Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:17:16

Автор Тема: "Явно, каквото трябваше да стане - стана и се доказа, че случайни неща няма."  (Прочетена 14821 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
"Явно, каквото трябваше да стане - стана и се доказа, че случайни неща няма."
Така писа Брадатко в съседната тема и аз се стреснах. Щото днес покрай Кайлето се наканих и навестих една от групите, в които сме спети като дамски хор. И там що да видя, на един белгиец му трябва превод и история на руска народна песен. Земята е кръгла, в момента няма никой от чисто руския екип. Запрятам ръкави, намирам информацията, стягам превода и го раздавам за здраве. После от чисто любопитство продължавам с ровичкането в търсачката. Бац!
Дон цитира песента в стария форум!
Брадатко и Майндъра, и вие сте там! И още колко народ!
На следващата страница Дон казва:
"Сполай ти за раздумката, що са дни, пред нас са, все ще се разговорим, еще не вечер..."
Домъчня ми.  :t23145:

Пешо

  • Гост
Изобразително изкуство.
« Отговор #1 -: Януари 30, 2019, 09:47:54 »
Надникнах в стария стария форум и гледам, че коментарите са под поредния опус на Димитри (дано е жив и здрав ! ), този път - на тема за изобразителното изкуство. Това ме присети да споделя скорошни впечатления от Рим.

Отиваме ние, значи, да разгледаме галерия 'Боргезе'. Малко на късмет, щото за там трябвало предварително да заявиш билети по интернет, пък ние не бяхме. Но ни провървя - за поредния времеви блок се намериха две места и ни пуснаха срещу скромните 80 лв, които си струваха до последния евроцент, защото постоянната експозиция и стенописите са нещо великолепно. Препоръчвам на всеки, който не е ходил там, да го направи.

Но не това ми е приказката. Оказа се, че този месец в галерията има изложба и на скулптури на Пикасо. Чудесно, рекохме си, ще видим още нещо. Но разочарованието беше пълно, да не кажа - препълнено. Не знам в чия умна глава се е пръкнала идеята да изложи нещата на Пикасо сред изумителните образци на ренесансово и древно изкуствво, но ефектът беше убийствен - те изглеждаха жалко, направо трагично. Смешно, като детски рисунки, без да имат тяхната непосредственост. Останахме с чувството, че някой просто се беше изгаврил с Пикасо.

Та това са ми впечатленията от контраста между класическо и модерно изкуство - никога заедно. Исках да направя няколко снимки, защото ефектът бе потресаващ, но не ми позволиха, така че не мога да илюстрирам.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Синхроничност му се вика. А звездите ми го говорят викат, че щяла все по- често да ни се набива в очите. Щото така.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Поглеждам аз темите и...
О! Чудо!
Съзирам заглавие, което изглежда като че ли аз съм го казал...
И ... ти да видиш, така и се оказа.
Както казваше покойният Михаил Задорнов (ако не се лъжа):
В общем - ничего, но как то приятно стало!
 O:-)
Занасям се, естествено.
Относно това:
Quote (selected)
Щото така.
Ами ... така си е. И дано все повече се осъзнава от човешките същества!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Относно това:
Quote (selected)
Щото така.
Ами ... така си е. И дано все повече се осъзнава от човешките същества!
Да, така е.
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
В смисъл на видимия, проявения поврат, а не в смисъл на "ами тя настъпи, ама вие (понеже не сте извисени) не сте я усетили.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
В смисъл на видимия, проявения поврат, а не в смисъл на "ами тя настъпи, ама вие (понеже не сте извисени) не сте я усетили.
Няма да настъпи, докато не се получи достатъчно количество от "извисени". За съжаление.
Нещата се случват тогава, когато се надвиши т. нар. "критична маса".
Като за това не е задължително да са всички ... е, ако не чак да са се извисили до много високо ниво, то поне да са ОСЪЗНАЛИ основните положения.
Обикновено, след преминаването на критичната точка, процесите започват да протичат достатъчно бързо и тези, които все още не са се осъзнали, т.е. не са разбрали за какво са тук и какво следва (казано съвсем опростено), по-бързо ще започнат да вървят към доближаването си към другите.
Така че, няма никакъв шанс да настъпи сериозен поврат, а да се разбере от шепа хора.
На тези, последните, не им е необходимо нищо. Те, така или иначе си вървят по пътя си, както и останалите, естествено, но с достатъчно висока степен на осъзнаване.
С курсивът върху последната дума искам да намекна, че това за нас, като човеци тук, е единственият път.
Как?
Ами... Трябва да се чете, с осмисляне, със самонаблюдения и много работа върху себе си, съпроводена със силна вяра. И най-важното - да се разберат и най-вече почувстват смисъла и съдържанието на думата ЛЮБОВ.
После... започва ба-а-авното открехване на тежкия портал, отварящ пътя на истината.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Пак да, така е. Аз искам да насоча темата към прогностика - кога и как го виждате това.
За мен сигналите дотук са три:
1. Икон. криза в Западния свят, която се изяви открито през 2008 г., и която полускрито всъщност продължава.
2. Намесата на Русия в Южна Осетия и в Сирия срещу машите на САЩ. Русия, която изглеждаше подчинена.
3. Победата на Тръмп.
3 неща, които бяха голяма изненада за всички.
Кой и кога ще е следващият Черен лебед за глобалистите ?

