Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:32:24

Автор Тема: Аделина Марини защо не трябва да се уповаваме на Фейсбук  (Прочетена 39472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 23:18:04 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
тоя вестник е продаден, втори път поствам това мнение
На ония, що владеят останалата неолиберална преса.
Затова и форумът е влязъл в тон с останалите им форуми.
Не може чак пък толкова обезличаване.
Има ли начин да се провери чия е сега собствеността на Сега?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Има ли начин да се провери чия е сега собствеността на Сега?

Не съм чела или чула някъде газетата да си е сменила собственика.

Според мен щеше да се разчуе.
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 21:31:33 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи, то се вижда с просто око.
Чета СЕГА от години.
В началото на 2018 нещо се промени.
Във форума пиша от май месец и става все по-  да кажем различно.
Зле ли е , добре ли е не знам моето мнение е субективно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
С ясното съзнание, че мога да бъда наказана и звездичкосана, ще си позволя да си кажа мнението. 



Рядко се случва човек да чете толкова голяма глупост, неаргументирана, но с куп претенции без никакви сериозни източници и позовавания. Не приемам да ми говорят за "фашизъм" хора, които не познавам - за да не са ми известни, означава просто, че не са от моята черга на "париите" и затова не ги познавам!!! Някакси никога за моя близо 50-годишен живот не съм срещала името на госпожата или на нейните роднини, с които очеизвадно избягва да се представя като боркиня/борци срещу фашизма(липсва в антетката за представяне на автора) по света и у нас. Това, го заявявам като внучка на човек бил се срещу фашизма в реални бойни действия и измил позора на съглашенци. Не приемам мнението на човек, когото не познавам...не можеш да ми сочиш с пръстче някъде напред в пространството...не и ако нямаш нещо лично твое, изстрадано, на което да се опреш зад гърба си!. Сори, но мен не са ме възпитавали уикито или телевизорЪТ...авторът би имал по-голям успех в тубето...там засега са по-безкритични

Това пуснах под статията на гужа "антифашистката" във форума отдолу

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Я, колко бързо се разнасяли идеите!

От вчера местната преса тук се е скъсала да повтаря как фашизмът е повикан лично от Тръмп в САЩ, как той нищо не бил правел да не се разнася из САЩ, как стрелбата в Питсбърг едва ли не е негово лично провинение.

Само в някои от статиите мина без шевици, ама то и в САЩ кой знае какви носии няма, та затова.

Инак му викаме координирана атака, особено с използването на думата "фашизъм", която май остана последната страшка в книгата със страшките, белким бутнат таз страшна Втора поправка.

Ама кофтито е, че народът почна да се усеща и не вярва на първосигналните статии до такава степен. Почна да разбира какво всъщност се крие зад гръмкото название "Антифа" и кой е истинският източник на фашизъм.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Както вика Душко оттатък:
До нова година СЕГА пада.
Жалко!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като писа Бачо в другата тема за админите дето идват на повикване във вестника, явно и с колумнистите е така, когато има дупка се пълни с "нещо"написано на телефона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Споменати са повече от 30 държави - ЕС, плюс САЩ, плюс Бразилия.
Думата "фашизъм" е спомената сигурно 20 пъти. И най-често - в едно изречение с "България".
Не с Италия, не със САЩ, не с Унгария или Полша.
Не.
С България.
 Да не би статията да е писана по поръчка на някоя козяшка НПО?!?
Или въпросната авторка наистина мисли , че "България" заслужава името и да участва във всички спрежения и склонения, редом с "фашизъм"?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Бачо, тази статия не я е писала тази леля. Това е матрично клише. Просто за различните страни е използвана "байт"-думичка. В дадения случай - България, шевици и прочие.

Мозъчните тръстове нещо съвсем, ама съвсем са забатачили пропагандата и агитацията! Във времената, когато никой не четеше чужда преса, чужбинските езици бяха достъпни за малцина, а тези малцина с неправилна ориентировка бяха или купени, или под ключ - такова нещо вероятно е минавало. Сега вече не може, защото цели фрази могат да бъдат проследени, цели структури се репликират. Старшилките се изравниха, престанаха да бъдат страшни, а станаха досадни.

Нямам предвид, че фашизмът е нещо нестрашно и досадно - напротив. Само че неговата кафява боичка прозира под тънкия слой "мултикултурен" гланц, който се пука наляво и надясно.

