Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 17:54:16

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 366687 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Честита пролет! И повече ведро настоение в сезона на вируса.
Или както се пееше "пролет пукна, ние - не!"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
От "Празната тенджера по калдъръма"


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
честита първа пролет. поздравете и атлантис оттатък - тя има имен ден.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
честита първа пролет. поздравете и атлантис оттатък - тя има имен ден.

И на теб честита! И на всички тук! Няма да ходя оттатък, щото вече се изказах като за поне година форумна карантина :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Честита и от мен!
Е, от утре ни чака сняг, но така е то! Март.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
25 март 1890 г
Роден Димитър Христов Чорбаджийски - Чудомир

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Българското кино и театър загубиха прекрасния и светъл актьор Вълчо Камарашев (1937-2020). Това съобщиха от kino.bg в страницата си във фейсбук.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Международен ден на бившите политически затворници и концлагеристи ...тук някои тия дни глаголеше за АБПФК, това е техния празник.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Честита Цветница на всички! И дано по-скоро успеем да се измъкнем от пандиза, дето ни го наложиха

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А и още един празник има днес! Честит празник!



https://www.youtube.com/watch?v=jpne8fCwFJ8

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
И още един юбилей - 95 години от атентата в църквата Св. Неделя. "Най-големият терористичен акт в историята на България" според Уики. "При атентата загиват 134 души, а ранените са около 500, като част от тях умират по-късно от раните си." (пак оттам)
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:23:10 от Captain Buddy »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
И е изтрепан елита на българската нация. Направо ужас.
Все едно днес да гръмнат с една бомба бойко, цвъки, шкембе войвода, сокола, маминия тотаджия и цялата парламентарна и околопарламентарна елита българска....

Как да не изпаднеш в тотален потрес и да не се впечатлиш от превратаджиите, които обесват герой от войните заради това деяние....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Ден на Търновската конституция и празник на юриста

ЮрФак - люлката на съвременния български елит - кой разбрал, разбрал.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
И е изтрепан елита на българската нация. Направо ужас.
Все едно днес да гръмнат с една бомба бойко, цвъки, шкембе войвода, сокола, маминия тотаджия и цялата парламентарна и околопарламентарна елита българска....

Как да не изпаднеш в тотален потрес и да не се впечатлиш от превратаджиите, които обесват герой от войните заради това деяние....
Quote (selected)
Сред жертвите са:

    генерал от пехотата Стефан Нерезов, командвал Първа българска армия при Дойран
    генерал-лейтенант Калин Найденов, военен министър по време на Първата световна война
    генерал-лейтенант Кръстю Златарев, командвал Единадесета пехотна македонска дивизия по време на Първата световна война
    генерал-майор Иван Попов, командвал Първа пехотна софийска дивизия по време на Междусъюзническата война
    генерал-майор Иван Стойков
    генерал-майор Павел Павлов
    генерал-майор Станчо Радойков
    генерал-майор Иван Табаков
    генерал-майор Стоян Пушкаров
    генерал-майор Григор Кюркчиев
    генерал-майор Александър Давидов, началник на щаба на армията в периода 9 юни 1923 – 3 юли 1923
    генерал-майор Петър Лолов
    полковник Стефан Нойков, началник на щаба на армията в периода 18 май 1923 – 9 юни 1923
    полковник Спас Жостов
    полковник Ангел Сребров
    полковник Спиридон Михайлов
    полковник Атанас Сарайдаров
    майор Никола Рачев, политически секретар на Военния съюз

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Най-големият терористичен акт в историята на България

Да, но той е последствие на Белия терор 1923-1925, който взима още повече жертви, така че може да се каже, че е контратерористичен акт.
Анри Барбюс е писал, че по негови източници, убитите от режима на Цанков са 18 000 души.

« Последна редакция: Април 16, 2020, 19:42:04 от Banshee »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
И е изтрепан елита на българската нация. Направо ужас.
Все едно днес да гръмнат с една бомба бойко, цвъки, шкембе войвода, сокола, маминия тотаджия и цялата парламентарна и околопарламентарна елита българска....

Как да не изпаднеш в тотален потрес и да не се впечатлиш от превратаджиите, които обесват герой от войните заради това деяние....
Quote (selected)
Сред жертвите са:

    ....

именно. 18 имена, които трябва да докажат... какво?
Че превратаджиите са били в църквата?

Нали и аз това казвам.

Някак си не мога да съчувствам на палачите, избили собствената си войска в района на Западен парк, и спретнали после преврат срещу законната власт.

Сори, батка....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И е изтрепан елита на българската нация. Направо ужас.
Все едно днес да гръмнат с една бомба бойко, цвъки, шкембе войвода, сокола, маминия тотаджия и цялата парламентарна и околопарламентарна елита българска....

Как да не изпаднеш в тотален потрес и да не се впечатлиш от превратаджиите, които обесват герой от войните заради това деяние....
Преди да обесят героя от войните, застрелват един герой от войните, както си ходи на църква с внучето.
И е изтрепан основно военният елит на нацията, а не цялата .... абе да не си цапам клавиатурата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Много е спорен героизма на произведения след войната през 1920 в генерал-майор Константин Георгиев.
Ясно е обаче, че е сред превратаджиите и е шеф на военната лига в София.
Така че и за него не мога да лея сълзи.

Ще се научите да не манипулирате, и като говорите за 1925 да не използвате само суперлативи за загиналите в атентата палачи, ами да пускате по някое изречение и за жертвите им.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
На 17 април Сирийската арабска република отбелязва Деня на независимостта или деня на евакуацията на чуждестранните войски. На този ден през 1946 година последният френски войник напуска територията на Сирия, а след освобождаването на чужди войски страната официално обявява своята независимост.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.

През 1925 Фердинанд отдавна е абдикирал и напуснал България, но приветствам началото на старанието на Нор1 да разсъждава и пише по същество.  :t2042:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.
През 1925 Фердинанд отдавна е абдикирал и напуснал България, но приветствам началото на старанието на Нор1 да разсъждава и пише по същество.  :t2042:

Фердинанд открито съсипва България още от 1911 г., затова никак не приветствам злобната простотия на ирландското врещяло.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И докога, според теб? До 2011?  :D
Жалко, че пак си се защурал в мрака на чувствата си и занареждал като АмГъл.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
И докога, според теб? До 2011?  :D
Жалко, че пак си се защурал в мрака на чувствата си и занареждал като АмГъл.

Цитат на: Nor1
злобната простотия на ирландското врещяло.
:angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Много е спорен героизма на произведения след войната през 1920 в генерал-майор Константин Георгиев.
Ясно е обаче, че е сред превратаджиите и е шеф на военната лига в София.
Така че и за него не мога да лея сълзи.

Ще се научите да не манипулирате, и като говорите за 1925 да не използвате само суперлативи за загиналите в атентата палачи, ами да пускате по някое изречение и за жертвите им.
Нищо работа, два ордена "За храброст". Сигурно са ги раздавали като бонбонки, на кой падне.
Е, какъв да шефът на Военната лига в София, сладкар ли?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Джиджи, ти ли?  8) Или като героя от "Психо" само си се пременил в нейните дрехи от скръб по нея?
Концентрирай се в топика - 1925 г. - няма го Фердинад там.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: Banshee
1925 г. - няма го Фердинад там

Малоумие в повече.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: Banshee
1925 г. - няма го Фердинад там

Малоумие в повече.
Права Банши, седем години как го няма. Борис Трети си е съвсем самостоятелен управник.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: Ной
Цитат на: Nor1
Цитат на: Banshee
1925 г. - няма го Фердинад там
Малоумие в повече.
Права Банши, седем години как го няма.

Банши лъже и манипулира, както винаги. Некадърно. Пак както винаги. Ето какво съм писал:
Цитат на: Nor1
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Ной
Цитат на: Nor1
Цитат на: Banshee
1925 г. - няма го Фердинад там
Малоумие в повече.
Права Банши, седем години как го няма.

Банши лъже и манипулира, както винаги. Некадърно. Пак както винаги. Ето какво съм писал:
Цитат на: Nor1
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.

норчо вероятно е искал да напише "...че е оставила Фердинанд да унищожава България, докато [Фердинанд] е бил на власт", но не е могъл да се изрази добре  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
норчо вероятно е искал да напише "...че е оставила Фердинанд да унищожава България, докато [Фердинанд] е бил на власт", но не е могъл да се изрази добре  :smokin:
Дявол я взел таз карантия, не мога да отида за полираща паста, та да си лъсна кристалната топка, в която гледам какво е искал да рече писателят в три тома, ама не сколасал! Тежко е то!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
норчо вероятно е искал да напише "...че е оставила Фердинанд да унищожава България, докато [Фердинанд] е бил на власт", но не е могъл да се изрази добре  :smokin:
Дявол я взел таз карантия, не мога да отида за полираща паста, та да си лъсна кристалната топка, в която гледам какво е искал да рече писателят в три тома, ама не сколасал! Тежко е то!

не само, ма тва е и некво минало продължително време, дето се отнася до по-минал период от периода на атентата, за който се говори...и дето трябва да е приключило към периода на атентата, но не изглежда така по написаното от н.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да викаме Джиджи или онци да превеждат.  :nuts: Те си разбират помежду си какво искат да кажат.
На мен ми изглежда доста малоумна тезата на норчо така - че атентатът е отмъщение за нещо от 1911-1918, като че 23-25-та няма достатъчно други причинно-следствени връзки, довели до него.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Жижето не мое.
ФанАл е за шлифера пъпеша и ни пущи  8)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Да викаме Джиджи или онци да превеждат.  :nuts: Те си разбират помежду си какво искат да кажат.
На мен ми изглежда доста малоумна тезата на норчо така - че атентатът е отмъщение за нещо от 1911-1918, като че 23-25-та няма достатъчно други причинно-следствени връзки, довели до него.

жижи е по-умна и по-улегнала от онци  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Цитат на: Nor1
Цялата ни тогавашна военна върхушка заслужава да бъде избита заради това, че е оставила Фердинанд да унищожава България.
норчо вероятно е искал да напише "...че е оставила Фердинанд да унищожава България, докато [Фердинанд] е бил на власт", но не е могъл да се изрази добре  :smokin:
Изразявам се великолепно  8)
Ти да не би да смяташ, че я е унищожавал, когато не е бил на власт ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: Banshee
На мен ми изглежда доста малоумна тезата на норчо така - че атентатът е отмъщение за нещо от 1911-1918, като че 23-25-та няма достатъчно други причинно-следствени връзки, довели до него.

На мен ми изглежда малоумна тезата, че събитията от 23-25-та не са пряк и неизбежен резултат от тези от 1911-1918  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:26:13 от Captain Buddy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ми включи и динозаврите и потопа, както и джендърите, Сорос и либерастите, за да се утрепе всякаква конкретност и смисъл, Норчо. Изпитана техника.
« Последна редакция: Април 17, 2020, 20:35:28 от Banshee »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 17, 2020, 20:42:09 от Captain Buddy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: Banshee
Ми включи и динозаврите и потопа, както и джендърите, Сорос и либерастите, за да се утрепе всякаква конкретност и смисъл, Норчо. Изпитана техника.

Това, че причинно-следствените връзки те претоварват и минаваш в режим "динозаври, потоп и топли вълни", си е твой проблем  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не ме претоварват мене, ти се опитваш да скриеш в тях незнанието си до коя година е отговорен за нещата в България Фердинанд. Още повече, че 23-та има и преврат, ако си чувал. 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: Banshee
Не ме претоварват мене, ти се опитваш да скриеш в тях незнанието си до коя година е отговорен за нещата в България Фердинанд.

Пак от тъпи по-тъпи манипулации. Докато е жив е виновен. Както са виновни до смъртта си и тези, които не са се опитали да го спрат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ако можеше да излезеш за малко от режим "обиден пинчер Брайвик", щеше да схванеш за какво става въпрос: Споменът за Фердинанд е последният проблем, който са имали през 1925 - тогава проблемът е Цанков, Белият терор, реките от кръв след деветоюнския преврат, Септемврийското въстание, шпицкомандите, безследно изчезналите, кървавите ризи, които Петко Д. Петков показва от трибуната на Народното събрание малко преди да бъде убит и той. Всичко това води до атентата в Света Неделя директно. 
А индиректно (да използваме думичката на онци) до това събитие може да водят и Фердинанд и Батенберг и султан Баязид.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Всичко води до Фердинанд и послушните му политици и военни. Жалко, че е нямало и на него кой да му тресне един пикел в тиквата.
« Последна редакция: Април 17, 2020, 22:01:50 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Лошото е че все още не можем да излезем от тогавашния калъп.
Да вземем да затворим страницата и да четем какво ще е нататък.
Не може.
30 години ги дъвчем едни и същи.
Направете им една братска могила на всичките убити и дърпайте напред, а не назад.
Не можете.
Тогава майната ви.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Майната ти и на тебе. :) Или говорим за миналото с уважение към истината и познаване или не го пипаме.

AnonimusBG

  • Гост
Майната ти и на тебе. :) Или говорим за миналото с уважение към истината и познаване или не го пипаме.

Банши
Колко истини има за това минало?
Дали ще можеш да ги преброиш?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Или говорим за миналото с уважение към истината и познаване или не го пипаме.
С уважение към истината или към това което сме нарочили за истина?  :image008:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:26:30 от Captain Buddy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Или говорим за миналото с уважение към истината и познаване или не го пипаме.
С уважение към истината или към това което сме нарочили за истина?  :image008:

Истината е толко относителна, че не е истина  :nuts:


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
За конкретната тема, по фактологическата страна има достатъчно достоверни и налични числа, а има и всеизвестна хронология. От емоционална и оценъчна страна, една истина няма. Всеки според емоциите и разбиранията си има неговата. Не е добре обаче емоционалната истина да ни води до послъгване за другата.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Имам предвид честен опит за обективна оценка на фактите.
Тематично за деня се получава.

Quote (selected)
Йоан 18:38 BG1871
Казва му Пилат: Що е истина? И щом рече това излезе пак при Юдеите и казва им...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Имам предвид честен опит за обективна оценка на фактите.
Тематично за деня се получава.

Quote (selected)
Йоан 18:38 BG1871
Казва му Пилат: Що е истина? И щом рече това излезе пак при Юдеите и казва им...
Става въпрос за бомбастични числа, които се хвърлят по такива поводи. Загиналите и 1923-25 и 1941-44 и след 09.1944 са приблизително ясни и никак не са малко. Предостатъчни са за обосноваване на каквото и да е и прибавянето на нули към тях не води до повече убедителност, а само придава аромат на пропаганда за важни неща.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Аз само цитирах Барбюс, без да прибавям от мен нищо. Даже се разправяме с Норчо да замесваме ли и Фердинанд.

AnonimusBG

  • Гост
Имам предвид честен опит за обективна оценка на фактите.
Тематично за деня се получава.

Quote (selected)
Йоан 18:38 BG1871
Казва му Пилат: Що е истина? И щом рече това излезе пак при Юдеите и казва им...

С една дума щом опряхме до честен опит за обективна оценка на фактите истините не можем да ги преброим.
Кой ще бъде честен и обективен естествено не ни се казва.
А кой ще ни го посочи този светец?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Нямаме светци на разположение, съгласна съм с Калинчо, че е добре като в съда - да се позоваваме само на доказуеми факти. Просто споменавайки факта Света Неделя, не може да се оставя да виси във въздуха като нещо несвързано и непредизвикано от друго. Доукрасяването в обратна посока също не върши работа.

AnonimusBG

  • Гост
Нямаме светци на разположение, съгласна съм с Калинчо, че е добре като в съда - да се позоваваме само на доказуеми факти. Просто споменавайки факта Света Неделя, не може да се оставя да виси във въздуха като нещо несвързано и непредизвикано от друго. Доукрасяването в обратна посока също не върши работа.

Т.е.
Return
Quote (selected)
Лошото е че все още не можем да излезем от тогавашния калъп.
Да вземем да затворим страницата и да четем какво ще е нататък.