Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 17:27:06

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 301088 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 702
    • Профил
THE DANCE OF ALEXANDER THE GREAT!
Уважаеми Kerpeden, и орото е THE GREAT!  :t2027:
Само така, без думи, ще се решат всички езикови спорове. Верен на себе си ще дам цитат!  :raspberry: ...от любимия ми Алексис Зорбас. Малко дългичък, ама и темата е стара и отдавнашна!  :t0328:

Quote (selected)
И ето че се сприятелих с един руснак, страшен болшевик. Сядахме, значи, всяка вечер в една кръчма на пристанището, обръщахме доста шишенца водка, идвахме на кеф. И щом идвахме на кеф, сърцето ни се разтваряше; той искаше да ми разкаже от игла до конец всичко, каквото беше видял и патил през руската революция, а пък аз — да му разкрия цялото си житие и битие.

С ръце, криво-ляво, разбирахме се — той ще почне да говори пръв и когато вече не ще мога да го разбирам, ще му извиквам: „Стоп!“ и тогава ще става и ще танцува; ще изтанцува това, което иска да ми каже. Същото щях да правя и аз. Каквото не можехме да си го кажем с уста, щяхме да си го кажем с крака, с ръце, с корем или с диви викове: „Ха-ха! Уха-ху! Хайде! Хопа!“

Първи почна руснакът — как грабнали пушките, как избухнала войната, как стигнали до Новоросийск… Когато не можех да разбера какво ми казваше, вдигах ръка, извиквах: „Стоп!“ — и руснакът веднага скачаше на крака и — карай! — почваше да танцува. Играеше като пощръклял; а аз гледах ръцете, краката, гърдите, очите му и всичко разбирах: как влезли в Новоросийск, как избили господарите.

После пък почвах аз. Скачах на крака, отмествах настрани столовете и масите, почвах да играя… Ех бре, докъде изпаднаха хората, пфу, да се не видят макар! Оставиха телата си да онемеят и само с устата си говорят. Ама какво да каже устата, какво може да каже устата? Да можеше отнякъде да видиш как руснакът ме поглъщаше с очи от глава до пети и как разбираше всичко! Разказвах му, играейки, патилата си, странствуванията си, колко пъти съм се женил, какви занаяти съм работил: каменар, миньор, пътуващ търговец, грънчар, комитаджия, свирач на бузук, семкаджия, ковач, контрабандист; как ме бутнаха в затвора, как избягах, как се добрах до Русия…

Всичко, всичко разбираше. Говореха краката ми, ръцете ми, говореха косите ми, дрехите ми. И една чекия, която висеше на пояса ми, и тя също говореше… И когато накрая свършвах, онзи ме прегръщаше, целуваше ме, наливахме отново чашите с водка, плачехме и се смеехме прегърнати… А на разсъмване ни разделяха и залитайки, отивахме да спим.

Каква ирония на съдбата - Зорба Гръка е македонец! Така пише Никос Казандзакис! :b0230:



« Последна редакция: Януари 23, 2020, 14:17:40 от Пенчо бре »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз нали съм по картинното и музикалното оформление ... Enjoy!

Зорба Гъркът - Сиртаки Танц
https://www.vbox7.com/play:1d86d63a

И още …

Сиртаки - Zorba The Greek

https://www.vbox7.com/play:2470fd33

И още … …

ТАНЦА/ЗОРБА /СУПЕР СИРТАКИ!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=sjztHlj2lnM

 :0014::yes-1289: :0014:

« Последна редакция: Януари 23, 2020, 14:19:04 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
А ако това се осъществи, такива като мен ще можем да се наричаме ГОРДИ ПОТОМЦИ на онези „изтъкнати ПЕРА”, както явно и също толкова изтъкнати ЗЕВЗЕЦИ от онуй време.

Лично за мен това би било чест. :D Тъй като и аз много обичам ДЖЕНК … 

 :b0230:

Unfuckingbelievable!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес ша колабирам от пОтреси!!! Направо съм умрел! Т`ва на снимката е учителка в една от т.н. елитни гимназии.   По немски език!!!



« Последна редакция: Януари 23, 2020, 15:55:24 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
... ех, дедо, дедо, 'ма хак да ти е, почти си пожела Д-р (инж) Звездников (дано да не бъркам, даге) дето ти цапаше кръчмата, ти, за валията,  до зори бършеше тезгяха, вечна му на Митьо, ' дет та поощряване, че и мен будеше преди петлите, нихната...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Днес ша колабирам от пОтреси!!! Направо съм умрел! Т`ва на снимката е учителка в една от т.н. елитни гимназии.   По немски език!!!


  :shocked-1341: :scared-1350: :faint-2220:
Дръш са, Деди, ний сме с теП!! :b0303:
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 20:15:51 от Джиджи »

Неактивен Ulrich von Liechtenstein

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 4
    • Профил


Шарж, сътворен от одиозна, позната на повечето от нас форумка, да бъде светла паметта ѝ.



Тц, не е от нея. Тя никога не е писала като анонимна, дори по времето, когато тази опция съществуваше във все още неразделения по онова време (2003) форум.
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 20:57:08 от Ulrich von Liechtenstein »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Добре дошъл, Улрих:m1277:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
... ех, дедо, дедо, 'ма хак да ти е, почти си пожела Д-р (инж) Звездников (дано да не бъркам, даге) дето ти цапаше кръчмата, ти, за валията,  до зори бършеше тезгяха, вечна му на Митьо, ' дет та поощряване, че и мен будеше преди петлите, нихната...
Аууу,Зведников го бях забравил!!!Що да ме е поощрявал Митьо! Че и той го харесваше като мене! Е, по свой си начин! Митьо ,кажи му! А Звездният беше от ония идиоти които всички псуваха и биеха и когато се отнсеш човешки към него не знаеше какво да прави, но беше интересен събеседник...е, като махнем някои тягостни части от описанието на бедите му. Обаче да знаеш, мене такива хора ми се лепят като репей за куча опашка...Ех,Митьо ,Митьо...!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес ша колабирам от пОтреси!!! Направо съм умрел! Т`ва на снимката е учителка в една от т.н. елитни гимназии.   По немски език!!!


  :shocked-1341: :scared-1350: :faint-2220:
Дръш са, Деди, ний сме с теП!! :b0303:
Дръшам,дръшам ( само във Варна казват така!), Джиджи, ама то се не трае , Слънце!!! И таа скочубра утре ще ми учи детето!?!Ако ще да знае немски като Хайне и Шилер , не ми е прието!Моето разбиране(вече!) за даскал е : благочестив ,лицеприятен,прилично облечен и знаещ предмета, което , обаче си е пар екселанс фантастика и бред каурой кобылы в днешно време..., демек ,спасявай се кой как може , както крещял един папагал , докато падал в казан с вряла супа в "Любов по време на холера"на Маркес.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Стана любопитно, щом не е "форумката", то тогава кой е непознатият Талант?

- Ваше Сиятелство, като избягващ списанията за дами специално пълни за тях с благородни особи, не съм осведомен какво е правилното обръщение. Ако съм сгрешил - моля коленопреклонно за извинение! Във връзка с Вашето мнение, се опитвам да Ви помоля да споделите кое светла личност от тогавашният форум е написала тогава въпросния литературен опус, Бисер на форумният небосклон?

Предварително благодаря!

PS В никакъв случай не се задявам или искам да се правя неприятен с така избраното уважително обръщение. Още повече, че се радвам тук да се появи пак един отдавна регистриран Форумец и то, след доста дълга разлъка!
 :t0328:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
А аз нали съм по картинното и музикалното оформление ... Enjoy!

Зорба Гъркът - Сиртаки Танц
https://www.vbox7.com/play:1d86d63a

И още …

Сиртаки - Zorba The Greek

https://www.vbox7.com/play:2470fd33

И още … …

ТАНЦА/ЗОРБА /СУПЕР СИРТАКИ!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=sjztHlj2lnM

 :0014::yes-1289: :0014:

https://www.youtube.com/watch?v=oWYHO1tLcqY
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес ша колабирам от пОтреси!!! Направо съм умрел! Т`ва на снимката е учителка в една от т.н. елитни гимназии.   По немски език!!!


  :shocked-1341: :scared-1350: :faint-2220:
Дръш са, Деди, ний сме с теП!! :b0303:

После младите не учели, то от такъв даскал каквото и да научиш по-добре да го забравиш преди края на часа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 702
    • Профил
Сетих се за валкириите и то нещо конкретно...
Дванадесет валкирии – се разказва в исландската "Сага за Нял" – са тъкали плат от човешки черва и са пеели зловеща песен. На немски!  :t0139:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сетих се за валкириите и то нещо конкретно...
Дванадесет валкирии – се разказва в исландската "Сага за Нял" – са тъкали плат от човешки черва и са пеели зловеща песен. На немски!

Ъхъ, валкириите в скандинавската митология ...





... дето са били изящни и прекрасни, въпреки и воини!!!

Но е къде-къде по-прекрасно да наречеш кощрамба като горната СКОЧУБРА ... :D

... да оприличиш себе си едва ли не на БОРСУК ... :D

... или да въведеш тук нова за мен думичка АРАБАДЖИЙСТВО, за разлика от абаджийство ... :0006:

Дедо Керпи, :t2017: :raise_the_roof-1045: :t2017:
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 13:19:16 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил


Ъхъ, валкириите в скандинавската митология ...

 
Суров народ е живеел по тия земи, но и на тях един такъв киликанзер ще им дойде ексик!!!
Прочее като казах суров народ,средната ми внучка прочете с голямо удоволствие нередактираните приказки на Братя Грим. Не били страшни , а досега не харесва "Дядовата ръкавичка" за лошото отношение на Дядото към животните!!!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Am I not a man? And is a man not stupid? I'm a man, so I married. Wife, children, house,everything. The full catastrophe.
Alexis Zorba
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=oWYHO1tLcqY

А на Zorba's Dance по-горе, мога да реагирам единствено по следния начин:

 :0008: :b0230: :0005:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Но къде-къде е по-прекрасно да наречеш кощрамба като горната СКОЧУБРА ... :D

... да оприличиш себе си едва ли не на БОРСУК ... :D

... или да въведеш тук нова за мен думичка АРАБАДЖИЙСТВО, за разлика от абаджийство ... :0006:

Дедо Керпи, :t2017: :raise_the_roof-1045: :t2017:

Джиджи ,арабаджийството( арабаджилъкът) е стар занаят .Транспорт на стоки и товари на големи разстояния. Иде от  араба-кола ,каруца. Досущ като файтонджийството(файтонджилъка).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А за средната внучка на Дедо Керпи – единствено  :b0302:

Прочее като казах суров народ, средната ми внучка прочете с голямо удоволствие нередактираните приказки на Братя Грим. Не били страшни, а досега не харесва "Дядовата ръкавичка" за лошото отношение на Дядото към животните!!!
:t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, арабаджийството (арабаджилъкът) е стар занаят. Транспорт на стоки и товари на големи разстояния. Иде от араба-кола, каруца. Досущ като файтонджийството (файтонджилъка).

Сега го научавам от теб, Деди! За разликата абаджийството.
Дето иде от АБА – горна мъжка дреха от плат, който се нарича също така.  :ive_got_it-1379:

P.S.
А сега май чакаме за други турски думичкии и Ванче, който май се е наредил вече "горе" на опашката ...  :aplause:
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 12:39:30 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
"  - Добро утро, компанията ! Ко прайти??
   - ...
   - Оппа-а-а , видях  ко прайти!!!..."
Вчера ,моля ви се съм имАл имен ден!Всяка година ме изненадват. Май имам още два. Но,  то имането не е като нямането , нали? Колкота дадат!
Хубава седмица на всички желая.
Аз със този тенис почти не стигам до компа. Краста!!!
Сега се кося с Надал и Кириос , и понеже ги харесвам и двамата, току спирам, и пускам компа щото  се ядосвам поочередно , ту за единия ,ту за другия..

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Хубава седмица на всички желая.
Аз с този тенис почти не стигам до компа. Краста!!!
Сега се кося с Надал и Кириос , и понеже ги харесвам и двамата, току спирам, и пускам компа щото  се ядосвам поочередно , ту за единия ,ту за другия..

Аз пък си помислих, че по цел ден играЙш тенис ...  :D :t2412:  :D

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Хубава седмица на всички желая.
Аз с този тенис почти не стигам до компа. Краста!!!
Сега се кося с Надал и Кириос , и понеже ги харесвам и двамата, току спирам, и пускам компа щото  се ядосвам поочередно , ту за единия ,ту за другия..

Аз пък си помислих, че по цел ден играЙш тенис ...  :D :t2412:  :D

 Охо-хоооо, это было давно и неправда... някъде преди 40г. и 40 кила по-малко. :t0328:
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 14:51:01 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://little6.com/galiy/?utm_content=23844216232140711&utm_source=23844216232110711&utm_campaign=23844216232100711&px=770054536814138

Господи ,каква наглост и безочие. По принцип не отварям такива публикации , но тази я отворих. Те аслъ на такива идиоти като мен разчитат. Гадна лъжа , ама лъжа от край докрай за да ти вземат едни 69 кинта щото си бил достатъчно глупав да се хванеш на простотиите им.След толкова години интернет продължавам да се изненадвам!
Наивник съм аз , наивнииик!!!Прочетох го от край до край... ОбаТче съм Телец и кинти- йок!! Те от костенурка вълна скубали ли са!!!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Дарагой Иван Иванич! ЧИД от когато беше актуален, жив и здрав и още цяла орда внуци!
 :t0328:
Гледам и се пуля на линка ти, прелъсти ме да го отворя, но като стар неверник, погледнах след първият абзац най-долу... И бам, там е кукичката без стръв. Сиреч: Гола кука за наивници. А встъплението е сърцесъдирателно - направо да повярваш...

За да не съм голословен, преди време гледам някакъв друг подобен опус. Нещо, което ме  интересуваше по принцип и за което съм чел доста литература и като изключим бащината гордост за справки. Та там хероят бе някакъв в оня континент оптдолу, нейде си и с посочено име. Викам си аз, такава наглост е невъзможна - не могат да излъжат така нахално, но нека да направя справка. Направих по всички правила и достоверности: - и ДА, човек с такова име, лекар с определената специалност просто няма, още по малко такъв специалитет Пенкелер, подобен на употребявания от Леля Поли за профилактика над Том, но в крайна сметка - на котарака 'и.

Та всички тези обявители на модерни Пенкелери трябва да се хваната и бият на голо с тънки върбови пръчици, дорде бифтеците им станал алангре!
 :bluegrab:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
Quote (selected)
Та всички тези обявители на модерни Пенкелери трябва да се хваната и бият на голо с тънки върбови пръчици, дорде бифтеците им станал алангре!

Боят определено помага. Аз по себе си знам. Майка ми редовно ме пердашеше с дилафа . Е, докато един път я пипнах за ръцете  и тя разбра ,че няма да може повече... :nuts: Виж баща ми не ме е пипвал , но по добре да ме пердашеше , че се забравя , а той ми говореше... С една дума боят е като парацетамола в съвременните лекарства при настинки и грип!!!
Като стана дума за бой...преди малко великият Федерер спечели невероятен мач , ама загубен от всякъде,той възкръсна и си го взе!!!
 
« Последна редакция: Януари 28, 2020, 15:20:12 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес е голям празник!!! Днес е рожденният ден на  руската водка!! Да живей!!! На днешния ден Менделеев защитил докторска дисертация на тема:  " Съединение на водата със спирта". Наздраве!!!
https://weekend.rambler.ru/read/43592167-ubivaet-mozg-no-podnimaet-nastroenie/
« Последна редакция: Януари 31, 2020, 16:25:51 от Kerpeden »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Наистина светъл празник.
40 пъти свети! :t0328:

Ной, много хубав откъс!
 :aplause:
И аз днеска не ща икра, ще се радвам на сельодка, зехтин и зелен лук
И ОЩЕ НЕЩО!

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Буратино
Напиши херинга. Звучи по-европейски.
С тази сельодка умните и красивите ще те помислят за простак.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Че аз съм си!
Питай сержанта.
Просташка софтуерна емулация съм. :t0328:

А и сельодката си я взех от една тукашна верига Берьозка.
Продадоха ми я без транслейт да ги ....
« Последна редакция: Януари 31, 2020, 19:15:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Опять ты мне эту икру поставила! Не могу я ее каждый день есть!

Както е казал народът, "Важното е хлябът да е бял, а хайвера може и черен да го ядем".

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Продадоха ми я без транслейт да ги ....

Кофти!
Сега не можеш да си приказваш с нея...!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Продадоха ми я без транслейт да ги ....

Кофти!
Сега не можеш да си приказваш с нея...!!!

А няма страшно.
Ще си комуникираме с морзовата азбука, ще наблягам на четири точки, май значеха "Н"
Даже съм си направил рационализация, едновремено да ги чукам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник.
Свети Трифон е уважаван у нас.
Наздраве на всички!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Честит празник.
Свети Трифон е уважаван у нас.
Наздраве на всички!

Наздраве
Ама аз някак си съм свикнал Св. Трифон да го празнувам на 14.02

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще повторим! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Естествено.
Извинявам се за качеството на фотото.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вчера беше денят на водката, но става.
Днеска съм на гроздова.
Времената грипави даже на виното не може да се довериш.
Друго си е стерилизираното/дестилираното. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
аз като се усетя, че настивам, точно с червено вино се лекувам. и вълча салата: земаш някакви месца, примерно 2-3 шишчета, и здраво ги овалваш в червен пипер, едромлян, от този дето го дават към шкембе чорбата. и пийваш, мезиш, може да се разплачеш, носът се отпушва - все лечебни ефекти.

AnonimusBG

  • Гост
Вчера беше денят на водката, но става.
Днеска съм на гроздова.
Времената грипави даже на виното не може да се довериш.
Друго си е стерилизираното/дестилираното. :bigok:

Съгласен съм, но при мен с дестилираното има проблеми.
Достъпното е коняк или уиски.
Ракийката преди време я купувах в барчето на посолството на нормална цена, но от година и нещо някой в София реши че не може да се продава и врътнаха кранчето.
Сега чат пат купувам сръбска ракия от тяхното барче или ресторант, но е на цена на уискито и няма смисъл.
Затова го карам на квалитетна водка и домашно вино(грузинско, молдовско и от Краснодар).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Вчера беше денят на водката, но става.
Днеска съм на гроздова.
Времената грипави даже на виното не може да се довериш.
Друго си е стерилизираното/дестилираното. :bigok:

Съгласен съм, но при мен с дестилираното има проблеми.
Достъпното е коняк или уиски.
Ракийката преди време я купувах в барчето на посолството на нормална цена, но от година и нещо някой в София реши че не може да се продава и врътнаха кранчето.
Сега чат пат купувам сръбска ракия от тяхното барче или ресторант, но е на цена на уискито и няма смисъл.
Затова го карам на квалитетна водка и домашно вино(грузинско, молдовско и от Краснодар).

За грузинското вино направо ти завиждам! :nuts:
Веднъж съм пила – в мАсква!, и никога няма да го забравя! :yes-1289:

Въпреки че май беше бутилирано ...
« Последна редакция: Февруари 01, 2020, 20:32:20 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
аз като се усетя, че настивам, точно с червено вино се лекувам. и вълча салата: земаш някакви месца, примерно 2-3 шишчета, и здраво ги овалваш в червен пипер, едромлян, от този дето го дават към шкембе чорбата. и пийваш, мезиш, може да се разплачеш, носът се отпушва - все лечебни ефекти.
Оформя ми се начи една идея за борба с коронавируса...  :way_to_go-1308:
А тоя номер с лютия пипер върви много със сланинка и огнена вода.  :t0328:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
аз като се усетя, че настивам, точно с червено вино се лекувам. и вълча салата: земаш някакви месца, примерно 2-3 шишчета, и здраво ги овалваш в червен пипер, едромлян, от този дето го дават към шкембе чорбата. и пийваш, мезиш, може да се разплачеш, носът се отпушва - все лечебни ефекти.
Оформя ми се начи една идея за борба с коронавируса...  :way_to_go-1308:
А тоя номер с лютия пипер върви много със сланинка и огнена вода.  :t0328:

Очаквах да споделите как се мажете с мас по гърдите за загряване  :nuts:

Иначе капки изцеден лук в носа е единственото мигновено лечение за хреми и т.н.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
За грузинското вино направо ти завиждам! :nuts:
Веднъж съм пила – в мАсква!, и никога няма да го забравя! :yes-1289:

Въпреки че май беше бутилирано ...

Джиджи
Как да ти кажа?
Има много грузинци в Москва.
Но не са толкова много грузинците които правят вино.
Аз имах щастието да се познвам с един от тях.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Впръскване на капки от портокалова кора в носа върши същата работа като лука, но не е толкова смрадливо, разбира се.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Впръскване на капки от портокалова кора в носа върши същата работа като лука, но не е толкова смрадливо, разбира се.

Портокаловата кора не се ли цеди по-трудно от лука обаче  :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Иначе капки изцеден лук в носа е единственото мигновено лечение за хреми и т.н.

Става и с чесън!
В твоя случай не те съветвам да пробваш с капки изцеден чесън. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
не, по-лесно е даже, стискаш я и изскачат миниатюрни капки като от пулверизатор, много лютиви като попаднат в носа

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
не, по-лесно е даже, стискаш я и изскачат миниатюрни капки като от пулверизатор, много лютиви като попаднат в носа

Некст Тайм ше смеся лук и портокал да нямам абстиненция и после ше намалявам дозата лук, ако се получи добре  :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Ма, както знаем, единствено метиленовото синьо подмладява  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
аз като се усетя, че настивам, точно с червено вино се лекувам. и вълча салата: земаш някакви месца, примерно 2-3 шишчета, и здраво ги овалваш в червен пипер, едромлян, от този дето го дават към шкембе чорбата. и пийваш, мезиш, може да се разплачеш, носът се отпушва - все лечебни ефекти.
Оформя ми се начи една идея за борба с коронавируса...  :way_to_go-1308:
А тоя номер с лютия пипер върви много със сланинка и огнена вода.  :t0328:
Що така пропускате чесъна  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
не, по-лесно е даже, стискаш я и изскачат миниатюрни капки като от пулверизатор, много лютиви като попаднат в носа

ъм, зависи от поносимостта ти към люто, твоята очевидно не е висока, а за мен жена ми твърди, че рецепторите ми за люто са затъпени.

прекрасна работа върши и въпросният червен пипер, плюс люта чушка, към вряла супа. тук станах фен на кокошата. нищо общо няма с пилешката като вкус!

обаче супата нема алькогол и не е по темата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Очаквах да споделите как се мажете с мас по гърдите за загряване  :nuts:

Маста си я мажем на филия и отиваме да поиграем мачле  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Очаквах да споделите как се мажете с мас по гърдите за загряване  :nuts:

Маста си я мажем на филия и отиваме да поиграем мачле  :nuts:
Със съдрани гуменки, навярно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
Впръскване на капки от портокалова кора в носа върши същата работа като лука

Аз използвам малко парченце памук, напоено с ПРОПОЛИС. Носът се отпушва моментално. Държи се известно време и прочиства терена...