Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 06:48:58

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 304567 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Един  наивен въпрос. /едва ли може да се намери по-голям лаик от мен в областта на чирозологията/:
 Толкова ли чирозът от черноморска скумрия е по-вкусен от чирозите от други черноморски риби, да речем ,  на сафрида? Или от  воблата от "Березка"?
Много по-вкусен е, според мен, поне защото изброените риби съм ги опитвал  като чироз. Аз обичам и ям всякакви риби,приготвени по различни начини , е,да това което се прави тук , около нас ,на Балканите...Освен това   печената на жар черноморска скумрия е нещо също толкова вкусно както чироза.Ама няма. Ядох уж черноморска скумрия в Истамбул. Казва турчина ,че била  "карадениз искумбри" , ма не беше , а беше една разновидност, на която казват "колиос" и ловят в Гърция и Турция , но  не бешее това ,което търсех.

Quote (selected)
Супер! Даже и негри е имало по нашето черноморие. И те изчезнаха. А черноморската скумрия наистина изчезна по онова време. Нищо не може да я замни. Оня ден си купих некъв изпърдян чуруз от зарган. Се едно гума ядеш. Никав копър и чесън не го оправят.
Да , щото съм един доверчив Керпеден и много ми се яде чироз ,и на , предоверих на  се LostBulgaria ,след малко ще подменя снимката с нашенска.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
и много ми се яде чироз ,

Начи, лани си направих един експеримент. Взех си неколко дребни океански скумбрии и ги сложих на много проветливо място. Зимата. И стана доста добър чуроз. Не изсъхва съвсем, което е много добре. Стои си, така, леко месесто. Но с големите не става, защото са много мазни. А черноморската скумбрия си беше уникална. Ще кажеш, че е създадена специално за чуроз.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
и много ми се яде чироз ,

Начи, лани си направих един експеримент. Взех си неколко дребни океански скумбрии и ги сложих на много проветливо място. Зимата. И стана доста добър чуроз. Не изсъхва съвсем, което е много добре. Стои си, така, леко месесто. Но с големите не става, защото са много мазни. А черноморската скумбрия си беше уникална. Ще кажеш, че е създадена специално за чуроз.
Норвежката скумрия  е твърде добра за такива манипулации. Чироз си забелязал ,че не става , но пресносола веена евеликолепна или приготвена като лакерда в буркан става много вкусна. Сега както има малки прибори за пушене ,тоже красиво получается. Тихоокеанската скумрия също е хубава солена ,едрата е доста вкусна , но  е мазна,доста мазна. Зависи вече кой как обича...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Даже и негри е имало по нашето черноморие. И те изчезнаха.

Имаше.
И сега има.
Само че не по нашето.
От другата му страна - в Абхазия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Чироз си забелязал ,че не става

Напротив, става! От малките океански скумрии стана много добър чироз. И не изсъхна до камък, което е много добре. После, след задължителната термична обработка и екстрите, стана муци. Няма по-лукаво мезе а омайни ракии.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Чироз си забелязал ,че не става

Напротив, става! От малките океански скумрии стана много добър чироз. И не изсъхна до камък, което е много добре. После, след задължителната термична обработка и екстрите, стана муци. Няма по-лукаво мезе а омайни ракии.
Са ма амбицирА! Таман имам и една  сушилна камера  и ще опитам... :t0328:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Таман имам и една  сушилна камера  и ще опитам..

Само подбери по-малки скумрии. Големите са мазни.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
Quote (selected)
Luben Dilov
22 часа ·
"Всяка година бесим дякона Васил Иванов Кунчев. Ако ви е трудно да кажете "ние" - приемете, че съм аз! И на мен не ми е леко да го напиша, но смятам, че трябва! Трябва да има паметник на предателите. И на 19 февруари е редно да се каже ясно: българи го предадоха и българин го залови. Българи му потвърдиха присъдата. Единствено утешение е, че българи го погребаха. Но ... пак българи му скриха костите.
Българи го предадоха - това са Димитър Общи, Атанас поп Христов и даскал Иван Фурнаджиев-Топала. Последният - на 26. Х. 1872 г. в стаята на тетевенския мюдюрин и на 28 декември пред Мазхар паша, софийски мютесариф. Българин го залови при Къкрина - заптието Али Чауш-Помака. Тези имена ги дължим на себе си, дължим ги и на достойния ловчански свещеник Кръстьо, който беше натоварен с цялата ни колективна историческа вина.
Поне веднъж годишно - на 19 февруари - учителите по история и български език трябва да влязат във всеки един клас и за 45 минути да разкажат за предателите. Те са част от нашата историческа памет. Трябва да бъдат част и от личната ни памет, ако искаме да градим национален дух. Без предатели няма герои.
На по-малките ученици може би трябва да се чете главата от "Записките" на Захари Стоянов, където разказва за залавянето си след Априлското въстание. Да се анализира поведението на предателите, за които актът на издаване и залавяне е нещо напълно нормално. Особената им душа, която позволява да кажат на Захари: Дай си парите на нас, за да "не идат у кучетата". "Дай ги на нас, да те споменаваме...". Това са хората, които ще го предадат, даже не на аскера, че евентуално да иде на съд, а направо на башибозука. И големите, и малките българи трябва да бъдат накарани да разсъждават по темата какво ли означава последният запис в тефтерчето на Левски - "народе" и 4-те въпросителни след това. И защо така приличат на бесилки...
снимката на е на маестро George Papakotchev
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 10:45:55 от Kerpeden »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Българи го предадоха

