Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:48:57

Автор Тема: Как да се управлява държава без да се привлича вниманието на санитарите  (Прочетена 54506 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бъркаш ни с тия дето са отворили уста да гълтат още от сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бъркаш ни с тия дето са отворили уста да гълтат още от сега.

Както винаги, аз НЕ бъркам нищо!  :t26114: :t26115:

Само дето ти бъркаш отворените усти за лапане ф момента и това, как вий ше зейнете, като разберете, че Слафчо сЪ йе класирал фтори или трети в новия парламент ...

 :giggle-3307:
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 20:45:32 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
От пишещите тук, предполагам и четящите изненадана може да бъдеш само ти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От пишещите тук, предполагам и четящите изненадана може да бъдеш само ти.
???

Не и от победата на Слафчо и достойното му влизане в следващия парламент.  :0005: C:-) :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
От пишещите тук, предполагам и четящите изненадана може да бъдеш само ти.
???

Не и от победата на Слафчо и достойното му влизане в следващия парламент.  :0005: C:-) :0005:
"Слафчо" и "достойно" в едно изречение ми идват множко. Не всеки талант е с положителна стойност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От пишещите тук, предполагам и четящите изненадана може да бъдеш само ти.
???

Не и от победата на Слафчо и достойното му влизане в следващия парламент.
"Слафчо" и "достойно" в едно изречение ми идват множко ...

И кво му е "недостойното" на Слафчо, ма, НойКе?!  :P

Може би ше тръгне да си купува гласове?!? :b0201:

От всичко на света най-мразим да се лепят "етикети" без никакви доказателства!!!

Затова, ку обичаш, ДОКАЖИ !!!
:-\
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 21:39:23 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Рецептата е проверена и работи.
Бюрека влезе в ойропарламента.
И дотам.
 
Некви трусове покрай Дългия клоун - не вярвам.
Се пак Бюрека имаше образ покрай сериозни теми, а сценаристите на слафчо наблягат на анални задяфки. Последните му години.
 
Но състава на парламента е без значение.
ТОва което е нужно е "псевдо" президентска република година-година и половина и дегербизация "по-устав".
две-три служебни правителства. Или служебно-експертно*-служебно  :smokin:
 
*това поради предст. президентски избори.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: buratinob
Да добавят и в бюлетините вместо квадратчета да турят по една муцунка като
 :thumbs_up-3334:  или   :t2105:

Въх, представих си още по-модерни бюлетини - по дизайн на Жижи  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: buratinob
Това е фекална яма, пак питам КОЙ ще се изцапа да я изрине?
Шойгу ?  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Рецептата е проверена и работи.
Бюрека влезе в ойропарламента.
И дотам.
Некви трусове покрай Дългия клоун - не вярвам.
Рецептата е проверена ДРУГ ПЪТ, тъй като между Бюрека и Дългия клоун нема нищо общо!!!  :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Се пак Бюрека имаше образ покрай сериозни теми, а сценаристите на слафчо наблягат на анални задяфки.
А от туй, последното, дето си го тропнал, заключавам, че имаш анален проблем ...  :crying-1315:
 
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 21:51:38 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И кво му е "недостойното" на Слафчо, ма, НойКе?!  :P

Може би ше тръгне да си купува гласове?!? :b0201:

От всичко на света най-мразим да се лепят "етикети" без никакви доказателства!!!

Затова, ку обичаш, ДОКАЖИ !!!
:-\
Седем осем и ще си легнала
"едно ферари с цвят червен, а вътре гадже с бронзов тен, това му трябва на човек"
Те това достойно ще води нацията, която освирка Валери Петров в същия парламент! Ще говори от трибуната, на която са стояли Георги Кирков и Петко Д. Петков!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Всъщност нямам нищо против политическата кариера на Слави, негово право си е, само думата "достойно" ме тревожи. Правилната дума според мен би била "съответстващо".
Жените на 13 и на 30, що са обект на неговото творчество, и си продават според тоз славей за пари душите, сигурно ще са в екстаз да могат да бъдат представяни от него в решаването на въпросите на феминизма. Предполагам, че има още и още електорална база, която сън не я хваща да го избере на достойно за капацитета му място.
Само ми е жал за една страна, която беше различна някога. Но всяко нещо с възхода и падението си, няма вечни неща.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И кво му е "недостойното" на Слафчо, ма, НойКе?!