Мисля, че смесването на политика и езотерика е съвсем правилно, защото самите глобалисти следват законите на езотериката.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
Мен пък повече ме интересува накъде ще се пречупи, какво следва след пречупването. :m1728:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
Мен пък повече ме интересува накъде ще се пречупи, какво следва след пречупването. :m1728:

Нали знаеш каква функция е тази: f(x)=a.sin(b.x – c) + d

Най-вероятно натам ще тръгнат нещата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нали знаеш каква функция е тази: f(x)=a.sin(b.x – c) + d

Най-вероятно натам ще тръгнат нещата.

А може ли „разгръщане” или пояснение на тази функция за нас, непросветените?
Щото и нас ни интересува накъде ще тръгнат нещата …  :yes-1289:

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 11:07:49 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :t3721: Адски информативно ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
:t3721: Адски информативно ...
Синусоида. Движението на махалото.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Малко е послъгал с графиката принца, но простено е от гледна точка на яснота.
 :)
Тази ф-я си е f(x)=sin(x)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 f(x)=a.sin(b.x – c) + d

Няма да споря каква е функцията.
В такива уравнения винаги ме притеснява "+d".
синуса е ясен. "а" също прогресивно увеличава амплитудата.
Това "+d". обаче може да ни разходи от робовобщинният строй до комунизма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
това + или - d "разхожда" функцията нагоре - надолу. И от тази ф-я хаир няма да видят очакващите "пречупване".
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 18:45:18 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Може махалото да е в рая или в ада.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
:t3721: Адски информативно ...
Синусоида. Движението на махалото.

 :t3721: Разбрах.

Означава ли това обаче, че след пречупването нещата задължително ще тръгнат надолу? Щото в последните няколко години вървим все надолу и надолу.

Впрочем къде се намираме ние в момента на самата синусоида?  :m1731:

Чок觧

  • Гост
От нулата тръгваме надолу .

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
Мен пък повече ме интересува накъде ще се пречупи, какво следва след пречупването. :m1728:

Нали знаеш каква функция е тази: f(x)=a.sin(b.x – c) + d

Най-вероятно натам ще тръгнат нещата.
Да се надяваме, че няма да е натам, щото другото име на тази функция е 'оти ги ручахме жабетата ?'.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От нулата тръгваме надолу .
Пак ли?!  :doofus-2124:
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 19:09:34 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
След това пречупване ще се счупят тежко и за много дълго време или глобалистите, или нормалните хора.
И развитието няма да е по синусоида.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Точката на пречупване е на П/2 тогава тръгваме по пързалката.
Другото е на 3П/2 тогава ще тръгнем към нагоре.
Според мен още не сме стигнали П/2 сега забавяме растежа. после дълго, дълго ще се спускаме.
Това което беше до сега не е най-лошото.

