Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:38:28

Автор Тема: Re: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 26202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Butch
легитимна власт с Кимон за лице, нали? Кой ли е гласувал за него?

Легитимен княз/цар на БГ - пропаднал австрийски бисексуал (вероятно и с еврейска жилка). Не се сещам в БГ да е имало избори или референдум за него.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2729
    • Профил
мани, ма и Борисчо се е самоназначил - не е имало Велико Народно Събрание, както е по Търновската конституция.

Тоест, едно тотално  нелегитимно е сменено с друго според теб нелегитимно?
ко те тръшка теб тва, бучко?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Но понякога е полезно и да се слушат тези, които в архивите не са попаднали.
Значи, частни случаи.

Частни случаи имам в изобилие за какво ли не. Но, дяволът е в детайлите. Щото приказки от 1001 нощ може да си разказваме до безкрай, но доказателствата са си доказателства..щото, колкото и да те е страх - въпросът е дали ти стиска или дали можеш да си докажеш думите/в моя живот изрядно съм следвала точно тази точка!/!? А на някои им е стискало, дори и когато са се разделяли с главите си...а разни други са си разказвали лакърдии по пазаря, а в днешно време по блогове
Мога, но не смятам за нужно да вдигам нечии кокали (част от които даже не се знае къде са). Гореописаното го няма в блогове - няма кой да го напише, аз вероятно съм последната от тези, които помнят, по обективни времеви причини. Не изключвам още народ да знае, наскоро четох статия по въпроса с малко екзалтация, но общо достоверна. Участниците в събитията просто не доживяха до блоговете. А и да бяха доживели, нямаше да пишат. Те търсеха път напред, без да забравят, но и без да са вторачени назад постоянно.
Писах го на "Спас" навремето. Когато на мен ми падна чейнето при разговора от страна на кръстника ми за мое евентуално членство в БКП, аз рекох, от всички други можех да очаквам да го чуя, но от вас?!
А кръстницата ми махна с ръка и се засмя, каква партия е БКП, това е профсъюз, детето ми, без него в инженерството е като без съпромат, не може да минеш.
Та оттогава аз знам, БКП не е партия, а профсъюз, и затова нейните проблеми решение нямат. Такъв хибрид не може да поведе нацията. За жалост, ГЕРБ е също профсъюз, даже не прикрит със смокиново партийно листо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Писах че геройте на деветосептемврийския преврат пращат българска войска на фронта.

а бе престани да се омазваш бе. ето кво си писал:

първо беше  :t10502:, че това не била наша война, и били ли сме победители. показах ти, че е моя, и че сме участвали в парада на победата. после
Нещо забравяте. Армията и дядовците на някой на фронта ги пращат превратаджийте по 9 септември и наложеното правителство от съюзниците и съветите главно. При едни избори никога нямаше да се прати армия във ВСВ. Не е била война на България...
няма прверат. единствената и легитимна към момента власт праща войска. няма избори. има малоумник, който не помни какво е учил в училище.

проповедите продължават, че даже и любов към всички струи на талази:
Аз ви обичам всичките. И тези на които дядовците са били на фронта. И другите.
Само ви писах да не гледате само назад.
Спомнете си Швейк!

плюс критика, то не може иначе:
Да ви имам и патриотизма.

ти с тези проповеди харесваш ли се?
« Последна редакция: Май 09, 2020, 22:17:10 от Ной »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Onzi,
като не ти харесва какво пиша, можеш да направиш игнор. Само няма нужда да ми правиш квалификации ( :t10502:). Мен не ми дреме.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 22:17:26 от Ной »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
По отношение на Борис аз бих разсъждавала по-предпазливо. Той не е имал чак такъв избор, а и да не забравяме кога е починал и как точно след неговата смърт се развихрят ловците на партизански глави /последните са припечелвали благодарение и на отделни глАви и от родно природанаселение, решило да си оправи семейния бюджет/. Последното го знам не само от разкази от тук и там, подобно на  67, която ме убеждава, че не е нужно да вярвам само на архиви, но и от самите архиви. Да обобщим - цЕло знае, кои точно гниди за са се опаричили, щото са предали яташко и/или партизанско семейство, което е било поне частично поутрепано...по съременни евроатлантически станадарти*