Може би ше тръгне да си купува гласове?!?

От всичко на света най-мразим да се лепят "етикети" без никакви доказателства!!!

Затова, ку обичаш, ДОКАЖИ !!!

Седем осем и ще си легнала
"едно ферари с цвят червен, а вътре гадже с бронзов тен, това му трябва на човек"
  :D

Значи, сепак си гледАла Слафчо, за да го цитираш ...
:0005: C:-) :0005:
А по повод на "достойно" и "недостойно" В ТОЗИ КОНТЕКСТ, най-добре е да си пооправиш понятията!!!  :t0115:
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 22:31:28 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Жиже ти дан си била гимнастичка бре.
Такъф разкрач между Дългия клоун и Бифшия правосъден ....  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност нямам нищо против политическата кариера на Слави, негово право си е, само думата "достойно" ме тревожи. Правилната дума според мен би била "съответстващо".
Жените на 13 и на 30, що са обект на неговото творчество, и си продават според тоз славей за пари душите, сигурно ще са в екстаз да могат да бъдат представяни от него в решаването на въпросите на феминизма. Предполагам, че има още и още електорална база, която сън не я хваща да го избере на достойно за капацитета му място.
Само ми е жал за една страна, която беше различна някога. Но всяко нещо с възхода и падението си, няма вечни неща.

Пак могословие, каквото лично на мен ми е мноо трудно да изчета ...  :D

Но Слафчо си има ТВЪРД ЕЛЕКТОРАТ от най-вече МЛАДИ ХОРА, и най-вече – в момента по площадите, така че, колкото и да го плюят секви диванни форумци и форумки тук, ТОЙ ще влезе в следващия парламент!!!

 :clap-3332: :light_bulb-1377: :clap-3332:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жиже ти дан си била гимнастичка бре.
Не, била съм БАЛЕРИНА ... :b0230:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Значи, сепак си гледАла Слафчо, за да го цитираш ... [/b] :0005: C:-) :0005:
А по повод на "достойно" и "недостойно" В ТОЗИ КОНТЕКСТ, най-добре да си пооправиш понятията!!!  :t0115:
Аз може да живея на остров, но понякога излизам от пещерата.  :smokin:
Контекстът на г-н Трифонов е отдавна известен, и засега не виждам причина да си променям понятията.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Значи, сепак си гледАла Слафчо, за да го цитираш ... [/b]
А по повод на "достойно" и "недостойно" В ТОЗИ КОНТЕКСТ, най-добре да си пооправиш понятията!!! 
Аз може да живея на остров, но понякога излизам от пещерата. 
Контекстът на г-н Трифонов е отдавна известен, и засега не виждам причина да си променям понятията.

А това, че не правиш разлика между бившите забавни музикални предавания на Слафчо /от най-висока класа с неговия Ку-ку Бенд + чуждестранни музиканти от най-висока класа, като например Иън Гилън/ – от една страна – и "патриотичните" негови предавания по повод на всеки наш голям или национален празник, те прави да изглеждаш предубедена и предварително заредена с "етикети", което изобщо не ти прави чест ...  :t2102:
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 22:49:25 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А това, че не правиш разлика между бившите забавни музикални предавания на Слафчо /от най-висока класа с неговия Ку-ку Бенд + чуждестранни музиканти от най-висока класа, като например Иън Гилън/ – от една страна – и "патриотичните" негови предавания по повод на всеки наш голям или национален празник, те прави да изглеждаш предварително предубедена и заредена с "етикети", което изобщо не ти прави чест ...  :nuts:
Твоето и моето мнение за класата на музикалните предавания на г-н Трифонов явно се различават. При всичката ми любов към Гилън.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Слави е плешив и много известен. Ако сложи и униформа, ще е направо неустоим за Жижи  :bigok:
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 03:19:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Пленарната зала или там, където е ограничен достъпът на граждани в сградите на различните институции, не са обществени закрити места и затова може да не се носи маска", коментира пред "Сега" Георги Свиленски.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/zdravniyat-ministur-razreshi-na-deputatite-da-zasedavat-bez-maski

