Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:31:45

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119636 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #600 -: Март 14, 2019, 13:35:55 »
Quote (selected)
и откъде изобщо се намират възпитатели в Ловеч?

Откъдето се намират възпитатели и в почти всяко едно училище у нас. Повечето са СУ-та, което на практика означава, че там са деца от І-ви до ХІІ -ти клас, изключая специализираните гимназии. И, да, Ловеч е по-малък град от Бургас, но там има повече от едно училище, включително и най-старата езикова гимназия у нас(доста преди бургаската). Любителите на кино със сигурност са гледали "Вчера" - там за ловешката езикова става дума. :smokin:
 ...
да де, нали същото писах и аз
 такава е съдбата на великите хора, всеки ги цитира, никой не ги чете :smokin:
Quote (selected)
твоят внук/внучка да попадне в ситуация, където възпитателят ще създава доказателствен материал(ще снима как детето бие твоето) влезе по някакъв повод в полезрението на подобно "дете", ти каква песен ще пееш
тук не разбрах какво имаш предвид
но и не съм чула досега, кой е снимал побоят, някой с телефон ли?
имаше и други деца там, имаше и момчета май, някои от тях бая големички

всъщност не мисля,че се е случило нещо изключително, вероятно се случват подобни неща всеки ден, но този възпитател нещо не можа да се овладее и ще го отнесе

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #601 -: Март 14, 2019, 13:43:50 »
Quote (selected)
тук не разбрах какво имаш предвид

Ами да ти обясня тогава. Такова едно "дете" започне злобно да бие твоето и възпитателят да не може да ги разтърве без употребата на сила. Колко според теб ще изтрае твоето, докато възрастният човек разсъждава как точно да откъсне насилника без да го нарани по някакъв начин? Отстрани е ноо яко да се дават съвети и съчувствие...
Знаеш ли колко трудно 100 кг. мъж е успявал да разтърве двама третокласници!? А тези са на по 14 години, да не говорим, ако някое от тях е дрогирано.....Отново ти казвам - когато даваш изявления, винаги си прави сметка как би реагирала ти, ако попаднеш в подобна ситуация...уверявам те, че няма да изглеждаш велика
« Последна редакция: Март 14, 2019, 13:47:43 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #602 -: Март 14, 2019, 13:46:55 »
Т. нар. деца със "соп" създават изключително много проблеми в училищата и заради такива родителите на тези, с нормални потребности местят децата си в по-нетолерантни училища (аз съм от тези родители, които винаги са държали училището да не е толерантно). Крайно време е да се разбере, че подобна "интеграция" на практика е невъзможна. За "деца"  с проблемно поведение си имаше училища, специализирани за работа с такива. Десетина годишните напъни да социализираш подобни в нормална среда, доведоха да куп проблеми и нещастия в училищата. Жертви, са все деца, без специални потребности.

Са последно децата със соп в класовете на децата джендъри (и на децата на джендъри) ли да са или в още по-отделни класове? И тряа ли изобщо да ходят на училище, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #603 -: Март 14, 2019, 13:50:38 »
Сержант, под определението деца със "соп" у нас влизат, не само такива, които по-трудно възприемат(като цецо, например), но и такива с психически проблеми, най-често такива които не овладяват гнева си. И, да, аз предпочитам да имам избор. Моето дете ще учи, извън компанията на такива (събира се настоятелството и за успокоение на учители и директори ги разкарва от училището), а ти имаш цялата възможност на света да изпратиш твоето да ги интегрира и да ни се хвалиш тук с успехите. Нали важното е да имаш избор? Или не е точно така, м?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #604 -: Март 14, 2019, 13:56:33 »
Quote (selected)
тук не разбрах какво имаш предвид
.....Отново ти казвам - когато даваш изявления, винаги си прави сметка как би реагирала ти, ако попаднеш в подобна ситуация...уверявам те, че няма да изглеждаш велика
кои точно изявления имаш предвид? :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #605 -: Март 14, 2019, 13:58:12 »
Ей това изявление имам предвид

Quote (selected)
и все пак, каквото й да е -не са ли му казали на този човек, че не може да удря деца?