* Тва, щото тия боклуци днес са ни ги изписали като жертви на комунизъма в градинката на НДК. Не помня дали некой кравар- губернатор оди да ги открива, но нямам спомен нЕкой да ги вапца подобно на простотиите, отличаващи разни комплексари пред Паметника СА

AnonimusBG

  • Гост
Писах че геройте на деветосептемврийския преврат пращат българска войска на фронта. Да се плати за престъпленията на Борис и Филов. Едното е вредно, както и второто.
Не ви харесва? I don't care.
Нямам нищо общо с това. Неутралитета винаги е печеливша политика.

Бъч
Пак да попитам.
Какъв е варианта според теб?
Борис III  и Филов или ОФ?
Дай трети  вариант?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Мен не ми дреме.

аха, не ти дреме, ма се тръшкаш. значи ти дреме и просто послъгваш. ти, безхабернико, се мъчиш да поучаваш всички, все едно си пастор на амвона. и това при положение, че хал хабер си нямаш от темата, по която напоително поучаваш всички, които знаят повече от теб. то всеки, който си спомня какво е учил в училище, знае повече от теб.

ама когато аз почна да те поучавам теб, нещо не ти харесва. имаше едно правило, май библейско беше, че е учтиво да не правиш на останалите това, което не искаш те да ти правят на теб.

ама в царстовото на изключителните това вероятно също е добре забравено.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Писах че геройте на деветосептемврийския преврат пращат българска войска на фронта. Да се плати за престъпленията на Борис и Филов. Едното е вредно, както и второто.
Не ви харесва? I don't care.
Нямам нищо общо с това. Неутралитета винаги е печеливша политика.
Буч, кога не си прав, не си. Уговорките за българската войска на фронта на страната на съюзниците предшестват девети септември. Умерено достоверни историци настояват, че даже Борис Трети инициира част от тях, освен че се опъва до последния си дъх на настояването на Бекерле да прати войска на Източния фронт.
Да не забравяме, че избитият цвят на нацията приветства с френетични овации присъединяването към Оста и обявяването на война на САЩ и Великобритания, а после се чуди откъде бомбардировки над София, Враца и Пловдив. Френетичните овации са 1941-ва, затова за неутралитет е малко късно през 1944-та.

AnonimusBG

  • Гост
Абе майната ви на всички такива онакива европейци.

Те това е от онова Царство.
Таковал съм ви таковата.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Писах го на "Спас" навремето. К

Спомням си. Фалшивият пилот, дето ти беше приятел. И, дето си написа набора и къде е служил, но не знаеше името на началника си. Няма вариант да забравя подобен гаф и резил. Още повече, че дружката ти сама се намести на рогите. "Ицо Ракията", този дето МУ беше "командир" с удивление поне неколко часа се чудИ що са птица е дебилът пишеш простотии по форумите. Дяволът е в детайлите, документите и доказуемите биографии...другото е...."пилотът Спас" и купища форумни херои. Между другото приятелското ти "пилотче" нямаше откъде да вземе имената на командирите на ВВС, просто щото ги няма в нета. Аз точно така го засякох тогава, де. И вместе с  "ицо ракията" се дивихме на поредния олигрофрен серящ в нета

* Ицо ракията е името поменувано от приятеля ти "пилота Спас". Иначе подполковникът по спасово уж време има съвсем друго име. Синът му ми е най-близкия приятел и със сигурност "ицо ракията" не познава индивиди от  калибъра на "пилота Спас"  :image008:
« Последна редакция: Май 09, 2020, 22:53:08 от Асол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Писах го на "Спас" навремето. К