На въпроса кога ще бъде по-добре, радио Ереван има кратък отговор:
- Вече беше!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
В смисъл на видимия, проявения поврат, а не в смисъл на "ами тя настъпи, ама вие (понеже не сте извисени) не сте я усетили.
Много са се опитвали да предскажат бъдещето, но винаги неуспешно.
През далечната 1964 един автор на научна фантастика пише книга в която започва да анализира самите научно-фантастични книги. Така без да се е опитвал да предсказва бъдещето, предположенията му се изпълняват уникално точно. Особено на фона на всички други, които наистина се опитват да отгатнат бъдещето, но безуспешно.
Та този автор тогава през далечната 1964 споменава че са нужни около 70 години до достигане на точката на прехода. Книгата не беше позната на английскоговорящите, преведоха я скоро на английски, 50 години след издаването и.
Quote (selected)
In Summa Technologiae—his major work of nonfiction, first published in 1964 and now available in English for the first time—Lem produced an engaging and caustically logical philosophical treatise about human and nonhuman life in its past, present, and future forms. After five decades Summa Technologiae has lost none of its intellectual or critical significance. 
През тези 50 години няколко английскоговорящи учени макар и много по късно достигнаха до същия извод. Един много добър руски математик, синът на нобеловия лауреат Капица, стигна до подобен извод.
Така че точката на пречупването ще бъде в десетгодишният период, между 2035 и 2045 година. Наричат я точка на сингулярност.
Quote (selected)
Технологическая сингулярность как следствие развития нанотехнологий рассматривается в отчёте 2007 года Комиссии по экономической политике Конгресса США[17]. По некоторым мнениям, придерживающихся возможности сингулярности, она должна наступить около 2030 года. Если проэкстраполировать закон Мура, окажется, что примерно в то же время вычислительная мощность компьютеров сравнится с головным мозгом человека. Сторонники теории технологической сингулярности считают, что если возникнет принципиально отличный от человеческого разум (постчеловек), дальнейшую судьбу цивилизации невозможно предсказать, опираясь на человеческую логику.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Технологическая_сингулярность
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Важно е следното:
Quote (selected)
В реальности ухода в бесконечность в реальных процессах, развивающихся в режиме с обострением, конечно же, никогда не наблюдается, так как за заметное время перед тем, как значение соответствующего показателя системы должно было бы уйти в бесконечность, система испытывает качественную трансформацию («фазовый переход»).
Тоест очаква ни качествен скок.
Някъде между 2035 и 2045 година.
Другият вариант при процес развиващ се в режим на обостряне е разрушаване на системата, ако не успее фазовия преход.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Та този автор тогава през далечната 1964 споменава че са нужни около 70 години до достигане на точката на прехода.
Значи със сигурност ще е преди 2025 г. (скъсявам срока с 10-ина г.).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
- Вече беше!
Има и разширение.

Что было раньше - яйцо или курица?
Радиото отговаря:
Раньше было всë!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
https://www.segabg.com/forum-topic/ep-prizna-huan-guaydo-za-vremenen-prezident-na-venecuela

ЕП признал претендент за законен, временен президент.
Тия нашите представители бързат повече от нас да докарат точката на пречупване. :m1731:
Май наистина ще трябва да изтеглим датата с едно десетилетие напред,
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
:t3721: Адски информативно ...
Означава ли това обаче, че след пречупването нещата задължително ще тръгнат надолу? Щото в последните няколко години вървим все надолу и надолу.

Впрочем къде се намираме ние в момента на самата синусоида?  :m1731:

Предполага се, че сме в долна мъртва точка.

