Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:00:12

Автор Тема: За РобПрес - 2  (Прочетена 64798 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #420 -: Юни 01, 2020, 11:59:12 »
Не се заяждам, лаик съм - чудя какво ще стане ако масата на Земята започне да се натоварва с теглото на извънземни материали? Увеличаването на масата не се ли отразяваше на инерцията или на гравитационната маса или нещо подобно?

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #421 -: Юни 01, 2020, 13:10:01 »
Не се заяждам, лаик съм - чудя какво ще стане ако масата на Земята започне да се натоварва с теглото на извънземни материали?
Ще се компенсира от боклуците, които ще изхвърлим там, където няма условия за живот.
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 22:14:42 от Пешo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #422 -: Юни 01, 2020, 14:50:19 »
Цитат на: otvrat
А кой е казал, че ще "покорим космоса", аз не вярвам в тая утопия. Просто няма с какво.
Казал го е някой, който изобщо не знае, че човекът не е създаден да живее в космоса. Той не може да съществува извън Земята. Следователно не може да го покори и не може да го използва. Става въпрос само за усвояване на едни пари и някъв измислен престиж.
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #423 -: Юни 01, 2020, 14:54:10 »
Цитат на: ddantgwyn
А ако човечеството не излезе в космоса, то е обречено на гибел (imho).

Човек не е създаден нито в Космоса, нито за Космоса. А да щъкат автомати между Земята и близкия Космос, за да влачат редки суровини и да изхвърлят към Слънцето отпадъците ни - да, това е добре.
На хим. двигатели най-лошото е ужасното замърсяване, което причиняват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #424 -: Юни 01, 2020, 18:39:11 »
Като вземем да покоряваме нещо обикновено му таковаме мамата, та според мен няма и за какво.
Космос голям, може да ни се опира дълго време!  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #425 -: Юни 01, 2020, 19:12:01 »
Цитат на: ddantgwyn
А ако човечеството не излезе в космоса, то е обречено на гибел (imho).

Човек не е създаден нито в Космоса, нито за Космоса. А да щъкат автомати между Земята и близкия Космос, за да влачат редки суровини и да изхвърлят към Слънцето отпадъците ни - да, това е добре.
На хим. двигатели най-лошото е ужасното замърсяване, което причиняват.
Човечеството се наигра.
Не в космоса, проблем има да отиде в съседната държава на курорт.
Робските плантации не са нещо ново, можем да направим такива и на Марс.
Добре "мотивирани" честно казано зомбирани индивиди ще изберат маргинализирането на Марс, вместо маргинализирането на Земята.
Тука се скапахме от месец карантина в жилищата си ( нашата крепост ), а там се отива до живот.
Има един нерешен етичен казус кое е по-тежкото наказание:
Доживотната присъда ефективно доживотна или смъртната ефективно изпълнена, не обжалвана и отлагана 20 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #426 -: Юни 01, 2020, 20:13:43 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #427 -: Юни 01, 2020, 20:24:42 »
Е, айде сега. Това че батутът към ISS най-после проработи не означава, че в плановее на Роскосмос има нещо смешно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #428 -: Юни 01, 2020, 20:30:31 »
Не може да се лети дълго в космоса, заради космическата радиация, мой познат казваше, ще направят защита с олово, ми как ще излети ракетата, натоварена с олово?! Този проблем е нерешим, космосът е враждебен за човека, даже летците и стюардесите получават повишени дози радиация, на 10 хиляди метра.

И на земята човечеството може да живее добре, трябва само да се ликвидира лихварския капитализъм, с неговия "растеж", това е което ни убива, планетата може да изхрани и 15 милиарда, но не бива да има джипове, самолети, да се лети на курорт на Маледивите, да не се воюва, Западът да се откаже да поробва останалите народи, всеки да живее, където е роден, да яде, каквото е родила неговата земя... Един природосъобразен живот. Ама не виждам как ще стане, с толкова психопати, луди, маниаци!
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 20:33:27 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За РобПрес - 2
« Отговор #429 -: Юни 01, 2020, 20:33:11 »
Батута си работи отдавна.
В един прекрасен момент американците решиха, че руснаците ще бъдат шофьори на лимузината, китайците ще им произвеждат всичко без пари.
Даже с оръжията закъсаха.
Самолет не могат да направят и да го продадат, за ядрения арсенал капацитета е да не се самовзривят.
Аутсорсваха всичко по света, оставиха си само печатницата, че и нея замениха със клавиатура да пишат нули.
Сега започват с 20-30 години изоставане да наваксват.
Фукуяма ще вземе да познае за "краят на историята".
Пропуснал е само средата "краят на американската история"
Американци,все съкращават. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!