Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 17:37:17

Автор Тема: Tery Robin  (Прочетена 1933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Tery Robin
« -: Август 12, 2023, 01:45:16 »
От дълги години мечтая истински само за едно нещо - да умра. Да напусна този свят завинаги. Да потъна в черната бездна на нищото възможно най-скоро, ако може още сега, на секундата. С всяка частица от душата и сърцето си копнея само за това - да ме няма. Всъщност има само едно нещо, за което мечтая повече от това да умра - да не са ме раждали. За което никога няма да простя на моята майка, дори да се разкайва много сега, злото отдавна е сторено.
Няма хора/човек, който да ме е вдъхновил или да ми е въздействал така, че да му се възхитя. Хората са проявявали огромна добрина към мен по време на пътуванията ми, която аз високо оценявам, но до там. Не идеализирам никого, защото зная, че добри хора няма, има само добри постъпки в определен момент. За мен хората са просто безчувствени и безмозъчни животни за разплод, лишени от какъвто и да е разум, сърце, емпатия, чест, съвест... За да избутат злия живот, слагат розовите очила и се хранят с илюзии за щастие, любов и какво ли още не, вместо да търсят изход от зацикления ужас размножаване-смърт. Във времето дори някой човек да ми се е сторил по-различен и интересен, веднага щом прекарам малко повече време с него, си променям мнението в тотално негативна посока. Кратко казано - с човеците приключих окончателно по всички параграфи.

Tery Robin
24 декември 2022 г. в 14:49 ч.
http://tery-robin.blogspot.com/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #1 -: Август 12, 2023, 22:19:56 »
Кой е па тоя? И що не търси изход, ми се вайка?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #2 -: Август 12, 2023, 22:27:02 »
Кой е па тоя? И що не търси изход, ми се вайка?

Да взима прозак, западният свят е безнадежден, винаги е бил такъв, защото са бежбожници, или защото такъв им е генетичния профил. На запад няма дух, залитат по материалното, грабят, трупат, животът им е пълна скука.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #3 -: Август 12, 2023, 23:32:30 »
Кой е па тоя? И що не търси изход, ми се вайка?

Тя, а не той.

Пише интересно за пътешествията си, но се чудя какъв живот живее.
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #4 -: Август 13, 2023, 10:40:53 »
Quote (selected)
Всъщност има само едно нещо, за което мечтая повече от това да умра - да не са ме раждали. За което никога няма да простя на моята майка,

Quote (selected)
Имам странни и неразбираеми за хората възгледи. Искрено се наслаждавам на самотата. Не слушам никого и нищо, освен сърцето си. Животните са всичко за мен, обичам ги от цялото си сърце. Имам две големи мечти - животните и цялата природа да се избавят от посегателствата на хората и да намеря начин да се върна да живея много назад във времето.

Quote (selected)
Особено след велопътешествието до Норвегия тотално затвърдих силното си влечение към студения север и се убедих, че въпреки екстремно лошото време, ужасяващата за вегани храна и постоянната борба със стихиите, това е един оазис за мизантропите като мен, които имат зверска алергия към хората.

Quote (selected)
Макар човешкият фактор да не е никакъв риск в Исландия (освен евентуално пътен инцидент), ако на някой посетител не му е омръзнал живота колкото ми е омръзнал на мен и не жадува неистово собствената си смърт ден и нощ, има ред неща, от които трябва да се пази.


Тери познава отлично студа.
Добре ще е за нея да се запознае все някога и с топлината.
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #5 -: Август 13, 2023, 10:55:58 »
Добре ще е за нея да се запознае все някога и с топлината.
Най-добре е да се запознае с труда. Оня досадният, който се прави ден след ден.  Да направи нещо за другите. От последното ще дойде и радостта от живота.

PS Писанките ѝ ги има във всички пътеводители. "Moon", "DK", "Lonely Planet", "Rough"...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #6 -: Август 13, 2023, 18:02:39 »
Не мога даже да я чета. Вместо да пътува навън, да пътува навътре. И да си оправя бакиите на подсъзнанието
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2130
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #7 -: Август 13, 2023, 18:13:39 »
От дълги години мечтая истински само за едно нещо - да умра. Да напусна този свят завинаги. Да потъна в черната бездна на нищото възможно най-скоро, ако може още сега, на секундата...
Когато Марк Твен бил редактор, получил веднъж едно стихотворение, озаглавено "Защо живея още?" Имало приложена и марка за отговор. Марк Твен върнал стихотворението обратно с отговора: "Защото не ми донесохте стихотворението си лично."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Tery Robin
« Отговор #8 -: Август 13, 2023, 18:28:18 »
Това пътешествие навътре ще е страшно.
Трябва ѝ смел и умел гид, на стоп не става.

Quote (selected)
17. Тогава именно Психея почувствувала, че наближава последният й час, и разбрала ясно, че явно я пращат на сигурна гибел. Защо не, щом я карат със собствените си нозе доброволно да споходи Тартара и душите на умрелите? И без да се бави повече, тя се завтекла към някаква много висока кула с желанието да се хвърли от нея надолу, защото мислела, че така може да слезе в подземното царство най-бързо и най-лесно. Но кулата внезапно проговорила и й казала:

— Защо, клетнице, търсиш да се погубиш в пропастта? И защо отстъпваш така лесно пред последната опасност и пред това изпитание? Ако духът ти веднъж се отлъчи от твоето тяло, ще идеш, разбира се, в дълбочините на Тартара, но оттам не ще можеш по никакъв начин да излезеш. Послушай ме:

18. Недалеч оттук се намира Спарта, прочутият град на Гърция. Ти търси близо до него Тенар, скрит в уединена местност — там е входът за Дит. Пред зеещите му врати се разкрива лъкатушен път. Щом се решиш и преминеш прага му, по-нататък вече по пътя ще стигнеш до самия дворец на Оркус. Но да не бродиш по тоя мрак с празни ръце, а във всяка да носиш питка от ечемичен булгур, омесена с медовина, и в устата си да носиш две монети. Щом вече изминеш по-голямата част от опасния път, ще срещнеш едно куцо магаре, натоварено с дърва, и един също такъв магаретар; той ще те моли да вдигнеш някои цепеници, паднали от товара му, но ти, без да продумаш дума, го отмини мълчаливо.
....
Също така, като преплаваш застоялата река, един мъртъв старец, изплавал на повърхността, с протегнати подгизнали ръце ще те моли да го вземеш в лодката, но ти не се поддавай на излишно състрадание.

 19. Щом преминеш реката и повървиш малко по-нататък, стари жени, които тъкмо тъкат платно, ще те помолят да им помогнеш с ръка за малко. Но и тук не ти е позволено да се докосваш. Защото всичко това, а и много други хитрини още ще се появят от коварството на Венера само за да можеш да изпуснеш из ръцете си поне една от питките. А да не мислиш, че изпускането на ечемичените питки е малка загуба: ако загубиш дори само едната от тях, не ще видиш повече тази светлина.
                                                                                                                                                                                      Aпулей, Златното магаре, кн.VI

ПП Може пък и да става. Много обичам примитиво от Пулия.
       Ама карам джигитската.
*********   ✹    *********