Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:38:40

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293669 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
метиленовото синьо

за метиляви овци сигурно се използва

Прополисът е мощна работа  :way_to_go-1308: и не люти и щипе, но доста боядисва, има опасност да се разхожда човек с жълт нос. :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
метиленовото синьо

за метиляви овци сигурно се използва

Прополисът е мощна работа  :way_to_go-1308: и не люти и щипе, но доста боядисва, има опасност да се разхожда човек с жълт нос. :D

 Начи да патентовам смес от лук, портокалова кора и прополис?  :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Само един средно голям карагьоз забравяш да метнеш в този коктейл, :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Карагьоз маринован в метиленово синьо, не ли?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да. Отделни рецепти са си, метиленовият карагьоз се съхранява в тъмна стъкленица, с оловна капачка.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ха, добрутро!!! Гледам забавлявате се , сръбвате , лекувате си хремите... ми, добре!
Аз ,пък вчера варих ракия. На връх Петльовден от сабаале  със зет ми  турихме казана и започнахме да се комкаме за здравето на  мъжките ни рожби. Добре ни се получи. Не , не се нафиркахме...кой ще ни остава , просто ни беше готино.Много зеле изядохме и приготвено, и на салата, и си довършихме сланината ...трябва да пообиколя пазара... имало на Кауфланд , но не знам  дали не е варена. Остана ми  малко чеснова сланина от Беррьозка, ама то колко е...
Некои споменават карагьоз ,оцветен в намк`воси...нидейти! Карагьозът по мойта готварска  книга се яде по два начина: на скара и  пресносол. Има една рецепта ,но трябва рибата да е саръкулак и прясна,може и карагьоз от Дунава( т.н. дунавска скумрия) , но  морското си е морско. Осоляват се два едри (300-400гр)карагьоза  за около два часа. Изплакват се ,филетират се ,белят се, и им се вадят костите( тънките се вадят най добре с пинцета  за скубане на вежди), нарязват се две(поне) връзки зелен лук и връзка копър,нарязват се на кубчета  пет лимона ,колкото може по изчистени от кората  и се добавят към сместа,карагьозът също се реже на кубчета добавя се в сместа ,зехтин на вкус  и хууубай разбърквате. Оставяте туй нещо да престои в хладилника докато подредите масата и сервирате с водка ,ракия , узо или каквото там имате за пиене. Съвършенно мезе е!!! Наздраве!!!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
но трябва рибата да е саръкулак
Що е то 'саръкулак', срещу което дори гугълът е безпомощен ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
но трябва рибата да е саръкулак
Що е то 'саръкулак', срещу което дори гугълът е безпомощен ?
   А , тук ме хвана  защото съм сбъркал, за което прося извинение!!Не се употребява това название за  карагьоз." Саръкулак"  се отнася към кефала ,който вероятно мигрира от  източната част на Черно море и има  от лявата страна на хрилете си едно ярко изразено  жълто петно "sari"- жълт,"kulak"- ухо, ! Например кефалът , който се лови във  Варненското езеро   няма такова петно, както и иларията и платерината.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не съм искал да те хващам - наистина не знам какво е  саръкулак и не можах да го разшифровам с гугъл. Благодаря за обяснението.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
... туй саръкулак от Варненско ли е, от Шуменско-Ямболско или има руски привкус, даге.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
... туй саръкулак от Варненско ли е, от Шуменско-Ямболско или има руски привкус, даге.
От Бакаджиците е! :ive_got_it-1379:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ЩЕ СИ ГОВОРИМ ЛИ ЗА  ОБРЪЩЕНИЕТО НА ПРЕЗИДЕНТА , КОЕТО МИ ПРИЛИЧА НА АПЕЛ ЗА БУНТ И ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ ИЛИ  ДА МИНАВАМ НА КИФТЕТАТА И САРЪКУЛАКА!?Моля  извинение за шрифта ,късно се усетих , а ме мързи да го преписвам!
https://www.facebook.com/novinite.nova/videos/847846395680677/?t=98

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
И аз пък... кой говари за кифтета  след хубав обяд кога  те кара на дрямка.
Не мога да разбера кога  президентът си е качил доверието  връз правителството , та сега  е тръгнал официално да го сваля... Интересно!?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
като го е назначавал, все некво доверие е имал. сигурно и съмнения.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
И аз пък... кой говари за кифтета  след хубав обяд кога  те кара на дрямка.
Не мога да разбера кога  президентът си е качил доверието  връз правителството , та сега  е тръгнал официално да го сваля... Интересно!?!
И аз нямам спомен президентът да си качил доверието връз правителството.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И аз пък... кой говари за кифтета  след хубав обяд кога  те кара на дрямка.
Не мога да разбера кога  президентът си е качил доверието  връз правителството , та сега  е тръгнал официално да го сваля... Интересно!?!
И аз нямам спомен президентът да си качил доверието връз правителството.
 :m1731:
Пак го докарахте до качване/дигане на самолета. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
И аз пък... кой говари за кифтета  след хубав обяд кога  те кара на дрямка.
Не мога да разбера кога  президентът си е качил доверието  връз правителството , та сега  е тръгнал официално да го сваля... Интересно!?!
И аз нямам спомен президентът да си качил доверието връз правителството.
 :m1731:
Пак го докарахте до качване/дигане на самолета. :yes-1289:
Ми нали Президентът ни е авиатор? Самолети ша дигаме и ша сваляме, инак гащи ние отдавна сме свикнали да сваляме,   ама забравяме да ги вдигнем.Затова и преходът ни е труден и бавно върви на пред , защото много рано свалихме гащите и вече повече от трийсет години ги носим свалени на букаи! Как да бягаш напред със свалени гащи и гол задник!?! Не става, защото който те види да бягаш съсс свалени гащи не те гони да ти ги вдигне , ами по- убаво ги събува и понеже техниките  се развиват онождат ни в движение като стой та гледай , а ние си мислим ,че бягаме към заветната цел...едно време беше светлий комунизъм ,днес не съм разбрал още ,каква е... поне пенсиите да дигнат дъ ге!!!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Как не си разбрал?

- Напред към светлото бъдеще!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Е не може, по едно по едно или светло или бъдеще.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е не може, по едно по едно или светло или бъдеще.
А, може ,що да не може. Както стана ясно последните седемдесе години , че и повече даже - в България всичко може. Но практиката  показва ,че нито ще е светло, нито ще е бъдеще.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 
Quote (selected)
Първият санкциониран българин от САЩ заради корупция е съдията Андон Миталов, обявиха от Държавния департамент на САЩ. Същият магистрат освободи обвинения в шпионаж Николай Манилов да отиде в Русия, където беше награден от лично от президент Владимир Путин.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sasht-sankcioniraha-sudiyata-pusnal-malinov-rusiya

Няма такъв филм!
За това ли беше цялото тръшкане?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил

Quote (selected)
Първият санкциониран българин от САЩ заради корупция е съдията Андон Миталов, обявиха от Държавния департамент на САЩ. Същият магистрат освободи обвинения в шпионаж Николай Манилов да отиде в Русия, където беше награден от лично от президент Владимир Путин.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sasht-sankcioniraha-sudiyata-pusnal-malinov-rusiya

Няма такъв филм!
За това ли беше цялото тръшкане?

койтоз манилов? как се ходеше на кръстник - с пешкир и петел под мишница ли беше :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Първият санкциониран българин от САЩ заради корупция е съдията Андон Миталов, обявиха от Държавния департамент

Това е такава перверзия, че даже не е смешно. България удари дъното. Хак да ѝ е! Напълно си го заслужава.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Помпео каза: "Фанете тогоз!"

Някой знае ли на колко години е Гергана Миталовa - дъщеря на враг на народа?
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 16:45:51 от Bacho Кольо »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Първият санкциониран българин от САЩ заради корупция е съдията Андон Миталов, обявиха от Държавния департамент

Това е такава перверзия, че даже не е смешно. България удари дъното. Хак да ѝ е! Напълно си го заслужава.
Какъв и проблема на България, та да ударила дъното? Ние какво сме виновни ,че на американците им е толкова акъла и че се чудят как да си премерят туйнака с руснаците. То великият съдия ударен от дебелия Помпео...голяма победа на почтенността над корупцията... Питомна гарга ,разбийш!!!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
 :b0201: :b0201: :b0201:

Ама какво трябва да стане, че това стадо да прогледне?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ние какво сме виновни ,че на американците им е толкова акъла и че се чудят как да си премерят туйнака с руснаците.

Ние сами сме си виновни, че за 30 години се показахме като най-големите арабии, лизачи и ибрикчии и сами поискахме да се държат с нас като с безгръбначни измекяри. Това е унижение за България. Всички българи сме виновни за това унижение, но пък българинът е "горд" само в хоремага. Дори Брежнев и съветския посланик не са си позволявали такива работи. Кой разбрал - разбрал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вината ни е че търпим. Няма значение че от нас малко зависи, това не е оправдание. А познавам и много българи, които искрено симпатизират на бай Суджук, единствено се възмущават, когато някой е крал, че и те не участват.

Общо взето, българинът е недоразвит и неморален инфантил, какво друго освен робски хомот заслужава?
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ако подобен казус (с пускането на Малинов, който спокойно се върна) се беше случил в САЩ, всички ибрикчии щяха да ръкопляскат какъв пример за демокрация и независимо правосъдие е това. Крайно време е да разберем, че не може изметът на света, заселил американския континент и забогатял с корупция, престъпления и измами, да ни учи на морал.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Самоцитирам се от съседната одая:
Ако ръкуването с Путин се смята за корупция, тогава за какво се смята носенето на копчета за ръкавели с лого на сикрет сървис
  :m1731:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Самоцитирам се от съседната одая:
Ако ръкуването с Путин се смята за корупция, тогава за какво се смята носенето на копчета за ръкавели с лого на сикрет сървис
  :m1731:
В грешка си - не ръкуването с Путин, а ръкуването на клиент по дело, на което човек е бил съдия! Мани, мани, пък за срещата на ББ с Путин направо по работа какво ли дават!!!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Живеем в абсурден свят, така наречената демокрация е само един фарс.

И впрочем, винаги е било така.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 18:42:12 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Ако бях аз на мястото на "корумпирания" и санкциониран съдия, щях да изляза по телевизията и да благодаря на американските власти, с аргумента, че по този начин ме предпазват от грешката да не би някога да ми хрумне да се запътя в  :t2407: им държава!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
В коя телевизия?  :rolly-1063: Там цензурата е по-свирепа, от по времето на социализма.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Живеем в абсурден свят, така наречената демокрация е само един фарс.

Не е фарс! Живеем в свят на либерална демокрация. Тя може да изглежда фарс, но си е чистак-бърсак буржоазна демокрация. Това е буржоазната демокрация, винаги е била такава и идеално обслужва своята класа. Нищо не се е променило в нея от Френската революция насам. Ако хората не са чели и са скачали по площада заради банани, това не ги оправдава. Не знаели били! Да са знаели! Едно време държавата ограмотяваше всеки, който искаше да научи нещо.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
да благодаря на американските власти, с аргумента, че по този начин ме предпазват от грешката да не би някога да ми хрумне да се запътя в  :t2407: им държава!
:way_to_go-1308:

Като го казваш туй и се сетих, че баце беше обещал живот без визи   :i_sheepish:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
В грешка си - не ръкуването с Путин, а ръкуването на клиент по дело, на което човек е бил съдия! Мани, мани, пък за срещата на ББ с Путин направо по работа какво ли дават!!!
Т.е. българският съдията е корумпиран, защото е действал съобразно българския закон  :m1731:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Всъщност и преди демокрацията, пак бяхме в демокрация. Даже републиката се наричаше "народна", което си беше синоним на "демократична".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Абе, като се замисля, вчера предположихме че Радев се е синхронизирал  сДържавния департамент, но по-вероятно е че ГЕРБ се консултира с янките, гербарите не правят нищо, без да е одобрено от "началниците", понякога началниците на Баце имат разногласия и тогава Баце го боли глава, и публично се оплаква: Що не вземат началниците да се разберат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Даже републиката се наричаше "народна", което си беше синоним на "демократична".

Не, наричаще се "народна демокрация". Оттам Народнодемократични републики. Това е термин на Г. Димитров, произхождащ от постановката на Ленин, че няма абстрактна демокрация, а всяка демокрация е класова. Т.е. обслужва демократично управляващата класа. Естествено, в народнатата демокрация буржоазията не се чувстваше удобно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Гледайте България по въздух. Говори Циписек. На Румцайс и Манка. Винаги ми е било любопитно кой го е измътил тоя запъртък.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Даже републиката се наричаше "народна", което си беше синоним на "демократична".

Не, наричаще се "народна демокрация". Оттам Народнодемократични републики. Това е термин на Г. Димитров, произхождащ от постановката на Ленин, че няма абстрактна демокрация, а всяка демокрация е класова. Т.е. обслужва демократично управляващата класа. Естествено, в народнатата демокрация буржоазията не се чувстваше удобно.

Добре, различни видове демокрация.

Макар че терминът "народна демокрация" е малко смешен, защото означава народно народовластие.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
е нали тряа се различава от антинародната, вкл. и от конституционномонархическата демокрация

истината е, че и между '44 и '90 пак е управлявал елит, независимо колко прогресивно се е самоопределял и колко наистина прогресивни неща може и да е направил, и демосът пак си е следвал елита послушно

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Макар че терминът "народна демокрация" е малко смешен, защото означава народно народовластие.

Е, не е по-смешен от "социална държава", но всъщност е евфемизъм за "диктатура на пролетариата".

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
В грешка си - не ръкуването с Путин, а ръкуването на клиент по дело, на което човек е бил съдия! Мани, мани, пък за срещата на ББ с Путин направо по работа какво ли дават!!!
Т.е. българският съдията е корумпиран, защото е действал съобразно българския закон  :m1731:
Така излиза - като не почита правилата на "Смит" и "Уестън", ами спазва някакви национални закони, как да не му препречиш пътя! Общо взето "корупция" означава злоупотреба със служебно положение за лично облагодетелстване. Следователно българският съдия който действа съобразно българския закон е покварена личност по умълчание - не само този, но и всеки български съдия, който спазва закона. Това вече е интересно тълкувание на съдебната ни система!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
истината е, че и между '44 и '90 пак е управлявал елит,

Истината е, че от Каменната ера насам управляват само "елити" и няма обществена организация без "елит". Въпросът е какъв е този елит, колко облагодетелстван е и колко отговорен е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
интересна е и липсата на презумптивната невинност.
са, друго е, ако имаше неква влязла в сила присъда, ма тва май идва от нищото.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
истината е, че и между '44 и '90 пак е управлявал елит,

Истината е, че от Каменната ера насам управляват само "елити" и няма обществена организация без "елит". Въпросът е какъв е този елит, колко облагодетелстван е и колко отговорен е.

да, сички сме виждали политбюро на опашки за банани и на ред за лихвоточки и автомобили, както и ежеседмичните им отчети пред населението за получаване на одобрение от тва население. сички оставки през годините са били подавани под обществен натиск, разбира се.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
да, сички сме виждали политбюро на опашки за банани и на ред за лихвоточки и автомобили, както и ежеседмичните им отчети пред населението за получаване на одобрение от тва население. сички оставки през годините са били подавани под обществен натиск, разбира се.

Не се ли усещаш колко си смешен? Да говориш, че 12 души били облагодетелствани от властта тогава? И то в сравнение с това, което се твори сега? Ти кво, искаш Тодор Живков да се реди на опашка за банани ли? Може ли изобщо да има някаква база за сравнение с онзи елит (където само 12 души имаха лична охрана) и сега? И където всеки миньор и заварчик 5 разряд взимаше повече пари от Държавния глава. Мислете малко, бе, мислете преди да папагалите клищета.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Нека ви кажа нещо за елитите, има два вида, различни са като деня и нощта, единият е например този в Англия - възникнал като вътревидова конкуренция между най-надарените с качества индивиди и наследственост, вторият вид е цар Ирод - империята назначава един арабин, за цар на евреите, защото е имал качества за васал, и никакви да е водач и баща на народа си - евреите никога не го признават за свой, каквото и да е направил за тях.

Тези два вида елит никъде и никога не се смесват и не произлизат един от друг, това е тайната, че янките признаха нашата червена буржоазия на ЦК на БКП и Политбюро за колониална администрация, и не щяха и да чуват за разни наследствени анти комунисти от преди двети септември 1944г.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Нека да ви кажа нещо за съдия Миталов.
Той при всички положения е корумпиран.
1. Може би американците имат данни за негови съдебни решения, за които е получавал подкупи, активи или нематериални облаги.
Т.е. той е корумпиран в тесния, но общоприет смисъл на понятието .

Само че понятието "корумпиран" (и корумпиращ) има и по-широк, при това първичен и по-автентичен смисъл, а именно - покварен (покваряваш) човек, който с примера си, с действия или бездействия развращава околните. И поради това се налага да отворим т.2
2. Съдията разреши на човек, разследван не просто за шпионаж, а за шпионаж в полза на Русия, да напусне страната, за да получи медал за заслуги пред Руската федерация от президента  Путин В.В. 
С което съдията показа, че има безгранично доверие на следствения , т.е. че и през ум не му минава, че шпиониралият в полза на Русия Малинов може да не се върне у нас. Ето с това показа, че е корумпиран. Човек, който въобще не вярва, че председателят на движение "Русофили" шпионира в полза на Русия, подкопава безусловната вяра на българина във всичко, което идва от САЩ. Т.е. покварява българина.  А това, за официалните американски власти е корупция пар екселанс.

П.С. Въобще не изключвам възможността корупцията на съдията да е от тип 1. Би трябвало да го разберем до седмица-две.

П.П.С. Ако ли е от типа 2., то нашите пазиБоже правоохранители и правораздаватели ще се окажат в небрано лозе.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 21:52:59 от Bacho Кольо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Баси цирка са хамериканците  :nuts:
 
За съжаление май няма начин да ги осъди, за клевета.
 
Quote (selected)
П.С. Въобще не изключвам възможността корупцията на съдията да е от  от тип 1. Би трябвало да го разберем до седмица-две.
Много малко вероятно. Да не кажа невъзможно. Това което следят американците са паричните потоци особено по офщорни зони.
Така че имат надиплени папки за бая хора. Боко и надолу. Миталов не е в този кръг.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 21:22:37 от 66 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Това което следят американците са паричните потоци особено по офщорни зони.
Така че имат надиплени папки за бая хора. Боко и надолу. Миталов не е в този кръг.
Въобще не е нужно да го следят американците. У нас има достатъчно мераклии да докладват на американците за евентуални прегрешения на човека, позволил си такава волност.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Един съдия не може да вярва, или не, във вината на обвинен или разследван, но трябва да се съобрази с доказателствата и да спази закона, така си мисля. Не всеки заподозрян е престъпник, нали така.

Но ние можем да вярваме или не, в каквото си искаме, например, аз изобщо не вярвам че съдия Миталов е най-корумпирания в България, че да заслужи публичния линч на САЩ.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Това което следят американците са паричните потоци особено по офщорни зони.
Така че имат надиплени папки за бая хора. Боко и надолу. Миталов не е в този кръг.
Въобще не е нужно да го следят американците. У нас има достатъчно мераклии да докладват на американците за евентуални прегрешения на човека, позволил си такава волност.

И гештапо да пропусне да блесне.
Ъпсурт.
 
Впрочем фактите потвърждават правотата на съдията.
Човека си се е върнал в срок .....
 
Абе цирк хамерика.
Да не говорим ква клоунада е с претенции на свръхдържава да се заяждаш на дребно с човечец, редови съдия, който нема при това никво отношение към тебе.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 21:38:02 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Съпругата на този съдия се казвала Корнелия, та може да е изгорял погрешка по тази линия. :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
да, сички сме виждали политбюро на опашки за банани и на ред за лихвоточки и автомобили, както и ежеседмичните им отчети пред населението за получаване на одобрение от тва население. сички оставки през годините са били подавани под обществен натиск, разбира се.
Сарж, през 1998-ма в Перник ПАК нямаше вода в местния хотел, затова домакинът си настани чужбинските гости и мен като помагач в резиденцията над "Студена". Вау, както е модерно да се казва сега, резиденция! Преди да си разплета чорапите обаче, местната леля готвачка ми свари чай за простуденото от приказване на открито гърло,  и понеже бях единствената от дамски пол в групата, вика, ела да те разходя да видиш, да не си помислиш нещо! Та, един етаж по-големшки стаи с ламперия и по-големшка баня всяка, един етаж по-малки стаи вероятно за охраната и служителите, гараж (празен към това време, с изключение на колите на готвачката и охраната), и светая светих - апартамента на Тато. Спалня (моята сега е по-голяма и пак не е нещо особено), всекидневна с кресла и диван втора свежест, бюро с телефони, още стоеше онзи без шайба. И баня, с римска мозайка, каквато имаше към онези времена във всяка селска къща, в която съм ходила по дружба и по служба!  Обща трапезария за началството с трофейна глава на елен над камината и голяма маса, обща трапезария за обслужващия персонал, индустриална кухня като във всяка работническа столова, май даже при баба ми беше по-голяма в строителното, тераса пред столовата. Това е.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Нека да ви кажа нещо за съдия Миталов.
...
2. Съдията разреши на човек, разследван не просто за шпионаж, а за шпионаж в полза на Русия, да напусне страната, за да получи медал за заслуги пред Руската федерация от президента  Путин В.В. 
С което съдията показа, че има безгранично доверие на следствения , т.е. че и през ум не му минава, че шпиониралият в полза на Русия Малинов може да не се върне у нас. Ето с това показа, че е корумпиран. Човек, който въобще не вярва, че председателят на движение "Русофили" шпионира в полза на Русия, подкопава безусловната вяра на българина във всичко, което идва от САЩ. Т.е. покварява българина.  А това, за официалните американски власти е корупция пар екселанс.

П.С. Въобще не изключвам възможността корупцията на съдията да е от тип 1. Би трябвало да го разберем до седмица-две.

П.П.С. Ако ли е от типа 2., то нашите пазиБоже правоохранители и правораздаватели ще се окажат в небрано лозе.

всъщност съдията ясно показа колко струват доказателствата за шпионажа. щото на тяхната база е разрешил разходката до москау.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
О, де е Външно? Спи ли?
Що прави то, не бди ли?

Така нещо намеса във вътрешните раОти и на суверенна държава и независимата съдебна власт, а? Мис Шукариева?