Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:39:22

Автор Тема: Книгата с най-много издания у нас  (Прочетена 9358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Питали ли сте се коя е книгата с най-много издания у нас?
Отговора не го знам, но знам една книга, на която изброих от 16 (толкова има със сигурност) до може би 25 издания, като се почне от 1960-та – точно колко са е трудно да се каже поради неточност на достъпните данни.

Ще се пробвате ли с предположения коя е книгата?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #1 -: Юли 03, 2019, 00:47:16 »
Хм, мисля си че зависи от периода - преди соца, по соца, след соца...
Иначе аз бих заложил на библията ако е изобщо и по принцип.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #2 -: Юли 03, 2019, 00:52:59 »
Quote (selected)
Хм, мисля си че зависи от периода - преди соца, по соца, след соца...
Коя е книгата с най-много издания, както казах, не знам, а и трудно ще проверим, затова въпросът ми се отнася за тази, за която споменах броя издания и от кога почва броенето.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #3 -: Юли 03, 2019, 00:56:31 »
Още едно допускане, все пак извън църквата - рибения буквар май на Петър Берон беше.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #4 -: Юли 03, 2019, 09:57:41 »
Книгата, която споменах, е „Старогръцки легенди и митове“ от руския историк Николай Кун. Написана е през 1922г. и с времето в изданията на руски е изменяла и съдържанието си, и заглавието.
    На български е позната в различни преводи, като само в „Наука и изкуство“ излиза цели шест пъти – през 1960, 1962, 1967, 1969, 1979 и 1985 години.  През „демокрацията“ излиза още много пъти в различни издателства, но някои от изданията са посъкратени. Дори през настоящата година излиза вече нови два пъти – от „Пан“ и „Хермес“.
    Като ученик изгълтах едно от старите издания и си остана едно от най-увлекателните четива за мен. Като сборник чудесни приказки е, и в същото време дава познания, които е редно да има всеки човек, защото културата ни е немислима без тази на древна Гърция и в частност митологията.
    Кун, разбира се, преразказва Омир, Овидий и други древни автори, но го прави с такава ерудиция и същевременно на толкова прост и лек език, така сладкодумно, че остава в главата ви завинаги. А боговете и героите не са мумифицирани абстракции, а точно като хората, с всичките им недостатъци, особено при боговете – тщеславие, завист, отмъстителност, похот, понякога и подлост.
    Може би заради всичко това тази книга, без никога да е била някое от гръмките заглавия на деня, ще продължи да съществува още много години. Ще продължи да радва, замисля, натъжава и облагородява хората, да ги кара да мечтаят, да ги учи и възпитава по своя си неповторим, простичък, непретенциозен и ненатрапчив начин.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #5 -: Юли 03, 2019, 10:11:06 »
Книгата, която споменах, е „Старогръцки легенди и митове“ от руския историк Николай Кун. Написана е през 1922г. и с времето в изданията на руски е изменяла и съдържанието си, и заглавието.
:way_to_go-1308:
Една от най-най-най-най-любимите ми книги, а и на цялото семество!
Четена безброй пъти!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #6 -: Юли 03, 2019, 13:10:13 »
Много добро четиво. Древногръцка компилация на вавилонски, египетски и тракийски митове. Обявени, разбира се, за гръцки. Като българското сирене и турското кафе.
« Последна редакция: Юли 03, 2019, 13:12:38 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #7 -: Юли 03, 2019, 13:13:26 »
Една от най-най-най-най-любимите ми книги, а и на цялото семество!
Четена безброй пъти!


А моята най-любима книга е "Бирлибан" от Едуард Петишка.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #8 -: Юли 03, 2019, 13:23:48 »
Много добро четиво. Древногръцка компилация на вавилонски, египетски и тракийски митове. Обявени, разбира се, за гръцки. Като българското сирене и турското кафе.

Ами аз на тази книга стъпвам, когато твърдя, че влиянието на траките върху древните гърци е силно подценявано от историци и археолози.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #9 -: Юли 03, 2019, 13:34:10 »
че влиянието на траките върху древните гърци е силно подценявано от историци и археолози.