Имах подозрения че народното събрание не е публична институция, сега министъра го потвърди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
У нас институциите са места, в които се извършват услуги срещу съответното заплащане. То такива места не се ли казваха "публични домове" ?  :m1728:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Слави е плешив и много известен. Ако сложи и униформа, ще е направо неустоим за Жижи

Освен НойКа по-горе, ето още едно сладурче, което за жалост /и то ( ;D)/ няма да може да се отърве никога от безбройните "етикети" в съзнанието си, на които ний – по народно му! – им викаме "индоктринация".
Тъй като това са всъщност привнесени отвън в съзнанието етикети, наредени като тапети. :ive_got_it-1379:

НорЧо, писала съм и друг път тук, дарлинг – по повод на ген. Мутафчийски – че униформи по принцип не харесвам, освен тези на моряците ...  :D
А ти тоз път ми натрисаш и плешив екземпляр ...  :b0205:
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 11:43:55 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аааа, снощи забравих да задам тук и един друг въпрос:

С какво Слафчо е по-недостоен от Бойко Методиев Борисов, та да не се кандидатира с партията си за влизане в следващия парламент?!


По акъл, по възпитание, по образование, по знания или по нещо друго?! :D  :m1731: :D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
униформи ... не харесвам, освен тези на моряците ...  :D
А ти тоз път ми натрисаш и плешив екземпляр ...  :b0205:

Не, хич  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
У нас институциите са места, в които се извършват услуги срещу съответното заплащане. То такива места не се ли казваха "публични домове" ?  :m1728:
Е, па ти ся с един меч посече и кондурджийниците, и баните! Обущарите и теляците какво ти извършват?!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Доколкото помня, всеки има право да бъде избиран, а Слафчо е групата "всеки" - значи може да се кандидатира. Също така - всеки има право да избира, следователно при наличието на онези "80% дебили" (според проф. Христов) Слафчо може и да бъде избран, само ще трябва да стъкне един-два чалга купона и ... готово!
Факт, ни акъл ни образование му пречат - едното го няма, другото не му го дават!

Много ще си "тичат" с Баце - от единя шутовете, от другия - придворните и те виги "присворните шутове"...

ПС. Съжалявам, че не ползвам 'емотики' - дано с това не затруднявам четенето....

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
У нас институциите са места, в които се извършват услуги срещу съответното заплащане. То такива места не се ли казваха "публични домове" ?  :m1728:
Е, па ти ся с един меч посече и кондурджийниците, и баните! Обущарите и теляците какво ти извършват?!

В баните също се извършват услуги, ама не са институции. За разлика от банките  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Баце днес снел обвиненията от Цецоулу и дрона, харесал си нова версия за "прекрасна госпожа".
Само да добавя че мис без бикини  вече не е мис, а е бракувана.
Значи следваща версия - откраднала Му ги е и е избягала в БарЦилона.
Бе както и да е ББ винаги е жертва. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Обущарите и теляците какво ти извършват?!
За кондурджиите не помня вече, отдавна няма кондури, които си заслужават ремонта.
Теляците внисат нашия принос ф издигането на евроатлантическите ценности на ново ниво.
Секи прай квот може.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
У нас институциите са места, в които се извършват услуги срещу съответното заплащане. То такива места не се ли казваха "публични домове" ?  :m1728:
Е, па ти ся с един меч посече и кондурджийниците, и баните! Обущарите и теляците какво ти извършват?!

В баните също се извършват услуги, ама не са институции. За разлика от банките  :cool-1084:
Телякът не оказва услуга, той (те) манипулира, за това не е институция.
И банките не са институции, и те манипулират, понякога оказват и услуги.

Изобщо, стана много сложно, трябва схема, със стрелки, ромбове, кръгчета, пунктири и тирета ....

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: фелдкурат
Изобщо, стана много сложно, трябва схема, със стрелки, ромбове, кръгчета, пунктири и тирета ...
И много 'мотикони от Жижи  :m1728:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: фелдкурат
Изобщо, стана много сложно, трябва схема, със стрелки, ромбове, кръгчета, пунктири и тирета ...
И много 'мотикони от Жижи  :m1728:

ТцЪ. Напоследък Жижи праска цели картинки ...