Позна ли си го?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #606 -: Март 14, 2019, 14:03:00 »
на това казваш изявление?
това е просто учудването ми, че толкова лошо се е насадил този човек, който й да е той - може й да е свестен, а може и да си заслужава съдбата, която предизвика

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #607 -: Март 14, 2019, 14:10:56 »
Quote (selected)
а може и да си заслужава съдбата, която предизвика

Щото се е намесил да ги разтърве? И щото на едното "дете" това му е обичайното поведение? Да ти имам алтернативния морал! :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #608 -: Март 14, 2019, 14:16:12 »
Апропо, интересното е, че ти пожела акценти за вида насилие "жени се бият" и след като ти бяха дадени - ТИ се съсредоточи върху поведението на възпитателя по един конкретен случай (в нито един от линковете, които аз ти дадох нямаше външна намеса!), който е мъж и удобно си пусна покрай ушите поведението на съвременните дами, оплаквани не знам колко страници тук като жертви на насилието..от мъже, разбира се

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #609 -: Март 14, 2019, 14:16:41 »
къф алтернативен морал? :sad-3295:
абе, стига се воювала и ти Асол, щото сутринта чух по тв, как се усмиряват хора - хващат се откъм гърба, и ще ти приложа тая фатка :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #610 -: Март 14, 2019, 14:19:01 »
Демек, който ти сведе  факти от съвременната действителност, не пасващи на концепцията на темата ти, ти обявява война, нали? :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #611 -: Март 14, 2019, 14:21:41 »
 (
Quote (selected)
в нито един от линковете, които аз ти дадох нямаше външна намеса!),

не съм видяла никакви линкове, сега ще ги потърся
но ако има примери на бой между момичета в училище, това е битка на равни хора, не насилие в семейството, какъвто е моят интерес
пиша за случая с възпиталия, защото е хит в момента

но всъщност, насилието в училище е отделна и много важна тема също

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #612 -: Март 14, 2019, 14:23:18 »
Демек, който ти сведе  факти от съвременната действителност, не пасващи на концепцията на темата ти, ти обявява война, нали? :smokin:
стига бе Асол, май си в бойно оперение, тихо,че да отида да видя линковете

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #613 -: Март 14, 2019, 14:24:55 »
Quote (selected)
но ако има примери на бой между момичета в училище, това е битка на равни хора, не насилие в семейството, какъвто е моят интерес

И после се дразниш, когато някой спомене за алтернативния ти морал :D

Но пък от друга страна Миндера получи отговор на въпроса си мааалко по-горе.. :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #614 -: Март 14, 2019, 14:34:30 »
Quote (selected)
И после се дразниш, когато някой спомене за алтернативния ти морал :D
не мога да разбера - държиш ме отговорна, че не следя всяко престъпление в Бг ли?
ся, не се дръж като дете, ясно е ,че в тази тема аз разглеждам основно случаи на домашно насилие
насилието в училище, пак ще повторя, е друга много важна тема, но  ето случи да разгледаме случаи и от него
невинна съм бе, Асол 8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #615 -: Март 14, 2019, 14:52:26 »
Quote (selected)
,че в тази тема аз разглеждам основно случаи на домашно насилие
насилието в училище,

Много от дамските кеч срещи не могат да бъдат определяни като насилие в училище, обаче...или ти ще останеш доволна, само ако някоя по-яка стрина напердаши мъжа си (не, че няма и такива случаи)...да ти е баш по темата :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #616 -: Март 14, 2019, 15:09:00 »
Quote (selected)
или ти ще останеш доволна, само ако някоя по-яка стрина напердаши мъжа си (не, че няма и такива случаи)...да ти е баш по темата :nuts:
така е, ти победи!
не ми остава друго, освен да се съсредоточа в Пиле по нормандски на Джулия Чайлд, което разучавам, че да спретна един алтернативно-феминистки обяд на фамилията ми
пилето е пълнено с дробчета и крема сирене! и сметана отвън! с мащерка! :bigok:

надявам се да настъпи общо спокойствие, че дори аз пиша глупости в темата си, която пък е на Фирмин :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #617 -: Март 14, 2019, 15:25:58 »
пилето е пълнено с дробчета и крема сирене! и сметана отвън! с мащерка! :bigok:
което е тотално насилие срещу всички вегани, а също и към тези, които са с лактозна непоносимост. току-що грубо насили възприятията на две групи хора  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #618 -: Март 14, 2019, 15:38:09 »
че как! има хитове, има и мода - сега например е модерно семейното насилие, насилието над джендъри и прочие.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #619 -: Март 14, 2019, 15:42:16 »
"но всъщност, насилието в училище е отделна и много важна тема също"
Ааааа, вие що давате иширети, ето още една тема се готви! С подтемички - в начално училище, в средните класове, в гимназията, в езиковите училища, в специализираните училища, на двора на училището, отляво до комина, абе теми да искаш! Аааааааа!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #620 -: Март 14, 2019, 15:46:34 »
...щото сутринта чух по тв, как се усмиряват хора - хващат се откъм гърба, и ще ти приложа тая фатка
Може да изглежда смешно, но не е съвсем вярно. "Усмиряване" на човек дрогиран или в амок става с взаимодействието на шест до десет тренирани полицаи - и го казвам сериозно. Изключването на съзнателната част в човека му дава невероятна сила, затова при съмнение местните полицаи скачат по много на един. Не защото са страхливци, а защото знаят какви са последствията при подценяване на "жертвата". След като го "закопчеят", може и един, и двама да го развеждат, но дотогава трябва сериозна група.
Така че Асол е права - децата с психически отклонения трябва да бъдат на безопасно разстояние и под контрол на физически силни и физически грамотни възпитатели, а не на чудесни, мили, петдесет кила мокри педагожки, които ще бъдат отнесени заедно с потенциалната набелязана цел като от куцо пиле домат.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #621 -: Март 14, 2019, 21:18:01 »
Дано само да е "по темата"

Quote (selected)
58% глобални лъжи за домашното насилие

Автор: Гергана Урумова

“58% от всички жени, убити по света, са убити вкъщи”- това гласи ужасяващият плакат, който се разпространява в социалните мрежи по повод Шествието за правата на жените за осми март, организирано от Български фонд за жените.

Имайки предвид досегашната либерална практика за художествено тълкуване на съществуващи и несъществуващи факти, следва да се позамислим.
https://www.urumov.bg/#/page/id_2019-03-12-16-38-52?contentLayer=bg
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #622 -: Март 15, 2019, 00:48:42 »
"но всъщност, насилието в училище е отделна и много важна тема също"
Ааааа, вие що давате иширети, ето още една тема се готви! С подтемички - в начално училище, в средните класове, в гимназията, в езиковите училища, в специализираните училища, на двора на училището, отляво до комина, абе теми да искаш! Аааааааа!

Забравила е само за ОТВЪДНОТО.  :sad-3295:
Щото и там – кой знай?!   :t0115:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 01:00:43 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #623 -: Март 15, 2019, 00:55:43 »
Дано само да е "по темата".
Ни съ притесня'й, тук СИЧКО йе "по темата"!!!  :ive_got_it-1379:
Я скивай само колко публикации са сЪ навъдили!!! :b0205:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 00:58:04 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #624 -: Март 15, 2019, 01:43:48 »
Забравила е само за ОТВЪДНОТО. 
Ти давай акъл, давай, виж горе пише за художествените тълкувания на съществуващите и несъществуващите факти! Утре сме се сдобили с точни статии и показания! Хем има и записи, Господ наказва Ева за непослушание, пророците все мъже (що жената на Мойсей да не влачи скрижали, а, не може ли?), Саломея с танци-шманци изпросва главата на Йоан Кръстител (какво й е направил той изобщо не помня), Естер има седем прислужнички, които не си говорят помежду си. Само на Сара й се разминава безпроблемно опитът за детеубийство и просто убийство.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #625 -: Март 15, 2019, 09:05:01 »
Междувременно снощи съобщиха за нов побой между ученички (момичета). Във вторник, в пловдивска гимназия едната девойка е наранила другата с нож.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #626 -: Март 15, 2019, 09:14:29 »
Междувременно снощи съобщиха за нов побой между ученички (момичета). Във вторник, в пловдивска гимназия едната девойка е наранила другата с нож.

Ами най-вероятно пак не са могли да разделят някое момче, така че пак мъжете сме виновни.

А решението е предложено от малката Луиза Палфи още преди повече от 70 години :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #627 -: Март 15, 2019, 09:59:10 »
Ако добре си спомням, беше предложила седмичен график за ползване... :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #628 -: Март 15, 2019, 10:02:02 »
Ако добре си спомням, беше предложила седмичен график за ползване... :nuts:

Добре си спомняш  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #629 -: Март 15, 2019, 12:21:06 »
...щото сутринта чух по тв, как се усмиряват хора - хващат се откъм гърба, и ще ти приложа тая фатка
Може да изглежда смешно, но не е съвсем вярно. "Усмиряване" на човек дрогиран или в амок става с взаимодействието на шест до десет тренирани полицаи - и го казвам сериозно. Изключването на съзнателната част в човека му дава невероятна сила, затова при съмнение местните полицаи скачат по много на един.
В класа на сина ми имаше афганистанче, син  на служител в посолството. Три-четири гаменчета от класа го бяха подложили на тотален физически и психически тормоз в продължение на почти две години. Върха на идиотщината - еди от тях му бърка в ухото с химикал. Афганистанчето става, хваща извратеняка за гушата и започва да го души. Стиска го може би 30 секунди, насилникът започва да бере душа, учителката надава вик на ужас, четири пет от момчетата стават и започват да дърпат ръцете на жертвата. Само че хватката е била толкова силна, че не могли да се справят още 30-40 секунди и започват да го удрят кой къде свари. Само това спасило олигофрена.
« Последна редакция: Март 15, 2019, 14:58:26 от Bacho Кольо »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #630 -: Март 15, 2019, 13:38:26 »
Дано само да е "по темата"

Quote (selected)
58% глобални лъжи за домашното насилие
....
по темата е,но вече веднъж беше публикувано и разисквано

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #631 -: Март 15, 2019, 13:47:47 »
Дано само да е "по темата"

Quote (selected)
58% глобални лъжи за домашното насилие
по темата е,но вече веднъж беше публикувано и разисквано
Ми то СИЧКО тук вече е публикувано и разисквано!  :bounce-3294:
А сега чекаме новите регистрации на събитията ...  :yes-1289:

« Последна редакция: Март 15, 2019, 14:13:09 от Mr. Blue »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #632 -: Март 15, 2019, 14:01:44 »
Междувременно снощи съобщиха за нов побой между ученички (момичета). Във вторник, в пловдивска гимназия едната девойка е наранила другата с нож.
по темата за побоите в училищата почвам подред:
първо за хитовия случай с възпитателя - днес го видях този човек, разбрах, че е треньор или бивш състезател по борба
изглеждаше разкаян и уплашен, за съжаление ,животът му ще се промени
предполагам,че можеше да се справи с това момиче, без тези сериозни удари, ако не мислеше ,като много преди него и около него,че всеки може да бъде бит
жал ми и за него, но винаги в случаи ,когато са намесени деца и възрастни, отговорността е на възрастния

за другите случаи на побои, не само сега публикуваните, за всички - ами същото
ако тези ученици, не мислеха, че боят е основно средство за справяне, ако не мислеха, че всеки може да бъде бит, нямаше да се бият
как станаха такива - не знам, моето момиче вече порасна, нямам преки впечатления, по-малкото ни момче е в немската гимназия, не съм чула там за побоища
но има две неща,които предполагам са някаква причина
 - изключителният индивидуализъм ,в който се възпитават сега децата, съчетан с нисък интелект
- медиите, киното, комп. игрите, в които убийството е основно средство и основна цел
как да се справяме с това -нямам никаква представа, най-вероятно не можем

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #633 -: Март 15, 2019, 14:16:24 »
Quote (selected)
- изключителният индивидуализъм ,в който се възпитават сега децата, съчетан с нисък интелект
- медиите, киното, комп. игрите, в които убийството е основно средство и основна цел

Горе долу и аз така ги виждам нещата. Като горното съчетано с това, което виждат наоколо - безнаказаност за някои избрани  и че се преуспява предимно чрез кражби, корупция, продажност и простотия. Модел за подражание му казваха едно време

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #634 -: Март 15, 2019, 14:28:13 »
индивидуализъм друг път. най-банален егоизъм, от който не са били отучени, щото са звездата на мама и тате. също така липсата на второ дете изключително много допринася за това - като няма с кого да делиш, не се и научаваш.

малката като беше на градина, имаше едно детенце, дето основната му игра беше да си разхвърля играчките в пясъчника и да нададе кански вой, ако някое друго дете посегне към играчката му. ама вой ти казвам. на практика като влезеше то в пясъчника и останалите спирахме децата си да не ходят там. по някое време майка му, много учудена, споделила как никой не иска да играе със синчето ѝ. жена ми я направила на бъзе и коприва. след това нямаше случай това дете да идва с повече от една играчка и работата се намести.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #635 -: Март 15, 2019, 14:38:21 »
Quote (selected)
най-банален егоизъм, от който не са били отучени, щото са звездата на мама и тате. също така липсата на второ дете изключително много допринася за това - като няма с кого да делиш, не се и научаваш.

