Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 11:04:42

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 124316 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #360 -: Януари 19, 2019, 09:29:02 »
Quote (selected)
но за последните часове се съсипаха вече няколко теми - темата на Фирмин за Волгин, темата за Нинова, сигурно и други ,в които не съм не влизала
мислите ,че форумите съществуват по този начин ли?
едни и същи неща, едни и същи хора, подскачане, емотикони и хуморески
Мдаааааа ... Права си.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #361 -: Януари 19, 2019, 10:31:28 »
Не разбирам защо толкова се изнервят някои участници от женската солидарност на Лили, като женската солидарност е толкова рядко явление, като българската солидарност.
А 2 в 1 е 1 на 200, там някъде...
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 10:39:26 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #362 -: Януари 19, 2019, 10:39:44 »
Quote (selected)
като женската солидарност е толкова рядко явление, като българската солидарност.
Именно поради тази причина не вярвам в нея и редките й прояви винаги поставям под съмнение...винаги търся умисъл

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #363 -: Януари 19, 2019, 10:42:15 »
Quote (selected)
Именно поради тази причина не вярвам в нея и редките й прояви винаги поставям под съмнение...винаги търся умисъл
Ако ти беше мъж, щеше да е разбираемо, ма така... :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #364 -: Януари 19, 2019, 10:46:16 »
Кое не е разбираемо? Все си мисля, че е логично да познаваш по-добре собствения си пол, пък и жизненият ми опит ме е научил, че повече си заслужава да гласуваш доверие на мъже.. :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #365 -: Януари 19, 2019, 10:47:11 »
Quote (selected)
Именно поради тази причина не вярвам в нея и редките й прояви винаги поставям под съмнение...винаги търся умисъл
Ако ти беше мъж, щеше да е разбираемо, ма така... :D

Ако пък беше и бял, при това хетеросексуален всичко щеше да си дойде на мястото. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #366 -: Януари 19, 2019, 10:51:30 »
И аз имам повече приятели, отколкото приятелки, но говорим за друго.
Някой беше казал, че жената е белият негър, май един южноафрикански поет, но нещо не го намирам в нета.
Може да се каже и че жена-българка е двоен българин.  :D
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 10:53:45 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #367 -: Януари 19, 2019, 10:53:26 »
 "Приятелството между две жени е винаги заговор срещу трета"

"Човек за човека е вълк, жена за жената още по-голям вълк"

Горното не е за българки :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #368 -: Януари 19, 2019, 10:55:47 »
 :D Да, класики, но нали все пак има някаква еволюция, уж...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #369 -: Януари 19, 2019, 10:58:13 »
Има. Горното продължава да си  е вярно, но е обвито в официално лицемерие  и не бива се говори, щото е сексистко  :D

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #370 -: Януари 19, 2019, 10:59:29 »
Някой беше казал, че жената е белият негър, май един южноафрикански поет, но нещо не го намирам в нета.

„Жената е негърът на света“ -- Джон Ленън  :m1708:

https://en.wikipedia.org/wiki/Woman_Is_the_Nigger_of_the_World
the lamers club honourable member …

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #371 -: Януари 19, 2019, 11:04:11 »
ddantgwyn, това беше.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #372 -: Януари 19, 2019, 13:39:25 »
След толкова вече постове и конфронтации тук, аз искам да задам един въпрос.
Главен. На Лилиан.
Който ще доведе до подвъпроси и уточнения.
А именно:
ЖЕРТВАТА НА ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ ПО-СЕРИОЗНА ЖЕРТВА ЛИ Е ОТ ТАЗИ НА ДРУГ ВИД УБИЙСТВО?

Или по друг начин:
Кое прави жертвата на домашното насилие по достойна да ѝ се обръща такова внимание, за разлика от която и да е друга жертва?
......
надявам се да ме питаш сериозно, защото много пъти досега отговорих на този въпрос
но както й да е,искам да отговоря и на теб
нищо не прави жертвите достойни или не
моят интерес  към домашното насилие е по -няколко причини:
- защото го  намирам за престъпление различно и по -тежко от останалите, да бъдеш убит или насилен от член на семейството си е престъпление срещу самата същност на живота, срещу фундамента на морала и вярата, най-голям възможен грях
- защото доскоро не предполагах, какви са мащабите на домашното насилие, не бях обръщала внимание и когато научих, че около трима човека всеки месец губят живота си в резултат на такива престъпления, бях потресена
- защото това е престъпление, което се неглижира до голяма степен от обществото, а и от властите, няма мерки за предпазване, много малко са защитените жилища, няма дори официална статистика за жертвите