Рекъл го е поетът: "Бездарието е фашизъм!", ама кой да чете!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Брате буратиноб, оправи заглавието, моля ти се, че това "оповава" ми Упъва нервите.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Май го промених.
Освободих ти една нерва да я ползваш за други цели.
Съжалявам за грешката.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 :D
Лесно било.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Май го промених.

Не си! Продължаваш да се Оповаваш на фейса, а не е редно ...поне от гледна точка на българския език

п.п. Тва удебеленото и подчертано "о" просто трябва да го заместиш с "у"
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 23:10:11 от Асол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Как?
2 пъти го променям и го виждам.
 после се връща старото.
От къде?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не можеш ли да редактираш? Ако не можеш, питай Принца

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Трябва да се редактира в първото ти мнение, заглавието там, а не в текущото мнение
Но не съм сигурна дали може, след като вече има отговори.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:05:55 от Captain Buddy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Май сега стана.
Как го виждате?
Коригирах първото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Отличник!
Виждаме го чудесно и ми се отпусна нервът!  :-*
Благодаря!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но не съм сигурна дали може, след като вече има отговори.

Може. Току ще се тествах в "русофобията". Като автор на темата, влизаш в първото мнение и там имаш възможност да редактираш и заглавието

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Заради тази претенциозна дама и глупостите 'и, заедно с напредващата дебилизация у таваг. Бонго Миклухо-Маклаев, доведоха до окончателното ми фризиране в потъващото газетно корабче Оттатък.

Не, че е от значение или че съжалявам. Ако ме е яд, то е на мене си заради глупостта да бъда верен на нещо, което отдавна го няма. особено когато какавидата излюпи плужек.

Колкото до някакви си привидяни фашисти, Магарини е сбъркала. Както страната, так и посоката на пръстето 'и. Това за момента са левите истерици, супер-дупер либерални нещастници с меченцата и военно-терористичната им организация АНТИФА. А отзаде тях са слугите на либерастката чума - режима на меркел&ко...

Писаницата на злобната тетка, най-малкото на снимката изглежда така, не си струва труда да се чете. Загуба на време. Но не до толкоз за не да се види докъде е закъсвацията Оттатък за "подходящи" материали отговарящи на сегашната "права" линия. Което обяснява защо там прибягват до такива съмнителни откъм качество, съдържание, достоверност и пр. и пр. други неща, автори...

Колкото до изпъчването на таваг. Бонга отдоли, каква била "наистина" атинската "демокрация" - как и жените, та даже и робите участвали едва ли не в "дебатите" на Агората, мога да го окачествя като поредната претенциозна, подбострастна негова глупост.

И да не забравя, надявам се все някой да донесе Оттатък, че все още съм готов да дам на култовата авторка 20лв. за да си направи по-добра, по-приятно изглеждаща снимка. Ако дамата се усмихне и остави комисарската сериозност без тужурка и нагана си в хинтергрунда, готова да стреля по противниците на Правата вяра, тя ще има къде-къде повече поклонници.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Тъдъм, не е само госпожа Марини, дето е толкоз загрижена за фашизма. Ето, и онзи баболюбимец г-н Макрон и той се е загрижил, че му било приличало на трийсетте години на миналия век. Как пък толкоз едновременно се сетиха всички!
франкофоните цъкат тук

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: 67
Ето, и онзи баболюбимец г-н Макрон и той се е загрижил, че му било приличало на трийсетте години на миналия век
Грижата им не е, че заприличва на 1930-те. Грижата им е, че почва да им светва, че пак ще стане като 1945  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Преди Тръмп най-храченият американски президент беше Рейгън.

https://www.youtube.com/watch?v=bYwQxvFAIJY

-----
Някога, в Дневник, вместо дразнещото ви сега робовладелски, употребявах фашистки.

Не ги слушайте какво говорят - днешните т.нар. либерали са фашаги 1 към 1.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нормално е либералините демократи с уклон към социалдемокрация да са идеологически по-близки с фашизма в сравнение с класическите републиканци.
Като ги видя как се изживяват като последните и "върховни" в цивилизацията се сещам за арийците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Съществено доуточнение към предходния ми коментар (и цитата на Рейгън).