Това не е вярно! Зависи как си възпитаваш детето. Освен това, от години насам в повечето семейства детето е само едно

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #636 -: Март 15, 2019, 14:52:24 »
именно, зависи от възпитанието. а, както знаем, вече на училище тръгват децата на не съвсем възпитаните родители, родени през прехода. и, както казах, липсата на второ дете не подобрява възпитанието на единственото.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #637 -: Март 15, 2019, 19:40:10 »
индивидуализъм друг път. най-банален егоизъм, от който не са били отучени, щото са звездата на мама и тате. също така липсата на второ дете изключително много допринася за това - като няма с кого да делиш, не се и научаваш.

жена ми я направила на бъзе и коприва.

Браво!!! За жена ти, onzi, –   :flower-1088:

А частните случаи като твоя, Асол, са си частни …  :t0328:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 19:43:07 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #638 -: Март 15, 2019, 19:49:16 »
Зависи как си възпитаваш детето.

Както е казал Швейк, „Колкото повече деца има в едно семейство, толкова повече пръчки трябват“ — казваше дядката Хованец в Мотол, на когото плащаха да бие децата на съседите и да ги учи на ум и разум.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #639 -: Март 15, 2019, 19:55:53 »
Когато възпиташ правилно първото , то след себе си възпитава правилно второто , двете - третото и тнт. Намесиш ли се във възпитанието на второто или третото и да им обръщаш повече внимание - оплескваш всичко !

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #640 -: Март 17, 2019, 15:50:53 »
Мъж и жена са открити мъртви в лек автомобил в гараж в Пловдив. Мъжът е бил на 40, а жената на 34 години.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #642 -: Март 18, 2019, 23:06:28 »
тази гледка баце + жгерб наистина е насилие спрямо невинния наблюдаващ :bigok:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #643 -: Март 19, 2019, 22:02:50 »
случай 10/2019 год.
https://www.blitz.bg/kriminalni/izvnredno-mzh-zakla-zhena-si-ot-revnost-v-botevgrad-snimki_news663573.html
38-годишната Камелия Минева е убита от съпруга си с нож на улицата в Ботевград.
 Жената е работила като шивачка. Скандалът със съпруга ѝ започнал на работното ѝ място, но се пренесъл пред обекта, където тя е убита.

« Последна редакция: Март 19, 2019, 22:07:14 от Lillian »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #644 -: Март 19, 2019, 22:09:10 »
Лилиан, все си мисля, че лъжеш в писането.
Брояча го включи миналата година и продължи без да го нулираш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #645 -: Март 19, 2019, 22:17:00 »
не, не е така
броячът е от тази година, сега ще се върна и ще намеря първи номер

проверих - първият случай за тази година е описан на 09/01/19
случаят на убитата Юлияна
« Последна редакция: Март 19, 2019, 22:26:38 от Lillian »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #646 -: Март 19, 2019, 22:29:55 »
Извинявам се!
Набедил съм те.
За темата ти си знаеш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Нищо не се е случило .
« Отговор #647 -: Март 20, 2019, 18:44:33 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2019, 19:36:51 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #648 -: Март 20, 2019, 18:58:49 »
тук ,за да не нагнетявам отношенията в темата, от известно време съм възприела доста лаконично описание на случаите на насилие
виждам обаче,че Чоки е постнал почти всичко от пресата по последния случай
не знам целта на подобно нещо, в толкова оспорваната тема,
 но за пореден път предлагам, такива дълги текстове да не се препечатват тук, моля просто да се дава линк и коментар на публикуващия

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #649 -: Март 20, 2019, 19:27:39 »
Имам един много малък въпрос.
След като всички вестници и телевизии надълго и нашироко ни информират за такива случай, то...
ЗА КАКВО НИ Е ДА ГИ ПРЕПОСТВАМЕ ТУК?
Да покажем (демонстрираме) отношението си ли?
Мисля, че още от първите страници на тази тема всички участващи в нея го изразиха и то многократно, като никъде не видях одобрение на съответното трагично събитие.
Поредният опус от непрекъснато случващите се такива неща, дали ще ни доведе до нещо по-различно?
Както и следващият и по-следващия.
Аз, лично, отдавна вече не влизам в тази тема по вече изложените съображения.
Виждам, че и доста от колегите не дават вече мнения, което вероятно означава, че и те не я четат.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #650 -: Март 20, 2019, 19:34:51 »
Quote (selected)
Имам един много малък въпрос.
След като всички вестници и телевизии надълго и нашироко ни информират за такива случай, то...
ЗА КАКВО НИ Е ДА ГИ ПРЕПОСТВАМЕ ТУК?
Да покажем (демонстрираме) отношението си ли?