така че съм приела за моя грижа да се включа в информирането за това тежко и с неосъзнати от обществото размери ,престъпление
приемам да бъда наречена всякак, да се пишат тук небивалици, да се забавлявате, но няма да спра, освен ако админа не затвори темата, или форума не изтлее, което ми се струва, че ще се случи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #373 -: Януари 19, 2019, 13:42:03 »
И аз имам повече приятели, отколкото приятелки, но говорим за друго.
Някой беше казал, че жената е белият негър, май един южноафрикански поет, но нещо не го намирам в нета.
Може да се каже и че жена-българка е двоен българин.  :D
Баншии :0007:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #374 -: Януари 19, 2019, 13:47:50 »
Има. Горното продължава да си  е вярно, но е обвито в официално лицемерие  и не бива се говори, щото е сексистко  :D
така е Асолка :t2042:
 най-дълбоко пазената, пред очите на всички, тайна

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #375 -: Януари 19, 2019, 13:50:50 »
„Жената е негърът на света“ -- Джон Ленън  :m1708:
добро определение на Ленън, не знаех,че го казал :t2042:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #376 -: Януари 19, 2019, 14:34:32 »
Остава да попроменим одеската хохма. Дето стар евреин гледа как един негър чете книга на иврит по време на окупацията и го пита "Млади човече, нима не ви стига това, че сте негър?!". Сега нека да е негърка и, ако може - лесбийка. Не пречи и да е с един крак. За пълнота*.

----------
*На основанията за насилието, което ще последва. Ако се питате, де.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #377 -: Януари 19, 2019, 14:40:59 »

- защото доскоро не предполагах, какви са мащабите на домашното насилие, не бях обръщала внимание и когато научих, че около трима човека всеки месец губят живота си в резултат на такива престъпления, бях потресена

- защото това е престъпление, което се неглижира до голяма степен от обществото, а и от властите, няма мерки за предпазване, много малко са защитените жилища, няма дори официална статистика за жертвите

А имаш ли идея защо е така?

И имаш ли идея как би се възприела подобна информационна кампания от мъж, който не насилва жена си, освен това не насилва и чужди жени, а и за капак не е склонен да проявява насилие освен като ответна мярка на приложено насилие към него или някого около него?
the lamers club honourable member …

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #378 -: Януари 19, 2019, 14:49:07 »
„Жената е негърът на света“ -- Джон Ленън  :m1708:
добро определение на Ленън, не знаех,че го казал :t2042:

WOMAN IS THE NIGGER OF THE WORLD
https://www.youtube.com/watch?v=WBUUU2V2FNU

Нещо повече: "woman is the slave to the slaves"

------
Quote (selected)
"Woman Is the Nigger of the World" is a song written by John Lennon and Yoko Ono from their 1972 album Some Time in New York City. Released as a single in the United States, the song sparked controversy at the time due to its title and subject matter.
https://en.wikipedia.org/wiki/Woman_Is_the_Nigger_of_the_World
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 14:57:29 от Ганий »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #379 -: Януари 19, 2019, 15:03:10 »
Quote (selected)
И имаш ли идея как би се възприела подобна информационна кампания от мъж, който не насилва жена си, освен това не насилва и чужди жени, а и за капак не е склонен да проявява насилие освен като ответна мярка на приложено насилие към него или някого около него?

Принце, нима посягате към скромната ми ваджра, сапьорната лопатка?  :D
Да не речете тоз вир бонус да прояви насилие като ответна мярка на приложено насилие към някого около него? Шофьор на такси е той, невям?  ???

Всъщност, в това е и част от проблема - за количеството несправедливост (в случая - насилие), което сме готови да толерираме (или игнорираме), когато не сме пряко засегнати.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #380 -: Януари 19, 2019, 15:47:45 »
Quote (selected)
И имаш ли идея как би се възприела подобна информационна кампания от мъж, който не насилва жена си, освен това не насилва и чужди жени, а и за капак не е склонен да проявява насилие освен като ответна мярка на приложено насилие към него или някого около него?

Принце, нима посягате към скромната ми ваджра, сапьорната лопатка?  :D
Да не речете тоз вир бонус да прояви насилие като ответна мярка на приложено насилие към някого около него? Шофьор на такси е той, невям?  ???

