Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:52:35

Автор Тема: „Ляво“ и „дясно“ в партийната политика на България …  (Прочетена 41103 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
На този клон да се качат, препоръчвам лично аз. И то не защото вярвам в бели мишки, а с ясното съзнание, че резервът е в  беднотията без оглед на етнос, религия и девиации. И щото, ако благоволят да се осъзнаят, са сила, която ще помете и твоя Красю от "обазУванието"  и теб покрай него..такива новопръкнали се "лордове" кат вас - без история и качества, но пък с временно самочувствие от държавната служба :smokin:
На този клон (част от един етнос) вече се качи ДПС, закъсняхте. Вашият клон вече е само един - някаква част от пенсионерското съсловие, но и той намалява много бързо. Естествено има и непенсионери, но само с надеждата за келепирец. Има все още и някакви идеалисти, но са почти незабележими.
Пенсионерите обаче, както ни учат класиците, не са прогресивната класа, която ще изкопае каквото трябва за капитализма.  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Писал съм поне 4 пъти  (тук и в СЕГА) къде са резервите за електорален разтеж на БСП, ама ще попетя или пошестя.

1. Социалната тема - данъчно законодателство (ДОД, прогресивна скала, семейно облагане) защита на семейства, болни, социално слаби, безработни, енергийно бедни, работещи бедни, дребен и семеен бизнес.
 Това ще увеличи резултата на БСП с 25-35%

2. Рязка и категорична посока към нормализация на отношенията с Русия - в парламента, в Европарламента, ОССЕ, ПАСЕ,...  Ясно изразени позиции по теми от типа "отравянето на Гебрев и сие", "корумпираният Миталов и дъщеря му", "шпионинът Малинов", Белене, газопровода,...
  Това ще увеличи резултата на БСП с 20-30%

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Писал съм поне 4 пъти  (тук и в СЕГА) къде са резервите за електорален разтеж на БСП, ама ще попетя или пошестя.

1. Социалната тема - данъчно законодателство (ДОД, прогресивна скала, семейно облагане) защита на семейства, болни, социално слаби, безработни, енергийно бедни, работещи бедни, дребен и семеен бизнес.
 Това ще увеличи резултата на БСП с 25-35%

2. Рязка и категорична посока към нормализация на отношенията с Русия - в парламента, в Европарламента, ОССЕ, ПАСЕ,...  Ясно изразени позиции по теми от типа "отравянето на Гебрев и сие", "корумпираният Миталов и дъщеря му", "шпионинът Малинов", Белене, газопровода,...
  Това ще увеличи резултата на БСП с 20-30%
По т. 1 - Дясната ръка на др Нинова - др. Стойнев е по социалните работи, беше и министър, и Южен Поток направи и строителството на Белене продължи, освен социалните работи...
По т. 2 - Лявата ръка на др. Нинова - др. Вигенин, нататък не ми се пише, че ще трябва да почиствам клавиатурата...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

По т. 1 - Дясната ръка на др Нинова - др. Стойнев е по социалните работи, беше и министър, и Южен Поток направи и строителството на Белене продължи, освен социалните работи...
По т. 2 - Лявата ръка на др. Нинова - др. Вигенин, нататък не ми се пише, че ще трябва да почиствам клавиатурата...

Правило: Ако имаш да кажеш едно нищо по дадена тема, на го казвай в Керепедена!

П.С. Стойнев никога не е бил социален министър .
Беше председател на социалната комисия в Парламента. Беше добър председател.
След това стана икономически и енергиен министър. Беше лош министър.
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 20:21:14 от Bacho Кольо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
По т. 1 - Дясната ръка на др Нинова - др. Стойнев е по социалните работи, беше и министър, и Южен Поток направи и строителството на Белене продължи, освен социалните работи...
По т. 2 - Лявата ръка на др. Нинова - др. Вигенин, нататък не ми се пише, че ще трябва да почиствам клавиатурата...

