Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:41:22

Автор Тема: Как отглеждаме неблагодарници. Провалът на либералното възпитаниеhttp://webstage  (Прочетена 4784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
добра статия ,споделям повечето от нея,
въпреки,че не искам да отглеждам хора, които да се чувствата вечно благодарни за грижите ми
защото тези грижи са били мое задължение и потребност
в съвременната култура грижата за родителите, обаче, е почти напълно отпаднала, което ме потриса
не ме разбирайте погрешно, не искам да се грижат за мен, но в Бг останаха толкова много възрастни, изцяло самотни
да не говорим за селата, пълни със самотни жени, живеещи през две три къщи, които децата уж отиват да видят веднъж в месеца - но как минава този месец, през зимата, с печка с дърва, външна тоалетна, магазин за храна чак в центъра ,къща с врата,която се отваря с по-малко от ритник
"мрачна селска тайна" нарекох това на едно друго място и много ми се обидиха всички, защото кметът, полицията, циганите били виновни за дереджето на родителите ни
ами такава е - мрачна и селска

обаче трите брака на този пич ми идват малко повече, отколкото мога да понеса ,четейки дидактичния му текст

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
,споделям повечето от нея,

Ти остави, ами не за пръв път с ужас констатирам, че проблемите са почти идентични на територията на цяла Европа. Е, с някои леки разновидности, производни от манталитета ни и от възпитанието(получено в други условия)на засега преобладаващата част от населението ни. Тез разновидности засега удържат донякъде положението, но.......бъдещето е много неясно и тревожно

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
откъде го намери този сайт, той е по-бавен даже от "сега". иначе с файърфокс, в режим на четене /клавиш f9/, няма проблем да се копира. ето малко:
Quote (selected)
Баща съм на шест деца, а вие искате да знаете кой определя правилата в семейството ми? Аз, разбира се.

- А демократичната семейна структура?

Еберхард: Не мисля, че изобщо трябва да има такава. Отношенията между възрастни и деца винаги са асиметрични. Това са отношения между учител и ученик. Единият учи – другият слуша. Родителите имат по-богат опит, затова могат по-правилно да оценяват обстоятелствата, имат повече знания. Затова правилата са тяхна грижа. Разбира се, човек трябва да изслушва децата си, но в Швеция нещата стигнаха твърде далеч. Стига се дотам те да решават всичко в семействата. А всъщност, най-важното на което трябва да научим децата си е как да се справят с трудностите.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе първото мнение в темата "германия" е точно на тема възпитанието на децата - цък