Първо-не всички живеят в България .
Второ - не всички гледат телевизия - аз не гледам никаква от 5 години .
Трето - да , за демонстрираме отношението си , което е различно от голяма част от коментиралите !
Бъди рахат - ще си изтрия коментара !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #651 -: Март 20, 2019, 19:43:44 »
Имам един много малък въпрос.
След като всички вестници и телевизии надълго и нашироко ни информират за такива случай, то...
ЗА КАКВО НИ Е ДА ГИ ПРЕПОСТВАМЕ ТУК?
Да покажем (демонстрираме) отношението си ли?
Мисля, че още от първите страници на тази тема всички участващи в нея го изразиха и то многократно, като никъде не видях одобрение на съответното трагично събитие.
Поредният опус от непрекъснато случващите се такива неща, дали ще ни доведе до нещо по-различно?
Както и следващият и по-следващия.
Аз, лично, отдавна вече не влизам в тази тема по вече изложените съображения.
Виждам, че и доста от колегите не дават вече мнения, което вероятно означава, че и те не я четат.
напоследък забелязвам,че даваш окончателни мнения по теми/целите при това/
примерно "Извисеното..." направо си я приключил, поради недостатъчно за теб задълбоченост на участниците
за съществуването на тази тема сме се разбрали, не е нещо ,което решаваш ти

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #652 -: Март 20, 2019, 19:49:45 »
В началото имаше идея да се пусне тема за Баце.
Решихме,че едно кошче ни стига и не направихме.
Обаче има хора дето живеят да има повече отходни ями, е имаме и друг контейнер за не подлагащи се на рециклиране новини.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #653 -: Март 20, 2019, 20:20:28 »
Quote (selected)
напоследък забелязвам,че даваш окончателни мнения по теми/целите при това/
примерно "Извисеното..." направо си я приключил, поради недостатъчно за теб задълбоченост на участниците
за съществуването на тази тема сме се разбрали, не е нещо ,което решаваш ти
Уважаема,
1. Не знам за кой път трябва да кажа, вероятно не всички имат склонността да вникват в написаното, че изказвам САМО и ЕДИНСТВЕНО МОЕТО мнение!
Ако го намираш за окончателно, добре!

2. Нищо и никъде не съм приключил, но от всички точно ти се намери да ми дадеш оценка за какво и защо...
Последно - къде видя от последния ми пост, че вземам отношение по СЪЩЕСТВУВАНЕТО на тази тема.
Изказах мнение и наблюденията си.
Ако нещо не ти харесва, а то сигурно е така, изхождайки от предположенията, които правиш, това си единствено твой проблем.
По принцип не влизам в полемики, заради безсмислието в това, но понеже си позволяваш да правиш грешни изводи, се налага да обяснявам.
На теб.
Колегите, вероятно са разбрали.
Повече няма да отговарям по тази тема.
Това - за да си спестиш писанията.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #654 -: Март 20, 2019, 20:30:09 »
Quote (selected)
Повече няма да отговарям по тази тема.
благодаря ти!

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #655 -: Март 22, 2019, 08:15:27 »
Млада жена се оплаква на майка си:
- Снощи мъжът ми ме наби !
- Е как така , нали беше в командировка ?
-И аз така мислех.....
----------------------------
Предупреждавайте жените си , когато се прибирате неочаквано ,
за да няма изненади и насилие !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #656 -: Март 23, 2019, 08:18:20 »
Добавям случая на убитата в Харманли на 16/03/19 Валентина Христозова на 53 год.
не става дума за домашно насилие, по случая са задържани двама - на 21 и на 18 години
жената е починала от множество удари, има и сексуално насилие
 изхвърлена гола,в празен парцел до стадиона, като боклук

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #657 -: Март 23, 2019, 10:59:06 »
по случая са задържани двама - на 21 и на 18 години
Изпусна думата "цигани".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #658 -: Март 23, 2019, 11:40:35 »
предполагам,че са цигани, да
но десетте предишни случаи тази година бяха българи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #659 -: Март 25, 2019, 21:18:18 »
добавям случай 11/2019 год.
22-годишната Мария от Страра Загора е убита с нож от мъжа си в дома им.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/otkriha-tjaloto-na-jena-ubita-s-noj-v-stara-zagora-160636