Ми, те са си първи братчеди. Нормално е да си влияят един-друг. Но освен няколко златни съдлинки не сме видели некой тракийски Партенон. Или некоя тракийска Илиада...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #10 -: Юли 03, 2019, 13:43:43 »
че влиянието на траките върху древните гърци е силно подценявано от историци и археолози.

Ми, те са си първи братчеди.
Нищо общо нямат. Траките са бели. Древните гърци са семити.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #11 -: Юли 03, 2019, 14:28:48 »
Траките са бели. Древните гърци са семити.

Кво значи "бели"? Високи, руси и със сини очи ли? А гърците не са семити.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #12 -: Юли 03, 2019, 14:40:45 »
гърците не са семити
Истинските гърци са точно семити. После са се кръстосали с траки и със славяни, та са посветлели малко. Предимно в северна Гърция (Македония и Беломорска Тракия).
В интернет вече има достатъчно генетични резултати. Най-несмесени с други народи са гърците в Кипър (киприотите). Което се отразява и на външния им вид, и в ген. изследвания.

https://www.24chasa.bg/Article/1119034

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%B8_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

Кво значи "бели" (за траките)? Високи, руси и със сини очи ли?
Да. Доста се различават от повечето съвременни българи.
« Последна редакция: Юли 03, 2019, 14:46:40 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #13 -: Юли 03, 2019, 15:07:24 »
Кво значи "бели" (за траките)? Високи, руси и със сини очи ли?
Да. Доста се различават от повечето съвременни българи.
Хм, не бяха ли високи, рижи и зеленооки? Поне така казваха в училище!
Но най ми харесва при тях, че не е намерена нито една лопата в гробниците! Нито една! Чаши за вино - бол, кани за вино - бол-болана, чинии - колкото ти душа сака, и нито една лопата!!!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #14 -: Юли 03, 2019, 15:32:44 »
Quote (selected)
не е намерена нито една лопата в гробниците
И в днешните гробове няма да намериш. Причината е, че лопатата се използва от външната страна на гроба, поради което е практически невъзможно да я забравиш вътре.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #15 -: Юли 03, 2019, 15:39:28 »
Истинските гърци са точно семити.

Да, де! Те всички народи са семити, защото всичкото маймун е минало през Близкия Изток преди да насели Земята. Но не мога да разбера каква е тази страст по траките. Ако се родеем с тях, по-горня ръка ли ще си мислим, че сме? И траките ни не са толкова велики, колкото и цялата ни работа.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #16 -: Юли 03, 2019, 15:56:47 »
Истинските гърци са точно семити. После са се кръстосали с траки и със славяни, та са посветлели малко. Предимно в северна Гърция (Македония и Беломорска Тракия).
В интернет вече има достатъчно генетични резултати. Най-несмесени с други народи са гърците в Кипър (киприотите). Което се отразява и на външния им вид, и в ген. изследвания.

https://www.24chasa.bg/Article/1119034

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%B8_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

Кво значи "бели" (за траките)? Високи, руси и със сини очи ли?
Да. Доста се различават от повечето съвременни българи.

семити не, ами напрао хамити.

Киприотите са апсолютно "несмесени", щото никой не е стъпил ф Кипър през хилядолетията. Апсолютно никой. Тва ахейци, тва дорийци, тва микенци, тва йонийци, тва финикийци, тва римляни, тва араби, тва кръстоносци, тва генуезци, тва венецианци, тва турци - фсички тези лица са зобикаляли Кипър и са се установявали некъде другаде.

А съвременните българи не приличат на по-раншните българи, щото са мутирали естествено и без генетично участие на татари, печенеги, кумани и тем подобни.



Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #17 -: Юли 03, 2019, 15:59:16 »
Хм, не бяха ли високи, рижи и зеленооки?
Аз съм висок, тъмнокестеняв и със синьо-зелени очи. Страшно се кахъря от кои съм  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #18 -: Юли 03, 2019, 16:06:25 »
Киприотите са апсолютно "несмесени", щото никой не е стъпил ф Кипър през хилядолетията. Апсолютно никой. Тва ахейци, тва дорийци, тва микенци, тва йонийци, тва финикийци, тва римляни, тва араби, тва кръстоносци, тва генуезци, тва венецианци, тва турци - фсички тези лица са зобикаляли Кипър и са се установявали некъде другаде.

