи. И всеки път трябваше да го купуваме от една и съща аптека. После отидохме на преглед за друго след десетина дена и сестрата ни хвана, каза, че това дете май не се е оправило, веднага при една заместваща пенсионирана докторка, тя ни предписа старовремския не помня какъв беше за 7 лв. И детето се оправи.


После аз си имах аптекарка, каквото ми предпише дофторката, тръч при нея и тя ми даваше евтиния заместител. Веднъж за световъртеж ми предложи двете съставки поотделно на обща стойност 3-4 лв, вместо комбинирания на стойност къмто 30-40.


Също ми прави впечатление, че в аптеката евтините са с рецепта, а скъпите със същите съставки са на свободно.
Фармамафията не е от вчера, сега просто се на.ра.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10088 -: Септември 09, 2021, 17:09:56 »
Прекалената химия удвои средната продължителност на живота на човека. Без нея възраст от 40 г. щеше да е мираж за 95% от населението.

Не, не е, учил съм хигиена и социална хигиена, вземи попрочети и ти, ограмоти се, кое е удължило човешкия живот, не живей в матрицата!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10089 -: Септември 09, 2021, 17:11:51 »
пак оттам, това звучи като виц

Така,така. И вирусът празнува еврейската нова година.😉  И пак не се усещат,бе...                                       Согласно новым распоряжениям, проверка ПЦР, сделанная в воскресенье, 5 сентября, будет действительной не 72 часа, а 96 часов, чтобы дать израильтянам возможность все три дня праздника посещать синагогу.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10090 -: Септември 09, 2021, 17:15:02 »
Защото Кайли, на шабат не се работи, никак, да изпуснеш нещо на шабат и да се наведеш да го вземеш е работа, грях.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10091 -: Септември 09, 2021, 17:16:52 »
Добре де ортодоксалните евреи не ги ли обявиха покрай ковида за врагове на дръжавата?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10092 -: Септември 09, 2021, 17:18:10 »
Гледам логото на ЕЦДЦ-то в поста на кайли от предната страница - хубаво са я зарешетили европата, а зеленото CD некво змийче ли е, се чудим?

ПП и виж ти, чудоо: отпред - шабат, отзад - шабат, а по средата - петъъък [навежда се и зема изгубената кесия] ;)))
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10093 -: Септември 09, 2021, 17:20:08 »
Quote (selected)
Добре де ортодоксалните евреи не ги ли обявиха покрай ковида за врагове на дръжавата?
не ги.
Щото бес тех нема мнозинство ф кнесета и съответно пада правителството и пак треа да правят избори, слет които бес тех нема как да се получи управляваща коалиция.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10094 -: Септември 09, 2021, 17:30:17 »
Не, не е, учил съм хигиена и социална хигиена, вземи попрочети и ти, ограмоти се, кое е удължило човешкия живот, не живей в матрицата!

 :0005:
Модерната медицина и фармацията немат нищо общо  :nuts:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10095 -: Септември 09, 2021, 17:59:04 »
Антиковид простотиите вземат повече жертви от самата настинка.Ваксинирах се да се приключва.
Пък и не смятам че уникалните ми гени са незаменими за Еволюцията.Да не говорим че оставам с впечатление че пенции тепърва ще правят деца в тоя форум

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10096 -: Септември 09, 2021, 18:36:52 »
Това е виц, разбира се, но аз наистина съм изхвърлял предписани ми лекарства, мисля че докторът ми наистина е загрижен за моето здраве, но сам не осъзнава колко е затънал в заблудите, че прекалената химия помага. Сам той пие разни илачи и добавки, от рекламите по ТВ, аз като прочета "помощни съставки: силициев диоксид, титаниев диоксид, талк... и право в котела на парното!
И аз съм изхвърлял добросъвестно предписани ми от доктор лекарства. Защото докторът не се беше поинтересувал какви други заболявания имам, за които лекарството е противопоказано. Добре, че съм свикнал да чета внимателно листовките...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10097 -: Септември 09, 2021, 18:39:54 »
А, дойдохме си на аФторитета!