Нали знаете, че някога бях практикуващ юрист.
Трилиони пъти съм писал по форумите - с всеки изминат ден се увеличават, и то лавинообразно, нормативните актове - вж Моя Прочут Пример за Нуждата.

А всеки един нормативен акт е ограничение.

В съвсем пряк смисъл - при соца (както и при капа!) по онова време Свободата бе много по-голяма отколкото днес - просто защото по онова време (и при двете системи!) имаше значително по-малко регулации.

Затова адски се дразня (адски се дразня!!!) когато пропагандата подвежда - това трябвало да се регулира, онова трябвало - и накрая всички започват да викат в хор - "Да, да! Трябва веднага да се регулира!" - и отиваме до оная приказка за въжето, за жабата и бавния огън...  :m0941:

Може би най-характерният белег на Днешните Времена - т.е. създават се предпоставки за фашизъм (по Рейгън), за робовладелство (по Ганий!) чрез всеобща и повсеместна регулация на мислими и немислими отношения.

иконка кх-кх!!! - академично покашлюване!
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 22:24:25 от Ганий »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
В организационни, където се обсъждат правилата за форум вднъж, споделих, че само слабите се страхуват от хаоса, силните го влдеят.
Повечето хора не искат да мислят за постъпките си.
Не искат сами да преценят кое е добро, кое лошо.
По-лесно е да има правила за всичко и кротко да си вървиш по пътеката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
   ...я да видим сега ... по традиция махам името на автора (предполагам, че помечето знаете кои е той) за да не се отплеснем да обсъгдаме личността му, а не написаното - Фирмине?

Quote (selected)
....Само гласът за левите ще бъде глас за защита на европейските ценности и демокрацията!
29 окт. 2018 | 11:02

"Освен в България, вече и в Европейския парламент се усеща, че идват избори", написа във фейсбук .... в остра публикация срещу опитите на десницата да изкара фашизма и нацизма леви идеологии.

Само гласът за левите ще бъде глас за защита на европейските ценности и демокрацията, категоричен бе той.

 Ето как продължава публикацията на .....:

"За (крайно)десните битката за бъдещето (им във властта) явно минава през битка за миналото. Един от ключовите дебати на пленарната сесия в Страсбург, който трябваше да даде оценка на последната среща на европейските лидери, стана сцена на абсурдни обвинения от британския консерватор и лидер на Групата на Европейските консерватори и реформисти (ЕКР) Саид Камал, обявявайки фашизма и нацизма от началото на ХХ век за леви идеологии.

Историята, разбира се, казва друго – преди 85 години Германската социалистическа партия е единствената, която се опълчи на нацистите и гласува против Закона за упълномощаване от 1933 г., даващ правото да се приемат закони без съгласието на парламента. Европейските социалдемократи винаги сме се противопоставяли на нацизма и фашизма и това е неделима част от лявата идеология. Тази борба продължава и днес – срещу неонацистки, неофашистки, крайнодесни групи, движения и партии, които смятахме за отдавна отхвърлени от историята и здравия разум.

Това изявление не е плод на обикновено невежество, което можем да подминем с лека ръка, а циничен опит за пренаписване на историята с ясна политическа цел. Заслужава си да си припомним, че британските консерватори не спадат в графата на обичайните заподозрени, като Фараж или Льо Пен, с чиято риторика, за съжаление, вече сме свикнали. Партията на Чърчил и Тачър, която до неотдавна беше част от ЕНП, придоби очертания на крайнодясна популистка формация.

Очевидно е, че традиционната десница в Европа системно се радикализира в последните години в опит да „опитоми“ националистическите настроения, за да се задържи на власт. Това няма как да бъде повод за злорадстване, особено за социалистите. В продължение на години ЕНП толерира популистките и крайнодесни движения, на които гледа преди всичко като на удобни коалиционни партньори – оттук и сближаването на риториката. Властта отдавна се е превърнала в самоцел и десните са готови на всякакви компромиси и политическа всеядност, за да я задържат. Нагледни примери са коалициите с крайната десница в Австрия и България, готовността за сделка с екстремистката Лига в Италия, повърхностната критика срещу популиста Орбан (Вебер привидно му размаха пръст, а в замяна получи подкрепата му за водещ кандидат на ЕНП), дори ухажването на крайната десница в Полша, която продължава да потъпква върховенството на закона и европейските ценности. Мнозина казват, че социалистите трябва да се борят на два фронта – от една страна срещу крайнодесните популисти, а от друга срещу традиционните консервативни сили. Аз мисля обаче, че фронтът всъщност е само един.

Маските са свалени, разделителната линия за предстоящите европейски избори е ясна. Дали десницата да успее да “опитоми” популистите или тя самата ще се радикализира към повече национализъм, няма особено значение – и в двата случая с единна Европа е свършено. Истинското лице на промяната е социалдемокрацията. Само гласът за левите ще бъде глас за защита на европейските ценности и демокрацията; за повече сигурност, но без „продажба“ на права и лични данни; за повече солидарност, но не избирателно; за борба с неравенствата и разделителните линии в Европа, но без парите за сближаване да потъват в джобовете на местни феодали; за борба с демагогията на популизма и крайния национализъм, но без да забравяме своите корени и идентичност."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Това от Станишев ли е?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Историята, разбира се, казва друго – преди 85 години Германската социалистическа партия е единствената, която се опълчи на нацистите и гласува против Закона за упълномощаване от 1933 г., даващ правото да се приемат закони без съгласието на парламента.

Това обезсмисля всичко написано  в долните редове.
Германската социалистическа партия просто е гласувала да не загуби привилегиите си като парламентарно представена партия.
Другото е празна риторика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Германската социалистическа партия просто е гласувала да не загуби привилегиите си като парламентарно представена партия.
Това е зверска глупост!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Коя парламентанопредставена партия иска парламентъъ да не се зачита?
Без ДПС ако може.
Другите поименно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Можеш да започнеш с историята като начало, за това как функционира държава и гражданското общество вече знам, че не ти е ясно. Чела съм мненията ти по подобни въпроси, както и диалозите ти с Рекиджа. Би ли обяснил как една парламентарно представена партия губи "привилегиите" си?
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 21:11:16 от Асол »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Това от Станишев ли е?
....дето вика Понтик - майкааааа, сурнахме се по плоскостта, ще обсъждаме личността, за написаното кажете, моля, за мястото на обсъждането, за останалите швестери ... а?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Можеш да започнеш с историята като начало, за това как функционира държава и гражданското общество вече знам, че не ти е ясно. Чела съм мненията ти по подобни въпроси, както и диалозите ти с Рекиджа
Уф, колегата пита поименно, не за обща история на политическите формации.
Инак писанието Станишево си личи по наглостта - всички в киреча, он в бяло, щото не помни с кого се е коалирал. Все пак онези целувки на Орлов Мост си имат цена, дето казава морската вещица.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ами за написаното с някои неща съм съгласна, с други - не! Иначе хубаво ги реди някои работи Станишев, ама дали се е сетил колко пъти си играха с енепето заради общия комфорт!? Сега ли е прозрял каква е хавата и каква е причината да се сриват левите партии? Между другото от текста не става ясно дали изобщо са проумели защо са стигнали до тук, а германските леви продължават да гълтат водица от мноо акъл

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Можеш да започнеш с историята като начало, за това как функционира държава и гражданското общество вече знам, че не ти е ясно. Чела съм мненията ти по подобни въпроси, както и диалозите ти с Рекиджа. Би ли обяснил как една парламентарно представена партия губи "привилегиите" си?

Коя история не си разбрала?
Библейската или общата.
Само с четене не става.
Трябва и някой да ти помогне да разтълкуваш написаното, поне в началото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:03:57 от Captain Buddy »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Отатъче гледам страсти много покрай тази мадам Марини.. Че имала и 18 статии тама..

 Аз съм я прескачал... /Ама като е  с чужда проблематика накъмто долнотракийските селяци../

  Па я вземах за италианка ли, швейцарка ли.. Ами тя била нашенче.. http://poposokanalunata.blogspot.com/2014/06/normal-0-21-false-false-false-bg-x-none.html