А съвременните българи не приличат на по-раншните българи, щото са мутирали естествено и без генетично участие на татари, печенеги, кумани и тем подобни.
Ген. изследвания не отчитат жълти гени у българите, т.е. кумански и татарски. Нито гени, характерни за тюрките. Което значи, че въпреки живеенето на една и съща територия, кръстосването не е задължително. Но пък у турците славянските гени никак не са малко.

За Кипър - не са заобикаляли, ама явно не са оставили достатъчно поколение. Жените знаят какво да правят, когато не искат деца от някой мъж.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #19 -: Юли 03, 2019, 16:08:49 »
Аз съм висок, тъмнокестеняв и със синьо-зелени очи. Страшно се кахъря от кои съм  :m1731:
Така както го описваш -щир македонец, приличаш на дядо ми на брат му!  :beer-405:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #20 -: Юли 03, 2019, 16:10:00 »
най ми харесва при тях, че не е намерена нито една лопата в гробниците! Нито една! Чаши за вино - бол, кани за вино - бол-болана, чинии - колкото ти душа сака, и нито една лопата!!!
В моя гроб няма да има ни чаша, ни кана за алкохол. Лопата или мистрия пък хептен  :apology-1312:
Ама чинии, буркани и скари - поне 5 броя  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #21 -: Юли 03, 2019, 16:12:25 »
Аз съм висок, тъмнокестеняв и със синьо-зелени очи. Страшно се кахъря от кои съм  :m1731:
Така както го описваш -щир македонец, приличаш на дядо ми на брат му!  :beer-405:
Макетата са кльощави (освен русенското варено "комитче").
Аз съм красив, умен и прилично дебел мъж в разцвета на силите си  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #22 -: Юли 03, 2019, 16:12:32 »
ъхъ.

Проблемът е, че покрай теа сведения губя доверие фпреценката ти до такава степен, че сега дори да съопщиш точния си ръст, цвят и форма, ще ми е ноо трудно да ти повярвам.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #23 -: Юли 03, 2019, 16:15:57 »
Проблемът е, че покрай теа сведения губя доверие фпреценката ти до такава степен, че сега дори да съопщиш точния си ръст, цвят и форма, ще ми е ноо трудно да ти повярвам.
Добрата новина е, че никой не се интересува от твоите преценки и вярвания  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #24 -: Юли 03, 2019, 16:20:01 »
од мястото, където съм седнал, звучиш като човек висок един метър, със синьо-зелена коса и 5 жълти очи.

Би ли публикувал генетичната си разбифка по хаплогрупи, за да разбера на кво се дължи тоа феномен?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #25 -: Юли 03, 2019, 16:22:31 »
од мястото, където съм седнал, звучиш като човек висок един метър, със синьо-зелена коса и 5 жълти очи.
Резко сменяй поркането! :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #26 -: Юли 03, 2019, 16:24:09 »
од мястото, където съм седнал, звучиш като човек висок един метър, със синьо-зелена коса и 5 жълти очи.

Би ли публикувал генетичната си разбифка по хаплогрупи, за да разбера на кво се дължи тоа феномен?
Що неговата генетична разбивка, то така звучи от мястото, където си седнал!
Иначе ми звучи все повече и повече като македонец!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #27 -: Юли 03, 2019, 16:28:26 »
Quote (selected)
Що неговата генетична разбивка, то така звучи от мястото, където си седнал!
Вече се местих няколко пъти, резултатът е почти идентичен с леки вариации ф броя на очите.
-------------
Македонецът има нулева конвексност(изпъкналост) ф задната част на черепа, одтук и научният термин "македонска глава".