Това ли е анализът на опг-то!? Питам, щото няма нищо общо с действителността..да не би пик да са се добрали до таз пикантна информация? :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Новата линия ще започне с издигането на амвон на ул. Позитано №20 (може и на бул. "Никола Мушанов"). От амвона три пъти бавно ще се прочете "Комунистически Манифест". След това тържествено ще се изпее "Интернационала" (тук има и една греда, май само г-н Станишев знае текста) и готово! Промяната е дошла и е неотменима!  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
(тук има и една греда, май само г-н Станишев знае текста)

Аз също и то на няколко езика! И не е само до знаенето на текста, но най-паче до разбирането му, щото Станишев нещо напоследък не се радва на доверието на малкото леви партии у ЕС, дето не са на изчезване. Губиш форма! Дадох линк по този повод, а ти го караш по хоремашки... :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Това, че в БСП има и друг човек знаещ текста на "Интернационала" (освен г-н Станишев) е добра поличба.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
А БСП-Нинова се чисти прекалено (по мое виждане) старателно. Накрая да не се окаже, че "чистото" БСП наброява колкото ония, дето са били някога в едно лозе ? :m1731:
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 01:28:38 от Ной »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
И не е само до знаенето на текста, но най-паче до разбирането му, щото Станишев нещо

Най-паче ми е интересно на мен как може да се разбира нещо, което не се знае?  :nuts: Социалист, незнаещ Интернационала е като поп незнаещ Отче наш.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Накрая да не се окаже, че "чистото" БСП наброява колкото ония, дето са били някога в едно лозе ?
Ми то лозето се оказа, че държи над 100 години. Начи няма лошо да си го припомним  :nuts:

Драга Банши, вЧепетленията на гусин Калин досежно Интернационала се свеждаха до това, кой как си отваря устата съгласно текста, докато върви музикалното озвучаване на събитието. Както сама, предполагам, може да се досетиш - това, че не си мърдаш устатата по време на озвучаването, в никакъв случай не може да бъде причина да си направиш извода, че не якой не познава текста на песента. Логично обяснение би било, че много хора не умеят да пеят, например, и не всеки е склонен да го показва. Или не си съгласна?
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 22:24:00 от Асол »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Накрая да не се окаже, че "чистото" БСП наброява колкото ония, дето са били някога в едно лозе ?
Ми то лозето се оказа, че държи над 100 години. Начи няма лошо да си го припомним  :nuts:
Ц.
Виж  тук - "Напълно рухна легендарната Баварска къща в лозето на Габровски "
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Виж  тук - "Напълно рухна легендарната Баварска къща в лозето на Габровски "
Аааа, мил пардон, начи. Аз лозето го разглеждах като символ и начало..не се сетих, че ти ще го разглеждаш като недвижим имот, подлежащ на саниране и евентуално потенциален залог пред лихварски институции  :D

п. п. От другата тема,  :t10502:
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 04:54:15 от Ной »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А БСП-Нинова се чисти прекалено (по мое виждане) старателно.

Така започна залеза с "Mr. Clean" и от тогава все по-чисти и неадекватни.
Нинова дали ще избяга от стигмата "Mrs. clean?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес Бачо лобира БСП да се обърне към РФ.
Представяте ли си какво ще се случи с една млада уолстрйтска надежда?
Колко бързо ще приключи задокенската му кариера?
Коя майка би причинила това на детето си?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Един Габровски не се ли беше оказал предател при Първата Схизма?  :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Оправила съм се!

 :aplause: Бих си говорила с тебе до зори, ама трябва да ставам рано. Лека.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Днес Бачо лобира БСП да се обърне към РФ.
Представяте ли си какво ще се случи с една млада уолстрйтска надежда?
Колко бързо ще приключи задокенската му кариера?
Коя майка би причинила това на детето си?
1. Не лобирам. Давам съвети, безплатно. При това съзнавайки, че няма кой да ги чуе.
2. Не мисля, че нечия кариера може да се повлияе от лек завой на БСП. И ако тоя завой зесега е малко вероятен, и даже ако приемем, че причина за това е майката, то това е безотносително дали детето е на Уолстрит, в Ситито или в борсата зад изгорелия цирк.
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 10:32:27 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
 :t10502:

паргов се е изказал полуумно, щото по устав бсп е масова партия, която защитава освен всичко друго и формирането на широка средна класа:
Quote (selected)
Българската социалистическа партия е лява народна партия и като такава носи отговорността за надеждата и борбата за
справедливост. Тази отговорност означава да осигуряваме надеждна защита на хората на труда, на бедните и изоставените, на работниците и служителите, да работим за формирането на широка средна класа и за напредъка на всички.

обаче кретенизмът за неудачниците си е кретенизъм и простотия и трябва да му се набие канчето подобаващо :t1252:
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 03:41:02 от Ной »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
буратино, отново плещиш глупости. ще бъдеш ли така добър да ми цитираш къде точно нинова се е изказала против русия?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
буратино, отново плещиш глупости. ще бъдеш ли така добър да ми цитираш къде точно нинова се е изказала против русия?

Защо трябва да се изказва против, може просто да се движи в посока Козяк.

Бачо "лобира" не беше заяждане.
Ние сме в Европа, Русия също, съседи сме, едно голямо езеро ни дели.
Предпочитам да съм в добри отношения с комшията вместо с някой на другия край на света.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Виж  тук - "Напълно рухна легендарната Баварска къща в лозето на Габровски "
Аааа, мил пардон, начи. Аз лозето го разглеждах като символ и начало..не се сетих, че ти ще го разглеждаш като недвижим имот, подлежащ на саниране и евентуално потенциален залог пред лихварски институции  :D
Ми тя Нинова нали тъкмо това прави - санира ли санира   :nuts: А мераклии да заложат партията  около нея - дал Господ.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Предлагам на вниманието ви една умопомрачителна статия от вестник "Дума" (тук). Поколебах се дали да не ѝ направя отделна тема, но се сдържам засега. Поради фундаменталния ѝ характер я цитирам изцяло.
Quote (selected)
Никой не яде компютърни програми...
от Танчо Гаргов

Завършил съм "Народностопанско планиране и статистика" в бившия ВИИ "Карл Маркс", сега УНСС. Беше отдавна, но още се смятам за сведующ и в по-новите тенденции. Виждам един проблем в обществото, за който не се взимат никакви мерки. Става дума за статута на програмистите и компютърните специалисти в България, които са толкова търсени.

Живея в кооперация, строена едно време, не толкова далеч от централните части на София. Привлекателен район, облагороден преди десетилетия. Той съответно се оказва привлекателен за потенциални купувачи на недвижима собственост. С годините хората в кооперацията оредяват, някои жилища биват закупувани от нови лица. Това обаче, което ми прави впечатление сред новодомците, е че всичките се трудят като програмисти и компютърни специалисти.

Направих някои разчети и търсения. На първо място, разбира се, са справките от Националния статистически институт. Най-високите заплати са на работещите в сектора "Създаване и разпространение на информация и творчески продукти" - средната стойност е почти 3000 български лева. Отиваме и към друга статистика, предоставена от НСИ. И виждаме, че заетите в сектора са около 98 хиляди души от около 2 милиона работещи. След още конкретни проучвания и пресмятания стигнах до извода, че в България работят около 40 хиляди програмисти и компютърни специалисти със средна заплата, достигаща до огромните за българските стандарти 4000 български лева!

На първо четене тези цифри може и да звучат добре, но за човек, умеещ да борави със закономерностите на стопанството, ще разчете веднага проблемите. Първо - ценовият натиск. Както споменах, обитавам имот с привлекателно местоположение и всички новодомци са програмисти! Оказва, че има класа от хора, които могат да си позволят нови жилища, без да се съобразяват с икономическите възможности на обикновените българи, което води до нарастване на цените и до невъзможност за останалите да закупят жилище. Това важи, разбира се, и за редица други стоки и услуги - като започнем от образованието, та стигнем до здравеопазването. Програмистите могат да си позволят по-качествени услуги от обикновения народ.

Второ - интелектуално обезкръвяване на нацията. Всички програмисти и компютърни специалисти - с редки изключения - работят за западни фирми! Какво се оказва в крайна сметка - младежта, подмамена от обещания за високи заплати, масово се насочва към такава дейност. Което, разбира се, обира интелектуалния каймак сред завършващите, а това веднага води до кадрови дефицит в други отрасли - инженерни, производствени и пр.

Трето - целият този отрасъл на стопанската икономика не произвежда нищо. В никой случай не омаловажавам нечий труд, но от тази дейност се генерират само компютърни програми и интернетски сайтове, които не са реално потребима стока. Никой още не се е научил да яде компютърни програми.

Четвърто - така подаряваме образователен ресурс на западни компании и фирми, дори тук, в България. Младежите, работещи като програмисти, са обучени и образовани с народни пари в средното, до голяма степен и във висшето образование. 

Явно проблем има. Решението, както аз го виждам, е във въвеждането на специални данъци за програмисти и за чужди фирми, които ползват подобен кадрови ресурс, както и във връщането на прогресивните данъци. Ако на един програмист му се добави допълнителен данък от 1000 лв. месечно (средно) при 40 хиляди души получаваме едни допълнителни 40 милиона лева, влезли в хазната за преразпределение! А при настоящите доходи на тези работещи това няма да е голяма тежест за тях. Мисля, че това би било справедливо спрямо хората, с чиито данъци въпросните специалисти са обучени.

Къде си, Енгелсе ???? :sad-3311:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам кой е този Гаргов, но по-добре да си трае.
Първото което споменава е какво е учил и намеква, че не го практикува.
Похвално решение, дипломата носи престиж  но явно не е достатъчна за  разбиране на околния свят.
Грешно инвестирана овца от неговите родители, дано си е намерил реализация според капацитета.
IT специалистите имат опция да работят от всяка точка на света и в нашия случай е предимство. Тези момченца и момиченца , ако нямаше интернет щяха да са в странство, сега са тук и харчат част от парите си ТУК.
Плащат данъци ТУК.
Да не забравя, физически, не имагинерно плащат пенсията на родителите на онци.
Те работят по специалността си, развиват се, няма лошо.
ХаФторчето се е втренчило в заветните 3-4 000 лева и газ пикае.
Да вземе да погледне какво се случва в кол центровете.
Млади, дипломирани включително и инж., лекари, химици  за 1500-2 000 лева обясняват на поредната западна  баба  как да си включи ютията в контакта. След 5 години изпадат от схемата защото са "твърде квалифицирани" и  са на улицата, но вече не са инж., лекари, химици , а потенциални емигранти за обща работа пак на запад.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Не знам кой е този Гаргов, но по-добре да си трае.

Защо да си трае? Той интуитивно е налучкал нещо, но не е успял да го изрази. А то е превъзнасянето на българския ИТ "гений" с всичките му еснафски измерения и липсата на някаква реална полза за българската икономика, а оттук и за цялото общество. ИТ сектора може да е много печеливш, но не допринася с нищо за икономическото възраждане на България. Цялата му принадена стойност се реализира навън. Единствената полза е, че Буцата може да се хвали колко е пораснала средната заплата. Свинско със зеле, дет му викат.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
IT са пеперудки летящи към светлината.
На практика еднодневки.
10-20% от тях работят по проблемите на ИИ и в рамките на петилетка ще успеят да постигнат подобие на ИИ при което първите излишни ще са те.

А хафторчето е напипало вековната злоба на роба и омразата към "елита" с 4 000 лева заплата.
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 19:57:30 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Мое да не е по темата, ама сега слушам коментари на "експерти" и не мога да осъзная тая олигофрения, която е заляла България. Вече почти съм убеден, че България е държава на олигофрени със слоноолигофренски "елит".Начи, хем социалистическата индустрия била безполезна, фалирала, капитулирала, банкрутирала и безполезна, хем тя била разграбена за жълти стотинки. Как можеш да си измамник ако си взел нещо безполезно? Ми, и един лев да си дал за нещо безполезно, за да го нарежеш за скрап, трябва да ти дадат почетна грамота.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил


А хафторчето е напипало вековната злоба на роба и омразата към "елита" с 4 000 лева заплата.
Да.  Иначе -нищо оригинално - предлага се опростен вариант на прогресивно данъчно облагане. Но какъв патос  :firefrog:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Този шедьовър да не го е писала наша Асол под псевдоним Танчо Гаргов? :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
О, аз бих могъл да предложа поне още трима кандидата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Кой е по-смешен и по-неадекватен - човек на възраст, който не може да оцени адекватно това, което е важно за хората от две поколения след него? Или сравнително млад човек, който не може да осмисли и разбере начина, по който разсъждава възрастния човек, кое e важно за него и кое не, защо не разбира напълно това, което правят внуците му?
Начинът,  по който коментирате написаното от Тончо Гаргов показва  еднозначно , че когато станете на годините му,  ще бъдете абсолютно неадекватни на онова неизвестно, да не река имагинерно  бъдеще, което ни очаква.



« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 08:21:13 от Bacho Кольо »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Глупостите на Тончо Г не са геронтологичен проблем.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Този шедьовър да не го е писала наша Асол под псевдоним Танчо Гаргов? :smokin:

Няма начин! За разлика от възпитаниците на свищовското икономическо чудо, правя разлика между цифри и числа. Не се напиняй преко възможностите си!  :smokin:

Оф топик!
Поредното реднешко чудо, курдисано да ни движи националните дела, именуващо се неква мустафа се е натегнала яко да се понрави на българете. В захлас рецитира "Питат ли ме дей зората..". От все сърце пожелавам приятно посланичество на гужата - избрала си е чудесен аФтор  и винаги да го промотира, когато й е възможно! Аз я приветствам с кеф! :D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Даже човек на възраст трябва да се усеща, че парите идват от вън и се харчат тук. Даже и преди 100 години това е било "износ" на интелектуален продукт и е носило приходи в страната на изнасящия.
Толкова за "експерта" дето ползва за аргумент бялата си брада.
Утре ще завиди на кварталния обущар дето го е ощавил с 3 лева да му закърпи обувките и ще иска двоен данък за кундурджиите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Поредното реднешко чудо, курдисано да ни движи националните дела, именуващо се неква мустафа се е натегнала яко да се понрави на бългрете. В захлас рецитира "Питат ли ме дей зората..". От все сърце пожелавам приятно посланичество на гужата - избрала си е чудесен аФтор  и винаги да го промотира, когато й е възможно!
Като стана въпрос за промотиране на автора, докато Хероу не изрецитира  "Русия", не я признавам за промоутър.

П.С. За нея все пак не цялото стихотворение, а редактирания вариант за ученици от 5-ти клас.

 "Русия! Колко ни плени
туй име свято, родно, мило!
То в мрака бива нам светило,
надежда — в нашите злини!

  То спомня ни, че ний кога сме
забравени от целий свет,
любов, що никога не гасне,
за нази бди с най-сладък свет.

 Русия! Таз земя велика
по шир, по брой, по сила! Тя
с небето има си прилика
и само с руската душа!"

« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 08:26:19 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
айде и аз да се изокам по въпроса. пенсията, естествено, е писала глупости. абсолютно всичко, което има едно чипче в себе си, има софтуер, без значение дали ще го наречеш фирмуер, системен или приложен софтуер. и софтуерът е много по-скъп от хардуера. в един прост мобилен телефон хардуерът, сиреч чаркалаците, струва не повече от 10% от цената на нещото. останалото е софтуер.

ако някой се съмнява - ето един универсален контролер, распбери пи му викат, един гигахерц процесор с 512 мб памет струва 5 евро /цък/. оживяваш го, пишеш си приложението и го продаваш за колкото можеш. за сведение: повечето иптв адаптери са на подобни платки, ето една, дето я продават за 165лв: https://www.infomir.eu/eng/products/iptv-stb/mag322/. кое прави разликата - софтуера.

да не говорим за по-сериозни машинки. една пералня поскъпва двойно, като сложиш 2-3 тензодатчика, премериш колко кила е прането и дозираш съответно по-малко количество вода. 'шесто чувство' му викаха по рекламите на мамковината.

интелигентно зарядно устройство, управлявано от софтуер, зареждащо всяка клетка поотделно,направи тесла по-скъпа от фолксваген. тесла прави 300 000 автомобила годишно, фв груп - около 11 000 000. разлика около 35 пъти /пъти!/.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
А междувременно Корнелия се е разграничила от писанията на Тончо Г - виж 'епицентър'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Платформата на “Дума” е сблъсък на идеи, където всеки читател може да даде своя гледна точка.
И аз съм читател на “Дума”.

Това обяснява много неща.
Просто редакцията е объркала мястото, трябвало е да го поместят в забавните страници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ако не уважаваш проявите на уважение към себе си, проявяваш неуважение към себе си. Това е една от  носещите колони на възпитанието. Без значение от коя школа ти е била гувернантката, френска, руска или тракска. Не важат извинения от рода на: ама тая е американски посланик,ама тая се казва мустафа и е женa.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ако не уважаваш проявите на уважение към себе си, проявяваш неуважение към себе си. Това е една от  носещите колони на възпитанието. Без значение от коя школа ти е била гувернантката, френска, руска или тракска. Не важат извинения от рода на: ама тая е американски посланик,ама тая се казва мустафа и е женa.
Неуважението към себе си наистина говори за дефицити.
Невъзможността да отличиш лицемерието от демонстрационното  уважение  - за дваж по-големи.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 11:52:31 от Bacho Кольо »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да не им е лесно на гувернантките - докато обясняват на някой съпротивляващ се питомец, че "Добро утро" не е лицемерие, дори и да вали.  :D


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
БСП е в ролята на човека от онзи виц, който хвърлял пясък срещу крокодили и викал, че няма крокодили, защото хвърля пясък. Само че вместо да хвърля пясък, БСП бори джендъра и твърди, че само благодарение на тази борба все още съществува хетеросексуалността. За децата да не отварям дума, че там вече става страшно.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 13:07:39 от Yaroslav »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, едва ли точно Путин е отговорен за състоянието на някои. И едва ли е педофил, просто идва от едни по-невинни времена, когато призракът на покварата не изскачаше зад всеки ъгъл. Доколкото беше актуален, беше за присмех върху наплашените като монахини ретрогради, старателно търсещи и откриващи го навсякъде.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ако не уважаваш проявите на уважение към себе си, проявяваш неуважение към себе си. Това е една от  носещите колони на възпитанието. Без значение от коя школа ти е била гувернантката, френска, руска или тракска. Не важат извинения от рода на: ама тая е американски посланик,ама тая се казва мустафа и е женa.

пак нещастно и неумело. коя мустафа, банши, е показала уважение към мен, за да я уважавам и аз? да, мога да приветствам някакво желание за овладяване на обичаите на мястото, на което си попаднал... стига да не подозирам, че го правиш с користни помисли. а също така съм убеден, че това мустафата е трябвало да го знае още преди да дойде тук. щото това ѝ влиза в професионалната характеристика.

все едно американците да уважават нашия посланик, щото знае английски и е чувал веднъж за лицето уошингтън, джордж. и таквизи като теб да им вменяват как ако не ги уважават за това, то не уважават себе си.

а мустафата български знае ли?

глупости, на търкалета при това.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
стига да не подозирам, че го правиш с користни помисли. а също така съм убеден, че това мустафата е трябвало да го знае още преди да дойде тук. щото това ѝ влиза в професионалната характеристика.

Характерно за глупаците е да имат много поздозрения, които обаче не могат да докажат.
Верно ли вярваш, че на мустафата и влизало в професионалната характеристика да те знае? Може пък да я забавляват писъците ти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Верно ли вярваш, че на мустафата и влизало в професионалната характеристика да те знае? Може пък да я забавляват писъците ти.

верно ли за пореден път се мъчиш да покажеш, че ти е трудно разбирането на смисъла на писан текст? ето:
приветствам някакво желание за овладяване на обичаите на мястото, на което си попаднал... стига да не подозирам, че го правиш с користни помисли. а също така съм убеден, че това мустафата е трябвало да го знае още преди да дойде тук. щото това ѝ влиза в професионалната характеристика.

да подчертавам ли? подозирам, че се налага. как точно от горния цитат ти влезе в пълната с въздух главица, че мустафата трябвало да ме знае мен?!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 ;D  Недей се напряга, все едно, от теб не се очаква да схванеш, като в случая с "фикцията в нещо си".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
в такъв случай ти не си банши. щото при теб интелигетността клони към нула. отдолу.

всеки път, когато на конкретен въпрос /как точно от горния цитат ти влезе в пълната с въздух главица, че мустафата трябвало да ме знае мен?/ се измъкваш с общи приказки, доказваш тъпотата си.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 16:46:48 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Са, ама ти как да знаеш?  :D

бъде така добра да го докажеш. щото от некво пищящо същество трудно може да се очаква и интелигентност.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Наш Онци, като един стожер на левите идеи, сущий Танчо Гаргов... :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Интелигентността, противно на представите ти - разбира се, не е да доказваш и показваш очевидни неща на очевидно трудно схващащи.
Най-малкото, като си писал неграмотно с малки букви и объркано, трябва да ти е ясно що може да си казал нещо, дето не си мислил. Мислил, в кавички при тебе.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Наш Онци, като един стожер на левите идеи, сущий Танчо Гаргов... :smokin:

поредният, който се включва с неумна мисъл. за танчо гаргов писах едно доста голямо мнение. да го беше прочел преди да се излееш :t1252:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Горкия. То не е и смешно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
има уикипедия и на английски

Има! И там пише, че банши е оплаквачка, опевачка, или както им се вика на тези жени, дето вият като вуци по погребенията.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Quote (selected)
Да.  Иначе -нищо оригинално - предлага се опростен вариант на прогресивно данъчно облагане. Но какъв патос  :firefrog:
Съгласен напълно с предложението, без патоса.
Излиза, че като махнем патоса, е казал нещо полезно.Макар и нищо ново.
Патоса - ами така е, едни остаряват като катедрали...нататък го знаете.
Пак за патоса - не ми се рови за оня клип с една пикла, на която комунизма и бе виновен за всичко - и това го знаете.
И още веднъж за патоса - често и тук има патос, само че без нищо, дори и неоригинално.
Пардон - не е без нищо. Има въздух под налягане. Често - и без такова.
За сведение на аудиторията - наскоро се пенсионирах в този бизнес, не баш в активната игра, но доста близо, че да съм ин тъч уид...
Та, неведнъж съм споменавал, че софтуерния аутсорсинг е полезен за хората които работят там.
Същият изкривява действителността за заплащането в БГ.
Същият договаря в 80% от случаите "чист доход" с работодателите си, така че от прогресивна скала ще го "издухат" работодателите.
Което, може да докара отлив от аутсорсинга, ама човечеца откъде да го знае - дълга тема.
Отливът ще се получи с или без прогресивна скала. Но не още сега, след някоя и друга година - още по дълга тема.
За това, че тези хора харчат парите си в БГ - и да и не.
Пазаруват не от бакалията на дребния гаражен серсемин - това достатъчно ли е?
...........
Да са живи и здрави тези момчета и момичета и да могат да работят и получават дълги години такива и повече доходи.
Място за дискусии има и не прави чест на форумната "мисъл" че се отплесва по тезата на този  възрастен човечец.
Най малкото, защото - /цитирам ТОЧНИ числа/ - ТУК, програмист от високоплатена фирма и средно до над средно ниво:
Чист доход /месечен/ $4-4500 /заедно с бонусите!!!. За същата позиция, ТАМ, "чист" месечен доход -около $10K. Които обаче, приведени към PPP тук са около и под получаваните $ в БГ. Вие си направете сами изводите.
Тук обаче се отчитат почти нищожните средства за детски градини или училище, ниските комунални услуги /в сравнение с ТАМ/, и най вече - наличието на СОБСТВЕНО жилище и съответно неплащане на наеми.
А сега, пак си правете изводите /сигурен съм, този човечец няма тази информация/ та вземете накуп всичко - и въпрос - няма ли да сте ЗА прогресивна скала?
Освободете се от мисълта за завист, опитайте само със социална справедливост да оцените.
Което е опитал , съвсем несръчно, човека.
Прав беше МишоК с оня поздрав - бъдете здрави!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Да.  Иначе -нищо оригинално - предлага се опростен вариант на прогресивно данъчно облагане.
Не е само това, има и опростено изясняване на аспекти на социал-националните идеи.
Направо да се вкарва в олекотения вариант за широките народни маси на "Визия за България". и без това, като се изчисти от патоса, Визията и съпътстващата идеология казват точно това. :smokin:
И Танчо Гергов - поне член на Политбюро.  :image008:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Прогресивната скала даже и така се нарича "прогресивна".
При голяма разлика в доходите е задължителна.
Наистина има изкривяване на пазара на труда, но част от тези пари остават тук, ако щеш и като жилище, ДДС, акциз.
Не съм съгласен че трябва да се облагат гилдии.
Днес IT, утре лекари, после фризьорки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Наистина има изкривяване на пазара на труда...

ха, ти да видиш. имало било. разликата между средна заплата и среден осигурителен доход е 300 лв. сиреч тези 300 лв се прибавят от заплатите на тези, които са над максималния осигурителен доход.

после обаче разни лилета се чудят как така може да има хора, дето бачкат за по 700-800 лв. бруто.

осигурителен доход 12.2019: 1063.32 справка: https://www.nssi.bg/forusers/infomaterials/135-pensions/821-smod
средна заплата 12.2019: 1349

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Онци, остави възрастните да си поговорят няма да разбереш, колкото и таблици копнеш, екстраполираш, интерполираш или просто пльоснеш.
Джиджи поне пускаше картинки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
ха, ти да видиш. имало било. разликата между средна заплата и среден осигурителен доход е 300 лв. сиреч тези 300 лв се прибавят от заплатите на тези, които са над максималния осигурителен доход.
Някакъв дял има и от тези работещи за над максималния осигурителен доход, но има и доста по-съществен принос от тези, дето се водят на половин или четвърт работен ден, а осигурителният доход се смята върху пълен месец и 8-часов работен ден. Ако се потърсят данни за отработени часове (по статистика естествено), тогава картинката на андрешко лъсва в пълния блясък.