Не, аз не съм толкова изтънчен, че да използвам сапьорска лопатка 8)

Quote (selected)
Всъщност, в това е и част от проблема - за количеството несправедливост (в случая - насилие), което сме готови да толерираме (или игнорираме), когато не сме пряко засегнати.

Има и друг проблем -- преекспонирането на даден проблем обикновено води до неговото неглижиране, особено в случаите, когато няма възможност за пряка намеса. От близо 30 години поне в България преекспонирането е факт. То се връзва с онзи превод „енциклопедия на пропагандата“, връзва се с това, което Ганий пише за РобПрес, връзва се и с коментара на Енгелс за теорията на хегемонията.

И още един проблем -- не може да водиш борба с домашното насилие, а да неглижираш останалите видове насилие, все едно те не съществуват. Просто няма как да стане.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #381 -: Януари 19, 2019, 15:48:15 »

- защото доскоро не предполагах, какви са мащабите на домашното насилие, не бях обръщала внимание и когато научих, че около трима човека всеки месец губят живота си в резултат на такива престъпления, бях потресена

- защото това е престъпление, което се неглижира до голяма степен от обществото, а и от властите, няма мерки за предпазване, много малко са защитените жилища, няма дори официална статистика за жертвите

А имаш ли идея защо е така?

И имаш ли идея как би се възприела подобна информационна кампания от мъж, който не насилва жена си, освен това не насилва и чужди жени, а и за капак не е склонен да проявява насилие освен като ответна мярка на приложено насилие към него или някого около него?
хубав въпрос, както казват журналистите
да, имам идея защо е така - поради причината, която определя втория ти въпрос
защо мислиш, че такъв мъж, би възприел по някакъв начин, различен от другите хора , тази " информационна кампания"
с какво тя го засяга по различен начин?
и нека отговоря аз - преди да започна да пиша тук по този въпрос,имах доста смътна представа "за количеството насилие" по Фирмин, което сме склонни за толерираме
свръхчувствителността към темата ме изненада много и засили интереса ми
прочетох много, говорих с много хора, свързах се с бургаската асоциация по тези въпрос
и знаеш ли какво открих - неглижирането на домашното насилие, даже толерирането му е повсеместно
звучи ужасно ,но е така
в главите на повечето хора съществува непреодолимият модел, че:
- жертвите на насилието са го предизвикали
- че насилието в семейството е допустимо/даже  убийството/ и за него има смекчаващи обстоятелства

та, когато ти ме питаш, как мъж ,не склонен към насилие ,би приел тази информация,
залагаш горния модел във въпроса си
не знам защо този модел е жив и толкова устойчив, дали отразява някаква изкривена патриархална житейска схема
дали прагът на чувствителност на хората е доста висок, дали образованието не посяга към подобни проблеми
но познанието не идва толкова бързо, колкото ни се иска, може би ще разберем...
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 16:10:09 от Lillian »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #382 -: Януари 19, 2019, 15:57:03 »
няма да спра, освен ако админа не затвори темата, или форума не изтлее, което ми се струва, че ще се случи
Няма да спреш, докато не изкараш бан на 3-4 от тия, които не понасят некрофилията ти.
Няма да спреш, докато не скараш хора, които за друго никога не биха се скарали. (пример - всички харесваме Банши, но ти ще успееш да я скараш с неколцина от нас)
Няма да спреш, докато не останеш единствената, която пише и чете тая тема.
Няма да спреш, докато раздорите от тая тема не плъзнат в целия форум.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #383 -: Януари 19, 2019, 16:00:14 »
И още един проблем -- не може да водиш борба с домашното насилие, а да неглижираш останалите видове насилие, все едно те не съществуват.
Или да водиш борба с един шамар, а да неглижираш непрекъснатото дуднене, мръщене и ехидни подмятания, довели до тоя шамар. В някои случаи (доста редки в сравнение с псих. женски терор) до много повече от шамар. За съжаление.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #384 -: Януари 19, 2019, 16:08:41 »
пиши Nor1, пиши
тук като пишем, изписваме себе си

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #385 -: Януари 19, 2019, 16:12:28 »
няма да спра, освен ако админа не затвори темата, или форума не изтлее, което ми се струва, че ще се случи

Няма да спреш, докато не изкараш бан на 3-4 от тия, които не понасят некрофилията ти.

Бан надали, но забележка или редакция за „некрофилията ти“ може би.