Такъф ли е твоят случай, Нор-чо?
« Последна редакция: Юли 03, 2019, 16:37:05 от wreckage »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #28 -: Юли 03, 2019, 16:33:45 »
од мястото, където съм седнал, звучиш като човек висок един метър, със синьо-зелена коса и 5 жълти очи.
Резко сменяй поркането! :t0328:
Май не се е ограничил само с поркане  :image008:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #29 -: Юли 03, 2019, 16:33:54 »
Норчо е псевдоляф щурчо

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #30 -: Юли 03, 2019, 16:34:30 »
Македонецът има нулева конвексност(изпъкналост) ф задната част на черепа, одтук и научният термин "македонска глава".

Такъф ли е твоят случай, Нор-чо?
А, таквиз да ги нямаме! Всички части с конвексност са си ми на място, а научният термин "македонска глава" иде от начина й на приготвяне с омекнал камик! Като не можеш да я готвиш, защо се явяваш неподготвен?!  :t0120:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #31 -: Юли 03, 2019, 16:39:28 »
Щурчо е добър събеседник, когато пише за Античността, а не за политика. Показва знания и интелект.
Което не може да се каже за никой футболен запалянко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #32 -: Юли 03, 2019, 16:40:15 »



Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #33 -: Юли 03, 2019, 16:41:05 »
научният термин "македонска глава" иде от начина й на приготвяне с омекнал камик!
Това е за шопската глава. Македонската се вари по-лесно, но трябва много да се отпенва  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #34 -: Юли 03, 2019, 16:41:44 »
хмм...при македонците има ясно изразен полоф диморфизъм, започващ од главата и продължаващ чаааак до долу.

Quote (selected)
Щурчо е добър събеседник, когато пише за Античността, а не за политика. Показва знания и интелект.
любопитството ми кво ще кажеш слет тва нараства до некви фпечатляващи размери.

« Последна редакция: Юли 03, 2019, 16:44:43 от wreckage »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #35 -: Юли 03, 2019, 16:43:49 »
Само "кимидонската" глава дава възможност и даже предполага да носиш каската наобратно, както наскоро имахме повод да обсъдим тук, покрай министера наш на войната.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #36 -: Юли 03, 2019, 16:45:17 »

Я! форума ни изфоткали. Сега се търся из калабалъка...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #37 -: Юли 03, 2019, 16:45:54 »
Щурчо е добър събеседник, когато пише за Античността, а не за политика. Показва знания и интелект.
Което не може да се каже за никой футболен запалянко.

Норчо също показва един. знания и част. интелект.
Но, уви, е от страната на Доброто и на Ценностите (като 34ане)...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #38 -: Юли 03, 2019, 16:49:51 »

на снимката: типични киприоти.

Типичността им се изразява основно ф байрака, който държат.
Ако байракът беше некъф друг, щеха да са типични турци/гърци/българи/мокани/цинцари/арумъни/некви други лица од района.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #39 -: Юли 03, 2019, 16:59:24 »



У тези хора се наблюдава завишено количество меланин въф външната им обвифка, известна ф ненаучните среди като "кожа". Те са подиграфка с българщината и са генетично съмнителни.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #40 -: Юли 03, 2019, 17:08:21 »
Quote (selected)
Я! форума ни изфоткали. Сега се търся из калабалъка...

Снимката, както твърди източника, е на семейства на созополски рибари, около 1900 година. По това време демографията там е такава, че практически няма българи, само гърци. Чак след събитията от 1906 по тези места започват да навлизат българи - от вътрешността на страната, но и тракийски бежанци, както и македонски.

Аполонийците са йонийци - Аполония е колония на Милет, създадена от милетски колонисти, водени от Анаксимандър. По-горе е картата на разпространение на характерна за тях хаплогрупа. Тя е красноречива. Всъщност, това са карийци, които са население и от преди гърците. И, да, много е вероятно да са семити, както otvrat писа по-горе, макар и въобще за гърците. По време на колонизацията са били част от Йонийския съюз. Корабен народ, изповядващ, тогава култа към Посейдон. Този култ намира изява и в създадената от аполонийците колония Анхиало - статуя на Посейдон  се е извисявала над портите на града - входа на пристанището. Генотипът им се вижда и от снимката. Определено това не са славяни.  :cool-1084:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #41 -: Юли 03, 2019, 17:16:47 »
И, да, много е вероятно да са семити, както otvrat писа по-горе, макар и въобще за гърците.
Писах го аз. Отврат писа точно обратното.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #42 -: Юли 03, 2019, 17:20:40 »
научният термин "македонска глава" иде от начина й на приготвяне с омекнал камик!
Това е за шопската глава. Македонската се вари по-лесно, но трябва много да се отпенва.

