Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 09:07:58

Автор Тема: 9-ти май — ден на победата …  (Прочетена 12029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #120 -: Май 09, 2021, 20:09:41 »
QED

Simplified Solutions

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #121 -: Май 09, 2021, 20:09:48 »
Quote (selected)
Не съм се натискал за участие, напротив бях поканен и в общи линии такава беше формулировката за участниците.
Може би е необходимо да се проведе дискусия , какво участие е допустимо и да се уточни формата на изключване.

И аз бях поканена, но нямам спомен да е било за партийно членство със съответните събрания за изключване.


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #122 -: Май 09, 2021, 20:11:14 »
И аз бях поканена, но нямам спомен да е било за партийно членство със съответните събрания за изключване.

Очевидно се налага изясняване. По този повод:

Уважаеми участници,
предвид възникнала крамола по повод натрапчивото участие на Памфуций във форума предлагам анкета относно неговото регистрирано участие.
Срок 30 дни.
Отговори:
Да
Не
НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА ИЛИ НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ
Линк към анкетата:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1542.0

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #123 -: Май 09, 2021, 20:13:00 »
сега като се замисля, и аз май бех поканен.

Тва дава ли ми некви социални бонуси?
Примерно да тормозя Ной с искания тоа или оня да бъдат одстранени од форума, щото не ме кефят?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #124 -: Май 09, 2021, 20:17:09 »
Тръмпославо, ти си най-близкото до ЗИП фтоа форум.
Липсва ми апокалиптичната част! Феерично да бъде, по всички земни кълбета!  :t0153:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #125 -: Май 09, 2021, 20:18:43 »
Не товарищи!
Това не е Памфуций.
До сега нито веднъж не е посетил готварската тема.
Да не сподели чревоугодникът как е изпекъл агнешкото, и какво винце и зелена салата си е купил..
Ъпсурт!
Тоа не е Памфуций
« Последна редакция: Май 09, 2021, 20:29:19 от Алиса .. »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #126 -: Май 09, 2021, 20:19:17 »
Тъй, тъй, аз какво казах? ОСМИ май в западна Европа, ДЕВЕТИ МАЙ в Москва.
За това, че Франция е вписана като страна-победител, даже германците са се възмутили.

ми не, девети май и в Германия.
Тоест пак не е съвсем Тъй, тъй, аз какво казах?
А и в твоя текст нямаше и намек за първия акт за капитулация и т н,
и излизаше че само някакви се фръцкат ей така, да е девети, а не осми, щото са явно *******.....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #127 -: Май 09, 2021, 20:24:29 »
Това вече съм го правила! Искаш ли да прочетеш част от диалога? :)
........
 Ще си спомнят за взривения храм на Христос Спасителя на Червения площад в Москва, за да има място за танковите паради.
.......

Предполагам че сама си се усетила, но това просто не е вярно.
Взривеният храм Христа Спасителя не е на Червения площад.
И не е взривен заради танковете, а заради бъдещия дворец на Съветите, който така и не е достроен най-вече заради започналата война.
На Червения площад се намира храм Василия Блаженного, който и досега си е там.
За него има байка че когато са разглеждали генералния план на Москва Каганович махнал макета му за да покаже как ще изглежда Червения площад без него. Сталин казал: Лазарь, поставь храм на место.
« Последна редакция: Май 09, 2021, 20:33:22 от AnonimusBG »

Памфуций

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #128 -: Май 09, 2021, 20:24:43 »

"пъ съ. Не знам какъв историчар е бонго, ма да не знае, че капитулацията влиза в сила на ДЕВЕТИ МАЙ, и да ни ръга тук пак алтернативносексуалния осми май - бе я...."


http://www.sovmusic.ru/text.php?fname=st_80545
Quote (selected)
Левитан - Приказ ВГК от 8 мая 1945г.
Слова: Юрий Борисович Левитан

ПРИКАЗ
Верховного Главнокомандующего
ПО ВОЙСКАМ КРАСНОЙ АРМИИ
И ВОЕННО-МОРСКОМУ ФЛОТУ

8 мая 1945 года в Берлине представителями германского верховного командования подписан акт о безоговорочной капитуляции германских вооруженных сил.