Сега да не вземеш да питаш какво е „долна мъртва точка“?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
https://www.segabg.com/forum-topic/ep-prizna-huan-guaydo-za-vremenen-prezident-na-venecuela

ЕП признал претендент за законен, временен президент.
Тия нашите представители бързат повече от нас да докарат точката на пречупване. :m1731:
Май наистина ще трябва да изтеглим датата с едно десетилетие напред,

Песимист.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Та този автор тогава през далечната 1964 споменава че са нужни около 70 години до достигане на точката на прехода.
Значи със сигурност ще е преди 2025 г. (скъсявам срока с 10-ина г.).
Досега само Лем е доказал, че може сравнително точно да предвиди, накъде ще ни тласне бъдещето.
Затова едва ли ще е преди 2035 година.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
По времето на Лем е имало истински политици лидери, даже той не е могъл да предвиди какво имаме сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Освен това най вероятно ще е фазов преход, а не разрушаване на системата (гибел на човечеството).
Вярвам на Лем:
Quote (selected)
„Светът в известен смисъл прилича на болен човек, който смята, че или незабавно ще оздравее, или скоро ще умре — и дори не се досеща, че може, боледувайки, с периодични влошавания и подобрения да доживее до дълбока старост“
(„Сумма технология“, с. 39).
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
https://www.segabg.com/forum-topic/ep-prizna-huan-guaydo-za-vremenen-prezident-na-venecuela

ЕП признал претендент за законен, временен президент.
Тия нашите представители бързат повече от нас да докарат точката на пречупване. :m1731:
Май наистина ще трябва да изтеглим датата с едно десетилетие напред,

Песимист.
Девет години и девет месеца, от мен да мине!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
По времето на Лем е имало истински политици лидери, даже той не е могъл да предвиди какво имаме сега.
Предвидил е доста по страшни и опасни неща като например цереброматиката.
Quote (selected)
Основы фантоматики
Фантоматическая машина
Периферическая и центральная фантоматика
Пределы фантоматики
Цереброматика
Телетаксия и фантопликация
Личность и информация

https://gtmarket.ru/laboratory/basis/4511/4518
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 Предвидил е доста по страшни и опасни неща като например цереброматиката.

Енгелс,
Излагаш се!
Това е нищо пред толерастната експлозия на политиците в западният свят.
При това без лекарства и психотропни машини. 
 :t0301:

Обърках емотикона май ще трябва само ти да пиеш.
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 21:08:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Предвидил е доста по страшни и опасни неща като например цереброматиката.

Енгелс,
Излагаш се!
Това е нищо пред толерастната експлозия на политиците в западният свят.
При това без лекарства и психотропни машини. 
 :t0301:

Обърках емотикона май ще трябва само ти да пиеш.
И това за което говориш го е предвидил.
Предвидил е как истината ще се заглушава от политиците.
Quote (selected)
Писатель приблизился к пониманию того, как циркулирует информация в современном мире. Сегодня видно, что писатель предсказал многие феномены современных СМИ, связанных с концептом постправды. В романе «Глас Господа» (1968) Лем писал:
Запрещенные мысли могут вращаться в голове тайком, и что прикажете делать, если значимый факт тонет в половодье фальсификатов, а голос истины — в оглушительном гамме и, хотя звучит он свободно, услышать его невозможно? Развитие информационной техники привело лишь к тому, что лучше слышно самый громкий голос, хоть даже и лживый.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Предавам се!
Чел си повече от мен за Лем.
Харесвах го, но отдавна не съм чел или препрочитал нещо от него.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Още през 1970 година Лем е писал за недопустимостта на това, което и сами видяхме при мигрантите, когато попаднат в Европа и се сблъскат с друга култура.
Но е нямало кой да го прочете, пък камо ли да го разбере.
Quote (selected)
„Не може да се прехвърлиш от една културна формация в друга така, както се прекачваш от файтона в самолета. Не може да се въвеждат нови ценности така, както се въвежда нова технология.“
(„Фантастика и футурология“, т.2, с. 510).
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Бъдещето няма да е еднакво за всички. Човечеството няма да върви под строй в една и съща посока. Времевите линии се разделят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И там ли ще караме на 2 скорости?
Май няма голяма разлика.
Каквото горе, такова и долу. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Интересно е например колко точно още през 1955 година, Лем е описал нещо подобно на смартфоните и връзката им с интернет.
Quote (selected)
Сегодня, пользуясь этой невидимой сетью, охватывающей мир, мы совсем не думаем про ее гигантские масштабы и четкость работы. Как часто каждый из нас в своем рабочем кабинете в Австралии, в обсерватории на Луне или в самолете доставал карманный приемник, вызвал Центральную Трионовую Библиотеку, заказывал нужное ему произведение и через секунду видел его на экране своего цветного объемного телевизора.
„Магелановият облак“ (1955)