Не, че ми пука за твоето мнение - но олекваш и изпростяваш страшно много. Направо си като партиен секретар на циганска махала - жалък!
 :smokin:
И да не забравя: - Честит ви 9-ти септември! Колкото и да се напъвате - ти и подобните, повече от ожълтяване на бельото и пукнати хемероиди не постигате. Живи и здрави, все пак...

Ето един ужасен комунистически пропагандатор - анализира как се е подготвяла "короната" ви и затварянето на света от къде 20 години насам: https://www.youtube.com/watch?v=SSnJhHOU_28. Herr Paul Schreyer е немски разследващ журналист. Материалът е дълъг: 1 ч. и 3 мин. Може да се чуе и с някакъв превод - има бутонче. Но най-добре е да се слуша и четат слайдовете в оригинал: - "Pandemie-Planspiele – Vorbereitung einer neuen Ära?"

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10098 -: Септември 09, 2021, 18:45:01 »
Quote (selected)
"Pandemie-Planspiele – Vorbereitung einer neuen Ära?"

Сепак Германия е страната на Die Bielefeld Verschwörung.

Те обичат този тип Volksmärchen.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10099 -: Септември 09, 2021, 19:03:43 »
Ето един ужасен комунистически пропагандатор - анализира как се е подготвяла "короната" ви и затварянето на света от къде 20 години насам
«Наш проект направлен на понимание риска заражения человека коронавирусом SARS летучих мышей. Мы создадим химерный SARSr-​CoVs и оценим его способность инфицировать клетки hACE2, bACE2, cACE2 Vero, Hela, первичные эпителиальные клетки дыхательных путей человека и, возможно, клетки CaCo.

Ухань помог США создать не менее четырех коронавирусов

https://aftershock.news/?q=node/1012186
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10100 -: Септември 09, 2021, 19:18:14 »
Проблемът на колегите антиваксъри се състои в това, че аха-аха да минат за мислещи и смятащи (макар и грешно) същества, вземат, па изплющят по некой пцелютен дебилизъм от рода на последните два. В резултат на което олекват кат Мечо Пух, държащ балони.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10101 -: Септември 09, 2021, 19:35:46 »
Значи излиза проява на здрав разум предложението да се ваксинират само рисковите групи.
Ти да видиш. Наша Кайлинка станала върла ваксърка. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10102 -: Септември 09, 2021, 19:40:05 »
Трудно е да се рече коя е рисковата група.
Възрастни стоящи в домовете си, активни граждани работещи всеки ден и контактни с други, младежи натискащи се в дискотеките или медици които от хилядолетия работят в пряк контакт с инфекции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10103 -: Септември 09, 2021, 19:41:12 »
Ма мола ви се егоизма е основна наложена цивилизационна ценност.
Поставяте под въпрос цивилизационния ни избор ли?
Неблагодарници. Четвърт век съ тръдът да отгледат егоизъм, а вие ..... с лека ръка ....
Никой не те е карал да култивираш егоизъм. То си е до човека. Дълбоко личен избор. Не ми пробутвай оправданията си.

Иначе и мен не ме кефи българският цивилизационен избор- евразийско-ориенталско мутроправославие, чалгаджийско невежество и агресивна байганьовщина, ама това си ги кефи хората, така живеят.
« Последна редакция: Септември 09, 2021, 19:50:54 от Yaroslav »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10104 -: Септември 09, 2021, 20:05:50 »
За да определите дали сте в рискова група след пубертета е достатъчно да попълните прост тест.
1.Кръвното ви надхвърля ли 120/70 с повече от 10% без натоварване или стрес?
2.Теглото ви надхвърля ли ръста минус 100 ?
3.Можете ли да пипнете върха на пръстите си на краката от стойка "мирно" без да свиете колене?
5.За колко време пробягвате 16 километра?
6.Можете ли да направите 12 набирания или 6 коремни?
7.Пиете ли кило мастика на ден? Ако "да"-короната ви е последна грижа-не е трябвало да правите теста.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10105 -: Септември 09, 2021, 20:10:52 »
Отдавна не съм бягал 16 км, коремни не правя от как не съм президент, другото е ОК.
Обаче килото ( ако може да не е мастика ) ми звучи по-привлекателно
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10106 -: Септември 09, 2021, 20:18:40 »
каунавирусът е най-разпросраненият вирус Фбългария