  А защо няма една биография в Нета  - къде е расла, как израсла.. Па знам да преценя аз.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Знам, моята история е малко по-различна от пожелателната, не очаквам всички да погледнат безпристрастно в това което вече се е случило.
Ако упееш ще видиш един нов подреден свят, където крушката си има опашка, няма нищо случайно и странно.
Странни са само човешките реакции към неразбраното, то винаги е лошо, някой лош е направил нещо.
Никога не си признаваме незнанието, човешко е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Vançe, убавица Марини.
Като гледам снимката ме наляга носталгия.
Едно време така гледаха от стената партийните велможи.
Строго, целеустремено.......
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Това от Станишев ли е?
....дето вика Понтик - майкааааа, сурнахме се по плоскостта, ще обсъждаме личността, за написаното кажете, моля, за мястото на обсъждането, за останалите швестери ... а?
Няма начин при такъв автор да се обсъжда написаното, би трябвало да си наясно.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Това от Станишев ли е?
....дето вика Понтик - майкааааа, сурнахме се по плоскостта, ще обсъждаме личността, за написаното кажете, моля, за мястото на обсъждането, за останалите швестери ... а?
Няма начин при такъв автор да се обсъжда написаното, би трябвало да си наясно.
що?
Какво му е на автора - един от многото бивши министър-председатели?
Когато Костов публикува нещо, него ли обсъждаш или написаното? Написаното!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Когато Костов публикува нещо, него ли обсъждаш или написаното? Написаното!
Когато видя или чуя нещо, основно ме интересува кой го казва или пише. Ако авторът е лъжец, автоматично изказването го класифицирам като лъжа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Това от Станишев ли е?
....дето вика Понтик - майкааааа, сурнахме се по плоскостта, ще обсъждаме личността, за написаното кажете, моля, за мястото на обсъждането, за останалите швестери ... а?
Няма начин при такъв автор да се обсъжда написаното, би трябвало да си наясно.
що?
Какво му е на автора - един от многото бивши министър-председатели?
Когато Костов публикува нещо, него ли обсъждаш или написаното? Написаното!
В съзнанието на аудиторията Станишев е твърдо бетониран като отрицателен герой - неолиберал, еврогей, предател на 'истинското ляво' и т.н. Може да се каже, че направо е канонизиран като такъв и всеки правилномислещ противник на еврозелките и на ръководството на БСП се чувства длъжен да изрази неодобрението си към личността му. Да се отчете, казано с други думи.
За Костов не си прав - и него са го вкарали в шаблона и почти никой не чете написаното от него. Виж коментара на Нор1 по-горе
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 18:56:08 от Пешо »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 19:24:23 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
В съзнанието на аудиторията Станишев е твърдо бетониран като отрицателен герой - неолиберал, еврогей, предател на 'истинското ляво' и т.н. Може да се каже, че направо е канонизиран като такъв и всеки правилномислещ противник на еврозелките и на ръководството на БСП се чувства длъжен да изрази неодобрението си към личността му. Да се отчете, казано с други думи.
За Костов не си прав - и него са го вкарали в шаблона и почти никой не чете написаното от него. Виж коментара на Нор1 по-горе

Това държа да го коментирам и да изляза донякъде от шаблона! По мое мнение, най-доброто управление на България откак ни сполетя демокрацията беше правителството на Станишев. Разбирам го, че след изпускането на конците и зловещата медийна пропаганда срещу него и не само, а по други причини(радвам се, че се е "усетил", че "партньорите" от ЕНП не са му точно партньори, а довлякоха кримиконтингента на власт) се е сетил, че левицата е изразител все пак на "нещо" - лошото е, че покрай верните изводи които донякъде си е направил, поради продължаващите брюкселски съглашенства, продължава да пропуска, че същността на левицата е в благосъстоянието на широки слоеве от населението, а не в предписанията на Световната банка. Казано по-просто - неговата работа като главЪ на ПЕС е населението на ЕС, а не далаверата на спонсорите и дедко Сорос в частност. И вместо да идва да начуква канчето на някой, който е провидял зад натруфения Ферман дългата ръка на безконтролна, назначена от ненамсикой организация, да бъде така любезен да се сети за основните приоритети на левицата - те не са в полза на корпорациите и международната олигархия. Демек, да си помисли дали не е станал проводник на спонсорите за всичко и дали не е окепазил лявата идея. А, и да си припомни "Приказка за стълбата" !!!