  :D

:b0303:
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 11:55:49 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: фелдкурат
Изобщо, стана много сложно, трябва схема, със стрелки, ромбове, кръгчета, пунктири и тирета ...
И много 'мотикони от Жижи  :m1728:

ТцЪ. Напоследък Жижи праска цели картинки ...

[-img width=250]https://lh3.googleusercontent.com/proxy/UxgONLei44N9qX-wXJF2Xj6KO-7H-xDGxGwWhcH-1sr5qBvrW1knuLX_kwsU6k9PaYhIsecCYwNzlWho1iOks2w9iTLIOhJaZUpElUsZowiAQl4-hLp0IEq6[/img]  :D

:b0303:

'мотиконките поне се виждат. Пък туй:

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /proxy/UxgONLei44N9qX-wXJF2Xj6KO-7H-xDGxGwWhcH-1sr5qBvrW1knuLX_kwsU6k9PaYhIsecCYwNzlWho1iOks2w9iTLIOhJaZUpElUsZowiAQl4-hLp0IEq6 from this server. (Client IP address: х.х.х.х)

Forbidden That’s all we know.


 :image008:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
За първи път видях Цветан Цветанов, когато пристигна в кабинета на Валентин Михов. Обикновен милиционер, когото Борисов токущо бе издигнал в заместник-кмет на София.
Затова Бойко се обади на Вальо Михов с молба: „Валка, сложете го някъде в БФС, да се върти името му. Трябва спешно да го направим известен, че ще го издигам. Пращам ти го да го видиш, Цветан Цветанов се казва, зам-кмет е вече. Свестен е, ще слуша каквото му кажеш. Пък ще имам да ти връщам услуга“.
Петдесетина минути по-късно на вратата на офиса на Вальо се позвъни. Влезе висок едновежд мъж с милиционерско излъчване. „Здравейте, г-н Борисов ме праща“! Даже не си каза името човекът, важно му беше, че „Борисов го праща“.
Та Вальо го попита имал ли нещо общо с футбола досега. „Мога да тичам“, бе отговорът на лекоатлета Цветанов.
Два дни по-късно Изпълкомът на БФС назначи „Мога да тичам“ за председател на Спортно-техническата комисия.
И същият този Цветанов твърди сутринта в Нова, че сам се бил създал.
Ти ли, бе, дето не си казваше името, а се представяше: „Г-н Борисов ме праща“!?
ПП: Вальо се обади в модна къща "Агресия" да им прати Цветанов да му ушият два костюма подарък. Че Цецо не беше носил такъв от абитуриентския бал. Както сам си каза...

https://www.lentata.com/page_18854.html

Не виждам нищо осъдително за Цветанов във всичко това.
Каквото могъл това направил.
Едва ли има някой от тъй наречения елит който да не е казвал някъде „Г-н Еди кой си ме праща“.
Не ми се задълбава в темата, че няма край.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Хм, тази история ми се види доста съчинена.
Най-малкото не е нивото на Боко да праи некого известен щото ще го "издига".
 
Апропо ако Цвък е избора на сахибите, предстоящите времена от интересни заминават в истерични.

AnonimusBG

  • Гост
Хм, тази история ми се види доста съчинена.
Най-малкото не е нивото на Боко да праи некого известен щото ще го "издига".
 
Апропо ако Цвък е избора на сахибите, предстоящите времена от интересни заминават в истерични.

Сахибите едва ли са се спряли само на Цветанов.
Добави "Да БГ" и т.н.
Опашката е голяма.
"Не БГ" би ги устроило и сахибите и чакащите на опашката, но няма смелчаци да си признаят засега.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Фризьорки, гримьорки и козметички ще плащат тлъсти глоби ако... внимание!... слушат радио пред клиенти.

Нещо ми казва, че горещата либоф между бранша и мускула Му скоро ще се разсъхне и радио ще слушат само безстрашните. А като стар пират пожелавам на кретените от Мюзик аутор да се задавят.