Quote (selected)
Няма да спреш, докато не скараш хора, които за друго никога не биха се скарали. (пример - всички харесваме Банши, но ти ще успееш да я скараш с неколцина от нас)

Това зависи най-вече от нас, а не от нея. Толкова лесно ли си склонен да се скараш с някого само заради това, че не е съгласен с теб?

Quote (selected)
Няма да спреш, докато не останеш единствената, която пише и чете тая тема.

Виж, това е възможно да се случи, но поне темата ще остане -- за някой, на когото може да му е полезна?

Quote (selected)
Няма да спреш, докато раздорите от тая тема не плъзнат в целия форум.

И това зависи от най-вече от останалите, а не от нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #386 -: Януари 19, 2019, 16:13:43 »
 :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #387 -: Януари 19, 2019, 16:18:40 »
няма да спра, освен ако админа не затвори темата, или форума не изтлее, което ми се струва, че ще се случи
Няма да спреш, докато не изкараш бан на 3-4 от тия, които не понасят некрофилията ти.
Няма да спреш, докато не скараш хора, които за друго никога не биха се скарали. (пример - всички харесваме Банши, но ти ще успееш да я скараш с неколцина от нас)
Няма да спреш, докато не останеш единствената, която пише и чете тая тема.
Няма да спреш, докато раздорите от тая тема не плъзнат в целия форум.
:bravo-1290:

Като си запазвам правото да обясня тук, в този мой пост, защо е това "браво", но малко по–късно, защото в момента имам да довършвам нещо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #388 -: Януари 19, 2019, 16:20:58 »
Толкова лесно ли си склонен да се скараш с някого само заради това, че не е съгласен с теб?
Ако предмет на спора е нещо, което е много важно за моята морално-ценностна с-ма - ДА !
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #389 -: Януари 19, 2019, 16:23:02 »
Толкова лесно ли си склонен да се скараш с някого само заради това, че не е съгласен с теб?

Ако предмет на спора е нещо, което е много важно за моята морално-ценностна с-ма - ДА !

Ами не си прав тогава :)

Освен ако под скарване не разбираме различни неща.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #390 -: Януари 19, 2019, 16:26:36 »
.....
Като си запазвам правото да обясня тук, в този мой пост, защо е това "браво", но малко по–късно, защото в момента имам да довършвам нещо.
но се надявам да не забравиш
ще следя и ще ти напомням :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #391 -: Януари 19, 2019, 16:28:57 »
Толкова лесно ли си склонен да се скараш с някого само заради това, че не е съгласен с теб?
Ако предмет на спора е нещо, което е много важно за моята морално-ценностна с-ма - ДА !
тук те питам много сериозно:
с какво тема за домашно насилие е против морално-ценностната ти система?
какво наистина те тревожи толкова ?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #392 -: Януари 19, 2019, 16:33:42 »
.....
Като си запазвам правото да обясня тук, в този мой пост, защо е това "браво", но малко по–късно, защото в момента имам да довършвам нещо.
но се надявам да не забравиш
ще следя и ще ти напомням :image008:


А туй май вече е за модератора, не ли?  :t1815:

« Последна редакция: Януари 19, 2019, 16:41:43 от von Gossinger »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #393 -: Януари 19, 2019, 16:35:27 »
кое бе, мило? :sad-3295:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #394 -: Януари 19, 2019, 16:39:33 »

- защото доскоро не предполагах, какви са мащабите на домашното насилие, не бях обръщала внимание и когато научих, че около трима човека всеки месец губят живота си в резултат на такива престъпления, бях потресена

- защото това е престъпление, което се неглижира до голяма степен от обществото, а и от властите, няма мерки за предпазване, много малко са защитените жилища, няма дори официална статистика за жертвите

А имаш ли идея защо е така?

И имаш ли идея как би се възприела подобна информационна кампания от мъж, който не насилва жена си, освен това не насилва и чужди жени, а и за капак не е склонен да проявява насилие освен като ответна мярка на приложено насилие към него или някого около него?

хубав въпрос, както казват журналистите
да, имам идея защо е така - поради причината, която определя втория ти въпрос

Значи нямаш никаква идея. Освен това оставам с впечатлението, че не си разбрала обхвата на „някого около него“.

Quote (selected)
защо мислиш, че такъв мъж, би възприел по някакъв начин, различен от другите хора , тази " информационна кампания"
с какво тя го засяга по различен начин?

Защото той е направил максималното, което може да направи за премахване на домашното насилие. Ако всички бяха като него, нямаше да има насилие, нито домашно, нито глобално.