Великая Отечественная война, которую вел советский народ против немецко-фашистских захватчиков, победоносно завершена, Германия полностью разгромлена.

Товарищи красноармейцы, краснофлотцы, сержанты, старшины, офицеры армии и флота, генералы, адмиралы и маршалы, поздравляю вас с победоносным завершением Великой Отечественной войны.

В ознаменование полной победы над Германией сегодня, 9 мая, в День Победы, в 22 часа столица нашей Родины Москва от имени Родины салютует доблестным войскам Красной Армии, кораблям и частям Военно-Морского Флота, одержавшим эту блестящую победу, тридцатью артиллерийскими залпами из тысячи орудий.

Вечная слава героям, павшим в боях за свободу и независимость нашей Родины!

Да здравствуют победоносные Красная Армия и Военно-Морской Флот!

Верховный Главнокомандующий
Маршал Советского Союза И. СТАЛИН.
8 мая 1945 г. №369.

Конец аудиофрагмента.

https://youtu.be/8S9LOMD6HOc


Simplified Solutions

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #129 -: Май 09, 2021, 20:25:49 »

Очевидно се налага изясняване. По този повод:

Уважаеми участници,
предвид възникнала крамола по повод натрапчивото участие на Памфуций във форума предлагам анкета относно неговото регистрирано участие.
Срок 30 дни.
Отговори:
Да
Не
НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА ИЛИ НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ
Линк към анкетата:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1542.0

Ми ето че се изясни - партийно събрание за изключване, щото някому участието на някого му се види натрапчиво.

Извинета, но на мен пък самото участие в такава "анкета" ми се види недостойно. Каквото е и създаването ѝ. Меко казано.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #130 -: Май 09, 2021, 20:27:58 »
аз също напраих ена анкета, те я те:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1543.0

Simplified Solutions

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #131 -: Май 09, 2021, 20:31:14 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #132 -: Май 09, 2021, 20:31:45 »
Извинета, но на мен пък самото участие в такава "анкета" ми се види недостойно. Каквото е и създаването ѝ. Меко казано.

Спокойно може да гласуваш ясно и категорично с ДА, без да правиш пропаганда и да влияеш на останалите!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #133 -: Май 09, 2021, 20:32:03 »
http://www.sovmusic.ru/text.php?fname=st_80545
https://youtu.be/8S9LOMD6HOc



съгласен.
ТОВА е част от истината, просто трябва да се споменава и другата част :)

пъ съ. подписания на 8ми е в три страници, тук виждам само две, възможно е проблема да е при мен, ако другите го виждат ок
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #134 -: Май 09, 2021, 20:39:29 »
Quote (selected)
Спокойно може да гласуваш ясно и категорично с ДА, без да правиш пропаганда и да влияеш на останалите!

Не мога спокойно, щото е отвратително. И мое право е да напиша какво мисля за тази анкета. Така че моля да не ми се указва какво да пиша и какво не! (Смятайте, че тва съм го изкрещяла, за да ви стане по-ясно.)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #135 -: Май 09, 2021, 20:43:45 »
(Смятайте, че тва съм го изкрещяла, за да ви стане по-ясно.)

Споко, не се вълнувай, да не получиш инсулт или инфаркт, не знам кое ти е по-слабо мозък или сърце!

Бел. Ной: Това няма да го трия специално. Симпли ще ме разбере и прости, надявам се!
« Последна редакция: Май 09, 2021, 20:49:00 от Ной »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #136 -: Май 09, 2021, 20:44:10 »
Какво става тука? На борба за власт ми мяза.

Памфуций

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #137 -: Май 09, 2021, 20:44:35 »
https://www.noo-journal.ru/akt-o-kapitulyatsii-germanii-1945/
със снимки:
Quote (selected)
Германское Верховное Командование немедленно издаст приказы всем немецким командующим сухопутными, морскими и воздушными силами и всем силам, находящимся под германским командованием, прекратить военные действия в 23.01 часа по центральноевропейскому времени 8-го мая 1945 года, остаться на своих местах, где они находятся в это время, и полностью разоружиться, передав все их оружие и военное имущество местным союзным командующим или офицерам, выделенным представителями Союзного Верховного Командования, не разрушать и не причинять никаких повреждений пароходам, судам и самолетам, их двигателям, корпусам и оборудованию, а также машинам, вооружению, аппаратам и всем вообще военно-техническим средствам ведения воины.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #138 -: Май 09, 2021, 20:44:45 »
.
« Последна редакция: Май 09, 2021, 23:21:43 от Юмжагийн Целденбал »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #139 -: Май 09, 2021, 20:44:56 »
Тръмпославо, ти си най-близкото до ЗИП фтоа форум.

Фтоа форум, и във фсичките форуми, аз съм доста далече от ЗИП.
В Сега между другото, само аз го нападах, че прокарва прокитайска линия, докато всички се радваха на великоимперските му изхвърляния за Русия.
И как ще бахне и кого ще бахне мощната руска армия.
А когато руснаците се явиха в Сирия, ЗИПа спихна.
Взе да ги предъвква, щот нещата не се подредиха по план.
После стигна до там, да плюва по Путин, и се оттече

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #140 -: Май 09, 2021, 20:45:26 »
Ми ето че се изясни - партийно събрание за изключване, щото някому участието на някого му се види натрапчиво.

Извинета, но на мен пък самото участие в такава "анкета" ми се види недостойно. Каквото е и създаването ѝ. Меко казано.
На мен ми напомня древен виц за това какво е "партийно събрание".
"И попитали канибалите що е туй "Партийно събрание", защото такваз цивилизационна добавка до тях не била стигнала.
И отговорил кандидат-материалът за рагу, ами същото като при вас, събират се, шушукат си и после изядът някого!
И се проникнали канибалите, и го пратили обратно, защото сметнали, че изяждането не е толкова страшно, щом той е преживял "партийно събрание"!"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #141 -: Май 09, 2021, 20:49:43 »
https://www.noo-journal.ru/akt-o-kapitulyatsii-germanii-1945/
със снимки:

да, това е двустраничния англоезичен от 7ми, търсех го да го кача, мерси, преварил си ме.

Статията я прегледах, мисля че засега е най-прецизно представения материал по темата тук

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #142 -: Май 09, 2021, 20:51:14 »
Предполагам че сама си се усетила, но това просто не е вярно.
Взривеният храм Христа Спасителя не е на Червения площад.
И не е взривен заради танковете, а заради бъдещия дворец на Съветите, който така и не е достроен най-вече заради започналата война.
На Червения площад се намира храм Василия Блаженного, който и досега си е там.
За него има байка че когато са разглеждали генералния план на Москва Каганович махнал макета му за да покаже как ще изглежда Червения площад без него. Сталин казал: Лазарь, поставь храм на место.
Прав си, абсолютно. Но в онези времена нямаше интернет на корем, това е писано на коляно в апаратната. Не съм го променяла.  :t1813:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #143 -: Май 09, 2021, 20:51:22 »
Ето, на Асол гледната точка е, че президентът Радев е трябвало да помогне на БСП за изборите, щото те му били помогнали по-рано. Моята гледна точка е, че това е призив за държавен преврат.
Не съм ви следдил диалозите, но според мен това не е вярно.
В частност Асол отлично са ориентира в ситуацията в България

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #144 -: Май 09, 2021, 20:51:26 »
На мен ми напомня древен виц за това какво е "партийно събрание".
"И попитали канибалите що е туй "Партийно събрание", защото такваз цивилизационна добавка до тях не била стигнала.
И отговорил кандидат-материалът за рагу, ами същото като при вас, събират се, шушукат си и после изядът някого!
И се проникнали канибалите, и го пратили обратно, защото сметнали, че изяждането не е толкова страшно, щом той е преживял "партийно събрание"!"

любим и стар, но е за пленум, и лафа е "нещо като вашето - шушу мушу бум в казана"
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #145 -: Май 09, 2021, 20:52:41 »
.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #146 -: Май 09, 2021, 20:56:04 »
 Юмжагийн Целденбал

Нещо си напипал.
Русия трябва да се разглежда като бойно поле на двата полюса в световното управление.
Независима политика същата е водила единствено от 28ма до 53та година по времто на Сталин.
През останалото време и до сега, винаги е била или под управлнието на Кока Кола, или на Пепси Кола.
Затова да се обвиняат руснаците за това или онова, е нелепо.
Но виж сталинското управление на независима Русия е трън в гъзеца и на двете шайки.
Ето затова се атакува и паметта, и историческата истина за ВСВ.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #147 -: Май 09, 2021, 21:00:31 »
Предлагам ви да оставим жертвите, дадени от СССР във Великата Отечествена война на мира.

Както казах и на Сгугню преди година в стария форум по същия повод, те вече са дадени и никой не може да промени това. И за това всякакви разсъждения по темата биха ли могли да бъдат по-малко (или повече) не са нищо друго освен подигравка с тяхната памет.

Единственото, което има смисъл да се направи и то само от руснаци, е да се разсъждава какво би трябвало да се направи за да не се повтори подобна трагедия.

И доколкото имам впечатления, руснаците тези разсъждения са ги направили и спазват една последователна политика в това отношение.

Така, че наздраве -- с день победы :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #148 -: Май 09, 2021, 21:06:14 »
Единственото, което има смисъл да се направи и то само от руснаци, е да се разсъждава какво би трябвало да се направи за да не се повтори подобна трагедия.

И доколкото имам впечатления, руснаците тези разсъждения са ги направили и спазват една последователна политика в това отношение.
Де да знам, едни за тази война казват "Never again", "Nie wieder", други - "Можем повторить"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #149 -: Май 09, 2021, 21:10:34 »
Споко, не се вълнувай, да не получиш инсулт или инфаркт, не знам кое ти е по-слабо мозък или сърце!

Бел. Ной: Това няма да го трия специално. Симпли ще ме разбере и прости, надявам се!

Споко. Мозъкът и сърцето ми засега са добре. Имам рак другаде.

AnonimusBG

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #150 -: Май 09, 2021, 21:11:24 »
Де да знам, едни за тази война казват "Never again", "Nie wieder", други - "Можем повторить"

Айде стига манипулации.
Гледай картата.
Русия ли се придвижва към границите на НАТО или обратното.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #151 -: Май 09, 2021, 21:12:15 »
Де да знам, едни за тази война казват "Never again", "Nie wieder", други - "Можем повторить" :thup:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #152 -: Май 09, 2021, 21:12:21 »
Де да знам, едни за тази война казват "Never again", "Nie wieder", други - "Можем повторить"
Казват - Если надо , повторим

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #153 -: Май 09, 2021, 21:14:33 »
Казват - Если надо , повторим

Мда!
Дорога на Ла Манш

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #154 -: Май 09, 2021, 21:14:38 »
На танкистите дали ще им искат ваксинационен паспорт? :t1813:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #155 -: Май 09, 2021, 21:15:11 »
За да знаем кое е истина и кое лъжа, не ни е нужна руската теза. Нужна ни е англосакската. Защото тя винаги е 100%-ова лъжа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #156 -: Май 09, 2021, 21:15:31 »

Единственото, което има смисъл да се направи и то само от руснаци, е да се разсъждава какво би трябвало да се направи за да не се повтори подобна трагедия.

И доколкото имам впечатления, руснаците тези разсъждения са ги направили и спазват една последователна политика в това отношение.

Де да знам, едни за тази война казват "Never again", "Nie wieder", други - "Можем повторить"

Така де, можеш да се напънеш още малко и да схванеш смисъла на това "Можем повторить".

И да ти напомня нещо (по памет), което Путин каза преди време -- "никога повече война на наша територия", пък ти го разбирай както искаш.

И още нещо забавно -- тези, които казват "Never again" и "Nie wieder" какво ли търсят около границите на тези, които казват "Можем повторить" :smokin:

Може би повторението, което те смущава?
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #157 -: Май 09, 2021, 21:17:22 »
Quote (selected)
В Сега между другото, само аз го нападах, че прокарва прокитайска линия, докато всички се радваха на великоимперските му изхвърляния за Русия
Даваш малко погрешна представа. ЗИП-чо е фен не на „имперска Русия“, а на всякакво имперско пъчене – кеф ти САЩ, кеф ти Турция. На него му дай гърмежи и изтребление, а конкретно към Русия има отношение и разбиране колкото свиня към кладенчова вода. Вярно е, че заради обилното му цитиране на филмчета от тубата някои хора го смятаха за много информиран, но далеч не всички бяха толкова наивни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #158 -: Май 09, 2021, 21:18:34 »
Оставила съм едно предложение до Кептъна в анкетата за Памфуций. Моля да го погледнете преди да хабите време, нерви и клавиатури.  :0005:

Памфуций

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #159 -: Май 09, 2021, 21:29:08 »
да, това е двустраничния англоезичен от 7ми, търсех го да го кача, мерси, преварил си ме.

Статията я прегледах, мисля че засега е най-прецизно представения материал по темата тук

Надявам се, че ти е станало ясно защо съм написал 8/9 май и че това не е някакво посегателство към сакралната дата.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #160 -: Май 09, 2021, 21:30:03 »
Да си кажем и нещо сериозно в края на празника, и във връзка с повтарянето.
Войната ще е в Средна Азия.
Присъстието днес на трибуната на президента на Таджикистан говори твърде много.
Други години на трибуната е винаги президента на Киргизия, един такъв приятен тип, Назърбаев, вечното присъствие също липсва, нито от Узбекистан тази година някой.
Самият Рахмон беше много напрегнат и сериозен.
Току що завърши конфликта между Киргизия и Таджикистан, за който нямам идея за що беше, но в Афганистан се съсредоточват силите на ИД. Миналата седмица в Либия се сключи споразумение между Хафтар и Правителството, за примирие, за да се даде възможност на бойците от ИД, Ал Кайда, и Нусри, мусри  да се изтеглят безпрепятствено от  Либия. Никой не се заблуждава къде ще бъдат предислоцирани. По границата с Туркменистан, Узбекистан, Таджикистан откъм Афганистан, са разположени военни лагери на главорезите, и числото им вече е над 30 хил.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #161 -: Май 09, 2021, 21:34:01 »
„Даваш малко погрешна представа. ЗИП-чо е фен не на „имперска Русия“, а на всякакво имперско пъчене – кеф ти САЩ, кеф ти Ту...„

Не съм казала, че е фен на имперска Русия, а че зад тръбенето за мощна и агресивна Русия, всъщност прокарва интересите на либерален Китай

Памфуций

  • Гост
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #162 -: Май 09, 2021, 21:34:30 »

И да ти напомня нещо (по памет), което Путин каза преди време -- "никога повече война на наша територия", пък ти го разбирай както искаш.


Аболютно е прав - с това започнах. И кво - аз се оказах накрая путинец!


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #163 -: Май 09, 2021, 21:37:47 »
Надявам се, че ти е станало ясно защо съм написал 8/9 май и че това не е някакво посегателство към сакралната дата.

да, ама в темата за девети май на девети май да ръгаш напред 8май, без да поясниш за гадните номерца на англосаксите си е чисто търсене на скандал, неспа?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #164 -: Май 09, 2021, 21:38:11 »
Други години на трибуната е винаги президента на Киргизия, един такъв приятен тип, Назърбаев, вечното присъствие също липсва, нито от Узбекистан тази година някой.
Елбасъ е вече на години, трудно му е. В крайна сметка той неговото си го е отвоювал на всички фронтове.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #165 -: Май 09, 2021, 21:39:17 »

И да ти напомня нещо (по памет), което Путин каза преди време -- "никога повече война на наша територия", пък ти го разбирай както искаш.

Абсолютно е прав - с това започнах. И кво - аз се оказах накрая путинец!

Ми изненадан ли си :cool-1084:

А наздраве :t0328:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #166 -: Май 09, 2021, 21:41:46 »
ЗИП-чо е фен не на „имперска Русия“, а на всякакво имперско пъчене – кеф ти САЩ, кеф ти Турция.

Да. Даже най-голям фен е на Британската империя. Защото е успяла да завладее най-много земи, население и богатства с най-малки собствени ресурси.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #167 -: Май 09, 2021, 21:44:27 »
Наздраве!
Приключваме празника и 76 годишнината с пот на челото
 :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #168 -: Май 09, 2021, 21:46:14 »
Оставила съм едно предложение до Кептъна в анкетата за Памфуций.

Аз пък там направих предложение към Бонго. Да си пише за история, но преди 19-ти век.
Така че да ни е интересно да го четем, а не да му се вбесяваме.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #169 -: Май 09, 2021, 21:50:02 »
Войната ще е в Средна Азия.

Войната ще е навсякъде. Ще припламва, ще се мести, ще угасва и пак ще пламва.
Няма веднага да стане феерично.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #170 -: Май 09, 2021, 22:06:05 »
Да си кажем и нещо сериозно в края на празника, и във връзка с повтарянето.
Войната ще е в Средна Азия.
Присъстието днес на трибуната на президента на Таджикистан говори твърде много.
Други години на трибуната е винаги президента на Киргизия, един такъв приятен тип, Назърбаев, вечното присъствие също липсва, нито от Узбекистан тази година някой.
Самият Рахмон беше много напрегнат и сериозен.
Току що завърши конфликта между Киргизия и Таджикистан, за който нямам идея за що беше, но в Афганистан се съсредоточват силите на ИД. Миналата седмица в Либия се сключи споразумение между Хафтар и Правителството, за примирие, за да се даде възможност на бойците от ИД, Ал Кайда, и Нусри, мусри  да се изтеглят безпрепятствено от  Либия. Никой не се заблуждава къде ще бъдат предислоцирани. По границата с Туркменистан, Узбекистан, Таджикистан откъм Афганистан, са разположени военни лагери на главорезите, и числото им вече е над 30 хил.
Назърбаев не е президент на Киргизия,за конфликта между Киргизия и Таджикистан се твърди, че е за разпределение на водни ресурси.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #171 -: Май 09, 2021, 22:08:33 »
Войната ще е навсякъде. Ще припламва, ще се мести, ще угасва и пак ще пламва.
Няма веднага да стане феерично.

Току що чух коментар, че присъствието на Рахмон на парада било ясен знак и силен ритник, че Таджикистан взема Афганистан, и не само него май.
Да пратим и ние нашият Румцайс догодина на парада, та да ни дадат Балканите и Солунската митница

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #172 -: Май 09, 2021, 22:11:47 »
По БНТ -  "Иваново детство"!!!
Нещо става в България!?!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #173 -: Май 09, 2021, 22:12:58 »
...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #174 -: Май 09, 2021, 22:21:00 »
А как се различава дали човек лъже, „само“ манипулира или има „друга гледна точка“?
Трудно.
Не каждому дано.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: 9-ти май — ден на победата …
« Отговор #175 -: Май 09, 2021, 23:35:46 »
Quote (selected)
Ето, на Асол гледната точка е, че президентът Радев е трябвало да помогне на БСП за изборите, щото те му били помогнали по-рано. Моята гледна точка е, че това е призив за държавен преврат.
ЛЪЖЕШ НАГЛО И ГРОЗНО! Държа да се подкрепиш с цитат от мое подобно мнение. Мое мнение, а не ТВОЯ ИНТЕРПРЕТАЦИЯ! БЕЗСРАМИЕ! :ouch-2144:

п. п. Правиш се на печена манипулаторка, ама не ти се получава. Избери си по-подходящ обект

А специално за президента Радев ще реша дали да гласувам точно след две събития. Първото е - да му видя състава на правителството, а второто - да проследя домакинството ни на Триморието. И изобщо не ме интересува неговта помощ, щото нужда от помощ има той.

Нарочно ти отговарявам в кошчето за боклук, щото и на твоя постинг точно тук му е мястото
« Последна редакция: Май 09, 2021, 23:42:38 от Aсол »