Мога да дам акъл още за фитнесчета, сервизи, чакални пред частни кабинети, квартални шкембеджийници, баничарници и сергии с тикви, ама няма.

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/10/05/globi-za-friziori-grimiori-i-kozmetici-ako-slushat-radio.465002?utm_source=referral&utm_campaign=most_read
« Последна редакция: Октомври 05, 2020, 15:28:10 от Kole »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Аз знам, че идиотите са в настъпление, но не разбирам какво общо има радиото (SIC !!!) със слушане, да кажем на фризьорския стол? Това няма нищо общо с лицензните права на музиката. Предавателите са задължени да правят отчисления на всяко пуснато нещо в ефир. Това са стотинки... А щом веднъж е в ефир, то е пито-платено!!!
 :t1252:
Друг въпрос е, дали кретените ги е страх от евентуални коментарии всред плебса на място и антиправителствени разговори въз основа на последната дрисня-възхвала пусната също от "правоверните" в ефира?!

- Сега прочетох източника. Нямам думи!!! ТОВА Е СВИДЕТЕЛСТВО ЗА ТОТАЛНА КРЕТЕНЩИНА ПО ВЪРХОВЕТЕ, ИМАЛО Я ВИНАГИ, НО СЕГА ВЗЕ ДА ИЗБИВА КАТО ГЕЙЗЕР В ПУБЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО!!!

ЕДНО ВРЕМЕ, ФАШИСТИТЕ ЗАПЕЧАТВАХА РАДИАТА, А ПОСЛЕДВАЛИТЕ ГИ ИДИОТИ-КОМУНИСТИ - ЗАГЛУШАВАХА РАЗНИ ПРЕДАВАТЕЛИ. И ДВАТА ВИДА КРЕТЕНИ СЕ ОТТЕКОХА В КАНАЛИЗАЦИЯТА НА ИСТОРИЯТА. ЯВНО ОТТИЧАНЕТО НА СЕГА ТЕЗИ ОЛИГРОФРЕНИ Е НА МИНУТИ ВРЕМЕ!!!
« Последна редакция: Октомври 05, 2020, 11:52:38 от Eisblock »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
И имаше в 80-те една Метла в Албиона на власт, бе решила да въздигне данък - въздух за дишане. Коства 'и властта.

- Тези сега, шушляци, могат да сложат електронни касички на ушите на всяка местна офца. И щом прозвучи музика - Bezahlen!!! Инак пада клапа и човекот е глух!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
- Тези сега, шушляци, могат да сложат електронни касички на ушите на всяка местна офца. И щом прозвучи музика - Bezahlen!!! Инак пада клапа и човекот е глух!
Най-много да направят радиото неслушаемо, а от там и частните станции да започнат да губят приходите от реклами.
Другият вариант (нелош, според мен) е да се повтори сценарият от преди време, когато кърлежите от Мюзик аутор пак бяха освирепели за кръв и някои радиостанции започнаха да излъчват само некомерсиална музика. Тогава (мисля, че беше по "Хоризонт", "Хр. Ботев" и "радио София") се наслушах на хубави, неизвестни парчета.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като ви разправям, че Баце е минал от другия бряг не вярвате!
КОЙ-то опита веднъж симитлийски суджук не го забравя цял живот.
Разлюби ги ТОЙ и фризьорките и мисирките дето все Му пипат мускула.
За друга ласка е закопнял! :bigok: :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
П.П. Стана ми интересно и реших да си припомня историята с БНР и [кретените от] Мюзикаутор. Работата излезе дебела и интересна:

1. Мюзикаутор като монополист едностранно прекратява договора си с БНР, защото иска по-висок процент за излъчването на музика

https://m.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/kzk-globi-muzikautor-zaradi-neobosnovano-prekraten-dogovor-s-bnr-259563/

2. На БНР е забранено излъчването на комерсиалната музика на Мюзикаутор, а последните започват съдебно преследване за да си търсят правата (=парите). Тук е необходимо да се направи уточнение, че БНР винаги е плащало за авторски права, просто на Мюзикаутор му се видяло малко.

3. Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) налага глоба от 56 678 лева на "Музикаутор" заради монополната му позиция, с която лишава БНР от ефективна конкурентноспособност на пазара. В последствие Върховния административен съд (ВАС) отменя наложената глоба и от своя страна осъжда КЗК да заплати на Мюзикаутор разноските по делото в размер на 2 760 лева. (?!)

https://bnr.bg/horizont/post/101191020/varhovniat-sad-otmeni-okonchatelno-globata-za-muzikautor-zaradi-prekratenia-dogovor-s-bnr

4. Допреди конфликта БНР плаща 1% от субсидията си за авторски права на Мюзикаутор, както и 4,5% от другите си приходи. Спорът се поражда от факта, че Мюзикаутор иска увеличение на процента.
БНР предлага увеличението да се извършва постепенно в рамките на следващите 5 г., Мюзикаутор скъсява срока на 3 г.

Резултат:

- За 2017-та година БНР плаща 2,12% (досега винаги е бил 1%). За 2018 - 2,62%, а за 2019 - 2,89%.

Освен процент от субсидията, Музикаутор получава и 4,4% от приходите на БНР от:

- реклама, спонсорство, търговски съобщения, излъчени в ефира на БНР (в това число - платени репортажи)

- дарения в полза на БНР с изключение на тези за обществено полезна дейност и съобщения в програмите му за дарителски акции и други благотворителни инициативи
(наивно вярвах, че даренията изначално са освободени от тая екстра, но у нас явно не. Мислете къде отиват парите ви ако от жалост решите да участвате в някоя дарителска кампания!)

- бартерни договори

- приходите от излъчването на реклами в уеб страниците на Радиото

https://m.offnews.bg/news/Medii_73/Kolko-shte-plashta-BNR-na-Muzikautor_659983.html

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Разлюби ги ТОЙ и фризьорките и мисирките дето все Му пипат мускула.
За друга ласка е закопнял! :bigok: :bigok:
Дошло е времето на Поцинкованите Кърджалийски Попекински (ПКП)

AnonimusBG

  • Гост
Германски експерт: "Борисов е затънал до гуша. Вероятно вече не е господар на собствените си решения."
https://www.lentata.com/page_19069.html

Немачкият експерт говори някои неща които ме плашат.

Трябва да се преосмисли забраната на партиите на етнически признак, както и безусловната закрила на собствеността по член 17.

Що ли го е подхвърлил това нещо?
В Дойчланда разрешени ли са етническите партии?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Тия дни се вихри скандал, Караянчева подарила килими 3-та ръка, на къджалийски театър, това обаче което ме потресе наистина е, че е подарила стари календари, на старчески домове!! Какво казваш на човек, в залеза на дните му, в мизерията на българските старчески домове, като му окачваш да гледа на стената календари, от отминали години?!

Ми, като ѝ е идвало да се хвърли от родопска канара, да го беше направила ма, ПКП-ко, такива като тебе направиха България гробище и кенеф!

Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Гледам тук и ... нещата си идват на място. Дебелият тулуп с изявленията си и споразуменията от преди няколко дена и хоп: - Настъпаното л*но замириса:

- "САЩ разрешиха прехвърлянето на брониран полк от Германия в балтийските държави или в България", тук: https://pogled.info/svetoven/sasht-razreshiha-prehvarlyaneto-na-broniran-polk-ot-germaniya-v-baltiiskite-darzhavi-ili-v-balgariya.121790

Както се казва - ЧЕСТИТО!

Затуй живият-мъртвец припка с джипката из поля и долини, шосета и не дотам, само и само да удържи до леталният си политически край и заслужи с вярна служба индулгенцията. Я за Барцелона, я до Маями...
 :way_to_go-1308:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Тия майцепродавци ги отгледа и създаде БКП! С БКП - напред! Създаде и овчото стадо, български народ.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил

- "САЩ разрешиха прехвърлянето на брониран полк от Германия в балтийските държави или в България", тук: https://pogled.info/svetoven/sasht-razreshiha-prehvarlyaneto-na-broniran-polk-ot-germaniya-v-baltiiskite-darzhavi-ili-v-balgariya.121790