Така е! Но преди да почне да се вари главата, требе да се хигиенизира по некъф начин. А туй не може да стане, слеТ като е откъсната.  :icon_idea:

Затуй се хигиенизира, целиот македонец
.

А след като се хигиенизира, нема как да не остане чист българин!!!
:0004: C:-) :0004:

« Последна редакция: Юли 03, 2019, 17:23:00 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #43 -: Юли 03, 2019, 17:21:41 »
И, да, много е вероятно да са семити, както otvrat писа по-горе, макар и въобще за гърците.
Писах го аз. Отврат писа точно обратното.
Тя и темата беше за книги, ама се отече.
Чудя се дали ги е напекло повечко, или са се схванали под климатиците от врата нагоре включително...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #44 -: Юли 03, 2019, 17:31:25 »
Quote (selected)
Снимката, както твърди източника, е на семейства на созополски рибари, около 1900 година. По това време демографията там е такава, че практически няма българи, само гърци.
Затова пък очевидно е имало прекрасно развита цветна фотография  :nuts:  А тоя аполониец най-отгоре доста бие на негър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #45 -: Юли 03, 2019, 17:39:29 »
Quote (selected)
Писах го аз. Отврат писа точно обратното.

Извинявам се, тогава. Така или иначе, карийци, финикийци и египтяни са владели моретата още преди гърците. Плавали са и в наши води, търгували са, създавали са колонии. А това, струва ми се, са семитски народи.

http://alexandradelova.blogspot.com/2015/02/i_1.html

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #46 -: Юли 03, 2019, 17:42:14 »
Quote (selected)
Така или иначе, карийци, финикийци и египтяни са владели моретата още преди гърците. Плавали са и в наши води, търгували са, създавали са колонии.
Преди тях динозаврите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #47 -: Юли 03, 2019, 17:44:25 »
Quote (selected)
А тоя аполониец най-отгоре доста бие на негър.

Морското слънце бързо те превръща в "негър", особено ако и така си си матовичък.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #48 -: Юли 03, 2019, 17:48:17 »
Quote (selected)
Преди тях динозаврите.

Навярно. От твоя гледна точка. Моите хора са си там, където са, от 620 г. пр. н. е. Като се знае откъде са дошли и какво са правили там. Писменост. Това е магията. Действат и си водят записки. На камък. Други пък са като ... динозаврите - оставят предимно кокали и копролити.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #49 -: Юли 03, 2019, 17:53:53 »
Други пък са като ... динозаврите - оставят предимно кокали и копролити.
А, понякога куршумът остава вътре.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #50 -: Юли 03, 2019, 17:54:50 »
Писах го аз. Отврат писа точно обратното.

Ка ше обратното? Отврат писа, че всички народи са "семити". Траките - тоже. Защото преди да станат траки, дядо им и баба им са минали през Палестина и са станали семити. Не съм чул палеонтолозите да споменават Швеция.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #51 -: Юли 03, 2019, 17:55:18 »
Quote (selected)
Действат и си водят записки
Важно е да се пише и чете, спор няма. Ама ти кажи как дойде цветната фотография на созополский бряг по време, когато тя всъщност още не е съществувала.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #52 -: Юли 03, 2019, 18:01:45 »
Писменост. Това е магията. Действат и си водят записки. На камък.
Други пък са като ... динозаврите - оставят предимно кокали и копролити.
Някои народи са разчитали на устната памет - разкази, предания, приказки, песни. Не са предполагали, че тя може да бъде загубена.
Други народи са писали и рисували, но не върху камък, и писаното от тях се е загубило.
Трети са писали върху камък, но завоеватели са унищожавали тези надписи.
Някои завоеватели целенасочено са унищожавали паметта на завладените, други завоеватели не са си поставяли тази цел или пък не са се сетили какво да унищожат.

Затова липсата на писмена върху камък не означава липса или по-ниско ниво на култура.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #53 -: Юли 03, 2019, 18:06:12 »
Писах го аз. Отврат писа точно обратното.

Ка ше обратното? Отврат писа, че всички народи са "семити".
Семити са потомците на Сим. Освен тях има хамити и яфетити. Тъй че далеч не всички са семити  :cool-1084:

Любопитно ми е жълтите какви са. Търсил съм, но не успях да намеря инфо.
(според генетиката жълтите са с хаплогрупи О и N, но това не изяснява много връзката им с другите народи)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #54 -: Юли 03, 2019, 18:38:39 »
Quote (selected)
А тоя аполониец най-отгоре доста бие на негър.

Морското слънце бързо те превръща в "негър", особено ако и така си си матовичък.
Има нещо такова, слънце, солен вятър много агресивна среда, кожата направо се щави като обработена е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #55 -: Юли 03, 2019, 18:43:47 »
Quote (selected)
Любопитно ми е жълтите какви са.


На цвят ли? Леко жълтеят.

Quote (selected)
(според генетиката жълтите са с хаплогрупи О и N, но това не изяснява много връзката им с другите народи)

 нямат връска, те са отделно од другите народи, защото се смятат за по-горни од тях и не щат да си цапат хаплогрупите О и N с варварските хаплогрупи на некви приходящи навлеци с кофти цвят на кожата.
Освен тва техните прародители не са се праскали с неандерталци, а с денисофци.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #56 -: Юли 03, 2019, 19:06:00 »
Quote (selected)
Любопитно ми е жълтите какви са.
На цвят ли? Леко жълтеят.
Освен тва техните прародители не са се праскали с неандерталци, а с денисофци.
Всъщност чистите "жълти" въобще не жълтеят. По-бели са от почти всички "бели".
Жълтеят индокитайците и австралоазиатците.
Денисовците пък са със съвсем нищожен генетичен принос към съвр. човек.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #57 -: Юли 03, 2019, 19:33:10 »
може би фнекъф момент треа да решиш, дали ще се придържаш към расистките клишета, или ще се самоопровергаваш, щото тая липса на консистентност е леко смущаваща:

1.
Quote (selected)
Любопитно ми е жълтите какви са.

2.
Quote (selected)
Всъщност чистите "жълти" въобще не жълтеят. По-бели са от почти всички "бели".
-------------
Quote (selected)
Денисовците пък са със съвсем нищожен генетичен принос към съвр. човек.
Аз не им меря приноса, само констатирам, че са се праскали.




« Последна редакция: Юли 03, 2019, 19:36:26 от wreckage »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #58 -: Юли 03, 2019, 19:39:12 »
Quote (selected)
Любопитно ми е жълтите какви са.


На цвят ли? Леко жълтеят.

Quote (selected)
(според генетиката жълтите са с хаплогрупи О и N, но това не изяснява много връзката им с другите народи)

 нямат връска, те са отделно од другите народи, защото се смятат за по-горни од тях и не щат да си цапат хаплогрупите О и N с варварските хаплогрупи на некви приходящи навлеци с кофти цвят на кожата.
Освен тва техните прародители не са се праскали с неандерталци, а с денисофци.

А точно тук на мен ми липсва HAMEL ...  :sad-3295:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Книгата с най-много издания у нас
« Отговор #59 -: Юли 03, 2019, 20:22:57 »
може би фнекъф момент треа да решиш, дали ще се придържаш към расистките клишета, или ще се самоопровергаваш
Никога не се самоопровергавам, защото никога не се придържам към догми и клишета  :smokin:
По същата причина е изключителна рядкост някой да успее да ме опровергае  :smokin:

П.П. Забрави да използваш другите сродни по тъпота клишета: "фашист", "наци", и "популист"  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.