Этот рассказ довольно точно мог бы описывать нашу нынешнюю жизнь, когда много авиалиний предоставляют доступ к бесплатному Wi-Fi в самолете. Важно напомнить, что Лем писал эти строки в то время, когда среднестатистический компьютер был таких размеров, что нуждался в гигантском зале. О создании всемирной сети начали задумываться в конце 60-х, а к ее реализации перешли только в 80-е годы.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не са само две.

Значи ще става още по-зле.
Що тогава се натискаме за там?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Бъдещето няма да е еднакво за всички. Човечеството няма да върви под строй в една и съща посока. Времевите линии се разделят.
Това си е от ясно по-ясно, хората никога не са били равни, дори като генетика.
С развитието на технологиите разликите ще станат още по драстични.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Разделяй и владей!
Даже древните са го разбрали.
Като ще ни вземат по етапно ще има ли:
Първо жените и децата?
Май наистина отиваме там.
Първо взеха жените, направиха ги феминистки, сега се опитват да вземат и децата от семейството и да ги възпитат като правоверни джендъри.
Май смятам да поостана тук за сега. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
„Не може да се прехвърлиш от една културна формация в друга така, както се прекачваш от файтона в самолета.“
Ряпа да яде бай ти Лем. Не е виждал как само за минута се става истински европеец
чрез смяната на агарянския ямурлук с белгийска мантия  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Що тогава се натискаме за там?
Никой за никъде не се натиска.
Просто ... път.
За всеки човек - индивидуален и няма значение дали е тук или там.
Начинът е указан и който е разбрал правилата за движение т.е. как да се движи по неговия си му път, той тогава и само тогава ще стигне.
Колкото и да се натискаш, по-рано от момента на достигането на съответния критерий, няма да стигнеш.
 :raise_the_roof-1045:
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 19:38:45 от Bradatko »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Първо взеха жените, направиха ги феминистки...

а кой ги взе?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил

Първо взеха жените, направиха ги феминистки...

а кой ги взе?

По начина на питане вероятно очакваш да ти кажа "лошият бял мъж".
Може, рогатият може да е всякакъв, но може да е и амазонка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
ти ме подценяваш, но нямам нищо против 8)
та кой казваш ги взе? рогатият?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като гледам това с което ги подмени няма начин да е Другият.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
"Рогатият" е събирателното название на елит от уроди , преяли с богатство , натрупали милиарди долари , злато и скъпоценности и разбрали в един момент , че че те нестават за ядене . И тогава им щуква в акъла , че това население както са размножава , в един момент ще изяде всичката храна на планетата и за тях няма да остане за ядене ! И решават , че това население трябва да се "редуцира" Каква нежна и безобидна думичка , заменяща "унищожи" , "избие" ! Е , естествено не цялото , ще оставят един милиард , който да произвежда за тях , уродливия елит , и да останат малко огризки и за производителите !
Речено - сторено ! Как ?
1. Чрез новосъздадени болести - СПИН , Луда крава , Свински и Кокоши грип и стари , които са били овладяни - ебола , африканска чума , холера , сибирска язва и пр. Изкарват се от лабораториите и се заразяват хора и животни .
2. Изкуствено създавани военни конфликти - Арабската пролет един от тях , конфликта на Балканите , в Украйна , Афганистан.
3. Религиозни конфликти - те са част от военните . Цяла Азия е обхваната от ислямска агресия , от Индонезия и Филипините , през Шри Ланка , Индия , Пакистан и Китай .
4.Настройване на една част от обществото срещу друга , натрапвайки им ненормалното за нормално - хомосексуализъм , феминизъм , педофилия , джендъризъм .
5. Разрушаването на държавите чрез измислени и нефелни съюзи като Европейския .
 Вероятно има и друго .