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10107 -: Септември 09, 2021, 20:36:10 »
За да определите дали сте в рискова група след пубертета е достатъчно да попълните прост тест.
1.Кръвното ви надхвърля ли 120/70 с повече от 10% без натоварване или стрес?
2.Теглото ви надхвърля ли ръста минус 100 ?
3.Можете ли да пипнете върха на пръстите си на краката от стойка "мирно" без да свиете колене?
5.За колко време пробягвате 16 километра?
6.Можете ли да направите 12 набирания или 6 коремни?
7.Пиете ли кило мастика на ден? Ако "да"-короната ви е последна грижа-не е трябвало да правите теста.
Запецнах направо на основното условие "след пубертета". Не съм сигурна, че съм излязла от него, това зачита ли се за "не трябва да правите теста". Никога не ми се е налагало да бягам 16 километра, щото никому няма да мине през ум да ме гони толкова дълго! Май най-дългото бягане бяха четирите километра, дето трябваше да ги бягаме за място в екипа по ски на ВМИ-то! Ама то беше толкова отдавна, че ми се струва в друг живот.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10108 -: Септември 09, 2021, 20:36:17 »
От утре във варненско спират плановите операции.
Не това в никакъв случай няма да повлияе негативно на изчакващите, няма планираните рутинни след месец да станат спешни и в много случаи фатални. :t0174:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10109 -: Септември 09, 2021, 21:46:51 »
Ной, лягай си веднага! Форумът не е за подрастващи!

Мотат се някакви хавели и се сополеват в питието ти!Трябва сериозно да си поговоря с майките им!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10110 -: Септември 09, 2021, 22:08:57 »
Ной, лягай си веднага! Форумът не е за подрастващи!

Мотат се някакви хавели и се сополеват в питието ти!Трябва сериозно да си поговоря с майките им!
Не мога! Нали трябва да замия пода накрая!  :0005:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10111 -: Септември 09, 2021, 22:16:28 »
Последно време говорих с доста ваксинирали се българи.
Установих, че  вярата във ваксинирането е убеждние. Идеология.
Заключих, че може би от ваксината има и някаква полза.
След ВСВ с извършва дефашизация на населението в Европа.
И като имаш предвид, че фашизмът в Европа трае само 12 години, сегашното заразяване и замърсяване на съзнанието на населението на планетата с либералфашизма, тече вече 50-60 години, дефашизирането ще е много по трудно.
И тук се появява ваксината.
Всички вярващи в либерализма и ваксината ще се претрепят по опашки да се ваксинират.
И дума не можеш да им кажеш да не го правят.
И може би за добро.
След година две ще останат само тези, които разсъждават и могат да мислят.
И ето ти денацификацита, дефашизацията, длиберализацията.
Кво да се занимаваш с народни съдилища, интернирания и лагери за карантиниране и изолиране от обществото.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10112 -: Септември 09, 2021, 22:31:01 »
Ваксинирах се да се приключва.
ъ? Кога да приключва? Чета французите по форумите говорят, че на две са се навили, ама трета вече няма да си сложат.
Ваксинираните с Джонсън задължително трябва да си поставят втора ваксина. Друга.
В Израел третата е със срок на годност 4 месеца.
Кое кога очакваш да се приключи?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10113 -: Септември 09, 2021, 22:31:09 »
Quote (selected)
След ВСВ с извършва дефашизация на населението в Европа.

Не съм сигурен че се е случило, осъдени са малцина от видните нацисти. Много са помилвани и приобщени от съюзниците за техни мръсни цели, според мен ствола и корените са останали непокътнати, на тях ашладисаха новата либерастка идеология и тя избуя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10114 -: Септември 09, 2021, 22:35:04 »
Никой не те е карал да култивираш егоизъм. То си е до човека. Дълбоко личен избор.
я пак?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10115 -: Септември 09, 2021, 22:39:52 »
За да определите дали сте в рискова група след пубертета е достатъчно да попълните прост тест.
1.Кръвното ви надхвърля ли 120/70 с повече от 10% без натоварване или стрес?
Преди години нормалното кръвно е било според възрастта и над определена възраст 50-55-60 години не помня точно нормално кръвно се е считало до 140/90. После неква американска организация решила, че възрастта няма значение и нормално кръвно за всички е 120/80. Така изведнъж една огромна сюрия хора станали пациенти и почнали да пият лекарства за сваляне на кръвното. Пишеше още в матряла, де четох преди години, че тая или друга организация се канят да постулират, че и 120/80 не е нормално кръвно, още по-ниско трябваше да е. Не знам влезна ли в сила.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10116 -: Септември 09, 2021, 22:49:33 »
Антиковид простотиите вземат повече жертви от самата настинка.Ваксинирах се да се приключва.
Пък и не смятам че уникалните ми гени са незаменими за Еволюцията.Да не говорим че оставам с впечатление че пенции тепърва ще правят деца в тоя форум

Ваксинира се срещу "настинка"? Ма ти много нежен ще се окажеш.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10117 -: Септември 09, 2021, 22:51:08 »
То това е масовото мислене в България. Затова сме на това дередже. Няма и да се оправим.

Това не е мислене, а факт. Мислене е едно друго нещо, дето ти е непознато.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10118 -: Септември 09, 2021, 23:52:27 »
Всички вярващи в либерализма и ваксината ще се претрепят по опашки да се ваксинират.
И дума не можеш да им кажеш да не го правят.
И може би за добро.
След година две ще останат само тези, които разсъждават и могат да мислят.
И ето ти денацификацита, дефашизацията, длиберализацията.
А като нищо от тези дивотии не стане-какво? Като ваксинираните не измрат, ще осъзнаеш ли, че живееш в абсурдна паралелна реалност, без връзка с действителността? Ще кажеш ли "Грешах, ваксинираните не умряха, няма световен заговор, може би съм яко дезинформиран"? Или ще минеш на следващата дивотия, докато продължаваш да мечтаеш хората с различно мнение да измрат?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10119 -: Септември 09, 2021, 23:55:23 »
А като нищо от тези дивотии не стане-какво? Като ваксинираните не измрат, ще осъзнаеш ли, че живееш в абсурдна паралелна реалност, без връзка с действителността? Ще кажеш ли "Грешах, ваксинираните не умряха, няма световен заговор, може би съм яко дезинформиран"? Или ще минеш на следващата дивотия, докато продължаваш да мечтаеш хората с различно мнение да измрат?
Не си мечтая никой да измре. Обаче си мечтая да разбера защо в наше село възрастните получават "Модерна", като една от сестричките се изказала, че Файзер го пазят за децата. И молят за разбиране. Какво точно трябва да се разбере?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10120 -: Септември 09, 2021, 23:58:19 »
Обаче си мечтая да разбера защо в наше село възрастните получават "Модерна", като една от сестричките се изказала, че Файзер го пазят за децата. И молят за разбиране.
Какво изобщо да коментирам на хипотези от типа на "една жена каза"?

А всъщност едно бързо търсене с гугъл показва, че модерна късно са подали искане за разрешение за ползване при деца, затова и не им е прилагана. Ама друго си е да не провериш и да си фантазираш, че модерната мори, затова не я дават на децата  :well_done-1299: Всъщност модерна засега се движи най-добре от всички ваксини. Браво на екипът, работил върху нея-една от най-ефективните и безопасни ваксини в историята на човечеството. Обективно. И скоро ще имаме още по-добри. Пък вие си чакайте ваксинираните да измрем.  :nuts:

Защото дори да счупиш часовника си, времето не спира. Прогресът върви-с и без Ганя...даже по-скоро без. Както е било и както, изглежда, ще бъде.