Спомням си. Фалшивият пилот, дето ти беше приятел. И, дето си написа набора и къде е служил, но не знаеше името на началника си. Няма вариант да забравя подобен гаф и резил. Още повече, че дружката ти сама се намести на рогите. "Ицо Ракията", този дето МУ беше "командир" с удивление поне неколко часа се чудИ що са птица е дебилът пишеш простии по форумите. Дяволът е в детайлите, документите и доказуемите биографии...другото е...."пилотът Спас" и купища форумни херои. Между другото приятелското ти "пилотче" нямаше откъде да земе имената на командирите на ВВС, просто щото ги няма в нета. Аз точно така го засякох тогава, де. И вместе с  "ицо ракията" се дивихме на поредния олигрофрен серящ в нета

* Ицо ракията е името поменувано от приятела ти "пилота Спас". Иначе подполковникът по спасово уж време има съвсем друго име. Синът му ми е най-близкия приятел и със сигурност "ицо ракията" не познава индивиди от  калибъра на "пилота Спас"  :image008:
О, Боже! "Ицо Ракията"!  :t0328: Вероятно е добър човек с тоя прякор!  :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
О, Боже! "Ицо Ракията"!  :t0328: Вероятно е добър човек с тоя прякор!  :nuts:

Въпрос на възприятия - аз бих го нарекла много сложен човек, без значение че няма нищо като "ицо" в трите му имена и не обича ракия. Просто твоят "пилот Спас" е минал мноо встрани от пилотирането дори и на селскостопанска мукава. На теб, обаче, явно нищо не ти пречи да го възприемаш като достоверен частен случай, дето си прикя фантазми и откровени дебилизми, лъжи и простотии по стъгди, седенки и форуми    :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Абе майната ви на всички такива онакива европейци.

Те това е от онова Царство.
Таковал съм ви таковата.
Анонимъс, имаш ли достъп до архив със същото съдържание, но за Гърция? Питам съвсем сериозно! На моя дружка баща й е аматьор историк - аматьор в това, че има и друга работа, с която се препитава. Той рече, в гръцките архиви всички подобни следи са изчистени с такава акуратност, че няма НИКАКВИ. Когато се запознахме, се говорихме за този период в двете страни и той рече, моля ти се, ако някой някъде знае или има достъп до книга, журнал, вестник, каквото и да е - дай знак! Та и аз да попитам - ако някой има достъп, дайте знак!

Нямам никакъв достъп.
Тази снимка я намерих много трудно.
Знаех че я има, но беше много трудно.
Историята е жестока.
Жандармеристите след като режат главите отиват при майката на Миневски(Бойчо) и и хвърлят главата на сина и.
След 09.09.1944 бащата на Бойчо го намира джандара и лично го разстрелва като куче.
Който иска нека разправя за првосъдие.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
onzi,
Не ти харесва моето мнение?
харесването пък какво общо има? ние ще се женим ли, та да трябва да се харесваме? напълно достатъчно е да защитиш мнението си. с аргументи. каквито ти нямаш.

Quote (selected)
Игнор и това е.
пак раздаваш непоискани съвети на хора, които са по-компетентни от теб. адд-она за игнор в сегабг.ком е мое дело. надявам се все още да работи. всъщност ако не са направили някакви сериозни промени по сайта си, ше работи.

Quote (selected)
Защо се хабиш?
щото ми писна да чета проповеди от очевадно некомпетентни персони, затова.

и дежурната проповед:
Quote (selected)
Този форум взе да прилича на "онзи". Пълна скръб.

после:
Quote (selected)
Видях ви акъла още като се тръшкахте за незащитимите тези на Мангъров.
тезите на мангъров не само не са незащитими, а напоследък се проповядват като единствено правилни от разни щатски експерти. ама ти знаеш повече, както помниш и какво си учил в училище. иначе имаш мнение, обаче към него аргументи - какво - нямаааааш :bigok:

Quote (selected)
Не си сам.
в конкретната си тъпота обаче ти си сам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ЕС може да няма капацитет да произвежда ваксина, ако бъде открита
Това предположение изказа ерокомисарката по иновациите Мария Габриел
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/es-mozhe-da-nyama-kapacitet-da-proizvezhda-vaksina-ako-bude-otkrita

Честит ви последен ден братя, сестри и други европци!
Важното е Европа да има капацитет да произвежда кухи инивативни лейки с лебедовипатешки вратлета.

