Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 17:54:02

Автор Тема: ...из газетата : Накъде гледат българските фотографи  (Прочетена 11083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
https://www.segabg.com/category-observer/nakude-gledat-bulgarskite-fotografi
Една малка провокация към Артур и неговата тема за фотографията.
Ето това авторово твърдение ме покърти - Една банална снимка от черната вестникарска хроника може да носи много по-голяма естетическа провокация от дълго обработвани с фотошоп пейзажи или портрети на девойки, загледани в празното. Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато случайността не помага, професионализмът стига - самият аз харесвам и предпочитам черно-бялата фотография, но чак пък толкоз?!?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
https://www.segabg.com/category-observer/nakude-gledat-bulgarskite-fotografi

Една малка провокация към Артур и неговата тема за фотографията.

Ето това авторово твърдение ме покърти - Една банална снимка от черната вестникарска хроника може да носи много по-голяма естетическа провокация от дълго обработвани с фотошоп пейзажи или портрети на девойки, загледани в празното. Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато случайността не помага, професионализмът стига - самият аз харесвам и предпочитам черно-бялата фотография, но чак пък толкоз?!?

Този нищо не разбира, защото е естет. От набедените за такива.

Освен това смятам, че така преформулирано неговото твърдение („Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато професионализмът не помага, случайността стига“) е по-вярно от първоначалната му версия.

С развитието на технологиите, последващата обработка на цифровите негативи позволява получаването на неочаквани даже и за самия фотограф резултати. Но съм съгласен, че дългата обработка повече пречи, отколкото да помага 8)

Съгласен съм, че и черно-бялата фотография е по-трудна и в двата етапа на получаване на крайния резултат.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Ето една моя снимка , по-скоро случайност - Сутрин в пустинята Негев . Трябваше да е цветна , но излезе черно-бяла


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Поздравления. Отворих уикито да видя къде е Негев.
Защото от снимката планините отзад изглеждат поне 4-5 километра високи.
По спомен ми прилича на снимка на Кавказ, отдалеч. Единствено от голямото слънце, ако се загледаш може да усетиш оптическата измама.
« Последна редакция: Октомври 13, 2018, 20:04:11 от 66 »

Чок觧

  • Гост
Тук през браузера "Огнената лисица" слънцето жълтее  на снимката , но когато я отворя на компютъра е чернобяла . Отзад са Йорданските планини , поне така ги наричат тук .

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Цитат на: Чок觧
Тук през браузера "Огнената лисица" слънцето жълтее  на снимката , но когато я отворя на компютъра е чернобяла
При мен в браузър и от харда си е една и съща - небето синее, слънцето е бяло, а хълмовете под слънцето са кафеникави.
С коя програма я отваряш локално ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
не само българските фотографи, и уеб дизайнерите имат разни идеи. ето примерно втората снимка от статята как все повече хора не могат да си платят кредитите за телефоните /цък/

поради дизайн така са орязали снимката, че се вижда една усмивка и основното е равното място там, където би трябвало да има бюст. ама така са акцентирали, че да искаха, нямаше да могат да го докарат ефекта :)

Чок觧

  • Гост
Цитат на: Чок觧
Тук през браузера "Огнената лисица" слънцето жълтее  на снимката , но когато я отворя на компютъра е чернобяла
При мен в браузър и от харда си е една и съща - небето синее, слънцето е бяло, а хълмовете под слънцето са кафеникави.
С коя програма я отваряш локално ?
Photos на Уиндоус 10

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.