  :pissed-891:
Това няма да завърши добре. На Богдан Филов са му ръкопляскали като обявява присъединяването към пакта. После завършва безславно край София. "Цветът на нацията". :t2412: Тулупът няма как да не знае това. Стиснали са го за топченцата. Повлича България надолу.
« Последна редакция: Октомври 21, 2020, 17:57:12 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Цвета Караянчева поздрави лекари, учители, учени и творци за Деня на будителите!  :b0201:

"Елате, седнете и работете върху Конституция. И ще предам правомощията си по Конституцията. Но не под натиск или чрез улицата." (Лукашенко)
Цънцарова: Чии са думите?
Атанасова - Борисов.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Проста дуловска п..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Томислав Дончев: България трябва да се откъсне от икономиката на ишлеме
http://epicenter.bg/article/Tomislav-Donchev--Balgariya-tryabva-da-se-otkasne-ot-ikonomikata-na-ishleme--NA-ZhIVO--/232211/2/0

Що бе?
Такива хубави калъфки за седалки шием, а турците май ни дадоха да правим и фарове.
Какви хвалби хвърли Бойко Борисов, а Томислав Дончев ще ни връща 30 и кусур години назад.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще правим суперкомпютри или поне фундаменти за тях и ще ги изнасяме. :t0328:
Някой и друг гьол за атомни реактори също можем да предложим на пазара.
Магистрали с настилка морски вълни също.
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 15:49:10 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Томислав Дончев: България трябва да се откъсне от икономиката на ишлеме
http://epicenter.bg/article/Tomislav-Donchev--Balgariya-tryabva-da-se-otkasne-ot-ikonomikata-na-ishleme--NA-ZhIVO--/232211/2/0

Що бе?
Такива хубави калъфки за седалки шием, а турците май ни дадоха да правим и фарове.
Какви хвалби хвърли Бойко Борисов, а Томислав Дончев ще ни връща 30 и кусур години назад.

Що бе?

Преди 10-ти ноември какви хубави мъжки костюми шиехме на ишлеме /май?/ в завод "Витоша" в София ...
Да ти е кеф да се отъркаш в някого точно с таквоз костумче!!!   :D :yes-1292: :D
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 16:13:00 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Томислав Дончев: България трябва да се откъсне от икономиката на ишлеме
http://epicenter.bg/article/Tomislav-Donchev--Balgariya-tryabva-da-se-otkasne-ot-ikonomikata-na-ishleme--NA-ZhIVO--/232211/2/0

Що бе?
Такива хубави калъфки за седалки шием, а турците май ни дадоха да правим и фарове.
Какви хвалби хвърли Бойко Борисов, а Томислав Дончев ще ни връща 30 и кусур години назад.

Що бе?

Преди 10-ти ноември какви хубави мъжки костюми шиехме на ишлеме /май?/ в завод "Витоша" в София ...
Да ти е кеф да се отъркаш в някого точно с таквоз костумче!!!   :D :yes-1292: :D

Ъхъ.
Като пътувах с трамвая към "Кошарите" все си виках трябва да си купя костюм на ишлеме от "Витоша"(там имаше фирмен магазин), но бързах, а на връщане винаги беше затворено.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Македонският премиер Зоран Заев изрази подкрепа за декриминализиране на марихуаната, което е в процедура в парламента, пише в. "Нова Македония".

"Ще се развият ресторантьорството и туризмът в държавата. Всички съществуващи и нови обекти, съгласно лицензите, които получат, ще могат да предлагат марихуана и канабис, което може да помогне за развитието на сферата на услугите в държавата", посочи Заев.

 Ние не станахме Швейцария на балканите, както обещаваха едни седесари, ама РСМ ще стане Нидерландия на балканите. :)

А се чудим защо не вървят преговорите със РСМ, дали не преговаряме с напушен премиер?
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Ще ни сготвят, но си го заслужаваме.

Цветанов в ново амплоа - борец сещу репресиите на ГЕРБ
https://www.lentata.com/page_19514.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нищо ново за политик.
Всяка далавера в която не участва е корупция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Нищо ново за политик.
Всяка далавера в която не участва е корупция.

 :way_to_go-1308:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Е освен корупционни сделки има и жертви на олтара на цивилизационния "ни" избор.
И те стават се по големи и "кървави"  :smokin: