Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 14:01:05

Автор Тема: Дъска за жалейки относно пропагандата и агитацията и прочие...  (Прочетена 2096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
За един агент провокатор е фатално изхвърляне от форума, защото автоматически с това губи работното си място, а с това и … знаете.
Същото се отнася и за психично болната, ползваща форума като терапия, поради която форумът биде лишен от два ценни участника.
Ако е нужна жертва, готов съм да ги напсувам в прав текст и двамата, та всички да бъдем изхвърлени, за да има мир.
За мен участието във форума не е жизнено важно, пиша за удоволствие, когато имам време и съответно настроение.
« Последна редакция: Май 09, 2021, 18:32:47 от Ной »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
https://www.culture.ru/poems/7806/solovi  Да отлеем глътка за загиналите  и да помълчим една минута.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
За един агент провокатор е фатално изхвърляне от форума, защото автоматически с това губи работното си място, а с това и … знаете.
Същото се отнася и за психично болната, ползваща форума като терапия, поради която форумът биде лишен от два ценни участника.
Ако е нужна жертва, готов съм да ги напсувам в прав текст и двамата, та всички да бъдем изхвърлени, за да има мир.
За мен участието във форума не е жизнено важно, пиша за удоволствие, когато имам време и съответно настроение.

Няма пък! Никакви сакрални жертви, че ти си вторият, дето се предлага в течение на последните десетина дни! Направо се чувствам като Коен Варварина, спасяващ разни девици!

Не разбирам защо смесвате два съвсем различни аспекта на едно и също събитие. Никой не отрича великия подвиг на СССР за разчистването на кафявата чума, не отрича саможертвата на обикновения човек, поставен в нечовешки условия. Това е се празнува днес, Победата.
То обратното виждане винаги е съвършено, но може би следва да се погледне и дали някъде някой не е дал възможност на същата тази кафява чума да избуи до състоянието, в което е в 1941. Дори само в частта за проверка не се ли виждат черти на същите сговори и в момента. IBM прави възможно проследяването на евреите и унищожаването им в концентрационните лагери. Мюнхенският сговор дава възможност на Хитлер да си укрепва егото и статуквото. Молотов-Рибентроп дава възможност на мнозина да приказват за съюзническите черти на подписалите го страни. И всичко това трябва да се знае. Отговорете на Памфуциевите тълкувания с ваши, нещо да ви пречи?! Но преди да отговорите, прочетете го. Защото един исторически факт ако е неудобен, това не го прави по-малко или повече факт. Осмислянето му вече е друга бира.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Мюнхенският сговор дава възможност на Хитлер да си укрепва егото и статуквото.
Понеже говориш за осмисляне – ако някой се опитва да премълчи злото, сторено от Мюнхенския пакт, но заедно с това демонстративно да го спомене – демек, ето, казвам и за него – та този някой сигурно ще каже същото, което и ти.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Ной,
Дали ти е известен фактът (който старателно се премълчава), че малко преди посещението на Рибентроп в Москва пристига англо-френска военна делегация по инициатива на СССР да се сключи антихитлеристко съглашение, че Полша има преди това договор с Германия, че не се съгласява да пропусне РККА, за да помогне на Чехословакия. На всички съветски предложения англофренците протакат и НАЙ-ВАЖНОТО НЯМАТ ПЪЛНОМОЩИЯ ЗА НИКАКВИ ДОГОВОРЕНОСТИ! Просто тупат топката на Изток. За това са като ударени с мокър парцал, когато след като Хитлер научава за посещението им бърза да прати Рибентроп, който непременно да сключи договор и го прави без да особено да се пазари.
Хайде без прекалено криворазбрава обективна йезуитщина!


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Молотов-Рибентроп дава възможност на мнозина да приказват за съюзническите черти на подписалите го страни. И всичко това трябва да се знае. Отговорете на Памфуциевите тълкувания с ваши, нещо да ви пречи?! Но преди да отговорите, прочетете го. Защото един исторически факт ако е неудобен, това не го прави по-малко или повече факт. Осмислянето му вече е друга бира.

Ми не си права :)

Ако искаш да не е гьобелсовщина, ще почнеш не от молотов-рибентроп, който Е последния от цялата върволица подписани договори, а от полско-немския. И няма да се правиш, че съществува само последния, и да му приписваш някакво съюзничество.

Е те ти първия, пакт за ненападение 26 януари 1934 - Пакт Пилсудски-Xитлер.

Сиреч имаме по твоята логика съюзнически договор на хитлеристите и поляците?

Нека не се пързаляме по пропагандните клишета на таквизи като бонго, еле пък да се мъчим зорлем да открием некви псевдоистини в лиШчетата му....

И да, попрочели сме повечко от бонго и не се изцепваме като него - винаги готови да изпльокат съчинение по картинка и по коментар на негово партайтеносе, нямащо нищо общо с фактите......



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной,
Дали ти е известен фактът (който старателно се премълчава), че малко преди посещението на Рибентроп в Москва пристига англо-френска военна делегация по инициатива на СССР да се сключи антихитлеристко съглашение, че Полша има преди това договор с Германия, че не се съгласява да пропусне РККА, за да помогне на Чехословакия. На всички съветски предложения англофренците протакат и НАЙ-ВАЖНОТО НЯМАТ ПЪЛНОМОЩИЯ ЗА НИКАКВИ ДОГОВОРЕНОСТИ! Просто тупат топката на Изток. За това са като ударени с мокър парцал, когато след като Хитлер научава за посещението им бърза да прати Рибентроп, който непременно да сключи договор и го прави без да особено да се пазари.
Хайде без прекалено криворазбрава обективна йезуитщина!
Ами ето това чакам като диалог с Памфуций! А не "фашистка душица" и "гледай си фактите"!
Разкажи също, че единствената страна, която се съпротивлява на разпарчетосването на Чехословакия е СССР, че същият СССР предупреждава какви ще ги дъвче Европата, ако го допусне. Разкажи за Чембърлейн и политиката за "успокояване"! Защото трябва да се знае, а то няма как да се научи, ако не се каже.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Ной,
аз водя диалог с ТЕБ и не ме препращай към агент провокатора, защото ще стане мътна и кървава!
И Хайде без прекалено криворазбрава обективна йезуитщина!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
то няма как да се научи, ако не се каже
Там е работата, че всичко това е казано вече хиляди пъти. И в чест на Бонго също неведнъж. Колко пъти трябва?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
червеното е зелено

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной,
аз водя диалог с ТЕБ и не ме препращай към агент провокатора, защото ще стане мътна и кървава!
И Хайде без прекалено криворазбрава обективна йезуитщина!
Аз имам отворени уши и очи, и слушам и чета всички ви. И не мрънкам, че не казвате това, което аз може би искам да чуя. За да има диалог, трябва да има и различни гледни точки, иначе е хорово пеене.
Кое е йезуитското да речеш, че СССР пропуска многократни предупреждения за нападението на Германия? Че границата е неукрепена, че граничните войски показват чудеса на бойното поле? Да сравниш с това, че Лавров с Шойгу правят учения на границата с "дружествена" Украйна? Къде е смисълът да се празнува Победата, без да се прави анализ да не се допуска следващия катаклизъм да свари Руската Федерация неподготвена? Даже Путин го прави от трибуната, предупреждава! Ама не, никой не ще да слуша кофти прогнози, дайте елей и вино!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Йезуитщина е начинът, по който под формата на криворазбрана обективност се опитваш да защитаваш откровен фашага!
Ясен ли съм!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Там е работата, че всичко това е казано вече хиляди пъти. И в чест на Бонго също неведнъж. Колко пъти трябва?
Аменеменема, еврейският народ има специален празник за изхода от Египет. Пасхалната вечеря се нарича Седер и в нея се разказва една и съща история - как Господ извел народа си от страната, в която ги преследвали. Има си книжка, агада се вика, и ХИЛЯДОЛЕТИЯ вече се чете всяка година на Песах. Година след година, век след век. За да се помни. Едни и същи архаични стихове, едни и същи манджи, едни и същи думи, за да може идващите след помнещите да помнят също. Еврейските мъдреци смятат, че толкова трябва. А ти мислиш, че някакви си седемдесет години стигат?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Йезуитщина е начинът, по който под формата на криворазбрана обективност се опитваш да защитаваш откровен фашага!
Ясен ли съм!

Памфуций не е фашист. А ти си на път да се докараш до цензор!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ми не си права :)

Ако искаш да не е гьобелсовщина, ще почнеш не от молотов-рибентроп, който Е последния от цялата върволица подписани договори, а от полско-немския. И няма да се правиш, че съществува само последния, и да му приписваш някакво съюзничество.

Е те ти първия, пакт за ненападение 26 януари 1934 - Пакт Пилсудски-Xитлер.

Сиреч имаме по твоята логика съюзнически договор на хитлеристите и поляците?
Договорът Пилсудски - Хитлер е за добросъседски отношения, ако правилно помня.
Допълнителният протокол в Молотов-Рибентроп обсъжда сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Еврейските мъдреци смятат, че толкова трябва. А ти мислиш, че някакви си седемдесет години стигат?
Наистина днес от теб на мощни талази блика това, което кептъна нарече йезуитщина. Нали говорим за това, как да се отнасяме към провокациите на Бонго? Какви еврейски традиции ми пробутваш, какви пет шекела?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Памфуций не е фашист, а полуприкрит хитлерист, копнеещ за унищожението на д-вата Русия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество.

Това не е съюзничество, а споразумение за ненамеса в делата на другия с цел (временно) избягване на война.

Испания и Португалия не са съюзници, а конкуренти, и мирно са се договорили чрез посредничеството на папата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Памфуций не е полуприкрит хитлерист, копнеещ за унищожението на д-вата Русия, а професионален историк.


Междудругото, wtf e "д-вата", да не е некъф вид вата?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Договорът Пилсудски - Хитлер е за добросъседски отношения, ако правилно помня.
Допълнителният протокол в Молотов-Рибентроп обсъжда сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество.

Ами не, не е съюзничество. Съюзничество е, когато се ангажираш да се биеш за съюзника си. Ето кво е:

A defense pact (or defence pact in Commonwealth spelling) is a type of treaty or military alliance in which the signatories promise to support each other militarily and to defend each other.[1] In general, the signatories point out the threats in the treaty and concretely prepare to respond to it together.[2]

https://en.wikipedia.org/wiki/Defense_pact


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Наистина днес от теб на мощни талази блика това, което кептъна нарече йезуитщина. Нали говорим за това, как да се отнасяме към провокациите на Бонго? Какви еврейски традиции ми пробутваш, какви пет шекела?
Ти попита колко пъти трябва нещо да се повтори, та да хване декиш. Аз ти отговорих. С пример.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Ти попита колко пъти трябва нещо да се повтори, та да хване декиш. Аз ти отговорих. С пример.

И аз ще ти отговоря с пример:


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Памфуций не е фашист. А ти си на път да се докараш до цензор!

В същност правилно, той не е фашист, ТОЙ Е ОТКРОВЕН НЕОФАШИСТ!
Като не го харесва мнозинството тук, защо се вре? Защото поведението му има характер на агент провокатор. А той е обикновен грантаджия или кандидат, та за това се натяга да бъде забелязан. Помниш ли какви ги дробеше Чичо и Стрина, докато получиха американски паспорти?
Нормално би било да си пише във форума на Дневник, ама там дори не смеят да споменат ДЕНЯ НА ПОБЕДАТА, понеже се страхуват да не би Америка за България да им спре финансирането. Защото като им кажат да пръднат, се насират.
Ще ти споделя стара оперативна информация - На българските сътрудници в Радио Свободна Европа американците, въпреки щедрото финансиране ВЪОБЩЕ не им са давани насоки, какво да пишат и как да коментират. Единствено са били спускани текущите новинарски агенции. А какви ги дробеше бореца срещу тоталитаризма Костов (бивш ДС офицер), както и другите.
В днешно време вече са необходими опорки, които съответните грантаджии да използват - дава им се наклон на писане. Виж писанията на неофашистта и ако имаш аналитични способности ще стоплиш.

P. S. А това по-долу е върха:
Договорът Пилсудски - Хитлер е за добросъседски отношения, ако правилно помня. СЛАБО ПОМНИШ!!!
Допълнителният протокол в Молотов-Рибентроп обсъжда сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество. НЕ ПРАВИШ РАЗЛИКА МЕЖДУ ДОГОВОР И ПРОТОКОЛ НЕОФИЦИАЛЕН!
 Случайно или нарочно?
Ясно, ПЛУВАЙ!!!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Памфуций не е полуприкрит хитлерист, копнеещ за унищожението на д-вата Русия, а професионален историк.
Междудругото, wtf e "д-вата", да не е некъф вид вата?

Професионален лъжец е.

За вати се информирай на други места. Или си направи тема за тях и питай каквото те интересува.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И аз ще ти отговоря с пример:
Искаш да си говорим за Британския мандат в Палестина, за гласуването в ООН, за Шестодневната война и още за какво точно?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Професионален лъжец е.

Много често тия двете думички са синоними. Историята не е наука. Историята е маша в ръцете на силните на деня.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Искаш да си говорим за Британския мандат в Палестина, за гласуването в ООН, за Шестодневната война и още за какво точно?

Не, просто ме подразни романтичното описание по-горе. Нищо общо с днешната реалност.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Договорът Пилсудски - Хитлер е за добросъседски отношения, ако правилно помня.
Допълнителният протокол в Молотов-Рибентроп обсъжда сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество.

Грешно помниш.

26. Januar 1934
Договор за ненападение между Германия и Полша
Deutsch-polnischer Nichtangriffspakt

24. August 1939
Договор за ненападение между Германия и Съветския съюз
Deutsch-sowjetischer Nichtangriffspakt
наричан от модерната българска пропаганда Пакт Рибентроп-Молотов

Тоест двата договора са еднотипни, но на база трактовка на някви разсъждения
единия го третираш като съюзнически, а другия не..

Иначе казано си позволяваш категорични съждения, след като не познаваш фактите,
и искаш да получиш някакви допълнителни права поради това, че не познаваш фактите....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Грешно помниш.
...
Тоест двата договора са еднотипни, но на база трактовка на някви разсъждения
единия го третираш като съюзнически, а другия не..

Иначе казано си позволяваш категорични съждения, след като не познаваш фактите,
и искаш да получиш някакви допълнителни права поради това, че не познаваш фактите....
Искаш цитати?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Искаш цитати?

А извинения за лъжата няма ли да има преди това?

.... Щот не е целта да се правим на луди и толерираме лъжец и манипулатор, нали

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А извинения за лъжата няма ли да има преди това?

.... Щот не е целта да се правим на луди и толерираме лъжец и манипулатор, нали
Кое точно считаш за лъжа?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
26. Januar 1934
Договор за ненападение между Германия и Полша
Deutsch-polnischer Nichtangriffspakt

24. August 1939
Договор за ненападение между Германия и Съветския съюз
Deutsch-sowjetischer Nichtangriffspakt
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
Ти попита колко пъти трябва нещо да се повтори, та да хване декиш. Аз ти отговорих. С пример
Нищо подобно! Пак се правиш на утрепана, защо? Въпросът ми беше рeторичен и в конкретен контекст, който ти самата зададе – как да се реагира на провокациите на Бонго. При това посочих, че и лично на него нещата са му казвани неведнъж (пък той и така ги знае, само предпочита да ги нямаше). Така че приказките ти за еврейски мъдреци нямат нищо общо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не се отплесвайте да критикувате модерацията!
Бонго това иска е на път да го постигне.
За  радост или плата помага да се затрият подобни свестни местенца.
Ставате неволни съучастници по емоционални подбуди като се нахвърляте на Ной! Тя пази форума, не душевното равновесие на отделни пишещи тук.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Мда, тва си е жалейка отсекъде.  :m1924:

Оная тема поне имаше нещо общо с дискусията. Тая...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Допълнителният протокол в Молотов-Рибентроп обсъжда сфери на влияние на двете държави върху трети държави, което си е де факто съюзничество.

Това изобщо не е вярно! Подписването на допълнителни протоколи тогава е било международна практика. Почти всички договори от онова време са имали такива. И това е напълно нормална практика. Сфери на влияния абсолютно нищо не значи. Или значи, че страните индикират кои сфери са им политически важни. И това изобщо не значи, че задължително трябва да бъдат подсигурени с оръжие. В момента НАТО и Русия също си говорят за сфери на интереси и влияние. Хитлер е бил решен да нападне Полша. Независимо от английските гаранции. Заповедите са "Вайс" са били издадени, военната машина е била в пълен ход. Хитлер е бил твърдо убеден, че Англия и Франция ще му обявят фалшива война и няма да воюват. И е излязал прав.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Сфери на влияния абсолютно нищо не значи. Или значи, че страните индикират кои сфери са им политически важни.
А "в случай на териториално-политическо преустройство" какво значи?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
А "в случай на териториално-политическо преустройство" какво значи?

Означава "в случай че започне война... " 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Означава "в случай че започне война... "
И аз така мисля. После си мисля, че ако започне война, кой с кого се договаря? Съюзник със съюзника или противник с противника?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
А "в случай на териториално-политическо преустройство" какво значи?

Означава в случай на териториално-политическо преустройство. Щом дадена географска сфера не те интересува, не те интересува какво става в нея. Може да е война, може да е революция, може да е решение на парламент (както балтийските държави) да поканят чужди войски и т.н.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
И аз така мисля. После си мисля, че ако започне война, кой с кого се договаря? Съюзник със съюзника или противник с противника?

Всеки се договаря с когото може. Войната е политика. Понякога тия договорки са обречени поначало, но ти печелят време.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
И аз така мисля. После си мисля, че ако започне война, кой с кого се договаря? Съюзник със съюзника или противник с противника?

естествено че неутрални и противници се договарят - да не си намесят капите.

с приятелите и съюзниците  се прави по друг начин - те ти как се нарича съюзническия договор на хитлеристите с другите страни от оста, еле пъ и с царството тогаз....

с васалите по трети....

ей, ма колко вода от какви кладенци мъкнете само и само да не си признаете, че пак се окъкахте.

нито договорите са такива, нито доказват това, което инсинуирате....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
После си мисля, че ако започне война, кой с кого се договаря? Съюзник със съюзника или противник с противника?

За пореден път мисълта ти изневерява. Войната си е война. Договорът между Германия и СССР не е съюзнически. Съюзнически например е договорът на България с НАТО. Правиш ли разлика. Германия е имала същия договор и с Полша. И с Чехия. На Хитлер е бил нужен руския неутралитет в конкретния момент. На Сталин е било нужно време да подготви държавата си за неминуемата война с Германия. (За справка виж "Моята борба" и "Втората книга - бел. ред.)

gossinger

  • Гост
Темата се заключва поради продължителен offtopic в нея.

Ако искате да продължите да обсъждате -- нова тема или намирате подходяща за целта друга тема.