А в духа на онзи по-горе, дето си мечтае ваксинираните да умрат, аз пък приветствам изборът му да не се ваксинира. Правилно решение, да продължава в този дух :nuts:
« Последна редакция: Септември 10, 2021, 00:13:56 от Yaroslav »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10121 -: Септември 10, 2021, 00:10:24 »
Какво изобщо да коментирам на хипотези от типа на "една жена каза"?
Ами жена беше, поне така изглеждаше сестричката!  :smokin: Макар че както казваш, прогресът върви и вече не е ясно. Но нямаше адамова ябълка.
И държа да не бъда записвана в "антиваксъри" по повод на нещо, което не се явява ваксина. Ако от самото начало беше речено, че това е спомагателно средство и неговата цел е хикс, игрек и зет, нещата щяха да са много по-спокойни. Но на някоя неособено умна глава й дойде да се облегне на безспорния авторитет на ваксините и после беше късно за отстъпление. Сега вече и ваксините ще са компрометирани, и това, което се именова "ваксина против ковид" се компрометира отделно. Двойна загуба!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10122 -: Септември 10, 2021, 00:12:56 »
И държа да не бъда записвана в "антиваксъри" по повод на нещо, което не се явява ваксина.
vaccine
1: a preparation that is administered (as by injection) to stimulate the body's immune response against a specific infectious agent or disease
От Merriam-Webster.
Та на кое точно не им ваксинационното на ваксините срещу ковид-не се слагат с инжекция или не стимулират имунна реакция?  :notworthy:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10123 -: Септември 10, 2021, 00:14:41 »
А като нищо от тези дивотии не стане-какво? Като ваксинираните не измрат, ще осъзнаеш ли, че живееш в абсурдна паралелна реалност, без връзка с действителността? Ще кажеш ли "Грешах, ваксинираните не умряха, няма световен заговор, може би съм яко дезинформиран"? Или ще минеш на следващата дивотия, докато продължаваш да мечтаеш хората с различно мнение да измрат?
Ама тогава тя няма да каже нищо, щото неваксинираните ще са измрели. Нали единствено във ваксините е спасението, отворко.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10124 -: Септември 10, 2021, 00:19:18 »
Ама тогава тя няма да каже нищо, щото неваксинираните ще са измрели. Нали единствено във ваксините е спасението, отворко.
Че кой е казал, че всички неваксинирани ще умрат? Повечето ще си живеят. Да не си ваксиниран е като да не се къпеш и да не си миеш ръцете-не умираш, само на околните им е малко кофти, а ти докато можеш изграждаш имунитет по естествен път.

Ние в България все още имаме проблем да обясним на пенсионерите да се къпят, какво остава да ги накараме да се ваксинират.  :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10125 -: Септември 10, 2021, 00:25:59 »
Ооо, щом се набута в леговището на вълка, много бой ще изядеш, мъник.
Аз се отеглям, с безмозъчни неолиберали с едва наболи мустачки нямам желание да си губя времето.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10126 -: Септември 10, 2021, 00:26:25 »
Ние в България все още имаме проблем да обясним на пенсионерите да се къпят, какво остава да ги накараме да се ваксинират.  :nuts:
Горкият ти, ако живееш сред хора, на които в днешните дни се налага да обясняваш необходимостта от лична хигиена... Трябва да е доста страшно!
Впрочем, не познавам никакви пенсионери, противници на класическите ваксини.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10127 -: Септември 10, 2021, 00:28:17 »
vaccine
1: a preparation that is administered (as by injection) to stimulate the body's immune response against a specific infectious agent or disease
От Merriam-Webster.
Та на кое точно не им ваксинационното на ваксините срещу ковид-не се слагат с инжекция или не стимулират имунна реакция?  :notworthy:
Тези ще ги продаваш на Джиджи!  :smokin: Аз съм по-стар краставичар.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10128 -: Септември 10, 2021, 00:29:17 »
Горкият ти, ако живееш сред хора, на които в днешните дни се налага да обясняваш необходимостта от лична хигиена... Трябва да е доста страшно!
Ела си някой път в България, излез на разходка, мини край някой възрастен читател на бултаймс и пак ще си говорим. Само да не кажеш, че не съм те предупредил  :smokin:

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1268
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10129 -: Септември 10, 2021, 00:31:49 »
Та, за дефинициите:
https://www.miamiherald.com/news/coronavirus/article254111268.html
Quote (selected)
Before the change, the definition for “vaccination” read, “the act of introducing a vaccine into the body to produce immunity to a specific disease.” Now, the word “immunity” has been switched to “protection.”

The term “vaccine” also got a makeover. The CDC’s definition changed from “a product that stimulates a person’s immune system to produce immunity to a specific disease” to the current “a preparation that is used to stimulate the body’s immune response against diseases.”
Настоящата дефиниция била по-прозрачна, твърди говорител на CDC.

Quote (selected)
There remains the misconception that COVID-19 vaccines were designed to prevent infections altogether, leading people to believe the vaccines aren’t working as they should when they learn about breakthrough infections among the vaccinated.
But the coronavirus vaccines are doing exactly what they were designed to do, which is to prevent severe disease, including the need for hospitalization, and death — even in the presence of more dangerous versions of the virus such as the delta variant.
:eyes:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10130 -: Септември 10, 2021, 00:39:49 »
Ооо, щом се набута в леговището на вълка, много бой ще изядеш, мъник.
Преброявам кой ще се засегне лично от казаното. Личното засягане от горната забележка говори лошо  :nuts:

Спорът отдавна се изчерпа откъм аргументи. Вече освен остроумни подмятания, няма потенциал за друго. Не се гаси туй, що не гасне, за бронираната вяра няма бронебойни патрони и т.н. Единственият проблем е, че делим една държава и се налага чат-пат да се срещаме. Но такъв е животът.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10131 -: Септември 10, 2021, 00:40:46 »
Ела си някой път в България, излез на разходка, мини край някой възрастен читател на бултаймс и пак ще си говорим. Само да не кажеш, че не съм те предупредил  :smokin:
Как да го река по-деликатно, компанията на майка ми в пенсионерската си част ще те тупа с метлата за подобно предположение, че не са къпани. На тяхната възрастова група се държи обилието от козметични магазини. Да не ти разказвам какво тичане беше при последното ми посещение да й намеря на майка ми ама точно това мляко за тяло, което тя така харесва!
Всеки съди по обкръжението, в което е попаднал. Бегай от бултаймсовите!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10132 -: Септември 10, 2021, 00:44:14 »
Как да го река по-деликатно, компанията на майка ми в пенсионерската си част ще те тупа с метлата за подобно предположение, че не са къпани.
Ще направя информираното предположение, че майка ти и нейната компания странят от разните пенсионерски клубове. А ако ползват градски транспорт, не споделят за преживяното в него.  :smokin:

Иначе си напълно права, че обкръжението влияе много. Ти си отишла в една хубава, уредена, модерна държава, с много приятно обкръжение. Не съди твърде грубо тези, които сме в България и си изпускаме нервите срещу повсеместната простотия тук.

 И не забравяй, че България е такава, каквато е (и каквато ти си я напуснала) именно защото на болшинството тук така му харесва и изпада в агресивен пристъп веднага щом някой тръгне да му разбутва кочината, в която се чувства идеално. Не заради либералите, не заради американците, не заради "Запада" (каквото и да значи това), а заради ганьо.
« Последна редакция: Септември 10, 2021, 01:04:44 от Yaroslav »

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10133 -: Септември 10, 2021, 06:00:43 »
Проблемът на колегите антиваксъри се състои в това, че аха-аха да минат за мислещи и смятащи (макар и грешно) същества, вземат, па изплющят по некой пцелютен дебилизъм от рода на последните два. В резултат на което олекват кат Мечо Пух, държащ балони.
При колегите ваксъри е точно обратното. Плещят непрекъснато дебелизми и аха-аха да ги сметнеш (съвсем правилно) за глупаци, вземат че изплющят нещо за което си струва да се замислиш.


2012 - Harvard University - успяват да запишат 650 килобайта в ДНК
2016 - Microsoft & University of Washington - рекорд, записват 200 мегабайта в ДНК The team uses polymerase chain reaction (PCR), a technique that molecular biologists use routinely to manipulate DNA, to multiply or “amplify” the strands it wants to recover.
2021 - можеш да решиш дали да промениш пола си. Да решиш сам дали да се ваксинираш или не - не е сигурно че можеш.
« Последна редакция: Септември 10, 2021, 06:59:05 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10134 -: Септември 10, 2021, 07:28:37 »
Quote (selected)
Спорт отдалечена се изчерпва откъм аргументи. Вече вече островният подмятания, няма потенциал за друго. Не се гаси туй, каквото не гасне, за бронираната вяра няма бронебойни патрони и т.н. Единственият проблем е, че делим една държава и се налага чат-пат, за да се срещнем. Но такъв е животът.

Темата има над 10 000 коментара и сал един Ярослав гласът на истината търси неоткритите бронебойни патроникуршуми - няколко пъти за няколко дена активност и изразява омерзението си че не може да ги ползва срещу това което има за аниваксъри. Някой да не си помисли че това е безсилие? Не това е "сила" и аргументация".
Прекарал си се душко, случва се и на най-печените.
Това не е причина да се мъчиш да завлечеш и другите с теб, няма се плашиш и ние ще пукнем по един или друг начин, но се надявам да не е по желаният от теб.
От всичко изписано тук не видях друг да търси лично извинение, да сипе закани как като оцеле ще търси сметка на другия отбор.
Никой в темата не е давал препоръки на другите да се "ваксинират" или да пропуснат само споделяме мнението си докато не се пръкна ти - смешник с претенции да дава акъ. и да плаче че е един от излъганите и ако може и други да се наредят до теб щото те е страх.

Случаите на нови регистрации за вируса намаляват полека, пика мина, каквото докараха от чужбинско го изядохме, сега обираме остатъците - без да има пик на ваксинациите. Дет се вика болката ще отмине, "срамът" за някой обаче остава.
« Последна редакция: Септември 10, 2021, 07:35:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10135 -: Септември 10, 2021, 08:51:59 »
Починали от вируса през последните 24 часа в Германия с население над 83 милиона - 55.

Починали от вируса през последните 24 часа в България с население 7 милиона - 52.

Напълно ваксинирани в Германия до днес - 61,7%. Ваксинирани с поне 1 доза там - 66,2%

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10136 -: Септември 10, 2021, 09:12:00 »
Не си мечтая никой да измре. Обаче си мечтая да разбера защо в наше село възрастните получават "Модерна", като една от сестричките се изказала, че Файзер го пазят за децата. И молят за разбиране. Какво точно трябва да се разбере?
Не прави от мухата слон. "Една от сестричките" си е чиста проба ЕЖК.

ПП. Виждам, че вече са ти го рекнали, ама аз да затвърдя.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10137 -: Септември 10, 2021, 09:30:02 »
Не прави от мухата слон. "Една от сестричките" си е чиста проба ЕЖК.
А кой трябва да каже за да го регистрирате, бе? Шефът на отделението ли?
Ще те разочаровам, ама той инжекции не бие  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10138 -: Септември 10, 2021, 09:47:03 »
vaccine
1: a preparation that is administered (as by injection) to stimulate the body's immune response against a specific infectious agent or disease
От Merriam-Webster.
Та на кое точно не им ваксинационното на ваксините срещу ковид-не се слагат с инжекция или не стимулират имунна реакция?  :notworthy:
Абе льольо. И пикня да инжекгираш ще предизвикаш "имунна реакция" :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10139 -: Септември 10, 2021, 09:48:45 »
Починали от вируса през последните 24 часа в Германия с население над 83 милиона - 55.

Починали от вируса през последните 24 часа в България с население 7 милиона - 52.

Напълно ваксинирани в Германия до днес - 61,7%. Ваксинирани с поне 1 доза там - 66,2%
Ади сега манипулации. Я дай сравнение как е било миналата година, когато и в двете страни ваксинацията е 0