Ами, да. Неслучайно хората викат "Издателство Поп Кръстьо издаде Левски в два тома"

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Българи го предадоха

Ами, да. Неслучайно хората викат "Издателство Поп Кръстьо издаде Левски в два тома"

 А защо да го предава друг!? Та той е работил предимно с българи и добри и лоши, не екроял въстание на турците в империята. И е съвсем нормално българин да го предаде . И то не защото сме такива предатели...просто всяко стадо има и мърша. А както е прието у нас да не кажат,че едно магаре е краставо и край. Започват едни парадоксални самообвинения и обобщения ,от който няма никаква полза идеята за повдигане духа на българина, ами едни други повече се мачкаме ,нежели да си подадем ръка и да излезем от блатото... Дилов ,колкото  и да го харесвам малко прекалява с предателството на българския народ , но това си е негова ,авторова гледна точка. Фактът ,че сред многото хора ,с които  се е срещал Левски се намират двама-трима ,които го предават  не значи ,че сме народ от предатели, но никой не иска да се зарови по-дълбоко , ами повечето карат отгоре по равното , какъвто е и случаят с поп  ,обявен веднъж за "гнъсен червяк " от Вазова и ...край. Той е!Кръстю,попът с черна душа!!! И кой народ няма такива примери в развитието си , та и ние  да се самобичуваме пред света, и да се показваме такива , каквито не сме!!!. Захари Стоянов тоже не помага  да се чувстваме други , но той е бил там , той е видял предателите си и преди и след предателството и има право да ги нарече всякак.Темата за предателството е стара като света, интерпретациите и са вероятно от още по рано , от бълбукането на Първичния бульон!!!
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 15:32:19 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Дедо Керпи, за идеята!!! :way_to_go-1308:

Включвам и ПРЕДАТЕЛСТВОТО в една тема, която имам намерение да открия.

Ако не ми мине котка път, де!!!  :m1731:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Тука ,котките не са много, а черни въобще не развъждаме!!! :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Този човек е стар форумец!

 
Quote (selected)
Svetoslav Stamov
22 февруари в 13:13 ч. ·
"А що е истина"? Резюме на изследването от хиперлинка: -ако охладим атмосферата, ще влошим развитите икономики намиращи се в умерения пояс и ще подобрим тропическите икономики, защото северът ще бъде принуден да купува от тях храни. предложението от изследването - да охладим изкуствено климата, за да ликвидираме предимството на запада и насочим повече финансови потоци към екватора. брех? и това е в Нейчър? Тия наистина са изтрещели. Но, това е и смисъла на цялата зелена сделка - принципа на Мюнхаузен - ако някой бяга твърде по-бързо от другите, да му сложим чифт гюлета на краката, да го видим дали тогава ще бяга толкова бързо. Извън това, зелената сделка няма никакъв смисъл. Идеята е да създаде революционна обстановка в европа, като изтъни търбусите на европейците, които не искат да се бунтуват и като влоши живота им, да ги направи да разлюбят обществения си строй и да поискат революция. Има и нещо по перфидно - да накажем европейците, които живеят твърде добре, сравнени с останалия свят - всеки може да си позволи кола, пътуване до екзотична дестинация, развлечение и добра доза свободно време. Ама така никога европейците няма да прегърнат великата лява идея, освен това, кое му е хубавото да си елит, да си безумно богат, след като 90% от обществото коже да си позволи същото, което си позволяваш и ти и живее не по зле от тебе. И - зелена сделка, да се превърне отново добрия живот в привилегия на само горния половин процент, а и да революционализираме масите, като ги освободим от добрия им живот. Раззбира се, по-циничната част на българската интелигенция (тоест радан) си мисли, че може да се възползва от зелената идея. Останалите, не ми изглежда изобщо да осъзнават какво става, камо ли защо става.
https://www.nature.com/articles/s41558-020-0699-y?fbclid=IwAR3JYLdTUJaelyGy6IbGO6f_2OylszDe94oSy3JZtPPzZeUfmyB46wPs0rg
 Още малко от същото.
Quote (selected)
Svetoslav Stamov
22 февруари в 13:55 ч. ·