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Първо взеха жените, направиха ги феминистки...

Дрън-дрън, впрочем. Що не вземете да попрочетете малко сериозни автори по темата, дето обсъждате.

По въпроса за жените. Правата на жените са един от естествените регулатори на нарастването на населението, даже според ООН. Докато на жената се гледа като на разплодна самка, докато някои, включително и тоз форум, съзнателно или безсъзнателно, което е без значение, свързват фертилността с допустимостта на насилието над жени, населението ще расте безконтролно. Или поне докато естествените регулаторни механизми не се включат.

Така или иначе, феминистка или не, жената има правото да разполага и решава дали да зачене и даде живот или не. И обществото трябва да гарантира правото и на избор. Това е елемент от базова негова характеристика като хуманността.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
някои, включително и тоз форум, съзнателно или безсъзнателно, което е без значение, свързват фертилността с допустимостта на насилието над жени
Класическа либерастка манипулация  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Първо взеха жените, направиха ги феминистки...

Дрън-дрън, впрочем. Що не вземете да попрочетете малко сериозни автори по темата, дето обсъждате.

По въпроса за жените. Правата на жените са един от естествените регулатори на нарастването на населението, даже според ООН. Докато на жената се гледа като на разплодна самка, докато някои, включително и тоз форум, съзнателно или безсъзнателно, което е без значение, свързват фертилността с допустимостта на насилието над жени, населението ще расте безконтролно. Или поне докато естествените регулаторни механизми не се включат.

Така или иначе, феминистка или не, жената има правото да разполага и решава дали да зачене и даде живот или не. И обществото трябва да гарантира правото и на избор. Това е елемент от базова негова характеристика като хуманността.
Феминизмът , както и мачизмът са извратени поведения на членовете на обществото !
Посочи кой в този форум свързва естествената способност за зачеване на потомство с насилието над жените !
 И каква връзка има това с феминизма ?
 Винаги ли насилието е свързано със зачеване на потомство или е свързано с неадекватното поведение на сексуалния партньор ?
В голяма част  от случаите насилието е свързано с изневяра . В друга част - с неадекватно , предизвикателно поведение от страна на жената и едва след това - проява на уродлив мачизъм . Но уродливия мачизъм не се бори с феминизъм , една извратеност не се бори с друга извратеност , а с нормалност и закони , които трябва да се спазват . Защото в противен случай всяка жена , навряла се в леглото на един мъж и останала по един или друг начин неудовлетворена , ще може да го осъди и тикне в затвора ! А с феминизма именно това се постига най-напред . И рязко намаляване на контактите между хетеросексуални двойки , а от там и на раждаемоста . Което е също начин за редуциране/намаляване на населението .


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
67, #34, Януари 31, 2019, 09:00:05 21
Quote (selected)
Девет години и девет месеца, от мен да мине!
Тва звучи като разширена или удължена бременност …  :faint-2220:

« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 21:12:38 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
:t3721: Адски информативно ...
Означава ли това обаче, че след пречупването нещата задължително ще тръгнат надолу? Щото в последните няколко години вървим все надолу и надолу.
Впрочем къде се намираме ние в момента на самата синусоида? 
Предполага се, че сме в долна мъртва точка.
Сега да не вземеш да питаш какво е „долна мъртва точка“?
Долна мъртва точка е най-ниската точка на синусоидата, преди да започне да се издига нагоре. Принца не е съобразил, че си хуманитар и такова понятие  като ДМТ(долна мъртва точка)може да не ти е известно.



« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 21:46:25 от Mr. Blue »