Та така Бъч!
Иска не иска Европа ще трябва да седне на Мангъровия, вероятно и в САЩ няма да е по-различно.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 23:28:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Онци

Писах го преди време, че ще дойдат на Мангъровия.
Буратино подхвърли, че ще е на Меркеловия и другите в Европа, на които им трябват бели роби.
Май е прав.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Изгледах едно много трито от всякакви медии интервю: Вероятно ще е добре ако някой съумее да го запази - ей така за любопитните, отказващи да вярват на Мошениците. Коментар с малко обяснения от източника:

-Доктор Джуди Майковиц, централната фигура във филма "Пландемия", който ю-туб непрекъснато трие:
"Абсолютно невъзможно е този вирус да е възникнал по естествен начин."
"Вирусът е възникнал между лабораторията в Северна Каролина и лабораторията в Ухан".
От същия филм: "3,7 милиона долара са изтекли от американския Национален институт по здравеопазване към лабораторията в Ухан. Националният институт по здравеопазване, ръководен от доктор Фаучи (американския Мутафчийски), е правил съвместни експерименти с лабораторията в Ухан в миналото".
На въпроса на Мики Уилис защо в Италия има такива поражения, доктор Джуди Майковиц отговаря:
"Италия има твърде застаряващо население, върху което е тествана нова ваксина, съдържаща четири изключително агресивни грипни щама".

Ето ви линк от постоянен източник:
https://www.bitchute.com/video/Oo8TDvtFXvKi/?fbclid=IwAR0BJ6vgyXoX85I7FksZ4CojDUUwoLr6EdCsxB-z5DskGuu2b15kYY4QGVw

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това ключовото 800 и наш дедо Цар го беше пресметнал, верно в дни не в години.
Вирусчето е имало не 800, а милиарди години да се променя.
Това е аргумент като от Баце Ти, всичко почва да се смята от неговото възцаряване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Просто твоят "пилот Спас" е минал мноо встрани от пилотирането дори и на селскостопанска мукава. На теб, обаче, явно нищо не ти пречи да го възприемаш като достоверен частен случай,...
А сега на "пилота Спас", "котарака" и т.н. как му е името?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Развихри се поредната полемика по въпрос, за който две мнения просто НЯМА!
На такава възраст сме повечето тук, че ... не си ли отговаряте на простия въпрос - Ако не се бяха развили нещата исторически по този начин, дали някой от нас ИЗОБЩО щеше да го има? А???
Ако не беше Великата Победа на Съветската армия, дали щеше изобщо да я има България? Дали щяхме да бъдем 39-тата икономика в света? (Да питам ли сега на кое място сме?)
Дали, уважаеми колеги, бащите ни щяха да срещнат майките ни... та да се появим ние - убавци-и-и, отсекъде?!
И така - с всичко последващо и произлизащо от поредната брънка на веригата исторически събития.
Винаги съм се учудвал на лица, разсъждаващи като оная нещастница - от приказката за неродения Петко. Ако ... падне теслата ... и т.н.
Ако не били комунистите, сега някой щеше да е най-великия бозаджия на света, следователно милиярдер! И т.н. - простотии от сорта.
Не е ли ясно, че всички ние тук, просто нямаше да съществуваме. Щяха да са други хора. Произведения от съчетаването на съвсем други яйцеклетки и сперматозоиди.
..................Затова - да благодарим на Съдбата, Историята и чудното съчетание на поредицата обстоятелства, че сме тук.
А за мен, току що отминалия ден е също празник. И не само заради това, което изложих до тук, а и заради героизмът, стоицизмът, огромната душа на руския (съветския) човек, смазал отвратителната фашистка гад! И ни дал хляба, който ние захвърлихме в калта - ей тъй. За едните банани...!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Ако не се бяха развили нещата исторически по този начин, дали някой от нас ИЗОБЩО щеше да го има?
За нас - не знам, но съм сигурен, че в света щеше да има поне един русомразец по-малко! Нашия пръв и най-голям натовец, атлантик и демократ, по чисто расови причини, нямаше да съществува, а и трабанта му нямаше да го има!

Чем чёрт не шутит!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ето, руснаците се сетиха при последните правителства, че двете войни бяхме срещу тях. Дори се пишат небивалици в русията, че сме пращали армия там.
Води се щура пропаганда.
Ти ме заинтригува. Би ли дал линк или поне би ли ни насочил, къде в руски сериозен източник е казано "че сме пращали армия там."?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Butch
Дори и при социализма нямаше безплатен обяд. Всичко си плащахме.

А можеш ли да посочиш за кое колко и как сме плащали ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Такова нещо не се измисля. Не е в изявление на Захарова, разбира се, но съм го срещал.
Някой от гостите на Владимиром Соловьевым. Като го срещна пак, ще ти го пратя.
Понеже сравнително изкъсо следя Салавьов и гостите му, ще бъда много изненадан, ако твърдението ти има нещо общо с истината

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Разбира се, че всичко което сме доставили от СССР във вид на стоки и услуги сме го платили.  Най-често - със стоки и услуги.
Е имало е някое друго щедро отписване на задълженията ни , но това е по-скоро изключение от правилото.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Всички заводи в града ми бяха със съветски машини. Всички апарати в болницата. Всичката пътна техника. За военната техника да не говорим.
Западни машини в заводите почнахме да внасяме след смъртта на Брежнев.

Само самолетите да вземем, не можем ги плати с всичките домати и патладжани на света. Не само с нашите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Оборудването на български заводи с модерна западна техника (американска и японска в т.ч.), започва плахо в края на 60-те и се засилва особено  през 70-те, т.е  преди смъртта на Брежнев

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Търговията между НРБ и СССР не винаги е вървяла като по масло. Преди години в няколко поредни броя на списанието за авиация "Криле" излезе материял за тежките преговори при закупуването на МиГ-29 . Със спорове, несъгласия, пазарлъци, уточнявания...Много интересно четиво.

П.С. вярно, тия преговори нямат нищо общо с рекета , наложен ни за F-16. При него всичко се реши по мутренски  - бързо, тихо  и без съпротива.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Хубаво си се сетил за идиома в англ., за мразенето не знам доколко е така. От контактите ми с руснаци в БГ никой не ни мрази и няма изгледи да ни намразва. Нито пък да ни презира. За американците ти ще кажеш. А в Зап. Европа ни имат за унтерменши. Не е омраза, по-лошо е.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Абе какви са тези работи? Защо ми се трият мнения и се слагат в "recycle"? Кой е модератор? Къде видяхте да обиждам някого?
Моля официално да ми изтриете акаунта! Нямате нужда от мен!
Не искам да съм част от този форум. Е, те това е фашизъм. Не ви понася друго мнение. Не преди 80 години, а сега.
« Последна редакция: Май 10, 2020, 03:59:57 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Батета,
Тук вали сняг. F#$k!

Xa, Xa,
Прекрасно ми беше ясно как ще се реагира. Не излъгахте мойте очаквания.
I am pleased!

Както ми е ясно, че Европа каквато я познавате е капут, така ми е ясно,  че има смисъл в истинските неща които всеки може да направи (всеки ден). СЕГА.
Европа е капут, не защото си крадяха маски и облекла (това е само симптом), а защото се печата като за световно, лидерите са боклуци (изпълняващи чужда воля), северната граби южна и източна...
Те така те.
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война. Не е и била. Същото се отнася и за Първата Световна Война. Друг е въпросът ако някой в този форум  е руснак и дядо му е умрял двадесет и пет годишен на фронта или баба му е гладувала в Ленинград.
По никакъв начин не мога да се възторгна от 9 май и че някой бил победил. В крайна сметка, победителят се отказа от постиженията си, и живееше и живее до ден днешен по-зле от победения. Къде съм аз в това?

 :way_to_go-1308:

Защо горното е тук в "recycle"?  Оттатък ме банваха заради пишман еврейчето паси. Махнете ме оттук, да знам, че 1984 е дошла. Тук и сега.
Аз не пиша за "recycle"!
Направили сте си форум, enjoy-вайте. Не искам да съм част от него.
« Последна редакция: Май 10, 2020, 08:21:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Батета,
Тук вали сняг. F#$k!

Xa, Xa,
Прекрасно ми беше ясно как ще се реагира. Не излъгахте мойте очаквания.
I am pleased!

Както ми е ясно, че Европа каквато я познавате е капут, така ми е ясно,  че има смисъл в истинските неща които всеки може да направи (всеки ден). СЕГА.
Европа е капут, не защото си крадяха маски и облекла (това е само симптом), а защото се печата като за световно, лидерите са боклуци (изпълняващи чужда воля), северната граби южна и източна...
Те така те.
Крайно време е да се разбере, че ВСВ не е ваша война. Не е и била. Същото се отнася и за Първата Световна Война. Друг е въпросът ако някой в този форум  е руснак и дядо му е умрял двадесет и пет годишен на фронта или баба му е гладувала в Ленинград.
По никакъв начин не мога да се възторгна от 9 май и че някой бил победил. В крайна сметка, победителят се отказа от постиженията си, и живееше и живее до ден днешен по-зле от победения. Къде съм аз в това?

 :way_to_go-1308:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
бутцхъ, научи се да четеш преди да пишеш

Троленето и ръгането на разводняване в темата не върви в никой форум, еле пък пет пъти да копираш една простотия цялата само за да и ръгнеш палче отзад.

Чети бе, то сляпото окато прави.

скийте ся, фашистващите

.....

И да, вече като виждам как едни и същи цитират цели онанизми
тук само за да си шибнат палчета - първо трия после банвам.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Аз нямам никакво намерение да се боря с администратори.
Искам да ми се изтрие акаунта в този форум.

PS Въпрос към администратори и модератори:
Защо можах да се махна от FB преди години, а от тук не мога? Какво става?
« Последна редакция: Май 10, 2020, 21:07:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
„, избягали от режима на полковниците.„

България, Източният блок и СССР първи признаха режима полковниците.
Бягащите от режима на полковниците 67г. бягаха във Франция. където на следващата година участват в Парижката пролет, и свалянето на  Де Гол.
В лицето на Микис Теодоракис  световната демократична общност изгуби един световен символ  на опортюнизма от 60те, 70те, 80те и 90те години.
А в Гърция никой не си спомня за филм някакъв, а за това, че в краят на 90те Микис без малко да стане ген. секретар на ГКП, но все пак здравият разум, и правата линия наделяват.   :cool-1084:

пп     Гърците не харесват „Зорба„, защото ги е опозорил, и показал какви диваци са.
В Сухата река имаше цял блок, населен с избягали след преврата гръцки комунисти, познавах децата им.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
В Сухата река имаше цял блок, населен с избягали след преврата гръцки комунисти, познавах децата им.
Цецо Панопулос, мой съученик, бе роден и израсна на Стамболийски и Средна гора.
Но нека Лиска продължи да обитава вълшебния си свят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цецо Панопулос, мой съученик, бе роден и израсна на Стамболийски и Средна гора.
Но нека Лиска продължи да обитава вълшебния си свят.
Мое ли да пренапишеш новата гръцка история на база:
Quote (selected)
Цецо Панопулос, мой съученик, бе роден и израсна на Стамболийски и Средна гора.
:cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
buratinob
„Мое ли да пренапишеш новата гръцка история на база:
Цитат
„Цецо Панопулос, мой съученик, бе роден и израсна на Стамболийски и Средна гора.„„

  :thup::m1924: 

Ако ви трябват разяснения, питайте, не правете декларации.

AnonimusBG

  • Гост
Цецо Панопулос, мой съученик, бе роден и израсна на Стамболийски и Средна гора.
Но нека Лиска продължи да обитава вълшебния си свят.

А пък аз освен Кадрито и Исмет до 8 клас имах съученик Валентин Петров чиито дядовци са избягали от Дедеагач по времето на гражданската война в Гърция.
Всъщност някой може ли да разкаже за гръцкия възродителен процес през 50-те години и къде са изчезнали помаците в Южните Родопи.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Изобщо не са изчезнали, иди ако не в Ксантийско, барем на един събор на Елидже.
Иначе и сред тях текат логични процеси на турцизация, свят, който е доминиран от етнически и национални общности, няма как да не окаже въздействие на религиозните.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
В Гърция помаците са вписани в графа „турци„
Турция брат по оръжие в НАТО по време на Студената война, и е било по приемливо по политически причини да ги впишат турци, отколкото помаци. Малцинство, което говори български - езикът на вражеска страна. Вай, вай!
Жвеят в затворена общност в Ехино и околностите. Окръг Ксанти.
Десетилетия там хората са били необразовани, защото децата в къщи говорят на български, начално образование по селата се е извършвало в джамиите, където учат наизуст Корана на арабски, средно образование в по големите населени места на турски, който те не знаят, а за да продължат висше, трябва да знаят гръцки, който те също няма от къде да научат.
Този район е крайно изостанал и беден. Предимно тютюнопроизводство.
По голямата част от десетилетия са гастербайтери в Германия.



Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
А пък аз освен Кадрито и Исмет до 8 клас имах съученик Валентин Петров чиито дядовци са избягали от Дедеагач по времето на гражданската война в Гърция.
Всъщност някой може ли да разкаже за гръцкия възродителен процес през 50-те години и къде са изчезнали помаците в Южните Родопи.
Там са си, живеят си в селата, които се виждат вдясно от магистралата Орестиада - Солун, малко след Александропулис.
Имат си джамии, дори като минавахме с колата, радиото хвана радиопредавания на турски.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Quote (selected)
В Гърция помаците са вписани в графа „турци„
Глупости.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Тези, за които говориш са турци.
Помаците не знаят турски.
В Ксанти имаше до преди 5-6 години една  радиостанция под егидата на ам. консул в Солун, която излъчваше на ислямистки проповеди и призиви на български език за помаците в Гърция и България.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Пак глупости.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Алиса, би ли обяснила мотива на Гърция да се държи към помаците си като към турци, а не както към всичките си останали поданици, защо й е да си създава вътрешни врагове?

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Тези, за които говориш са турци.
Помаците не знаят турски.
В Ксанти имаше до преди 5-6 години една  радиостанция под егидата на ам. консул в Солун, която излъчваше на ислямистки проповеди и призиви на български език за помаците в Гърция и България.
Е като не знаят турски, защо радиото в колата ми хвана радиопредавания на турски, а не на български? :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Е като не знаят турски, защо радиото в колата ми хвана радиопредавания на турски, а не на български? :smokin:

Ловки, бил си приграничен район на Гърция с Турция.
Дали излъчването е било от Турция, или Гърция не е ясно.
В Северна Гърция има ризнато малцинство турци, и за тях от Турска страна се полагат големи ухажвания.
Въпросът е, че помаците в Гърция са вписани към турското малцинство, без да са турци, или турскоговорящи.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Източникът е гръцки, годината е 2021, месецът май, Лиска както винаги комбинира незнание и неспирен стремеж към лъжи.

https://greekreporter.com/2021/05/29/pomaks-of-thrace-say-turkish-fm-cavusoglou-is-persona-non-grata/

Моуроувър, пак оттам:

Quote (selected)
The Pomaks are Bulgarian-speaking Muslims inhabiting Bulgaria, northeastern Greece, and mainly northwestern Turkey.

 :i_sheepish:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Благодаря … :t2407:
Това което си постнал напълно подкрепя моите твърдения.

NBvG: още едно подобно обръщение и ще изгориш поне за месец.
« Последна редакция: Септември 05, 2021, 17:31:28 от von Gossinger »

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Ловки, бил си приграничен район на Гърция с Турция.
Дали излъчването е било от Турция, или Гърция не е ясно.
-------------------
О, ясно е, по-ясно от това здраве му кажи, просто погледни в Гугъл къде е Ксанти, къде е Турция и къде България.
В Харманли, дето е на хвърлей от Турция, не се ловят турски станции, ти викаш на стотици километри се хващали...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Извинявай, ама ти ми казваш, че си пътувал  по пътя Дедеагач/Александруполи/ - Орестиада.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ловки
„Алиса, би ли обяснила мотива на Гърция да се държи към помаците си като към турци, а не както към всичките си останали поданици, защо й е да си създава вътрешни врагове?„

Мотивът го написах в началото на изложението
„Турция брат по оръжие в НАТО по време на Студената война, и е било по приемливо по политически причини да ги впишат турци, отколкото помаци. Малцинство, което говори български - езикът на вражеска България. Вай, вай!„

Вкопчихме се в помаците, и отминахме един друг въпрос зададен тук.
За възродителният процес в Гърция 50те години.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Извинявай, ама ти ми казваш, че си пътувал  по пътя Дедеагач/Александруполи/ - Орестиада.
Да, и в двете посоки съм пътувал, Турция е мнооого далече оттам, и ако излъчването идваше от нейна територия, щях да го чувам по целия път до нашата граница и то все по-ясно, но нямаше такова нещо, радиото ловеше гръцки станции и чак до Арда хвана една турска.

gossinger

  • Гост

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
В Солун имаше радиопредавания които излъчваха за турскоговорящите в северна Гърция.
Сега не знам
Преди няколко години започнаха новинарска емисия на арабски за бежанците по ЕРТ, бивша национална телевизия, сега частна, в Атина.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
   Голяма каша сте натворили.. За бегълци от Режима на Полковниците... Даже спомени за блокове имате .. Мене ме съмнява..  Мисля, че са били емигранти след 48 година..
 Аз знам за гръцки комунисти бегълци след Гражданската Война 45 47 .. и за Децата Бегълци*.. В наш Сград/66 г./ бяха две семества цисти гърци..  Подслушвахме разговори на големите  .. Смееха се на чичо Леониди - отказал да стане чиновник  на ГК БКП... викал : Цивац искам, търци лъдзи работа не искам.. Па подигравахме втората му щерка Олга..ЦИВАЦКО.. ЦИВАЦКО
 
 Не познавам  никав бегълец от Режима на Полковниците ..  Има ли, нема ли не знам..  Май немало у нас..

  За помаците.. и турците ототатъча границата..
 То като и оттсама - има ги и двете ..
Има две гръцки радия на турски език --реклами на сватбени салони, на месарници за хелял емек.. превод на новини, контра на турските..   
  За помаците радио няма..  Там имат културни домове дето с мека сила им се разяснява, че са стари гръцки племена омотани във времето, па си забравили език и вяра...

  .. Ако още приказвате спомени за българи.. БЪЛГАРИ.. бягали 47 година от Дедеагач, ще взема да приказвам за ваксини, пирамиди, извънземни и Алфа Кентавър... че и за талибаните  Кремъл и Джуджо...ии.. преводите на Джича..

**https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8_%D0%BE%D0%B4_%D0%93%D1%80%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%93%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B0





 

 

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Светла Памет на М Теодоракис..  Човек Патриот Народен Баща...

Изнасяха  ковчега му от жилището му.. Старо блокче.. с ръждив - бял, някога парапет и очукани стъпала...

 Не сколасал толко време къща да направи..