Quote (selected)
и нека отговоря аз - преди да започна да пиша тук по този въпрос,имах доста смътна представа "за количеството насилие" по Фирмин, което сме склонни за толерираме

свръхчувствителността към темата ме изненада много и засили интереса ми

прочетох много, говорих с много хора, свързах се с бургаската асоциация по тези въпрос

и знаеш ли какво открих - неглижирането на домашното насилие, даже толерирането му е повсеместно

звучи ужасно, но е така

в главите на повечето хора съществува непреодолимият модел, че:

- жертвите на насилието са го предизвикали
- че насилието в семейството е допустимо/даже  убийството/ и за него има смекчаващи обстоятелства

Това е твоя интерпретация и се страхувам, че е много невярна.

Quote (selected)
та, когато ти ме питаш, как мъж, не склонен към насилие, би приел тази информация, залагаш горния модел във въпроса си

Ами не, не залагам този модел. Ти ми го приписваш.

Quote (selected)
не знам защо този модел е жив и толкова устойчив, дали отразява някаква изкривена патриархална житейска схема дали прагът на чувствителност на хората е доста висок, дали образованието не посяга към подобни проблеми, но познанието не идва толкова бързо, колкото ни се иска, може би ще разберем ...

Системата вече не е патриархална, а постпатриархална. Очакванията към мъжете обаче са весе същите каквито са били при патриархата, но е забравено каква е била цената за тях. Една изкривена представа за това дава онази книга за войната за капака на тоалетната чиния.

Проблем не е само образованието, че никакво го няма. Проблем е и културната среда от последните години. За нея имаш ли какво да кажеш? Пак ли ще търсим причината в отделния човек? Или ще се огледаме за нещо по-глобално?

И още нещо -- темата няма да бъде затворена. Достатъчно е да се придържате към нея и да не се впускате в лични пристрастия.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #395 -: Януари 19, 2019, 16:42:07 »
тук те питам много сериозно:
с какво тема за домашно насилие е против морално-ценностната ти система?
С манипулацията "мъже убиват жени".
Поведението на жените в последните 2-3 десетилетия води до определено поведение на мъжете. Влиза се в порочен кръг, който ще свърши много зле.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #396 -: Януари 19, 2019, 16:54:45 »
тук те питам много сериозно:
с какво тема за домашно насилие е против морално-ценностната ти система?
С манипулацията "мъже убиват жени".
Поведението на жените в последните 2-3 десетилетия води до определено поведение на мъжете. Влиза се в порочен кръг, който ще свърши много зле.
нямам какво да кажа за това, не ми се повтаря,че никъде не съм писала "мъже убиват жени"
написах по -горе за модела, който явно споделяш, не си само ти, даже сте повечето от всички хора
знаеш ли какво ще ти предложа - винаги, когато смяташ, че мой пост манипулира по темата "мъже убиват жени", ми го казвай
ще го изтрия веднага , ако имаш основание

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #397 -: Януари 19, 2019, 16:56:51 »
Не видях тук да се пише, че това става само в България, но то се подразбира, сред като това е Рефрен № 1 за всичко лошо у нас...

Quote (selected)
4 boys charged with kidnapping, raping girl in Delaware
BEAR, Del.— Four boys ranging in age from 12 to 14 have been charged with kidnapping and raping a girl in Delaware last month, police announced Friday.

All four boys are charged with first-degree rape, first-degree kidnapping and conspiracy. One boy was also charged with possession of a deadly weapon while committing a felony, aggravated menacing, endangering the welfare of a child and other offenses. The Associated Press doesn't normally identify juveniles accused of crimes.
Police say detectives are concerned there may be more victims.

https://www.msn.com/en-us/news/crime/4-boys-charged-with-kidnapping-raping-girl-in-delaware/ar-BBSrs3l?ocid=spartanntp


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #398 -: Януари 19, 2019, 17:03:13 »
Quote (selected)
ddantgwyn
Защото той е направил максималното, което може да направи за премахване на домашното насилие. Ако всички бяха като него, нямаше да има насилие, нито домашно, нито глобално.
не разбирам това, наистина ти казвам
трябва да се отнесем специално към някой нормален -мъж или жена?
обиждаме го с това, че други от неговия пол извършват престъпление?

мисля, че няма да постигнем някакво единомислие по тази тема
но отношението ти изразено в по-горни постове ме устройва, благодаря :t2042:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #399 -: Януари 19, 2019, 17:09:05 »
Quote (selected)
Ганий
Не видях тук да се пише, че това става само в България, но то се подразбира, сред като това е Рефрен № 1 за всичко лошо у нас...
не, не става дума само за България, но сме се ограничили само с информацията от тук
защото тя е достъпна за нас , а е и напълно достатъчна
ако почнем да пишем за някакви  случаи от чужбина , ще стане прекалено и ненужно

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #400 -: Януари 19, 2019, 17:23:53 »
Не преигравате ли малко с това "домашно насилие"?
Все ми се струва, че ако всички жени можеха да готвят сносно и не държаха да се държат с тях като "с жени", такъв "проблем" нямаше да съществува.

Mr. Blonde

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #401 -: Януари 19, 2019, 17:31:35 »
Лилиан, за всяко насилие или смърт, които коментирате, добавете в някоя от другите теми тук по една рецепта, филм, кюфте или дантела по избор. Споделете с нас не само грижите, но и радостите си.
За Джиджи персонално вече има лимит от два емотикона на пост, включително в цитата и един цвят шрифт - черен, стандартен размер. Всичко над два емотикона или с различен цвят и размер на шрифта няма да има особено дълъг живот на сайта, като отначало ще редактираме само излишните емотикони и шрифта. 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #402 -: Януари 19, 2019, 17:36:19 »
Quote (selected)
ddantgwyn
Защото той е направил максималното, което може да направи за премахване на домашното насилие. Ако всички бяха като него, нямаше да има насилие, нито домашно, нито глобално.

не разбирам това, наистина ти казвам
трябва да се отнесем специално към някой нормален -мъж или жена?

Специално? Не, достатъчно е да се отнесете нормално към него.

Quote (selected)
обиждаме го с това, че други от неговия пол извършват престъпление?

За това не знам, но го слагате под един знаменател с тези, които извършват престъпления. Това е очевадно.

Quote (selected)
мисля, че няма да постигнем някакво единомислие по тази тема

Няма как да го постигнем, защото разглеждаме различни неща. Ти разглеждаш „насилието на мъже срещу жени (и деца, нека бъда възпитан)". А аз разглеждам „насилието срещу …“, без да се интересувам кой е обект на насилие. Твоето множество е подмножество на моето. Как искаш да постигнем единомислие според теб? Макар, че според мен мислим в еднаква посока.

Защо твърдението „мъже убиват жени“ е манипулация? Защото мъжете убиват не само жени. Те убиват и деца, убиват и стари хора (мъже и жени), убиват и други мъже. И вторачването върху „мъже убиват жени“ дава индулгенция за другите убийства -- на мъже и стари хора. също както вторачването върху комунистите, че са крадци, даде индулгенции на останалите крадци да опоскат държавата, но това не е за тази тема.
[/quote]
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #403 -: Януари 19, 2019, 17:59:04 »
Quote (selected)
Като си запазвам правото да обясня тук, в този мой пост, защо е това "браво", но малко по–късно, защото в момента имам да довършвам нещо.

Аз лично нямам нужда от обясненията ти, щото Лили те настъпи няколко пъти и ти се чувстваш длъжна да изразяваш съгласие с всеки, който по един или друг повод е несъгласен с нея по дадена тема - това е всичко! Джиджи, един приятелски съвет от мен - приятели и/или врагове обикновено печелиш с позицията си по дадена (задължително!) не лична тема, а не с вдигането на палчета към някого, който в определен случай е "натрил носа" на този, когото не харесваш. Това го казвам от позицията, че много често не се съгласявам с Лили, заяждаме се помежду си, но тя има повече мнения, отколкото ти емотикони :smokin:

Аз лично, нямам нищо против Лили да си пише по темата и да си се заяждаме по нея - ще си се оправим някакси!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #404 -: Януари 19, 2019, 18:02:05 »
Мисля го писах нейде в началото...
На Земята, а и в 99.99% от държавите, съотношението жени-мъже е леееееко в полза на жените - половин-един процент. да приемем е 50/50.

Но жертвите на насилието не са разпределени 50/50, а пострадалите мъже са с пъти повече от жените.
-----

Поначало съм на мнение, че това е един от измислените проблеми с цел да се разделя и командва.

В този смисъл и противоречието - сакън, по никой начин не тлябвало да се прави някаква разлика между мъже и жени - пр. наемане на работа, защото това било сексизъм, уронвало престижа и не знам още какво си... Но!!! точно обратното на това - да се прави разлика между насилието над жени - тогаз не е сексизъм.

Има някои строго определени разлики по пол, които от Памти Века са уточнени, вкл. и решени законодателно.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #405 -: Януари 19, 2019, 18:13:51 »
Quote (selected)
Но!!! точно обратното на това - да се прави разлика между насилието над жени - тогаз не е сексизъм.
от вратата се връщам, за да ти отговоря
еми не е добре да се правите толкова на неразбрали
в тази тема обсъждаме домашно насилие -  над жени, деца и мъже, жертви на членове на семейството си и партньори

моля за повече почтеност, обичайни форумни хватки не ме впечатляват!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #406 -: Януари 19, 2019, 18:14:38 »
Quote (selected)
че ако всички жени можеха да готвят сносно и не държаха да се държат с тях като "с жени",

Готвя повече от сносно и напук на еманципацията държа и то много, да се отнасят с мен точно както с жена...със сичките му салтанати, това включва и да замеря с някого с обувката си, когато се чувствам наранена и неразбрана и той да се почувства гузен след това :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #407 -: Януари 19, 2019, 18:15:55 »
Quote (selected)
че ако всички жени можеха да готвят сносно и не държаха да се държат с тях като "с жени",

Готвя повече от сносно и напук на еманципацията държа и то много да се отнасят с мен точно като с жена...със сичките му салтанати, това включва и да замеря с някого с обувката си, когато се чувствам наранена и неразбрана :smokin:
не ме разсмивай, пък ти :bigok:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #408 -: Януари 19, 2019, 18:25:14 »
Да подесетя - не го разбирам тоз спор между Божиите Синове и Човешките Дъщери... :t0109:

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #409 -: Януари 19, 2019, 18:37:23 »
 и напук на еманципацията държа и то много, да се отнасят с мен точно както с жена...

Само теоретично : ако жените желаят да бъдат "равноправни" с мъжете, защо трябва да им се отваря вратата напимер? Защо трябва да им се купуват цветя? Защо не можеш да им викаш "копеле" или "куре"? Защо трябва да им се помага да вдигат ежки предмети? Аз поне не купувам цветя на аверите и не им набутвам стола в ресторанта.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #410 -: Януари 19, 2019, 18:42:06 »
Quote (selected)
Има някои строго определени разлики по пол, които от Памти Века са уточнени, вкл. и решени законодателно.

Ама много ми е странно като за хиляден път се правите на неразбрали и покрай това сами се опровергавате.

"Уточненото от Памти Века, вкл. и решено законодателно" е стереотип, който дава ОСНОВАНИЕ и дори ПРАВО за насилие именно над жени, именно над деца.

Ако родител шляпа вироглаво чедо за "пет двойки", то "дървото е от Рая" и "който жали тоягата, не жали чедото си". Ако пък чедо шляпне вироглав тате на "пет ракийки" - "петата заповед", "почитай баща си майка си, както ти заповяда Господ". Асиметрията на стереотипа - насърчение срещу забрана, под страх от Бога.

"Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа, защото мъжът е глава на жената." спрямо "Така са длъжни и мъжете да любят жените си, както своите тела. Който люби жена си, себе си люби." е стереотип, който овластява, отново чрез асиметрия. А властта се отстоява, разколебана когато е в авторитета си, с насилие.

Стереотипът се основава на аналогия на авторитета на отношението дете-родител с това на човек-Бог, или пък на жена-мъж с авторитета при църква-Божи син. Обаче, Бог милва и помилва, но и наказва, което е във властта му. С правото на наказание стереотипът дава основание на насилието. Факт.