Антропология и Социология
22 февруари в 13:51 ч. ·
Най-странното е, че първообразът на зелената сделка е в плана Моргентау наложен над нацистка Германия след разгрома и от съюзниците - деиндустриализация, зелени технологии и ферми, никаква промишленост, редукция на населението. Но това са условия, наложени като наказание над една разгромена страна след кървава, брутална многогодишна война. Каква война е загубила Европа и защо, как така нищо не знаем за това? Дами и господа, това са условия, които по правило се налагат на победена, разгромена и подписала капитулация страна. Какво пропускам? Защо го пропускам? Защо не помня за никаква война? Как така никой не е чувал нищо по темата - имам предвид за неотдавнашна кървава война, в която явно Западът и Европейската общност видимо са били напълно разгромени, защото това са, както можем да видим с очите си, същите капитулационни условия, които са наложени на нацистка Германия след разгрома и от съюзниците? https://en.wikipedia.org/wiki/Morgenthau_Plan, https://en.wikipedia.org/wiki/Germany_is_Our_Problem

 
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 15:23:18 от Kerpeden »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Така е, има и невидими войни. Но мисля че Svetoslav Stamov пита за ВСВ - Европа я загуби, интернационалните корпорации я спечелиха, после спечелиха и войната срещу СССР - просто купиха ръководството на КПСС.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Англия, Шотландия и Северна Ирландия въвеждат забрана децата под 12-годишна възраст да удрят топката с глава по време на игра на футбол, пише „Дойче веле“. Очаква се новите правила постепенно да бъдат въведени и в тренировките на младежите между 12 и 16 години.

https://www.manager.bg/sport/decata-pod-12-godini-ss-zabrana-da-udryat-topkata-s-glava-pri-igra-na-futbol


Quote (selected)
Боксов Клуб "Бокс за всички" - Facebookbg-bg.facebook.com › watch › boxingforevery1
 Оценка: 5 - ‎3 гласа
Watch the latest videos from Боксов Клуб "Бокс за всички". ... и напреднали, любители и професионалисти. Подходящо за деца от 10 годишна възраст!
https://bg-bg.facebook.com/watch/boxingforevery1/

Футбол без удари с глава до пълнолетие, млади 10 годишни боксьори :m1731:

"Спрете Земята, искам да сляза!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Галъп: Румен Радев, Мая Манолова и Слави Трифонов с най-голямо обществено доверие
https://www.manager.bg/obshchestvo/galp-rumen-radev-maya-manolova-i-slavi-trifonov-s-nay-golyamo-doverie-ot-obshchestvoto

Президентът... нормално държавен глава.
Не че нещо ама на такава държава толкоЗ!
Обаче да ти и обществото дето издига в култ неработливата пчеличка и учиндолското стърчило.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Прочее някой знае ли защо затвориха "Лафка"? Тук се носат едни слухове  като започнеш с ЛаФкаджията ,минеш през  Монтерей и спреш при ТИМ...Бати си турил кафявите гащи щото работата била много зор...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Лафка беше създадена като заместител на FREE SHOP.
Продаваха техни цигари, никой не ги проверява какви са бандеролите, сега цигареният бизнес не е техен няма смисъл.
Продаваха техни талончета тип "държавни ценни книжа" - не се маркираха в касовите апарати, а във вътрешна система. Колко са обявили, колко са продали само те си знаят.
Сега и този "бизнес" умря остана само да работят за някакви мижави 5-7 процента.
Същата схема извъртяха на времето и Лукойл. Нарязаха всички производства, булана, полипропилени. латекси и други защото там бачкаш за мижави 5-10 процента.
Оставиха само акцизните че там скриеш ли нещо печелиш поне половината.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Галъп: Румен Радев, Мая Манолова и Слави Трифонов с най-голямо обществено доверие
https://www.manager.bg/obshchestvo/galp-rumen-radev-maya-manolova-i-slavi-trifonov-s-nay-golyamo-doverie-ot-obshchestvoto

Президентът... нормално държавен глава.
Не че нещо ама на такава държава толкоЗ!
Обаче да ти и обществото дето издига в култ неработливата пчеличка и учиндолското стърчило.
А ти, от ЧИЙ висок амвон плюеш по "неработливата пчеличка?! :t0116:

А "учиндолското стърчило" само ше те погледне, ше те глътне с поглед, ше те сдъвче и ше те изплюе с омерзение ...
 :b0230:
« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 17:23:57 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Жижи, както съм ти казвал на ЛС, Буратино е много трезвомислещ човек, и ти много го подценяваш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Буратино е много трезвомислещ човек
ЦЪ!
Почвам да се "лекувам" и след малко няма да съм трезвомислещ.
Надявам се да остана в човекоподобен вид. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жижи, както съм ти казвал на ЛС, Буратино е много трезвомислещ човек, и ти много го подценяваш.

За това, което е написал в момента – ДА!

А пък аз, както съм ти казвала на теб, винаги си имам собствено мнение/преценка и никой не може да ми го промени ...  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
5% от българите са напълно щастливи

https://www.manager.bg/blgariya/5-ot-blgarite-sa-naplno-shchastlivi

Така като гледам статистиката тук рядко има 20 активни калпака, което ме води до скръбната вест че тук щастливи вероятно няма.
Обаче понякога ощастливяваме 10-11 кибици. :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 19:21:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
5% от българите са напълно щастливи

https://www.manager.bg/blgariya/5-ot-blgarite-sa-naplno-shchastlivi

Така като гледам статистиката тук рядко има 20 активни калпака, което ме води до скръбната вест че тук щастливи вероятно няма.
Обаче понякога ощастливяваме 10-11 кибици. :ive_got_it-1379:
Буратино, ние сме непредставителна и нестатистическа извадка. Наздраве за което и внимавай с лечението! Да не вземе да се окаже, че тайната цел на каскетвируса е била да се впиянчим!  :t0328:

AnonimusBG

  • Гост
Прочее някой знае ли защо затвориха "Лафка"? Тук се носат едни слухове  като започнеш с ЛаФкаджията ,минеш през  Монтерей и спреш при ТИМ...Бати си турил кафявите гащи щото работата била много зор...

Ще се простреля ли Борисов с „Лафка“ на Пеевски?
........Преди дни от „Лафка“ обявиха официално, че прекратяват дейността си „заради спирането на бизнеса с лотарийни билети“. Въвеждането на държавен монопол направил невъзможно съществуването на веригата от павилиони, казват още от фирмата. Това обаче не е вярно, тъй като мрежата от пунктове съществува доста преди появата на Държавната лотария на Васил Божков. Всъщност основната версия „Лафка“ да спусне кепенците е заради отказа на Божков да купи фирмата от Пеевски. А е отказал, защото била в затруднено финансово състояние. Това, според наблюдатели било причина за избухналата война между тях, в която се включи и прокуратурата и Божков бе принуден да се спасява в АОЕ.......


https://frognews.bg/novini/shte-prostrelia-borisov-lafka-peevski.html

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
5% от българите са напълно щастливи

Така като гледам статистиката тук, рядко има 20 активни калпака, което ме води до скръбната вест че тук щастливи вероятно няма.

Абе, чак "щастливи", е малко трудно да се каже.
Ама поне малко чувство за хумор?! :yes-1289:

Щото освен още 2-3-ма колеги тук, още никой не е писал в новосъздадената от мен тема:

"Кой е последният ви ГРЯХ?!" :cool-1084:
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 20:57:47 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
След като ми мина еуфорията от победата на Григор  Димитров над Стан Вавринка ми попаднах на две публикации ,които  ми се видяха интересни,всяка за зебе си , разбира се и реших да ги споделя и евентуално коментираме, макар ,че сесъмнявам да не сте попадали на тях.
 Едната е ето тази:
https://iskamdaznam.com/eksperimentat-vselena-25-kak-rajat-se-prevarna-v-ad/?fbclid=IwAR1swybmH8CLFYTtupPS6fGnSJp8HZOUfY8q7bBR7my_bpVRFT1yhwBMpY4
 А другата е от днес и ми се видя много интересна , още повече ,че ми беше препоръчана от много уважаван от мен форумец. Статия , която започна да затвърждава мнението  ми ,че май настъпват  размествания в многопластовата ни държава. ще вземе наистина совите да не са това ,което са!Май ще  гледаме някой да пристъпва нервно като чавдарче пред ОФ  събрание  в квартала , което  трябва да рецитира "Опълченците на Шипка" пред кварталната интелигенция , ама не знае добре думичките... Но ето и самата публикация:
https://www.reduta.bg/и-за-еврото-ли-тука-има-тука-нема/?fbclid=IwAR2LFlqYS93Y6fDT23hgv5wC_DYoa1Mi87Hk5nwNFmyCjljpmgpKllXCJec

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
А другата е от днес и ми се видя много интересна , още повече ,че ми беше препоръчана от много уважаван от мен форумец.

Защо ти се видя интересна? Заради трите основни лъжливи и манипулативни твърдения в нея ли? За истамбулската, децата и еврото. Това е изключително манипулативна дописка. При това елементарно манипулативна. Не можеш да твърдиш, че приемането на еврото е добро, защото "Просто вярвам на експертите, а те всички казват едно и също и то е окуражително." Защото също толкова експерти твърдят точно обратното. Значи твоята нагласа, неекспертна, естествено, е за еврото и ти търсиш подкрепа в мнението на точно тези експерти, които мислят като теб. А другите експерти какви са? Те не са ли експерти? Или "експерт" е само този, който мисли като нас?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Двата керпеденски линка показват картинката в двата лагера или по-точно, вторият се саморазобличава след успешният увод.

* Първият с мишките точно показва до къде е стигнал западният социум под топлите грижи на онези 1%. Апатията, предшествана от епигонство и педерастия, завършва с масова смърт в Мишкарника. В този тук пък, финалната фаза е повече от видна и с нея корелира трескавия баланс на местните Въжеиграчи върху Евро-атлантическото въже!

* Вторият линк е прекрасен пример за изкуфялото съдържание на либерастките любеници върху раменете им. Параден пример, под лъскава и напомпана външност, бе другарят със сапьорската лопатка и неговата сянка в по-новите седмици. И трите примера в редута се явяват детайл от първият линк - за мишото царство.

С други думи, нагледен пример за Единството на противоположностите!
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 14:21:28 от Eisblock »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Първият с мишките точно показва до къде е стигнало западният социум, под топлите грижи на онези 1%

Експериментът с мишките е интересен, но, според мен е бил излишен. Тези неща са известни отдавна на социологията. ОК, той ги докзва убедително с други социални животни, което прави резултатите универсални.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
А другата е от днес и ми се видя много интересна , още повече ,че ми беше препоръчана от много уважаван от мен форумец.

Защо ти се видя интересна? Заради трите основни лъжливи и манипулативни твърдения в нея ли? За истамбулската, децата и еврото. Това е изключително манипулативна дописка. При това елементарно манипулативна. Не можеш да твърдиш, че приемането на еврото е добро, защото "Просто вярвам на експертите, а те всички казват едно и също и то е окуражително." Защото също толкова експерти твърдят точно обратното. Значи твоята нагласа, неекспертна, естествено, е за еврото и ти търсиш подкрепа в мнението на точно тези експерти, които мислят като теб. А другите експерти какви са? Те не са ли експерти? Или "експерт" е само този, който мисли като нас?
Не, не ме развълнува  Заради трите основни лъжливи и манипулативни твърдения в нея ли? За истамбулската, децата и еврото., развълнува ме заради  настървението ,с което е написана  и което съвпада с някои мои наблюдения и преценки за сегашното ни състояние и настъпващите по мое мнение радикални и персонални промени Не казвам добри ли ще са или лоши защото не знам още... Хареса ми заради оценката ,че  С цел да се предпази от грешки, управлението не работи. Включва се единствено в случаите на внезапни аварии, непредвидени пречки като оставането на цял областен град без вода и други пожари. Такъв вид управление в политологията се изразява с термина инцидентализъм.
Що се отнася  до посочените от теб три основни манипулативни(да,така е) теми,  там нещата за мен стоят стоят според мен като  в онзи анекдот където  подсъдимият казал: " Абе, като слушам прокурора ,този кон като че ли двамата го откраднахме , а като слушам  адвоката  въобще не разбирам за какъв кон става дума!!"Толкова са поляризирани нещата,че човек може да се обърка ,както и става с повечето хора, и те търсят "специалисти". И ги намират. точно такива ,които им казват това ,което искаме да чуят. Не съм сигурен ,че едно всенародно допитване ще даде резултат,особено , ако трябва да се избира и решава за трите заедно!

« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 14:46:47 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Щото освен още 2-3-ма колеги тук, още никой не е писал в новосъздадената от мен тема:
"Кой е последният ви ГРЯХ?!" :cool-1084:
Ами за тез сливи никаква смет нямаме, джанъм! Всички сме бели, пухкави и чорба от нашите грехове ще е гола вода!
 O:-)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Хареса ми заради оценката ,че  С цел да се предпази от грешки, управлението не работи. Включва се единствено в случаите на внезапни аварии,

Да, това е вярно и всеки го знае. Управляват ни неграмотни хора, без житейски и професионален опит. Но другото не е вярно. А констатацията за управляващите е използвана само като въвеждаща за несъществуващи проблеми. Държавата ни е в тотален колапс, ама те пак Истамбулската ровят. Ти знаеш ли например, че фармацевтичната ни индустрия е пред колапс? Защото се оказва, че всички препарати и активни вещества идват от Китай. А Китай в момента не произвежда. Да, можем да си купим от Байер, или от някъде другаде, но какво ще стане с цените на лекарствата? А едно време България ги изнасяше в огромни количества по целия свят.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Ти знаеш ли например, че фармацевтичната ни индустрия е пред колапс? Защото се оказва, че всички препарати и активни вещества идват от Китай. А Китай в момента не произвежда. Да, можем да си купим от Байер, или от някъде другаде, но какво ще стане с цените на лекарствата?
Не , не знаех . И какво може да направи държавата при положение ,че този сектор се приватизира един от първите.Не знам дали държавата има някакво влияние над фармацевтичната ни промишленост. Нали искахме пазарна икономика и конкуренция. Ето . От най- чиста проба. Имаш пари- имаш лекарства! Досущ по Вазова" Когда денги ест-Христос  воскресе! Когда денги нет- смертию смерт!!!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:25:59 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 16:44:50 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:26:06 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
И какво може да направи държавата при положение ,че този сектор се приватизира един от първите.Не знам дали държавата има някакво влияние над фармацевтичната ни промишленост. Нали искахме пазарна икономика и конкуренция. Ето . От най- чиста проба. Имаш пари- имаш лекарства!

Начи, приватизираха са фармацевтичните, дето правят лекартвата, ама съставките ги правят химическите. Съставките са чиста химия. Фармацевтите само ги мешат и пресоват в хапчета.
Държавата има влияние (или може да има) върху всички сектори на индустрията. При соца ставаше с централно планиране. При капа има други механизми : държавни поръчки, данъчни облекчения, създаване на държавни предприятия и т.н. и т.н. Не можеш д си оставиш държавата без лекарства, защото било "пазарна икономика" и всеки можел да прави каквото си иска. Всеки прави, ама само в услугите, в преработваща промишленост, в лека промишленост, в хранителната. Щото е по-лесно и по-евтино, и по-оборотно. Никой не тръгва да прави химически завод от нулата. Или завод за стругове. Това се прави единствено с държавна подкрепа. С осигурени и гарантирани инвестиционни кредити, с привличане на чужди производители и т.н.
Ама, то да е само лекарствата....Утре, ако стане нещо, ще се окажем не само без лекарства. Ще се окажем без всичко. Защото всичко, което България произвеждаше, сега се внася. Голем праз като имаш 50 вида сирене, 60 вида салами и 300 000 гаражни "мини маркет"-и.

Ето как в Русия например правят импортозамещението : анализират си по отрасли какво внасят и си правят програма за създаване на такива производства. На големите държавни предприятия им се заповядва директно да разкриват производства. Газпром и другите си имат достатъчно пари, но и държавата им помага. Имат си фонд, който финансира частни и публично-частни партньорства във всички сектори на икономиката, където ще се произвежда нещо, което сега се внася. Айде, Русия е огромна и богата страна, ама в България, з последните 10 години, по едно малко предприятие на година да беше създавала държавата, хем щеше да намали безработицата, хем щеше да си увеличи приходите.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 17:07:15 от otvrat »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
След като ми мина еуфорията от победата на Григор  Димитров над Стан Вавринка ми попаднах на две публикации ,които  ми се видяха интересни,всяка за зебе си , разбира се и реших да ги споделя и евентуално коментираме, макар ,че сесъмнявам да не сте попадали на тях.
  ... Но ето и самата публикация:
https://www.reduta.bg/и-за-еврото-ли-тука-има-тука-нема/?fbclid=IwAR2LFlqYS93Y6fDT23hgv5wC_DYoa1Mi87Hk5nwNFmyCjljpmgpKllXCJec
Не бях попаднал на тази публикация на Седларска, така че приеми благодарностите ми. Много е права жената, нуждаем се от "дълги години узряване за преосмисляне на чугунени нагласи".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Не бях попаднал на тази публикация на Седларска, така че приеми благодарностите ми. Много е права жената, нуждаем се от "дълги години узряване за преосмисляне на чугунени нагласи".

30 години не стигнаха.
Дайте им още 30.
Само не е ясно кого тогава ще узряват и преосмислят?
И дали тях ще ги има?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Като гледам грингото, и 300 г. няма да му стигнат  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Не бях попаднал на тази публикация на Седларска, така че приеми благодарностите ми. Много е права жената, нуждаем се от "дълги години узряване за преосмисляне на чугунени нагласи".

30 години не стигнаха.
Дайте им още 30.
Само не е ясно кого тогава ще узряват и преосмислят?
И дали тях ще ги има?
А,още трийсе едва ли ,ама петнайсе при  бай Ставри ще им дойдат добре и ще поощрят размисъла им, бай Ставри както знаем е строг и справедлив!!!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Аз нали си влизам ряТко вече и съм като албански реотан.
Чируз викате.
Убавините от нашето Черно море изчезнаха още преди поне четвърт век.
Някъде там, спомням си майка ми, лека и пръст, викаше, че е приготвила скумрия направена на "паламуд"!
Дали е верно това, че турците били сложили мрежи на Босфора да препятстват миграцията не знам - не съм морско чедо, но като малък съм купувал от магазините във вътрешността на страната не само паламуд, ами и калкан - много обичах "копчета" да си дъвча.
Все пак, до към 1990 си правехме чирузи от сафрид, наловен лично, едър сафрид и не съм ял чирузи от скумрия.
Ех, но пък нямаше банани!
 :peeing-2085:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Quote (selected)
Ех, но пък нямаше банани!
Излагаш се с това клише.
Не само банани, твърде много други неща нямаше. Само за пример - какво съм купувал през последните три дена: домати, краставици, чушки, ягоди, пъпеш, зелена салата. Това в последната седмица на м февруари.

За някои риби си прав. Не, че ги имаше, но човек можеше да си купи по време на почивката на море (ако има късмет) попчета. Много отдавна не съм виждал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
домати, краставици, чушки, ягоди, пъпеш, зелена салата.
Това всичкото с прекрасен местен вкус. :m1731:
Преди го имаше на туршия и беше доста по здравословно, сега и консервираното е с някакви странни плодове, оцет и сол.
За сметка на това целогодишно не можеш да намериш, мляко, сирене и кашкавал от крава, колбаси с месо, вода за пиене от чешмата и много други сега станали "интерактивни" продукти.
Обаче за ягодите имаш огромен избор от френско шампанско и други газирани вина.

За рибата имаш избор от всякаква средиземноморска, но не и черноморска, това след като изтралихме акваторията за рапани, не заради мрежите на турците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Quote (selected)
домати, краставици, чушки, ягоди, пъпеш, зелена салата.
Това всичкото с прекрасен местен вкус. :m1731:
Преди го имаше на туршия и беше доста по здравословно, сега и консервираното е с някакви странни плодове, оцет и сол.
За сметка на това целогодишно не можеш да намериш, мляко, сирене и кашкавал от крава, колбаси с месо, вода за пиене от чешмата и много други сега станали "интерактивни" продукти.
Обаче за ягодите имаш огромен избор от френско шампанско и други газирани вина.

За рибата имаш избор от всякаква средиземноморска, но не и черноморска, това след като изтралихме акваторията за рапани, не заради мрежите на турците.
Буратино, мислиш ли, като пишеш ? "целогодишно не можеш да намериш, мляко, сирене и кашкавал от крава, колбаси с месо, вода за пиене от чешмата " е пълна дивотия. Както и за по-здравословните туршии.

Предполагам, че тези глупости си ги написал от криворазбрана носталгия по светлото соц минало. И по черноморската мерлуза от заводските столове.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гринго ти кога си ял последно истинска храна?
Сигурен съм че е по-рядко от времето на соца.
Соца си имаше проблеми, имаше и положителни страни, обаче имаше БДС.
Това с носталгията го пробутвай на други места.

И гейчета имаше, но си бяха нормални пеераси и си кютаха под юргана не на мегдана.
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 17:00:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил

И гейчета имаше, но си бяха нормални пеераси и си кютаха под юргана не на мегдана.

Както е казвал Парцалев на времето (светла му памет на човека): „Аз може да съм хомо, но не съм педераст“ :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Гринго ти кога си ял последно истинска храна?
Сигурен съм че е по-рядко от времето на соца.
Соца си имаше проблеми, имаше и положителни страни, обаче имаше БДС.
Това с носталгията го пробутвай на други места.

И гейчета имаше, но си бяха нормални пеераси и си кютаха под юргана не на мегдана.
Днес на обяд. И недей да бъдеш сигурен за неща, които не знаеш.