п. п. Бъди, ще ме извиниш, но над 70% от "украинците" говорят основно руски, включително и тези със сурджика(Полтава, донякъде Сумска области и Харков), който се явява диалект местен. Полша е друга тема - не ги харесвам изобщо. Може и да има мноо добри хора там, но аз лично, не съм срещала такива
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 21:05:17 от Асол »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер

По мое мнение, най-доброто управление на България откак ни сполетя демокрацията беше правителството на Станишев. Разбирам го, че след изпускането на конците и зловещата медийна пропаганда срещу него и не само, а по други причини(радвам се, че се е "усетил", че "партньорите" от ЕНП не са му точно партньори, а довлякоха кримиконтингента на власт) се е сетил, че левицата е изразител все пак на "нещо" - лошото е, че покрай верните изводи които донякъде си е направил, поради продължаващите брюкселски съглашенства, продължава да пропуска, че същността на левицата е в благосъстоянието на широки слоеве от населението, а не в предписанията на Световната банка. Казано по-просто - неговата работа като главЪ на ПЕС е населението на ЕС, а не далаверата на спонсорите и дедко Сорос в частност. И вместо да идва да начуква канчето на някой, който е провидял зад натруфения Ферман дългата ръка на безконтролна, назначена от ненамсикой организация, да бъде така любезен да се сети за основните приоритети на левицата - те не са в полза на корпорациите и международната олигархия. Демек, да си помисли дали не е станал проводник на спонсорите за всичко и дали не е окепазил лявата идея. А, и да си припомни "Приказка за стълбата" !!!

Направо ясен сокол в синьо небе! Само дето не бил сокол, не бил ясен, небето не било синьо и него там изобщо го немало! Няма толкова мощна пропагандна машина, включително създадената от Гьобелс, която да може да уравновени лични качества на г-н Станишев, просто не е измислена, защото принципът за съхранение на енергията още не е отменен.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Добър човек е Станишев, е не е човек и не е добър, ама другото е вярно. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Направо ясен сокол в синьо небе!

Ако заложиш на професионалните си знания, а не се опитваш да "литературничиш" може и да ти се получи по-добре :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Ако в Европа сега се е възродил фашизъм, както твърди заглавието на фрустрираният недоебляк Марини, то това е в Украйна. След развала на СССР там избуя открита фашистка  пропаганда и за четвърт век израсна профашиско поколение само дето още не се е нарекло Бандерюгенд!


Приемам, че е така, само ако кажеш откъде си толкова сигурен, че е недоебляк

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Направо ясен сокол в синьо небе!

Ако заложиш на професионалните си знания, а не се опитваш да "литературничиш" може и да ти се получи по-добре :smokin:
Заложих именно на две от професионалните си знания и се получи точно това. Мога да го река и нелитературно, но все пак принадлежността ми към дамския пол не позволява такива изблици в пространството.
Макар че, какво толкова, то и сестрата на кръстника ми го рекла в Истанбул преди войната, ай сиктир!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бачо, ако Captain Buddy промени недоклатена с прекалено клатена как ще се промени смисълът на текста?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Бачо, ако Captain Buddy промени недоклатена с прекалено клатена как ще се промени смисълът на текста?
На мен за смисъла на текста не ми дреме.
Щото смисъл няма.
И умът ми не го побира, защо СЕГА я сервира с такова постоянство.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да, нейната поява е тайнство велико.
Почти като модерацията в Сега.
А беше хубав и интересен вестник даже за непартийци като мен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:53:39 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
И умът ми не го побира, защо СЕГА я сервира с такова постоянство.
що, сула по-добър ли ти се вижда? напоследък бясно облъчват с десни етац ценности. и те като останалите.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
що, сула по-добър ли ти се вижда?
Оба хуже.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Сериозно се позаинтересувах за госпожата, щото газетата е решила да я печата в "Наблюдател", пък доскоро все пак там се препечатваха, освен личности и нЕкои къде по-спорни, къде безспорни автори, но все пак некакви познати особи в пространството. За тази гужа, сиви нЕма - освен некъф блог с "eu" наконец, дето требе да ни каже, че е европейка и че някога е работила в БНР (тва не е кой знае къф атестат пред последните 20-на години). А, натъкнах се на някакъв неин журналистически труд - кръчмите в Милано и на това, че членува в поне две сороски фондации. За последното, ще трябва да ми повярвате, нищо че мога да го докажа. Не ми се дават линкове, толкова е подтискащо. Докога бе? Докога ще ни пробутват ерзаци?