Тук се твърди, че насилието над мъже е по-често от това над жени. Но се премълчават основанията. А то е в основата - затова и думата е основа-ние. Стереотипът, даващ основание за насилие.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #411 -: Януари 19, 2019, 18:43:26 »
След половин век "пазене на жените от семейно насилие" белите жени почнаха да раждат само едно дете.
След още двайсетина години такова "пазене" въобще няма да искат да раждат. И след още 70-80 г. "ужасните бели хетеросексуални насилници от ужасния мъжки пол" въобще няма да ги има. Невинните бели жени-жертви на ужасните мъже също няма да ги има. И ужасното бяло насилие ще приключи.
За радост на всички "прогресивни" кафяви циганолюби, педалолюби и либерални мъжемразки.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 18:46:32 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #412 -: Януари 19, 2019, 18:52:50 »
Quote (selected)
защо трябва да им се отваря вратата напимер? Защо трябва да им се купуват цветя? Защо не можеш да им викаш "копеле" или "куре"? Защо трябва да им се помага да вдигат ежки предмети?
Ами мноо е просто, щото не сме равноправни, с изключение на правото на глас, образование и мнение. Аз нямам абсолютно нищо против да ти прибирам мръсните чорапи и дрехи, пръснати на невъзможни места, да ти вдигам приборите и чините от масата, въпреки че ми идва да ти ги нахлупя на главата, да те пера, щото не си в състояние да се договедиш, че "цветните" дрехи пускат и не се перят с гащите ти, да сервирам и да се усмихвам, когато се пъчиш начело на софрата и щракаш с пръсти за да се представиш пред приятелите си и да чуруликам, колко си умен докато се взел думата, но.....няма да вдигна нищо по-тежко от чантата си, ще ме доставяш с колата когато и докъдето ми харесва без да мрънкяш, въпреки че мога да си сменя крушката и да си оправя контакта, ще ти дам възможност да свършиш тази работа и следващия път преди да се излагаш в компания, ще ти разкажа какво съм разбрала/научила по темата, по която си решил да блеснеш. Тва е екстра партньорство и никой мъж с повече ум, отколкото его не го пренебрегва. Няма равноправие, а разпределение на труда :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #413 -: Януари 19, 2019, 18:59:16 »
Няма равноправие, а разпределение на труда :D
По-точно на функциите. Защото най-важното не е трудът  :b0303:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #414 -: Януари 19, 2019, 18:59:38 »
 :beer-405:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #415 -: Януари 19, 2019, 19:01:37 »
Quote (selected)
Тук се твърди, че насилието над мъже е по-често от това над жени. Но се премълчават основанията. А то е в основата - затова и думата е основа-ние. Стереотипът, даващ основание за насилие.
Забравяме или просто преиначаваме!
Премълчава се защо си съперничат мъжете.
Например войната за хубавата Елена.
С Истанбулска конФекция няма да променим тестостерона в естроген, но може да предпишем "лечение".
Готови сме да "лекуваме" имаме "специалисти", имаме :лекарства".
Вие само осигурете финансиране и ни гледайте сеира.
Лилиан отишла да пита в асоциацията и била ужасена.
 :b0230:
Едва ли е очаквала да ѝ кажат:
- Абе няма такова нещо, ама ние усвояваме едни кинти.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #416 -: Януари 19, 2019, 19:05:24 »
Quote (selected)
След половин век "пазене на жените от семейно насилие" белите жени почнаха да раждат само едно дете.
След още двайсетина години такова "пазене" въобще няма да искат да раждат. И след още 70-80 г. "ужасните бели хетеросексуални насилници от ужасния мъжки пол" въобще няма да ги има. Невинните бели жени-жертви на ужасните мъже също няма да ги има. И ужасното бяло насилие ще приключи.
За радост на всички "прогресивни" кафяви циганолюби, педалолюби и либерални мъжемразки.

Айде и това в рамката! Страхотно е. Да бях психотерапевт, щях да ти го поискам с автограф - да си го окача в кабинета.

Без майтап, много си я закъсал, друже. Потърси квалифицирана помощ! :m1731:

п.п. А! Виж по-горе - buratinob е готов да съдейства.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 19:09:02 от Firmin »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #417 -: Януари 19, 2019, 19:13:28 »
Тия клишета (тъпи като всички клишета) дори не са от някой Дзъ.
А от "красиви, умни, интелигентни" партнери като Пстр, Ръки, Бат Бойко и другите клонинги  :beer-405:
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 19:17:03 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #418 -: Януари 19, 2019, 19:16:34 »
С Истанбулска конФекция няма да променим тестостерона в естроген, но може да предпишем "лечение".
Готови сме да "лекуваме" имаме "специалисти", имаме :лекарства".
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #419 -: Януари 19, 2019, 19:24:23 »
Филма не съм го гледал, но виждам добре накъде върви "бизнеса".
Фармацефтите станаха най големите отровители, лекарите вече не лекуват, а "подобряват качеството на живот на пациентите" каквото и да значи това..
Само да им разрешат бързо ще решат проблема с хормоните, пък после каквото ще да става.
На този етап не се налага да минем директно на хапчета, на повечето "умни и красиви лилита" им стига и да им говорят с прочувствен глас.
ЕС е вреден за вашето здраве!