Ddantgwyn, това да намесиш педерасите в разговор за храна кой "фръц" е по твоята класация ? Питам само.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щом това ти е представата за храна!
Има и вариант да си се върнал в едни по-стари пред социалистически направо монархически времена на самодостатъчната ферма, че това по магазините и "селскостопанските пазари" е далеч от истинското.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Гринго ти кога си ял последно истинска храна?
Сигурен съм че е по-рядко от времето на соца.
Соца си имаше проблеми, имаше и положителни страни, обаче имаше БДС.
Това с носталгията го пробутвай на други места.

И гейчета имаше, но си бяха нормални пеераси и си кютаха под юргана не на мегдана.
Днес на обяд. И недей да бъдеш сигурен за неща, които не знаеш.

Ddantgwyn, това да намесиш педерасите в разговор за храна кой "фръц" е по твоята класация ? Питам само.

Прочете ли хипервръзката?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щото освен още 2-3-ма колеги тук, още никой не е писал в новосъздадената от мен тема:
"Кой е последният ви ГРЯХ?!" 
Ами за тез сливи никаква смет нямаме, джанъм! Всички сме бели, пухкави и чорба от нашите грехове ще е гола вода!
  :t26115:

Подсказах ти, Ной, днес ти подсказах ЛИЧНО на теб в същата тая тема.

Това, че си сготвила на 67-ми МУСАКА, която той ненавижда, а ти обожаваш!!! :b0201:

И това, ако не е ГРЯХ?! :D Ама още не си ми реагирала ... 
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 21:13:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз нали си влизам ряТко вече и съм като албански реотан.[/b]

А защо вече влизаш ряТко, Джузепе? Вероятно си имаш причини, за които не питам.

Онзи ден аз ти намекнах, че липсваш лично на мен. Но май липсваш на всички.
Освен това, май вече поразчистиха ... поне малко ...

Quote (selected)
Чируз викате.
Убавините от нашето Черно море изчезнаха още преди поне четвърт век.
Някъде там, спомням си майка ми, лека и пръст, викаше, че е приготвила скумрия направена на "паламуд"!
Дали е верно това, че турците били сложили мрежи на Босфора да препятстват миграцията не знам - не съм морско чедо, но като малък съм купувал от магазините във вътрешността на страната не само паламуд, ами и калкан - много обичах "копчета" да си дъвча.
Все пак, до към 1990 си правехме чирузи от сафрид, наловен лично, едър сафрид и не съм ял чирузи от скумрия.

Колкото до черноморските благини, за жалост си прав. :sad-3295:

И то не толкоз за това, че "турците били сложили мрежи на Босфора да препятстват миграцията". Лично аз по морето не съм чувала подобно нещо.

Но е факт, че напоследък рибата в нашето Черно море намалява драстично всяка година.

Заради ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ.

Просто ѝ е топло и бяга навътре в морето. Ако изобщо я има ...   :sad-3295:

« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 21:50:29 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Просто ѝ е топло и бяга навътре в морето.

Интересно защо не бяга от Средиземно море към Черно море или поне от южната му част в турско на север към нас?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Quote (selected)
Просто ѝ е топло и бяга навътре в морето.

Интересно защо не бяга от Средиземно море към Черно море или поне от южната му част в турско на север към нас?

Той отврата спомена за една причина за нейната липса.
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 22:30:20 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тралихме за рапани.
Унищожихме местообитанията.
Другото естествено също помага, но основното си го направихме ние.
Сега след няколко десетилетия може да се съвземе, ако не направим друга простотия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Просто ѝ е топло и бяга навътре в морето.

Интересно защо не бяга от Средиземно море към Черно море или поне от южната му част в турско на север към нас?
Той отврата спомена за една причина за нейната липса.
:D

Ти, ако слушаш Отврата, той ше ти рече, че и глобално затопляне няма.  :nuts:

А моята информация е от последните няколко години – ЛИЧНО от рибарите по по-Северното Черноморие, които няма как да знаят по-малко от Отврата.
N'est-ce pas?

P.S. Но нека не зачекваме точно тая тема, плийз, щото миналото лято ми писнА ...
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 22:20:15 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Просто ѝ е топло и бяга навътре в морето.

Интересно защо не бяга от Средиземно море към Черно море или поне от южната му част в турско на север към нас?
Ами, най-вероятно, щото такова "бягане" НИКОГА не е било регистрирано!    :t9411:

И повтарям, по тази тема аз съм наистина ДОТУК!!!  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Балчик далече, преди поне до Ахтопол, Царево ( Мичурин) , Созопол и Несебър идваше рибата. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
the lamers club honourable member …